14:04 24/10/2024Փաշինյան-Ալիև «բանակցություններ»՝ ԲՐԻՍԿ-ի գագաթնաժողովինԲՐԻՍԿ-ի գագաթնաժողովի ընթացքում Հայաստանի ու Ադրբեջանի ղեկավարներն ընդլայնեցին բանակցությունները՝ ներգրավելով նաև հայկական պատվիրակության ներկայացուցչին, Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Ջեյհուն Բայրամովին։
13:06 24/10/2024ՖԻՖԱ-ի դասակարգման աղյուսակում Հայաստանի հավաքականը նահանջել էՀոկտեմբերի 24-ին ՖԻՖԱ-ն հրապարակել է ազգային հավաքականների դասակարգման վարկանիշային թարմացված աղյուսակը։ Հայաստանի ազգային հավաքականը նահանջել է երեք հորիզոնականով և այժմ զբաղեցնում է 99-րդ տեղը։...
12:10 24/10/2024Մինչ Պուտինը խոսում է, Փաշինյանը ծիծաղեցնում է ԱլիևինԲՐԻԿՍ-ի գագաթաժողովի մեկնարկին մասնակից երկրների ու միջազգային կազմակերպությունների ղեկավարները լուսանկարվեցին։ Արարողակարգային այդ հատվածը մի քիչ երկարեց։ Բացակա կար։ Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ...
11:15 24/10/2024Կազանում հանդիպել են Նիկոլ Փաշինյանն ու Իրանի նախագահըՄասուդ Փեզեշքիանն ընդգծել է, որ իր երկրի առաջնահերթությունն է զարգացնել հարաբերությունները հարևան և բարեկամ պետությունների հետ` հավելելով, որ Հայաստանն այդ երկրներից մեկն է։
10:35 24/10/2024Կինոյի հանճար Արտավազդ Փելեշյանը մրցանակ կստանա համաշխարհային կինոյում ունեցած ավանդի համար«Послание к человеку» («Ուղերձ մարդուն») 34-րդ միջազգային կինոփառատոնում համաշխարհային կինոյում ունեցած ավանդի համար մրցանակը կտրվի հայ և համաշխարհային կինոյի հսկաներից մեկին՝ հանճարեղ հայ ռեժիսոր և...
09:30 24/10/2024Խաչանովը դուրս է եկել Վիեննայի մրցաշարի 2-րդ շրջանՀամաշխարհային դասակարգման աղյուսակում 24-րդ տեղը զբաղեցնող հայազգի ռուս թենիսիստ Կարեն Խաչանովը Վիեննայում (Ավստրիա) ATP-500 կարգի մրցաշարի մեկնարկային խաղում հաղթել է բրազիլացի Տիագո Ուայլդին։...
08:42 24/10/2024Նիկոլ Փաշինյանը մեկնել է ԿազանՆիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային մեկօրյա այցով մեկնել է Ռուսաստանի Դաշնություն: Նա Կազանում կմասնակցի «ԲՐԻԿՍ+» գագաթնաժողովին:
08:28 24/10/2024Դ. Թրամփ. Քամալա Հարիսը ՈՉԻՆՉ չարեց, երբ 120,000 հայ քրիստոնյաներ սարսափելի կերպով հալածվեցին և բռնի տեղահանվեցին ԱրցախիցԱյսօր, ընտրություններից շուրջ 2 շաբաթ առաջ Թրամփն այսպիսի գրառում է արել Արցախի վերաբերյալ. «Քամալա Հարիսը ՈՉԻՆՉ չարեց, երբ 120,000 հայ քրիստոնյաներ սարսափելի կերպով հալածվեցին և բռնի տեղահանվեցին...
23:01 23/10/2024Իսրայելական ինքնաթիռները հարվածել են Բեյրութում Իրանի դեսպանատան մոտ գտնվող շենքինԻսրայելի ռազմաօդային ուժերի կործանիչները հրթիռային հարված են հասցրել Բեյրութի հարավային արվարձանում գտնվող Ուզայ թաղամասին։ Ինչպես ՏԱՍՍ-ի թղթակցին հայտնել է քաղաքացիական պաշտպանության ծառայության իր...
16:26 23/10/2024ԵՄ-ն ԲՐԻԿՍ-ի գագաթնաժողովին մասնակցող Էրդողանին կոչ է արել «մասնակցել Ռուսաստանի Դաշնության մեկուսացմանը»Եվրամիությունն ակնկալում է, որ Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը և միությանն անդակցելու մյուս թեկնածու երկրների ղեկավարները, որոնք հավաքվել են Կազանում BRICS-ի գագաթնաժողովին մասնակցելու,...
14:11 23/10/2024«Միսս Տիեզերք» մրցույթի կազմակերպիչները կոչ են արել Հայաստանին նոր մասնակից ընտրել«Միսս Տիեզերք» մրցույթի կազմակերպիչները հայտարարություն են տարածել՝ պարզաբանելով, թե ինչու են մերժել «Միսս Տիեզերք Հայաստան» մրցույթում ընտրված զգությամբ ռուս Իրինա Զախարովայի մասնակցությունը...
13:04 23/10/2024Lonely Planet-ը Հայաստանն ընդգրկել է անհավանական տուրիստական ուղղությունների ցանկումՀամաշխարհային առաջատար Lonely Planet հրատարակությւոնը 2025 թվականի համար հրապարակել է անհավանական տուրիստական 30 ուղղություններում։ Ցանկում ներառված է նաև Հայաստանը։ Ուղղությունների ընտրությունն...
12:43 23/10/2024Կազան. Ալիևը կծեց չակ-չակն ու փոխանցեց պատվիրակության անդամինԱդրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևն արդեն Կազանում է՝ մասնակցելու ԲՐԻԿՍ-ի գագաթնաժողովին։ Այս մասին գրումէ «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը։ Թաթարստանի օդանավակայանում նրան դիմավորել է Թաթարստանի նախագահ...
10:42 23/10/2024«Հըզբոլլшհը» մեկ օրում ոչնչացրել է իսրայելական «Մերկավա» դասի հինգ տանկՎերջին 24 ժամվա ընթացքում շիական «Հըզբոլլահ» շարժման մարտիկները ոչնչացրել են Իսրայելի պաշտպանության բանակի հինգ «Մերկավա» տանկ։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, այդ մասին հայտնել է Al Mayadeen հեռուստաալիքը։ Նրա...
10:28 23/10/2024McDonald's-ի բուրգերի հետևանքով կան տասնյակ թունավորվածներ, մեկ մարդ մահացել է. Ընկերության բաժնետոմսերի գինն ընկնում էԱՄՆ տասը նահանգներում գրանցվել է աղիքային ցուպիկի բռնկում։ Տուժել է 48 մարդ, տասը մարդ հոսպիտալացվել է։ Տուժածներից մեկի կյանքը փրկել չի հաջողվել։ Այս մասին գրում է միջազգային մամուլը՝ վկայակոչելով...
09:54 23/10/2024Սասունյան. Բացահայտվել է ՄԱԿ-Ադրբեջան համաձայնագրի տեքստը Բաքվում կայանալիք կլիմայի գագաթնաժողովի համարՔանի որ նոյեմբերի 11-ին Բաքվում նախատեսված է անցկացնել ՄԱԿ-ի կլիմայի գագաթնաժողովը (COP29), գնալով ավելի հստակ է դառնում, որ չպետք է Ադրբեջանին թույլ տրվեր հյուրընկալել նման հեղինակավոր հավաք։ Ի...
09:42 23/10/2024Սյուզաննա Մելքոնյանը հաղթել է Voice of Turan երգի միջազգային մրցույթումԵրգչուհի Սյուզաննա Մելքոնյանը հաղթել է Voice of Turan երգի միջազգային մրցույթում: Այս մասին տեղեկանում ենք երգչուհու ինստագրամյան էջից: «Հայաստանը Հաղթեց Voice of Turan միջազգային մրցույթում»,- գրել...
09:27 23/10/2024ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարը ժամանել է Կազան՝ մասնակցելու ԲՐԻԿՍ-ի գագաթնաժողովինՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Անտոնիո Գուտերեշը ժամանել է Կազան՝ մասնակցելու BRICS-ի երկրների ղեկավարների գագաթնաժողովին։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, Անտոնիո Գուտերեշը Կազանի միջազգային օդանավակայանում...
23:14 22/10/2024Ըմբիշ Հայկ Խլոյանը՝ աշխարհի չեմպիոնԱլբանիայի Տիրանա քաղաքում ընթացող ըմբշամարտի մինչև 23 տարեկաննների Աշխարհի առաջնության եզրափակիչ փուլում Հայաստանի ներկայացուցիչ Հայկ Խլոյանը (97կգ) 11։6 հաշվով հաղթեց Բելառուսի ներկայացուցիչ...
17:14 22/10/2024«Ինչո՞ւ չի կարելի ուտել կենդանիների համար նախատեսված կերը». Ռուսաստանի դպրոցներում բացատրում են կվադրոբինգի վնասներըՌուսաստանի դպրոցներում սկսել են պրոֆիլակտիկ զրույցներ անցկացնել աշակերտների հետ՝ բացատրելով կվադրոբինգի վնասները։ Ռուսական ԶԼՄ-ների փոխանցմամբ, ուսուցիչները, հրավիրված հոգեբանները և տեսուչները...

16:23 18/04/2025Галузин – Рубиняну: Москва готова и далее содействовать поиску точек соприкосновения между Ереваном и Анкарой18 апреля состоялся телефонный разговор заместителя министра иностранных дел Российской Федерации Михаила Галузина со спецпредставителем Армении по нормализации отношений с Турцией, заместителем...
15:30 18/04/2025Известный дрессировщик Виктор Кудрявцев умер после продолжительной болезниДрессировщик, народный артист России Виктор Кудрявцев умер на 75-м году жизни после продолжительной болезни, сообщил РИА Новости сын директора Московского Цирка Никулина на Цветном бульваре Юрий...
15:26 18/04/2025Украина: Зеленский подписал законы о продлении военного положения и мобилизацииПрезидент Владимир Зеленский подписал законы о продлении срока действия военного положения в Украине, а также продлении срока проведения всеобщей мобилизации на 90 дней, до 6 августа.
13:03 18/04/2025Посол Беларуси в Армении освобожден от должностиБелорусский лидер Александр Лукашенко освободил от должностей послов республики в Армении и Нигерии и по совместительству в Гане, Камеруне и Кот-д'Ивуаре.
12:53 18/04/2025В России представили золотой кулич за 2,7 млн рублей и пасхальный iPhone 16 ProСпециализирующаяся на производстве смартфонов и носимой электроники из дорогих материалов компания Caviar представила эксклюзивную коллекцию в преддверии Пасхи — люксовый кулич, оформленный пищевым...
11:39 18/04/2025Города Италии уходят под водуМощное наводнение на северо-западе Италии. Под воду уходят Турин и регион Пьемонт, передает МИР 24. Из-за ливней уровень воды в реках достиг критических отметок. В одном из городов эвакуированы 150...
17:22 17/04/2025Захарова – о заявлении Пашиняна по роспуску Минской группы ОБСЕОфициальный представитель МИД РФ Мария Захарова на брифинге 17 апреля ответила на вопрос, как в Москве воспринимают готовность Никола Пашиняна распустить Минскую группу ОБСЕ.
17:07 17/04/2025У нас есть уникальный картографический материал: Захарова о готовности Москвы помочь Еревану и Баку в делимитации«Вы знаете, комплекс трехсторонних договоренностей на высшем уровне, о которых Вы сейчас сказали, полностью сохраняет свою актуальность.
16:54 17/04/2025Захарова: Не питаем никаких иллюзий относительно благих намерений Парижа на Южном КавказеИмеются все основания полагать, что европейцы, в первую очередь, французы заинтересованы в поддержании региональной напряженности для достижения собственных геополитических целей, заявила официальный...
14:50 17/04/2025Арман Царукян: Никто не хочет драться со мной, поскольку я самый опасный боец в категорииБоец UFC Арман Царукян в подкасте Jaxxon высказал мнение насчет ближайшего будущего Илии Топурии. Его слова приводит sport24. Ранее испанец объявил о переходе в легкий вес и рассчитывает сразу же...
13:07 17/04/2025Премьер Италии Мелони едет к Трампу обсуждать тарифыПремьер-министр Италии Джорджа Мелони направляется в США, чтобы встретиться с Дональдом Трампом. В ходе визита ей придется балансировать на грани между представлением интересов ЕС и сохранением...
12:26 17/04/2025Пасынок Стаса Намина согласился с обвинением в убийстве брата и бабушки, но…Пасынок рок-музыканта Стаса Намина Роман Ткаченко признал вину в убийстве брата и бабушки, но не согласился с его квалификацией, передает корреспондент РИА Новости из зала Московского областного...
12:00 17/04/2025Певица Слава предложила Евгению Петросяну «бросить свою швабру» и жениться на нейПевица Слава опубликовала в личном блоге видео с пляжа в Дубае, в котором обратилась к юмористу Евгению Петросяну.
16:39 16/04/2025Генконсульство опровергло данные об экстренном переселении российских туристов в ХургадеГенконсульство РФ в Хургаде опровергло информацию об экстренном переселении российских туристов из одного отеля в другой из-за плохого сервиса.
15:53 16/04/2025Пальмовое масло - на пляжах АнапыВыбросы белого вещества зафиксировали 5 апреля на береговой линии Бугазской косы под Анапой. О том, что обнаруженное вещество — пальмовое масло заявил тогда директор природоохранных программ...
14:44 16/04/2025Под Петербургом муж с ружьем остановил автобус и похитил свою женуЖенщину похитили из автобуса в Выборгском районе Ленинградской области РФ. В преступлении заподозрили ее мужа, передает Росбалт. Инцидент произошел поздно вечером в минувший понедельник, 14 апреля, в...
13:53 16/04/2025Хачанов о победе над Норри: Люблю, когда трибуны заводятся, это тоже мне придало и уверенностиРоссийский теннисист армянского происхождения Карен Хачанов высказался про выход во 2-й круг турнира в Барселоне (Испания).
13:41 16/04/2025В Госдуме РФ предложили сократить женщинам рабочий день на часЖенщинам нужно сократить рабочий день на один час, предложил в разговоре с РИА Новости депутат Госдумы Игорь Антропенко.
13:16 16/04/2025После землетрясения – потоп. На Мьянму обрушился новый удар стихииРазрушенную после землетрясения Мьянму теперь заливает. Наводнение произошло на севере страны, передает «МИР 24». Дом, устоявший во время землетрясения, рухнул под натиском воды. Улицы города...
12:12 16/04/2025На Земле началась сильная магнитная буряМагнитные бури считаются опасными для людей с хроническими заболеваниями, в том числе гипертонией и сосудистыми болезнями. Они могут вызвать обострение. Поэтому эксперты рекомендуют в такие дни беречь себя и следить за показателями артериального давления.