17:42 06/11/2024Մոսկվայում կայանալիք ԱՊՀ Անվտանգության խորհրդի քարտուղարների նիստին Հայաստանը կներկայացնի Գուրգեն ԱրսենյանըՆոյեմբերի 7-ին Մոսկվայում տեղի կունենա Անկախ Պետությունների Համագործակցության անդամ երկրների անվտանգության խորհուրդների քարտուղարների 12-րդ տարեկան նիստը, որը կնախագահի ՌԴ Անվտանգության խորհրդի...
16:43 06/11/2024Մադրիդում կայացել է Սերգեյ Փարաջանովի ծննդյան 100-ամյա հոբելյանին նվիրված միջազգային գիտաժողովՄադրիդի Կոմպլուտենս համալսարանի Հայագիտության ամբիոնի նախաձեռնությամբ և Իսպանիայում ՀՀ դեսպանության աջակցությամբ համալսարանում անցկացվել է Սերգեյ Փարաջանովի ծննդյան 100-ամյա հոբելյանին նվիրված...
16:22 06/11/2024Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսը հնարավոր է համարել ԱՄՆ-ի և Իսրայելի կողմից Իրանին կանխարգելիչ հարված հասցնելԱՄՆ-ը և Իսրայելը կարող են կանխարգելիչ հարված հասցնել Իրանի տարածքին։ Այդ մասին Al Masirah հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում ասել է Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի (ԻՀՊԿ) ուժերի...
15:53 06/11/2024Քեյթ Միդլթոնը վերադարձել է մարզումներին և կրող է մեկնել ճանապարհորդությանԲժիշկները Ուելսի արքայադուստր Քեյթ Միդլթոնին թույլ են տվել վարել իր սովորական կենսակերպը։ Թագավորական կենսագիր Ռոբերտ Ջոբսոնը լրագրողներին ասել է, որ Քեյթ Միդլթոնը վերջապես կարող է անել այն, ինչ...
15:37 06/11/2024Բելառուսը հայտնել է ԵՄ-ի հետ սահմանին 60 միգրանտի մահվան մասինԲելառուսի իշխանությունները 2021 թվականին միգրացիոն ճգնաժամի սկզբից ի վեր Եվրամիության հետ սահմանին գրանցել են առնվազն 60 միգրանտների մահվան դեպք։ Այս մասին լրագրողներին հայտնել է Պետական սահմանային...
14:50 06/11/2024Արմեն Ջիգարխանյանի այրի. «Նա երբեք չի ասել, որ ինձ սիրում է»Արդեն չորս տարի է, ինչ մահացել է ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ Արմեն Ջիգարխանյանը։ Նրա այրին՝ Տատյանա Վլասովան, «Ռոսիա» ալիքի «Մալախով» հաղորդաշարում կիսվել է դերասանի հետ ավելի քան կես դար տևած...
13:18 06/11/2024Ռուս ռեփեր Գուֆը հայտնվել է վերականգնողական կենտրոնում, նա Երևանում ելույթ չի ունենաՆոյեմբերի 16-ին Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում պետք է տեղի ունենար Սևակին, Խչոյին և Գուֆի համատեղ համերգը։ Սակայն ռուս ռեփեր Գուֆը (իսկական անունը՝ Ալեքսեյ Դոլմատով) չի գալու...
12:56 06/11/2024Մակրոնն ու Տոկաևը լիակատար աջակցություն են հայտնել Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորմանըՖրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի հրավերով Ղազախստանի նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևը նոյեմբերի 4-5-ը պետական այցով մեկնել էր Ֆրանսիա: Ղազախստանի նախագահի գրասենյակի հաղորդմամբ, Տոկաևի այցի ընթացքում...
12:39 06/11/2024Համաշխարհային առաջնորդները շնորհավորում են Թրամփին«ԱՄՆ-ի քաղաքական պատմության ամենամեծ վերադարձը»
11:55 06/11/2024Թրամփը հայտարարել է ԱՄՆ նախագահական ընտրություններում հաղթանակի մասինՆա խոստացել է ընտրողներին, որ իր նախագահությունը կդառնա «իսկապես ոսկե դարաշրջան» ԱՄՆ պատմության մեջ։
11:47 06/11/2024Կուստուրիցան հայտարարել է երաժշտական կարիերան ավարտելու մասինՍերբ կինոռեժիսոր Էմիր Կուստուրիցան ասել է, որ ավարտել է իր երաժշտական կարիերան։ Նրա խմբի՝ «The No Smoking Orchestra» վերջին համերգները տեղի են ունեցել երկու տարի առաջ։ «Երկու տարի առաջ դադարեցի...
11:03 06/11/2024The Hill. Թրամփն արդեն հաղթել է ԱՄՆ նախագահական ընտրություններումՀանրապետական կուսակցությունից ԱՄՆ նախագահի թեկնածու Դոնալդ Թրամփն արդեն հաղթել է ԱՄՆ նախագահական ընտրություններում։ Այս մասին գրում է The Hill-ը՝ հղում անելով քվեարկության արդյունքները վերլուծող...
10:15 06/11/2024Տիկնիզյան. «Ռաուլը Հայաստանի հավաքականո՞ւմ. ես ուրախ կլինեմ, եթե դա տեղի ունենա»Հայաստանի ազգային հավաքականի և «Լոկոմոտիվի» պաշտպան Նաիր Տիկնիզյանն արձագանքել է ազգային հավաքականի գլխավոր մարզչի պաշտոնում Ռաուլ Գոնսալեսի հնարավոր ընտրությանը։ «Ռաուլի գալը քիչ հավանական եմ...
09:23 06/11/2024Թրամփը հավաքել է 230 ընտրողի ձայն՝ Հարիսի 169-ի դիմացEdison Research-ը կանխատեսում է 230 ընտրական ձայն ԱՄՆ նախագահի հանրապետական թեկնածու և ԱՄՆ նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփի համար, իսկ 169 ընտրական ձայն նրա դեմոկրատ մրցակցի և փոխնախագահ Քամալա Հարիսի...
23:40 05/11/2024Նեթանյահուն պաշտոնանկ է արել պաշտպանության նախարարինԻսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն հայտարարել է, որ պաշտոնանկ է արել պաշտպանության նախարար Յոավ Գալանտին։ «Այսօր ես որոշեցի դադարեցնել պաշտպանության նախարարի լիազորությունները»,-«ՌԻԱ նովոստի»-ի...
17:51 05/11/2024Լազարևը ներողություն է խնդրել «Ну ка все вместе» շոուում հանուն Արփի Աբգարյանի սկանդալի համարԵրգիչ Սերգեյ Լազարևը բացատրել է «Ну ка все вместе» նախագծի հատուկ թողարկման ժամանակ իր սկանդալային արարքի պատճառը։ Նա իր թելագրամ ալիքում գրել է, որ նրա գործողությունները պայմանավորված էին «որոշ...
16:32 05/11/2024Պուտին. ՌԴ-ն կշարունակի անել ամեն ինչ հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման համար«Մենք արել և անում ենք ամեն ինչ հայ-ադրբեջանական հարաբերությունները կարգավորելու համար»,- հայտարարել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը օտարերկրյա պետությունների 28 նոր ժամանած դեսպանների, այդ թվում՝ ՀՀ...
15:10 05/11/2024Վլադիմիր Պուտինն ընդունել է ՌԴ-ում Հայաստանի դեսպան Գուրգեն Արսենյանի հավատարմագրերըՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը նոյեմբերի 5-ին ընդունել է օտարերկրյա պետությունների 28 նոր ժամանած դեսպանների, այդ թվում՝ ՌԴ-ում Հայաստանի Հանրապետության դեսպան Գուրգեն Արսենյանի հավատարմագրերը։ Այս...
14:36 05/11/2024Հայաստանի ազգային հավաքականի մարզիչի թեկնածուների թվում է նաև Ռաուլը. ՀՖՖ փոխնախագահ«Ֆասթ նյուզ» հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում Արմեն Նիկողոսյանն ասել է, որ Միշել Տեր-Զաքարյանի հետ հանդիպել են, Մարգար Աղաջանյանի տարբերակն էլ են քննարկել:
12:43 05/11/2024Ադրբեջանն ավտnրիտար երկիր է, չեմ մասնակցի Բաքվում COP-29-ի. ԹունբերգՇվեդ բնապահպանական ակտիվիստ Գրետա Թունբերգը հայտարարել է, որ բոյկոտում է և չի մեկնելու Բաքու՝ մասնակցելու ՄԱԿ-ի Կլիմայի փոփոխության շրջանակային կոնվենցիայի կողմերի համաժողովի 29-րդ նստաշրջանին: Այս...

16:05 09/12/2023Israel destroys largest mosque in GazaIsraeli war jets destroyed on Friday the oldest and largest mosque in the Gaza City, Xinhua reported, citing Palestinian security sources.
12:57 09/12/2023Armenian Patriarch of Jerusalem visits Cows' GardenHis Beatitude Archbishop Nourhan Manougian, the Armenian Patriarch of Jerusalem, on Friday made a surprise visit to the barricaded Cows’ Garden in the Armenian Quarter of Jerusalem to stand in...
11:30 09/12/2023Bloomberg reveals world's richest families in 2023Move over, Waltons. Another family has emerged as the richest dynasty in the world. For the first time, the House of Nahyan has joined Bloomberg’s annual ranking of family fortunes, and done so at...
11:00 09/12/2023UN chief welcomes Armenia-Azerbaijan agreement to normalize relationsUN Secretary-General Antonio Guterres on Friday welcomed the agreement between Armenia and Azerbaijan to improve their relations, Xinhua reported, citing his spokesman.
17:00 08/12/2023Apple plans major expansion of iPhone production in IndiaApple is planning to produce more than 50 million iPhones in India annually, a report has claimed, adding that the company aims to reach this number within the next two to three years.
15:36 08/12/2023Russia welcomes Armenia-Azerbaijan normalization effortsRussia on Friday voiced support for an agreement between Armenia and Azerbaijan, which announced this week that they would exchange prisoners of war and work towards normalising their relations, AFP...
14:30 08/12/2023Hunter Biden faces second criminal caseFederal prosecutors have filed tax charges against Hunter Biden, a second criminal case against the US president's son, BBC News reports.
14:15 08/12/2023Rep. Pallone calls for U.S. security assistance to ArmeniaCongressman Frank Pallone has called for U.S. security assistance to Armenia to ensure a lasting peace in the South Caucasus. "Glad to see that Armenia and Azerbaijan were able to come to an...
13:59 08/12/2023Kazakh president accepts Pashinyan's invitation to visit ArmeniaArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan and Kazakh President Kassym-Jomart Tokayev on Friday held a phone call to discuss bilateral ties.
12:35 08/12/2023EU welcomes Armenia-Azerbaijan agreementJosep Borrell, High Representative of the European Union for Foreign Affairs and Security Policy, has welcomed the prisoner swap agreement between Armenia and Azerbaijan.
11:35 08/12/2023Armenian doctor embarks on 600 km ultramarathon to help Artsakh refugeesFrom December 3rd through 16th, 2023, Infectious Disease Specialist and Medical Director of FIDEC Armenia, Pablo Elmassian, will embark on a remarkable 600-kilometer ultramarathon, running an average...
12:15 07/12/2023US Senate Republicans block Ukraine and Israel aid billSenate Republicans have blocked a move to pass an aid bill for Ukraine after failing to secure border compromises they sought in exchange, the BBC reports.
11:00 07/12/2023Blinken 'looks forward' to hosting Armenian, Azeri FMs in WashingtonU.S. Secretary of State Antony Blinken "looks forward" to hosting the Armenian and Azerbaijani foreign ministers in Washington for peace talks, Assistant Secretary of State for European and Eurasian...
15:35 06/12/2023Aliyev: Azerbaijan needs 'firm guarantees' from ArmeniaAzerbaijan wants firm guarantees that Armenia will not try to seek “revenge” after Baku's takeover of Nagorno-Karabakh, Azerbaijani President Ilham Aliyev said on Wednesday.
15:05 06/12/2023U.S., Sweden sign Defence Cooperation AgreementThe United States and Sweden on Tuesday signed a Defence Cooperation Agreement, the U.S. Department of State said, as the Nordic country strengthens military alliances while waiting for approval to...
14:00 06/12/2023Iran seizes two ships allegedly smuggling fuelIran's Islamic Revolutionary Guards Corps (IRGC) Navy said on Wednesday it seized two foreign ships that were allegedly smuggling fuel, TeleTrader reported.
13:19 06/12/2023Senator Cardin presses Biden administration to hold Azerbaijan accountable for violations in ArtsakhU.S. Senator Ben Cardin (D-Md.), Chair of the Senate Foreign Relations Committee, recently sent a letter to U.S. Secretary of State Antony Blinken urging him to remain focused on holding the Aliyev...
11:15 06/12/2023U.S. continues to engage directly with Armenia and Azerbaijan – State Dept.Washington continues to engage with Azerbaijan to urge them to seek a durable peace with Armenia, U.S.
11:00 06/12/2023Gyumri blacksmithing tradition added to UNESCO Cultural Heritage ListTradition of blacksmithing in Gyumri has been inscribed on UNESCO's Representative List of the Intangible Cultural Heritage of Humanity, the Armenian Foreign Ministry reported.