13:11 10/04/2026Մեր առաջարկած Հայաստանը պետք է լինի փոխադարձ հարգանքի, իրար լսելու, զիջելու, հանդուրժելու Հայաստան. Գագիկ ԾառուկյանԿայացավ «Առաջարկ Հայաստանին» ծրագրի շնորհանդեսը։ Ամփոփելով միջոցառման արդյունքները՝ Գագիկ Ծառուկյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է.
13:01 10/04/2026FT. Մերձավոր Արևելքի ճգնաժամի ֆոնին ԵՄ-ն մեծացնում է ռուսական գազի ներմուծումըԵվրոպան այս տարվա առաջին երեք ամիսներին ավելացրել է Ռուսաստանից բնական գազի ներմուծումների ծավալը, քանի որ Մերձավոր Արևելքի հակամարտությունը ճնշում է գործադրում համաշխարհային մատակարարումների վրա։...
12:54 10/04/2026Ադրբեջանական բանակն անցկացնում է մարտավարական զորավարժությունԱդրբեջանի պաշտպանության նախարարության ղեկավարությունը և այլ պաշտոնյաներ ստուգել են N-րդ զորամասում անցկացվող մարտավարական զորավարժության ընթացքը։ Ըստ ադրբեջանական լրատվամիջոցների, Ադրբեջանի...
12:31 10/04/2026Տաթև Դանիելյան, Ռուբեն Բաբայան... Հայկական պատվիրակությունը Ադրբեջանում էՀայաստանի և Ադրբեջանի քաղաքացիական հասարակությունների ներկայացուցիչների մասնակցությամբ ապրիլի 10-12-ը Ադրբեջանում տեղի կունենա «Խաղաղության կամուրջ» նախաձեռնության շրջանակներում հերթական երկկողմ կլոր...
11:49 10/04/2026Հորդառատ անձրևների դեպքում գետերի մերձափնյա հատվածներում հնարավոր են հեղեղումներ. Լևոն ԱզիզյանԿանխատեսում ենք Ախուրյանի ջրամբարում 100% ջրալցվածություն
11:38 10/04/2026Ոչ թե խոստանալ, այլ բացատրել. Վահե ՀովհաննիսյանԱռաջիկա շաբաթներին լիդերության հիմնական առաքելությունը բացատրելն է, ոչ թե խոստանալը։ Սրանք սովորական ընտրություններ չեն՝ իրենց կարևորությամբ ու նաև անոմալիաներով։ Կարելի է խոստանալ ամենահաճելի...
11:01 10/04/2026Եթե հավաքական ընդդիմությունը և ընտրողները գործեն հստակությամբ, արդյունքը կարող է լինել ոչ միայն իշխանափոխություն, այլև արմատական քաղաքական վերակառուցում. Օսկանյան«Հայաստանը շարժվում է դեպի վճռորոշ խորհրդարանական ընտրություններ՝ հունիսի 7-ին, և դրանց նշանակությունը դժվար է գերագնահատել։ Երկրի ողջ տարածքում զգացվում է հոգնածություն, հիասթափություն և...
10:04 10/04/2026Իրանի գերագույն առաջնորդը հոր՝ Ալի Խամենեի մահվան քառասունքին դիմել է Պարսից ծոցի երկրներինՄոջթաբա Խամենեին նաև ընդգծել է, որ Իրանը հանգիստ չի թողնի «հանցագործ զավթիչներին»
09:56 10/04/2026«Միասնության թևեր»-ը և «ՀայաՔվե»-ն դադարեցնում են համագործակցությունը«ՀայաՔվե» ազգային քաղաքացիական միավորման խորհուրդը տարածել է հայտարարություն, որտեղ ասված է. «Փետրվարի 27-ին «Միասնության թևեր» քաղաքական նախաձեռնությունը և «ՀայաՔվե» ազգային քաղաքացիական միավորումը...
09:54 10/04/2026Պակիստանում բանակցությունները չեն սկսվի մինչև Լիբանանի վրա հարձակումները չդադարեն. ԶԼՄ-ներԻրանի պատվիրակությունը դեռևս չի ժամանել Պակիստան, և բանակցությունները չեն սկսվի մինչև Իսրայելի կողմից Լիբանանի վրա հարձակումների դադարեցումը։ ՏԱՍՍ-ին հայտնել է իրանական աղբյուրը։ «Պատվիրակությունը...
09:50 10/04/2026Սիմոնյանը՝ Մարությանին. Պատմի, ինչպես ես 10-15.000$ դոլարի պատճառով սրտի խնդիր ունեցող և նորածին երեխա ունեցած աղջկանից տունը խլելԵրևանի նախկին քաղաքապետ, դերասան Հայկ Մարությանը Tete A Tete հաղորդման ժամանակ խոսել է նաև ԱԺ նախագահի աշտոնը զբաղեցնող Ալեն Սիմոնյանի մասին։ «Լարվա՞ծ էին Ձեր հարաբերությունները պարոն Սիմոնյանի...
22:52 09/04/2026Նիկոլ Փաշինյանն 8 տարիների ընթացքում բերել է 3 պատերազմ, իսկ Սամվել Կարապետյանը բերելու է ուժեղ և երաշխավորված խաղաղություն. ՂումաշյանՍուտ է, թե կուսակցությունը ձայները տալու է Ռոբերտ Քոչարյանին
22:31 09/04/2026TRIPP-ը շարունակում է մնալ ԱՄՆ-ի առաջնահերթություններից մեկը.ՊետդեպարտամենտTRIPP-ը կապահովի տարածաշրջանում միջազգային և ներպետական անխոչընդոտ փոխկապակցվածություն
22:06 09/04/2026Սիրով հրավիրում ենք համախմբման, փոփոխությունների դրական ալիքի հանրահավաքի. Մամիկոն ԱսլանյանԱպրիլի 11-ին, ժամը 17։00-ին Ազատության հրապարակում տեղի կունենա «Ուժեղ Հայաստան Սամվել Կարապետյանի հետ» դաշինքի հանրահավաքը
21:46 09/04/2026Միասնության հանրահավաքին հավաքվում ենք միասին վերացնելու այն բաժանարար գծերը, որոնք տարել են մեր՝ հայերիս միջև. ՄելոյանՄեր առաջնորդը գալիս է բերելու սպասված փոփոխությունները
21:24 09/04/2026ԲՀԿ-ն հրապարակեց ընտրական ցուցակի առաջին 30 թեկնածուների անուններըԳագիկ Ծառուկյանը միաձայն վերընտրվեց կուսակցության նախագահի պաշտոնում
21:16 09/04/2026Գալո՞ւ ես, թե՞ թույլ ես տալու, որ քո ապագան շարունակի որոշել այն մարդը, որի համար ընդամենը «թվաբանություն» էր մեր տղաների կյանքը. ՂահրամանյանՓոփոխությունն անխուսափելի է Սամվել Կարապետյանի հետ
21:13 09/04/2026Փաշինյանն ունի ընդամենը երկու՝ տարբեր նպատակների գործողություններԱռաջինը, ցավոք, տարիներ շարունակ գիտենք իր նպատակը մեր լինելուն հարվածող փաստեր է դարձրել՝ հայենադավություն, հայրասպան-մայրասպան-որդիասպան նիկոլ, հայաստանանենգ, հայադավ...
21:05 09/04/2026Մեր գերիները շարունակում են մնալ ադրբեջանական բանտերում, մի՛ մնա տանը․ Արեգա Հովսեփյան«Ուժեղ Հայաստան»-ի անդամ Արեգա Հովսեփյանը տեսանյութ է հրապարակել՝ կից գրելով․ «Ապրիլի 11-ին, ժամը 17:00-ին, վայրը` Ազատության հրապարակ, Միասնության հանրահավաք»։ «Հայաստանի ճակատագիրը քո, իմ, բոլորիս...
20:52 09/04/2026ԱՄՆ-ն կարող է երկարաձգել Իրանի հետ հրադադարի ռեժիմըԱՄՆ-ն քննարկում է Իրանի հետ հրադադարի երկարաձգման հարցը, եթե ամերիկացի պաշտոնյաները կարծեն, որ կողմերը առաջընթաց են գրանցել բանակցային գործընթացում։ ՌԻԱ Նովոստիի փոխանցմամբ՝ հաղորդում է CNN-ը՝ հղում...

13:16 10/01/2025Pashinyan's leadership: a catalyst for Armenia's declineOp-ed by Vartan Oskanian, former Armenian foreign minister As 2025 unfolds, Armenia finds itself at a critical crossroads, grappling with profound foreign policy challenges and existential questions...
17:19 09/01/2025Pashinyan could recall CSTO after Aliyev's remarks, top Russian official saysDeputy Chairman of the Russian Security Council Dmitry Medvedev claims that Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan could recall the country's membership in the CSTO in light of the recent threats...
16:05 09/01/2025Kremlin doubts Armenia can be member of both EU and EAEUArmenia can hardly be a member of both the European Union and the Eurasian Economic Union (EAEU), Kremlin Spokesman Dmitry Peskov said at a press briefing, replying to a question by TASS.
15:36 09/01/2025MP calls for int'l action to prevent Azeri aggression against ArmeniaOpposition lawmaker Tigran Abrahamyan has warned that Azerbaijani is planning fresh aggression against Armenia, calling on international actors “supporting the Armenian government” to take immediate...
15:00 09/01/2025Russia to continue building relations with Armenia, Azerbaijan, Kremlin saysMoscow is committed to peace, stability, and security in the Caucasus and will continue to strengthen relations with both Baku and Yerevan, Kremlin spokesman Dmitry Peskov said, commenting on the...
14:38 09/01/2025Expert: Armenian leadership lacks 'plan B' for possible warPolitical analyst Suren Sargsyan has called out the Armenian authorities for failure to handle security challenges facing the country.
13:36 09/01/2025US refrains from commenting on strategic partnership with Armenia for nowThe United States “has nothing to comment on or announce at this point” regarding the potential signing of a strategic partnership agreement with Armenia, the U.S.
13:08 09/01/2025Armenian government backs EU accession bidThe Armenian government has expressed support for a legislative initiative to launch a process for the country’s accession to the European Union, with the proposal pending parliamentary hearings.
12:36 09/01/2025Baku TV again falsely presents ancient Armenian church as Azerbaijani heritageA pro-government TV channel in Baku has once again falsely presented the 7th-century Armenian monastery of Harichavank as part of Azerbaijan’s religious heritage, the Tatoyan Foundation warned on...
16:53 08/01/2025Ex-ombudsman urges escape from Armenian government's 'propaganda trap'Former Armenian Ombudsman Arman Tatoyan has warned of existential threats facing Armenia following Azerbaijani President Ilham Aliyev’s latest remarks.
16:11 08/01/2025Iran's top security official to visit Armenia after Azerbaijan tourThe secretary of Iran’s Supreme National Security Council (SNSC) has arrived in the Azerbaijani capital, Baku, for political and security talks, IRNA reported.
15:33 08/01/2025Aliyev, an aggressor, demands human behavior from othersAzerbaijani President Ilham Aliyev seems to be rapidly "thriving" in his rhetoric. His brazen comments, especially after the occupation and depopulation of Artsakh through war and terror, surpass...
13:30 08/01/2025Pashinyan responds to AliyevArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan responded to the latest statements by Azerbaijani President Ilham Aliyev in an interview with Armenpress on Wednesday.
13:05 08/01/2025Armenian, Azeri border commissions to hold fresh talks soonThe Armenian and Azerbaijani border delimitation commissions, led by the deputy prime ministers of the two countries, will hold a new round of talks in the near future, Deputy Prime Minister Mher...
12:36 08/01/2025Aliyev's threats against Armenia should serve as a 'wake-up call', politician warnsOpposition politician Eduard Sharmazanov has warned that Azerbaijani President Ilham Aliyev’s fresh threats against Armenia should serve as a “wake-up call” for all Armenians, calling for national...
11:20 08/01/2025Lladro produces 'Karabagh Horse' porcelain figurines as propaganda for AzerbaijanBy Harut Sassounian www.TheCaliforniaCourier.com Regrettably, the only things that matter in this world are money and power.
11:11 08/01/2025Trump says meeting with Putin possible after inaugurationU.S. President-elect Donald Trump has said again that he is eager to see negotiations with Russia on ending the war in Ukraine begin soon after he returns to the White House but gave no specifics on...
16:30 07/01/2025New Armenian envoy hands over credentials to Iranian presidentArmenian Ambassador to Iran Grigor Hakobyan on Tuesday presented his credentials to Iranian President Masoud Pezeshkian, the Foreign Ministry of Armenia reported.
15:00 07/01/2025ICRC staff visits Artsakh leaders illegally held in BakuEmployees of the International Committee of the Red Cross (ICRC) visited Artsakh's military and political leaders illegally detained in Azerbaijan in late December, the ICRC office in Yerevan...