13:30 28/02/2026Ընտանիքը, որպես հասարակության բնական և հիմնական բջիջ, բնակչության պահպանման և վերարտադրման հիմքն է. Մելոյան«Ուժեղ Հայաստանում արհեստական բաժանարար գծերը վերացվելու են. միասնական հայրենիքն անկասելի է»
12:57 28/02/2026Իրանում անջատվել է ինտերնետ կապըNetblocks նախագծի համաձայն, ցանցի մոնիթորինգը ցույց է տալիս Իրանի տարածքում ինտերնետի գրեթե լիակատար անջատում։ Տրաֆիքը նվազել է մինչև նորմալ ծավալի 4%-ը։ Վերջին անգամ ինտերնետի անջատում տեղի էր...
12:45 28/02/2026Շոուներդ թող, արի՛ մարդկանց ոտքի տակը մաքրի. Ալիկ Ալեքսանյանը դիմել է Լոռու մարզպետին«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ Ալիկ Ալեքսանյանը դիմել է Լոռու մարզպետ Արեն Մկրտչյանին. «Մարզպե՛տ, շոուներդ թող, արի՛ մարդկանց ոտքի տակը մաքրի։ Եկել ենք Վանաձոր, ման ենք գալիս, տեսեք՝ ինչ վիճակ...
12:34 28/02/2026Գյուղացին` իր խնդիրներով, մշտապես Սամվել Կարապետյանի ուշադրության կենտրոնում է եղելԳյուղացին` իր խնդիրներով, մշտապես Սամվել Կարապետյանի ուշադրության կենտրոնում է եղել։ Արխիվային այս կադրերում Լոռու մարզի Ագարակ, Լեջան և Ամրակից համայնքների բնակիչները պատմում, են, թե ինչպես...
11:48 28/02/2026Կառավարությունում պարտավոր են հաշվի նստել վարորդների հետ և իրենց կողմից տալ լուծումներ. Մեսրոպ ՄանուկյանԵրևանի ավագանու «Մայր Հայաստան» խմբակցության անդամ Մեսրոպ Մանուկյանը, ով նախօրեին տաքսու վարորդների հետ այցելել էր «Յանդեքս»-ի գրասենյան, գրում է, թե ինչ են արձանագրել այդ քննարկումների արդյունքում.
10:15 28/02/2026Ճանապարհների վիճակի՝ ժամը 10:10-ի դրությամբԳյումրի-Աշոցք-Բավրա, Գնդեվազ-Ջերմուկ, Վանաձոր-Ալավերդի, Վանաձոր-Դիլիջան, Ջերմուկի խաչմերուկից մինչև Կապան, Սպիտակի և Դիլիջանի ոլորանները կցորդով տրանսպորտային միջոցների համար փակ են։
09:52 28/02/2026Եթե պահք եք պահում, ապա կարիք չկա դրա մասին բարձրաձայնել կամ չպահողներին մեղադրել. Հայր Զաքարիա«Պահքը լռություն է սիրում»
09:03 28/02/2026ԿԳՄՍՆ և ԱԳՆ հստակ պատասխանել են՝ ոչինչ չեն անելու Այնթապի ասեղնագործության՝ ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի կողմից թուրքական նյութական մշակույթի մաս ճանաչվելու հարցով. Ժողովրդական վարպետ«Ի՞նչ եմ անելու։ Հայտարարում եմ ԵՐՐՈՐԴ ՓՈՒԼԸ։ Շուտով կասեմ, թե ինչ եմ մտածել»
08:33 28/02/2026Ապրել՝ կյանքի առանցք դարձնելով եղբայրասիրությունը, իսպառ մերժել նախանձը. Տեր ՓառենՇարունակելով հոգևոր ճանապարհորդությունը, Արագածոտնի թեմի հոգևոր դասը՝ հանդիսապետությամբ Վարչական խորհրդի ատենապետ Հոգեշնորհ Տեր Շնորհք աբեղա Պալոյանի, միասնական աղոթքի էր մեկտեղվել Կարբիի Սուրբ...
08:17 28/02/2026Հայաստանի տարածքում տեղումները կշարունակվեն, ջերմաստիճանը կնվազիԱրևմուտքից ակտիվ ցիկլոնի ներթափանցմամբ պայմանավորված այսօր շրջանների մեծ մասում սպասվում են տեղումներ․ լեռնային նախալեռնային շրջաններում ձյան, հովտային շրջաններում ձնախառն անձրևի և անձրևի տեսքով։...
21:34 27/02/2026Գինեսի ռեկորդների գրքում ընդգրկված ադրբեջանցու մարմինը հայտնաբերվել է Կասպից ծովումՀասանզադեն աշխարհում առաջին երեխան էր, որը ընդգրկվել է Գինեսի ռեկորդների գրքում
21:13 27/02/2026Կատարվել է հոգեհանգստյան կարգ Սումգայիթի կոտորածի զոհերի հոգիների խաղաղության համարԵկեղեցականաց դասը և ներկա հավատավոր ժողովուրդը աղոթք բարձրացրեցին առ Աստված կոտորածի ենթարկված անմեղ հայորդիների հոգիների խաղաղության և հանգստության համար
20:41 27/02/2026Արագած բարձրլեռնային օդերևութաբանական կայանում այսօր ձնածածկույթի բարձրությունը հասել է 240 սմ-ի․ Լևոն ԱզիզյանՇՄՆ «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրեն Լևոն Ազիզյանը գրում է․ «ՇՄՆ «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի Արագած բարձրլեռնային օդերևութաբանական կայանում...
20:28 27/02/2026Ձյան առատ տեղումներով պայմանավորված ահազանգեր են ստացվել տրանսպորտային միջոցների արգելափակման և խցանումների վերաբերյալՆԳՆ փրկարար ծառայութունը շարունակում է 24/7 ռեժիմով ծառայությունը՝ օպերատիվ արձագանքելով քաղաքացիների ցանկացած ահազանգի։ Այս մասին հայտնում են ՆԳՆ-ից։ «Ձյան առատ տեղումներով պայմանավորված փետրվարի...
20:16 27/02/2026Քոբուլեթիի ավտովթարի հետևանքով 2 զինծառայող է զոհվելՔոբուլեթիի շրջանցիկ ճանապարհին տեղի ունեցած ավտովթարի հետևանքով զոհվել են երկու զինծառայողներ։ Պաշտպանության նախարարությունը հաստատել է տեղեկությունը և հրապարակել մահացածների անունները։...
19:54 27/02/2026Բեզոարյան այծերի արու և էգ առանձնյակների հանդիպումը՝ «Արփա» պահպանվող լանդշաֆտումՆկարում բեզոարյան այծերի արու և էգ առանձնյակների հանդիպումն է «Արփա» պահպանվող լանդշաֆտում։ Զուգավորման շրջանում արուն իր մարմնից յուրահատուկ յուղ է արտադրում, որն էլ գրավում է էգերին։ Արուները...
19:39 27/02/2026Բագրատ Սրբազանը կալանքի 8-ամսյակի առիթով բանաստեղծություն է երկնելԲագրատ Սրբազանը կալանքի 8-ամսյակի առիթով բանաստեղծություն է երկնել․ «Իմ Հայրենիքը Ուրախությունն իմ դուք գողացել եք, Որկորը տռզած առնետի նման, Երջանկությունս դուք գողացել եք, Դարձրել ձեր կուռքին...
19:22 27/02/2026Բառերով նկարագրելու չէ՝ էս ինչ է կատարվում Մալաթիա-Սեբաստիա-Շենգավիթ ճանապարհին․ Մանուկ ՍուքիասյանԵրևանի ավագանու ընդդիմադիր անդամ Մանուկ Սուքիասյանը տեսանյութ է հրապարակել՝ կից գրելով։ «Մալաթիա-Սեբաստիա-Շենգավիթ ճանապարհն է։ Հարավ-Արևմտյան թաղամասից Չարբախ գնացող ճանապարհն է։ Բառերով նկարագրելու...

16:01 24/06/2025Пушкинский тоннель в Армении обесточенПо состоянию на 15:00 вторника, 24 июня, Пушкинский тоннель остался без электричества из-за сбоя в системе электроснабжения.
15:55 24/06/2025Минздрав Ирана: Жертвами израильских ударов с 13 июня стали 606 человекЖертвами израильских ударов по Ирану с 13 июня стали 606 человек. Об этом заявил министр здравоохранения республики Мохаммад-Реза Зафарканди, передает Mehr. Ранения получили 5332 человека. «За...
14:01 24/06/2025No Labubu: Кэти Перри выбила Лабубу из рук фаната на своем концертеВо время выступления в австралийском Перте певица Кэти Перри неожиданно выбила фигурку Labubu (Лабубу) из рук поклонника, стоящего у сцены.
13:32 24/06/2025На греческом Хиосе сотни квадратных километров зеленых насаждений превратились в пепелКрупный пожар с множеством фронтов неконтролируемо бушует на греческом острове Хиосе в Эгейском море уже третий день.
12:36 24/06/2025На шпиль собора Парижской Богоматери вернутся статуи апостолов и евангелистовГигантские статуи вернутся на шпиль собора Парижской Богоматери в рамках последнего этапа реставрации.
11:43 24/06/2025Жилые комплексы Firdus Prime Residence и Gyurjyan Cascade будут представлены на выставке TOON EXPO 2025 в МосквеС 27 по 29 июня в выставочном центре «Тимирязев» откроется уникальная площадка для инвесторов, девелоперов и всех, кто интересуется элитной недвижимостью в Армении.
17:53 23/06/2025Католикос всех армян: Спланированные нападки премьера направлены на дискредитацию Армянской церкви и ее служителейПо благословению Его Святейшества Католикоса всех армян Гарегина Второго, 16-21 июня с.г. в духовном центре всех армян – в Первопрестольном Святом Эчмиадзине – проходил 9-й монашеский съезд под...
16:06 23/06/2025На Землю надвигаются магнитные буриСотрудники Лаборатории солнечной астрономии РАН предупреждают, что на Землю надвигаются магнитные бури.
15:15 23/06/2025На Красноярск обрушился градНа российский Красноярск 23 июня после душных выходных обрушился мощный ливень с градом. На дорогах образовались реки, а тротуары завалило льдом. NGS24.RU показывает последствия стихии. Град вывел из...
15:04 23/06/2025Двое жителей Сахалина погибли от лап медведяСледственный комитет РФ сообщил о возбуждении уголовного дела по факту гибели мужчин после нападения медведя в Южно-Сахалинске, передает Первый канал.
12:56 23/06/2025Теракт в православной церкви в Дамаске: сообщается о 22 погибших и десятках пострадавшихВ столице Сирии Дамаске террорист-смертник напал на христианскую церковь, в которой открыл огонь, а затем совершил самоподрыв.
11:51 23/06/2025Удавы заполонили отели на КубеОтдыхающие на Кубе российские туристы жалуются на нашествие удавов, заползающих в номера отелей. Об этом сообщает Telegram-канал SHOT. "Удавы заполонили отели на Кубе", - говорится в публикации. По...
17:09 21/06/2025Сухой Фантан – без оросительной водыСело Фантан в Котайкской области Армении насчитывает около 240 хозяйств. Это маленькое село с населением более 1100 человек, где все хорошо знают друг друга и живут дружно. Кстати, совсем скоро селу...
16:16 21/06/2025С 22 июня в Армении похолодает на 2-4 градуса, возможны грозыДнем 21-го, после полудня и ночью 22-23 июня в отдельных областях Армении ожидаются кратковременные дожди и грозы, также возможен град.
15:46 21/06/2025Дочь Самвела Карапетяна: Связь с родиной начинается с семьиСегодня наша семья проходит серьезное испытание. Оно нелегкое, но мы проходим его с достоинством и верой, отметила Татевик Карапетян.
12:25 21/06/2025Армянская церковь отмечает сегодня один из великих праздников – Извлечение из Рва Св. Григория ПросветителяСегодня, 21 июня, Армянская Апостольская церковь отмечает один из великих праздников – Извлечение из Рва Св.
12:22 21/06/2025Появилось видео извержения вулкана Килауэа на ГавайяхНа Гавайях в 26-й раз за полгода извергается вулкан Килауэа. Высота фонтанов лавы превышает 300 м, сообщает Геологическая служба США. Последний цикл извержений кратера Халемаумау начался 23 декабря...
11:39 21/06/2025Сегодня Международный день празднования солнцестоянияПризнавая ценность культуры разных народов, стремясь к сохранению культурного многообразия и традиций народов мира, Генеральная Ассамблея ООН 20 июня 2019 года приняла резолюцию (A/RES/73/300),...
11:35 21/06/202521 июня отмечается Международный день йоги21 июня в мире отмечается Международный день йоги (англ. International Yoga Day), учрежденный резолюцией Генеральной Ассамблеи ООН № 69/131 в 2014 году, с целью повышения осведомленности мировой...
15:24 20/06/2025Новое качество и новое слово в санаторно-гостиничной сфере Армении: очередной этап сотрудничества холдинга «Держaва» и InterContinentalНовое качество и новое слово в санаторно-гостиничной сфере Армении. В известном своей живописной природой городе Дилижан Тавушской области Армении вскоре будет представлен также один из самых...