20:14 10/04/2026Բոլորիդ կսպասենք Ազատության հրապարակում, մասնակից դարձեք կատարվող փոփոխություններին․ Շուշանյան«Մեր ձևով» շարժման անդամ Լիլիա Շուշանյանը հրավիրում է մասնակցելու ապրիլի 11-ին Ազատության հրապարակում սպասվող հանրահավաքին։ «Իմ շատ սիրելի մարդիկ, քանի տարի ասում ենք՝ երկիր սիրող մի մարդ լինի,...
20:00 10/04/2026Մենք չենք դիտարկում քաղաքական անցյալը, դիտարկում ենք «մաքուր ձեռքերը» և պրոֆեսիոնալիզմը․ Նարեկ Կարապետյան«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանը Հանրային հեռուստատեսության եթերում անդրադարձել է ընտրական ցուցակին, նրանում ընդգրկված կազմին և անունների ընդգրկելու սկզբունքին։ Նախ...
19:43 10/04/2026Վահագն Մելիքյանը միացել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցությանըԱրտակարգ և լիազոր դեսպան Վահագն Մելիքյանը միացել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցությանը։ Այս մասին նա հայտարարել է ֆեյսբուքյան էջում։ «Այս քայլը պայմանավորված է այն նպատակով, որ մենք օր առաջ պետք է...
19:30 10/04/2026ԿԸՀ-ն կուսակցություններին/դաշինքներին հրավիրում է քննարկմանԿԸՀ-ն հրավիրում է քննարկման։ Այս մասին նշված է ԿԸՀ տարածած հաղորդագրությունում։ «ՀՀ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը ԱԺ ընտրություններին մասնակցելու համար օգտահաշիվ ստանալու հայտ ներկայացրած և նման...
19:18 10/04/2026Կողմերի միջև փոխադարձաբար համաձայնեցված կետերից երկուսը դեռևս կյանքի չեն կոչվել․ Իրանի խորհրդարանի նախագահԹեհրանն ակնկալում է Լիբանանում հրադադարի հաստատում և իր ակտիվների ապասառեցում՝ նախքան Վաշինգտոնի հետ խաղաղ բանակցություններ սկսելը։ ՌԻԱ Նովոստիի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտարարել է Իրանի խորհրդարանի...
19:06 10/04/2026Փաստերն ու ապացույցներն անհամեմատ շատ են ու անհերքելի․ ԴեմոյանՀայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի նախկին տնօրեն Հայկ Դեմոյանը գրում է․ «Ու այս տեսարանը ապրիլի 24-ին ձեզ կհրամցնեն որպես Մեծ Եղեռնի հուշահամալիրի վերականգնում։ Ու կասեն, որ ստում էիք, ասելով,...
18:50 10/04/2026Փոփոխություններ են գալիս, կարևոր նորություն՝ մեկ ժամից․ Նարեկ Կարապետյան«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանը գրում է․ «Փոփոխություններ են գալիս: Կարևոր նորություն մեկ ժամից»։ Նշենք, որ այսօր Հանրային հեռուստատեսության եթերում սպասվում է Նարեկ...
17:35 10/04/2026Ի՞նչ են քննարկել Արսենյանն ու ԳալուզինըՌուսաստանի փոխարտգործնախարար Միխայիլ Գալուզինը և Մոսկվայում Հայաստանի դեսպան Գուրգեն Արսենյանն այսօր կայացած հանդիպմանը քննարկել են երկու առաջնորդների միջև բանակցություններից հետո ձեռք բերված...
17:11 10/04/2026Վարչական ղեկավարներին հրահանգվել է ծրագիր-հավելվածներ բեռնել և մտնել յուրաքանչյուր բնակչի տուն. Արծվիկ Մինասյանը՝ ԿԸՀ նախագահինԸնտրողները մի քանի տասնյակ հազարով ավելի քիչ էին, քան վերջին ընտրությունների ժամանակ, սա այն դեպքում, երբ ունենք Արցախից տեղահանված 100.000-ից ավել անձինք
16:59 10/04/2026Տեղի ունեցավ շրջադարձ. Ինչո՞ւ ՀԱԿ-ն ու «Ուժեղ Հայաստան»-ը դաշինք չկազմեցին«Սամվել Կարապետյանի ուժի հետ մենք շատ լուրջ բանակցություններ ենք ունեցել, իրականում շատ մոտ էինք դաշինքի կնքմանը։ Հետո տեղի ունեցավ շրջադարձ»,-լրագրողների հետ այսօրվա հանդիպմանը հայտարարեց ՀԱԿ...
16:56 10/04/2026Ինչո՞ւ է ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանը գնացել ԿԸՀ. Հովակիմյանի պարզաբանումը«Հայաստանում Ռուսաստանի դեսպանը հանդիպման խնդրանքով դիմել էր մոտ երկու շաբաթ առաջ։ Ինքը եկել էր ծանոթանալու ընտրությունների նախապատրաստման ընթացքին, նաև ՌԴ ԿԸՀ նախագահի հնարավոր այցի նախապատրաստման...
16:38 10/04/2026Եթե մեզանից կախված լինի իշխանափոխությունը, մենք պատրաստ ենք համագործակցության. «Հայաստան» դաշինք«Նախընտրական շրջանը դիրքավորման շրջան է, հավանաբար նման հայտարարությունների պատճառը շատերի մոտ առկա ինքնավստահության պակասն է։ Բնական է, որ ամեն ուժ վարչապետի պաշտոնում տեսնում է իր թեկնածուին, իսկ...
16:24 10/04/2026Խաղաղության հեռանկարը կործանել է հենց ինքը՝ Փաշինյանը. Զուրաբյան«Գնում ենք ընտրությունների մեր գաղափարների հաղթանակի ակնկալիքով՝ որպես Հայաստանին ինքնիշխան խաղաղություն բերելու ունակ միակ քաղաքական ուժը»,-լրագրողների հետ ընթացող հանդիպմանը հայտնեց ՀԱԿ համակարգող,...
16:14 10/04/20261991-ին ՀՀ-ն լքած քաղաքացին կարո՞ղ է որոշի, թե ես ոնց եմ ապրելու Հայաստանում. Նազարյանը՝ ԿԸՀ նախագահին«Դուք նշեցիք՝ մոտ 2 միլիոն 400 հազար մարդ ընտրող ունենք։ Այսինքն, այն խոստումը, որ տվել էիք տարիներ առաջ՝ ցուցակները կմաքրվեն, կմնան միայն նրանք, ովքեր իրականում ապրում են Հայաստանում, պարզվեց՝ ոչ,...
15:47 10/04/2026Որ դեպքում ԿԸՀ-ն չի գրանցի քաղաքական ուժին«Մեր Ընտրական օրենսգիրքը, ըստ էության, այնքան ազատական է, որ քաղաքական ուժը որպեսզի չգրանցվի, ինքը պետք է բավականին ջանք գործադրի»,- ԱԺ-ում ՀՀ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի 2024-2025 թթ.
15:44 10/04/2026Ապաշնորհ կառավարման մեկ առավոտ. Էլինար Վարդանյան«Առավոտյան երևանցին հերթական անգամ բախվեց քաղաքի ապաշնորհ կառավարման, իսկ ավելի ճիշտ՝ անկառավարելիության խնդիրներին: Մի վայրից մյուսը տեղափոխվելը նյարդերի պայքար էր: Թեև ճանապարհների խցանումներն...
14:52 10/04/2026ԹՐԻՓՓ-ի իրագործման ժամանակ երրորդ գործընկերների կարիք ենք ունենալու. Արարատ Միրզոյան«Հուսանք՝ որքան հնարավոր է շուտ կթևակոխենք հաջորդ՝ շինարարական փուլ»։
14:32 10/04/2026Բաքվում պահվող գերիների հարցով շարունակում ենք երկխոսությունը Ադրբեջանի հետ, այս պահին նորություն չկա. Միրզոյան«Մենք կարծում ենք, որ հաստատված խաղաղությունը, իհարկե, հետագա ինստիտուցիոնալականացման կարիք ունի։ Խաղաղությունը կա, մենք դրա պտուղները վայելում եք, միաժամանակ հասկանում ենք, որ խաղաղությունը նոր է,...
14:03 10/04/2026Երաշխավորված խաղաղությունը պատերազմի դուռը վերջնականապես փակելն է. ԲՀԿԲՀԿ համագումարի և Գագիկ Ծառուկյանի հիմնական ուղերձները ներկայացրել է ԲՀԿ խոսնակ Իվետա Տոնոյանը. «Երաշխավորված խաղաղությունը պատերազմի դուռը վերջնականապես փակելն է, որ մարդիկ կարողանան պլանավորել...
13:50 10/04/2026Ռուսական երեք սուզանավեր փորձել են «գաղտնի գործողություն» իրականացնել Անգլիայի ափերի մոտՄոսկվան «չի սպառնում Մեծ Բրիտանիայի ստորջրյա ենթակառուցվածքներին»

15:00 14/01/2025Lavrov: Armenia's aspiration to join EU incompatible with EAEU membershipArmenia's membership in the Eurasian Economic Union (EAEU) is incompatible with its desire to join the European Union (EU), as these international organizations operate under different principles,...
14:35 14/01/2025Protest for release of Armenian prisoners to be held outside UN office in YerevanA protest demanding the immediate release of Armenian prisoners held in Baku will take place outside the UN office in Yerevan on Friday, to be followed by a march toward the Armenian Foreign Ministry.
14:00 14/01/2025Kremlin reacts to Armenia-US strategic partnership plansThe development of strategic partnership between Armenia and the United States is the sovereign right of Yerevan; Russia, for its part, intends to forge ties with the country, Kremlin spokesman...
13:35 14/01/2025Expert explains what US strategic partnership deal means for ArmeniaPolitical analyst Suren Sargsyan has shared his insights on the strategic partnership agreement to be signed between Armenia and the United States in Washington on Tuesday.
12:04 14/01/2025Former ruling party MP sees early elections in ArmeniaPrime Minister Nikol Pashinyan will call fresh parliamentary elections in the coming months, a lawmaker ousted from his Civil Contract party last month said on Monday.
11:46 14/01/2025Armenia, US to sign strategic partnership documentArmenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan and U.S. Secretary of State Antony Blinken will sign a document on strategic partnership between the two countries in Washington on Tuesday, Armenian Foreign...
16:35 13/01/2025Pashinyan reaffirms his government's commitment to peace agendaArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan on Monday held a phone conversation with António Costa, President of the European Council.
15:50 13/01/2025Opposition politician: Pashinyan leading Armenia to 'capitulation'Opposition politician Eduard Sharmazanov has denounced Prime Minister Prime Minister Nikol Pashinyan’s claims about “historical Armenia”, comparing them to Azerbaijani President Ilham Aliyev’s latest...
12:36 13/01/2025Opposition MP criticizes Pashinyan's mutual arms control proposal to AzerbaijanOpposition lawmaker Tigran Abrahamyan has criticized Prime Minister Nikol Pashinyan's proposal to establish a mutual arms control mechanism with Azerbaijan after its demands for Armenia's...
15:30 11/01/2025Trump, Zuckerberg meet at Mar-a-LagoMeta CEO Mark Zuckerberg met with Donald Trump at Mar-a-Lago on Friday, a source familiar with their encounter confirmed to Semafor.
14:36 11/01/2025EU to analyze Armenia integration billThe EU will analyze the bill on the process of Armenia’s EU integration and discuss it with Yerevan, the lead spokesperson of the EU for Foreign Affairs and Security Policy, Anitta Hipper, has said.
14:18 11/01/2025Archbishop addresses Azerbaijan's fresh threats against ArmeniaArchbishop Bagrat Galstanyan, the leader of the Holy Struggle movement, has denounced the Armenian leadership’s failure to respond to Azerbaijani President Ilham Aliyev’s fresh threats against...
13:45 11/01/2025No Armenian citizens among Los Angeles wildfire victims – Foreign MinistryNo Armenian citizens have been identified among the casualties of the devastating wildfires in Los Angeles, the Armenian Foreign Ministry reports.
13:15 11/01/2025Primary elections underway in Armenia's ParakarPrimary elections commenced in Armenia’s enlarged Parakar community on Saturday to run through Monday.
12:19 11/01/2025Pashinyan considers appealing to OSCE over Minsk Group dissolutionArmenia is mulling an appeal to the Organization for Security and Cooperation in Europe (OSCE) to dissolve its Minsk Group on Nagorno-Karabakh (Artsakh), Prime Minister Nikol Pashinyan's...
11:36 11/01/2025Armenia to host Iranian parliamentary delegationA delegation of the Iran-Armenia Friendship Group from the Majlis of the Islamic Republic of Iran, led by its head Ara Shahverdyan, will travel to Armenia.
17:13 10/01/2025EU could extend monitoring mission in Armenia through 2027The High Representative of the European Union for Foreign Affairs and Security Policy, Kaja Kallas, has proposed a two-year extension of the EU’s civilian monitoring mission in Armenia.
16:45 10/01/2025Putin ready for talks with Trump, Kremlin saysThe Kremlin said Friday that President Vladimir Putin was open to talks with Donald Trump, after the incoming US president said a meeting between the pair was being set up, AFP reported.
16:34 10/01/2025Armenian FM, EU envoy discuss security situation in South CaucasusArmenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan on Friday had a meeting with the EU Special Representative for the South Caucasus and the crisis in Georgia, Magdalena Grono.
15:36 10/01/2025Pashinyan 'unaware' of developments in Armenia, ex-advisor saysPrime Minister Nikol Pashinyan on Thursday claimed that the number of air passengers arriving in Armenia increased by 20% between January 1 and January 6 compared to the same period in 2024.