19:20 27/12/2025Սաստիկ բքի և ցածր տեսանելիության պատճառով փակ է մինչև Ջաջուռի ոլորաններ հատվածըԴեկտեմբերի 27-ին՝ ժամը 18:40-ի դրությամբ, սաստիկ բքի և ցածր տեսանելիության պատճառով Մ-7 միջպետական ավտոճանապարհի՝ Լուսաղբյուր բնակավայրից մինչև Ջաջուռի ոլորաններ հատվածը փակ է։ Ճանապարհային...
18:26 27/12/2025Վստահ եմ, որ հայ ժողովուրդը կպաշտպանի իր ավագ հարազատ զավակին՝ ի դեմս եկեղեցու. Աշոտյան«Ժողովուրդն ունի երկու հալալ զավակ՝ պետություն և եկեղեցի։ Սակայն պետությանն առևանգել են։ Առևանգել են դրսից՝ ներսի դավաճանների ձեռամբ»,-գրում է ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը։ Նա շարունակում է.
17:48 27/12/2025Սիբիրում 15-ամյա դպրոցականը ծննդաբերել է ավտոբուսի մեջՍիբիրում 15-ամյա դպրոցականի մոտ ծննդաբերական ցավեր են սկսկել ավտոբուդի մեջ։ Տեղական լրատվամիջոցներից NGS.ru-ն մանրամասնում է, որ ավտոբուսը Նովոսիբրսկի շրջանի Դովոլնոե գյուղից մեկնում էր Նովոսիբիրսկ...
17:09 27/12/2025Վարդենյանց լեռնանցքում ու Ամասիայում բուք էՀայաստանի տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են։ Փակ են Արագածոտնի մարզում «Ամբերդ» բարձր լեռնային օդերևութաբանական կայանից Ամբերդ ամրոց և Քարի լիճ տանող ավտոճանապարհները: Վարդենյաց...
16:57 27/12/2025Հայրերի գործած սրբապղծությունը հաճախ սերունդների ուսերին է ծանրանում. Գրիգոր աբեղա Մինասյան«Վերջին շրջանում ականատես ենք լինում վրդովեցուցիչ երևույթների, երբ առանձին անհատներ, թաքնվելով «հավատացյալի» դիմակի տակ, թույլ են տալիս անմարդկային արարքներ՝ խաթարելով եկեղեցիների աղոթական մթնոլորտը...
16:08 27/12/2025Եկեղեցիներում պետք է ԼՌԵՑՆԵԼ, ոչ թե կռվի բռնվել. Թե ինչպես, ներկայացնում է իրավապաշտպանըԻրավապաշպան, փաստաբան Ռուբեն Մելիքյանը, անդրադառնալով Նիկոլ Փաշինյանի այսօրվա հայտարարություններին, գրում է.
14:49 27/12/2025Սպիտակ տան խոսնակը հղի էՍպիտակ տան խոսնակ Քերոլայն Լիվիթը հայտարարել է, որ հղի է: Ինքն ու ամուսինը սպասում են երկրորդ բալիկին։ Նրանց դուստրը կծնվի հաջորդ տարվա մայիսին։ «Ես և ամուսինս ուրախ ենք մեր ընտանիքի համալրման համար...
14:31 27/12/2025Միմյանց են բախվել Երևանից դի տեղափոխող շտապօգնության ավտոմեքենան ու օտարերկրացու «Chevrolet Volt»-ըԱյսօր՝ դեկտեմբերի 27-ին, ավտովթար է տեղի ունեցել Արմավիրի մարզում։ Ժամը 02։50-ի սահմաններում Էջմիածին քաղաքի Բաղրամյան 26 հասցեի դիմաց բախվել են օտարերկրացի 20-ամյա Կամո Հ․-ի վարած «Chevrolet Volt»...
14:07 27/12/2025Դավիթ Իշխանյանի ծննդյան օրն էԱյսօր Արցախի խորհրդարանի պատանդված նախագահ Դավիթ Իշխանյանի ծննդյան օրն է։ Դավիթ Իշխանյանն իր ծննդյան օրը կրկին դիմավորում է անազատության մեջ՝ Բաքվի բանտում։ Երկու տարուց ավելի է արդեն ինչ ձգձգվող...
13:50 27/12/2025Սրբազան Հորը մաղթում եմ քաջառողջություն և հաղթանակ. Արթուր ՎանեցյանՇիրակի թեմի առաջնորդ Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանի ծննդյան տարեդարձի առթիվ շնորհավորել է ԱԱԾ նախկին տնօրեն, «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը։ Նա ֆեյսբուքյան իր էջում հրապարակել է...
13:21 27/12/2025Ինչու մետրոյի փոխարեն Երևանը ստացավ տրոլեյբուսներ. կառավարման փորձագետը՝ Երևանի մետրոյի նոր կայարանի ձգձգումների ու քաղաքական որոշումների մասինԵրևանի մետրոպոլիտենի նոր կայարանի կառուցման շուրջ տարիներ շարունակ հնչող խոստումները, փոխվող թվերը և չիրականացված պլանները կրկին ակտիվ քննարկումների թեմա են դարձել։ Ինչպես է ստացվում, որ խորհրդային...
12:57 27/12/2025Միքայել Սրբազանը ԲԿ-ի պատուհանից ողջունեց և օրհնեց իր ծննդյան առիթով հավաքվածներինՆախօրեին վիրահատված Միքայել Սրբազանը «Իզմիրլյան» ԲԿ-ի պատուհանից ողջունեց և օրհնեց Շիրակի թեմի երիտասարդաց միության անդամներին, հոգևորականներին, հասարակական, քաղաքական, մշակութային գործիչներին, որոնք...
12:04 27/12/2025Միքայել Սրբազանը կուզեր ոչ թե անկողնում պառկած լիներ, այլ լիներ դրսում, աղոթքի կանգնած, իր զավականերին օրհնությունը բաշխեր. Տեր ՓառենՄիքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանին ծննդյան օրվա առիթով հոգևորականներ, քաղաքական, հասարակական գործիչներ, քաղաքացիներ հավաքվել են «Իզմիրլյան» ԲԿ-ի դիմաց՝ շնորհավորելու Սրբազանին։ Հիշեցնենք, որ Միքայել...
11:30 27/12/2025Շիրակի թեմի շնորհավորանքը Միքայել ՍրբազանինՇիրակի թեմը շնորհավորել է թեմի առաջնորդ Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանին ծննդյան օրվա առիթով. «Միքայել Սրբազանը Հայ Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու նվիրյալ հոգևորականներից է, ում ամբողջ կյանքն ու...
11:17 27/12/2025Կիևում էլեկտրաէներգիայի արտակարգ անջատումներ են սկսվելԿիևում էլեկտրաէներգիայի արտակարգ անջատումներ են հայտարարվել։ Այս մասին հաղորդում է УНИАН-ը։ «Կիևում էլեկտրաէներգիայի արտակարգ անջատումներ են հայտարարվել», - ասվում է УНИАН-ի Telegram ալիքում...
11:08 27/12/2025Ս. Պետրոս և Ս. Պողոս առաքյալների հիշատակության օրն էՀայ Առաքելական եկեղեցին այսօր նշում է Ս. Պետրոս և Ս. Պողոս առաքյալների հիշատակության օրը։ Ս. Պետրոսը Տիրոջ 12 առաքյալներից էր, Անդրեաս առաքյալի եղբայրը: Նա եղավ ականատեսը Տիրոջ Պայծառակերպության և...
10:30 27/12/2025Սպիտակի, Թումանյանի, Աբովյանի, Սևանի և այլ շրջաններում ձյուն է տեղումԱբովյանի և Արտաշատի տարածաշրջանների ավտոճանապարհներին մառախուղ է, տեսանելիությունը՝ 100-150 մետր։
10:22 27/12/2025Ճապոնիայում ավելի քան 50 մեքենայի մասնակցությամբ վթար է եղելԱյս գիշերը Ճապոնիայի Գունմա պրեֆեկտուրայում տեղի է ունեցել ավելի քան 50 մեքենայի մասնակցությամբ վթար։ NTV-ի հաղորդմամբ, ճանապարհով ընթացող մեծ բեռնատարը սահել է, ինչի հետևանքով այն կանգ է առել հենց...
09:48 27/12/2025Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյան՝ անուն-կենսագրություն, որ այլևս ոսկե տառերով արձանագրված է մեր Սուրբ Եկեղեցու նորագույն պատմության էջերումՌուբեն վարդապետ Զարգարյանը շնորհավորել է Միքայել Սրբազանին ծննդյան օրվա առիթով։
09:16 27/12/2025Լանջառում մեքենան դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի հատվածից և մոտ 40 մետր սահել ձորըԴեկտեմբերի 26-ին, ժամը 21։05-ին Արարատի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Զանգակատուն գյուղում ավտոմեքենան ընկել է ձորը․ անհրաժեշտ է փրկարարների...

12:33 11/03/2023Stepantsminda-Larsi highway closed to trucksDrivers have been warned over closed road in Armenia on Saturday afternoon. In particular, the roads linking the Amberd high mountain meteorological station to Amberd Fortress and Lake Kari in...
11:34 11/03/2023Azerbaijan again disrupts gas supply to ArtsakhAzerbaijan has again cut off the natural gas supply to Artsakh (Nagorno-Karabakh), the local gas operator ArtsakhGas reported.
15:34 10/03/2023Temps rising in ArmeniaRain and snow are expected in some parts of Armenia on Friday, while no precipitation is forecast for the weekend.
11:15 10/03/2023Drivers warned over closed roads in ArmeniaSome roads in Armenia are closed or difficult to pass as of Friday morning, the Rescue Service reports.
17:00 09/03/2023Temps to rise in Armenia over coming daysRain and snow are expected in some parts of Armenia over the next few days, expect for Sunday, the weather service says.
12:48 09/03/2023Opposition MP: Noose around Armenia, Artsakh keeps tighteningAzerbaijan is actively running a propaganda campaign against Armenia and Artsakh (Nagorno-Karabakh), also accusing Russia of failure to fulfil its commitments, says MP Tigran Abrahamyan of the...
12:20 09/03/2023Armenian soldier found dead; probe underwayAn Armenian serviceman, identified as Andranik Ohanyan, was found dead on Wednesday, the Defense Ministry reported.
11:46 09/03/2023Teenage girl faces limb amputation after shark attack in BrazilA 15-year-old girl had her arm torn off in a shark attack at Piedade Beach in Brazil, Daily Mail reported.
11:00 09/03/2023Snowfall reported in parts of ArmeniaSome roads are closed to traffic in Armenia as of Thursday morning, the Rescue Service reports. In particular, the roads linking the Amberd high mountain meteorological station to Amberd Fortress and...
16:36 08/03/2023Jermuk will become ghost town in case of Amulsar gold mine operation, ecologist warnsJermuk will cease to be a spa town if mining operations at the Amulsar gold deposit restart, EcoLur Informational NGO President Inga Zarafyan told Panorama.am in an interview on Wednesday.
15:00 08/03/2023Pope applauds women on International Women's DayOn International Women's Day celebrated on 8 March, Pope Francis called for an applause for women, saying "they deserve it," while praising their "tender hearts" and "ability to construct a more...
14:35 08/03/2023Catholicos Karekin II congratulates women on March 8His Holiness Karekin II, Supreme Patriarch and Catholicos of All Armenians, issued a congratulatory message on International Women's Day celebrated on March 8, highlighting women’s role in preserving...
13:59 08/03/202399% of world's population exposed to unhealthy levels of tiny air pollutants, study findsNearly the entire global population is exposed to very fine air and harmful air pollutants that can be harmful to health, a new study found.
13:21 08/03/2023Artur Vanetsyan extends Women's Day greetingsThe leader of the Homeland Party, Artur Vanetsyan, has congratulated Armenian women on March 8, International Women's Day, wishing them robust health and success.
17:00 07/03/2023Kylie Minogue refuses to perform at King Charles coronationKylie Minogue has reportedly turned down an invite to perform at King Charles' Coronation Concert and joins a growing list of other stars refusing to play, the Mirror reports.
16:30 07/03/2023Armenia named most welcoming country in EuropeArmenia has been named Europe’s most welcoming country by Euronews.travel. The country extends relaxed visa rules to travelers from 135 countries, placing it in 26th place in the overall leaderboard,...
15:32 07/03/2023Notre Dame Cathedral set to reopen to public in late 2024The reconstruction of Notre Dame Cathedral in Paris is going fast enough to allow its reopening to visitors and faithful at the end of 2024, less than six years after a fire ravaged its roof, The...
12:46 07/03/2023Over 30,000 people sign petition against Amulsar gold mine projectA total of 30,026 people have already signed a Change.org petition against the Amulsar gold mine exploitation.
12:00 07/03/2023Spain asks US to remove soil from nuclear accident siteSpain said Monday it has asked the United States to begin procedures to remove soil contaminated with radioactivity after a mid-air collision dumped four U.S.
11:00 07/03/2023Snowfall hits Armenia's GavarSome roads are closed to traffic in Armenia as of Tuesday morning, the Rescue Service reports. In particular, the roads linking the Amberd high mountain meteorological station to Amberd Fortress and...