08:39 29/12/2025Երևանի երեք վարչական շրջանների բազմաթիվ հասցեներում այսօր լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ դեկտեմբերի 29-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
07:57 29/12/2025Ավտոճանապարհներին մերկասառույց է, իսկ որոշները փակ են կցորդիչով բեռնատարների համարՀայաստանի տարածքում փակ են Արագածոտնի մարզում «Ամբերդ» բարձր լեռնային օդերևութաբանական կայանից Ամբերդ ամրոց և Քարի լիճ տանող ավտոճանապարհները: Ջերմուկի խաչմերուկից մինչև «Ջանգեր» կոչվող հատվածը,...
21:33 28/12/2025Մինչև վաղը ժամը 22:00-ն հնարավոր կլինի վերականգնել այն հասցեների էլեկտրամատակարարումը, որոնք մինչ այս պահը դեռ հոսանքազրկված են. ՀԷՑՀայաստանի էլեկտրական ցանցեր»-ից հայտնում են, որ «Վարդաշեն» 110/35/6 կՎ Ենթակայանի 6 կՎ փակ բաշխիչ սարքավորումներում առաջացած հրդեհի հետևանքով ամբողջովին շարքից դուրս են եկել և դարձել անպիտան սնող 6...
21:07 28/12/2025Մի շարք ճանապարհներ փակ են կցորդով տրանսպորտային միջոցների համարԴեկտեմբերի 28-ին՝ ժամը 21:00-ի դրությամբ, Վանաձոր-Ալավերդի-Նոյեմբերյան ճանապարհը, Ջերմուկի խաչմերուկից մինչև «Զանգեր» կոչվող հատվածը, Նորավան-Լծեն-Տաթև, Շինուհայր-Տաթև-Կապան ավտոճանապարհները,...
20:30 28/12/2025Պայթյուն՝ հրդեհի բռնկմամբԴեկտեմբերի 28-ին, ժամը 14։22-ին Լոռու մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Շիրակամուտ գյուղի 16-րդ փողոցի տներից մեկում տեղի է ունեցել գազի բալոնի...
16:56 28/12/2025Մահացել է Հրայր Թովմասյանի հայրը՝ Վարդան Թովմասյանը29 տարի ծառայել է ԽՍՀՄ Ներքին գործերի նախարարության համակարգում
16:23 28/12/2025Հանրապետության բոլոր ավտոճանապարհներին սպասվում է մերկասառույցԴեկտեմբերի 30-31-ն առանձին վայրերում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 17-20 մ/վրկ
15:43 28/12/2025Այսօր Շիրակի մարզում տեղի ունեցած ողբերգական ավտովթարի հետևանքով կան զոհեր և վիրավորներՎթարի հետևանքով 2 հոգի տեղում մահացել են, 3 հոգի մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են «Գյումրի» բժշկական կենտրոն
13:55 28/12/2025ՀԷՑ-ից հայտնում են, որ «Վարդաշեն» 110/35/6 ենթակայանում վթարից հետո դեռ ոչ բոլոր հասցեներում է էլեկտրաէներգիայի մատակարարումը վերականգնվելՄյուս հասցեներում մի քանի բրիգադների կողմից աշխատանքներ են տարվում
13:32 28/12/2025Գարեգին Երկրորդն իր օրհնությունը փոխանցեց Մայր տաճարում ներկա հավատավոր ժողովրդինԱղոթք բարձրացրեց ի պահպանություն և պաշտպանություն Հայ ժողովրդի և Հայ Առաքելական սուբ եկեղեցու
13:10 28/12/2025Արտակարգ դեպք՝ Երևանում. Մաշտոցի պողոտայի թունելի մոտ երկաթե երկու էլեկտրասյուներ հիմքից պոկվել ու տապալվել են՝ փակելով ճանապարհըԴեպքի վայր են ժամանել նաև Երևանի քաղաքապետարանի «Երքաղլույսի» աշխատակիցները
12:30 28/12/2025Ելքը մեկն է՝ համախմբվել Հայոց Եկեղեցու շուրջ, մտնել այդ Նոյյան Տապանը.Հայր ԶաքարիաՏարին փակում ենք, երբ եկեղեցու 4 սրբազան բանտարկված են
10:18 28/12/2025Հայաստանում որոշ բեռնատարների համար փակ ավտոճանապարհներ կանՎարորդներին հորդորում ենք երթևեկել բացառապես ձմեռային անվադողերով
10:03 28/12/2025«Mercedes»-ի 35-ամյա վարորդը ստեղծել է վթարային իրավիճակ, ինչի հետևանքով «Nissan Teana»-ն բախվել բետոնե պատնեշինԱրարատի մարզի բնակիչ 18-ամյա Տարիել Գ․-ն մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել է «Մարտունի» բժշկական կենտրոն
09:16 28/12/2025Ռոմանոս Պետրոսյա՛ն. ՀԷՑ-ը ՔՊ-ի նախընտրական շտաբ չէ, Երևանի 1/4-ը կառույցի անգործության պատճառով առաջին ձյան հետ հոսանքազրկված էԵնթակայանում բռնկված հրդեհի հետևանքով հոսանքազրկվել է՝ «Էրեբունի» վարչական շրջանն ամբողջությամբ, «Սարի Թաղ» թաղամասը, «Խորենացի» փողոցը, «Տիգրան Մեծ» փողոցը, «Չարենց» փողոցից մի հատված
22:48 27/12/2025Երևանում առատ ձյուն կտեղա ողջ գիշեր. ՍուրենյանԵրևանում առատ ձյուն է տեղում։ Մայրաքաղաքում ձյունը կտեղա ողջ գիշեր։ Միայն վաղը կեսօրին մոտ տեղումները կդադարեն։ Այս մասին հայտարարեց Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ կենտրոնի...
20:46 27/12/2025Նոր դուրս եկա Սրբազանի հիվանդասենյակից. Մարտուն ԳրիգորյանԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Մարտուն Գրիգորյանը գրում է. «Գերաշնորհ Սրբազան Հայր, շնորհավորում եմ Ձեր տարեդարձը, ամենակարևորը, եղեք առողջ, այս պահին բոլորիս աղոթքները դրա մասին են:յն...
20:03 27/12/2025Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանը բանաձևել է. «Վախից այն կողմ ազատություն է». ՄելքոնյանԹուրքագետ Ռուբեն Մելքոնյանը գրում է. «Մոտ 100 տարի առաջ շատ դիպուկ և ճշմարիտ է գրել Կաֆկան. «Վախը դժբախտություն է, երջանկությունն անվախությունն է»: Իսկ Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանն արդեն մեր...

17:00 16/03/2023Rain, strong winds in the forecastRain is expected in Armenia from March 16 to 21. Strong winds of up to 15 m/s are predicted in some parts of the country on Thursday, the national weather service says. Daytime temperatures are set...
16:45 16/03/2023Magnitude 5․1 quake hits Iran, tremors felt in ArmeniaA magnitude 5․1 earthquake struck Iran on Thursday. The quake was 41 km southwest of the city of Khoy and at a depth of 10 km, the Armenian Ministry of Emergency Situations reported. The tremors were...
13:29 16/03/2023Four Armenian soldiers wounded in single-car crashFour Armenian servicemen were injured and hospitalized following a single-vehicle crash on Wednesday, the Investigative Committee said on.
11:32 16/03/2023Drivers warned over foggy conditions in parts of ArmeniaSome roads in Armenia are closed to traffic as of Thursday morning. In particular, the roads linking the Amberd high mountain meteorological station to Amberd Fortress and Lake Kari in Aragatsotn...
17:00 15/03/2023Temps to drop in Armenia on ThursdayRain is expected in Armenia’s regions over the next few days. Strong winds of up to 15 m/s are predicted in some parts of the country on Wednesday, the national weather service says. Daytime...
15:23 15/03/2023TikTok mulls splitting from ByteDanceChina's TikTok is considering separating from parent ByteDance to help address U.S. concerns about national security risks, Bloomberg News reported on Tuesday, citing people familiar with the matter....
13:33 15/03/2023Red Wings to launch direct Ufa-Yerevan flightsRed Wings Airlines will launch direct flights between Ufa and Yerevan soon, UfacityNews.ru reported on Tuesday.
11:31 15/03/2023Armenian Church marks Median Day of Great LentThe Armenian Apostolic Church marks on Wednesday, March 23, the Median Day of Great Lent (Mijink), Qahana.am reports.
17:00 14/03/2023Rain in sight, temps to drop on ThursdayNo precipitation is expected in Armenia on Tuesday, while rain is forecast for the rest of the week.
14:23 14/03/2023Peace Corps volunteers return to ArmeniaLast night, Peace Corps Armenia welcomed a new group of 16 American Peace Corps Volunteers to serve alongside the Armenian people in different regions of the country, the U.S.
14:05 14/03/2023ICRC facilitates transfer of 13 seriously ill patients from Artsakh to ArmeniaThe International Committee of the Red Cross (ICRC) has facilitated the transfer of thirteen more severely ill patients from Artsakh (Nagorno-Karabakh) to Armenia amid the ongoing blockade, the...
13:30 14/03/2023'Waiting for Godot'Ahead of Nikol Pashinyan's press conference. "Waiting for Godot" is an absurd play by Samuel Beckett in which the characters are awaiting the arrival of someone, but they don’t know who.
17:00 13/03/2023Rain in sight, temps to drop in ArmeniaNo precipitation is expected in Armenia on Monday and Tuesday, while rain is forecast for the rest of the week.
16:45 13/03/2023New exhibition in San Francisco explores dangers of AIHave you ever wondered what life would be like if artificial intelligence became too powerful? A new exhibition titled the 'Misalignment Museum' has opened to the public in San Francisco - the...
16:35 13/03/2023Vegetable crops to be mainly sown in Artsakh's Paravatumb during spring sowingIn the Paravatumb community of the Martuni region in the Artsakh Republic (Nagorno-Karabakh), most of the arable land is cultivated, the head of the community, Sasun Sargsyan, told Artsakhpress on...
14:48 13/03/2023Doctor says there is no disease called 'salt accumulation'A circular formation in the lower part of the neck is often called "salt accumulation", while experts claim there can be no such phenomenon as buildup of salt layers in joints between bones.
13:34 13/03/2023Japan eases mask guidelines, but few people are keen to changeJapan's government eased its mask guidelines on Monday, recommending them only on crowded trains and in hospitals or care homes, but there was little sign residents were keen to unmask, AFP reported.
17:00 11/03/2023Temps to rise in Armenia over the weekendNo precipitation is expected in Armenia over the weekend as well as next Monday. Rain and snow are forecast for March 14-16, the weather service says. Strong winds of up to 15 m/s are expected on...
15:36 11/03/2023130,000 tourists visited Armenia in FebruaryA total of 130,000 tourists visited Armenia in February this year, marking a strong growth from last year, the country’s Tourism Committee reports.
13:09 11/03/2023Armenians largely disbelieve Pashinyan's claims about military barracks fire, survey findsSome 70% of Armenian adults surveyed by the Gallup International Association distrust Prime Minister Nikol Pashinyan's claims about the deadly fire in an Armenian military barracks in January.