11:02 26/10/2024Իրանի վրա Իսրայելի hարձակման ժամանակ Նեթանյահուն գտնվել է ռազմաբազայի բունկերումԻսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն այլ բարձրաստիճան պաշտոնյաների հետ գտնվում էր Թել Ավիվի ռազմաբազայի հատուկ բունկերում՝ Իրանի վրա հարձակման ժամանակ: Վեստի.ռու-ի հաղորդմամբ հայտնել են նրա...
10:36 26/10/2024Իրանը հերքnւմ է 100 իսրայելական ինքնաթիռների ներգրավման և 20 թիրախների խոցման մասին լուրերըTasnim գործակալությունը հերքել է տեղեկություններն այն մասին, որ Իսրայելի կողմից Իրանին հարվածների ժամանակ 20 թիրախներ են խոցվել, 100 իսրայելական ռազմական ինքնաթիռներ են ներգրավված եղել...
10:17 26/10/2024ՊՍԺ-ն հրաժարվել է Մբապեին վճարել 55 միլիոն եվրո«Պարի Սեն Ժերմեն» ֆուտբոլային ակումբը հրաժարվել է կատարել դատարանի որոշումը և վճարել «Ռեալի» հարձակվող Կիլիան Մբապեին 55 միլիոն եվրո։ sport.ru-ն գրում է, որ ավելի վաղ Պրոֆեսիոնալ ֆուտբոլի լիգայի...
10:03 26/10/2024ATP-500․ Կարեն Խաչանովը կիսաեզրափակչում էՀամաշխարհային դասակարգման աղյուսակում 24-րդ տեղը զբաղեցնող հայազգի ռուս թենիսիստ Կարեն Խաչանովը դուրս է եկել Ավստրիայի մայրաքաղաք Վիեննայում անցկացվող ATP-500 մրցաշարի կիսաեզրափակիչ։ Նա քառորդ...
09:38 26/10/2024Իսրայելը նախապես զգուշացրել է Իրանին hարձակման մասին. ԶԼՄ-ներԻսրայելը նախապես զգուշացրել է Իրանին մոտալուտ հարվածի և պոտենցիալ թիրախների մասին՝ կոչ անելով չհարձակվել ի պատասխան։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, հայտնում է Axios պորտալը՝ վկայակոչելով երեք իրազեկ...
08:54 26/10/2024Իuրայելը հարվшծներ է հասցրել Իրшնին, գործողությունը ստացել է «Ապաշխարության օրեր» ծածկանունըԻրանի վրա հարձակման Իսրայելի գործողությունը, որը տեղի է ունեցել շաբաթ գիշեր, ստացել է «Ապաշխարության օրեր» ծածկանունը: Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, հայտնում է Axios-ի թղթակից Բարաք Ռավիդը X սոցիալական...
14:59 25/10/2024Հայ և թnւրք ըմբիշները ծեծկռտուք են սարքել հենց մրցումային գորգի վրաՏեսանյութում երևում է, որ առաջինը թուրք ըմբիշն է ձեռքերով սկսում հարվածել Լյովա Գևորգյանին։
10:25 25/10/2024ԱՄՆ պետքարտուղարն ու Թուրքիայի ԱԳ նախարարը հեռախոսազրույց են ունեցելԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինկենը հեռախոսազրույց է ունեցել Թուրքիայի ԱԳ նախարար Հաքան Ֆիդանի հետ։ ԱՄՆ Պետքարտուղարության հաղոորդմամբ, նրանք քննարկել են Գազայում ու Լիբանանում տիրող իրավիճակը,...
19:16 24/10/2024Իլոն Մասկն աշխատում է Robots-ի նոր տարբերակի վրա, որը կարող է կրել երեխային 9 ամիսSmart Tech-ը X-ի էջում գրում է․ «Այսպիսով, Իլոն Մասկը ներկայումս աշխատում է Robots-ի նոր տարբերակի վրա, որը կարող է կրել ձեր երեխային 9 ամիս, մինչ դուք գնում եք ձեր աշխատանքին: Դուք և ձեր ամուսինը...
17:58 24/10/2024McDonald's-ի նախագահը խոստացել է բուրգերներից հեռացնել սոխըԱՄՆ որոշ նահանգներում McDonald's-ի ցանցում թունավորման դեպքերը կարող են կապված լինել բուրգերներում օգտագործվող սոխի հետ։ Այս մասին տեսաուղերձում հայտնել է ԱՄՆ-ի McDonald's-ի նախագահ Ջո Էրլինգերը։...
17:29 24/10/2024Հոլանդին գրավում է «Ռեալ» տեղափոխվելու գաղափարըՄադրիդցիները հետաքրքրված են «Մանչեսթեր Սիթիի» հարձակվողով
17:10 24/10/2024Ինչ են քննարկել Փաշինյանն ու Ալիևը ԿազանումԱյսօր Նիկոլ Փաշինյանը և Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահ Իլհամ Ալիևը հանդիպել են Ռուսաստանի Դաշնության Կազան քաղաքում՝ BRICS-ի 16-րդ գագաթնաժողովի շրջանակներում։ ՀՀ կառավարությունից հայտնում են, որ...
17:01 24/10/2024«Դանա» ցիկլոնը մոտենում է Հնդկաստանին. Տարհանվել է 1.5 մլն մարդՀնդկաստանի իշխանությունները տարհանել են 1.5 մլն մարդու Օդիշա և Արևմտյան Բենգալ նահանգներից, որտեղով, ըստ կանխատեսումների, անցնելու է «Դանա» ցիկլոնը։ BBC-ի փոխանցմամբ, հազարավոր փրկրարաներ գործի են...
16:45 24/10/2024Աշխարհը մեծ ընտանիք է դարձել, բայց այնտեղ էլ են կռիվներ լինում. Պուտինի արձագանքը՝ ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարին«Ժամանակակից աշխարհը դարձել է մի մեծ ընտանիք, բայց ընտանիքներում նույնպես խնդիրներ կան»,- «ԲՐԻԿՍ+» գագաթնաժողովին ունեցած ելույթում ասել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը։ Այսպես է նա մեկնաբանել ՄԱԿ-ի...
16:30 24/10/2024Մահացել է Տարզանի հեռուստասերիալից հայտնի դերասան Ռոն Էլին86 տարեկանում մահացել է հոլիվուդյան աստղ Ռոն Էլին, որն առավել հայտնի էր «Տարզան» հեռուստասերիալից։ «Աշխարհը կորցրեց ճանաչված մեծագույն մարդկանցից մեկին, իսկ ես կորցրեցի հայրիկիս»,-BBC-ի փոխանցմամբ,...
16:29 24/10/2024Փաշինյանը և Ալիևն ավարտեցին հանդիպումըՓաշինյանը և Ալիևն ավարտեցին իրենց հանդիպումը Կազանում BRICS-ի գագաթնաժողովի շրջանակում։ Այդ մասին հայտնում է ՏԱՍՍ-ը։ Հիշեցնենք, որ մեկ ժամ առաջ ՀՀ կառավարությունից տեղեկացրել էին, որ Կազանում՝...
15:32 24/10/2024Պուտինի ուշադրությունից չի վրիպել Փաշինյանի և Ալիևի աշխույժ զրույցըՌԴ նախագահ Վլադիմիր պուտինի ուշադրությունից չի վրիպել Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ու Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի աշխույժ զրույցը ԲՐԻԿՍ+/աութռիչ» ձևաչափով գագաթնաժողովի ընթացքում։ Փաշինյնաի...
15:20 24/10/2024Փաշինյան. Երևանը Բաքվին առաջարկել է ստորագրել համաձայնագիրըԽաղաղության պայմանագիրը Բաքվի հետ համաձայնեցված է առնվազն 80-90 տոկոսով։ Այս մասին ԲՐԻԿՍ-ի գագաթնաժողովին հայտարարել է Հայաստանի վարչապետի աթոռը զբաղեցնող Նիկոլ Փաշինյանը՝ նշելով, որ պայմանագրի...
15:08 24/10/2024Կազանում Փաշինյան-Ալիև երկկողմ հանդիպում է կայանումԿազանում՝ BRICS-ի 16-րդ գագաթնաժողովի շրջանակներում տեղի է ունենում Փաշինյանի հանդիպումն Արբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ կառավարությունից։
14:22 24/10/2024ԲՐԻԿՍ-ի գագաթնաժողովում Փաշինյանի և Ալիևի խոսակցությունը չի խանգարել ընդհանուր քննարկմանը. ՊեսկովԲՐԻԿՍ-ի գագաթնաժողովի ընթացքում Նիկոլ Փաշինյանի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի զրույցը չի խանգարել ընդհանուր քննարկմանը։ ՏԱՍՍ-ի հարցին ի պատասխան՝ նշել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի...

11:46 23/04/2025Кто станет следующим Папой Римским? Названы 9 главных претендентовВ мае в Ватикане соберется конклав, более 100 кардиналов будут решать, кто станет следующим папой римским.
15:56 22/04/2025Замглавы МИД РФ: Москва обеспокоена стремлением Еревана в ЕС, Армения рискует потерять выгоды ЕАЭСМосква обеспокоена стремлением Еревана в ЕС. Армения рискует потерять выгоды ЕАЭС, если Запад втянет ее в свои геополитические игры, заявил журналистам замглавы МИД РФ Александр Грушко. На вопрос...
15:50 22/04/2025В Италии объявлен пятидневный траур в связи со смертью Папы Римского ФранцискаСовет министров Италии со вторника объявил пятидневный траур в связи с кончиной Папы Римского Франциска, сообщает итальянское новостное агентство askanews со ссылкой на правительственные источники.
13:51 22/04/2025Уменьшение снегопадов в Гималаях признали угрозой для 2 миллиардов человекКоличество снегопадов в горном массиве Гиндукуш-Гималаи в Азии достигло 23-летнего минимума. Дефицит осадков является угрозой для 2 миллиардов человек, передает МИР 24. Гиндукуш-Гималайский хребет...
13:22 22/04/2025В Петербурге школьник передал мошенникам более 10 млн рублейПравоохранители разыскивают мошенников, которые убедили 13-летнего школьника передать им более 10 миллионов рублей, возбуждено уголовное дело.
12:31 22/04/2025Прощание с Папой Римским Франциском началось в ВатиканеПрощание с Папой Римским Франциском, умершим 21 апреля, началось в капелле его ватиканской резиденции - доме "Святой Марфы".
11:59 22/04/2025Скульптор Зураб Церетели умер на 92-м году жизниПричиной смерти художника-монументалиста, скульптора Зураба Церетели стала остановка сердца, он умер дома в Переделкино в окружении своих работ, сообщил РИА Новости его помощник Сергей Шагулашвили.
11:54 22/04/2025Похороны Папы Римского Франциска пройдут с изменением традиционного ритуалаПохороны скончавшегося Папы Римского Франциска будут отличаться от церемоний погребения его предшественников, пишет Вести.Ру.
17:13 21/04/2025Путин утвердил ратификацию договора о стратегическом партнерстве с ИраномПрезидент РФ Владимир Путин подписал закон о ратификации договора о всеобъемлющем стратегическом партнерстве между Россией и Ираном, сообщает официальный портал правовой информации.
16:25 21/04/2025В Вильнюсе автомобиль посольства Азербайджана протаранил VW Golf, виновники аварии были пьяныАвтомобиль, принадлежащий посольству Азербайджана, стал причиной аварии в центре Вильнюса. Сообщается о пьяном водителе, передает DELFI.lt. По данным полиции, около 21.20 поступило сообщение о том,...
15:24 21/04/2025Ватикан рассказал о деталях похорон Папы Римского ФранцискаВатикан проведет обряд констатации смерти Папы Франциска и помещения его тела в гроб в понедельник вечером, сообщает РИА Новости со ссылкой на службу печати Святого престола.
14:56 21/04/2025Крыса оставила без света часть Улан-УдэКрыса стала причиной инцидента в воскресенье, из-за которого часть Улан-Удэ на короткое время осталась без света, сообщили РИА Новости в филиале "Бурятэнерго", в том числе электричества лишилось...
14:09 21/04/2025Вэнс поделился подробностями встречи с Папой Римским Франциском накануне его смертиВице-президент США Джей Ди Вэнс заявил, что Папа Римский Франциск был "очевидно болен" во время встречи с ним накануне.
13:32 21/04/2025Суд признал Хачатуряна виновным в насилии над дочерьмиБутырский суд Москвы огласил итоговое решение по уголовному делу Михаила Хачатуряна, признав его виновным посмертно в причинении тяжкого вреда здоровью и сексуальном насилии в отношении дочерей.
13:01 21/04/2025США: женщина «ожила» через семь месяцев после кремацииЖительница Рочестера (штат Нью-Йорк, США) «ожила» через семь месяцев после собственных похорон. Расследование показало, что было ошибочно кремировано не то тело, пишет МИР 24. О необычной ситуации...
15:53 19/04/2025Благодатный огонь сошел в храме Гроба Господня в ИерусалимеБлагодатный огонь сошел в Великую субботу накануне Пасхи в храме Гроба Господня (храме Воскресения Христова) в Иерусалиме, передает ТАСС.
14:36 19/04/2025Паломники в храме Гроба Господня в Иерусалиме ждут сошествия Благодатного огняПраздничная атмосфера воодушевления и ожидания сошествия Благодатного огня царит в храме Гроба Господня в Иерусалиме, паломники распевают молитвы и по традиции воодушевляют собравшихся радостными...
14:23 19/04/2025Михаил Боярский получил ушиб, оступившись на сцене. В театре рассказали о состоянии артистаНародный артист РСФСР Михаил Боярский, который получил ушиб, оступившись на сцене, и в пятницу пропустил спектакль, чувствует себя хорошо и может скоро вернуться к работе, сообщили РИА Новости в...
12:36 19/04/2025Вараздат Миносян назначен вице-премьером АбхазииВице-премьерами Абхазии указом президента республики назначены Джансух Нанба, Тарас Хагба, Вараздат Миносян и Роберт Киут, последний также занимает должность главы МВД, сообщили в пресс-службе главы...
16:50 18/04/2025Meta потратила в 2024 году на безопасность Цукерберга $14 млнОбщий размер вознаграждения основателя и гендиректора американской Meta Platforms (признана в России экстремистской организацией и запрещена) Марка Цукерберга в 2024 году вырос на $2,8 млн и достиг...