08:39 29/12/2025Երևանի երեք վարչական շրջանների բազմաթիվ հասցեներում այսօր լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ դեկտեմբերի 29-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
07:57 29/12/2025Ավտոճանապարհներին մերկասառույց է, իսկ որոշները փակ են կցորդիչով բեռնատարների համարՀայաստանի տարածքում փակ են Արագածոտնի մարզում «Ամբերդ» բարձր լեռնային օդերևութաբանական կայանից Ամբերդ ամրոց և Քարի լիճ տանող ավտոճանապարհները: Ջերմուկի խաչմերուկից մինչև «Ջանգեր» կոչվող հատվածը,...
21:33 28/12/2025Մինչև վաղը ժամը 22:00-ն հնարավոր կլինի վերականգնել այն հասցեների էլեկտրամատակարարումը, որոնք մինչ այս պահը դեռ հոսանքազրկված են. ՀԷՑՀայաստանի էլեկտրական ցանցեր»-ից հայտնում են, որ «Վարդաշեն» 110/35/6 կՎ Ենթակայանի 6 կՎ փակ բաշխիչ սարքավորումներում առաջացած հրդեհի հետևանքով ամբողջովին շարքից դուրս են եկել և դարձել անպիտան սնող 6...
21:07 28/12/2025Մի շարք ճանապարհներ փակ են կցորդով տրանսպորտային միջոցների համարԴեկտեմբերի 28-ին՝ ժամը 21:00-ի դրությամբ, Վանաձոր-Ալավերդի-Նոյեմբերյան ճանապարհը, Ջերմուկի խաչմերուկից մինչև «Զանգեր» կոչվող հատվածը, Նորավան-Լծեն-Տաթև, Շինուհայր-Տաթև-Կապան ավտոճանապարհները,...
20:30 28/12/2025Պայթյուն՝ հրդեհի բռնկմամբԴեկտեմբերի 28-ին, ժամը 14։22-ին Լոռու մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Շիրակամուտ գյուղի 16-րդ փողոցի տներից մեկում տեղի է ունեցել գազի բալոնի...
16:56 28/12/2025Մահացել է Հրայր Թովմասյանի հայրը՝ Վարդան Թովմասյանը29 տարի ծառայել է ԽՍՀՄ Ներքին գործերի նախարարության համակարգում
16:23 28/12/2025Հանրապետության բոլոր ավտոճանապարհներին սպասվում է մերկասառույցԴեկտեմբերի 30-31-ն առանձին վայրերում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 17-20 մ/վրկ
15:43 28/12/2025Այսօր Շիրակի մարզում տեղի ունեցած ողբերգական ավտովթարի հետևանքով կան զոհեր և վիրավորներՎթարի հետևանքով 2 հոգի տեղում մահացել են, 3 հոգի մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են «Գյումրի» բժշկական կենտրոն
13:55 28/12/2025ՀԷՑ-ից հայտնում են, որ «Վարդաշեն» 110/35/6 ենթակայանում վթարից հետո դեռ ոչ բոլոր հասցեներում է էլեկտրաէներգիայի մատակարարումը վերականգնվելՄյուս հասցեներում մի քանի բրիգադների կողմից աշխատանքներ են տարվում
13:32 28/12/2025Գարեգին Երկրորդն իր օրհնությունը փոխանցեց Մայր տաճարում ներկա հավատավոր ժողովրդինԱղոթք բարձրացրեց ի պահպանություն և պաշտպանություն Հայ ժողովրդի և Հայ Առաքելական սուբ եկեղեցու
13:10 28/12/2025Արտակարգ դեպք՝ Երևանում. Մաշտոցի պողոտայի թունելի մոտ երկաթե երկու էլեկտրասյուներ հիմքից պոկվել ու տապալվել են՝ փակելով ճանապարհըԴեպքի վայր են ժամանել նաև Երևանի քաղաքապետարանի «Երքաղլույսի» աշխատակիցները
12:30 28/12/2025Ելքը մեկն է՝ համախմբվել Հայոց Եկեղեցու շուրջ, մտնել այդ Նոյյան Տապանը.Հայր ԶաքարիաՏարին փակում ենք, երբ եկեղեցու 4 սրբազան բանտարկված են
10:18 28/12/2025Հայաստանում որոշ բեռնատարների համար փակ ավտոճանապարհներ կանՎարորդներին հորդորում ենք երթևեկել բացառապես ձմեռային անվադողերով
10:03 28/12/2025«Mercedes»-ի 35-ամյա վարորդը ստեղծել է վթարային իրավիճակ, ինչի հետևանքով «Nissan Teana»-ն բախվել բետոնե պատնեշինԱրարատի մարզի բնակիչ 18-ամյա Տարիել Գ․-ն մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել է «Մարտունի» բժշկական կենտրոն
09:16 28/12/2025Ռոմանոս Պետրոսյա՛ն. ՀԷՑ-ը ՔՊ-ի նախընտրական շտաբ չէ, Երևանի 1/4-ը կառույցի անգործության պատճառով առաջին ձյան հետ հոսանքազրկված էԵնթակայանում բռնկված հրդեհի հետևանքով հոսանքազրկվել է՝ «Էրեբունի» վարչական շրջանն ամբողջությամբ, «Սարի Թաղ» թաղամասը, «Խորենացի» փողոցը, «Տիգրան Մեծ» փողոցը, «Չարենց» փողոցից մի հատված
22:48 27/12/2025Երևանում առատ ձյուն կտեղա ողջ գիշեր. ՍուրենյանԵրևանում առատ ձյուն է տեղում։ Մայրաքաղաքում ձյունը կտեղա ողջ գիշեր։ Միայն վաղը կեսօրին մոտ տեղումները կդադարեն։ Այս մասին հայտարարեց Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ կենտրոնի...
20:46 27/12/2025Նոր դուրս եկա Սրբազանի հիվանդասենյակից. Մարտուն ԳրիգորյանԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Մարտուն Գրիգորյանը գրում է. «Գերաշնորհ Սրբազան Հայր, շնորհավորում եմ Ձեր տարեդարձը, ամենակարևորը, եղեք առողջ, այս պահին բոլորիս աղոթքները դրա մասին են:յն...
20:03 27/12/2025Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանը բանաձևել է. «Վախից այն կողմ ազատություն է». ՄելքոնյանԹուրքագետ Ռուբեն Մելքոնյանը գրում է. «Մոտ 100 տարի առաջ շատ դիպուկ և ճշմարիտ է գրել Կաֆկան. «Վախը դժբախտություն է, երջանկությունն անվախությունն է»: Իսկ Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանն արդեն մեր...

12:13 20/12/2024Водителей предупредили о гололеде на ряде автодорог АрменииСпасательная служба сообщает, что на территории Республики Армения по положению на утро пятницы, 20 декабря, есть закрытая автодорога.
16:55 19/12/2024Российскую модель и телеведущую Светлану Савицкую насмерть сбил автомобиль в Париже23 декабря в 11:00 на Троекуровском кладбище состоится церемония прощания со Светланой Савицкой, публикация с таким сообщением появилась в сторис личного аккаунта модели и телеведущей в Instagram.
16:50 19/12/2024Погода в Армении: похолодает на 3-6 градусовНа территории Армении днем 19-го, 20-24 декабря ожидается погода без осадков. Как сообщает ГНКО «Центр гидрометеорологии и мониторинга» министерства окружающей среды РА, ветер западный со скоростью...
16:48 19/12/2024А человек ли композитор?Со вчерашнего дня, а сегодня – еще пуще – в соцсетях обсуждается, бросает ли томная встреча Роберта Амирханяна с Анной Акопян тень на его талант.
14:45 19/12/2024В Мозамбике число погибших от урагана «Шидо» увеличилось до 45Число погибших в Мозамбике из-за последствий тропического урагана "Шидо", который обрушился 15 декабря на северные и центральные районы страны, возросло до 45.
13:00 19/12/2024Водителей предупредили о метели на перевале Варденяц и в районах Апарана и АрагацаСпасательная служба сообщает, что на территории Республики Армения по положению на утро четверга, 19 декабря, есть закрытая автодорога.
12:56 19/12/2024Спасатели в Армении вызволили около 135 застрявших транспортных средствИсходя из погодных условий, в период с 16:45 18 декабря до 00։49 19 декабря, боевой расчет из пожарно-спасательного отряда и оперативная группа областного спасательного управления Спасательной...
12:43 19/12/2024Сильный ветер в Армении повалил деревья, повредил автомобили и кровли18 декабря, начиная с 22:53, в областные центры кризисного управления Лори и Гегаркуника начали поступать сообщения о поваленных в результате сильного ветра деревьях, поврежденных кровлях,...
12:07 19/12/2024Киевский пропагандист распространяет сведения якобы об отправке в Украину тысяч армянских солдатВоенный контингент Североатлантического альянса в составе 170 тысяч солдат войдет в Украину, сообщил украинский журналист Дмитрий Гордон.
12:00 19/12/2024Возобновляются рейсы по маршруту Екатеринбург – ЕреванАвиакомпания FlyOne возобновит полетную программу из Международного аэропорта Кольцово в Ереван. Лайнеры Airbus A320 начнут полеты в апреле 2025 года, передает АиФ Урал. «Авиаперевозчик обещает...
11:55 19/12/2024Праздники Армянской церкви: 19 декабря в календареСегодня, 19 декабря, Армянская Апостольская церковь отмечает День памяти Св. девы Домны, Свв. Индиса, священника Гликерия и двадцати тысяч мучеников, сожжённых в Никомидской церкви. В начале 4-го...
17:25 18/12/2024Почему выполнявший рейс Саратов-Ереван самолет приземлился в «Эребуни»?Комитет гражданской авиации (КГА) Армении к данному моменту все еще не может представить каких-либо официальных разъяснений относительно того, почему 14 декабря самолет авиакомпании «Ширак Авиа»,...
17:05 18/12/2024Ситуация на дорогах Армении: какие трассы лучше объезжать из-за метели и гололедаНа территории Армении по положению на 16:00 среды, 18 декабря, слабый снег шел в Артике, Чамбараке, Ашоцке и Амасии.
16:38 18/12/2024Погода в Армении: порывы ветра достигнут скорости 25-30 м/с, потеплеет еще на 2-4 градусаДнем 18-го, ночью 19-го декабря в Лори, Тавуше, Арагацотне, Гегаркунике и Сюнике ожидается усиление ветра, с порывами до 25-30 м/с.
14:43 18/12/2024Ситуация на КПП «Верхний Ларс»: движение грузовиков к границе Грузии с Россией ограниченоДвижение автотранспорта с прицепом и полуприцепом из-за снегопада и гололеда временно ограничено на участке Гудаури (Поста)-Коби дороги международного значения Мцхета-Степанцминда-Ларс, сообщили в...
13:50 18/12/2024Пляжи Анапы залиты мазутом: к уборке привлекли 4 тысячи добровольцевБолее 4 тыс. добровольцев убирают пляжи в Темрюкском и Анапском районах после того, как там заметили пятна мазута. Нефтепродукты утекли из-за аварии танкеров в Керченском проливе, где в выходные был...
12:21 18/12/2024Сочи во власти потопа: река Хорота вышла из берегов и затопила домаСочи оказался во власти потопа. Из-за сильных осадков река Хорота вышла из берегов, сообщает пресс-служба МЧС России. Затоплены улицы и придомовые территории. В некоторых районах вода зашла в...
11:53 18/12/2024Самая дорогая продажа аукциона: пейзаж Айвазовского ушел на торгах в Москве за 130 млн рублейКартину «Галатская башня в лунном свете» Ивана Айвазовского продали на торгах в Московском аукционном доме за рекордные 130 млн рублей.
11:44 18/12/2024Водителей предупредили о гололеде на ряде автодорог АрменииСпасательная служба сообщает, что на территории Республики Армения по положению на утро среды, 18 декабря, есть закрытая автодорога.
16:14 17/12/2024«Вы не представляете, в каком я аду жила»: Анна Седокова прокомментировала смерть бывшего мужаПевица Анна Седокова опубликовала в соцсетях видеообращение после смерти бывшего мужа, латвийского баскетболиста Яниса Тиммы.