16:29 30/04/2026Այս գործով 18 անձանց նկատմամբ իրականացվում է քաղաքական հետապնդում, որին մասնակից են դարձել ԱԱԾ-ն, ՔԿ-ն. Բագրատ Սրբազանի պաշտպանԱյս գործով 18 արդարների նկատմամբ իրականացվում է քաղաքական հետապնդում։ 18 արդարների գործով դատական նիստին հայտարարեց Բագրատ Սրբազանի պաշտպան Հովհաննես Խուդոյանը։ «Հիմնավորելու ենք, որ այս անձինք...
16:07 30/04/2026Պատկերացրեք՝ հայ մարդուն և ադրբեջանցու միջև տեղի է ունենում միջադեպ։ ՔՊ-ականները հայտարարելու են, որ մենք չենք կարող նրանց պատժել. Նարեկ ԿարապետյանԱդրբեջանի փոխվարչապետ Մուսթաֆաևի հայտարարությունը՝ Ջուջևան գնալու մասին պրոպագանդիստական, քաղաքական քայլ է, նա ցանկանում է ցույց տալ, որ կան ադրբեջանցիներ, որ ծնվել են Հայաստանում։ Այս մասին...
15:49 30/04/2026Մենք Ադրբեջանի հետ չենք քննարկում Ղարաբաղի, Բաքվի և մնացած բոլոր տեղերի հայերի վերադարձի հարցը. Նիկոլ ՓաշինյանԿան մարդիկ, որ այդ թեմայով խոսում են, բայց չեն հասկանում՝ ինչի համար են խոսում
15:44 30/04/2026Սոցհարցում. Ո՞ր ուժին կքվեարկեն քաղաքացիները, եթե ԱԺ ընտրությունը կայանա հաջորդ շաբաթԵթե խորհրդարանական ընտրությունները տեղի ունենան հաջորդ կիրակի, ո՞ր կուսակցության կամ դաշինքի օգտին կքվեարկեք։ Այս հարցը «Gallup International Association»-ի կողմից անցկացված հարցման ժամանակ տրվել է...
15:40 30/04/2026Մեզ համար շատ կարեւոր է մեկնել Բաքու եւ տեսնել մեր հարազատներին. Վերոնիկա ԶոնաբենդիԼինում են իրավիճակներ, երբ միայն ձեւական պատասխանը քիչ է։
15:10 30/04/2026Կստեղծվի աղքատության հաղթահարման հիմնադրամ, հինգ հոգանոց ընտանիքն ամսական կստանա 150 հազար դրամ աջակցություն. Նարեկ Կարապետյան«Այսօր մենք պետք է ներկայացնենք այնպիսի ծրագիր, որը շատ կարևոր է, ինչպես նշել էի՝ հեղափոխական է լինելու Հայաստանի կյանքում»,- կուսակցության անդամների հետ հանդիպմանն ասել է «Ուժեղ Հայաստան»...
14:44 30/04/2026Եթե իմ մասնակցությամբ որևէ միջոցառման որևէ պաշտոնյա օգտագործի վարչական ռեսուրս, աշխատանքից հեռացնելու եմ. ՓաշինյանԵս չեմ կարող որևէ երեխայի արգելել, որ եթե ուզում են գալ ինձ տեսնեն, գան
14:20 30/04/2026Փաշինյանը հաստատեց, որ Վլադիմիր Զելենսկուն հրավիրել է ՀայաստանԵվրոպական քաղաքական համայնքի գագաթնաժողովը ստեղծել է Եվրոպական խորհուրդը 2022-ին՝ Ուկրաինայի դեմ ռուսական ռազմական ագրեսիայից հետո
13:39 30/04/2026Քաղաքացին կարող է մնալ անպաշտպան, երբ նրա իրավունքները բախվում են իշխանական շահին. ՔԻՀԿՔաղաքական իրավունքների հայկական կենտրոնը հրապարակել է «Քաղաքացին և անարդարադատությունը, Սոնա Մնացականյանի գործը» թեմայով զեկույց, հիմքում Սոնա Մնացականյանի վրաերթի գործով նախաքննական փուլի, դատական...
13:28 30/04/2026Ձեր տրամաբանությամբ, եթե Ադրբեջանի փոխվարչապետն այցելում է Հայաստան, այստեղ պետք է կյանքը կանգնեցնեինք. Փաշինյանը՝ լրագրողինՊետք է հաստատվեն բնականոն, երկարաժամկետում՝ բարիդրացիական հարաբերություններ
13:28 30/04/2026Մակրոնը Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրում հարգանքի տուրք կմատուցի Հայոց gեղաuպանnւթյան զnhերի հիշատակինՖրանսիայի Հանրապետության նախագահ Էմանուել Մակրոնը մայիսի 3-5-ը կժամանի Հայաստանի Հանրապետություն: ՀՀ կառավարությունից հայտնում են, որ այցի շրջանակում Ֆրանսիայի նախագահը նախ կմասնակցի Երևանում...
13:22 30/04/2026Հայաստանում ԶԼՄ-ների դեմ ուղղված հռետորաբանությունը ստեղծում է անհանդուրժողականության մթնոլորտ, որը խոչընդոտում է լրագրողների աշխատանքը. RSF«Լրագրողներ առանց սահմանների» (RSF) կազմակերպությունը հրապարակել է 2026 թվականի համաշխարհային մամուլի ազատության ինդեքսը։ Ըստ կազմակերպության, Հայաստանը հետընթաց է գրանցել՝ 34-րդ հորիզոնականից...
13:12 30/04/2026Արծվաշենցիները այնտեղ գնալու են ապրե՞ն, ասեն լավ պատմամշակութային հուշարձան է. Փաշինյանը՝ ենթադրյալ մզկիթի մասինՕրինակ այդ մզկիթի տարածքի հետ կապված ՀՀ քաղաքացիներ կան, ովքեր բերում են իրենց սեփականության վկայականը
13:01 30/04/2026Թաթոյան. Ինչո՞ւ չեք հրապարակում ինֆորմացիան, ձեր ռեյտինգների՞ց եք վախենում«Երեկ արթնացանք ու տեսանք ադրբեջանական ինքնաթիռ «Զվարթնոց» օդանավակայանում։ Ու մեզ մնում էր կռահել, թե ինչ է անում այդ օդանավը Երևանում»,-հայտարարում է «Միասնության թևեր» քաղաքական նախաձեռնության...
12:02 30/04/2026Գերիների վերադարձը ոչ միայն հումանիտար քայլ է, այլև անհրաժեշտ նախապայման. Մանե Թանդիլյանը՝ եվրոպական երկրների առաջնորդներին«Ապրելու երկիր» կուսակցության նախագահ Մանե Թանդիլյանը տարածել է հայտարարություն՝ եվրոպական երկրների առաջնորդներին ուղղված նամակների վերաբերյալ։ «Երևանում կայանալիք Եվրոպական քաղաքական համայնքի...
11:52 30/04/2026Ինչպե՞ս են ՔՊ-ականները հաղթահարել աղքատությունն իրենց գլխներում և գրպաններում. հերթը Արթիկի ՔՊ-ական ղեկավար Անանիկ Ոսկանյանինն էԵրևանի ավագանու անդամ ՄԵսրոպ Մանուկյանը շարունակում է իր նոր սկսած շարքը՝ ներկայացնելով, թե ինչպե՞ս են ՔՊ-ականները հաղթահարել աղքատությունը իրենց գլխներում և գրպաններում, թե ի՞նչով պետք է զբաղվեին...
11:38 30/04/2026ՀՀ կառավարությունը վավերացրեց «Խաղաղության խորհրդի» կանոնադրությունըՀՀ ֆինանսների նախարարությունը հայտնել է, որ Խաղաղության խորհրդի կանոնադրությունով առկա ենՀՀ համար ֆինանսական պարտավորություններ նախատեսող դրույթներ՝ ՀՀ պետական բյուջեի ծախսերի ավելացման գծով։
11:32 30/04/2026«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը շարունակում է ընդլայնել իր ներկայությունը Երևանում ու մարզերում«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը շարունակում է ընդլայնել իր ներկայությունը՝ ինչպես Երևանում, այնպես էլ հանրապետության ողջ տարածքում։ Աջափնյակ վարչական շրջանում բացվեց հերթական նոր գրասենյակը։...
11:26 30/04/2026Մակրոնը մայիսի 5-ին կլինի Գյումրիում և ներկա կլինի մեծ համերգիՄայիսի 3-5-ը Երևանում կայանալու է եվրոպական երկրների ղեկավարների գագաթաժողով, որի շրջանակում Հայաստան կժամանի նաև Ֆրանսիայի Հանրապետության Նախագահ Էմանուել Մակրոնը։ Այդ կապակցությամբ իրականացվելու են...
11:22 30/04/2026Եվրամիությունը կարող է վճռորոշ դեր ունենալ հայ գերիների ազատ արձակման հարցում. բաց նամակ Ուրսուլա ֆոն դեր Լայենին և Անտոնիու ԿոշտայինՀայաստանում առաջիկայում կայանալիք Եվրոպական քաղաքական համայնքի 8-րդ գագաթնաժողովի և Հայաստան-Եվրամիություն գագաթնաժողովի նախաշեմին` Հայաստանի շուրջ երեք տասնյակ իրավապաշտպան և մարդու իրավունքների...

12:00 17/09/2025Сергей Мелконян: Итоги встречи в Катаре - предпринимается попытка создать «консенсус минус один»Лидеры арабских и мусульманских стран на внеочередном саммите в Катаре приняли совместную декларацию.
11:43 17/09/2025Алиев поблагодарил Дональда Трампа, опубликовав свое фото с ПашиняномДля меня большая честь оказать помощь в урегулировании войны между Азербайджаном и Арменией, написал в соцсети Truth Social президент США Дональд Трамп.
16:44 16/09/2025Эдгар Казарян: Процесс импичмента вступает в новую фазу«Процесс выражения недоверия премьер-министру (импичмента) вступает в новую фазу», – пишет общественно-политический деятель Эдгар Казарян.
16:22 16/09/2025Ваге Оганнисян: Власти Армении - как «наиболее раздражающий» фактор против мираЭксперт группы «Альтернативные проекты» Ваге Оганнисян в своем Telegram-канале написал: «Тема «картины на стене дома, которая может вызвать эмоции у соседа», обсуждаемая со вчерашнего дня, на самом...
15:35 16/09/2025Вардан Гукасян: Я не из тех, кого можно запугать«Меня привели в суд лишь за то, что я предоставлял людям земельные участки, чтобы они могли строить жилье и объекты бытового обслуживания», – заявил сегодня мэр города Гюмри Ширакской области Армении...
14:44 16/09/2025Фракция «Честь имею» подготовила проект заявления НС Армении об импичменте ПашинянаОппозиционная фракция «Честь имею» Национального Собрания Армении ввела в обращение проект заявления НС РА «О выражении недоверия премьер-министру РА в связи с общенациональным кризисом и провалом...
13:52 16/09/2025Лавров: Вопрос, почему среди участников «Интервидения» нет представителя армянской культуры, не к намРоссия была бы рада видеть исполнителей из Армении в числе участников международного песенного конкурса "Интервидение", и они об этом знают.
13:48 16/09/2025Айк Нагапетян – «ГА»: Для Пашиняна закона не существует, есть только воля турецко-азербайджанского тандема«Для Пашиняна закона не существует, есть только воля турецко-азербайджанского тандема», — говорит в интервью «ГА» военно-политический аналитик Айк Нагапетян.
13:39 16/09/2025Тигран Абрамян: Трудно представить более серьезного удара по вооруженным силам«Пашинян не только публично озвучивает свою формулу демонтажа армии, но и показывает пути для достижения этого – от дискредитации армии до превращения министерства обороны в рядовую структуру», –...
13:16 16/09/2025Артур Ванецян: Вместе мы одержим победу сначала в Вагаршапате16 ноября в укрупненной общине Вагаршапат Армавирской области Армении состоятся выборы в органы местного самоуправления.
12:32 16/09/2025Сергей Мелконян: Израиль перенимает дискурс Азербайджана, дурной пример заразителенКандидат исторических наук, аналитик, научный сотрудник Института прикладных политических исследований (APRI, Armenia) Сергей Мелконян в своем Telegram-канале написал: «Дурной пример заразителен...
11:55 16/09/2025Азербайджан наращивает расходы на оборонуРасходы на оборону и безопасность в Азербайджане в 2026 году составят 8 млрд 714,8 млн манатов. Об этом сообщают азербайджанские СМИ со ссылкой на документ министерства финансов этой страны «О...
16:56 15/09/2025РПА сосредоточена на подготовке процедуры импичмента, участие в выборах не обсуждается – Мамиджанян«Республиканская партия Армении (РПА) не обсуждает вопроса участия в предстоящих в 2026 году выборах в Национальное Собрание, поскольку мы сосредоточены на подготовке процедуры импичмента.
16:46 15/09/2025Оганян о решении убрать изображение горы Арарат со штампов: «Делают все, чтобы туркам было хорошо»«Не исключено, что следующим шагом станет то, что в Армении изображение горы Арарат уберут полностью со всех символов, документов и штампов», – сказал 15 сентября на брифинге в Национальном Собрании...
16:36 15/09/2025Соратник Пашиняна ответил, почему в Армении решили убрать изображение горы Арарат с визовых штамповВ ходе парламентских брифингов, состоявшихся после заседаний НС, секретарь фракции партии власти «Гражданский договор» Артур Ованнисян и депутат Тигран Парсилян ответили на вопросы журналистов.
16:11 15/09/2025Бывший директор ANIF Давид Папазян уклонился от комментариев по озвученным Авиняном обвинениямМэр Еревана Тигран Авинян, который с 2019 года по ноябрь 2023 года был председателем совета директоров ЗАО «Фонд государственных интересов Армении» (ANIF), сегодня в ответ на вопросы журналистов...
15:26 15/09/2025Авинян прокомментировал расследование дела ANIF: «Следственные органы должны выявить все связи»В ходе пресс-конференции 15 сентября мэр Еревана Тигран Авинян представил ряд данных и пояснений, касающихся транспортной политики в армянской столице и деятельности ЗАО «Фонд государственных...
14:32 15/09/2025«Голос Армении»: Сентябрь-2022: власти РА легитимируют преступления Баку против суверенной АрменииГазета «Голос Армении» пишет: «В субботу истинная, «историческая» Армения отмечала третью годовщину военной агрессии Азербайджана, последовавшей спустя 2 года после 44-дневной войны в Арцахе.
13:13 15/09/2025Никол Пашинян: Нам пришлось столкнуться с простым вопросом – признает ли ОДКБ территориальную целостность Армении?«В предыдущий период у нас было такое представление: мы считали, что основными инструментами снижения нашей уязвимости являются военно-политические союзы и армия.
12:46 15/09/2025Даниелян: Турецко-азербайджанский тандем получает шанс захватывать территории нашей страны без единого выстрела«Вашингтонское соглашение изначально стало предметом общественного обсуждения с ошибочной повесткой, к ней, к сожалению, присоединились почти все политические силы.