18:51 11/04/2026Մшhն այնքան սարսափելի չէ, ավելի սարսափելի է մե ռելի պես ապրելը. Արթուր Ավանեսյան«Ինձ համար կա մի հստակ բան՝ հայրենիքը պետք է պաշտպանել, և եթե այսօրվա իշխանությունները չեն պաշտպանում մեր հայրենիքը, մենք փոխելու ենք այդ իշխանությունները»,- Ազատության հրապարակում «Ուժեղ Հայաստան»...
18:31 11/04/2026Այլևս չկա ես, կա մենք, և հենց այդ մենքն է կառուցելու անվտանգ, ուժեղ Հայաստան. Նաիրի Սարգսյան«Մենք այստեղ ենք, որովհետև մեր նպատակը հստակ է՝ փոխել այս իրականությունը»,- Ազատության հրապարակում «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության հանրահավաքի ժամանակ ունեցած ելույթում ասաց «Միավորված հայեր»...
18:26 11/04/2026Քեզ թուլություն չի սազում, հա'յ ազգ։ Չե'նք համակերպվելու. Նարեկ Կարապետյան«Մարդիկ կան, որ մտածում են՝ մեր ազգը քնել է, մարդիկ կան, որ մտածում էին, մեր ազգը նիրհի մեջ է, իրենք էլ ինչ ուզեն, կանեն։ Եթե նրանք տեսնեին այն, ինչ ես եմ տեսնում, իրենք շատ կվախենային»,-Ազատության...
18:05 11/04/2026Մենք պետք է կանգնեցնենք Նիկոլ Փաշինյանին. Ալեքսան Ալեքսանյան«Այստեղ հավաքվել են մարդիկ, ովքեր պահանջում են փոփոխություն, ովքեր դեմ են եկեղեցու ապականմանը, ատելությանը, պառակտմանը»,- Ազատության հրապարակում «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության հանրահավաքի ժամանակ...
17:50 11/04/2026Էրդողանն ու Մակրոնը քննարկել են նաև Կովկասում խաղաղության գործընթացին աջակցելու հնարավորությունըԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ֆրանսիայի նախագահ էմանել Մակրոնի հետ։ Նշվում է, որ նրանք քննարկել են նաև Կովկասում խաղաղության գործընթացին աջակցելու հնարավորությունը։...
17:40 11/04/2026Բորիս Ջոնսոսնը թաքուն այցելել է Զապորոժիեի շրջանում գտնվող ուկրաինական զինվորական դիրքերՄեծ Բրիտանիայի նախկին վարչապետ Բորիս Ջոնսոնը գաղտնի այցելել է Զապորոժիեի շրջանում գտնվող ուկրաինական զինվորական դիրքեր։ Այս այցի մասին հայտնի է դարձել այն բանից հետո, երբ Daily Mail-ը հրապարակել է...
17:10 11/04/2026ՈւՂԻՂ. «Ուժեղ Հայաստան»-ի հանրահավաքը՝ Ազատության հրապարակում. Սամվել Կարապետյանը ուղերձով հանդես կգաԱզատության հրապարակում մեկնարկում է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության հանրահավաքը։ «Փոփոխության» ուղեձով հանդես է գալու «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության վարչապետի թեկնածու Սամվել Կարապետյանը։
16:45 11/04/2026Մեր ցուցակում ընդգրկված են պրոֆեսիոնալ մարդիկ. «Ուժեղ Հայաստան»-ի անդամ«Մեր ցուցակում ընդգրկված են պրոֆեսիոնալ մարդիկ, որոնց ձեռքերը մաքուր են։ Մենք առաջնորդվում ենք մարդկանց պրոֆեսիոնալիզմով ու նրանց ապրած ճանապարհով»,- Ազատության հրապարակում նախքան հանրահավաքի...
16:36 11/04/2026Արցախի էջը փակված չէ, սա միայն խոսքեր չեն. սա անշրջելի պարտավորություն է. Արցախի նախագահի պաշտոնակատարՍփյուռքի ազգային զորաշարժի խորհրդաժողովում ելույթով հանդես է եկել Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ, ԱՀ նախագահի պաշտոնակատար Աշոտ Դանիելյանը «Գերաշնորհ Սրբազան հայր, հարգարժան՛ հոգևոր...
16:28 11/04/2026Թրամփը հայտարարել է, որ Իսլամաբադում սկսվել են ԱՄՆ-ի և Իրանի միջև բանակցությունները։Իսլամաբադում սկսվել է ամերիկյան և իրանական պատվիրակությունների հանդիպումը։ Այս մասին հայտարարել է NewsNation-ի լրագրողը Սպիտակ տան նախագահ Դոնալդ Թրամփի հետ զրույցից հետո։ «Ես հարցրի, թե արդյոք...
16:00 11/04/2026Եթե 3 ռուսամետ ուժերը միանան, ապա հունիսի 7-ին իշխանափոխություն տեղի կունենա․ Արմեն Բադալյան2026թ․-ի խորհրդարանական ընտրություններին ընդառաջ քարոզարշավը թեև պաշտոնապես չի մեկնարկել, դեռևս հայտնի չեն ուժերի վերջնական ցանկը, որոնք կմասնակցեն քարոզարշավին, բայց ամեն դեպքում, արդեն...
15:55 11/04/2026Ինչի մասին է խոսել Ալիևի օգնականը Հայաստանի քահասարակության ներկայացուցիչների հետ հանդիպմանըԳաբալայում, «Խաղաղության կամուրջ» նախաձեռնության շրջանակներում, երկկողմ կլոր սեղանի ձևաչափով հանդիպում է տեղի ունեցել Ադրբեջանի նախագահի օգնական, նախագահի աշխատակազմի արտաքին քաղաքականության...
15:34 11/04/2026Մենք հավատում ենք, որ Սամվել Կարապետյանը կփոխի մեր երկրի պատմությունը. Գոհար Ղումաշյան«Որպես քաղաքական գործիչ՝ Նիկոլ Փաշինյանը միայն մահեր է բերել՝ մարտի 1-ից սկսած, Արցախի կորուստը, հազարավոր զինվորներ, հղի կնոջ՝ Սոնա Մնացականյանի մահը։ Դեպքերը շատ են, չենք կարող բոլորը թվարկել, բայց...
15:17 11/04/2026Լոնդոնից մինչև Տալին. ինչու՞ են եվրոպական տերությունները «կանաչ լույս» վառում ռուսական նավթի առաջ. ReutersԷստոնիայի ռազմածովային ուժերը չեն միջամտի Բալթիկ ծովում ռուսական «ստվերային նավատորմի» տեղաշարժին: Այս մասին Reuters գործակալությանը տված հարցազրույցում հայտարարել է երկրի ՌԾՈւ հրամանատար Իվո Վարկը:...
15:04 11/04/2026Եթե այդպես է, ապա մեր տարածաշրջանում հասունանալու է բոլորովին նոր, աննախադեպ իրավիճակ. Վարուժան Գեղամյան«Պակիստանի մայրաքաղաք Իսլամաբադում այսօր մեկնարկելու են Իրան-ԱՄՆ ուղիղ բանակցությունները։ Դրանց կարևորությունը դժվար է գերագնահատել։ Իմ պատկերացումները հնարավոր ընթացքի մասին դեռ կգրեմ.
14:16 11/04/2026Հայի կյանքը սրանց համար արժեք չունի, ձեր ուրախ ավտոբուսը այսուհետ «մաhաբեր ավտոբուս է». Արթուր Միքայելյան«Նիկոլ Փաշինյան գնա՛, որ էլ մարդ չմեռնի։ Ձեր ուրախ ավտոբուսը այսուհետ «մահաբեր ավտոբուս է»»,- նշում է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ Արթուր Միքայելյանը՝ անդրադառնալով այսօր ոստիկանական...
14:09 11/04/2026Իսլամաբադում տեղի են ունեցել Իրանի և ԱՄՆ պատվիրակությունների միջև անուղղակի բանակցություններԻրանի և ամերիկյան պատվիրակությունների միջև անուղղակի բանակցություններ են տեղի ունեցել Իսլամաբադում։ Այս մասին հաղորդում է Al Hadath-ը՝ հղում անելով աղբյուրներին։ «Անուղղակի բանակցություններ արդեն...
14:05 11/04/2026Թեև, պետք չէ զարմանալ․ սա այն խումբն է, որը ցնծում էր Արցախի շրջափակման օրերին. Գառնիկ Դանիելյան«Առավոտը սկսվեց բոթով՝ Փաշինյանին ուղեկցող ոստիկանության գվարդիայի ավտոբուսը վթարի է ենթարկվել. կա 1 զոհ, 12 վիրավոր։ Թվում էր, թե նման ողբերգական պատահարից հետո առնվազն պետք է դադարեցվի քարոզարշավը,...
13:54 11/04/2026Այսօր Սամվել Կարապետյանը հանդես է գալու հատուկ հայտարարությամբ. «Ուժեղ Հայաստան»Այսօր ժամը 17։00-ին Ազատության հրապարակում «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության հրավիրած հանրահավաքում Սամվել Կարապետյանը հանդես կգա առաջին հանրային ուղերձով, հատուկ հայտարարությամբ։ Այս մասին հայտնում են...
13:26 11/04/2026Տաշիրում քաղաքացին դուռը շրխակցրեց Փաշինյանի դեմքինՏաշիր շրջագայության ընթացքում վարչապետի պաշտոնը զբաղվեցնող Փաշինյանն ու նրա թիմը շրջել են բնակելի շենքերով: Նրանք թակում էին բնակարանների դռները, փորձելով զրուցել քաղաքացիների հետ ու նվիրել...

14:36 20/01/2025Opposition MP pins unified map of Armenia and Artsakh to parliament rostrumAt a session of the Armenian National Assembly on Monday, Anna Mkrtchyan, an MP from the opposition Pativ Unem faction, criticized the map of Armenia displayed on the parliament wall, calling it a...
14:21 20/01/2025January 20 a 'historic day' for the US, Armenian expert saysJanuary 20 is a “historic day” for the United States as President-elect Donald Trump will officially assume office, marking his political “comeback", political analyst Suren Sargsyan says.
13:45 20/01/2025Georgia signals willingness to revive relations with US under TrumpGeorgian Prime Minister Irakli Kobakhidze has expressed his country’s willingness to revive relations with the United States after US President-elect Donald Trump assumes office, TASS reports.
11:57 20/01/2025Armenian MPs hold a minute's silence for deceased colleagueA regular session of the Armenian parliament began with a choir performing a modified version of the national anthem.
11:12 20/01/2025MP urges action to secure release of Armenian prisoners held in BakuNon-partisan MP Taguhi Tovmasyan has urged the international community to advocate for the open trial of Artsakh leaders in Azerbaijan and secure the release of Armenian prisoners.
16:06 18/01/2025Opposition MP: 'Trials' of Armenian prisoners in Baku deal a direct blow to PashinyanDespite the Armenian leadership's “clear willingness to meet Baku’s demands”, the trial of Armenian prisoners that began in Azerbaijan on Friday “has dealt a direct blow” to Prime Minister Nikol...
14:00 18/01/2025Government mum on Pashinyan's participation in Trump's inaugurationThe Armenian government has not yet revealed whether Prime Minister Nikol Pashinyan will attend the inauguration of U.S.
13:01 18/01/2025EUMA hosts ambassadors from 22 EU nationsThe European Union Mission in Armenia (EUMA) on Friday hosted ambassadors from 22 EU nations to Armenia to give them overview about its latest developments on operations.
11:37 18/01/2025RPA deplores lack of government efforts to protect Artsakh leaders from Azerbaijani persecutionThe Republican Party of Armenia (RPA) on Friday denounced the fabricated charges against Armenian prisoners held in Azerbaijan and deplored the lack of government efforts to protect Artsakh's...
16:36 17/01/2025HRW: Azerbaijan failed to ensure ethnic Armenians' right to safe and dignified return to Nagorno-KarabakhHuman Rights Watch (HRW) released its annual report on the human rights situation in the world in 2024.
15:34 17/01/2025Former ombudsperson condemns UN silence on Armenian prisoners held in BakuFormer Armenian Human Rights Defender Larisa Alaverdyan has urged the United Nations to take tangible actions to secure the release of Armenian prisoners illegally held in Azerbaijan.
15:08 17/01/2025Putin assesses Yerevan's steps in relations with EU in phone call with PashinyanArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan, who made a telephone call to Russian President Vladimir Putin, offered his explanations concerning Yerevan's EU aspirations.
14:36 17/01/2025Ex-Artsakh ombudsman urges greater pressure on Baku to release Armenian prisonersFormer Artsakh Human Rights Defender Gegham Stepanyan stressed the need for stronger international pressure on Azerbaijan to release Armenian prisoners as he joined a protest outside the UN office in...
14:05 17/01/2025Pashinyan, Putin hold phone callArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan and Russian President Vladimir Putin held a telephone conversation on Friday.
13:14 17/01/2025Opposition MP: Armenian leadership made 3rd concession amid Baku's fresh threatsThe Armenian authorities made a third concession to Baku amid fresh threats by Azerbaijani President Ilham Aliyev, opposition Pativ Unem faction MP Tigran Abrahamyan says.
12:35 17/01/2025Protesters demand release of Armenian prisoners held in BakuA protest demanding the release of Armenian prisoners illegally held in Azerbaijan took place outside the UN office in Yerevan on Friday.
11:00 17/01/2025Azerbaijan suspends cooperation with USAIDAzerbaijan announced on Thursday that its government will not renew a cooperation agreement with the United States Agency for International Development.
20:06 16/01/2025'I have given no testimony', Ruben Vardanyan says from Baku jailRuben Vardanyan, an Armenian political prisoner illegally incarcerated in Azerbaijan, conveyed a message to his family during his weekly phone call.
15:06 16/01/2025Armenian expert reacts to Gaza ceasefire dealTurkologist Varuzhan Geghamyan claims that the Gaza ceasefire and hostage release deal between Israel and Hamas marks the end of another phase in the conflict.
14:35 16/01/2025Opposition MP: Armenian authorities continue to sacrifice national interestsOpposition Pativ Unem faction MP Tigran Abrahamyan accused the Armenian leadership of continuing to sacrifice national interests in their dealings with other countries.