17:01 31/03/2026Եթե ընդունվեց այդ նախագիծը, մեզ համար ահավոր է լինելու. Արմինե Օհանյան«Նախագծի հեղինակներն ավելացրել են նաև քաղաքական հայացքների համար ատելության խոսք, որը շատ վտանգավոր է»։
16:03 31/03/2026OVIO-ն կազմակերպեց շրջայցեր իր տվյալների մշակման կենտրոնում և կիսվեց տվյալների մշակման կենտրոնի իր փորձով «Հեռահաղորդակցության շաբաթ 2026»-ումՄարտի 23-27-ը տեղի ունեցավ «Հեռահաղորդակցության շաբաթ 2026» միջոցառումը, որին մասնակցեցին ոլորտում կարևոր դերակատարություն ունեցող կառույցները և անդրադարձ կատարեցին ՏՀՏ ոլորտի զարգացման...
14:53 31/03/2026Կապանում գրեթե մեկ ամսվա տեղումները գրանցվել է մեկ օրումՄարտի 27-ից մեր հանրապետությունը գտնվում է հարավից ներթափանցած ակտիվ ցիկլոնի ազդեցության տակ։ Դրա առավել ինտենսիվ փուլը գրանցվել է մարտի 27–28-ին, սակայն տեղումները շարունակվել են նաև հաջորդ օրերին՝...
13:58 31/03/2026Ավտովթար-վրաերթ՝ Երևանում․ բախվել են «Lexus»-ը և «Hongqi»-ն․ վերջինը հայտնվել է մայթին՝ «Արտ Լանչ» սննդի կետի մուտքի մոտԱյսօր՝ մարտի 31-ին, խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել Երևանում։ Ժամը 12:50-ի սահմաններում Ռոստովյան-Մուրացան փողոցների խաչմերուկում բախվել են «Lexus» և «Hongqi» մակնիշի ավտոմեքենաները։ Shamshyan.com-ի...
12:07 31/03/202650-ամյա վարորդը «Ford»-ով հարվածել է ճանապարհին հայտնված խոշոր եղջերավոր անասունին, ապա բախվել «ՎԱԶ 2121»-ին․ կովը սատկել է«ՎԱԶ 2121»-ը հայտնվել է ճանապարհի երթևեկելի գոտուց դուրս
11:31 31/03/2026Մայթերին կայանած մեքենաների պատճառով երեխաները ստիպված են դպրոց հաճախել բանուկ փողոցով. ԱհազանգՔաղաքացին նաև առաջարկում է մայթերից մեկը երկաթե ձողերով պատնեշել մեքենաներից
11:20 31/03/2026Ահաբեկչական սպառնալիքի մակարդակի վարկանիշային աղյուսակում Հայաստանն ամենաանվտանգ պետությունների շարքում էԸստ 1-ից 100 բալանոց սանդղակի
10:06 31/03/2026Համբուրգի կենտրոնում գայլը կծել է կնոջըՀամբուրգի կենտրոնում գայլը հարձակվել է կնոջ վրա՝ ծանր վիրավորելով։ Այս մասին գրում է Bild-ը։ Հարձակումը տեղի է ունեցել Համբուրգի Ալտոնա շրջանում գտնվող IKEA խանութի մոտ։ Գազանը հարձակվել է կնոջ վրա...
09:56 31/03/2026«Զանգեր» կոչվող հատվածից դեպի Գորայք ավտոճանապարհը բքի պատճառով փակ է կցորդով տրանսպորտային միջոցների համարՄարտի 31-ին՝ ժամը 9:00-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Ճանապարհային դեպարտամենտից հայտնում են, որ բքի և ցածր տեսանելիության պատճառով...
09:02 31/03/2026Ի՞նչ եղանակ է սպասվում այսօրԵրևանում մարտի 31-ին, ապրիլի 2-4-ին ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև։ Ապրիլի 1-ին, 2-ի գիշերը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Հանրապետության տարածքում մարտի 3 31-ին, ապրիլի 2-ի ցերեկը, 3-4-ին...
08:57 31/03/2026Երևանի ու 3 մարզերի տարբեր հասցեներում լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ մարտի 31-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
07:50 31/03/2026Ավագ երեքշաբթի էՄեծ Պահքին անմիջապես հաջորդող շաբաթը կոչվում է Ավագ Շաբաթ և ընդգրկում է Փրկչի երկրային կյանքի վերջին կարևորագույն իրողությունները։
20:47 30/03/2026Արձանագրված միջադեպը պետք է դիտարկել որպես հետևանք իշխանությունների հակաեկեղեցական արշավի և հակաօրինական․ Մայր ԱթոռՄայր Աթոռի տեղեկատվական համակարգից արձագանքել են վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանի հայտարարությանը։ Հարց։ Երեկ Սուրբ Աննա եկեղեցում արձանագրված միջադեպի առնչությամբ վարչապետի...
20:40 30/03/2026Չեմ պատկերացնում՝ ինչ աստիճանի են կոնֆլիկտ հրահրել, որպեսզի նրանք այդպիսի բան անեն, կյանքում չէին կռվի․ դասընկերներ«Կյանքիս կես իրանց հետ եմ անցկացրել։ Մեր դասարանի կապող օղակն են եղել, միշտ բարի, միշտ օգնող։ Վիրավորել մարդուն՝ առանց ճանաչելու, կարծում եմ, սխալ է։ Մ մեկնաբանությունները, որոնք կարդացել եմ...
20:09 30/03/2026Վարդենյաց լեռնանցքը դժվարանցանելի է կցորդով տրանսպորտային միջոցների համարՄարտի 30-ին՝ ժամը 20:00-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Այս մասին հայտնում են Ճանապարհային դեպարտամենտից։ «Ճանապարհների սպասարկման համար...
20:01 30/03/2026Շատ վատ վիճակի մեջ էր մայրը, տանջվում էր․ Նիկոլ Աղբալյանի անվան դպրոցի ծնողԱյս պահին բողոքի ակցիա է տեղի ունենում ՆԳՆ-ի դիմաց՝ ի աջակցություն եկեղեցու միջադեպով ձերբակալված դպրոցականների։ «Շատ լավ տղաներ են, զույգեր են, իրար լրացնում են, խելացի, կրթված։ Մի անգամ չեմ տեսել...
19:42 30/03/2026Հենց Լուսնե Բադալյանը, որ այդպես գրում է, թող մի հանդիպում կազմակերպի և զրուցի Միքայելի,Դավիթի հետ, իր բոբիկ վիճակից ամոթով հետ կդառնա․ ծնողԱյս պահին բողոքի ակցիա է տեղի ունենում ՆԳՆ-ի դիմաց՝ ի աջակցություն եկեղեցու միջադեպով ձերբակալված դպրոցականների։ «Դպրոցում իմ տղայի համադասարանցին են եղել՝ առաջին դասարանից մինչև 9-րդ դասարան։ Նման...
18:33 30/03/2026Շվարցենեգերը Հյուսիսային Իռլանդիայից ստացել է պատվավոր դոկտորի կոչումԿալիֆոռնիայի նախկին նահանգապետ և կինոաստղ Առնոլդ Շվարցենեգերն այսօր Հյուսիսային Իռլանդիայի Օլստերի համալսարանից պատվավոր դոկտորի կոչում է ստացել։ Այս մասին գրում է ՌԻԱ Նովոստին։ Դերասանի...
17:54 30/03/2026Կիբեռոստիկանություն. Պետք չէ օտար «iCloud» հաշիվները մուտքարգրել Ձեր բջջային հեռախոսներումՆԳՆ կիբեռոստիկանությունը զգուշացնում է՝ պետք չէ օտար «iCloud» հաշիվները մուտքարգրել Ձեր բջջային հեռախոսներում.

15:19 13/08/2024Converse Bank joins UN Global Compact InitiativeConverse Bank has joined the UN Global Compact Initiative by confirming its commitment to responsible business and sustainable development.
14:06 13/08/2024Showers, thunderstorms to continue in ArmeniaShowers and thunderstorms combined with strong winds are expected in some parts of Armenia on Tuesday and later this week, except for Wednesday.
13:00 13/08/2024August 13 is International Left Handers DayInternational Left Handers Day is celebrated annually on August 13. The day recognises the uniqueness of left-handed individuals and raises awareness about the challenges they face in a world...
11:33 13/08/2024Measles cases across Europe, including Armenia, continue to surgeMeasles cases across Europe, including Armenia, continue to surge, with the number of measles cases recorded in Armenia this year have already reached the total number of cases reported throughout...
16:06 12/08/2024Quake cracks house walls in Armenian villageThe earthquake that hit Armenia last night caused no destruction in the village of Yeranos in Gegharkunik Province, but left cracks in the walls of some village houses, Yeranos community head Sasha...
15:05 12/08/2024Azeri man injured in mine blast in NakhichevanA landmine explosion occurred in Nakhichevan on Monday, leaving an Azerbaijani man injured. Citing the Prosecutor Prosecutor's Office, the Azeri media reported that a resident of the Sharur district...
14:00 12/08/2024Showers, thunderstorms expected in some parts of ArmeniaShowers and thunderstorms combined with strong winds are expected in some parts of Armenia this week.
13:35 12/08/2024At least 32 killed in floods in northwest IndiaRain fury across north and northwest India claimed at least 32 lives in the last 48 hours as heavy downpours caused landslides, traffic chaos and house collapses.
12:35 12/08/2024Today is Victor Ambartsumian's remembrance dayAugust 12 marks the 28th death anniversary of Victor Ambartsumian, an outstanding Armenian scientist, founder of theoretical astrophysics and national hero in Armenia.
12:00 12/08/2024Ombudsperson: Educated, proactive youth crucial for development of any stateArmenia’s Human Rights Defender Anahit Manasyan issued a congratulatory message on International Youth Day celebrated annually on 12 August.
11:34 12/08/2024Two remain in serious condition after road crash in YerevanTwo persons hospitalized following a major road traffic crash in Yerevan on Sunday remain in serious but stable condition, the health authorities report.
11:02 12/08/2024Magnitude 4.2 earthquake hits ArmeniaA magnitude 4.2 earthquake struck near an Armenian village last night. The quake was 9 km northwest of the town of Martuni and at a depth of 10 km, the Rescue Service of the Armenian Interior...
16:35 10/08/2024Adele announces engagement to Rich PaulWedding bells are in Adele and Rich Paul’s future, with the English singer revealing Friday (Aug. 9) that she’s engaged to the sports agent after three years of dating, Billboard reported. The...
13:02 10/08/20247th Yerevan Book Fest to be held in SeptemberThe National Gallery of Armenia will host the 7th Yerevan Book Fest from September 6-8. The program features a book fair, unique opportunity to meet with Armenian and foreign writers, debates,...
12:36 10/08/2024Rainless weather forecast for SaturdayShowers and thunderstorms coupled with strong winds are expected in some parts of Armenia on Sunday and next week.
11:31 10/08/2024Armenian church remembers 200 pontiffs of Council of EphesusThe Armenian Apostolic Church on Saturday commemorates 200 pontiffs participating in the Ecumenical Council of Ephesus, Qahana.am reports.
17:04 09/08/2024Trees planted in central Yerevan last year drying upElms were uprooted and replaced with spherical plane trees on Sayat Nova Avenue in central Yerevan last year.
16:35 09/08/2024Armenian company caught recovering inedible chicken after disposalThe State Revenue Committee (SRC) of Armenia caught a company recovering a batch of poultry unfit for consumption after its official disposal.
15:30 09/08/2024Magnitude-5.3 earthquake hits TokyoA magnitude-5.3 earthquake hit Tokyo and eastern parts of Japan on Friday evening, the government said, a day after it issued the first-ever advisory about the risk of a huge earthquake in the west...
13:30 09/08/2024August 9 is Book Lovers DayBook Lovers Day is celebrated annually on August 9. This is an unofficial holiday observed to encourage bibliophiles to celebrate reading and literature. People are advised to put away their...