17:42 06/11/2024Մոսկվայում կայանալիք ԱՊՀ Անվտանգության խորհրդի քարտուղարների նիստին Հայաստանը կներկայացնի Գուրգեն ԱրսենյանըՆոյեմբերի 7-ին Մոսկվայում տեղի կունենա Անկախ Պետությունների Համագործակցության անդամ երկրների անվտանգության խորհուրդների քարտուղարների 12-րդ տարեկան նիստը, որը կնախագահի ՌԴ Անվտանգության խորհրդի...
16:43 06/11/2024Մադրիդում կայացել է Սերգեյ Փարաջանովի ծննդյան 100-ամյա հոբելյանին նվիրված միջազգային գիտաժողովՄադրիդի Կոմպլուտենս համալսարանի Հայագիտության ամբիոնի նախաձեռնությամբ և Իսպանիայում ՀՀ դեսպանության աջակցությամբ համալսարանում անցկացվել է Սերգեյ Փարաջանովի ծննդյան 100-ամյա հոբելյանին նվիրված...
16:22 06/11/2024Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսը հնարավոր է համարել ԱՄՆ-ի և Իսրայելի կողմից Իրանին կանխարգելիչ հարված հասցնելԱՄՆ-ը և Իսրայելը կարող են կանխարգելիչ հարված հասցնել Իրանի տարածքին։ Այդ մասին Al Masirah հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում ասել է Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի (ԻՀՊԿ) ուժերի...
15:53 06/11/2024Քեյթ Միդլթոնը վերադարձել է մարզումներին և կրող է մեկնել ճանապարհորդությանԲժիշկները Ուելսի արքայադուստր Քեյթ Միդլթոնին թույլ են տվել վարել իր սովորական կենսակերպը։ Թագավորական կենսագիր Ռոբերտ Ջոբսոնը լրագրողներին ասել է, որ Քեյթ Միդլթոնը վերջապես կարող է անել այն, ինչ...
15:37 06/11/2024Բելառուսը հայտնել է ԵՄ-ի հետ սահմանին 60 միգրանտի մահվան մասինԲելառուսի իշխանությունները 2021 թվականին միգրացիոն ճգնաժամի սկզբից ի վեր Եվրամիության հետ սահմանին գրանցել են առնվազն 60 միգրանտների մահվան դեպք։ Այս մասին լրագրողներին հայտնել է Պետական սահմանային...
14:50 06/11/2024Արմեն Ջիգարխանյանի այրի. «Նա երբեք չի ասել, որ ինձ սիրում է»Արդեն չորս տարի է, ինչ մահացել է ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ Արմեն Ջիգարխանյանը։ Նրա այրին՝ Տատյանա Վլասովան, «Ռոսիա» ալիքի «Մալախով» հաղորդաշարում կիսվել է դերասանի հետ ավելի քան կես դար տևած...
13:18 06/11/2024Ռուս ռեփեր Գուֆը հայտնվել է վերականգնողական կենտրոնում, նա Երևանում ելույթ չի ունենաՆոյեմբերի 16-ին Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում պետք է տեղի ունենար Սևակին, Խչոյին և Գուֆի համատեղ համերգը։ Սակայն ռուս ռեփեր Գուֆը (իսկական անունը՝ Ալեքսեյ Դոլմատով) չի գալու...
12:56 06/11/2024Մակրոնն ու Տոկաևը լիակատար աջակցություն են հայտնել Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորմանըՖրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի հրավերով Ղազախստանի նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևը նոյեմբերի 4-5-ը պետական այցով մեկնել էր Ֆրանսիա: Ղազախստանի նախագահի գրասենյակի հաղորդմամբ, Տոկաևի այցի ընթացքում...
12:39 06/11/2024Համաշխարհային առաջնորդները շնորհավորում են Թրամփին«ԱՄՆ-ի քաղաքական պատմության ամենամեծ վերադարձը»
11:55 06/11/2024Թրամփը հայտարարել է ԱՄՆ նախագահական ընտրություններում հաղթանակի մասինՆա խոստացել է ընտրողներին, որ իր նախագահությունը կդառնա «իսկապես ոսկե դարաշրջան» ԱՄՆ պատմության մեջ։
11:47 06/11/2024Կուստուրիցան հայտարարել է երաժշտական կարիերան ավարտելու մասինՍերբ կինոռեժիսոր Էմիր Կուստուրիցան ասել է, որ ավարտել է իր երաժշտական կարիերան։ Նրա խմբի՝ «The No Smoking Orchestra» վերջին համերգները տեղի են ունեցել երկու տարի առաջ։ «Երկու տարի առաջ դադարեցի...
11:03 06/11/2024The Hill. Թրամփն արդեն հաղթել է ԱՄՆ նախագահական ընտրություններումՀանրապետական կուսակցությունից ԱՄՆ նախագահի թեկնածու Դոնալդ Թրամփն արդեն հաղթել է ԱՄՆ նախագահական ընտրություններում։ Այս մասին գրում է The Hill-ը՝ հղում անելով քվեարկության արդյունքները վերլուծող...
10:15 06/11/2024Տիկնիզյան. «Ռաուլը Հայաստանի հավաքականո՞ւմ. ես ուրախ կլինեմ, եթե դա տեղի ունենա»Հայաստանի ազգային հավաքականի և «Լոկոմոտիվի» պաշտպան Նաիր Տիկնիզյանն արձագանքել է ազգային հավաքականի գլխավոր մարզչի պաշտոնում Ռաուլ Գոնսալեսի հնարավոր ընտրությանը։ «Ռաուլի գալը քիչ հավանական եմ...
09:23 06/11/2024Թրամփը հավաքել է 230 ընտրողի ձայն՝ Հարիսի 169-ի դիմացEdison Research-ը կանխատեսում է 230 ընտրական ձայն ԱՄՆ նախագահի հանրապետական թեկնածու և ԱՄՆ նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփի համար, իսկ 169 ընտրական ձայն նրա դեմոկրատ մրցակցի և փոխնախագահ Քամալա Հարիսի...
23:40 05/11/2024Նեթանյահուն պաշտոնանկ է արել պաշտպանության նախարարինԻսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն հայտարարել է, որ պաշտոնանկ է արել պաշտպանության նախարար Յոավ Գալանտին։ «Այսօր ես որոշեցի դադարեցնել պաշտպանության նախարարի լիազորությունները»,-«ՌԻԱ նովոստի»-ի...
17:51 05/11/2024Լազարևը ներողություն է խնդրել «Ну ка все вместе» շոուում հանուն Արփի Աբգարյանի սկանդալի համարԵրգիչ Սերգեյ Լազարևը բացատրել է «Ну ка все вместе» նախագծի հատուկ թողարկման ժամանակ իր սկանդալային արարքի պատճառը։ Նա իր թելագրամ ալիքում գրել է, որ նրա գործողությունները պայմանավորված էին «որոշ...
16:32 05/11/2024Պուտին. ՌԴ-ն կշարունակի անել ամեն ինչ հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման համար«Մենք արել և անում ենք ամեն ինչ հայ-ադրբեջանական հարաբերությունները կարգավորելու համար»,- հայտարարել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը օտարերկրյա պետությունների 28 նոր ժամանած դեսպանների, այդ թվում՝ ՀՀ...
15:10 05/11/2024Վլադիմիր Պուտինն ընդունել է ՌԴ-ում Հայաստանի դեսպան Գուրգեն Արսենյանի հավատարմագրերըՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը նոյեմբերի 5-ին ընդունել է օտարերկրյա պետությունների 28 նոր ժամանած դեսպանների, այդ թվում՝ ՌԴ-ում Հայաստանի Հանրապետության դեսպան Գուրգեն Արսենյանի հավատարմագրերը։ Այս...
14:36 05/11/2024Հայաստանի ազգային հավաքականի մարզիչի թեկնածուների թվում է նաև Ռաուլը. ՀՖՖ փոխնախագահ«Ֆասթ նյուզ» հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում Արմեն Նիկողոսյանն ասել է, որ Միշել Տեր-Զաքարյանի հետ հանդիպել են, Մարգար Աղաջանյանի տարբերակն էլ են քննարկել:
12:43 05/11/2024Ադրբեջանն ավտnրիտար երկիր է, չեմ մասնակցի Բաքվում COP-29-ի. ԹունբերգՇվեդ բնապահպանական ակտիվիստ Գրետա Թունբերգը հայտարարել է, որ բոյկոտում է և չի մեկնելու Բաքու՝ մասնակցելու ՄԱԿ-ի Կլիմայի փոփոխության շրջանակային կոնվենցիայի կողմերի համաժողովի 29-րդ նստաշրջանին: Այս...

17:17 08/05/2025Дженнифер Лопес впервые рассказала о том, как сообщила своим детям о разводе с Беном АффлекомТур Лопес стартует в июле, и в его рамках она выступит также в Армении.
17:12 08/05/2025Бывшая жена Михаила Галустяна впервые прокомментировала развод с нимБывшая жена Михаила Галустяна впервые прокомментировала развод с комиком. Виктория Штефанец поблагодарила подписчиков за «добрую и деликатную» поддержку. «Все вижу. Самое ценное для меня сейчас –...
15:07 08/05/2025Туроператоры в экстренном режиме решают вопросы с туристами в связи с отменой рейсов турецких авиакомпаний в РФРоссийские туроператоры в экстренном режиме решают вопросы с туристами в связи с отменой рейсов турецких авиакомпаний в РФ, ситуация затронет более 15 тысяч человек, говорится в сообщении Ассоциации...
14:30 08/05/2025Второй день конклава: черный дым над Сикстинской капеллой по итогам утреннего голосованияЧерный дым над Сикстинской капеллой после двух туров голосования. Кардиналы вновь соберутся выбирать преемника Папы Римского Франциска во второй половине дня, передает euronews. Из одного из самых...
12:31 08/05/2025Сын Генриха Мхитаряна отмечает вместе с «Интером» выход в финал Лиги чемпионовАрмянский полузащитник миланского «Интера» Генрих Мхитарян вывел на поле сына после победы над «Барселоной» (4:3) в ответном полуфинальном матче Лиги чемпионов.
11:49 08/05/20258 и 9 мая – Дни памяти и примирения, посвященные погибшим во Второй мировой войне24 ноября 2004 года Генеральная Ассамблея ООН, по инициативе России и других стран СНГ, своей резолюцией № A/RES/59/26 провозгласила 8 и 9 мая Днями памяти и примирения (англ.
18:00 07/05/2025В Петербурге блокадницы из Армении примут участие в мероприятиях Великой ПобедыПроживающие в Армении блокадницы Галина Петухова и Галина Федорова отправились в Санкт-Петербург, чтобы принять участие в торжественных мероприятиях, приуроченных к 80-летию Победы в Великой...
17:54 07/05/2025Роналдо сняли в пьяном виде на выходе из ресторана в МадридеДвукратный чемпион мира по футболу бразилец Роналдо попал на камеры в состоянии сильного алкогольного опьянения, пишет РИА Новости.
17:45 07/05/2025Самолет президента Сербии возобновил полет в Москву после остановки в БакуСамолет президента Сербии Александра Вучича по дороге в Москву вынужденно приземлился в Баку, сообщило азербайджанское информагентство АПА.
15:53 07/05/2025Актер и спортсмен-экстремал Сергей Бойцов: «Армения - это любовь»Известный российский актер, режиссер, сценарист, спортсмен-экстремал Сергей Бойцов признался Армении в любви после уникальной игры в настольный теннис на высоте 2 450 м, под куполом воздушного шара.
14:55 07/05/2025Популярный телеведущий умер во время МРТБразильский теле- и радиоведущий, музыкальный продюсер и писатель Луис Антонио Мелло ушел из жизни в возрасте 70 лет.
14:22 07/05/2025«Его следует клонировать»: итальянские СМИ про игру Мхитаряна в матче «Интер» - «Барселона»Первую путевку в финал Лиги чемпионов завоевал «Интер». Команда Симоне Индзаги оказалась сильнее «Барселоны» (7:6 по сумме двух встреч) и будет готовиться к сражению за главный трофей клубного...
13:09 07/05/2025Врачи бьют тревогу из-за популярного среди мужчин бьюти-трендаВ социальных сетях набирает популярность новый мужской тренд – укорачивание ресниц для создания более мужественного образа.
12:47 07/05/2025Король Карл III и королева Камилла открыли портреты друг друга с коронацииВо вторник, по случаю второй годовщины со дня официального восшествия на престол, король Великобритании Карл III и королева Камилла представили публике свои официальные коронационные портреты,...
12:41 07/05/2025Самое тайное голосование в мире: выборы Папы Римского в Ватикане7 мая начинаются выборы Папы Римского. Считается, что кардиналов направляет сам Святой Дух — а чтобы исключить любое постороннее вмешательство в голосование, конклав полностью изолируют от внешнего...
12:36 07/05/2025«Это невероятные ощущения!» Мхитарян – после победы над «Барселоной»Армянский полузащитник «Интера» Генрих Мхитарян поделился комментарием после победы над «Барселоной» в ответном матче полуфинала Лиги чемпионов (4:3).
17:22 06/05/2025Кадыров хочет покинуть пост главы ЧечниГлава Чечни Рамзан Кадыров просит, чтобы его освободили от должности. Об этом он сам рассказал в комментарии ИА «Чечня сегодня». Таким образом Кадыров прокомментировал слухи, согласно которым он...
16:48 06/05/2025Бундестаг не выбрал Фридриха Мерца канцлером. В истории Германии такого еще не случалосьЛидер немецких консерваторов Фридрих Мерц по итогам голосования в Бундестаге не смог набрать достаточного числа голосов для утверждения новым канцлером, передает ВВС.
13:25 06/05/2025В наряде из крокодиловой кожи и бриллиантах: Ким Кардашьян привлекла всеобщее внимание на Met GalaВ Нью-Йорке состоялся ежегодный бал Института костюма — Met Gala. Мероприятие приурочили к открытию выставки Superfine: Tailoring Black Style, вдохновенной книгой Моники Миллер «Рабы моды: черный...
12:48 06/05/2025Рианна снова беременна – уже в третий разПевица Рианна ждет третьего ребенка от A$AP Rocky. Певица продемонстрировала свою беременность на Met Gala — традиционном бале Института костюма Метрополитен-музея и главном модном событии года,...