09:26 29/03/2026Այսօր Հայ Առաքելական եկեղեցու Ծաղկազարդի տոնն էՀիսուս փառքի մեջ անայլայլ և անտարբեր, մտավ տաճար և մաքրեց տաճարը
09:05 29/03/2026Հայաստանում մարտի 29-ի առավոտյան կան բեռնատարների համար փակ և դժվարանցանելի ճանապարհներՍիսիան-«Զանգեր» ավտոճանապարհը փակ է կցորդով բեռնատարների համար
23:19 28/03/2026Սյունիքում քարաթափման հետևանքով ճանապարհը դարձել է միակողմանի երթևեկելիՄարտի 28-ին, ժամը 18։41-ին Սյունիքի մարզային օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Լծեն գյուղի վերևի հատվածում՝ ավտոճանապարհին, քարեր են թափվում։ Դեպքի վայր է մեկնել ՆԳՆ ՓԾ մարզային...
22:14 28/03/2026Ավստրիան ցանկանում է արգելել սոցիալական ցանցերը 14 տարեկանից փոքր երեխաների համարԱվստրիան հայտարարել է 14 տարեկանից փոքր երեխաների կողմից սոցիալական ցանցերի օգտագործումը արգելելու ծրագրերի մասին: BBC-իի հաղորդմամբ, նախաձեռնությունը իշխող կոալիցիայի ներսում երկարատև...
21:35 28/03/2026Ջերմուկի խաչմերուկից մինչև Սիսիան ավտոճանապարհը ժամանակավորապես փակ էՄարտի 28-ին՝ ժամը 21:20-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Ճանապարհային դեպարտամենտից հայտնում են, որ առատ ձյան, ցածր տեսանելիության և սաստիկ քամու...
19:09 28/03/2026Մենք կարող ենք մտնել եկեղեցի խաղաղության խնդրանքով, բայց դուրս գալ և մեր կյանքում կոնֆլիկտ ու խռովություն ստեղծել. Հայր ՌուբենԱյսօր Նորաբացի Սուրբ Աստվածածին եկեղեցում, Մասյացոտնի թեմի հոգևորականների մասնակցությամբ, կատարվել է Մեծ Պահքի վերջին միասնական ժամերգությունը։ Մասյացոտնի թեմից հայտնում են, որ հավարտ ժամերգության՝...
18:53 28/03/2026Մեծ Պահք. Մարտի 29-ին՝ ԾաղկազարդՆ.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի բարձր տնօրինությամբ Ծաղկազարդը հռչակվել է մանուկների օրհնության օր
18:38 28/03/2026ՑԱԽԱԼ-ը հաստատել է Al-Manar հեռուստաընկերության լրագրողի վրա թիրախային հարձակվելու ու uպшնելnւ փաստըԱյսօր Իսրայելի պաշտպանության ուժերը (ՑԱԽԱԼ)) հաստատել է Al-Manar հեռուստաընկերության լրագրող Ալի Շուայբի վրա թիրախային հարձակումը, ում հետ կարող էր լինել նաև Al Mayadeen մահացած թղթակից Ֆաթիմա...
17:31 28/03/2026Փրկարար ծառայությունից հորդորում են խուճապի չմատնվել. ինչ իրավիճակ է Սյունիքում և Տավուշում առատ տեղումների հետևանքներովՄարտի 28-ին՝ ժամը 17։00-ի դրությամբ, ՆԳՆ 112 օպերատիվ կառավարման կենտրոնում ստացվել են ահազանգեր՝ Սյունիքի և Տավուշի մարզերում գետերում ջրի մակարդակի բարձրացման վերաբերյալ։ Ահազանգերի նշված...
17:14 28/03/2026Իսակովի պողոտան ամբողջովին փակվել էր Փաշինյանի ավտոշարասյան ու ՔՊ–ականներին տեղափոխող «ուրախ ավտոբուսների պատճառովԵրևանի Իսակովի պողոտան կաթվածահար վիճակում էր։ Պատճառը՝ Նիկոլ Փաշինյանի ավտոշարասյունն ու ՔՊ–ականներին տեղափոխող «ուրախ ավտոբուսներն» էին։ Ոստիկանները դադարեցրել էին երթևեկությունը, որպեսզի երկու...
17:10 28/03/202625 մլն դոլար Սամվել Կարապետյանի և Կարապետյան ընտանիքի կողմից՝ վեհարանի և հանդիսությունների սրահի կառուցման համար1910 թվականին, Ալեքսանդր Մանթաշովի նվիրատվությամբ կառուցված կաթողիկոսական նստավայրի վերանորոգման մեկնարկը տրվեց մեկ դար անց՝ 2010-ին, ազգային բարերար Սամվել Կարապետյանի և Կարպետյան ընտանիքի շնորհիվ։
15:51 28/03/2026էս երկու օրվա վարարման ընթացքում հարևանիս այգին ջուրը նորից տարավ․ պատնեշ խոստացան, բայց չկառուցեցին․ Այրում գյուղի բնակիչՍիրտս տապ արած հողս մշակում եմ, 7-8 հատ ծառ ա մնացել․ Այրում գյուղի բնակիչ
15:45 28/03/2026«Կեղտոտ տասնյակը». Ո՞ր մրգերն ու բանջարեղենն են պարունակում ամենաշատ թունաքիմիկատները«Pesticides in Produce 2026» ուղեցույցի համաձայն, որը հիմնված է կառավարության կողմից իրականացված թեստերի վրա, կանաչեղենը (հատկապես սպանախը), ինչպես նաև երեխաների ամենասիրելի մրգերը՝ ելակն ու խաղողը,...
15:02 28/03/2026Հայաստանում գրանցվել է 2-3 բալ ուժգնությամբ երկրաշարժՍույն թվականի մարտի 28-ին` տեղական ժամանակով ժամը 14:26-ին (Գրինվիչի ժամանակով` ժամը 10։26-ին) ՀՀ ՆԳՆ Սեյսմիկ պաշտպանության տարածքային ծառայության սեյսմոլոգիական ցանցի կողմից գրանցվել է հյուսիսային...
14:35 28/03/2026Սյունիքի ճանապարհներին տեղի են ունեցել քարաթափումներՄարտի 27-28-ը Սյունիքի մարզային օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգեր են ստացվել քարաթափումների վերաբերյալ: Դեպքի վայր են մեկնել ՆԳՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատներից...
13:32 28/03/2026Թագավորական ընտանիքը փլուզման եզրին է. Էփշտեյնի սկանդալը հասավ արքայադուստր Բեատրիսի ննջարանԲրիտանական թագավորական ընտանիքը կանգնած է հերթական լուրջ փորձության առջև։ Այս անգամ հարվածի տակ են հայտնվել արքայազն Էնդրյուի դուստրերը՝ Բեատրիսն ու Եվգենիան։ Ամերիկացի հանցագործ ֆինանսիստ Ջեֆրի...
12:00 28/03/2026Սամվել Կարապետյանը թոռնիկ է ունեցել. Տաթևիկը ջերմորեն շնորհակալություն է հայտնել հարսիկինՀայտնի գործարար, ազգային բարարեր, վարչապետի թեկնածու հայտարարված Սամվել Կարեպտյանը թոռնիկ է ունեցել։ Լույս աշխարհ է եկել նրա որդու՝ Կարենի որդին։ Բալիկին անվանակոչել են Սամուել։ Կարապետյանի դուստրը՝...
11:48 28/03/2026Քաղցրաշենում բախվել են «ՎԱԶ 2106» ու «ՎԱԶ 2107» մեքենաներըԱյսօր՝ մարտի 28-ին, ավտովթար է տեղի ունեցել Արարատի մարզում։ Ժամը 09:00-ի սահմաններում Քաղցրաշեն գյուղում բախվել են «ՎԱԶ 2106» ու «ՎԱԶ 2107» մակնիշի ավտոմեքենաները։ Shamshyan.com-ի փոխանցմամբ, վթարի...

17:02 02/10/2025Главный цвет этой осени назвала стилистОттенок шоколадного мусса (Mocha Mousse) — самый модный цвет этой осени. Об этом «Газете.Ru» рассказала стилист Юлия Железнова. «Главным цветом этого сезона стал оттенок Mocha Mousse — теплый...
16:56 02/10/2025Дождливо практически по всей Армении, в горных районах туманДнем 2-го октября в отдельных регионах Армении ожидаются дожди, также возможен туман. А 3-7 октября прогнозируется погода без осадков. Ветер будет дуть западный, 2-5 м/с. Днем 2-го октября...
16:50 02/10/2025Нападение у синагоги в Манчестере: двое погибшихВ результате нападения у синагоги в Манчестере два человека погибли, еще трое, по данным полиции, находятся в тяжелом состоянии.
15:56 02/10/2025Акция у правительства: семеро участников войны вернули свои медали и орденаАкция протеста состоялась в четверг, 2 октября, у здания правительства Армении: группа участников войны вернула свои медали и ордена – в знак недовольства проводимой действующей властью...
15:21 02/10/2025«Я буду всегда с тобой»: Алена Хмельницкая показала трогательные кадры с бывшим мужем Тиграном Кеосаяном, снятые до его смертиРоссийская актриса Алена Хмельницкая тяжело переживает смерть своего бывшего супруга Тиграна Кеосаяна.
14:54 02/10/2025Осень передумала: в Армении на смену дождям придет октябрьское «бабье лето»В последние два дня под влиянием циклона с районов Черного моря на территории Армении наблюдается значительное понижение температуры воздуха, в ряде районов – осадки.
13:26 02/10/2025Россияне в сентябре чаще всего ездили спонтанно в Ереван и ДубайСамыми востребованными у россиян зарубежными направлениями для спонтанных поездок в сентябре стали Дубай и Ереван, среди внутрироссийских направлений - Сергиев Посад и Воронеж.
17:38 01/10/2025Температура воздуха в Армении 3-6 октября постепенно повысится на 8-10 градусовДнем 1-го октября, 2-го октября в отдельных регионах Армении ожидаются дожди, также возможен туман. А 3-6 октября прогнозируется погода без осадков. Ветер западный, 2-5 м/с. Днем 1-го октября, 2-го...
17:32 01/10/2025Авиакомпания Wizz Air официально зарегистрировала базирование в АрменииАвиакомпания «Wizz Air» 1 октября официально открыла свою базу в международном аэропорту «Звартноц» в Ереване.
16:19 01/10/2025Названы самые пыльные административные районы ЕреванаВ 3 административных районах Еревана содержание пыли в атмосферном воздухе превысило предельно допустимую концентрацию.
14:33 01/10/2025Теплый и малодождливый октябрь: что ждать от погоды в АрменииГНКО «Центр гидрометеорологии и мониторинга» министерства окружающей среды Армении приводит прогноз погоды на октябрь.
13:38 01/10/2025Армения относится к числу стран со стареющим населением14 декабря 1990 года Генеральная Ассамблея Организации Объединенных Наций приняла резолюцию 45/106, провозгласившую 1 октября Международным днем пожилых людей.
13:15 01/10/2025Похоже на конец света: жертвами мощного землетрясения на Филиппинах стали 69 человек69 человек погибли, около 150 пострадали в результате мощного землетрясения магнитудой 6,9 на Филиппинах.
11:58 01/10/2025Мощный шторм обрушился на побережье Бакстона в Северной КаролинеШторм обрушился на побережье Бакстона в Северной Каролине. Мощные волны от ураганов «Умберто» и «Имельда» смыли в Атлантический океан пять домов, передает телеканал Москва 24. Власти уточнили, что в...
11:53 01/10/2025В Воронеже автобус попал в ДТП, среди пострадавших - подросткиШесть человек пострадали в ДТП в Воронеже, где автобус въехал в стоящий автомобиль "Форд Транзит", сообщили в УМВД России по региону.
11:28 01/10/2025В Беларуси после 40 лет запрета разрешили охоту на рысьСезон охоты на рысь начинается в Беларуси с 1 октября, эта охота была под запретом около 40 лет, сообщила Государственная инспекция охраны животного и растительного мира при президенте страны.
17:56 30/09/2025Взрыв произошел в швейном цеху в Ереване: 3 пострадавших30 сентября в 16:12 в Национальный центр кризисного управления СС МВД Армении поступило сообщение о взрыве в швейном цеху на улице Айаса в Ереване.
15:08 30/09/2025Дожди и туманно: о погоде в Армении в первые дни октябряДнем 30-го сентября, 1-2 октября в отдельных регионах Армении прогнозируются дожди, также возможен туман.
15:04 30/09/2025Праздники Армянской церкви: 30 сентября в календареСегодня, 30 сентября, Армянская Апостольская церковь отмечает День памяти Свв. Евстафия, его жены Феофисты и двух сыновей, дев Ермонии и Нектаринии. Об этом напоминает Qahana.am. Св. Евстафий (II...
13:12 30/09/2025Глава Генштаба ВС Армении Эдвард Асрян принял родственников пропавших без вести военнослужащихНачальник Генерального штаба ВС Армении Эдвард Асрян принял 29 сентября родственников пропавших без вести военнослужащих, проводивших акцию протеста у административного комплекса министерства обороны.