21:03 10/11/2024Դամասկոսի արվարձանի բնակելի շենքին իսրայելական հարվածից յոթ մարդ է զոհվելԴամասկոսի հարավային արվարձաններին իսրայելական օդուժի հարձակման հետևանքով յոթ մարդ է զոհվել; Այդ մասին հայտնում է SANA գործակալությունը՝ հղում անելով Սիրիայի պաշտպանության նախարարությանը։ «Տեղական...
20:50 10/11/2024Արսեն Խանջյանը դարձել է սամբոյի աշխարհի փոխչեմպիոնՂազախստանի մայրաքաղաք Աստանայում ընթացող սամբոյի աշխարհի առաջնությունում Հայաստանը նվաճել է ևս մեկ մեդալ: Այդ մասին հայտնում են Հայաստանի սամբոյի ֆեդերացիայից։ 98 կգ քաշային Արսեն Խանջյանը դարձել է...
16:13 10/11/2024Համլետ Սուքիասյանը և Աննա Մկրտչյանը՝ Սամբոյի աշխարհի առաջնության բրոնզե մեդալակիրներՂազախստանի մայրաքաղաք Աստանայում ընթացող սամբոյի աշխարհի առաջնությունում Հայաստանը նվաճել է ևս երկու մեդալ: Այդ մասին հայտնում են Հայաստանի սամբոյի ֆեդերացիայից։ «Մարտական սամբոյի տղամարդկանց 58կգ...
14:39 10/11/2024Մեքսիկայի բարերից մեկում հրաձգության հետևանքով տասը մարդ է զոհվելՆահանգի ոստիկանությունը հայտնել է, որ անհայտ անձինք կրակ են բացել Մեքսիկայի համանուն նահանգի Կերետարո քաղաքի բարում, ինչի հետևանքով զոհվել է առնվազն տասը և վիրավորվել յոթը։ Միջադեպի մասին հայտնում է...
13:15 10/11/2024Մեքսիկայում հայտնաբերվել է հնդկական տաճար՝ անդրշիրիմյան կյանք տանող դարպասներովՄարդաբանության ազգային ինստիտուտի (NIA) հնագետները Մեքսիկայում մահացածների աշխարհի հնդկական «պորտալ» են հայտնաբերել: Այս մասին հայտնում է «ՌԻԱ նովոստի»-ն։ Փորձագետները ուշադրություն են հրավիրել Սան...
17:27 09/11/202469 տարեկանում մահացել է Candyman-ի դերասան Թոնի Թոդը69 տարեկան հասակում մահացել է դերասան Թոնի Թոդը, ով առավել հայտնի է Candyman սարսափ ֆիլմում նկարահանվելուց հետո։ Ամերիկացի դերասանը մահացել է Լոս Անջելեսի իր տանը չորեքշաբթի գիշերը, ըստ BBC-ի։ Նա...
17:09 09/11/2024Ռուսաստանի չեմպիոն մարմնամարզուհին որոշել է հանդես գալ Հայաստանի դրոշի ներքոՌուսաստանի հավաքականի կազմում գեղարվեստական մարմնամարզության աշխարհիէ՝ 2014 թվականի չեմպիոն Ալեքսանդրա Սեմենովան պատրաստվում է միջազգային մրցումներով հանդես գալ Հայաստանի դրոշի ներքո։ Այս մասին...
17:00 09/11/2024Հայ սամբիստ Արման Ավանեսյանը Աստանայում ընթացող աշխարհի առաջնության բրոնզե մեդալակիր է98 կգ քաշային կարգում հանդես եկող հայ սամբիստ Արման Ավանեսյանը դարձել է Աստանայում ընթացող մարտական սամբոյի աշխարհի առաջնության բրոնզե մեդալակիր։ Այս մասին հայտնում է Հայաստանի սամբոյի ֆեդերացիան։...
16:05 09/11/2024Մոսկվայում տեղի կունենա առաջին ստորջրյա հարսանիքըՌուսաստանի մայրաքաղաքում ստեղծվել է Մոսկվարիում, որը զույգերին ջրի տակ հարսանեկան արարողություն անցկացնելու եզակի հնարավորություն կտա։ Այս մասին հայտնել է Մոսկվայի փոխքաղաքապետ Անաստասիա Ռակովան։...
13:50 09/11/2024Ահաբեկչություն Պակիստանի Քվետա քաղաքի երկաթուղային կայարանում, 24 մարդ է զոհվելՊակիստանի Քվետա քաղաքում տեղի ունեցած ահաբեկչության զոհ է դարձել 24 մարդ, վիրավորվել՝ 46 մարդ։ Այս մասին հայտնում է Dawn-ը՝ վկայակոչելով ոստիկանության տվյալները։ Ռիա նովոստին գրում է, որ պայթյունը...
13:39 09/11/2024Արամ Ա-ն ու Լիբանանում Հայաստանի դեսպանը ննարկել են Հայաստան-Սփյուռք հարաբերություններըՄեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոս Արամ Առաջինն ընդունել է Լիբանանում Հայաստանի դեսպան Վահագն Աթաբեկյանին։ Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոսության հաղորդմամբ, դեսպանի հետ հանդիպման ժամանակ անդրադարձ է կատարվել...
11:17 09/11/2024Թրամփի համակիրը՝ Ավետարանական եկեղեցու անդամը ՀՀ-ԱՄՆ հարաբերությունների ամրապնդմանն ուղղված պաշտոն կզբաղեցնիԱվետարանական եկեղեցու անդամ ու ԱՄՆ նորընտիր նախագահ Դոնալդ Թրամփի համակիր Ջոել Թեննին հայտարարել է, որ Միացյալ Նահանգների 47-րդ նախագահի երդմնակալության արարողությունից հետո կզբաղեցնի պաշտոն, որն...
11:02 09/11/2024Իրանից արձագանքել են Թրամփի դեմ մաhափnրձին առնչություն ունենալու մեղադրանքներինԻրանի արտաքին գործերի նախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Իսմայիլ Բաղային անհիմն է համարել ԱՄՆ-ի կառավարության պաշտոնյաների դեմ մահափորձ իրականացնելու փորձերին Թեհրանի ենթադրյալ մասնակցության...
10:14 09/11/2024Ադրբեջանի ճնշումից հետո Հորդանանը հետ է կանչել «Օսկարի» ներկայացրած 11-ամյա արցախցի Վրեժի մասին պատմող ֆիլմըՀորդանանը հետ է կանչել հորդանանահայ կինովավերագրող Սարին Հայրապետյանի «Տունս քաղցր ա» վավերագրական ֆիլմը, որն այդ երկրի կինոհանձնաժողովն ընտրել էր «Օսկար»-ի 97-րդ մրցանակաբաշխության «Լավագույն...
08:50 09/11/2024ԱՄՆ-ում հատուկ դատախազը խնդրել է դատարանին կասեցնել Թրամփի գործըՀատուկ դատախազ Ջեք Սմիթը խնդրել է դաշնային դատավորին դադարեցնել ԱՄՆ նախագահ ընտրված Դոնալդ Թրամփի քրեական գործը՝ 2021 թվականի հունվարի 6-ին Կապիտոլիում գրոհի գործով, որպեսզի նրա գրասենյակը կարողանա...
21:30 08/11/2024Բրիտանական ոստիկանությունը տեղամասի հարևանությամբ հայտնաբերել է կանեփի գործարանԲրիտանիայում ոստիկանությունը հայտնաբերել է կանեփի մեծ գործարան, որը գտնվում է ոստիկանության բաժանմունքի հարևանությամբ։ Այդ մասին գրում է Daily Mail-ը։ Արևմտյան Ուելսում ոստիկանությունը ներխուժել է...
21:13 08/11/2024Եմենում միլիոնավոր մարդիկ ցույց են կազմակերպել՝ ի պաշտպանություն Պաղեստինի և ԼիբանանիԵմենի հյուսիսի իշխանությունները, որտեղ իշխում է շիական Անսար Ալլահ շարժումը, ուրբաթ օրը Սանայի կենտրոնում Իսրայելի հետ պատերազմի ֆոնին միլիոնանոց ցույց են անցկացրել՝ ի պաշտպանություն պաղեստինյան...
18:00 08/11/2024Չեխահայ Անատոլի Հունանյանը դարձել է Քիքբոքսինգի Եվրոպայի վետերանների չեմպիոնՆոյեմբերի 7-ին Հունաստանի մայրաքաղաքում՝ Աթենքում ընթացող Քիքբոքսինգի Եվրոպայի առաջնությունում (2-10 նոյեմբեր) Չեխայի հավաքականի անդամ բռնցքամարտիկ Անատոլի Հունանյանը երկու հաղթանակ տանելով...
17:02 08/11/2024Հանուն կերի պինգվինը երեք հազար կիլոմետր է անցել՝ Անտարկտիդայից հասնելով ԱվստրալիաՍննդի փնտրտուքներով կայսերական պինգվինն անցել է 3 հազար կմ՝ Անտարկտիդայից հասնելով Ավստրալիա։ Հիմա այն ավստրալիացի մասնագետների վերահսկողության ներքո պետք է քաշ հավաքի։ Այս մասին գրում է ABC...
16:47 08/11/2024Ուելսի արքայազն. Իմ կյանքի ամենադժվար տարինն էրՈւելսի արքայազն Ուիլյամը 2024 թվականը համարում է իր կյանքի ամենադժվար տարին։ BBC-ի փոխանցմամբ, Հարավային Աֆրիկա կատարած իր այցի ավարտին լրագրողների հետ զրույցում արքայազն Ուիլյամը պատմել է, թե ինչպես...

14:46 15/05/2025Гематома на пол-лица: Дженнифер Лопес получила травму на репетицииПевица и актриса Дженнифер Лопес рассказала, что получила травму лица на репетиции церемонии вручения премии American Music Awards 2025, куда ее пригласили в качестве ведущей.
14:39 15/05/2025Агент Тикнизяна раскрыл подробности предложения «Севильи»Футбольный агент Александр Клюев прокомментировал возможный переход защитника московского «Локомотива» Наира Тикнизяна в испанскую «Севилью» и рассказал о срыве его перехода в петербургский «Зенит» в...
13:46 15/05/2025Эмбер Херд родила двойню от Илона Маска?Американский миллиардер Илон Маск может быть отцом новорожденных двойняшек актрисы Эмбер Херд. 12 мая знаменитость рассказала, что у нее родились дочь Агнес и сын Оушен, пишет МИР 24. Маск и Херд...
12:44 15/05/2025Уоррен Баффет пожаловался на признаки старения94-летний американский миллиардер Уоррен Баффетт признался, что начал чувствовать первые признаки старения, сообщает издание Wall Street Journal.
12:22 15/05/2025Без Путина: российская делегация прибыла в Стамбул на переговоры с УкраинойРоссийская делегация в четверг прибыла в Стамбул для участия в прямых переговорах с украинской стороной.
11:48 15/05/2025Основатель Reddit Алексис Оганян купил 10% акций женского футбольного клуба «Челси»Бизнесмен Алексис Оганян, муж 38‑кратной победительницы турниров Большого шлема и четырехкратной олимпийской чемпионки теннисистки Серены Уильямс, купил 10% акций женского футбольного клуба «Челси»,...
17:34 14/05/2025Умер муж актрисы комедии «Девчата» Надежды Румянцевой – дипломат Вилли ХштоянДипломат Вилли Хштоян ушел из жизни. Мужу актрисы комедии «Девчата» Надежды Румянцевой было 93 года. Причиной смерти назвали последствия хронических заболеваний и деменции. «Тело 93-летнего Вилли...
17:26 14/05/2025«Слепая» чемпионка из Азербайджана оказалась зрячей и получила пожизненную дисквалификациюАзербайджанская дзюдоистка Шахана Гаджиева, завоевавшая золото на летних Паралимпийских играх 2020 года в Токио, получила пожизненное отстранение от участия в соревнованиях по парадзюдо.
15:59 14/05/2025Папа Римский Лев XIV призвал лидеров конфликтующих стран к переговорамНовый Папа Римский Лев XIV заявил о готовности содействовать решению конфликтов в мире, сообщает в среду Vatican News.
14:20 14/05/2025Спецпосланник США Уиткофф: к Соглашениям Авраама могут присоединиться также Армения и АзербайджанСпецпосланник президента США по Ближнему Востоку Стив Уиткофф заявил, что в течение следующих нескольких месяцев к Соглашениям Авраама (соглашениям по нормализации отношений арабских стран с...
13:45 14/05/2025В России утвердили переход фигуристов Акоповой и Рахманина в сборную АрменииИсполнительный комитет Федерации фигурного катания на коньках России (ФФККР) разрешил Карине Акоповой и Никите Рахманину перейти в сборную Армении.
12:47 14/05/2025Суд ЕС: фон дер Ляйен нарушила правила прозрачности, скрыв переписку с PfizerСуд ЕС в Люксембурге постановил, что Еврокомиссия нарушила правила прозрачности, скрыв от журналистов СМС-переписку председателя Еврокомиссии Урсулы фон дер Ляйен с главой Pfizer Альбертом Бурла по...
17:46 13/05/2025ВТБ запускает проект по развитию медицинского туризма в РоссииВТБ объявляет о запуске нового проекта, направленного на привлечение пациентов из стран СНГ и других дружественных государств для лечения в России.
16:35 13/05/2025Ученые выяснили, какие сельхозкультуры человечество сможет выращивать в случае глобальной катастрофыУченые из независимой организации Adapt Research выяснили, какие сельскохозяйственные культуры человечество сможет выращивать в случае глобальной катастрофы.
16:29 13/05/2025«Евровидение-2025»: кто считается главным фаворитом у букмекеров?Во вторник, 13 мая, в швейцарском Базеле стартует «Евровидение-2025». Прошлый конкурс был омрачен первой в истории дисквалификацией участника. Чем это «Евровидение» отличается от предыдущих, кто...
15:25 13/05/2025Зеленский не будет встречаться ни с кем, кроме Путина – офис президента УкраиныУкраинский лидер Владимир Зеленский не будет встречаться в Стамбуле ни с одним представителем РФ, кроме Владимира Путина.
14:50 13/05/2025ЮНИСЕФ прекратит работу в АзербайджанеПредставительство Детского фонда ООН (ЮНИСЕФ) прекращает работу в Азербайджане, заявила руководитель пресс-службы организации по Европе и Центральной Азии Ирина Мазур.
14:01 13/05/2025Суд во Франции признал виновным актера Жерара Депардье по обвинению в сексуальных домогательствахФранцузский актер Жерар Депардье признан виновным по делу о сексуальных домогательствах к двум женщинам на съемочной площадке в 2021 году.
12:51 13/05/2025В России 3-летняя девочка отравилась картошкой фри и умерлаВ Ленинградской области РФ расследуют трагическую смерть ребенка после обеда в местном кафе. Точка общепита сейчас опечатана, передает Росбалт. Трагедия произошла днем 9 мая в кафе «Зира»,...
11:57 13/05/2025Суд над рэпером Пи Дидди в Нью-Йорке: ему грозит до 50 лет тюрьмыВ Нью-Йорке начались судебные слушания по делу рэпера и музыкального продюсера Шона Комбса, известного под псевдонимом Пи Дидди, пишет euronews.com.