16:29 30/04/2026Այս գործով 18 անձանց նկատմամբ իրականացվում է քաղաքական հետապնդում, որին մասնակից են դարձել ԱԱԾ-ն, ՔԿ-ն. Բագրատ Սրբազանի պաշտպանԱյս գործով 18 արդարների նկատմամբ իրականացվում է քաղաքական հետապնդում։ 18 արդարների գործով դատական նիստին հայտարարեց Բագրատ Սրբազանի պաշտպան Հովհաննես Խուդոյանը։ «Հիմնավորելու ենք, որ այս անձինք...
16:07 30/04/2026Պատկերացրեք՝ հայ մարդուն և ադրբեջանցու միջև տեղի է ունենում միջադեպ։ ՔՊ-ականները հայտարարելու են, որ մենք չենք կարող նրանց պատժել. Նարեկ ԿարապետյանԱդրբեջանի փոխվարչապետ Մուսթաֆաևի հայտարարությունը՝ Ջուջևան գնալու մասին պրոպագանդիստական, քաղաքական քայլ է, նա ցանկանում է ցույց տալ, որ կան ադրբեջանցիներ, որ ծնվել են Հայաստանում։ Այս մասին...
15:49 30/04/2026Մենք Ադրբեջանի հետ չենք քննարկում Ղարաբաղի, Բաքվի և մնացած բոլոր տեղերի հայերի վերադարձի հարցը. Նիկոլ ՓաշինյանԿան մարդիկ, որ այդ թեմայով խոսում են, բայց չեն հասկանում՝ ինչի համար են խոսում
15:44 30/04/2026Սոցհարցում. Ո՞ր ուժին կքվեարկեն քաղաքացիները, եթե ԱԺ ընտրությունը կայանա հաջորդ շաբաթԵթե խորհրդարանական ընտրությունները տեղի ունենան հաջորդ կիրակի, ո՞ր կուսակցության կամ դաշինքի օգտին կքվեարկեք։ Այս հարցը «Gallup International Association»-ի կողմից անցկացված հարցման ժամանակ տրվել է...
15:40 30/04/2026Մեզ համար շատ կարեւոր է մեկնել Բաքու եւ տեսնել մեր հարազատներին. Վերոնիկա ԶոնաբենդիԼինում են իրավիճակներ, երբ միայն ձեւական պատասխանը քիչ է։
15:10 30/04/2026Կստեղծվի աղքատության հաղթահարման հիմնադրամ, հինգ հոգանոց ընտանիքն ամսական կստանա 150 հազար դրամ աջակցություն. Նարեկ Կարապետյան«Այսօր մենք պետք է ներկայացնենք այնպիսի ծրագիր, որը շատ կարևոր է, ինչպես նշել էի՝ հեղափոխական է լինելու Հայաստանի կյանքում»,- կուսակցության անդամների հետ հանդիպմանն ասել է «Ուժեղ Հայաստան»...
14:44 30/04/2026Եթե իմ մասնակցությամբ որևէ միջոցառման որևէ պաշտոնյա օգտագործի վարչական ռեսուրս, աշխատանքից հեռացնելու եմ. ՓաշինյանԵս չեմ կարող որևէ երեխայի արգելել, որ եթե ուզում են գալ ինձ տեսնեն, գան
14:20 30/04/2026Փաշինյանը հաստատեց, որ Վլադիմիր Զելենսկուն հրավիրել է ՀայաստանԵվրոպական քաղաքական համայնքի գագաթնաժողովը ստեղծել է Եվրոպական խորհուրդը 2022-ին՝ Ուկրաինայի դեմ ռուսական ռազմական ագրեսիայից հետո
13:39 30/04/2026Քաղաքացին կարող է մնալ անպաշտպան, երբ նրա իրավունքները բախվում են իշխանական շահին. ՔԻՀԿՔաղաքական իրավունքների հայկական կենտրոնը հրապարակել է «Քաղաքացին և անարդարադատությունը, Սոնա Մնացականյանի գործը» թեմայով զեկույց, հիմքում Սոնա Մնացականյանի վրաերթի գործով նախաքննական փուլի, դատական...
13:28 30/04/2026Ձեր տրամաբանությամբ, եթե Ադրբեջանի փոխվարչապետն այցելում է Հայաստան, այստեղ պետք է կյանքը կանգնեցնեինք. Փաշինյանը՝ լրագրողինՊետք է հաստատվեն բնականոն, երկարաժամկետում՝ բարիդրացիական հարաբերություններ
13:28 30/04/2026Մակրոնը Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրում հարգանքի տուրք կմատուցի Հայոց gեղաuպանnւթյան զnhերի հիշատակինՖրանսիայի Հանրապետության նախագահ Էմանուել Մակրոնը մայիսի 3-5-ը կժամանի Հայաստանի Հանրապետություն: ՀՀ կառավարությունից հայտնում են, որ այցի շրջանակում Ֆրանսիայի նախագահը նախ կմասնակցի Երևանում...
13:22 30/04/2026Հայաստանում ԶԼՄ-ների դեմ ուղղված հռետորաբանությունը ստեղծում է անհանդուրժողականության մթնոլորտ, որը խոչընդոտում է լրագրողների աշխատանքը. RSF«Լրագրողներ առանց սահմանների» (RSF) կազմակերպությունը հրապարակել է 2026 թվականի համաշխարհային մամուլի ազատության ինդեքսը։ Ըստ կազմակերպության, Հայաստանը հետընթաց է գրանցել՝ 34-րդ հորիզոնականից...
13:12 30/04/2026Արծվաշենցիները այնտեղ գնալու են ապրե՞ն, ասեն լավ պատմամշակութային հուշարձան է. Փաշինյանը՝ ենթադրյալ մզկիթի մասինՕրինակ այդ մզկիթի տարածքի հետ կապված ՀՀ քաղաքացիներ կան, ովքեր բերում են իրենց սեփականության վկայականը
13:01 30/04/2026Թաթոյան. Ինչո՞ւ չեք հրապարակում ինֆորմացիան, ձեր ռեյտինգների՞ց եք վախենում«Երեկ արթնացանք ու տեսանք ադրբեջանական ինքնաթիռ «Զվարթնոց» օդանավակայանում։ Ու մեզ մնում էր կռահել, թե ինչ է անում այդ օդանավը Երևանում»,-հայտարարում է «Միասնության թևեր» քաղաքական նախաձեռնության...
12:02 30/04/2026Գերիների վերադարձը ոչ միայն հումանիտար քայլ է, այլև անհրաժեշտ նախապայման. Մանե Թանդիլյանը՝ եվրոպական երկրների առաջնորդներին«Ապրելու երկիր» կուսակցության նախագահ Մանե Թանդիլյանը տարածել է հայտարարություն՝ եվրոպական երկրների առաջնորդներին ուղղված նամակների վերաբերյալ։ «Երևանում կայանալիք Եվրոպական քաղաքական համայնքի...
11:52 30/04/2026Ինչպե՞ս են ՔՊ-ականները հաղթահարել աղքատությունն իրենց գլխներում և գրպաններում. հերթը Արթիկի ՔՊ-ական ղեկավար Անանիկ Ոսկանյանինն էԵրևանի ավագանու անդամ ՄԵսրոպ Մանուկյանը շարունակում է իր նոր սկսած շարքը՝ ներկայացնելով, թե ինչպե՞ս են ՔՊ-ականները հաղթահարել աղքատությունը իրենց գլխներում և գրպաններում, թե ի՞նչով պետք է զբաղվեին...
11:38 30/04/2026ՀՀ կառավարությունը վավերացրեց «Խաղաղության խորհրդի» կանոնադրությունըՀՀ ֆինանսների նախարարությունը հայտնել է, որ Խաղաղության խորհրդի կանոնադրությունով առկա ենՀՀ համար ֆինանսական պարտավորություններ նախատեսող դրույթներ՝ ՀՀ պետական բյուջեի ծախսերի ավելացման գծով։
11:32 30/04/2026«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը շարունակում է ընդլայնել իր ներկայությունը Երևանում ու մարզերում«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը շարունակում է ընդլայնել իր ներկայությունը՝ ինչպես Երևանում, այնպես էլ հանրապետության ողջ տարածքում։ Աջափնյակ վարչական շրջանում բացվեց հերթական նոր գրասենյակը։...
11:26 30/04/2026Մակրոնը մայիսի 5-ին կլինի Գյումրիում և ներկա կլինի մեծ համերգիՄայիսի 3-5-ը Երևանում կայանալու է եվրոպական երկրների ղեկավարների գագաթաժողով, որի շրջանակում Հայաստան կժամանի նաև Ֆրանսիայի Հանրապետության Նախագահ Էմանուել Մակրոնը։ Այդ կապակցությամբ իրականացվելու են...
11:22 30/04/2026Եվրամիությունը կարող է վճռորոշ դեր ունենալ հայ գերիների ազատ արձակման հարցում. բաց նամակ Ուրսուլա ֆոն դեր Լայենին և Անտոնիու ԿոշտայինՀայաստանում առաջիկայում կայանալիք Եվրոպական քաղաքական համայնքի 8-րդ գագաթնաժողովի և Հայաստան-Եվրամիություն գագաթնաժողովի նախաշեմին` Հայաստանի շուրջ երեք տասնյակ իրավապաշտպան և մարդու իրավունքների...

14:11 24/04/2025Former NSS chief accuses Pashinyan of advancing Turkish, Azerbaijani interestsArtur Vanetsyan, former head of the National Security Service (NSS) and leader of the Homeland Party, has strongly criticized Prime Minister Nikol Pashinyan for a deliberate shift away from the...
13:31 24/04/2025Czech envoy commemorates Armenian Genocide anniversaryCzech Ambassador to Armenia Petr Piruncik marked the 110th anniversary of the Armenian Genocide on April 24.
12:30 24/04/2025Pashinyan: Sovereign Armenia with demarcated borders key to overcoming Medz Yeghern tragedyArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan issued a message on the 110th anniversary of the Armenian Genocide, which is provided below.
12:16 24/04/2025Belgian MP: Armenian remains in danger, under threat from neighboring countryMichel de Maegd, a member of the Belgian House of Representatives, addressing the Armenian Genocide in an interview with Armenpress' Brussels correspondent, said that 110 years ago, an entire people...
11:55 24/04/2025Armenian leaders visit Tsitsernakaberd MemorialOn the 110th anniversary of the Armenian Genocide, senior government officials, including President Vahagn Khachaturyan, National Assembly Speaker Alen Simonyan and MPs from Armenia's ruling Civil...
11:30 24/04/2025Foreign Ministry: Armenia remembers the past, seeks to build future on peaceThe Armenian Foreign Ministry issued a statement on the 110th anniversary of the Armenian Genocide commemorated on April 24.
11:15 24/04/2025Serzh Sargsyan: Armenian Genocide victims can never become a bargaining chipThird Armenian President Serzh Sargsyan issued a message on the 110th anniversary of the Armenian Genocide commemorated on April 24.
15:05 23/04/2025Torchlight march reflects strength of Armenian nation, analyst saysHrant Melik-Shahnazaryan, a political analyst and founder of the Voskanapat Analytical Center, has reflected on the annual torchlight march held on April 23 to commemorate the Armenian Genocide...
13:12 23/04/2025Opposition MP: Pashinyan's government has lost initiative in all areasTigran Abrahamyan, an MP from the opposition Pativ Unem faction, criticized the Armenian government for a systemic failure to maintain initiative and proper strategic positioning both domestically...
12:00 23/04/2025U.S. judge dismisses $500 million lawsuit by Azeri lawyer against ANCA & 29 othersBy Harut Sassounian www.TheCaliforniaCourier.com The Armenian National Committee of America (ANCA) announced last week that on April 14, 2025, a U.S.
11:30 23/04/2025Expert: China's move to increase Iranian oil imports ahead of US talks no coincidenceAs the world closely follows the ongoing U.S.-Iran negotiations, recent talks in Rome lasting over four hours on Saturday have sparked speculation of significant progress.
11:00 23/04/2025Trump backs defence secretary after second Signal chat leak reportsPresident Donald Trump has backed US Defence Secretary Pete Hegseth after reports that military attack details were shared in a group chat that included Hegseth's wife, brother, and personal lawyer,...
17:05 22/04/2025Opposition MP accuses Armenia's ruling party of misleading public on genocide denial lawKristine Vardanyan, an MP from the opposition Hayastan faction, has accused Armenia's ruling Civil Contract party of misleading the public by claiming that a law criminalizing denial of the Armenian...
16:30 22/04/2025Russia says Armenia risks losing EAEU advantages if lured by Western agendaMoscow is concerned about Yerevan's tilt toward the EU, because Armenia stands to lose the benefits of the EAEU if the West draws it into its geopolitical games, Russian Deputy Foreign Minister...
14:35 22/04/2025Political analyst: Pashinyan's push for change of constitution must be stoppedPolitical analyst Suren Surenyants says Prime Minister Nikol Pashinyan’s push for a change of Armenia’s constitution must be stopped, warning that it could undermine the country’s sovereignty and...
13:46 22/04/2025Parramatta City Council recognizes Armenian, Assyrian and Greek GenocidesIn the lead-up to the 110th Anniversary of the Armenian Genocide, Parramatta City Council officially recognised the Ottoman Empire’s 1915-1923 crimes against Christian Armenians, Assyrians and Greeks...
12:45 22/04/2025Tensions run high at Armenian parliament sessionTensions flared at a special session of the Armenian National Assembly on Tuesday, culminating in a physical altercation between lawmakers.
11:26 22/04/2025Yerevan councilor steps downNarek Manukyan, a member of the Civil Contract faction in the Yerevan City Council, has been dismissed following his resignation.
15:30 21/04/2025Tatoyan raises alarm over mining of Armenian border areas by Azeri forcesArman Tatoyan, a former Armenian ombudsman who currently runs the Tatoyan Foundation, has shared the findings from his team's recent missions in Syunik Province.
14:45 21/04/2025Azerbaijani fire targets residential building in Armenian border villageOn April 20 at approximately 02:30 a.m., the Azerbaijani armed forces opened fire towards the settlement of Khoznavar in Armenia's Syunik Province, inflicting damage on a solar water heater installed...