13:30 28/02/2026Ընտանիքը, որպես հասարակության բնական և հիմնական բջիջ, բնակչության պահպանման և վերարտադրման հիմքն է. Մելոյան«Ուժեղ Հայաստանում արհեստական բաժանարար գծերը վերացվելու են. միասնական հայրենիքն անկասելի է»
12:57 28/02/2026Իրանում անջատվել է ինտերնետ կապըNetblocks նախագծի համաձայն, ցանցի մոնիթորինգը ցույց է տալիս Իրանի տարածքում ինտերնետի գրեթե լիակատար անջատում։ Տրաֆիքը նվազել է մինչև նորմալ ծավալի 4%-ը։ Վերջին անգամ ինտերնետի անջատում տեղի էր...
12:45 28/02/2026Շոուներդ թող, արի՛ մարդկանց ոտքի տակը մաքրի. Ալիկ Ալեքսանյանը դիմել է Լոռու մարզպետին«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ Ալիկ Ալեքսանյանը դիմել է Լոռու մարզպետ Արեն Մկրտչյանին. «Մարզպե՛տ, շոուներդ թող, արի՛ մարդկանց ոտքի տակը մաքրի։ Եկել ենք Վանաձոր, ման ենք գալիս, տեսեք՝ ինչ վիճակ...
12:34 28/02/2026Գյուղացին` իր խնդիրներով, մշտապես Սամվել Կարապետյանի ուշադրության կենտրոնում է եղելԳյուղացին` իր խնդիրներով, մշտապես Սամվել Կարապետյանի ուշադրության կենտրոնում է եղել։ Արխիվային այս կադրերում Լոռու մարզի Ագարակ, Լեջան և Ամրակից համայնքների բնակիչները պատմում, են, թե ինչպես...
11:48 28/02/2026Կառավարությունում պարտավոր են հաշվի նստել վարորդների հետ և իրենց կողմից տալ լուծումներ. Մեսրոպ ՄանուկյանԵրևանի ավագանու «Մայր Հայաստան» խմբակցության անդամ Մեսրոպ Մանուկյանը, ով նախօրեին տաքսու վարորդների հետ այցելել էր «Յանդեքս»-ի գրասենյան, գրում է, թե ինչ են արձանագրել այդ քննարկումների արդյունքում.
10:15 28/02/2026Ճանապարհների վիճակի՝ ժամը 10:10-ի դրությամբԳյումրի-Աշոցք-Բավրա, Գնդեվազ-Ջերմուկ, Վանաձոր-Ալավերդի, Վանաձոր-Դիլիջան, Ջերմուկի խաչմերուկից մինչև Կապան, Սպիտակի և Դիլիջանի ոլորանները կցորդով տրանսպորտային միջոցների համար փակ են։
09:52 28/02/2026Եթե պահք եք պահում, ապա կարիք չկա դրա մասին բարձրաձայնել կամ չպահողներին մեղադրել. Հայր Զաքարիա«Պահքը լռություն է սիրում»
09:03 28/02/2026ԿԳՄՍՆ և ԱԳՆ հստակ պատասխանել են՝ ոչինչ չեն անելու Այնթապի ասեղնագործության՝ ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի կողմից թուրքական նյութական մշակույթի մաս ճանաչվելու հարցով. Ժողովրդական վարպետ«Ի՞նչ եմ անելու։ Հայտարարում եմ ԵՐՐՈՐԴ ՓՈՒԼԸ։ Շուտով կասեմ, թե ինչ եմ մտածել»
08:33 28/02/2026Ապրել՝ կյանքի առանցք դարձնելով եղբայրասիրությունը, իսպառ մերժել նախանձը. Տեր ՓառենՇարունակելով հոգևոր ճանապարհորդությունը, Արագածոտնի թեմի հոգևոր դասը՝ հանդիսապետությամբ Վարչական խորհրդի ատենապետ Հոգեշնորհ Տեր Շնորհք աբեղա Պալոյանի, միասնական աղոթքի էր մեկտեղվել Կարբիի Սուրբ...
08:17 28/02/2026Հայաստանի տարածքում տեղումները կշարունակվեն, ջերմաստիճանը կնվազիԱրևմուտքից ակտիվ ցիկլոնի ներթափանցմամբ պայմանավորված այսօր շրջանների մեծ մասում սպասվում են տեղումներ․ լեռնային նախալեռնային շրջաններում ձյան, հովտային շրջաններում ձնախառն անձրևի և անձրևի տեսքով։...
21:34 27/02/2026Գինեսի ռեկորդների գրքում ընդգրկված ադրբեջանցու մարմինը հայտնաբերվել է Կասպից ծովումՀասանզադեն աշխարհում առաջին երեխան էր, որը ընդգրկվել է Գինեսի ռեկորդների գրքում
21:13 27/02/2026Կատարվել է հոգեհանգստյան կարգ Սումգայիթի կոտորածի զոհերի հոգիների խաղաղության համարԵկեղեցականաց դասը և ներկա հավատավոր ժողովուրդը աղոթք բարձրացրեցին առ Աստված կոտորածի ենթարկված անմեղ հայորդիների հոգիների խաղաղության և հանգստության համար
20:41 27/02/2026Արագած բարձրլեռնային օդերևութաբանական կայանում այսօր ձնածածկույթի բարձրությունը հասել է 240 սմ-ի․ Լևոն ԱզիզյանՇՄՆ «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրեն Լևոն Ազիզյանը գրում է․ «ՇՄՆ «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի Արագած բարձրլեռնային օդերևութաբանական կայանում...
20:28 27/02/2026Ձյան առատ տեղումներով պայմանավորված ահազանգեր են ստացվել տրանսպորտային միջոցների արգելափակման և խցանումների վերաբերյալՆԳՆ փրկարար ծառայութունը շարունակում է 24/7 ռեժիմով ծառայությունը՝ օպերատիվ արձագանքելով քաղաքացիների ցանկացած ահազանգի։ Այս մասին հայտնում են ՆԳՆ-ից։ «Ձյան առատ տեղումներով պայմանավորված փետրվարի...
20:16 27/02/2026Քոբուլեթիի ավտովթարի հետևանքով 2 զինծառայող է զոհվելՔոբուլեթիի շրջանցիկ ճանապարհին տեղի ունեցած ավտովթարի հետևանքով զոհվել են երկու զինծառայողներ։ Պաշտպանության նախարարությունը հաստատել է տեղեկությունը և հրապարակել մահացածների անունները։...
19:54 27/02/2026Բեզոարյան այծերի արու և էգ առանձնյակների հանդիպումը՝ «Արփա» պահպանվող լանդշաֆտումՆկարում բեզոարյան այծերի արու և էգ առանձնյակների հանդիպումն է «Արփա» պահպանվող լանդշաֆտում։ Զուգավորման շրջանում արուն իր մարմնից յուրահատուկ յուղ է արտադրում, որն էլ գրավում է էգերին։ Արուները...
19:39 27/02/2026Բագրատ Սրբազանը կալանքի 8-ամսյակի առիթով բանաստեղծություն է երկնելԲագրատ Սրբազանը կալանքի 8-ամսյակի առիթով բանաստեղծություն է երկնել․ «Իմ Հայրենիքը Ուրախությունն իմ դուք գողացել եք, Որկորը տռզած առնետի նման, Երջանկությունս դուք գողացել եք, Դարձրել ձեր կուռքին...
19:22 27/02/2026Բառերով նկարագրելու չէ՝ էս ինչ է կատարվում Մալաթիա-Սեբաստիա-Շենգավիթ ճանապարհին․ Մանուկ ՍուքիասյանԵրևանի ավագանու ընդդիմադիր անդամ Մանուկ Սուքիասյանը տեսանյութ է հրապարակել՝ կից գրելով։ «Մալաթիա-Սեբաստիա-Շենգավիթ ճանապարհն է։ Հարավ-Արևմտյան թաղամասից Չարբախ գնացող ճանապարհն է։ Բառերով նկարագրելու...

13:00 02/04/2024Several injured in school shooting in FinlandThree children have been wounded in a shooting at a school in the city of Vantaa in Finland, BBC News reports, citing police.
17:00 01/04/2024Temperatures to hit 28C in parts of ArmeniaRainless weather is expected in Armenia in the next few days. Showers and strong winds are forecast for some parts of the country later this week. Temperatures are set to increase further by 3-5C...
15:14 01/04/2024Tavush reporter: Pashinyan plans to cede 4 villages to Azerbaijan without construction of new roadsVoskan Sargsyan, a reporter from Armenia’s Tavush Province, has decried Prime Minister Nikol Pashinyan’s readiness to hand over four border villages to Azerbaijan without the construction of new...
13:02 01/04/2024Pope Francis supports talks between Armenia and AzerbaijanPope Francis gave his traditional "Urbi et Orbi" Easter message on Sunday, appearing from the central loggia of Saint Peter's Basilica overlooking the Square below where he had just presided over the...
12:35 01/04/2024Azerbaijani vandals target Stepanakert military cemeteryAzerbaijani vandals continue targeting Armenian heritage in occupied Artsakh (Nagorno-Karabakh), warns Hovik Avanesov, an expert on Armenian-Azeri relations who leads the Cultural Ombudsman of the...
17:00 30/03/2024Temperatures to reach 24-27C in parts of ArmeniaRainless weather is expected across Armenia in the next few days. Showers are forecast for some parts of the Armenia on April 4, the met service reports. Strong winds of 16-20 m/s are likely in some...
16:45 30/03/2024Europe could stop changing its clocksSeveral studies in Europe and the US show DST has very little effect on energy conservation. On 31 March, people across Europe will be moving their clocks forward one hour, but it could be one of the...
15:35 30/03/2024Voskepar church to host Easter prayer serviceThe Armenian Apostolic Church celebrates Easter, the Resurrection of Jesus Christ, on Sunday 31 March.
15:00 30/03/2024National Archives of India head visits Yerevan's MatenadaranSanjay Garg, Director of the National Archives of India, visited Mashtots Matenadaran in Yerevan on Friday.
14:06 30/03/2024Graffiti in Yerevan raise awareness of political prisonersGraffiti with images of a number of jailed opposition activists and politicians, including Imnemnimi podcast co-hosts Vazgen Saghatelyan and Narek Samsonyan, Deputy Chairman of the Republican Party...
13:30 30/03/2024Conjoined twin Abby Hensel marries US army veteranFamous conjoined twin Abby Hensel married a US Army veteran in a secret ceremony in 2021, the Daily Star reported.
11:00 30/03/2024Today is Holy SaturdayThe week leading up to Easter or Holy Resurrection is called Holy Week (in Armenian Avak Shabat). During this period, the Armenian Apostolic Church marks the most important events of Our Lord Jesus...
17:03 29/03/2024National Geographic: How to plan a wine-tasting tour of ArmeniaAs Armenia prepares to host the 8th UN Tourism Global Conference on Wine Tourism between 11-13 September 2024, National Geographic rounds up the top wine regions and vineyards in the country that...
12:43 29/03/2024Yerevan Bus head resignsYerevan Bus CJSC Director Hovhannes Manukyan has stepped down. "I've submitted resignation today," he said in a social media post on Friday. Manukyan expressed his gratitude to Yerevan Mayor Tigran...
11:30 29/03/2024Today marks Good FridayThe week leading up to Easter or Holy Resurrection is called Holy Week (in Armenian Avak Shabat). During this period, the Armenian Apostolic Church marks the most important events of Our Lord Jesus...
17:12 28/03/2024She said yes: Marriage proposal at Hayat Project concert in GyumriA young man proposed to his beloved at a Hayat Project concert in Gyumri, Armenia’s second largest city.
11:30 28/03/2024Japanese supplement products recalled after two deaths and over 100 people hospitalizedHealth supplement products believed to have caused two deaths and sickened more than 100 people have been ordered to be taken off store shelves in Japan, AP reported.
11:15 28/03/2024Today is Holy ThursdayThe week leading up to Easter or Holy Resurrection is called Holy Week (in Armenian Avak Shabat). During this period, the Armenian Apostolic Church marks the most important events of Our Lord Jesus...
15:35 27/03/2024Photo campaign calls for release of political prisoners in ArmeniaA photo campaign for the release of Armenian opposition activists has been launched in Yerevan. Photos of political prisoners Narek Samsonyan and Vazgen Saghatelyan, co-hosts of the Imnemnimi...
15:15 27/03/2024Arthur Abraham's father dies at 68German-Armenian boxing star Arthur Abraham’s father, Grigor Abrahamyan, has died in Berlin at the age of 68.