20:12 28/01/2026Խնդիր է դրված՝ տորպեդահարել ընդդիմադիր մեդիայի գործունեությունը․ Ֆիդանյան«Առհասարակ 2018 թ․-ից սկսած մենք ֆիքսում ենք, որ գործող ռեժիմը շարունակաբար թիրախավորում է Հայաստանի Հանրապետությունում ազատ խոսքը, ընդդիմադիր մեդիաներին»,-AntiCor հակակոռուպցիոն հարթակի կազմակերպած...
18:55 28/01/2026Լավ լուր, վաղվանից սկսած կունենանք սառը օդի «լճացման» թուլացումՇՄՆ Հիդրոօոդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն ՊՈԱԿ-ի տնորեն Լևոն Ազիզյանը գրում է․ «Լավ լուր։ Բավական մեծ է հավանականությունը, որ վաղվանից սկսած կունենանք սառը օդի «լճացման» թուլացում, իսկ 3...
18:41 28/01/2026Այրվել են ավտոմեքենայի բեռնախցիկը և սրահըՀունվարի 28-ին, ժամը 15։04-ին Արարատի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն տեղեկություն է ստացվել, որ Մարմարաշեն-Նուբարաշեն ավտոճանապարհին այրվում է ավտոմեքենա։ Դեպքի վայր է...
17:33 28/01/2026Արագածի տարածաշրջանում խիտ մառախուղ էՀունվարի 28-ին՝ ժամը 17:30-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Ճանապարհների սպասարկման համար պատասխանատու կազմակերպությունները շարունակում են...
15:58 28/01/2026Իսկ ո՞վ էր ասել, որ պայքարի ճանապարհը հեշտ է լինելու. Լիդյա ՄանթաշյանՍրբազանին գրել եմ. «Ես ինքնակամ եմ մտել այս պայքարի մեջ: Այն ԱՅԼԸՆՏՐԱՆՔ ՉՈՒՆԵՑՈՂ, բայց ԻՆՔՆԱԿԱՄ ընտրություն է»։
14:30 28/01/2026Վորոնեժում հարբած տղամարդը մանկահասակ երեխային կապել է պարանին ու պատուհանով իջեցրել ներքևՎորոնեժի հարբած բնակիչը որոշել է երեխային իր ձեռքով պատրաստած ատրակցիոնը նստացնել։ Մանկահասակ երեխային կապել է պարանով, պարանը 7-րդ հարկի բնակարանի պատուհանից իջեցրել է մի քանի հարկ ներքև ապա վերև է...
13:40 28/01/2026Այն պահն է, երբ Ռոբերտ Աբաջյանը պատրաստվում է քաշել կալցոն՝ իր հետ տանելով նաև թշնամուն. Քանդակագործ«Երևի թե Աստծո նախապնամությունն էր առաջին հերթին, որ այդ պատիվն ընձեռնվեց ինձ՝ քանդակելու Ռոբերտ Աբաջյան հերոսին»,- լրագրողների հետ զրույցում ասաց քանդակագործ Վահագն Պապոյանը։ Նա նշեց, որ քանդակում...
13:30 28/01/2026Մաման զանգեց, ասեցի՝ Կյաժի դեմը կանգնած եմ, այդքան նման է արձանը. Ռոբերտ Աբաջյանի հայրԹիվ 147 հիմնական դպրոցի բակում որդու արձանը կանգնեցնելու մտահղացումը Ալեքսանդր Աբաջյանին է։ «Ուշ, թե շուտ լինելու էր, բայց ընկերներս շտապեսին։ Այս տարի Ռոբերտ կդառնար 30 տարեկան, արդեն իր դպրոցում...
13:29 28/01/2026Թույլ տվեք այս օրը ապրել իր խորհրդի մեջ ու չխաթարել օրվա խորհուրդն ավելորդ հարցումներով. Գարեգին Երկրորդ«Սիրելիներ, ամեն առիթով, երբ այցելում ենք այս նվիրական վայր, մենք ձեզ մի խնդրանք ենք ներկայացնում՝ չխաթարել օրվա խորհուրդը, թույլ տալ, որ մենք ապրենք այս օրը օրվա խորհրդի մեջ»,- Հայոց բանակի...
13:02 28/01/2026Ռոբերտ Աբաջյանի հիշատակը հավերժացնող հուշարձանը մեր հիշողությունն է, մեր հավատը, երդումը, որ հերոսների անունները երբեք չեն մոռացվի. Դպրոցի փոխտնօրենԱրցախի հերոս Ռոբերտ Աբաջյանի անվան թիվ 147 հիմնական դպրոցի բակն այսօր լեփ-լեցուն են։ Չնայած օրը ոչ աշխատանքային է, բայց դպրոց են եկել աշակերտները, ուսուցիչները, այստեղ են մտավորականներ, հասարակական...
12:42 28/01/2026Վեհափառ Հայրապետն այցելեց «Եռաբլուր»Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Բ-ն հոգևորականների ուղեկցությամբ այցելեց «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն՝ Բանակի օրվա առթիվ հարգանքի տուրք մատուցելու պատերազմներում զոհված հայորդիների հիշատակին։...
11:53 28/01/2026Արարատի ավտոճանապարհներին տեսանելիությունը՝ 80-150 մետրՀունվարի 28-ին՝ ժամը 10:30-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Վարդենյաց լեռնանցքը դժվարանցանելի է կցորդով տրանսպորտային միջոցների համար՝ միայն...
11:51 28/01/2026Քրիստոնեական ըմբռնմամբ՝ զինվորը ոչ թե մաh սիրող է, այլ կյանքի պահապան. Տեր Հեթում«Բանակը միայն զենք կրող մարդկանց միավորում չէ։ Բանակը նախ և առաջ կամքի, զոհաբերության և պատասխանատվության մարմնավորումն է։ Այն ծնվել է ոչ թե պարզապես քաղաքական անհրաժեշտությունից, այլ պատմական ու...
11:46 28/01/2026Հնդկաստանում բիզնես դասի ինքնաթիռ է կործանվել, որում եղել է հայտնի քաղաքական գործիչՆախնական տեղեկություններով՝ Learjet 45-ը Մումբայից էր ժամանում
11:21 28/01/2026Արցախում մնացած հայերը չեն իմացել, որ իրենց բերում են Հայաստան, կարծում եմ՝ դեռ 2 հոգի էլ մնացել են. Գեղամ Ստեփանյան«Մի քանի աղբյուրներից, հարազատներից ճշտված ինֆորմացիայի համաձայն, այդ մարդիկ ընդհանրապես չեն էլ իմացել, թե իրենց ուր են տանում։ Միայն Հակարիի կամրջի վրա են հասկացել, որ տեղափոխվում են Հայաստան», -...
10:58 28/01/2026ԱՄՆ-ում ձնաբքի հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 51-իՄեծ լճերից մինչև Մեքսիկական ծոցի ափ միլիոնավոր բնակիչներ նախազգուշացվել են ծայրահեղ ցածր ջերմաստիճանների մասին
10:21 28/01/2026Թալին և Աշտարակ քաղաքներում մառախուղ էՀայաստանի տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են։ Փակ են Արագածոտնի մարզում «Ամբերդ» բարձր լեռնային օդերևութաբանական կայանից Ամբերդ ամրոց և Քարի լիճ տանող ավտոճանապարհները։ Վարդենյաց...
10:18 28/01/2026Կոտայքի երկու համայնքում ջուր չի լինի«Վեոլիա Ջուր» ընկերությունը տեղեկացնում է իր հաճախորդներին և սպառողներին, որ պլանային աշխատանքներով պայմանավորված, ս.թ.
09:01 28/01/2026Հայոց բանակը մեր պետականության հիմնասյուներից է՝ կոչված ապահովելու խաղաղությունը մեր երկրի և անվտանգությունը մեր ժողովրդի. Գարեգին ԵրկրորդՆ. Ս. Օ. Տ. Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսն ուղերձ է հղել Բանակի օրվա առիթով
08:46 28/01/2026Որքան ուզում եք «սրտիկ» ցույց տվեք: Անսիրտ մարդիկ եք. Ռուբեն ՄխիթարյանԳյումրու ավագանու անդամ, հայտնի պրոդյուսեր Ռուբեն Մխիթարյանը գրում է. «Դուք նահատակներին ու անհետ կորածներին պլյուս մինուսով հաշվողներն եք: Դուք ռազմադաշտում վայրագություններ անողներին և արցախցիներին...

14:46 03/10/2023Italy allocates €4 million to ICRC to help displaced Nagorno-Karabakh peopleThe Italian government has allocated €4 million to the International Committee of the Red Cross to help meet the humanitarian needs of the forcibly displaced Armenians of Nagorno-Karabakh, ARMENPRESS...
17:01 02/10/2023Over 100,500 displaced people cross into Armenia from ArtsakhMore than 100,500 forcibly displaced people have crossed into Armenia from Nagorno-Karabakh (Artsakh) in a mass exodus triggered by its violent seizure by Azerbaijan, the Armenian government reported...
15:59 02/10/2023Clergymen among last Armenians to leave ArtsakhAlmost no Armenians have remained in Artsakh (Nagorno-Karabakh) after its seizure by Azerbaijan in late September.
14:36 02/10/2023Azeri forces topple 50-meter cross near StepanakertAzerbaijan forces have toppled a 50-meter cross in the vicinity of Stepanakert after their seizure of Artsakh (Nagorno-Karabakh).
13:16 02/10/2023Ruben Vardanyan's children urge world leaders to help free himFormer Artsakh State Minister Ruben Vardanyan's children on Monday issued a statement, which is provided below: "As the four children of Ruben Vardanyan, we respectfully call upon the world leaders,...
17:00 30/09/2023Temperatures to drop in ArmeniaRain and thunderstorms are expected in Armenia’s regions during the weekend and next week. Fog is possible in some areas, the national weather service reports. Rainless weather is forecast for...
16:56 30/09/2023Two Artsakh child brothers killed in Azeri attack laid to rest in Armenia's MasisTwo child brothers from Artsakh, who were killed in last week’s Azerbaijani military offensive, on Saturday were laid to rest at the cemetery in Masis, a town in Armenia’s Ararat Province.
16:32 30/09/2023March in support of Ruben Vardanyan starts in YerevanA march started in central Yerevan late on Saturday afternoon to express solidarity with prominent Armenian businessman, philanthropist, Artsakh’s former State Minister Ruben Vardanyan, as well as...
15:55 30/09/2023Lemkin Institute accuses world leaders of complicity in genocide in Nagorno-KarabakhThe Lemkin Institute for Genocide Prevention has criticized the United States for "bothsidesism" and its "delusional belief" that the genocidal regime of Azerbaijani President Ilham Aliyev can engage...
14:33 30/09/2023Cyprus considers sheltering Karabakh Armenian refugeesEuropean Union member Cyprus on Friday said it was considering ways to host, if needed, displaced ethnic Armenians who had fled Nagorno-Karabakh, Reuters reported.
13:35 30/09/2023Artak Beglaryan: Almost no Armenians left in ArtsakhAlmost no Armenians have been left in Artsakh (Nagorno-Karabakh), Artak Beglaryan, a former Artsakh ombudsman and state minister, said in a social media post on Saturday.
12:30 30/09/2023Over 100,400 displaced people cross into Armenia from ArtsakhMore than 100,400 forcibly displaced people have crossed into Armenia from Nagorno-Karabakh (Artsakh) in a mass exodus triggered by last week's Azerbaijani military offensive, the Armenian government...
12:04 30/09/2023'People are tired, full of anxiety': UN agencies say Karabakh emergency escalatesOver 88,000 refugees from Artsakh (Nagorno-Karabakh) have fled to Armenia in less than a week and humanitarian needs are surging, the UN refugee agency (UNHCR) said on Friday.
11:28 30/09/2023March, rally to be held in Yerevan on SaturdayA march and a rally are scheduled to be held in Yerevan on Saturday. The march starts near Matenadaran at 3 p.m. to show support for the former and current Artsakh (Nagorno-Karabakh) officials and...
15:52 29/09/2023Global humanitarian leaders stand in solidarity with Ruben VardanyanGlobal humanitarian leaders have expressed support for Ruben Vardanyan, a prominent Armenian businessman and philanthropist who was abducted and arrested by Azerbaijani border guards as he attempted...
14:36 29/09/2023March in support of Ruben Vardanyan to be held in YerevanA march will be held in Yerevan on Saturday in a show of support for Ruben Vardanyan, a prominent Armenian businessman and philanthropist who briefly served as Artsakh's (Nagorno-Karabakh) state...
12:43 29/09/2023Mayor of Artsakh's Martuni buried at Yerevan military pantheonThose killed in last week’s Azerbaijani military aggression against Artsakh (Nagorno-Karabakh) are being laid to rest at Yerevan’s Yerablur Military Pantheon.
12:26 29/09/2023Death toll from Artsakh fuel depot blast climbs to 170The death toll from an explosion at a fuel depot in Artsakh (Nagorno-Karabakh) has jumped to 170 people, local authorities announced on Friday.
11:59 29/09/2023Aznavour Foundation says everything must be done for Ruben Vardanyan's releaseThe Aznavour Foundation has expressed support for prominent Armenian businessman and philanthropist Ruben Vardanyan, saying every effort must be made for his repatriation from Azerbaijan.