10:37 17/02/2026Ստորագրահավաք՝ ի աջակցություն Հայ Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու։ Գործարկվել է armspyurk.com հարթակըՀայ առաքելական եկեղեցուն հավատարիմ մի խումբ հավատավորներ նախաձեռնել են ստորագրահավաք՝ ի աջակցություն Հայ առաքելական եկեղեցու։ Եկեղեցուն աջակցող հանրագրով, մասնավորապես, ստորագրահավաքի նախաձեռնողներն...
10:02 17/02/2026Իմ և վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի քաղաքացիական ամուսնությունն ավարտվել է. Աննա ՀակոբյանՆիկոլ Փաշինյանի կողակից Աննա Հակոբյանը գրում է. «Սիրելի հայրենակիցներ, Տեղեկացնում եմ, որ իմ եւ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի քաղաքացիական ամուսնությունն ավարտվել է։ Բոլորին խնդրում եմ այս թեմայի շուրջ...
09:08 17/02/2026Մանրամասներ Արևիկում 15–ամյա աղջկա առևանգման դեպքիցՍովորականի նման 10–րդ դասարանի աշակերտուհի Ս.–ն մինչև վերջին ժամը նստել է դասի, զանգից հետո տուն պիտի գնար, բայց տուն չի գնացել, գնացել է անհայտ ուղղությամբ։ Այս մասին NEWS.am–ի հետ զրույցում նշել է...
07:24 17/02/2026Ջերմաստիճանն այսօր կշարունակի բարձրանալԵրևանում փետրվարի 17-ին, 18-ի գիշերը, 20-21-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Փետրվարի 18-ի ուշ երեկոյան, 19-ին սպասվում է անձրև։ Հանրապետության տարածքում փետրվարի 17-ին, 18-ի գիշերը,...
07:19 17/02/2026Փետրվարի 17-ին բազմաթիվ հասցեներում լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 17-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
22:37 16/02/2026Մահացել է «Կնքահայրը» ֆիլմից հայտնի դերասան Ռոբերտ Դյուվալը95 տարեկանում մահացել է հայտնի դերասան Ռոբերտ Դյուվալը։ Նա հայտնի է «Կնքահայրը» և «Ապոկալիպսիսը հիմա» ֆիլմերում իր դերերով։ Դյուվալը առավել հայտնի է «Կնքահայրը» և «Կնքահայրը 2» ֆիլմերում իր...
21:42 16/02/2026Մեծ Պահքը ժամանակն է ապաշխարության, ասել է թե՝մտքի փոփոխության․ Տեր ՌուբենՄասյացոտնի թեմի առաջնորդական տեղապահ Տեր Ռուբեն Վարդապետ Զարգարյանը գրում է․ «Խոսքդ ճրագ է քայլերիս, լուսավորող՝ ճամփաներիս» (Սաղ․ 119։105) Սիրելի՛ եղբայրներ և քույրեր, Մեծ Պահքը տարվա առանձնահատուկ...
21:30 16/02/2026Վճարում ես 8 միլիոն դրամ և արժանանում հետևյալ «հաճույքին»․ Փաստաբանն ահազանգում է «Պրեմիում» դասի անբարեխղճության մասին«Չնայած Տիգրան Մեծ բազմաբնակարան համալիրի բնակիչները արդեն իսկ դիմել են դատական պաշտպանությանը՝ ընդդեմ կառուցապատողի՝ իրենց իրավունքների պաշտպանության հարցում, այնուամենայնիվ, վստահեցնում ենք՝ բացի...
20:45 16/02/2026«Փաշինյանին բարև էլ չեմ տա, ինձ համար ի՞նչ է արել որ տամ»․Սյունիքի մարզի բնակիչ«Ի՞նչ կասեք Փաշինյանին, եթե ձեր դիմաց դուրս գա» հարցին պատասխանել են Սյունիքի մարզի Վերիշեն և Ակներ գյուղերի բնակիչները։ «Փաշինյանին բարև էլ չեմ տա, ինձ համար ի՞նչ է արել որ տամ»,- ասաց բնակիչը։...
19:38 16/02/2026Այսօր ամբողջ աշխարհում նշվում է գետաձիերի միջազգային օրըԱյսօր ամբողջ աշխարհում նշվում է գետաձիերի միջազգային օրը։ Երևանի կենդանաբանական այգին էլ Թայֆունի գլխավորությամբ միանում է օրվա խորհուրդին։ Երևանի կենդանաբանական այգին տեսանյութ է տարածել՝ կից...
18:07 16/02/2026Սուպեր Սաքոն նրանցից ամենաուրախն է. Իվետա ՄուկուչյանԵրգչուհի Իվետա Մուկուչյանը «Million» տեսահոլովակը հանրությանը ներկայացնելուց հետո նկարահանման տնէացքի մասին գրել է.
17:48 16/02/2026Մանրամասներ՝ Թալինի բենզալցակայաններից մեկում բռնկված հրդեհիցԹալին քաղաքի Երևանյան փողոցում գտնվող բենզալցակայաններից մեկում բռնկված հրդեհի բարդության «1 ԲԻՍ» կանչով դեպքի վայր են մեկնել ՆԳՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատներից վեց...
16:55 16/02/2026Տիգրան Քեոսայանի անվան առաջին մրցանակը հանձնվել է երկու դաստիարակների, որոնք երեխաներին պաշտպանել են մանյակիցՀայտնի կինոռեժիսոր, դերասան, հաղորդավար Տիգրան Քեոսայանի անվան առաջին մրցանակը հանձնվել է երկու դաստիարակների, որոնք սաներին պաշտպանել են նրանց վրա դանակով հարձակված մանյակից։ «Լիյա Գալեևան և...
16:29 16/02/2026Թալինի բենզալցակայաններից մեկում պայթյուն է եղելՓետրվարի 16-ին ժամը 15։26-ին Արագածոտնի մարզային օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ պայթյուն է տեղի ունեցել Թալին քաղաքի Երևանյան փողոցում գտնվող բենզալցակայաններից մեկում։ Դեպքի վայր...
15:50 16/02/2026Որ թոշակառուները չկարողանան այցելել բանկ,պայմանագրերը տանը կկնքվեն, քարտերն էլ կառաքվեն տունԻրազեկման լայնածավալ աշխատանքների շնորհիվ կանխիկ եղանակով վճարումներ ստացողների թիվը նախորդ տարվա 50,000-ից նվազել և հասել է շուրջ 26,000-ի։ Այս մասին այսօր ասուլիսում ասաց ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական...
14:45 16/02/2026Արցախի հայաթափման հետ միաժամանակ ՀՀ-ն սառեցվել են Արցախի անունով բացված բոլոր բանկային հաշիվներըԴրա հետևանքով մինչև այսօր հնարավոր չէ վճարել ավելի քան 22 հազար աշխատողների չվճարված աշխատավարձը, վերջնահաշվարկները և արձակման նպաստներ
14:01 16/02/2026Կենսաթոշակները կվճարվեն անկանխիկ. մարտի 5-ից հետո բանկը կընտրվի ավտոմատԱշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությունը պարզաբանումներ է ներկայացրել կենսաթոշակների և նպաստների ստացման կանխիկ եղանակից անկանխիկի անցման գործընթացի վերաբերյալ։ Գերատեսչության կենսաթոշակային...
13:50 16/02/2026Կառավարությունը մտածում է նոր արբանյակ կամ արբանյակներ ձեռք բերելու մասինԲարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Մխիթար Հայրապետյանը հայտարարեց Հայաստանի տիեզերական ծրագրի նոր փուլի մեկնարկի մասին։ Ըստ նախարարի՝ պետական «Արմսաթ-1» արբանյակն արդեն ավարտել է իր...

17:55 14/05/2025Эпидемиологическая ситуация в подтопленных районах Араратской области остается стабильнойС 13 мая специалисты Национального центра по контролю и профилактике заболеваний при министерстве здравоохранения Армении проводят противоэпидемические профилактические мероприятия в Араратской...
17:34 14/05/2025Умер муж актрисы комедии «Девчата» Надежды Румянцевой – дипломат Вилли ХштоянДипломат Вилли Хштоян ушел из жизни. Мужу актрисы комедии «Девчата» Надежды Румянцевой было 93 года. Причиной смерти назвали последствия хронических заболеваний и деменции. «Тело 93-летнего Вилли...
16:31 14/05/2025Проливные дожди с грозой, град, сильный ветер: синоптики рассказали о погоде в АрменииДнем 14-го, 15-го мая в отдельных областях Армении и в Ереване ожидаются проливные дожди с грозой, град, во время грозы - усиление ветра до 18-23 м/с, предупреждает ГНКО «Центр гидрометеорологии и...
15:59 14/05/2025Папа Римский Лев XIV призвал лидеров конфликтующих стран к переговорамНовый Папа Римский Лев XIV заявил о готовности содействовать решению конфликтов в мире, сообщает в среду Vatican News.
17:43 13/05/2025В поисках 2-летнего Тиграна задействованы 300 спасателей и 100 сотрудников полицииПоиски двухлетнего Тиграна из Мармарика продолжаются. Сигнал о его пропаже поступил утром 4 мая. Спасатель-водолаз, участвующий в поисках двухлетнего Тиграна с первого же дня, в интервью NEWS.am...
16:35 13/05/2025Ученые выяснили, какие сельхозкультуры человечество сможет выращивать в случае глобальной катастрофыУченые из независимой организации Adapt Research выяснили, какие сельскохозяйственные культуры человечество сможет выращивать в случае глобальной катастрофы.
13:27 13/05/2025В Ереване ожидаются ливни, грозы и шквалистый ветер до 23 м/с – предупреждение синоптиковДнем 13 мая, 14-15 мая в отдельных регионах Армении и в Ереване ожидаются грозовые ливни и град, во время грозы – усиление ветра до 18-23 м/с, предупреждает ГНКО «Центр гидрометеорологии и...
12:10 13/05/2025Беременность спасла жизнь женщине: история чудесного спасения после сильного ветра в ЕреванеВ 17:10 воскресенья, 11 мая, когда на Ереван обрушился шквалистый ветер, в роддом «Эребуни» была доставлена 23-летняя женщина на 36-й неделе беременности с проникающим рваным ранением живота, с...
11:45 13/05/2025Шествие «Бессмертного полка» в Ереване собрало рекордное число участниковСвыше 10 тысяч человек приняли участие в шествии "Бессмертного полка" в Ереване 9 мая, что стало рекордом, сообщили организаторы акции.
17:02 12/05/2025В Арджуте пастух погиб от удара током после обрыва высоковольтных проводовСегодня в Лорийской области Армении произошло чрезвычайное и трагическое происшествие. Около 14:50 в селе Арджут провода высоковольтной линии электропередачи оборвались и упали вниз, в результате...
15:34 12/05/2025Неласковый май: синоптики рассказали, какая погода ждет жителей Армении на этой неделе13-15 мая в отдельных регионах Армении и в Ереване ожидаются проливные дожди с грозой, град, во время грозы - усиление ветра до 18-23 м/с, предупреждает ГНКО «Центр гидрометеорологии и мониторинга»...
15:08 12/05/2025«Ничего необычного, просто концерт System of a Down в Рио-де-Жанейро»В Сети вирусится видео с концерта армяно-американской рок-группы «System Of A Down» (SOAD), который состоялся 8 мая в бразильском Рио-де-Жанейро.
14:36 12/05/2025В Армении ветер сорвал крыши и повалил деревья, в Спасательную службу за один день поступило более 50 обращенийНакануне, 11 мая, начиная с 15:45, в национальный и областные центры кризисного управления начали поступать сообщения о том, что из-за сильного ветра сорваны и повреждены кровельные материалы,...
14:08 12/05/2025«Никто никого не предавал»: бывшая жена Михаила Галустяна высказалась о разводеБывшая жена Михаила Галустяна, Виктория Штефанец, защитила экс-супруга от клеветы. 30 апреля Михаил Галустян сообщил, что развелся после 18 лет брака. У пары есть две дочери: Эстелла и Элина. 1 мая...
12:30 12/05/2025Ушел из жизни политолог Армен ОваннисянВ возрасте 53 лет скончался политолог Армен Ованнисян. С утра на его странице в соцсети Facebook публикуются слова соболезнования от правозащитников, журналистов и политологов. Последнюю запись на...
12:26 12/05/2025Температура воздуха в Армении с 12 мая постепенно понизится на 8-10 градусов12-го мая в большинстве регионов Армении, днем 16-го в отдельных регионах ожидается кратковременный дождь с грозой.
11:49 12/05/2025Ключевой свидетель по делу Пи Дидди перед заседанием перестал выходить на связьЗа несколько часов до вступительных заявлений в суде по делу Пи Дидди, стало известно об инциденте, который может серьезно повлиял на процесс.
15:51 10/05/2025В селе Норамарг Араратской области столкнулись две фуры, есть пострадавший10 мая, в 13:20, в центр кризисного управления Араратского областного спасательного управления поступило сообщение о том, что в селе Норамарг произошло ДТП и есть пострадавшие.
14:56 10/05/2025Проливные дожди, гроза и похолодание: синоптики рассказали о погоде в АрменииДнем 10-го мая, ночью 12-13 мая в отдельных регионах, днем 11-13 мая, 14-15 мая в большинстве областей Армении прогнозируются кратковременные дожди и грозы.
13:42 10/05/2025Принц Гарри трижды ошибся адресом в поисках дома приятеляБританский принц Гарри попал в объектив дверного звонка в лондонском районе Фулхэм, минимум трижды ошибившись адресом в поисках дома приятеля, сообщает газета SUNSun.