19:26 01/05/2026«Ուժեղ Հայաստան» դաշինքի հետ համագործակցության առանցքային մեխը՝ ընտրությունների միջոցով գործող վարչակարգին հեռացնելն է․ Չալաբյան«ՀայաՔվե» ազգային քաղաքացիական միավորման համակարգող Ավետիք Չալաբյանն անդրադարձել է վերջին օրերին հաճախ հնչող մի շարք հարցերի՝ «Ուժեղ Հայաստան» դաշինքի և «ՀայաՔվե» միավորման համագործակցության...
19:14 01/05/2026Ադրբեջանը կասեցրել է Եվրոպական խորհրդարանի հետ համագործակցությունը բոլոր ոլորտներումԱդրբեջանի խորհրդարանը դադարեցնում է համագործակցությունը Եվրախորհրդարանի հետ բոլոր ոլորտներում՝ նրա հակաադրբեջանական գործունեության պատճառով։ ՌԻԱ Նովոստիի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է Միլլի...
18:26 01/05/2026Հայաստանի գյուղատնտեսության քաղաքականությունը զրոյից պետք է գրվի․ Նարեկ Կարապետյան«Մենք ունենք Շրջակա միջավայրի նախարարություն, ունենք 100-ավոր տարբեր պետական կառույցներ, միայն ջրային ոլորտում 3-ից ավելի կառույց ունենք, բայց գյուղատնտեսության նախարարություն չունենք։ 300 000 մարդ,...
18:09 01/05/2026Առանց Նիկոլ գերությունից կազատվի Արցախն ու անվտանգ կլինի Հայաստանը․ ՀակոբյանԱրցախի Հանրապետության ԱԺ «Արդարություն» խմբակցության պատգամավոր Մետաքսե Հակոբյանը գրում է․ «Մինչ Նիկոլն ու իր շքախումբը զբաղված են ցուցադրական անհոգությամբ և հանրությանը շեղող դատարկ զբաղմունքներով,...
17:45 01/05/2026Պապոյան. Վայլդբերիսի հետ կապված վերջին իրադարձության հետևում կանգնած է հայաստանյան 2 ընդդիմադիր ուժԷկոնոմիկայի նախարարի պաշտոնը զբաղեցնող Գևորգ Պապոյանն արձագանքել է Վայլդբերիսի հետ կապված հայ արտադրողների խնդրին.
17:31 01/05/2026Ինչո՞ւ Ռոբերտ Քոչարյանը չհաղթեց 2021-ին և չի հաղթելու 2026-ին. սա բնավ չարագուշակություն չէ, այլ իրողություն. Միքայել Մինասյան«Քոչարյանը չի կարող հաղթել, սակայն իր կերպարով ու ներկայությամբ վերակենդանացնում է հանրային հավաքական տրավմաները՝ դրանով իսկ պարարտ հող նախապատրաստելով Նիկոլի իշխանության վերարտադրության համար»։
16:55 01/05/2026Ամենամեծ փորձն ունենք տնտեսության մեջ և դա վստահություն է տալիս մեր հայրենակիցներին. Նարեկ Կարապետյան«Ովքեր քննադատում են աղքատության հաղթահարման մեր ծրագիրը, մի բան ասեմ՝ իրենք պատրա՞ստ են 10 օր, 20 օր, մեկ ամիս ապրել այն մարդկանց կյանքի պայմաններում, ովքեր ստանալու են այս աջակցությունը»,-...
16:24 01/05/2026Մեր երկրի վարչապետը երրորդ անգամ նույն մարդը չպետք է լինի. Ն. Կարապետյան«Մեր հայրենակիցները, որոնք անաչառ պայքարի մեջ են, պետք է հիշեն, որ իրենց խոսքերը կարող է կոնտեքստից կտրվեն, ուրիշ ձև ներկայացնեն»,-լրագրողների հետ ընթացող հանդիպմանը հայտարարեց «Ուժեղ Հայաստան»...
16:20 01/05/2026Պետք է շատ ներմուծենք. Պապոյանը՝ ադրբեջանական բենզինի և դիզելի մասին«Աշխարհի երկրների մեծ մասում բենզինի գինը բարձրացել է 2-3 անգամ, Հայաստանում թանկացել է տոկոսներով»,- Մայիսի 1-ի առիթով կազմակերպված միջոջացման ժամանակ լրագրողների հետ զրույցում ասաց էկոնոմիկայի...
16:01 01/05/2026Արտահանումը Ֆրանսիա վերջին 8 տարիների ընթացքում անկում է ապրել 20%-ով. Նարեկ Կարապետյան«Սա Հայաստանում արդյունաբերականացման լավ օրինակ է։ Այն, ինչ արտադրվում է այստեղ, առաջ մեծ մասամբ ներմուծվում էր Թուրքիայից։ Այսօր ֆաբրիկայի արտադրանքը փակել է Հայաստանի պահանջարկի 50-60...
15:59 01/05/2026Ադրբեջանում հավատարմագրված դիվանագետներն oկnւպաgված Ստեփանակերտում են. «Ադրբեջանը բարեկամական հարաբերություններ է հաստատել նաև Հայաստանի հետ»Ադրբեջանում հավատարմագրված դիվանագիտական կորպուսի ներկայացուցիչներն այցելել է օկուպացված Արցախի Հանրապետության մայրաքաղաք Ստեփանակերտ։ Ըստ ադրբեջանական լրատվամիջոցների, այցի ընթացքում...
14:48 01/05/2026Ադրբեջանի խորհրդարանը կասեցրել է համագործակցությունը Եվրախորհրդարանի հետ՝ Արցախում հայերի իրավունքները սատարող բանաձևից հետոԱդրբեջանի Միլլի Մեջլիսը (խորհրդարան) կասեցրել է համագործակցությունը Եվրախորհրդարանի հետ բոլոր ոլորտներում՝ ապրիլի 30-ին «Հայաստանում ժողովրդավարական դիմակայունությանը աջակցելու մասին» բանաձևի...
14:39 01/05/2026Բայրամովը ԿԽՄԿ-ի նախագահի հետ քննարկել է Բաքվի ու Երևանի միջև խաղաղության գործընթացըԱդրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովը Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի նախագահ Միրյանա Սպոլյարիչի հետ քննարկել է ԿԽՄԿ-ի կողմից տարածաշրջանում իրականացվող մարդասիրական աշխատանքը և Բաքվի ու...
14:09 01/05/2026Աշխատանքը կորցնելու դեպքում կտրամադրենք եկամտի ժամանակավոր հատուցում. Ի՞նչ է խոստանում «Միասնության թևեր»-ը աշխատողներինՄայիսի 1-ին՝ Աշխատանքի և աշխատավորների միջազգային օրը, «Միասնության թևերը» ներկայացնում է նախընտրական ծրագրի սեղմագրի այն հատվածը, որն ուղղված է աշխատող մարդուն պաշտպանելուն և աշխատատեղեր ստեղծող...
14:05 01/05/2026Անցյալը մոռացողն ապագա չի կարող ունենալ. Գագիկ ԾառուկյանԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի հանդիպումները Երևանի բնակիչների հետ շարունակվում են։ Այս անգամ Նոր Նորք վարչական շրջանում կայացել է հերթական գրասենյակի բացումը՝ ջերմ ընդունելության և անկեղծ բաց...
13:31 01/05/2026«Ջերմուկի» հետ կապված ամեն ինչ նորմալ է, այդպիսի հարցե՞ր ենք լուծել. Գևորգ Պապոյան««Ջերմուկի» հետ կապված նորմալ է, բոլոր հարցերն էլ կլուծվեն»,- Մայիսի 1-ի առիթով կազմակերպված միջոջացման ժամանակ լրագրողների հետ զրույցում ասաց էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը։ Հիշեցնենք, որ վերջին...
12:40 01/05/2026Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն բողոքի նոտա է ներկայացրել ԵՄ դեսպանինՀանդիպման ժամանակ ադրբեջանական կողմը խստորեն դատապարտել է Եվրախորհրդարանի ապրիլի 30-ի բանաձև
12:16 01/05/2026ԱՄՆ-ն թույլատրել է մոտ ապագայում Իրանին նոր հարված հասցնել։Սենատորն այն գնահատել է որպես «շատ մտահոգիչ, քանի որ այն կարող է վտանգել Ամերիկայի որդիների և դուստրերի կյանքը
11:52 01/05/2026Պարգևավճարները չպետք է լինեն մեկ հոգու քմահաճույքից կախված. Գագիկ Ծառուկյան«Չի կարող ուսուցիչը ստանալ 120 000 դրամ աշխատավարձ, երբ նախարարը ստանում է միանգամից մի քանի միլիոն դրամ պարգևավճար։ Սա շատ անարդար է»
10:41 01/05/2026Աշխատանքում հաջողության գրավականը 24 ժամ աշխատելն է, համառությունը, գործից հասկանալը. Սամվել Կարապետյան«Մենք մեր ձեռքերով ավելի որակյալ ասֆալտ էինք փռում, քան Փաշինյանն իր գերմանական տեխնիկայով»։

11:25 02/05/2025Ruben Vardanyan's son urges Trump to help release him, other Armenian prisoners held in BakuFox News has published an op-ed by David Vardanyan, the son of Armenian businessman and philanthropist Ruben Vardanyan imprisoned in Azerbaijan.
16:30 01/05/2025Georgia's opposition broadcaster shutting downGeorgia’s leading pro-opposition broadcaster, Mtavari TV, has announced it will permanently shut down May 1, a move that strengthens the Georgian Dream Party’s ability to shape news narratives about...
14:14 01/05/2025Republic Party leadership defends Yerevan district head over attack on activistSenior members of Armenia's pro-Western Hanrapetutyun (Republic) Party are defending their teammate Tigran Ter-Margaryan, the head of Yerevan’s Nor Nork district, after he assaulted civic activist...
13:34 01/05/2025Armenian MP: Baku accuses Moscow of breaching bilateral agreementFollowing a recent incident at the forum of Russia's ruling United Russia party and a failed Azerbaijani provocation, Baku has shifted its rhetoric, first accusing Armenian politician Eduard...
13:16 01/05/2025Ukrainian drone strike on Kherson town kills sevenA Ukrainian drone strike on a market in the town of Oleshky in the Kherson region in southern Ukraine on Thursday killed seven people, AFP reported, citing a Moscow-installed official.
12:31 01/05/2025Pro-Western Republic Party member faces backlash for defending attack on Armenian activistAni Khachatryan, a Yerevan City Council member from the pro-Western Hanrapetutyun (Republic) Party, has come under fire after publicly defending Wednesday's violent assault on opposition activist...
11:12 01/05/2025Why Armenia can no longer afford Nikol Pashinyan's leadershipBy Vartan Oskanian, Armenia's former foreign minister One of the few things that unites most Armenians today is the belief that Prime Minister Nikol Pashinyan must go—the sooner, the better.
14:33 30/04/2025Kurdish influence to grow amid Turkey's demographic crisis, says Armenian expertTurkey is entering a phase of demographic crisis, posing serious challenges for the country, regional security expert Varuzhan Geghamyan said on Wednesday, sharing an infographics illustrating birth...
13:05 30/04/2025Analyst slams MP's move to tear up Pashinyan impeachment letterPolitical analyst Hrant Melik-Shahnazaryan, head of the Voskanapat Analytical Center, has lambasted pro-government MP Arsen Torosyan for tearing up a letter calling for Prime Minister Nikol...
12:01 30/04/2025Pres. Trump is not worthy of pronouncing the word genocideBy Harut Sassounian www.TheCaliforniaCourier.com Pres. Donald Trump’s message on April 24, 2025, in which he avoided referring to the Armenian Genocide as genocide, is a shameful reversal of decades...
16:31 29/04/2025Political analyst: Pashinyan's rule a threat to Armenia's existencePolitical analyst Stepan Danielyan on Tuesday strongly criticized Armenia’s current leadership, stating that the country is increasingly isolated on the international stage due to Prime Minister...
15:05 29/04/2025Robert Kocharyan criticizes Pashinyan's handling of Karabakh conflictFormer Armenian President Robert Kocharyan criticized Prime Minister Nikol Pashinyan for rejecting peace proposals that could have averted the devastating 2020 war in Artsakh (Nagorno-Karabakh).
14:35 29/04/2025Robert Kocharyan: Opposition unity possible around common goalsSpeaking at a meeting with students and professors of the Armenian University on Tuesday, Armenia’s second President Robert Kocharyan addressed the possibility of uniting the country’s opposition...
11:36 29/04/2025Kocharyan reveals why Artsakh leader avoided meeting him at 2020 warArmenia’s second President Robert Kocharyan has stated that then Artsakh President Arayik Harutyunyan declined to meet with him during the 2020 war, fearing Prime Minister Nikol Pashinyan's reaction.
17:10 28/04/2025Putin thanks North Korea for help in KurskRussia’s President Vladimir Putin has for the first time acknowledged that North Korean soldiers took part in the fighting to recover Russian territory after Ukraine’s incursion into the Kursk region...
17:02 28/04/2025Pashinyan pays tribute to victims of Communism in TallinnAs part of his official visit, Prime Minister Nikol Pashinyan visited the Memorial to the Victims of Communism in Tallinn, his office reported.
16:12 28/04/2025Activist claims some ruling party MPs supported Pashinyan's impeachmentOpposition activist Narek Malyan, spokesperson for the We Are Awake movement, announced that only two figures – Prime Minister Nikol Pashinyan and former President Robert Kocharyan – oppose...
15:23 28/04/2025Artak Beglaryan presented seven strategic goals regarding Artsakh in Connecticut and IllinoisArtak Beglaryan, President of the Artsakh Union, delivered speeches at Yale University and the Connecticut House of Representatives on April 25-26, and at the Armenian community center in Illinois on...
14:46 28/04/2025Expert highlights Iranian president's remarkable comments during Azerbaijan tripIran specialist Vardan Voskanyan has called attention to Iranian President Masoud Pezeshkian’s remarkable statements in Sunday's interview with Azerbaijan’s national television station AzTV.
14:01 28/04/2025LIVE: Letters calling for Pashinyan's impeachment being handed to MPsPublic and political activist Edgar Ghazaryan is delivering individual letters to all lawmakers on behalf of the We Are Awake movement.