10:38 03/03/2026Ես շրջելու եմ ամբողջ Հայաստանով ու բաց, անկեղծորեն խոսեմ մարդկանց հետ առաջին հերթին հենց համերաշխության շուրջ. Գագիկ Ծառուկյան««Առաջարկ Հայաստանին» ծրագրի կարևորագույն գաղափարներից մեկը ներքին համերաշխությունն է։ Ասում եմ պարզ, առանց ձևականությունների.
09:50 03/03/2026Կարո՞ղ են հիվանդները, հղիները, դեռահասները պահք պահելՄայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի Քրիստոնեական դաստիարակության կենտրոնի տնօրեն Տ․ Զաքարիա ծայրագույն վարդապետ Բաղումյանը պատասխանել է Պահքի հետ կապված մի քանի հարցի.
08:12 03/03/2026Որ հասցեներում այսօր լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ մարտի 3-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
08:00 03/03/2026Ի՞նչ եղանակ է սպասվում այսօրՄարտի 3-ի առավոտյան ժամերին հանրապետության առանձին ավտոճանապարհներին սպասվում է մերկասառույց։ Երևանում մարտի 3-ին, 4-ի գիշերը, 6-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Մարտի 4-ին կեսօրից հետո, 5-ին և...
22:42 02/03/2026Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը Իրանի պատերազմից հետո մշտական կապի մեջ է հայկական համայնքների հետԳարեգին Երկրորդ ամենայն հայոց Հայրապետը մտահոգ և անհանգիստ է ստեղծված իրավիճակով
22:15 02/03/2026Ոստիկանությունն առգրավել է շուրջ 30 կգ տարբեր տեսակի թմրամիջոցներՀայտնաբերվել և առգրավվել են 24,5 կգ մարիխուանա, 0,5 կգ հերոին և 5 կգ մեթամֆետամին
21:51 02/03/2026Ի հեճուկս բոլոր արհավիրքներին, երեխաներն այնտեղ շատ լավ ժամանակ են անցկացնում. Ավինյանը՝ ռմբակոծվող Բեյրութում գտնվող հայաստանցի պատանի երաժիշտների մասինԵրևանի քաղաքապետը ծնողներին հորդորեց չանհանգստանալ
21:18 02/03/2026Երևանից ինքնաթիռ է թռել Օման ՀՀ քաղաքացիներին տարհանելու համարFly One Armenia ավիաընկերության ինքնաթիռը Երևանից ուղևորվել է Մասկատ
20:33 02/03/2026Բեյրութում գտնվող մեր երիտասարդական նվագախմբի երեծաներն ապահով են, կվերադառնան Երևան՝ ժամեկտից շուտ․ ԱվինյանԵրևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն իր էջում տեսանյութ է հրապարակել՝ տեղեկացնելով Բեյրութում գտնվող երիտասարդական նվագախմբի երեխաների և մյուս անդամների իրավիճակի մասին։ «Սիրելի՛ երևանցիներ,...
19:56 02/03/2026Մահացել է Ալի Խամենեիի այրինԻրանի գերագույն առաջնորդ այաթոլլա Ալի Խամենեիի այրին՝ Մանսուրե Խոջաստեհ Բաղերզադեն մահացել է՝ ԱՄՆ-ի և Իսրայելի հարվածների հետևանքով ստացած վիրավորումից երկու օր անց: Այս մասին հայտնում է Daily...
16:05 02/03/2026Եպիսկոպոսի իշխանությունը շնորհվում է եպիսկոպոսական ձեռնադրությամբ. Մելոյան«Հայ Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու Մասյացոտնի թեմի 19 հոգևոր հովիվների հայտարարությունը, համաձայն որի՝ դատարանի որոշումն անհամատեղելի է Եկեղեցու կանոնական կյանքի և քահանայական (եկեղեցական) կոչման և...
14:47 02/03/2026Գայի պողոտան սառցապատված է. Չախոյանը փաստում է, որ Ավինյանը Կատվալյանի հետ ստում էրՆու, մի կես ժամ է տևել այդ պրոցեսը
14:04 02/03/2026Մարտին օդի ամսական միջին ջերմաստիճանը կանխատեսվում է նորմայից ցածր«Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ը հրապարակել է մարտ ամսվա եղանակի խորհրդատվական կանխատեսումը։ Դրա համաձայն, օՕդի ամսական միջին ջերմաստիճանը կանխատեսվում է նորմայից ցածր 1-2...
13:21 02/03/2026Հակառակ մեր հանդեպ գործադրվող ճնշումների՝ չենք ընդունելու աշխարհիկ իշխանության կողմից որևէ հակաեկեղեցական և հակաօրինական պարտադրանք. Արագածոտնի թեմի եկեղեցական դասԱրագածոտնի թեմի եկեղեցական դասը հայտարարություն է տարածել, որում ասվում է. «Մենք՝ Հայաստանյայց Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու Արագածոտնի թեմում ծառայող ներքոստորագրյալ եկեղեցականներս, հարկ ենք համարում...
11:43 02/03/2026Շնորհակալություն. Ավինյանի արձագանքը վարչական շրջանի երկու աշախատակցի՝ աշխատանքից ազատելու լուրինՈրոշ աշխատակիցների անփույթ աշխատանքի հետ կապված
11:17 02/03/2026Երթևեկության կազմակերպման փոփոխություն Մելիք Ադամյան փողոցումՄարտի 3-ից Մելիք Ադամյան փողոցի՝ Տիգրան Մեծի պողոտայի խաչմերուկից մինչև Մելիք Ադամյան 2 հասցե ընկած ճանապարհահատվածում կկազմակերպվի երկկողմանի երթևեկություն:
11:08 02/03/2026Արաբական երկրներից Երևան ու հակառակ ուղղությամբ նախատեսված բոլոր չվերթները չեղարկվելԱրաբական երկրներից դեպի Երևան ու հակառակ ուղղությամբ այսօր նախատեսված բոլոր չվերթները չեղարկվել են։ Panorama.am-ը «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանի պաշտոնական էջից տեղեկացավ, որ այս պահին հայտնի է...
10:41 02/03/2026Տոմսային համակարգում ունենք 162.744-ով կամ շուրջ 6 %-ով վավերացումների նվազում. Սարգիս ՄանուկյանԱվտոբուսներում վավերացումները եղել են 1.707.048 հատ

13:04 20/04/2024Protesters block street in YerevanA group of people staged a protest near Yerevan’s Liberty Square on Saturday after the Armenian authorities announced a border delimitation deal with Azerbaijan which would see the handover of four...
12:06 20/04/2024Armenian border residents protest land handover to AzerbaijanResidents of several communities in Armenia’s Tavush Province on Saturday resumed protests against the planned land handover to Azerbaijan.
17:06 19/04/2024Armenian villagers protest over lack of irrigation waterMore than a hundred residents of Vardanashen, a village in Armenia’s Armavir Province, on Friday blocked the Yerevan-Margara highway running through the village to protest over the lack of irrigation...
16:45 19/04/2024Angelina Jolie accuses Brad Pitt of trying to 'bleed her dry'It's a breakup that's lasted almost as long as the relationship that preceded it. Dubbed 'the war of the rosés,' Angelina Jolie has now accused 'controlling' ex Brad Pitt, 60, of 'financially...
12:13 18/04/2024Protesters briefly block street in central YerevanA group of protesters briefly blocked Abovyan Street near the Yeritasardakan subway station in central Yerevan on Thursday morning.
11:35 18/04/2024Conference in Antelias to address Azerbaijan's genocidal acts against Artsakh ArmeniansUnder the auspices of His Holiness Catholicos Aram I, the Cilicia Analytical Platform will host a pan-Armenian conference titled “Reinstating the Indigenous Rights of Artsakh People: Confronting...
12:59 17/04/2024Former Defense Ministry building demolished in ArmeniaThe former building of the Armenian Defense Ministry located in Proshyan, a village in Kotayk Province, was demolished on Wednesday.
17:14 16/04/2024Strong winds, thunderstorms expected in ArmeniaRainless weather is expected across Armenia on Tuesday and in the next two days. Showers and thunderstorms coupled with strong winds are forecast for Friday and the weekend. Temperatures are set to...
13:14 16/04/2024Fire breaks out at Copenhagen's historic stock exchangeDenmark's historic old stock exchange building in the centre of Copenhagen has been engulfed by fire, BBC News reports.
16:30 15/04/2024Temperatures to hit 28C in Yerevan this weekShowers and thunderstorms coupled with strong winds are expected in some parts of Armenia on Monday and later this week.
13:05 15/04/2024Arsonist targeting Armenian cemetery in FresnoSince the middle of January, the Fresno Ararat Armenian Cemetery has been targeted by an arsonist, FOX26 News reports.
17:00 13/04/2024Temperatures to hit 27C in parts of ArmeniaRainless weather is expected in Armenia on Saturday, the met service reports. Showers are forecast for the country’s regions on Sunday and Monday with a chance of thunderstorms. Temperatures are set...
16:46 13/04/2024One killed in cable car accident in TurkeyA cable car ferrying passengers in a mountainous area of southern Turkey broke apart after colliding with part of the metal structure supporting it on Friday, sending its eight terrified occupants...
16:15 13/04/2024Rally held in Armenian border villageA large group of public figures, politicians and clergymen on Saturday gathered in Voskepar, a border village in Armenia’s Tavush Province, for a rally in support of local residents and against the...
15:33 13/04/2024Transavia launches Yerevan-Lyon flightsTransavia Airlines launched flights between Yerevan and Lyon on April 13, the Armenia International Airports CJSC reported.
15:13 13/04/2024Catholicos Karekin II offers condolences to families of killed soldiersHis Holiness Karekin II, Supreme Patriarch and Catholicos of All Armenians, has expressed condolences to the families of the Armenian servicemen killed in a tragic road accident.
13:30 13/04/202413 Armenian soldiers hospitalized after military truck crash – Defense MinistryArmenian Defense Minister Suren Papikyan and Health Minister Anahit Avanesyan on Saturday visited the Central Clinical Military Hospital in Yerevan where the servicemen injured in Friday’s road...
12:34 13/04/2024Defense Ministry reports no serious injuries after military truck crash in GegharkunikThe Armenian Defense Ministry says no one was seriously injured in the wake of a military vehicle crash in Gegharkunik Province on Saturday.
15:36 12/04/2024Russian city calls for a mass evacuation amid rising flood watersAuthorities in the Russian city of Orenburg called on residents to evacuate immediately on Friday due to rapidly rising flood waters after major rivers burst their banks due to a deluge of melting...
11:31 12/04/2024False terror alert causes panic in Yerevan schoolsA fake threat of terrorism has caused a panic in Yerevan schools since Friday morning. Many parents rushed to schools to take their children home following a terrorist attack alert on Telegram which...