09:35 27/01/2026Ծնողները Եռաբլուրում էին՝ թույլ չտալու Փաշինյանին մոտենալ իրենց որդիների շիրիմներին. Զոհված զինծառայողի հայրՎաղ առավոտից «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոնում էին զոհված զինծառայողների ծնողները, հարազատները մեկ նպատակով՝ թույլ չտալ Նիկոլ Փաշինյանին ու իշխանության ներկայացուցիչներին մոտանալ իրենց որդիների...
08:32 27/01/2026Արթուր Ղամբարյան. Պետական հատուկ պաշտպանության ներքո գտնվող կարգալույծները նստած էին տագնապած ու երկյուղածԻրավաբանական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր Արթուր Ղամբարյանը գրում է. «Դիտում էի Արագածոտնի թեմի առաջնորդ Մկրտիչ Սրբազանի և մյուսների դատավարությունը և դժվարությամբ էի կողմնորոշվում՝ Թե ով է...
08:18 27/01/2026Հոլոքստի զոհերի հիշատակի օրը՝ Հայաստանում կնշվի որպես Հայրենիքի պաշտպանության համար զոհվածների հիշատակի օր. Էդգար Ղազարյան«Ազգային ժողովի «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության որոշմամբ հունվարի 27-ը, որը հանդիսանում է Բանակին օրվա նախատոնը, սահմանվել է որպես Հայրենիքի պաշտպանության համար զոհվածների հիշատակի օր։...
08:14 27/01/2026Այսօր 3 մարզերում ջերմաստիճանը կնվազիՀունվարի 27-ին Շիրակի դաշտի ցածրադիր հատվածներում, Արագածոտնի նախալեռներում, Արարատյան դաշտում այդ թվում նաև Երևանում սպասվում է մառախուղ։ Հունվարի 27-ի գիշերը և առավոտյան ժամերին հանրապետության...
08:03 27/01/2026Հունվարի 29-ին ո՞ր հասցեներում լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 29-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
20:29 26/01/2026Վրաստանում ձնահյուս է տեղի ունեցելՎրաստանի Ռաճայում՝ Նաքերալայի լեռնանցքում ձնահյուս է տեղի ունեցել։ Այս մասին հայտնել է Վրաստանի ճանապարհների դեպարտամենտը: «Ներպետական նշանակության Քութաիսի-Տկղիբուլի-Ամբրոլաուրի ավտոճանապարհի 39-րդ...
20:01 26/01/2026Մոսկվայի օդանավակայանում չվերթների գրանցման ժամկետները երկարաձգվել են՝ տեխնիկական խնդիրների պատճառովՄոսկվայի օդանավակայանները հայտարարել են, որ չվերթների գրանցման ժամկետները երկարաձգվել են տեխնիկական խնդիրների պատճառով։ Սա տեղի է ունեցել Leonardo ամրագրման համակարգում տեղի ունեցած խափանման...
19:41 26/01/2026Որևէ պետական լիազոր կառույց չենք տեսել, որ արձագանքի, միջամտի․ Ախթալայում հորատողների գործադուլը շարունակվում էԻրավապաշտպան, բնապահպան Օլեգ Դուլգարյանը գրում է․ «Արդեն 12 օր է, և միգուցե ավելի, որ Ախթալա/Շամլուղի հանքերի աշխատավորների մի խումբ, այն է՝ հորատողները, իրականացնում են գործադուլ։ Այսօր ևս...
19:30 26/01/2026Ձեր լռությանը ես լույս եմ պարտք. Աշոտ ՄինասյանԱշոտ Մինասյանը(Երկաթ) «Վարդաշեն» Ք.Կ.Հ-ից գրում է. «Ձեր լռությանը ես լույս եմ պարտք. Ի՞նչ ասեմ, սգվո՛ր իմ ազգ. Որդիքդ փռված են դաշտերում, Եռաբլուրը լռություն չէ, Եռաբլուրը մայրերի ճիչ է, Քույրերի ողբ...
19:19 26/01/2026Ստացվել է հրդեհի՝ 60, ինքնասպանության փորձի՝ 6, ձնաբքի՝ 17 ահազանգ․ ՓԾ-ն ամփոփում է անցած շաբաթըՓրկարար ծառայությունն ամփոփում է անցած շաբաթը. «Հունվարի 19-ից 25-ը ՆԳՆ ՓԾ ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնում գրանցվել է 691 դեպք, որից 182-ը՝ արտակարգ: Մասնավորապես՝ հրդեհի՝ 60, փլուզման,...
18:58 26/01/2026Մկրտիչ Սրբազանի և Տեր Գարեգինի վերաբերյալ կայացրած որոշոմներն անհիմն են․ Արագածոտնի թեմԱրագածոտնի թեմը հայտարարություն է տարածել, որում ասվում է․ «Այսօր Արագածոտնի մարզի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանում, տեղի ունեցավ Արագածոտնի թեմի Առաջնորդ Գերաշնորհ Տեր Մկրտիչ...
18:40 26/01/2026Երբ մթնոլորտը «խելագարվում է»ՇՄՆ Հիդրոօոդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն ՊՈԱԿ-ի տնորեն Լևոն Ազիզյանը գրում է․ «Ջերմաստիճանային ինվերսիա․ երբ մթնոլորտը «խելագարվում է» Անշուշտ նկատել եք, որ պարզ ու սառն օրերին...
17:14 26/01/2026Ոչ աշխատանքային` տոնական և հիշատակի օրերի նախօրյակին աշխատանքային օրվա տևողությունը կրճատվում է մեկ ժամով. Տեսչական մարմնի հիշեցումըՏեսչական մարմինն իրազեկում է 2026 թվականի հունվարի 20-ի ՀՕ-1-Ն օրենքով «Հայաստանի Հանրապետության տոների և հիշատակի օրերի մասին» ՀՀ օրենքը լրացվել է 1.2-րդ հոդվածով, այն է.
16:30 26/01/2026Որպես անհետ կորած որոնվող 57-ամյա Լաուրա Ոսկանյանը հայտնաբերվել էՀունվարի 20-ին հաղորդվել էր 1968 թվականին ծնված Լաուրա Ոսկանյանի անհետ կորելու մասին։ Համայնքային ոստիկանության Բազումի բաժնի ծառայողների ձեռնարկած միջոցառումների արդյունքում նա հայտնաբերվել է։...
16:27 26/01/2026Իրենց քաղաքականությունը չի փոխվումը, մերն՝ առավել ևս. Տեր Սարգիս«Ակնկալում էինք, որ փաստաբանների մանրամասն ներկայացված պարզաբումներից հետո Մկրտիչ Սրբազանի կալանքը գոնե կփոխարինվեր տնային կալանքով։ Ունենք այն, ինչ ունենք։ Սա ցույց է տալիս, որ իրենց...
16:27 26/01/2026Մարգարիտա Սիմոնյանն առաջին անգամ առանց կեղծամի լուսանկար է հրապարակելRT հեռուստաընկերության և Սպուտնիկ լրատվական գործակալության գլխավոր խմբագիր Մարգարիտա Սիմոնյանն առաջին անգամ առանց կեղծամի լուսանկար է հրապարակել։ Հիշեցնենք, որ նրա մոտ ախտորոշել էին քաղցկեղ։ Նա...
16:02 26/01/2026Հազարավոր հավատացյալներ մեզ են ուզում տեսնել եկեղեցու մեջ. Կարգալույծ քահանա«Եկեղեցական բարձրագույն այն մարմինը, որը պետք է օրենքը պահպաներ, այդ մարմնի նկատմամբ վստահություն չունենք»,- Արագածոտնի թեմի առաջնորդ Տեր Մկրտիչ եպիսկոպոս Պռոշյանի գործով առաջին դատական նիստին ասաց...
14:58 26/01/2026Երևանում մառախուղը կպահպանվիՀունվարի 26-ի ցերեկը, 27-ին Շիրակի դաշտի ցածրադիր հատվածներում, Արագածոտնի նախալեռներում, Արարատյան դաշտում այդ թվում նաև Երևանում սպասվում է մառախուղ։ Հունվարի 27-ի գիշերը և առավոտյան ժամերին...
13:34 26/01/2026Քաղաքապետարանը կարող էր քաղաքացիներին առաջարկել քնաբեր խմեն, որ Երևանն այդ վիճակում չտեսնեին. Պիպոյան«Քաղաքապետարանի անգործության հետևանքով ոչ միայն բողոքներ ենք ստացել, այլ ցավակցություններ եմհայտնել»,-արձագանքելով այսօր Երևանի քաղաքապետարանում գործակարգավարական խորհրդակցության ընթացքում հնչեցրած...

17:00 23/09/2023Showers, thunderstorms expected in ArmeniaShowers and thunderstorms are expected in Armenia’s regions during the weekend and early next week. Fog is possible in some areas, the national weather service reports. Rainless weather is forecast...
16:31 23/09/2023Activists protest near ruling party MP's houseA group of anti-government activists on Saturday held a short protest near the house of Andranik Kocharyan, an MP from Armenia’s ruling Civil Contract party, as part of their awareness campaign.
15:59 23/09/2023ICRC starts registering people looking for unaccompanied children in ArtsakhNine people wounded in the recent hostilities in Artsakh (Nagorno-Karabakh) were evacuated by a team from the International Committee of the Red Cross (ICRC) on Friday.
14:08 23/09/2023Artsakh denies reports Azeri troops entered StepanakertArtsakh’s Info Center has dismissed as untrue reports that the Azerbaijani troops have allegedly entered Stepanakert.
17:05 22/09/2023Armenian Church postpones Blessing of the Holy Muron over Artsakh situationThe Mother See of Holy Etchmiadzin has decided to postpone the Blessing of the Holy Muron and related events scheduled for October 1 given the dire situation in Artsakh (Nagorno-Karabakh) in the wake...
16:06 22/09/2023Doctors urge ICRC to immediately evacuate wounded Artsakh people to ArmeniaArmenian medical community members on Friday gathered outside the Yerevan office of the International Committee of the Red Cross (ICRC) to demand that the organization evacuate inured people from...
15:06 22/09/2023Anti-Pashinyan protesters block central Yerevan streetProtesters demanding Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan’s resignation on Friday blocked the intersection from Amiryan Street to Republic Square in central Yerevan as part of mass civil...
14:06 22/09/2023Students join anti-Pashinyan protesters in YerevanStudents announced a boycott of classes on Friday to join protesters in Yerevan demanding the resignation of Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and his government following Artsakh's surrender...
11:36 22/09/2023Anti-government protesters block streets in YerevanAnti-government demonstrators took to the streets in Yerevan early on Friday morning for a third day to demand Prime Minister Nikol Pashinyan’s resignation following Artsakh’s surrender to Azerbaijan.
16:35 21/09/2023Protester announces mass hunger strike in YerevanSuren Petrosyan, the leader of Armenia's Democratic Consolidation Party, on Thursday announced a mass hunger strike near the Garegin Nzhdeh statue in Yerevan.
12:35 21/09/2023Parents of fallen soldiers spend night at YerablurParents of Armenian soldiers killed in the 2020 Artsakh war spend the night at Yerevan’s Yerablur Military Pantheon to bar Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and other senior officials from...
11:33 21/09/2023Snoop Dogg's Yerevan show postponedAmerican rapper Snoop Dogg’s concert in Yerevan has been postponed, Doping Space, the concert organizer, said in a statement on Thursday.
17:05 20/09/2023'Mom, take me home', says young Artsakh girlA photo of young Artsakh girl named Luse and her brief conversation with her mother, Lilit Sargsyan, have gone viral on social media.
16:23 20/09/2023Doping Space to release statement on Snoop Dogg's Yerevan showThe Doping Space company, that has organized the upcoming Yerevan concert of American rapper and actor Snoop Dogg, will release a statement on the show.
12:35 20/09/2023Number of casualties quickly rising in Artsakh amid Azeri shellingThe number of casualties are quickly growing in Artsakh (Nagorno-Karabakh) amid the ongoing heavy shelling by the Azerbaijani military, former Artsakh Ombudsman Artak Beglaryan said.
12:13 20/09/2023Azerbaijan shells Artsakh ambulance transporting victims' bodiesThe Azerbaijani military attacked an ambulance transferring the bodies of eight victims from Artsakh’s Martakert region to the capital Stepanakert early on Wednesday morning, Artsakh’s Ombudsman...
22:17 19/09/2023Artsakh says heavy fighting continues along entire contact lineHeavy fighting continued along entire line of contact in Artsakh (Nagorno-Karabakh) as of Tuesday evening, the country’s Defense Army reported.
16:22 19/09/2023Ombudsman reports civilian casualties in Artsakh in the wake of Azeri attackArtsakh Ombudsman Gegham Stepanyan has reported casualties among Armenian civilians, including children, in the wake of a full-scale Azerbaijani offensive.
11:03 19/09/2023Lifelong job faded into legendNewmag publishing house has published new biographical research of Rima Khachatryan, a renowned Armenian educator and educational innovator, whose efforts were aimed at reforming the vocational...
17:10 18/09/2023Temperatures to drop in Armenia todayShowers and thunderstorms are expected in some parts of Armenia on Monday and Thursday. Fog is possible in some areas, the national weather service reports. Rainless weather is forecast for September...