14:04 24/10/2024Փաշինյան-Ալիև «բանակցություններ»՝ ԲՐԻՍԿ-ի գագաթնաժողովինԲՐԻՍԿ-ի գագաթնաժողովի ընթացքում Հայաստանի ու Ադրբեջանի ղեկավարներն ընդլայնեցին բանակցությունները՝ ներգրավելով նաև հայկական պատվիրակության ներկայացուցչին, Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Ջեյհուն Բայրամովին։
13:06 24/10/2024ՖԻՖԱ-ի դասակարգման աղյուսակում Հայաստանի հավաքականը նահանջել էՀոկտեմբերի 24-ին ՖԻՖԱ-ն հրապարակել է ազգային հավաքականների դասակարգման վարկանիշային թարմացված աղյուսակը։ Հայաստանի ազգային հավաքականը նահանջել է երեք հորիզոնականով և այժմ զբաղեցնում է 99-րդ տեղը։...
12:10 24/10/2024Մինչ Պուտինը խոսում է, Փաշինյանը ծիծաղեցնում է ԱլիևինԲՐԻԿՍ-ի գագաթաժողովի մեկնարկին մասնակից երկրների ու միջազգային կազմակերպությունների ղեկավարները լուսանկարվեցին։ Արարողակարգային այդ հատվածը մի քիչ երկարեց։ Բացակա կար։ Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ...
11:15 24/10/2024Կազանում հանդիպել են Նիկոլ Փաշինյանն ու Իրանի նախագահըՄասուդ Փեզեշքիանն ընդգծել է, որ իր երկրի առաջնահերթությունն է զարգացնել հարաբերությունները հարևան և բարեկամ պետությունների հետ` հավելելով, որ Հայաստանն այդ երկրներից մեկն է։
10:35 24/10/2024Կինոյի հանճար Արտավազդ Փելեշյանը մրցանակ կստանա համաշխարհային կինոյում ունեցած ավանդի համար«Послание к человеку» («Ուղերձ մարդուն») 34-րդ միջազգային կինոփառատոնում համաշխարհային կինոյում ունեցած ավանդի համար մրցանակը կտրվի հայ և համաշխարհային կինոյի հսկաներից մեկին՝ հանճարեղ հայ ռեժիսոր և...
09:30 24/10/2024Խաչանովը դուրս է եկել Վիեննայի մրցաշարի 2-րդ շրջանՀամաշխարհային դասակարգման աղյուսակում 24-րդ տեղը զբաղեցնող հայազգի ռուս թենիսիստ Կարեն Խաչանովը Վիեննայում (Ավստրիա) ATP-500 կարգի մրցաշարի մեկնարկային խաղում հաղթել է բրազիլացի Տիագո Ուայլդին։...
08:42 24/10/2024Նիկոլ Փաշինյանը մեկնել է ԿազանՆիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային մեկօրյա այցով մեկնել է Ռուսաստանի Դաշնություն: Նա Կազանում կմասնակցի «ԲՐԻԿՍ+» գագաթնաժողովին:
08:28 24/10/2024Դ. Թրամփ. Քամալա Հարիսը ՈՉԻՆՉ չարեց, երբ 120,000 հայ քրիստոնյաներ սարսափելի կերպով հալածվեցին և բռնի տեղահանվեցին ԱրցախիցԱյսօր, ընտրություններից շուրջ 2 շաբաթ առաջ Թրամփն այսպիսի գրառում է արել Արցախի վերաբերյալ. «Քամալա Հարիսը ՈՉԻՆՉ չարեց, երբ 120,000 հայ քրիստոնյաներ սարսափելի կերպով հալածվեցին և բռնի տեղահանվեցին...
23:01 23/10/2024Իսրայելական ինքնաթիռները հարվածել են Բեյրութում Իրանի դեսպանատան մոտ գտնվող շենքինԻսրայելի ռազմաօդային ուժերի կործանիչները հրթիռային հարված են հասցրել Բեյրութի հարավային արվարձանում գտնվող Ուզայ թաղամասին։ Ինչպես ՏԱՍՍ-ի թղթակցին հայտնել է քաղաքացիական պաշտպանության ծառայության իր...
16:26 23/10/2024ԵՄ-ն ԲՐԻԿՍ-ի գագաթնաժողովին մասնակցող Էրդողանին կոչ է արել «մասնակցել Ռուսաստանի Դաշնության մեկուսացմանը»Եվրամիությունն ակնկալում է, որ Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը և միությանն անդակցելու մյուս թեկնածու երկրների ղեկավարները, որոնք հավաքվել են Կազանում BRICS-ի գագաթնաժողովին մասնակցելու,...
14:11 23/10/2024«Միսս Տիեզերք» մրցույթի կազմակերպիչները կոչ են արել Հայաստանին նոր մասնակից ընտրել«Միսս Տիեզերք» մրցույթի կազմակերպիչները հայտարարություն են տարածել՝ պարզաբանելով, թե ինչու են մերժել «Միսս Տիեզերք Հայաստան» մրցույթում ընտրված զգությամբ ռուս Իրինա Զախարովայի մասնակցությունը...
13:04 23/10/2024Lonely Planet-ը Հայաստանն ընդգրկել է անհավանական տուրիստական ուղղությունների ցանկումՀամաշխարհային առաջատար Lonely Planet հրատարակությւոնը 2025 թվականի համար հրապարակել է անհավանական տուրիստական 30 ուղղություններում։ Ցանկում ներառված է նաև Հայաստանը։ Ուղղությունների ընտրությունն...
12:43 23/10/2024Կազան. Ալիևը կծեց չակ-չակն ու փոխանցեց պատվիրակության անդամինԱդրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևն արդեն Կազանում է՝ մասնակցելու ԲՐԻԿՍ-ի գագաթնաժողովին։ Այս մասին գրումէ «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը։ Թաթարստանի օդանավակայանում նրան դիմավորել է Թաթարստանի նախագահ...
10:42 23/10/2024«Հըզբոլլшհը» մեկ օրում ոչնչացրել է իսրայելական «Մերկավա» դասի հինգ տանկՎերջին 24 ժամվա ընթացքում շիական «Հըզբոլլահ» շարժման մարտիկները ոչնչացրել են Իսրայելի պաշտպանության բանակի հինգ «Մերկավա» տանկ։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, այդ մասին հայտնել է Al Mayadeen հեռուստաալիքը։ Նրա...
10:28 23/10/2024McDonald's-ի բուրգերի հետևանքով կան տասնյակ թունավորվածներ, մեկ մարդ մահացել է. Ընկերության բաժնետոմսերի գինն ընկնում էԱՄՆ տասը նահանգներում գրանցվել է աղիքային ցուպիկի բռնկում։ Տուժել է 48 մարդ, տասը մարդ հոսպիտալացվել է։ Տուժածներից մեկի կյանքը փրկել չի հաջողվել։ Այս մասին գրում է միջազգային մամուլը՝ վկայակոչելով...
09:54 23/10/2024Սասունյան. Բացահայտվել է ՄԱԿ-Ադրբեջան համաձայնագրի տեքստը Բաքվում կայանալիք կլիմայի գագաթնաժողովի համարՔանի որ նոյեմբերի 11-ին Բաքվում նախատեսված է անցկացնել ՄԱԿ-ի կլիմայի գագաթնաժողովը (COP29), գնալով ավելի հստակ է դառնում, որ չպետք է Ադրբեջանին թույլ տրվեր հյուրընկալել նման հեղինակավոր հավաք։ Ի...
09:42 23/10/2024Սյուզաննա Մելքոնյանը հաղթել է Voice of Turan երգի միջազգային մրցույթումԵրգչուհի Սյուզաննա Մելքոնյանը հաղթել է Voice of Turan երգի միջազգային մրցույթում: Այս մասին տեղեկանում ենք երգչուհու ինստագրամյան էջից: «Հայաստանը Հաղթեց Voice of Turan միջազգային մրցույթում»,- գրել...
09:27 23/10/2024ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարը ժամանել է Կազան՝ մասնակցելու ԲՐԻԿՍ-ի գագաթնաժողովինՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Անտոնիո Գուտերեշը ժամանել է Կազան՝ մասնակցելու BRICS-ի երկրների ղեկավարների գագաթնաժողովին։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, Անտոնիո Գուտերեշը Կազանի միջազգային օդանավակայանում...
23:14 22/10/2024Ըմբիշ Հայկ Խլոյանը՝ աշխարհի չեմպիոնԱլբանիայի Տիրանա քաղաքում ընթացող ըմբշամարտի մինչև 23 տարեկաննների Աշխարհի առաջնության եզրափակիչ փուլում Հայաստանի ներկայացուցիչ Հայկ Խլոյանը (97կգ) 11։6 հաշվով հաղթեց Բելառուսի ներկայացուցիչ...
17:14 22/10/2024«Ինչո՞ւ չի կարելի ուտել կենդանիների համար նախատեսված կերը». Ռուսաստանի դպրոցներում բացատրում են կվադրոբինգի վնասներըՌուսաստանի դպրոցներում սկսել են պրոֆիլակտիկ զրույցներ անցկացնել աշակերտների հետ՝ բացատրելով կվադրոբինգի վնասները։ Ռուսական ԶԼՄ-ների փոխանցմամբ, ուսուցիչները, հրավիրված հոգեբանները և տեսուչները...

15:06 06/11/2023Mkhitaryan thanks Lucescu for trustInter Milan midfielder Henrikh Mkhitaryan has expressed gratitude to Mircea Lucescu for his trust. “Learning about your retirement, I’d like to express my gratitude to you Mister for your belief in...
14:07 06/11/2023Putin to visit Kazakhstan on 9 NovKazakhstan expects Russian President Vladimir Putin to make an official visit to Astana on November 9, TASS reported on Monday, citing the office of Kazakh President Kassym-Jomart Tokayev.
13:06 06/11/2023Tatoyan Foundation, lawyers taking measures to calm tensions in Cows' GardenThe Armenian Patriarchate of Jerusalem sent a letter to the Israeli company XANA CAPITAL to cancel the 99-year lease agreement for 25% of the Armenian quarter.
17:05 04/11/2023Russia offered Armenia ways to circumvent Rome Statute – Foreign MinistryBefore Armenia ratified the Rome Statute of the International Criminal Court (ICC), Moscow had offered Yerevan ways to circumvent it, the Russian Foreign Ministry said in response to a request for...
15:35 04/11/2023All prerequisites in place for signing of Yerevan-Baku peace deal, Russian official saysThere are all prerequisites for the signing of a peace treaty between Armenia and Azerbaijan, Russian Security Council Secretary Nikolai Patrushev said at a forum on Saturday.
13:08 04/11/2023Rep. Pallone stresses urgent need for U.S. humanitarian aid to Karabakh refugeesCongressman Frank Pallone, Jr. (NJ-06) submitted the following testimony to the House Committee on Foreign Affairs during the annual Member Day Hearing on Friday: “Chairman McCaul and Ranking Member...
12:45 04/11/2023Mark Zuckerberg tears ACL while training for MMA boutMark Zuckerberg suffered a torn ACL while training for an upcoming mixed martial arts competition, revealing Friday he’s undergone surgery and is on the road to recovery, the New York Post reported.
11:59 04/11/2023At least 129 killed in Nepal earthquakeAt least 129 people have been killed in an earthquake that struck a remote part of northwestern Nepal overnight on Friday and toppled multiple buildings as officials warned that the death toll could...
11:16 04/11/2023UN chief 'horrified' by deadly Israeli strike on Gaza ambulanceThe head of the United Nations was "horrified" by a strike by Israeli forces on a convoy of ambulances in Gaza on Friday, he said in a statement, adding that the conflict "must stop." The Palestinian...
16:15 03/11/2023U.S. sanctions Gleb Trotsenko, a key shareholder of ZCMCThe United States has expanded sanctions against Russia to further target individuals and entities, including businessman Gleb Trotsenko.
15:34 03/11/2023Malaysian girl struggles to walk or wear shoes due to rare conditionA 12-year-old Malaysian girl has been treated for a rare condition which left her struggling to wear shoes or even walk, Daily Mirror reports.
11:15 03/11/2023Israel’s military says Gaza City under total siegeIsrael’s military says it has “completed the encirclement of Gaza City” and has been attacking outposts, headquarters and other Hamas infrastructure, the BBC reports.
11:00 03/11/2023PACE co-rapporteurs to make monitoring visit to Armenia, meet Karabakh refugeesKimmo Kiljunen (Finland, SOC) and Boriana Åberg (Sweden, EPP/CD), co-rapporteurs of the Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE) for the monitoring of obligations and commitments by...
12:35 02/11/2023Cher set to star in Macy’s Thanksgiving Day Parade this yearCher is obviously a superstar but even a superstar can be the opening act when it comes to Santa. Organizers of this year’s Macy’s Thanksgiving Day Parade have nabbed the Oscar-, Emmy- and Grammy...
12:06 02/11/2023Moderna co-founder Noubar Afeyan sounds the alarm on ArtsakhNoubar Afeyan, co-founder of Moderna, engages in a conversation with CNN's Christiane Amanpour, highlighting the mass exodus of ethnic Armenians from Artsakh (Nagorno-Karabakh) and the unjust...
11:00 02/11/2023Blinken to travel to Turkey on SundayU.S. Secretary of State Antony Blinken will visit Turkey on Sunday, Reuters reported, citing a Turkish diplomatic source. Blinken will be in the Turkish capital of Ankara on Nov. 5, the source said.
17:07 01/11/2023Israel called up many ethnic Armenian reservists amid war with HamasThe situation remains tense in Israel amid the ongoing rocket strikes on the country’s central and southern parts by Hamas fighters, Artiom Chernamorian, editor-in-chief of the newspaper Israelahayer...
16:05 01/11/2023Limited Gaza evacuations to be allowed after Qatar brokers dealQatar has mediated an agreement between Egypt, Israel and Hamas, in coordination with the U.S., which will allow limited evacuations from besieged Gaza, a source briefed on the deal told Reuters on...
15:35 01/11/2023Uzay Bulut։ Pan-Turkism has received a boost through the 2020-23 Azeri-Turkish genocide against ArtsakhUzay Bulut is a Turkish journalist, political analyst, researcher of "The Philos Project" formerly based in Ankara.
14:36 01/11/2023Second person to receive pig heart transplant dies in U.S.The second person to receive a transplanted heart from a pig has died, nearly six weeks after the highly experimental surgery, his Maryland doctors announced Tuesday.