11:02 26/10/2024Իրանի վրա Իսրայելի hարձակման ժամանակ Նեթանյահուն գտնվել է ռազմաբազայի բունկերումԻսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն այլ բարձրաստիճան պաշտոնյաների հետ գտնվում էր Թել Ավիվի ռազմաբազայի հատուկ բունկերում՝ Իրանի վրա հարձակման ժամանակ: Վեստի.ռու-ի հաղորդմամբ հայտնել են նրա...
10:36 26/10/2024Իրանը հերքnւմ է 100 իսրայելական ինքնաթիռների ներգրավման և 20 թիրախների խոցման մասին լուրերըTasnim գործակալությունը հերքել է տեղեկություններն այն մասին, որ Իսրայելի կողմից Իրանին հարվածների ժամանակ 20 թիրախներ են խոցվել, 100 իսրայելական ռազմական ինքնաթիռներ են ներգրավված եղել...
10:17 26/10/2024ՊՍԺ-ն հրաժարվել է Մբապեին վճարել 55 միլիոն եվրո«Պարի Սեն Ժերմեն» ֆուտբոլային ակումբը հրաժարվել է կատարել դատարանի որոշումը և վճարել «Ռեալի» հարձակվող Կիլիան Մբապեին 55 միլիոն եվրո։ sport.ru-ն գրում է, որ ավելի վաղ Պրոֆեսիոնալ ֆուտբոլի լիգայի...
10:03 26/10/2024ATP-500․ Կարեն Խաչանովը կիսաեզրափակչում էՀամաշխարհային դասակարգման աղյուսակում 24-րդ տեղը զբաղեցնող հայազգի ռուս թենիսիստ Կարեն Խաչանովը դուրս է եկել Ավստրիայի մայրաքաղաք Վիեննայում անցկացվող ATP-500 մրցաշարի կիսաեզրափակիչ։ Նա քառորդ...
09:38 26/10/2024Իսրայելը նախապես զգուշացրել է Իրանին hարձակման մասին. ԶԼՄ-ներԻսրայելը նախապես զգուշացրել է Իրանին մոտալուտ հարվածի և պոտենցիալ թիրախների մասին՝ կոչ անելով չհարձակվել ի պատասխան։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, հայտնում է Axios պորտալը՝ վկայակոչելով երեք իրազեկ...
08:54 26/10/2024Իuրայելը հարվшծներ է հասցրել Իրшնին, գործողությունը ստացել է «Ապաշխարության օրեր» ծածկանունըԻրանի վրա հարձակման Իսրայելի գործողությունը, որը տեղի է ունեցել շաբաթ գիշեր, ստացել է «Ապաշխարության օրեր» ծածկանունը: Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, հայտնում է Axios-ի թղթակից Բարաք Ռավիդը X սոցիալական...
14:59 25/10/2024Հայ և թnւրք ըմբիշները ծեծկռտուք են սարքել հենց մրցումային գորգի վրաՏեսանյութում երևում է, որ առաջինը թուրք ըմբիշն է ձեռքերով սկսում հարվածել Լյովա Գևորգյանին։
10:25 25/10/2024ԱՄՆ պետքարտուղարն ու Թուրքիայի ԱԳ նախարարը հեռախոսազրույց են ունեցելԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինկենը հեռախոսազրույց է ունեցել Թուրքիայի ԱԳ նախարար Հաքան Ֆիդանի հետ։ ԱՄՆ Պետքարտուղարության հաղոորդմամբ, նրանք քննարկել են Գազայում ու Լիբանանում տիրող իրավիճակը,...
19:16 24/10/2024Իլոն Մասկն աշխատում է Robots-ի նոր տարբերակի վրա, որը կարող է կրել երեխային 9 ամիսSmart Tech-ը X-ի էջում գրում է․ «Այսպիսով, Իլոն Մասկը ներկայումս աշխատում է Robots-ի նոր տարբերակի վրա, որը կարող է կրել ձեր երեխային 9 ամիս, մինչ դուք գնում եք ձեր աշխատանքին: Դուք և ձեր ամուսինը...
17:58 24/10/2024McDonald's-ի նախագահը խոստացել է բուրգերներից հեռացնել սոխըԱՄՆ որոշ նահանգներում McDonald's-ի ցանցում թունավորման դեպքերը կարող են կապված լինել բուրգերներում օգտագործվող սոխի հետ։ Այս մասին տեսաուղերձում հայտնել է ԱՄՆ-ի McDonald's-ի նախագահ Ջո Էրլինգերը։...
17:29 24/10/2024Հոլանդին գրավում է «Ռեալ» տեղափոխվելու գաղափարըՄադրիդցիները հետաքրքրված են «Մանչեսթեր Սիթիի» հարձակվողով
17:10 24/10/2024Ինչ են քննարկել Փաշինյանն ու Ալիևը ԿազանումԱյսօր Նիկոլ Փաշինյանը և Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահ Իլհամ Ալիևը հանդիպել են Ռուսաստանի Դաշնության Կազան քաղաքում՝ BRICS-ի 16-րդ գագաթնաժողովի շրջանակներում։ ՀՀ կառավարությունից հայտնում են, որ...
17:01 24/10/2024«Դանա» ցիկլոնը մոտենում է Հնդկաստանին. Տարհանվել է 1.5 մլն մարդՀնդկաստանի իշխանությունները տարհանել են 1.5 մլն մարդու Օդիշա և Արևմտյան Բենգալ նահանգներից, որտեղով, ըստ կանխատեսումների, անցնելու է «Դանա» ցիկլոնը։ BBC-ի փոխանցմամբ, հազարավոր փրկրարաներ գործի են...
16:45 24/10/2024Աշխարհը մեծ ընտանիք է դարձել, բայց այնտեղ էլ են կռիվներ լինում. Պուտինի արձագանքը՝ ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարին«Ժամանակակից աշխարհը դարձել է մի մեծ ընտանիք, բայց ընտանիքներում նույնպես խնդիրներ կան»,- «ԲՐԻԿՍ+» գագաթնաժողովին ունեցած ելույթում ասել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը։ Այսպես է նա մեկնաբանել ՄԱԿ-ի...
16:30 24/10/2024Մահացել է Տարզանի հեռուստասերիալից հայտնի դերասան Ռոն Էլին86 տարեկանում մահացել է հոլիվուդյան աստղ Ռոն Էլին, որն առավել հայտնի էր «Տարզան» հեռուստասերիալից։ «Աշխարհը կորցրեց ճանաչված մեծագույն մարդկանցից մեկին, իսկ ես կորցրեցի հայրիկիս»,-BBC-ի փոխանցմամբ,...
16:29 24/10/2024Փաշինյանը և Ալիևն ավարտեցին հանդիպումըՓաշինյանը և Ալիևն ավարտեցին իրենց հանդիպումը Կազանում BRICS-ի գագաթնաժողովի շրջանակում։ Այդ մասին հայտնում է ՏԱՍՍ-ը։ Հիշեցնենք, որ մեկ ժամ առաջ ՀՀ կառավարությունից տեղեկացրել էին, որ Կազանում՝...
15:32 24/10/2024Պուտինի ուշադրությունից չի վրիպել Փաշինյանի և Ալիևի աշխույժ զրույցըՌԴ նախագահ Վլադիմիր պուտինի ուշադրությունից չի վրիպել Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ու Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի աշխույժ զրույցը ԲՐԻԿՍ+/աութռիչ» ձևաչափով գագաթնաժողովի ընթացքում։ Փաշինյնաի...
15:20 24/10/2024Փաշինյան. Երևանը Բաքվին առաջարկել է ստորագրել համաձայնագիրըԽաղաղության պայմանագիրը Բաքվի հետ համաձայնեցված է առնվազն 80-90 տոկոսով։ Այս մասին ԲՐԻԿՍ-ի գագաթնաժողովին հայտարարել է Հայաստանի վարչապետի աթոռը զբաղեցնող Նիկոլ Փաշինյանը՝ նշելով, որ պայմանագրի...
15:08 24/10/2024Կազանում Փաշինյան-Ալիև երկկողմ հանդիպում է կայանումԿազանում՝ BRICS-ի 16-րդ գագաթնաժողովի շրջանակներում տեղի է ունենում Փաշինյանի հանդիպումն Արբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ կառավարությունից։
14:22 24/10/2024ԲՐԻԿՍ-ի գագաթնաժողովում Փաշինյանի և Ալիևի խոսակցությունը չի խանգարել ընդհանուր քննարկմանը. ՊեսկովԲՐԻԿՍ-ի գագաթնաժողովի ընթացքում Նիկոլ Փաշինյանի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի զրույցը չի խանգարել ընդհանուր քննարկմանը։ ՏԱՍՍ-ի հարցին ի պատասխան՝ նշել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի...

17:06 09/11/2023Hollywood actors end 118-day strikeHollywood actors reached a tentative agreement with major studios on Wednesday to resolve the second of two strikes that rocked the entertainment industry as writers and performers demanded higher...
16:46 09/11/2023Russia to provide 40 tons of humanitarian aid to Karabakh ArmeniansA total of 40 tons of Russian humanitarian aid will be delivered to Yerevan for Karabakh Armenians in the next few days, Foreign Ministry spokeswoman Maria Zakharova told a briefing on Thursday, TASS...
16:03 09/11/2023Armenia manager unveils squad for Euro 2024 qualifiersThe head coach of Armenia’s national football team, Oleksandr Petrakov, has announced the Armenian squad for the upcoming UEFA Euro 2024 qualifiers against Wales and Croatia, the Football Federation...
12:06 09/11/2023'We do it again': Mkhitaryan's Inter advance to Champions League knockout stageInter Milan booked their place in the UEFA Champions League knockout phase with a 1-0 win away at Salzburg on Wednesday.
11:32 09/11/2023Rep. Costa calls for U.S. funding for Artsakh refugeesCongressman Jim Costa calls for U.S. funding to benefit Armenia and over 120,000 Artsakh Armenians who have been displaced from their homeland as a result of Azerbaijan's attack.
11:15 09/11/2023Borrell thanks Joly for efforts towards Canada's participation in EUMAThe EU High Representative for Foreign Affairs and Security Policy and Vice-President of the European Commission, Josep Borrell, has thanked Canadian Foreign Minister Melanie Joly for her personal...
11:00 09/11/2023Picasso painting fetches $139 million at auctionPablo Picasso’s 1932 painting “Femme à la montre” sold for more than $139 million on Wednesday at a Sotheby’s New York auction, making it the most valuable work of art sold globally at an auction...
16:45 08/11/2023European Commission recommends EU candidacy for GeorgiaThe European Union's executive recommended on Wednesday that the bloc grants formal candidate status to Georgia, if and when it fulfils remaining conditions, Reuters reported.
16:34 08/11/2023'A disgrace': Azerbaijan elected vice-president of UNESCO General ConferenceJean-Christophe Buisson, deputy director of Le Figaro magazine, has denounced the decision to elect Azerbaijan vice-president of the 42nd UNESCO General Conference.
14:30 08/11/2023EurAsian Times: Armenia buys Indian anti-drone system to fight Azerbaijan's UAVsAfter importing rocket launchers and missiles from India, Armenia is now importing an anti-drone system from its South Asian friend, the EurAsian Times reported.
14:15 08/11/2023Asmik Grigorian shines as Salome on Hamburg Opera stageThe Hamburg State Opera (Staatsoper Hamburg) hosted the premiere of Dmitri Tcherniakov’s new production of Richard Strauss’s Salome on October 29.
12:10 08/11/2023Canadian poet Rupi Kaur declines White House invitation over GazaCanadian poet Rupi Kaur has declined an invitation to a Diwali celebration at the White House in protest against the Biden administration's response to the Israel-Hamas war, the BBC reports.
11:00 08/11/2023FBI investigates links between NYC mayor’s campaign and TurkeyBy Harut Sassounian Publisher, The California Courier Mayor of New York City Eric Adams seems to have a special affinity for Azerbaijan and Turkey.
16:50 07/11/2023World food price index dips in OctoberThe benchmark for world food commodity prices declined moderately in October, down by 0.5 percent from September with the index for dairy products the only one to rise, the Food and Agriculture...
16:05 07/11/2023Paris demands immediate release of Armenian prisoners held in AzerbaijanParis demands the immediate release of all Armenian prisoners held by Azerbaijan, Paris Mayor Anne Hidalgo insisted on Tuesday.
15:35 07/11/2023US attack submarine enters Persian Gulf in message to IranThe Pentagon deployed the nuclear-powered USS Florida attack submarine to the Persian Gulf region as the US makes a show of force as a deterrent to Iran, Bloomberg reported on Monday, citing US...
11:15 07/11/2023Netanyahu says 'no ceasefire' in Gaza without release of hostagesIsraeli Prime Minister Benjamin Netanyahu said Monday that there will be “no ceasefire” in attacks on Gaza without the release of hostages, The Hill reported.
11:00 07/11/2023Rep. Pallone: Aliyev's potential attacks against southern Armenia requires U.S. actionCongressman Frank Pallone has reiterated the need for the U.S. to provide security and humanitarian assistance for Armenia following Azerbaijan’s invasion of Artsakh (Nagorno-Karabakh) in September....
16:40 06/11/2023European Parliament to host conference on ArtsakhA conference on Artsakh (Nagorno-Karabakh) will be held at the European Parliament on Tuesday 7 November.
15:36 06/11/2023Armenian Patriarchate of Jerusalem warns of tensions over Cows' GardenThe Armenian Patriarchate of Jerusalem has warned of tensions following its decision to cancel the Cows’ Garden (Armenian Gardens) land deal.