12:50 26/01/2026Մանկապարտեզներում տեսախցիկների արձանագրած խախտումների 48 %-ը երեխաների նկատմամբ կասկածելի վերաբերմունքին են վերաբերում.ՊաշտոնյաԱրձանագրված 22% խախտումները վերաբերում են օրվա ռեժիմին, 8 %-ը՝ ֆիցիկական անվտանգությունը և 23%-ը պարապմունեքների բովանդակությանը
12:43 26/01/2026Առերևույթ հակասահմանադրական ենք դիտարկում «Եկեղեցու բարենորոգման» անվան ներքո հանրային իշխանության գործողությունները. Իրավաբան գիտնականներՀայաստանյայց Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու հանդեպ հակասահմանադրական քայլերի առնչությամբ Հայաստանի իրավաբան գիտնականները հանդես են եկել հայտարարությամբ, որում ասվծ է.
12:17 26/01/2026Հոտնկայս ծափահարություններ. Hermes-ի դիզայներ Վերոնիկ Նիշանյանի վերջին ցուցադրությունըHermès-ի կրեատիվ տնօրեն Վերոնիկ Նիշանյանը անցած տարվա վերջին լքել է նորաձևության տունը 37 տարի աշխատելուց հետո։ Վերոնիկը միացել է Hermès-ի թիմին դեռևս 1998 թվականին: Նա սովորել է Փարիզի Բարձր...
11:58 26/01/2026Իրականացված աշխատանքները կարող եմ համարել բավարար. Ավինյանը՝ հունվարի 23-ի կաթվածահար Երևանի ձնամաքրման մասինՉի համապատասխանում իրականությանը, թե մեքենա-մեխանիզմ չաշխատեց, կամ աղ ու ավազ չի ցանվել։
11:37 26/01/2026Ջրամատակարարման ժամանակացույցի խախտումներ Եղեգնաձոր քաղաքում«Վեոլիա Ջուր» ընկերությունը տեղեկացնում է իր հաճախորդներին և սպառողներին, որ Շատին բնակավայրով անցնող «Սատնաղբյուր» 273 մմ-ոց մայր ջրատարի վրա առկա կարգավորման փականներն բնակիչների կողմից տևական...
11:32 26/01/2026Ֆիլիպիններում հարյուրավոր ուղևորներով լի նավը խորտակվել էՖիլիպիններում 350 ուղևոր տեղափոխող նավը խորտակվել է։ The Guardian-ի փոխանցմամբ, խորտակման հետևանքով 15 մարդ է զոհվել, տասնյակներն այս պահին համարվում են անհետ կորած։ Փրկարարներին հաջողվել է ջրից...
11:04 26/01/2026Տղամարդը փոքրիկ աղջկան թողել է ալիգատորներին որպես կերակուր՝ նրա մոր հետ վիճաբանելու պատճառով2007 թվականին Բրեդդին դատապարտվել է մահապատժի, սակայն տասը տարի անց դատավճիռը չեղյալ է հայտարարվել
10:57 26/01/2026Չինաստանի ու Ճապոնիայի միջև հարաբերությունների լարումն ազդել է պանդաների ճակատագրի վրաԱրցունքներն աչքերին բազմաթիվ մարդիկ հավաքվել են Ճապոնիայի կենդանաբանական այգում՝ հրաժեշտ տալու երկու հսկա պանդաներին։ BBC-ն գրում է, որ պանդաներին պատրաստվում են վերադարձնել Չինաստան վաղը՝ երեքշաբթի...
10:41 26/01/2026Սկսվում է առաջավորաց պահքը«Առաջավորաց պահքը հավաքական ապաշխարության հրաշալի օրինակ է, երբ ամենքս կարիք ունենք ապաշարելու, դարձի գալու, Տիրոջը ճանաչելու, մեր պատմությունից դասեր քաղելու՝ մեզնից վանելով անմիաբանությունն ու ատելությունը»։
09:02 26/01/2026Խմած, ոչ սթափ վիճակում մեքենա վարողները պետք է զրկվեն վարորդական իրավունքից. Փաշինյան«Ճանապարհատրանսպորտային վթարների թիվը կայուն ձևով նվազում է։ Եթե համեմատանք, ապա 2024-ին 2023-ի համեմատ գրանցվել է ավելի քիչ զոհ, իսկ 2025-ին 2024-ի համեմատ՝ 50-ով ավելի քիչ զոհ»,-ասաց Նիկոլ...
08:29 26/01/2026Այսօր բազմաթիվ հասցեներում հոսանքազրկումներ են սպասվում«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 26-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
07:57 26/01/2026Բացահայտ կեղծիք է, նման մերժում չի եղել, պետք չի նման էժանագին հայտարարություններով մոլորեցնել ժողովրդին. Տեր ԵսայիՄայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի տեղեկատվական համակարգի տնօրեն Տեր Եսայի քահանա Արթենյանը գրում է. «Իշխանական մի պատգամավոր հայտարարում է, թե իբր Մայր Աթոռը չի թույլատրել ԿԳՄՍ նախարարությանը հոգևոր...
21:33 25/01/2026Քրիստոնեական միասնության աղոթքի շաբաթվա այս տարվա խորագիրն էր «Մեկ մարմին և մեկ հոգի»Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի նախագահությամբ, մատուցվեց Սուրբ և Անմահ Պատարագ
19:49 25/01/2026Իսպանիայում գնացքի վթարից զոհված 18 ամյա հայուհին գնացել էր ուսանող եղբորը հյուրՀիշեցնենք, որ վթարի հետևանքով ավելի քան 40 զոհ կա
16:46 25/01/2026Պարզվել է Միրաք գյուղում տեղի ունեցած շնամարտի կազմակերպիչների ինքնությունը, որոնցից մեկը ՀԿ-ի նախագահ էՄուշեղ Մ․-ն «Հայկական լեռների շնասերների և բուծողների միության» ՀԿ նախագահն է
13:41 25/01/2026Չենք գնում կռիվ անելու, հաշտության օրակարգ ունենք՝ նաև դարձի եկողների համար. Տեր ՌուբենՉարն իր երախը բացել է մեզ վրա, բայց մենք համարձակորեն հրաժարվել ենք սատանայից
12:18 25/01/2026Ապահովագրական համակարգից դժգոհ պացիենտները վաղը նախարարություն չեն բողոքելու, այլ բժշկի վրա. Գևորգ ԳրիգորյանԱվելի լավ է ես բժշկությունը թարգեմ, բայց իմ մասնագիտական պատիվը, իմ գիտելիքի արժեքը ճանաչեմ
11:27 25/01/2026Փաշինյանին Թալինի եկեղեցում դիմավորեցին «Նոլդու Փաշինյան» երգի ձայնագրությամբՉպետք է մոռանալ, որ 500-600 հազար քաղաքացի է ընտրել ՔՊ-ին, իսկ Գարեգին Երկրորդը Ամենյան Հայոց Կաթողիոսն է՝ 10 միլիոնի կաթոթղիկոսն
10:26 25/01/2026ՀՀ տարածքում կան փակ ավտոճանապարհներՋերմուկի խաչմերուկից Զանգեր ավտոճանապարհները փակ են ...

15:34 18/09/2023Upper Lars checkpoint to operate with restrictionsThe Upper Lars customs checkpoint at the Russian-Georgian border will work with temporary restrictions from September 18-24, Armenia's State Revenue Committee (SRC) said on Monday, citing the Russian...
13:34 18/09/2023Libya denies death toll of 11,300 cited by UNThe Libyan Red Crescent on Sunday denied that last week's flooding resulted in 11,300 deaths after the United Nations offered that toll, citing the rescue group, AFP reported.
21:15 17/09/2023Artsakh soldier wounded by Azerbaijani fireAn Artsakh soldier was wounded in a fresh truce violation by the Azerbaijani military on Sunday evening.
16:45 16/09/2023Showers, thunderstorms expected in some parts of ArmeniaShowers and thunderstorms are expected in some parts of Armenia during the weekend and next Monday. Hail is possible in some areas, the national weather service reports. Rainless weather is forecast...
14:08 16/09/2023Artsakh's religious leader meets Baroness CoxBishop Vrtanes Abrahamyan, Primate of the Artsakh Diocese, has met with Baroness Caroline Cox, as well as members of the Christian Solidarity International (CSI), an international Christian human...
12:54 15/09/2023Fallen hero Albert Hovhannisyan would have turned 22 todayAlbert Hovhannisyan, a hero Armenian soldier who was killed in the 2020 Artsakh war, would have turned 22 today, September 15.
16:46 13/09/2023Elon Musk may have violated 'data privacy and security' at X, DOJ saysElon Musk may have violated a 2022 Federal Trade Commission order on privacy and security practices at Twitter, now known as X, the Department of Justice said in a new court filing on behalf of the...
15:01 13/09/2023'I’m still alive', says Artsakh man kidnapped by Azerbaijan68-year-old Vagif Khachatryan, an Artsakh resident kidnapped by Azerbaijani forces in late July, sent a letter to his family members on August 30, his daughter Tsovinar Khachatryan told NEWS.am on...
12:36 13/09/2023Armenian Defense Ministry reports soldier's deathAn Armenian soldier was killed in yet unknown circumstances on Tuesday, the Defense Ministry of Armenia reported.
16:33 12/09/2023Akna-Askeran road remains closed for 'aid' sent from AzerbaijanThe Akna-Askeran road remains closed by the Artsakh Armenians to prevent the entry of "humanitarian aid" cargo sent by Azerbaijan to the people of Artsakh by Red Crescent trucks.
12:06 12/09/2023Over 2,000 feared dead, thousands missing after heavy floods hit LibyaMediterranean storm Daniel caused devastating floods in Libya that broke dams and swept away entire neighborhoods in multiple coastal towns in the east of the North African nation.
11:15 12/09/2023Russian humanitarian aid reaches StepanakertA truck carrying Russian humanitarian aid for the Artsakh Republic has reached Stepanakert through the Akna (Aghdam)-Askeran road, Artsakhpress reports.
17:15 11/09/2023Gyurjyan Cascade: a new neighborhood in Yerevan's Nor-Nork districtFor most people, buying a home is an important event. People seek to buy modern houses, without the standard Soviet design. However, before buying real estate, you should pay attention not only to...
16:13 11/09/2023Morocco earthquake toll passes 2,100Survivors of Morocco's deadliest earthquake in more than six decades struggled to find food, water and shelter on Sunday as the search for the missing continued in remote villages and the death toll...
11:20 11/09/2023Elon Musk reveals third child with GrimesElon Musk has a third child with his former partner Grimes whose identity has been a closely guarded secret, a new biography has revealed.
17:02 09/09/2023Russia sends humanitarian aid to ArtsakhRussia has sent humanitarian aid to Artsakh (Nagorno-Karabakh) through the Akna (Agdam)-Askeran road, TASS reported on Saturday, citing the Azerbaijan Red Crescent Society.
13:36 09/09/2023Armenia's Defense Ministry warns of fake newsA number of foreign Telegram channels spread fake news misattributing it to the Armenian Defense Ministry, it said in a statement on Saturdy.
11:45 09/09/2023Powerful earthquake in Morocco kills at least 296A rare, powerful earthquake struck Morocco late Friday night, killing hundreds of people and damaging buildings from the historic city of Marrakech to villages in the Atlas Mountains, AP reported.
14:46 08/09/2023Anna Hakobyan strolls in KyivThe wife of Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan, Anna Hakobyan, has posted photos from her trip to the Ukrainian capital, Kyiv.
11:00 08/09/2023Armenia marks Nativity of the Blessed Virgin MaryThe Armenian Apostolic Church celebrates the Nativity of the Blessed Virgin Mary on September 8, Qahana.am reports.