17:01 31/03/2026Եթե ընդունվեց այդ նախագիծը, մեզ համար ահավոր է լինելու. Արմինե Օհանյան«Նախագծի հեղինակներն ավելացրել են նաև քաղաքական հայացքների համար ատելության խոսք, որը շատ վտանգավոր է»։
16:03 31/03/2026OVIO-ն կազմակերպեց շրջայցեր իր տվյալների մշակման կենտրոնում և կիսվեց տվյալների մշակման կենտրոնի իր փորձով «Հեռահաղորդակցության շաբաթ 2026»-ումՄարտի 23-27-ը տեղի ունեցավ «Հեռահաղորդակցության շաբաթ 2026» միջոցառումը, որին մասնակցեցին ոլորտում կարևոր դերակատարություն ունեցող կառույցները և անդրադարձ կատարեցին ՏՀՏ ոլորտի զարգացման...
14:53 31/03/2026Կապանում գրեթե մեկ ամսվա տեղումները գրանցվել է մեկ օրումՄարտի 27-ից մեր հանրապետությունը գտնվում է հարավից ներթափանցած ակտիվ ցիկլոնի ազդեցության տակ։ Դրա առավել ինտենսիվ փուլը գրանցվել է մարտի 27–28-ին, սակայն տեղումները շարունակվել են նաև հաջորդ օրերին՝...
13:58 31/03/2026Ավտովթար-վրաերթ՝ Երևանում․ բախվել են «Lexus»-ը և «Hongqi»-ն․ վերջինը հայտնվել է մայթին՝ «Արտ Լանչ» սննդի կետի մուտքի մոտԱյսօր՝ մարտի 31-ին, խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել Երևանում։ Ժամը 12:50-ի սահմաններում Ռոստովյան-Մուրացան փողոցների խաչմերուկում բախվել են «Lexus» և «Hongqi» մակնիշի ավտոմեքենաները։ Shamshyan.com-ի...
12:07 31/03/202650-ամյա վարորդը «Ford»-ով հարվածել է ճանապարհին հայտնված խոշոր եղջերավոր անասունին, ապա բախվել «ՎԱԶ 2121»-ին․ կովը սատկել է«ՎԱԶ 2121»-ը հայտնվել է ճանապարհի երթևեկելի գոտուց դուրս
11:31 31/03/2026Մայթերին կայանած մեքենաների պատճառով երեխաները ստիպված են դպրոց հաճախել բանուկ փողոցով. ԱհազանգՔաղաքացին նաև առաջարկում է մայթերից մեկը երկաթե ձողերով պատնեշել մեքենաներից
11:20 31/03/2026Ահաբեկչական սպառնալիքի մակարդակի վարկանիշային աղյուսակում Հայաստանն ամենաանվտանգ պետությունների շարքում էԸստ 1-ից 100 բալանոց սանդղակի
10:06 31/03/2026Համբուրգի կենտրոնում գայլը կծել է կնոջըՀամբուրգի կենտրոնում գայլը հարձակվել է կնոջ վրա՝ ծանր վիրավորելով։ Այս մասին գրում է Bild-ը։ Հարձակումը տեղի է ունեցել Համբուրգի Ալտոնա շրջանում գտնվող IKEA խանութի մոտ։ Գազանը հարձակվել է կնոջ վրա...
09:56 31/03/2026«Զանգեր» կոչվող հատվածից դեպի Գորայք ավտոճանապարհը բքի պատճառով փակ է կցորդով տրանսպորտային միջոցների համարՄարտի 31-ին՝ ժամը 9:00-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Ճանապարհային դեպարտամենտից հայտնում են, որ բքի և ցածր տեսանելիության պատճառով...
09:02 31/03/2026Ի՞նչ եղանակ է սպասվում այսօրԵրևանում մարտի 31-ին, ապրիլի 2-4-ին ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև։ Ապրիլի 1-ին, 2-ի գիշերը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Հանրապետության տարածքում մարտի 3 31-ին, ապրիլի 2-ի ցերեկը, 3-4-ին...
08:57 31/03/2026Երևանի ու 3 մարզերի տարբեր հասցեներում լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ մարտի 31-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
07:50 31/03/2026Ավագ երեքշաբթի էՄեծ Պահքին անմիջապես հաջորդող շաբաթը կոչվում է Ավագ Շաբաթ և ընդգրկում է Փրկչի երկրային կյանքի վերջին կարևորագույն իրողությունները։
20:47 30/03/2026Արձանագրված միջադեպը պետք է դիտարկել որպես հետևանք իշխանությունների հակաեկեղեցական արշավի և հակաօրինական․ Մայր ԱթոռՄայր Աթոռի տեղեկատվական համակարգից արձագանքել են վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանի հայտարարությանը։ Հարց։ Երեկ Սուրբ Աննա եկեղեցում արձանագրված միջադեպի առնչությամբ վարչապետի...
20:40 30/03/2026Չեմ պատկերացնում՝ ինչ աստիճանի են կոնֆլիկտ հրահրել, որպեսզի նրանք այդպիսի բան անեն, կյանքում չէին կռվի․ դասընկերներ«Կյանքիս կես իրանց հետ եմ անցկացրել։ Մեր դասարանի կապող օղակն են եղել, միշտ բարի, միշտ օգնող։ Վիրավորել մարդուն՝ առանց ճանաչելու, կարծում եմ, սխալ է։ Մ մեկնաբանությունները, որոնք կարդացել եմ...
20:09 30/03/2026Վարդենյաց լեռնանցքը դժվարանցանելի է կցորդով տրանսպորտային միջոցների համարՄարտի 30-ին՝ ժամը 20:00-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Այս մասին հայտնում են Ճանապարհային դեպարտամենտից։ «Ճանապարհների սպասարկման համար...
20:01 30/03/2026Շատ վատ վիճակի մեջ էր մայրը, տանջվում էր․ Նիկոլ Աղբալյանի անվան դպրոցի ծնողԱյս պահին բողոքի ակցիա է տեղի ունենում ՆԳՆ-ի դիմաց՝ ի աջակցություն եկեղեցու միջադեպով ձերբակալված դպրոցականների։ «Շատ լավ տղաներ են, զույգեր են, իրար լրացնում են, խելացի, կրթված։ Մի անգամ չեմ տեսել...
19:42 30/03/2026Հենց Լուսնե Բադալյանը, որ այդպես գրում է, թող մի հանդիպում կազմակերպի և զրուցի Միքայելի,Դավիթի հետ, իր բոբիկ վիճակից ամոթով հետ կդառնա․ ծնողԱյս պահին բողոքի ակցիա է տեղի ունենում ՆԳՆ-ի դիմաց՝ ի աջակցություն եկեղեցու միջադեպով ձերբակալված դպրոցականների։ «Դպրոցում իմ տղայի համադասարանցին են եղել՝ առաջին դասարանից մինչև 9-րդ դասարան։ Նման...
18:33 30/03/2026Շվարցենեգերը Հյուսիսային Իռլանդիայից ստացել է պատվավոր դոկտորի կոչումԿալիֆոռնիայի նախկին նահանգապետ և կինոաստղ Առնոլդ Շվարցենեգերն այսօր Հյուսիսային Իռլանդիայի Օլստերի համալսարանից պատվավոր դոկտորի կոչում է ստացել։ Այս մասին գրում է ՌԻԱ Նովոստին։ Դերասանի...
17:54 30/03/2026Կիբեռոստիկանություն. Պետք չէ օտար «iCloud» հաշիվները մուտքարգրել Ձեր բջջային հեռախոսներումՆԳՆ կիբեռոստիկանությունը զգուշացնում է՝ պետք չէ օտար «iCloud» հաշիվները մուտքարգրել Ձեր բջջային հեռախոսներում.

14:58 09/10/2025Архиепископ Сион Адамян: Развязанная властями антицерковная кампания неприемлема и предосудительнаПредстоятель Армавирской епархии Армянской Апостольской церкви Высокопреосвященный архиепископ Сион Адамян выступил с заявлением касательно своего участия в празднестве, организованном накануне по...
14:46 09/10/2025Наслаждаться теплом в Армении осталось недолго, к концу недели резко похолодаетДнем 9-го и 10 октября, 11октября, ночью 12 октября, днем 13 октября, а также 14 октября на территории Армении ожидается погода без осадков.
12:12 09/10/2025Праздники Армянской церкви: 9 октября в календареДень памяти Свв. врачевателя Пантелеймона, священника Ермолы и Девы Евпраксии Армянская Апостольская церковь отмечает в четверг, следующий за 4-ым воскресеньем от праздника Воздвижения Св. Креста.
11:47 09/10/2025В Уфе мужчина сбросил двухлетнюю дочь с четвертого этажаДевочку, которую отец выбросил с четвертого этажа в Уфе, поместили в операционную. Ребенок находится в крайне тяжелом состоянии. Об этом стало известно министру здравоохранения Башкирии Айрату...
17:34 08/10/2025В Индии крокодил утащил женщину в реку на глазах у односельчанШокирующее нападение попало на видео.
17:07 08/10/2025Не содержит ли автоматическая подача деклараций риски для рядовых граждан? Ответил Наири СаркисянЗампредседателя Постоянной комиссии Национального Собрания Армении по экономическим вопросам Бабкен Тунян в видеообращении 6 октября рассказал о готовящихся существенных изменениях в системе...
16:27 08/10/2025Перуанский епископ, уличенный в наличии у него 17 тайных любовниц, попросил об отставкеПеруанский епископ Сиро Киспе Лопес, заподозренный в наличии у него 17 любовниц, подал в отставку, некоторые из этих женщин, узнав друг о друге, чуть не подрались, пишет газета Times.
16:13 08/10/2025Как общались вдова Тиграна Кеосаяна и его бывшая супруга Алена Хмельницкая? Рассказала Маргарита СимоньянВ новом выпуске программы «Однажды» на НТВ вдова Тиграна Кеосаяна Маргарита Симоньян поделилась воспоминаниями о муже.
15:17 08/10/2025В Армении грядет резкое похолодание: столбики термометров упадут на 5-9 градусовДнем 8-го октября, 9-го октября, ночью 11-12 октября на территории Армении ожидается погода без осадков.
11:56 08/10/2025Скончался заслуженный архитектор Армении Рафик ЕгоянНа 94-м году жизни скончался Заслуженный архитектор, автор мемориального комплекса «Мать Армения» в Гюмри Рафик Егоян.
17:30 07/10/2025105-летний американец назвал 2 продукта для продления жизни105-летний житель американского штата Огайо Джо Спурио отметил свой юбилей и раскрыл формулу долгой и счастливой жизни.
16:51 07/10/2025В Индонезии мужчина отдал жену любовнику, а взамен получил корову и $400В Индонезии мужчина отдал жену любовнику, чтобы уладить измену мирным путем, а взамен получил корову, пишет World of Buzz.
15:57 07/10/2025Погода в Армении: 10-11 октября температура воздуха понизится на 5-7 градусовДнем 7-го октября, 8-9 октября, 11-12 октября на территории Армении прогнозируется погода без осадков.
12:11 07/10/2025«Коммерсантъ»: Рубен Варданян вышел из автомобильного бизнеса в РоссииОдин из первых инвесторов электромобиля «Атом» Рубен Варданян вышел из этого проекта и таким образом перестал владеть активами в автобизнесе.
17:04 06/10/2025В Ереване столбики термометров поднимутся до +30℃На территории Армении днем 6-го октября, 7-11 октября ожидается погода без осадков. Ветер юго-западный, 2-5 м/с, 8-10 октября в отдельных регионах ожидается усиление ветра - с порывами до 15-18 м/с....
15:59 06/10/2025Шакинский водопад в Армении «раскрасили» во время гендер-пати: нарушителя нашлиВ результате совместных оперативных мероприятий сотрудников Сюникского территориального подразделения Инспекционного органа по охране природы и недр (ИООПН) Республики Армения и отдела полиции...
14:25 06/10/2025Из-за сильного снегопада на Эвересте застряли около 1000 туристов, часть из них уже эвакуированаЧасти альпинистов, застрявших на восточном склоне Эвереста из-за снегопада, удалось спуститься. По данным Reuters, группа из 350 человек благополучно достигла деревни Цюйда. По словам одного из них,...
14:01 06/10/2025Пожар произошел в одной из гостиниц в ЕреванеСигнал о возгорании в подвале гостиницы, расположенной на улице Арменакяна в Ереване, поступил в национальный центр управления в кризисных ситуациях 6 октября в 12:07.
13:48 06/10/2025Нобелевскую премию по медицине и физиологии присудили за открытия в области иммунитетаНобелевскую премию по физиологии и медицине присудили американцам Мэри Э. Бранкоу, Фреду Рамсделлу и японцу Шимону Сакагучи «за их открытия в области периферической иммунной толерантности». Об этом...
13:34 06/10/2025ДТП в Армавирской области Армении: есть пострадавшие и один погибший5-го октября в 23:53 в Армавирский региональный центр кризисного управления была получена информация о том, что у села Дашт произошло ДТП с возгоранием.