18:51 11/04/2026Մшhն այնքան սարսափելի չէ, ավելի սարսափելի է մե ռելի պես ապրելը. Արթուր Ավանեսյան«Ինձ համար կա մի հստակ բան՝ հայրենիքը պետք է պաշտպանել, և եթե այսօրվա իշխանությունները չեն պաշտպանում մեր հայրենիքը, մենք փոխելու ենք այդ իշխանությունները»,- Ազատության հրապարակում «Ուժեղ Հայաստան»...
18:31 11/04/2026Այլևս չկա ես, կա մենք, և հենց այդ մենքն է կառուցելու անվտանգ, ուժեղ Հայաստան. Նաիրի Սարգսյան«Մենք այստեղ ենք, որովհետև մեր նպատակը հստակ է՝ փոխել այս իրականությունը»,- Ազատության հրապարակում «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության հանրահավաքի ժամանակ ունեցած ելույթում ասաց «Միավորված հայեր»...
18:26 11/04/2026Քեզ թուլություն չի սազում, հա'յ ազգ։ Չե'նք համակերպվելու. Նարեկ Կարապետյան«Մարդիկ կան, որ մտածում են՝ մեր ազգը քնել է, մարդիկ կան, որ մտածում էին, մեր ազգը նիրհի մեջ է, իրենք էլ ինչ ուզեն, կանեն։ Եթե նրանք տեսնեին այն, ինչ ես եմ տեսնում, իրենք շատ կվախենային»,-Ազատության...
18:05 11/04/2026Մենք պետք է կանգնեցնենք Նիկոլ Փաշինյանին. Ալեքսան Ալեքսանյան«Այստեղ հավաքվել են մարդիկ, ովքեր պահանջում են փոփոխություն, ովքեր դեմ են եկեղեցու ապականմանը, ատելությանը, պառակտմանը»,- Ազատության հրապարակում «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության հանրահավաքի ժամանակ...
17:50 11/04/2026Էրդողանն ու Մակրոնը քննարկել են նաև Կովկասում խաղաղության գործընթացին աջակցելու հնարավորությունըԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ֆրանսիայի նախագահ էմանել Մակրոնի հետ։ Նշվում է, որ նրանք քննարկել են նաև Կովկասում խաղաղության գործընթացին աջակցելու հնարավորությունը։...
17:40 11/04/2026Բորիս Ջոնսոսնը թաքուն այցելել է Զապորոժիեի շրջանում գտնվող ուկրաինական զինվորական դիրքերՄեծ Բրիտանիայի նախկին վարչապետ Բորիս Ջոնսոնը գաղտնի այցելել է Զապորոժիեի շրջանում գտնվող ուկրաինական զինվորական դիրքեր։ Այս այցի մասին հայտնի է դարձել այն բանից հետո, երբ Daily Mail-ը հրապարակել է...
17:10 11/04/2026ՈւՂԻՂ. «Ուժեղ Հայաստան»-ի հանրահավաքը՝ Ազատության հրապարակում. Սամվել Կարապետյանը ուղերձով հանդես կգաԱզատության հրապարակում մեկնարկում է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության հանրահավաքը։ «Փոփոխության» ուղեձով հանդես է գալու «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության վարչապետի թեկնածու Սամվել Կարապետյանը։
16:45 11/04/2026Մեր ցուցակում ընդգրկված են պրոֆեսիոնալ մարդիկ. «Ուժեղ Հայաստան»-ի անդամ«Մեր ցուցակում ընդգրկված են պրոֆեսիոնալ մարդիկ, որոնց ձեռքերը մաքուր են։ Մենք առաջնորդվում ենք մարդկանց պրոֆեսիոնալիզմով ու նրանց ապրած ճանապարհով»,- Ազատության հրապարակում նախքան հանրահավաքի...
16:36 11/04/2026Արցախի էջը փակված չէ, սա միայն խոսքեր չեն. սա անշրջելի պարտավորություն է. Արցախի նախագահի պաշտոնակատարՍփյուռքի ազգային զորաշարժի խորհրդաժողովում ելույթով հանդես է եկել Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ, ԱՀ նախագահի պաշտոնակատար Աշոտ Դանիելյանը «Գերաշնորհ Սրբազան հայր, հարգարժան՛ հոգևոր...
16:28 11/04/2026Թրամփը հայտարարել է, որ Իսլամաբադում սկսվել են ԱՄՆ-ի և Իրանի միջև բանակցությունները։Իսլամաբադում սկսվել է ամերիկյան և իրանական պատվիրակությունների հանդիպումը։ Այս մասին հայտարարել է NewsNation-ի լրագրողը Սպիտակ տան նախագահ Դոնալդ Թրամփի հետ զրույցից հետո։ «Ես հարցրի, թե արդյոք...
16:00 11/04/2026Եթե 3 ռուսամետ ուժերը միանան, ապա հունիսի 7-ին իշխանափոխություն տեղի կունենա․ Արմեն Բադալյան2026թ․-ի խորհրդարանական ընտրություններին ընդառաջ քարոզարշավը թեև պաշտոնապես չի մեկնարկել, դեռևս հայտնի չեն ուժերի վերջնական ցանկը, որոնք կմասնակցեն քարոզարշավին, բայց ամեն դեպքում, արդեն...
15:55 11/04/2026Ինչի մասին է խոսել Ալիևի օգնականը Հայաստանի քահասարակության ներկայացուցիչների հետ հանդիպմանըԳաբալայում, «Խաղաղության կամուրջ» նախաձեռնության շրջանակներում, երկկողմ կլոր սեղանի ձևաչափով հանդիպում է տեղի ունեցել Ադրբեջանի նախագահի օգնական, նախագահի աշխատակազմի արտաքին քաղաքականության...
15:34 11/04/2026Մենք հավատում ենք, որ Սամվել Կարապետյանը կփոխի մեր երկրի պատմությունը. Գոհար Ղումաշյան«Որպես քաղաքական գործիչ՝ Նիկոլ Փաշինյանը միայն մահեր է բերել՝ մարտի 1-ից սկսած, Արցախի կորուստը, հազարավոր զինվորներ, հղի կնոջ՝ Սոնա Մնացականյանի մահը։ Դեպքերը շատ են, չենք կարող բոլորը թվարկել, բայց...
15:17 11/04/2026Լոնդոնից մինչև Տալին. ինչու՞ են եվրոպական տերությունները «կանաչ լույս» վառում ռուսական նավթի առաջ. ReutersԷստոնիայի ռազմածովային ուժերը չեն միջամտի Բալթիկ ծովում ռուսական «ստվերային նավատորմի» տեղաշարժին: Այս մասին Reuters գործակալությանը տված հարցազրույցում հայտարարել է երկրի ՌԾՈւ հրամանատար Իվո Վարկը:...
15:04 11/04/2026Եթե այդպես է, ապա մեր տարածաշրջանում հասունանալու է բոլորովին նոր, աննախադեպ իրավիճակ. Վարուժան Գեղամյան«Պակիստանի մայրաքաղաք Իսլամաբադում այսօր մեկնարկելու են Իրան-ԱՄՆ ուղիղ բանակցությունները։ Դրանց կարևորությունը դժվար է գերագնահատել։ Իմ պատկերացումները հնարավոր ընթացքի մասին դեռ կգրեմ.
14:16 11/04/2026Հայի կյանքը սրանց համար արժեք չունի, ձեր ուրախ ավտոբուսը այսուհետ «մաhաբեր ավտոբուս է». Արթուր Միքայելյան«Նիկոլ Փաշինյան գնա՛, որ էլ մարդ չմեռնի։ Ձեր ուրախ ավտոբուսը այսուհետ «մահաբեր ավտոբուս է»»,- նշում է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ Արթուր Միքայելյանը՝ անդրադառնալով այսօր ոստիկանական...
14:09 11/04/2026Իսլամաբադում տեղի են ունեցել Իրանի և ԱՄՆ պատվիրակությունների միջև անուղղակի բանակցություններԻրանի և ամերիկյան պատվիրակությունների միջև անուղղակի բանակցություններ են տեղի ունեցել Իսլամաբադում։ Այս մասին հաղորդում է Al Hadath-ը՝ հղում անելով աղբյուրներին։ «Անուղղակի բանակցություններ արդեն...
14:05 11/04/2026Թեև, պետք չէ զարմանալ․ սա այն խումբն է, որը ցնծում էր Արցախի շրջափակման օրերին. Գառնիկ Դանիելյան«Առավոտը սկսվեց բոթով՝ Փաշինյանին ուղեկցող ոստիկանության գվարդիայի ավտոբուսը վթարի է ենթարկվել. կա 1 զոհ, 12 վիրավոր։ Թվում էր, թե նման ողբերգական պատահարից հետո առնվազն պետք է դադարեցվի քարոզարշավը,...
13:54 11/04/2026Այսօր Սամվել Կարապետյանը հանդես է գալու հատուկ հայտարարությամբ. «Ուժեղ Հայաստան»Այսօր ժամը 17։00-ին Ազատության հրապարակում «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության հրավիրած հանրահավաքում Սամվել Կարապետյանը հանդես կգա առաջին հանրային ուղերձով, հատուկ հայտարարությամբ։ Այս մասին հայտնում են...
13:26 11/04/2026Տաշիրում քաղաքացին դուռը շրխակցրեց Փաշինյանի դեմքինՏաշիր շրջագայության ընթացքում վարչապետի պաշտոնը զբաղվեցնող Փաշինյանն ու նրա թիմը շրջել են բնակելի շենքերով: Նրանք թակում էին բնակարանների դռները, փորձելով զրուցել քաղաքացիների հետ ու նվիրել...

11:50 17/06/2025Дональд Трамп досрочно покинул саммит G7 и призвал к эвакуации из ТегеранаПрезидент США Дональд Трамп досрочно покинул саммит «Большой семерки» (G7), проходящий в Канаде, из-за ситуации на Ближнем Востоке.
11:44 17/06/2025Сотрудница Гостелерадиокомпании Ирана погибла при ударе ИзраиляГостелерадиокомпания Ирана сообщила, что ее сотрудница погибла при ударе Израиля по головному офису вещателя.
18:02 16/06/2025Пезешкиан: Ирану придется отвечать более жестко, если США не остановят ИзраильПрезидент Ирана Масуд Пезешкиан призвал США обуздать Израиль, иначе Тегеран более мощно ответит на израильские атаки.
17:50 16/06/2025Государственная тайна: в правительстве Армении не раскрывают траты на кампанию «Учиться — модно»Инициатива «Учиться – модно», запущенная фондом «Мой шаг» супруги Никола Пашиняна – Анны Акопян, проводится на средства государственного бюджета Армении.
16:24 16/06/2025Путин и Эрдоган осудили удары Израиля по ИрануСостоялся телефонный разговор Владимира Путина с президентом Турецкой Республики Реджепом Тайипом Эрдоганом.
15:57 16/06/2025Политолог Ара Погосян: Со стороны морской границы Азербайджана в сторону Ирана были запущены беспилотники«После вчерашнего намека Израиля, похоже, Азербайджан, наконец, решил исполнить волю Израиля. Ночью с Каспийской морской границы в сторону Бендер-Энзели в Иране были запущены беспилотники», – пишет...
14:57 16/06/2025Среди жертв и раненых в Петах-Тикве армян нет – Артем ЧернаморянСреди жертв и раненых в Петах-Тикве в результате ракетного обстрела территории Израиля из Ирана в ночь на 16 июня армян нет.
14:34 16/06/2025Тигран Абрамян: Власти Армении руководствуются формулой, отбрасывающей наши Вооруженные силы на десятилетия назад«То, что мы наблюдаем в условиях конфликтов Иран–Израиль, Россия–Украина, в условиях современных форм и методов ведения войны, несовместимо с продвигаемыми властями Республики Армения...
13:42 16/06/2025Маркедонов: Наступление на церковь: новый этап «бархатной революции» в Армении?К политической атаке премьер-министра Армении Никола Пашиняна на Армянскую Апостольскую церковь (ААЦ) в своем телеграм-канале обратился ведущий научный сотрудник Центра евроатлантической безопасности...
13:34 16/06/2025Впервые в истории британской разведки главой MI6 стала женщинаЗа плечами Метревели — 25 лет службы в разведке. Официально она приступит к своим обязанностям осенью.
13:01 16/06/2025Артур Ванецян: Делая мишенью церковь, власть бьет по ее последователямПредседатель партии «Айреник» («Отечество»), бывший директор СНБ Армении Артур Ванецян в интервью Hraparak.am назвал недопустимой атаку Никола Пашиняна на Армянскую Апостольскую церковь (ААЦ) и...
11:37 16/06/2025Израиль наносит удары по различным целям в Иране, Иран отвечает ракетными обстрелами ИзраиляМинистерство здравоохранения Ирана заявило, что за три дня конфликта под израильскими ударами погибли 224 человека.
17:53 14/06/2025Ален Симонян: Роберт Кочарян подал в суд на меня и на Никола ПашинянаВторой президент Армении Роберт Кочарян подал в суд на премьер-министра Никола Пашиняна и спикера парламента Алена Самоняна.
17:28 14/06/2025Байрамов заявил Арагчи, что Баку не позволит использовать воздушное пространство Азербайджана для ударов по ИрануМинистры иностранных дел Азербайджана и Ирана Джейхун Байрамов и Аббас Арагчи провели телефонный разговор, во время которого обсудили эскалацию в регионе.
17:01 14/06/2025Константин Затулин: Армяне жили в Нагорном Карабахе гораздо раньше, чем появились азербайджанцыАзербайджан сам себя заводит в экстаз, требуя от всех безоговорочно признавать не только нынешнее положение вещей, но и забыть, что этому предшествовало, заявил депутат Госдумы, директор Института...
16:41 14/06/2025Съемочную группу Бондарчука вывезли из Ирана через Азербайджан, Москва благодарит БакуПервая группа из 86 человек, в том числе двое детей, эвакуирована из Ирана в Азербайджан, сообщает МИД России.
16:26 14/06/2025Вардан Восканян: Как интерпретировали открытие Азербайджаном пропускного пункта «Астара» в Иране«Закрытый варварским бакинским режимом с 2020 года под предлогом пандемии COVID-19 пропускной пункт «Астара» на границе искусственно созданного Азербайджана с Ираном был открыт вчера ночью», –...
15:57 14/06/2025Папа Римский призвал Израиль и Иран к ответственности и благоразумиюВ конце общей аудиенции Папа Римский напомнил, что «в эти дни приходят очень тревожные новости: ситуация в Иране и Израиле серьезно обострилась», передает Vatican News.
15:23 14/06/2025Израиль и Иран обмениваются ударами, день второй: Варужан Гегамян – о самом главномТюрколог Варужан Гегамян на второй день обмена ударами Израилем и Ираном представляет только самые важные события: «Начавшееся вчера на рассвете израильское нападение на нашего соседа и друга – Иран...
14:12 14/06/2025Арарат Мирзоян обсудил последние события с главой МИД ИранаАрарат Мирзоян обсудил последние события с главой МИД Ирана Аббасом Арагчи. Об этом он сообщил на своей странице в социальной сети X. «В телефонном разговоре с моим иранским коллегой Аббасом Арагчи...