08:56 19/02/2026Առաջնորդվել ճշմարտությամբ և մարդկային տարրական պարկեշտությամբ. Մասյացոտնի թեմի քահանաները դիմել են Արման Սարոյանին«Հենց նախկին Գևորգ սրբազանի առաջնորդության տարիներն են աչքի ընկել վախի, սպառնալիքի, նվաստացման և մշտական անորոշության մթնոլորտում»
07:20 19/02/2026Ջերմաստիճանը կսկսի նվազելԵրևանում փետրվարի 19-ի գիշերը և կեսօրից հետո, 22-ի երեկոյան, 23-ի գիշերը սպասվում է կարճատև անձրև։ Փետրվարի 20-21-ին, 22-ի գիշերը 23-ի ցերեկը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Հանրապետության...
07:15 19/02/2026Փետրվարի 19-ին սպասվող հոսանքազրկումների մասին«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 19-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
20:48 18/02/2026Ծափաթաղում սպանված 3-ամյա Տիգրանի քրոջն ու եղբայրներին հանձնել են մոր խնամքինԳեղարքունիքի մարզի Ծափաթաղ համայնքում ամիսներ առաջ սպանված 3 տարեկան Տիգրանի քույրն ու եղբայրները վերադարձել են մոր մոտ, «Մեդիահաբ»-ին հայտնել է ՀՕՖ-ի «Մարդիգյան» երեխաների պաշտպանության կենտրոնի...
20:12 18/02/2026Ինչպե՞ս է լինում, որ ոստիկանների թիվն աճում է, բայց կրիմինալը՝ ծաղկում․ ՎրթանեսյանՌազմական փորձագետ Կարեն Վրթանեսյանն, անդրադառնալով այսօր Աջափնյակ վարչական շրջանում տեղի ունեցած կրակողներին, գրում է․ «Որպես Աջափնյակում ծնված, մեծացած ու 25 տարի ապրած մարդ ասեմ, որ մինչև...
19:46 18/02/2026Աշոցքի տարածաշրջանում թույլ ձյուն է տեղումՓետրվարի 18-ին՝ ժամը 19:35-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Այս մասին հայտնում են Ճանապարհային դեպարտամենտից։ «Ճանապարհների սպասարկման համար...
19:31 18/02/2026«Աշխատավարձի բարձրացում 100 % չի լինելու»․Ախթալայի գործադուլը կշարունակվի Երևանում՝ Կառավարության շենքի մոտԱվելի քան մեկ ամիս է գործադուլ իրականացնող քաղաքացիները Ախթալայից կտեղափոխվեն Երևան՝ Կառավարության շենքի մոտ բարձրայնելու իրենց պահանջները և պատկան մարմինների ուշադրությունը հրավիրելու...
18:33 18/02/2026Մեքենայիս փամփուշտներ են կպել, քնած էի, կրակոցներից արթնացա․ Աբելյան փողոցի բնակիչԱյսօր Երևանի Աբելյան փողոցում տեղի ունեցած կրակոցներից վնասվել է բակում կայանված «Լեքսուս» մակնիշի մեքենան։ Տան բնակիչը տեղեկացրեց, որ իր մեքենան է, սակայն նա միջադեպի հետ որևէ առնչություն չունի։...
18:08 18/02/2026Վրաստանում ապրում է 257 հազար օտարերկրացի. ԿոբախիձեՎրաստանում ապրում է 257 հազար օտարերկրացի. 164 երկրների ավելի քան 107 հազար մարդ ունի բնակության թույլտվություն, — հայտարարել է «Վրացական երազանք»-ի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեն խորհրդարանի լիագումար...
17:58 18/02/2026Արտաշատում բացվել է Ամերիաբանկի նոր մասնաճյուղը․ հատուկ առաջարկներ նոր հաճախորդների համարԱմերիաբանկը շարունակում է ընդլայնել իր մասնաճյուղային ցանցը` հաճախորդներին իրենց համայնքներում ավելի մոտ լինելու նպատակով: Այս անգամ Բանկի նոր մասնաճյուղ է բացվել Արարատի մարզի Արտաշատ քաղաքում:...
16:48 18/02/2026Այն փոփոխությունները, որ արել է Ավինյան Տիկոն, ի վնաս քաղաքի են եղել. Տաքսու վարորդ«Տարին 2-3 անգամ նույն հատվածներում ասֆալտ են անում, երեք անգամ էլ անորակ»,-լրագրողների հետ զրույցում ասաց տաքսու վարորդ Արթուր Ալեքսանյանը՝ կարծիք հայտնելով, որ վերջին 8 տարում այս իշխանություններն...
16:18 18/02/2026Օրը 10 ժամ ու ամիսը 200 հազար դրամ աշխատող տաքսու վարորդներին պետք է գրանցել որպես աշխատող«Օնլայն տաքսիների վարորդների իրավունքները տոտալ ոտնահարվում են, և Հայաստանում չկա մի կառույց՝ ոչ Մարդու իրավուքնների պաշտպանը, ոչ ՏԿԵՆ-ը, ոչ էլ մեկ ուրիշը, որ զբաղվի նրանց իրավունքների...
15:37 18/02/2026Հենց հերթը հասնում է ներքևի խավի աշխատողին, ով իրոք պախատ է անում, պետությունը չի տեսնում խնդիրը. Տաքսու վարորդԲրազիլիայի հրապարակում իրականացվում է ստորագրահավաք օնլայն տաքսու վարորդների կողմից։ Նրանք պատրաստվում են իրենց պահանջ-բողոքն առաջիկա օրերին ներկայացնել կառավարություն։ Երևանի ավագանու «Մայր...
14:03 18/02/2026Հինգ մարզերում ուժեղ քամի է սպասվումՓետրվարի 18-ի ցերեկը Լոռիում, Տավուշում, Արագածոտնի լեռնային գոտիներում, Գեղարքունիքում և Սյունիքում սպասվում է քամու ուժգնացում 24-28մ/վրկ արագությամբ։ Այս մասին հայտնում է «Հիդրոօդերևութաբանության...
12:36 18/02/2026Սրանք կարևոր օրեր են մեր Եկեղեցու կյանքի համար. Մեսրոպ եպիսկոպոս Պարսամյան«Հավատքով առաջնորդելով ձեր հոգին՝ դուք կհասնեք հենց այնտեղ, որտեղ Աստված ուզում է, որ դուք լինեք»
12:21 18/02/2026Ես շատ բարձր եմ գնահատել գնդերեցների ծառայութունը պատերազմի, ճգնաժամի ընթացքում. Դավիթ Տոնոյան«Պաշտպանության նախարարությունում իմ պաշտոնավարման ընթացքում, երբ եղել եմ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, որպես միջազգային համագործակցության վարչության պետ, ամեն ինչ արել եմ, որ գնդերեցների...
12:17 18/02/2026Ավստրիայում մեկնարկել է Եպիսկոպոսաց հավաքը, մասնակցում են 25 արքեպիսկոպոսներ և եպիսկոպոսներԺողովականներին հայրական իր խոսքն ու պատգամն է առցանց հղել Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը։
10:19 18/02/2026Խոշոր ավտովթար՝ վարորդական իրավունքի վկայական չունեցող ՊՆ զինծառայողի մասնակցությամբԲախման հետևանքով 2 ավտոմեքենաները դուրս են եկել երթևեկելի գոտուց

15:17 22/05/2025Сегодня днем в Ереване воздух прогреется до +29°CНа территории Армении днем 22-го, ночью 23-го, 26-го мая ожидается погода без осадков. Поздно вечером 23-го, 24-го мая время от времени, после полудня 25-го и 27-го мая в отдельных регионах...
14:33 22/05/2025Июнь назвали самым невыгодным для отпуска летним месяцемНаименее выгодным для отпуска летним месяцем в этом году будет июнь, рассказала РИА Новости директор по персоналу и организационному развитию сервиса "Работа.ру" Юлия Санина.
10:51 22/05/2025Московский метрополитен отметил 90-летие: история, технологии и новые горизонты15 мая Московский метрополитен отметил свое 90-летие – важную веху в истории одной из крупнейших транспортных систем мира.
10:43 22/05/2025Фонтаны в парке Варданянов с сегодняшнего дня поют и танцуютС 22 мая посетители Парка 2800-летия Еревана смогут не только насладиться чистым воздухом и приятной атмосферой, но и услышать и увидеть новую световую и музыкальную насыщенную программу с участием...
16:03 21/05/2025Египет и Турция оказались самыми опасными странами для российских туристовНаибольшее число страховых случаев для российских туристов произошло в Турции, Египте и Таиланде, сообщает aif.ru.
15:32 21/05/2025Дождик, гроза и снова солнце: май в Армении продолжает удивлятьДнем 21-го, после полудня 23-25 мая в отдельных регионах Армении прогнозируются кратковременные дожди и грозы.
15:21 21/05/2025Десятки коров были эвакуированы вертолетами из альпийской деревни на юге ШвейцарииДесятки коров были эвакуированы вертолётами из альпийской деревни на юге Швейцарии, так как геологи предупреждают о надвигающемся оползне, пишет euronews.
12:14 21/05/2025Российские СМИ высмеивают «антироссийских провокаторов» в Ереване, которые перепутали Лаврова с главой МО Ирана«Активисты армянской антироссийской маргинальной партии "За республику" у аэропорта Звартноц 20 мая ошибочно устроили "акцию протеста" против главы Минобороны Ирана Азиза Насирзаде, приняв его кортеж...
17:07 20/05/2025Во всей Испании пропали интернет и мобильная связьНа территории всей Испании вышли из строя сети мобильной связи. Страна осталась без интернета и сотовой связи. Технический сбой затронул многих операторов, включая Movistar, Vodafone и Orange, пишет...
16:40 20/05/2025Армянский коньяк ARARAT представляет аудиогид ARARAT ЕреванАрмянский коньяк ARARAT представляет свой новый культурный проект, посвященный Еревану. Аудиогид ARARAT Ереван — это дань уважения легендарного армянского коньяка столице Республики Армения, ее...
15:36 20/05/2025Погода в Армении: температура воздуха существенно не изменится20-го, 21-го, после полудня с 24-25 мая в отдельных регионах ожидается кратковременный дождь с грозой.
12:49 20/05/202520 мая отмечается Всемирный день пчел20 мая отмечается Всемирный день пчел (англ. World Bee Day), установленный резолюцией Генеральной Ассамблеи ООН (A/RES/72/211) в декабре 2017 года. В качестве даты празднования было выбрано 20 мая —...
11:05 20/05/2025На границе Армении и Грузии произошло землетрясение магнитудой 2,9Сейсмологическая сеть Территориальной службы сейсмической защиты МВД Республики Армения 20 мая, в 10:11 по местному времени (06։11 по Гринвичу), зафиксировала землетрясение магнитудой 2.9 в 8 км к...
17:48 19/05/2025Известно, из-за чего вспыхнул пожар в центре Еревана«После поступившего сигнала о ЧП на улице Силвы Капутикян в Ереване на место происшествия сначала прибыли два боевых расчета из пожарно-спасательного отряда, затем еще два» – сообщил журналистам с...
17:38 19/05/2025Погода в Армении настраивается на летний лад. Прогноз на неделюДнем 19-го, после полудня 20-21 мая в отдельных регионах Армении, 24-го мая преимущественно на всей территории республики ожидается кратковременный дождь с грозой.
16:46 19/05/2025Крупный пожар в центре Еревана: горят 4 транспортных средстваВ 16:02 в понедельник, 19 мая, в Национальный центр управления в кризисных ситуациях поступил сигнал о столкновении автомобилей на улице Сильвы Капутикян в Ереване.
15:40 19/05/2025В Китае начнет свою работу первый фитнес-центр для собакВ Китае открылся первый фитнес-центр для собак, пишет Газета.Ру со ссылкой на South China Morning Post.
14:07 19/05/2025Дава Манукян и Мари Краймбрери впервые стали родителямиУ блогера Давы и певицы Мари Краймбрери родилась дочь. Пол ребенка пары раскрыла мать артиста Анна Манукян в Instagram. Анна Манукян опубликовала фото, где Дава и Мари Краймбрери были запечатлены в...
17:46 17/05/2025Чахоян: «Арам Саргсян, где деньги? Или снова скажете – их украл Путин?»Активист Артур Чахоян выступил с новым разоблачением – на этот раз по поводу строительства детского сада №137 в Ереване.
17:19 17/05/2025Родительский дом Папы Римского Льва XIV в Чикаго выставлен на аукционРодительский дом Папы Римского Льва XIV в Чикаго выставлен на аукцион. Это одноэтажный коттедж в районе Долтон, который был снят с продажи после выборов нового главы Ватикана, пишет МИР 24. В...