09:26 29/03/2026Այսօր Հայ Առաքելական եկեղեցու Ծաղկազարդի տոնն էՀիսուս փառքի մեջ անայլայլ և անտարբեր, մտավ տաճար և մաքրեց տաճարը
09:05 29/03/2026Հայաստանում մարտի 29-ի առավոտյան կան բեռնատարների համար փակ և դժվարանցանելի ճանապարհներՍիսիան-«Զանգեր» ավտոճանապարհը փակ է կցորդով բեռնատարների համար
23:19 28/03/2026Սյունիքում քարաթափման հետևանքով ճանապարհը դարձել է միակողմանի երթևեկելիՄարտի 28-ին, ժամը 18։41-ին Սյունիքի մարզային օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Լծեն գյուղի վերևի հատվածում՝ ավտոճանապարհին, քարեր են թափվում։ Դեպքի վայր է մեկնել ՆԳՆ ՓԾ մարզային...
22:14 28/03/2026Ավստրիան ցանկանում է արգելել սոցիալական ցանցերը 14 տարեկանից փոքր երեխաների համարԱվստրիան հայտարարել է 14 տարեկանից փոքր երեխաների կողմից սոցիալական ցանցերի օգտագործումը արգելելու ծրագրերի մասին: BBC-իի հաղորդմամբ, նախաձեռնությունը իշխող կոալիցիայի ներսում երկարատև...
21:35 28/03/2026Ջերմուկի խաչմերուկից մինչև Սիսիան ավտոճանապարհը ժամանակավորապես փակ էՄարտի 28-ին՝ ժամը 21:20-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Ճանապարհային դեպարտամենտից հայտնում են, որ առատ ձյան, ցածր տեսանելիության և սաստիկ քամու...
19:09 28/03/2026Մենք կարող ենք մտնել եկեղեցի խաղաղության խնդրանքով, բայց դուրս գալ և մեր կյանքում կոնֆլիկտ ու խռովություն ստեղծել. Հայր ՌուբենԱյսօր Նորաբացի Սուրբ Աստվածածին եկեղեցում, Մասյացոտնի թեմի հոգևորականների մասնակցությամբ, կատարվել է Մեծ Պահքի վերջին միասնական ժամերգությունը։ Մասյացոտնի թեմից հայտնում են, որ հավարտ ժամերգության՝...
18:53 28/03/2026Մեծ Պահք. Մարտի 29-ին՝ ԾաղկազարդՆ.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի բարձր տնօրինությամբ Ծաղկազարդը հռչակվել է մանուկների օրհնության օր
18:38 28/03/2026ՑԱԽԱԼ-ը հաստատել է Al-Manar հեռուստաընկերության լրագրողի վրա թիրախային հարձակվելու ու uպшնելnւ փաստըԱյսօր Իսրայելի պաշտպանության ուժերը (ՑԱԽԱԼ)) հաստատել է Al-Manar հեռուստաընկերության լրագրող Ալի Շուայբի վրա թիրախային հարձակումը, ում հետ կարող էր լինել նաև Al Mayadeen մահացած թղթակից Ֆաթիմա...
17:31 28/03/2026Փրկարար ծառայությունից հորդորում են խուճապի չմատնվել. ինչ իրավիճակ է Սյունիքում և Տավուշում առատ տեղումների հետևանքներովՄարտի 28-ին՝ ժամը 17։00-ի դրությամբ, ՆԳՆ 112 օպերատիվ կառավարման կենտրոնում ստացվել են ահազանգեր՝ Սյունիքի և Տավուշի մարզերում գետերում ջրի մակարդակի բարձրացման վերաբերյալ։ Ահազանգերի նշված...
17:14 28/03/2026Իսակովի պողոտան ամբողջովին փակվել էր Փաշինյանի ավտոշարասյան ու ՔՊ–ականներին տեղափոխող «ուրախ ավտոբուսների պատճառովԵրևանի Իսակովի պողոտան կաթվածահար վիճակում էր։ Պատճառը՝ Նիկոլ Փաշինյանի ավտոշարասյունն ու ՔՊ–ականներին տեղափոխող «ուրախ ավտոբուսներն» էին։ Ոստիկանները դադարեցրել էին երթևեկությունը, որպեսզի երկու...
17:10 28/03/202625 մլն դոլար Սամվել Կարապետյանի և Կարապետյան ընտանիքի կողմից՝ վեհարանի և հանդիսությունների սրահի կառուցման համար1910 թվականին, Ալեքսանդր Մանթաշովի նվիրատվությամբ կառուցված կաթողիկոսական նստավայրի վերանորոգման մեկնարկը տրվեց մեկ դար անց՝ 2010-ին, ազգային բարերար Սամվել Կարապետյանի և Կարպետյան ընտանիքի շնորհիվ։
15:51 28/03/2026էս երկու օրվա վարարման ընթացքում հարևանիս այգին ջուրը նորից տարավ․ պատնեշ խոստացան, բայց չկառուցեցին․ Այրում գյուղի բնակիչՍիրտս տապ արած հողս մշակում եմ, 7-8 հատ ծառ ա մնացել․ Այրում գյուղի բնակիչ
15:45 28/03/2026«Կեղտոտ տասնյակը». Ո՞ր մրգերն ու բանջարեղենն են պարունակում ամենաշատ թունաքիմիկատները«Pesticides in Produce 2026» ուղեցույցի համաձայն, որը հիմնված է կառավարության կողմից իրականացված թեստերի վրա, կանաչեղենը (հատկապես սպանախը), ինչպես նաև երեխաների ամենասիրելի մրգերը՝ ելակն ու խաղողը,...
15:02 28/03/2026Հայաստանում գրանցվել է 2-3 բալ ուժգնությամբ երկրաշարժՍույն թվականի մարտի 28-ին` տեղական ժամանակով ժամը 14:26-ին (Գրինվիչի ժամանակով` ժամը 10։26-ին) ՀՀ ՆԳՆ Սեյսմիկ պաշտպանության տարածքային ծառայության սեյսմոլոգիական ցանցի կողմից գրանցվել է հյուսիսային...
14:35 28/03/2026Սյունիքի ճանապարհներին տեղի են ունեցել քարաթափումներՄարտի 27-28-ը Սյունիքի մարզային օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգեր են ստացվել քարաթափումների վերաբերյալ: Դեպքի վայր են մեկնել ՆԳՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատներից...
13:32 28/03/2026Թագավորական ընտանիքը փլուզման եզրին է. Էփշտեյնի սկանդալը հասավ արքայադուստր Բեատրիսի ննջարանԲրիտանական թագավորական ընտանիքը կանգնած է հերթական լուրջ փորձության առջև։ Այս անգամ հարվածի տակ են հայտնվել արքայազն Էնդրյուի դուստրերը՝ Բեատրիսն ու Եվգենիան։ Ամերիկացի հանցագործ ֆինանսիստ Ջեֆրի...
12:00 28/03/2026Սամվել Կարապետյանը թոռնիկ է ունեցել. Տաթևիկը ջերմորեն շնորհակալություն է հայտնել հարսիկինՀայտնի գործարար, ազգային բարարեր, վարչապետի թեկնածու հայտարարված Սամվել Կարեպտյանը թոռնիկ է ունեցել։ Լույս աշխարհ է եկել նրա որդու՝ Կարենի որդին։ Բալիկին անվանակոչել են Սամուել։ Կարապետյանի դուստրը՝...
11:48 28/03/2026Քաղցրաշենում բախվել են «ՎԱԶ 2106» ու «ՎԱԶ 2107» մեքենաներըԱյսօր՝ մարտի 28-ին, ավտովթար է տեղի ունեցել Արարատի մարզում։ Ժամը 09:00-ի սահմաններում Քաղցրաշեն գյուղում բախվել են «ՎԱԶ 2106» ու «ՎԱԶ 2107» մակնիշի ավտոմեքենաները։ Shamshyan.com-ի փոխանցմամբ, վթարի...

15:32 02/08/2024Temperatures to rise across ArmeniaShowers and thunderstorms coupled with strong winds are expected in some parts of Armenia on Friday and in the next four days.
13:15 02/08/2024Pakistan's second-largest city hit by record rainfallA record amount of rain fell on Pakistan's second city of Lahore on Thursday, flooding houses and hospitals, DW reported.
12:36 02/08/2024U.S. calls withdrawal of Russian guards from Yerevan airport 'step in the right direction'The Unites States on Thursday called the withdrawal of Russian border guards from Yerevan’s Zvartnots Airport a “welcome step in the right direction”.
12:01 02/08/2024Turkey blocks access to InstagramTurkey has blocked access to social media platform Instagram, the infotech regulator said on Friday, without stating a reason or duration for the ban, which also left the platform's mobile app...
11:55 02/08/2024Quake hits near Armenian villageA magnitude 3 earthquake struck the Armenia-Georgia border area on Friday morning. The quake was 16 km northeast of the village of Bavra and at a depth of 10 km, the Rescue Service of the Armenian...
16:36 01/08/2024Temperatures to rise in ArmeniaShowers and thunderstorms coupled with strong winds are expected in some parts of Armenia on Thursday and in the next three days.
15:36 01/08/2024American woman rescued after 40 days chained in Indian jungleAuthorities in India say they have rescued a woman who was found emaciated and tied to a tree in a jungle after allegedly being left there to die, People reported.
14:35 01/08/2024Brown bear caught on camera in Armenian nature reserveWWF Armenia’s trail cameras have captured a brown bear in the wilds of Khosrov Forest State Reserve in Ararat Province of Armenia.
11:59 01/08/2024House explosion in Armenian village kills one, injures twoA house exploded and collapsed in Voskehask, a village in Armenia’s Shirak Province, early on Thursday, leaving one killed and two wounded, the Rescue Service reported.
17:06 31/07/2024Yerevan authorities spent $900,000 on public parkThe Yerevan Municipality spent $900,000 on the construction of a public park in central Yerevan, Factor.am reports.
16:41 31/07/2024Azerbaijan reports deaths of 4 soldiers in occupied ArtsakhAzerbaijan's Defense Ministry on Wednesday reported the deaths of four soldiers in occupied Artsakh (Nagorno-Karabakh).
15:30 31/07/2024Countries under orange alert as heatwave continues to scorch EuropeExtreme heat continues to scorch Europe, with nine municipalities across Spain under orange warnings for high temperatures, Euronews reports.
13:33 31/07/2024Showers, thunderstorms expected in next few daysShowers and thunderstorms coupled with strong winds are expected in some parts of Armenia on Wednesday and in the next few days.
15:06 30/07/2024Angelina Jolie and Brad Pitt’s son taken to hospital after e-bike accidentPax Jolie-Pitt, the son of Angelina Jolie and Brad Pitt, has sustained injuries in a bike accident, The Independent reports.
14:06 30/07/2024Dozens of patients evacuated as fire breaks out outside Yerevan hospitalA fire broke out in the courtyard of a medical center in Yerevan on Monday evening, the Rescue Service reported.
13:36 30/07/2024Armenian, Turkish special envoys arrive at border checkpointThe special representatives from Armenia and Turkey on the normalization of bilateral relations, Ruben Rubinyan and Serdar Kilic, will hold their 5th meeting on Tuesday.
17:03 29/07/2024Olympic triathlon: River Seine pollution forces scrapping of trainingPollution in the River Seine has forced the cancellation of Monday's swimming training for Olympic triathletes in Paris, BBC Sport reports.
16:13 29/07/2024Most of Snoop Dogg's Yerevan concert tickets refundedMost of the tickets for Snoop Dogg’s postponed Yerevan show have been refunded, Doping Creative Agency CEO Hayk Simonyan told Sputnik Armenia on Monday.
15:15 29/07/2024Dozens feared injured after passenger train derails in southern RussiaUp to 100 people were feared injured on Monday when a passenger train derailed in Russia's southern Volgograd region, Reuters reported, citing Russian news agencies.
14:56 29/07/2024Holy Struggle movement announces gathering in central YerevanThe Holy Struggle movement announced a gathering in the courtyard of St. Anna Church in central Yerevan on Monday evening. The protest movement leader, Archbishop Bagrat Galstanyan, will sum up his...