09:33 10/09/2024Քեյթ Միդլթոնը հայտարարել է, որ ավարտել է քիմիաթերապիանՈւելսի արքայադուստր Քեյթ Միդլթոնը հայտարարել է, որ ավարտել է քիմիաթերապիան ու անհամբեր սպասում է վերադառնալ աշխատանքի։ Միջազգային մամուլի փոխանցմամբ, նա քաղցկեղից վերականգնման նոր փուլ է մտնում։...
16:50 09/09/2024Եվրոպայում դպրոցներում հեռախոսի արգելքը մեծ թափ է հավաքումՆոր ուսումանկան տարին Բուդապեշտում սկսել է բողոքի ակցիայով։ Այս մասին գրում է euronews-ն ու մանրամասնում, որ հազարավոր մարդիկ բողոքի ցույց են անցկացրել Հունգարիայի մայրաքաղաքի ամենահեղինակավոր ավագ...
16:44 09/09/2024Տոկաև. Ղազախստանը պատրաստ է շարունակել Երևանի և Բաքվի միջև բանակցությունների համար հարթակ տրամադրելՂազախստանի նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևն իր ադրբեջանցի գործընկեր Իլհամ Ալիևի հետ հեռախոսազրույցի ընթացքում հաստատել է ղազախական կողմի պատրաստակամությունը՝ շարունակելու հարթակ տրամադրել Ադրբեջանի և...
09:15 09/09/2024Ինչպես է կյանքի վերջին օրերն անցկացրել Ալեքսանդր Մասլյակովը«Ուրախների և հնարամիտների ակումբի» հաղորդավար, Ռուսաստանի արվեստի վաստակավոր գործիչ Ալեքսանդր Մասլյակովը կյանքի վերջին շրջանում գտնվում էր Մոսկվայի խնամքի կենտրոններից մեկում։ Այս մասին հայտնում են...
20:11 08/09/2024Մահացել է Ալեքսանդր Մասլյակովը82 տարեկանում մահացել է «Ուրախների և հնարամիտների ակումբի» հաղորդավար, Ռուսաստանի արվեստի վաստակավոր գործիչ Ալեքսանդր Մասլյակովը։ Լուրը հայտնում է КВН կայքը։ «Նա եղել և կմնա հավերժ լեգենդ КВН...
16:34 08/09/2024Արման Ծառուկյանն ասել է, թե երբ է լինելու իր մենամարտը Մախաչևի հետԽառը մենամարտերի UFC թեթև քաշային կարգում ռուսաստանցի Արման Ծառուկյանը հաստատել է, որ շուտով մենամարտելու է UFC-ի թեթև քաշային կարգում չեմպիոն Իսլամ Մախաչևի հետ։ Ծառուկյանի խոսքով, մենամարտը տեղի...
12:33 08/09/2024Պեդրո Ալմոդովարն արժանացել է Վենետիկի կինոփառատոնի գլխավոր մրցանակինԻսպանացի կինոռեժիսոր Պեդրո Ալմոդովարն արժանացել է Վենետիկի կինոփառատոնի գլխավոր մրցանակին՝ «Սուրբ Մարկոսի ոսկե առյուծին» «Հարևան սենյակը» ֆիլմի համար։ Կինոփառատոնի կայքից տեղեկանում ենք, որ...
20:17 07/09/2024Գերմանիայի կանցլերը կայցելի ՂազախստանՆախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևի հրավերով Գերմանիայի կանցլեր Օլաֆ Շոլցը պաշտոնական այցով կմեկնի Ղազախստան։ Այս մասին հայտնում է Orda.kz-ն։ Շոլցի այցը Ղազախստան նախատեսված է 2024 թվականի սեպտեմբերի...
17:55 07/09/2024Գերմանիայում օդանավակայանի աշխատանքն ոզնու պատճառով կանգնեցվել էՈզնին կաթվածահար է արել Գերմանիայի Արնշտադտ-Ալքերսլեբեն օդանավակայանի աշխատանքը։ Այս մասին հայտնում է Bild-ը։ Լրագրողների խոսքով, ինքնաթիռի անձնակազմը պատրաստ է եղել թռիչքի, սակայն կենդանին թույլ չի...
14:43 07/09/2024Սևիկյանը մեկնաբանել է իր վերադարձը «Լոկոմոտիվ»«Լոկոմոտիվը» պաշտոնապես հայտնել է «Ֆերենցվարոշից» Հայաստանի հավաքականի հարձակվող Էդգար Սևիկյանին վարձակալելու մասին։ 23-ամյա ֆուտբոլիստի հետ պայմանագիրը նախատեսված է մինչև 2024/2025 մրցաշրջանի ավարտը...
14:16 07/09/2024Երկու մետրանոց iPhone-ը ներառվել է Գինեսի ռեկորդների գրքումYouTube բլոգեր Mrwhosetheboss Արուն Մայնին և DIY Perks ալիքի ստեղծող Մեթյու Փերքսը ստեղծել են հսկա iPhone՝ գրեթե 200 կգ քաշով և ավելի քան 2 մետր բարձրությամբ։ Սարքը ներառվել է Գինեսի ռեկորդների...
12:23 07/09/2024Աշխարհի ամենաթանկ կովն աճուրդում վաճառվել է ավելի քան 4 մլն դոլարովԲրազիլիայում միլիոնավոր կովեր կան, բայց դրանից մեկը հատկապես շատ արտասովոր է։ Ձյունաճերմակ մարմնով հսկան գտնվում է անվտանգության տեսախցիկների, անասնաբույժի և զինված պահակների հսկողության ներքո։ Այս...
12:08 07/09/2024Ցեղասպանագետների միջազգային ընկերակցությունը բանաձև է ընդունել Լեռնային Ղարաբաղի վերաբերյալՑեղասպանագետների միջազգային ընկերակցությունը International Association of Genocide Scholars ՝ ցեղասպանություններն ուսումնասիրող ամենամեծ եւ ամենահեղինակավոր կազմակերպությունը, որի անդամ են մոտ 700...
20:00 06/09/2024Ուկրաինայում երգչուհի Տաիսիա Պովալիից ցանկանում են բռնագանձել ունեցվածքն ու երգերի սեփականության իրավունքներըՈւկրաինայի արդարադատության նախարարությունը ուրբաթ օրը հայտարարեց, որ հայց է ներկայացրել Բարձրագույն հակակոռուպցիոն դատարան (HACC)՝ երգչուհի Տաիսիա Պովալիի դեմ պատժամիջոցներ կիրառելու համար, խոսքը նրա...
17:41 06/09/2024Հսկայական կոկորդիլոսները «գրավել» են Հնդկաստանի քաղաքներից մեկըՀնդկաստանում հսկայական կոկորդիլոսները գրավել են Գուջարաթ նահանգի Վադոդարա քաղաքը՝ Վիշվամիտրի գետի վարարման պատճառով։ Այս մասին գրում է Լենտա.ռու-ն՝ հղում անելով The Hindu-ին։ Օգոստոսի վերջին...
13:10 06/09/2024Իտալիայի հյուսիսում հեղեղումներ են, մի քանի գետեր դուրս են եկել ափերիցԻտալիայի հյուսիսում հեղեղումներ են, հորդառատ տեղումների պատճառով մի քանի գետեր դուրս են եկել ափերից։ МИР 24-ի հաղորդմամբ, ճանապարհներին սողանքներ են տեղի ունեցել։ Թուրինից ոչ հեռու ջրի ճնշումից...
12:57 06/09/2024Telegram-ը Դուրովի ձերբակալությունից հետո թարմացրել է իր քաղաքականությունը, հայտնվել է «բողոքարկման» գործառույթTelegram մեսենջերը թարմացրել է իր քաղաքականությունը։ Նորամուծությունները թույլ կտան օգտատերերին հայտնել մոդերատորներին մասնավոր խմբերում «անօրինական բովանդակության» մասին՝ համաձայն սոցկայքի Հաճախակի...
12:02 06/09/2024Պահանջել են Պուգաչովային և Գալկինին զրկել ծնողական իրավունքներիցԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ Ալլա Պուգաչովային և շոումեն Մաքսիմ Գալկինին (Ռուսաստանի Դաշնությունում ճանաչված օտարերկրյա գործակալ) պահանջել են զրկել ծնողական իրավունքներից։ Այս մասին հայտնում է Mash...
11:23 06/09/2024Մադրիդի «Ռեալը» շնորհավորել է ՌոնալդուինՄադրիդի «Ռեալի» մամուլի ծառայությունը հրապարակում է արել՝ շնորհավորելով թիմի նախկին հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուին իր կարիերայի ընթացքում 900-րդ գոլը խփելու առիթով։ «Եվս մեկ պատմական...
10:52 06/09/2024Սկանդալ Իտալիայում. մշակույթի նախարարը խոստովանել է, որ սիրավեպ է ունեցել«Իսկական սերիալ Իտալիայի կառավարությունում»

11:00 17/06/2023Armenia beat Wales in Euro 2024 qualifierArmenia defeated Wales 4-2 in a Euro 2024 qualifier in Cardiff late on Friday. Lucas Zelarayan and Grant-Leon Ranos both scored twice as Armenia secured one of the greatest victories in their...
17:00 16/06/2023Al Pacino becomes father again at 83Al Pacino has become a father again at the age of 83 after his 29-year-old partner, Noor Alfallah, gave birth to his fourth child, The Times reported.
11:00 16/06/2023Google warns staff about chatbotsGoogle parent company Alphabet is cautioning employees about how they use chatbots, including its own Bard, at the same time as it markets the program around the world, four people familiar with the...
14:00 15/06/2023U.S. House commission to hold hearing on safeguarding Artsakh peopleThe Tom Lantos Human Rights Commission of the U.S. Congress will hold a hearing on safeguarding the people of Artsakh (Nagorno Karabakh) on Wednesday, June 21. A blockade of the Lachin corridor to...
12:30 15/06/2023Armenian American Museum hosts Young Professionals Chat eventThe Armenian American Museum and Cultural Center of California hosted the inaugural Young Professionals Chat event on Sunday, June 4, 2023.
11:00 15/06/2023U.S. 'concerned’ after two civilian employees injured by Azeri fire in ArmeniaThe United States expressed deep concern after two Indian nationals affiliated with an American company were injured in an Azerbaijani attack in Yeraskh, a border village in Armenia’s Ararat...
16:00 14/06/2023Erdogan pleased with Pashinyan's statement on Azerbaijan's territorial integrityTurkish President Recep Tayyip Erdogan has commended Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan's statement on the recognition of Azerbaijan's territorial integrity.
14:06 14/06/2023U.S. looks forward to hosting another round of Armenia-Azerbaijan talks – State DeptThe United States looks forward to hosting another round of peace talks between Armenia and Azerbaijan in Washington, U.S.
13:16 12/06/2023Former Italian PM Silvio Berlusconi dies at 86Silvio Berlusconi, the former Italian PM who bounced back from sex scandals and corruption allegations, has died aged 86, BBC News reports.
11:00 12/06/2023Three British tourists missing after boat catches fire off Egypt's coastThree British tourists are missing after a scuba diving boat they were cruising in caught fire off Egypt’s Red Sea coastline on Sunday, The Guardian reported, citing local authorities.
16:45 10/06/2023Germany's Scholz says he plans to speak to Putin soonGerman Chancellor Olaf Scholz said on Saturday he planned to speak to Russian President Vladimir Putin on the phone soon to urge him to withdraw Russia's troops from Ukraine, Reuters reported.
15:25 10/06/2023Canada's Trudeau off to KyivCanadian Prime Minister Justin Trudeau visited Kyiv on Saturday in a gesture of support as Ukraine braces for a major counteroffensive against Russian forces and grapples with regular air strikes,...
14:36 10/06/2023Rocket factory explosion in Turkey kills 5An explosion at a rocket and explosives plant in Turkey caused a building to collapse on Saturday, killing all five workers inside, The Associated Press reported, citing an official.
13:34 10/06/2023Champions League final is hereInter Milan will face Manchester City in the UEFA Champions League final in Istanbul on Saturday. The match at Istanbul's Ataturk Olympic Stadium kicks off at 10 p.m. local time (11 p.m. Yerevan...
12:35 10/06/2023Two planes collide at Tokyo airportTwo passenger planes collided on the ground at an airport in Tokyo on Saturday, DW said, citing media reports.
11:55 10/06/2023Donald Trump charged in Florida over classified documents caseDonald Trump has been indicted by a federal grand jury for retaining classified government documents and obstruction of justice, Reuters reported, citing a lawyer for the former U.S.
11:01 10/06/2023Resolution condemning Azerbaijan's Artsakh blockade introduced in U.S. SenateU.S. Senators Alex Padilla (D-Calif.) and Marco Rubio (R-Fla.) have introduced a bipartisan Senate resolution condemning Azerbaijan for its blockade of the Lachin Corridor and urging the United...
17:00 09/06/2023Armenian religious leader wishes Pope Francis speedy recoveryHis Holiness Karekin II, Supreme Patriarch and Catholicos of All Armenians, wished a speedy recovery to Pope Francis after his surgery, the Armenian Church said in a statement on Friday.
14:41 09/06/2023Ajax officially contact Krasnodar for SpertsyanAjax have officially approached FC Krasnodar for Armenian attacking midfielder Eduard Spertsyan's transfer, De Telegraaf reports.
13:35 09/06/2023Pashinyan, Putin to meet in Sochi on Friday, Kremlin saysRussian President Vladimir Putin will meet with Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan in Sochi on Friday, TASS reported, citing Kremlin spokesman Dmitry Peskov.