21:59 02/09/2024ԱՄՆ-ի գնացքներից մեկում տեղի ունեցած հրաձգության հետևանքով չորս մարդ է զոհվելԱռնվազն չորս մարդ է զոհվել Իլինոյս նահանգի Ֆորեստ Պարկ քաղաքում գնացքում տեղի ունեցած հրաձգության հետևանքով։ «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին հայտնում է ABC News-ը՝ վկայակոչելով ոստիկանության...
17:00 02/09/2024«Ես աղոթում եմ Աստծուն, որ նրանց ոչինչ չպատահի». Զատուլինը՝ Ադրբեջանում պահվող արցախցի գործիչների մասինՊետդումայի ԱՊՀ հարցերով հանձնաժողովի նախագահի առաջին տեղակալ Կոնստանտին Զատուլինն Արցախի Հանրապետության Անկախության 33-րդ տարեդարձի առիթով իր ուղերձում աջակցություն է հայտնել Բաքվում պահվող Արցախի...
11:34 02/09/2024Ամերիկյան հետախուզության նախկին գործակալը խոսել է ԽՍՀՄ-ում լրտեսների հավաքագրման առանձնահատկությունների մասինԿՀՎ-ի նախկին աշխատակից Ջիմ Օլսոնը պատմել է, թե ինչպես է «Սառը պատերազմի» տարիներին լրտեսներ հավաքագրել Մոսկվայում։ Այս մասին հայտնում է բրիտանական Daily Mail թերթը։ Օլսոնը նշել է, որ հավաքագրելիս...
08:42 02/09/2024Աշխարհում արագ տեմպերով ընդլայնվում են չոր տարածքներըԳենտի համալսարանի բելգիացի կլիմայագետները, Մեծ Բրիտանիայի և Շվեյցարիայի գործընկերների հետ միասին, պարզել են, որ Երկրի ցամաքի գրեթե կեսն այսօր դասակարգվում է որպես չոր տարածքներ, և այդ տարածքն...
18:00 01/09/2024Ռուսաստանի զինված ուժերը երկու բնակավայր են գրավելՌուս զինվորականներն ազատագրել են ԿԺԴՀ-ի Պտիչյե և Վյեմկա բնակավայրերը։ «ՌԻԱ նովոստիի» փոխանցմամբ, այդ մասին հայտնել է ՊՆ-ն։ «Զորքերի «Կենտրոն» խմբավորման ստորաբաժանումները ակտիվ գործողություններով...
16:37 01/09/2024Ռուսաստանը կփոխի իր միջուկային դոկտրինը. ՌԴ ԱԳՆՌուսաստանը կփոխի իր միջուկային դոկտրինը՝ հիմնվելով հատուկ ռազմական գործողության (ՀՌԳ) հետ կապված Արևմուտքի գործողությունների և վերջին հակամարտությունների վերլուծության վրա։ Այս մասին հայտարարել է ՌԴ...
16:12 01/09/2024Կամչատկայում կործանված Մի-8-ի բոլոր անձինք զոհվել են, բայց հայտնաբերվել է 17-ի դիերըԿամչատկայում անհետացած Մի-8 ուղղաթիռում գտնվող բոլոր անձինք նախնական տվյալներով զոհվել են։ Այդ մասին «ՌԻԱ նովոստի»-ին հայտնել են Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից։ «Ներկայումս հայտնաբերվել է 17...
11:07 01/09/2024ՌԴ ՊՆ-ն հայտնել է, որ գիշերը Մոսկվայի շրջանում ուկրաինական ԱԹՍ-ների խոցման մասինՀՕՊ համակարգերը մեկ գիշերվա ընթացքում Մոսկվայի և Մերձմոսկովյան շրջանների վրա որսացել և ոչնչացրել են ուկրաինական ինը անօդաչու թռչող սարքեր։ Այդ մասին հայտնել են ՌԴ ՊՆ-ից։ Նույն առավոտյան Մոսկվայի...
08:18 01/09/2024Le Monde. Ռուսաստանի ռազմական տնտեսությունը թույլ կտա նրան պատերազմել ևս հինգից վեց տարիՊատերազմական հիմքերի վրա դրված Ռուսաստանի տնտեսությունը թույլ կտա նրան պայքարել ևս հինգից վեց տարի: Այս մասին գրում է ֆրանսիական Le Monde թերթը։ Հրապարակման մեջ թվարկված են տնտեսական աճին նպաստող մի...
19:58 31/08/2024Գիտնականներն ապացուցել են հանգստյան օրերին երկար քնի առավելություններըՉինացի գիտնականները հայտարարել են, որ հանգստյան օրերին բավականաչափ քնելն օգտակար է առողջության համար և կարող է նվազեցնել սրտի հիվանդությունների ռիսկը: Հեղինակները ներկայացրել են իրենց հետազոտությունը...
18:36 31/08/2024ՌԴ-ն էլ Telegram-ի վերաբերյալ հարցեր ուներ Դուրովին, սակայն նրան ոչ ոք չէր կալանավորել․ ՊեսկովՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը մեկնաբանել է Telegram մեսենջերի համահիմնադիր Պավել Դուրովի կալանավորումը Ֆրանսիայում։ Նրա խոսքով՝ Դուրովին հարցեր են եղել նաև Ռուսաստանում, սակայն նրան ոչ...
18:21 31/08/2024Լավրովը՝ Ռուսաստան- Ուկրաինա բանակցությունների մասին«Մոսկվայի և Կիևի միջև բանակցություններին խոչընդոտող կողմերը պետք է գիտակցեն, որ որքան դա շարունակվի, այնքան ավելի դժվար կլինի համաձայնության հասնելը»,- Վեստի.ռու-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտարարել է...
16:14 31/08/2024Ուսումնասիրություն. Մսի օգտագործման կրճատումը նվազեցնում է մի շարք հիվանդությունների ռիսկըՀայտնի է, որ միսը ռիսկի գործոն է մի շարք վտանգավոր հիվանդությունների համար։ The Lancet Planetary Health-ում հրապարակված նոր ուսումնասիրության մեջ Էդինբուրգի համալսարանի գիտնականները պարզել են, թե...
15:57 31/08/202484-ամյա Չակ Նորիսը ցույց է տվել, թե ինչպես է բարձրացնում 260 կգ կշռող ծանրաձողըԵրիտասարդ սերունդը շատ բան ունի սովորելու դերասան Չակ Նորիսից։ Դերասանն արդեն 84 տարեկան է, բայց նա դեռ փայլուն մարզավիճակում է։ Նա պարբերաբար մարզվում է։ Չակ Նորիսը տեսանյութ է հրապարակել, որում...
11:57 31/08/2024Օգտատերերը քննարկում են Անջելինա Ջոլիի ձեռքերը՝ Վենետիկի կինոփառատոնի կարմիր գորգին արված լուսանկարներումՀայտնի դերասանուհի Անջելինա Ջոլին Վենետիկի 81-րդ կինոփառատոնին ներկայացրել է իր նոր ֆիլմը՝ «Մարիա»-ն, որում մարմնավորել է 20-րդ դարի ամենանշանավոր օպերային երգչուհի Մարիա Կալլասին: Նրա հետ միասին...
10:56 31/08/2024Կոնչալովսկին կարծում է՝ ժամանակակից ուկրաինացիներին դաստիարակել են Սnրnսի դասագրքերըՈւկրաինայի ժամանակակից քաղաքացիները դաստիարակվել են Սորոսի դասագրքերով: «Ռոսիա մշակույթ» հեռուստաալիքի «Օբսերվեր» հաղորդման ժամանակ ասում է ռեժիսոր Անդրեյ Կոնչալովսկին։ «Այն, ինչ հաջողվեց մեր այսպես...
10:05 31/08/2024Նովակ Ջոկովիչը մեկնաբանել է իր սենսացիոն պարտությունը US Open-ի 3-րդ տուրումԱշխարհի երկրորդ ռակետ, սերբ Նովակ Ջոկովիչը պարտություն է կրել Նյու Յորքում անցկացվող թենիսի ԱՄՆ-ի բաց առաջնության երրորդ շրջանում։ US Open-ի նախորդ տարվա չեմպիոնի մրցակիցը աշխարհի 28-րդ ռակետ,...
09:45 31/08/2024Բրեդ Փիթն ու Բեն Աֆլեքը կնկարահանվեն Ֆինչերի նոր ֆիլմումԱմերիկացի ռեժիսոր Դեյվիդ Ֆինչերը կնկարահանի Ալֆրեդ Հիչքոքի «Անծանոթները գնացքում» թրիլլերի ռիմեյքը: World of Reel-ը գրում է, որ գլխավոր դերերը կխաղան Բրեդ Փիթն ու Բեն Աֆլեքը։ kulturomania.ru-ն գրում...
22:03 30/08/2024Ուկրաինան Հռոմի ստատուտը վավերացրած Մոնղոլիային կոչ է անում ձերբակալել ՊուտինինՄոնղոլիան ճանաչում է Միջազգային քրեական դատարանի (ՄՔԴ) իրավասությունը և, հետևաբար, պարտավոր է կատարել Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի ձերբակալության հրամանը, հայտնել է Ուկրաինայի ԱԳՆ-ն։ «Գազետա...
21:40 30/08/2024Զելենսկին F-16-ի կործանումից հետո աշխատանքից ազատել է Ուկրաինայի ռազմաօդային ուժերի հրամանատարինՈւկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին աշխատանքից ազատել է Ուկրաինայի Զինված ուժերի ռազմաօդային ուժերի հրամանատար Նիկոլայ Օլեշչուկին՝ Կիև տեղափոխված F-16 կործանիչի կործանումից հետո։ Համապատասխան...

12:35 05/06/2023Pashinyan poses for photo with Turkish reporter glorifying Talat PashaHarut Sassounian, an Armenian-American writer, public activist and publisher of the California Courier, has shared a photo of Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan with Turkish reporter Murat...
11:00 05/06/2023Historic Massachusetts church ravaged by intense fireA historic Massachusetts church that dates back to the 18th century became engulfed in flames on Friday, the New York Post reports.
16:30 03/06/2023Turkey to send troops to Kosovo at NATO’s requestTurkey plans to send commandos to Kosovo on Sunday and Monday in response to a NATO request to join the alliance's KFOR peacekeeping force following unrest in the north of the country, Reuters...
15:30 03/06/2023Pope Francis to visit MongoliaPope Francis will make an Aug. 31-Sept. 4 trip to Mongolia, one of the most far-flung places he has ever visited and which has only about 1,300 Catholics but is strategically significant for the...
15:05 03/06/2023Armenia manager unveils squad for Euro 2024 qualifiersThe head coach of Armenia’s national football team, Oleksandr Petrakov, has announced the Armenian squad for the upcoming UEFA Euro 2024 qualifiers.
14:35 03/06/2023Armenia stands in solidarity with India after tragic train crashArmenia’s Foreign Ministry has expressed its condolences to India over the deadly train disaster in the city of Balasore, in eastern Odisha state.
13:15 03/06/2023Parents clash in Pride protest outside Los Angeles schoolAt least one person has reportedly been injured after violence broke out between parents protesting outside an elementary school in Los Angeles, Daily Mail reports.
12:00 03/06/2023Sergio Ramos to leave PSG at end of seasonDefender Sergio Ramos will leave French champions Paris St-Germain at the end of their Ligue 1 season on Saturday, BBC Sport reports.
11:30 03/06/2023India train crash death toll climbs to 288Rescuers in India are scrambling to find survivors after a horrific crash involving three trains killed hundreds of people in one of the worst rail disasters the country has ever seen, CNN reports.
11:15 03/06/2023Russian deputy PM reports progress in talks on Armenian-Azeri transport linksRussia sees considerable progress on the path of agreeing the modalities of unblocking transport communications between Azerbaijan and Armenia, TASS reported on Friday, citing Russian Deputy Prime...
15:36 02/06/2023Deputy PMs of Armenia, Russia and Azerbaijan meet in MoscowA trilateral working group chaired by the deputy prime ministers of Armenia, Russia and Azerbaijan has started a meeing in Moscow.
13:11 02/06/2023US Senate approves debt ceiling dealThe U.S. Senate on Thursday passed bipartisan legislation backed by President Joe Biden that lifts the government's $31.4 trillion debt ceiling, averting what would have been a first-ever default,...
12:46 02/06/2023Elysee Palace: Pashinyan, Aliyev reaffirmed recognition of each other's territorial integrityThe Elysee Palace issued a statement following the meeting between the leaders of Armenia, Azerbaijan, France, Germany and the European Council on Thursday.
12:16 02/06/2023Biden falls on stage at US Air Force Academy ceremonyPresident Joe Biden tripped and fell after handing out the last diploma at a graduation ceremony at the U.S.
12:03 02/06/2023Open dialogue between Yerevan, Baku key to progress – U.S. State DeptOpen dialogue between Armenia and Azerbaijan is a key to achieving progress, a U.S. Department of State official, who wished to remain anonymous, told VOA’s Armenian Service. "We are encouraged by...
11:33 02/06/2023US military drone controlled by AI 'kills' its operatorIn a virtual test staged by the US military, an air force drone controlled by AI decided to “kill” its operator to prevent it from interfering with its efforts to achieve its mission, an official...
11:15 02/06/2023EU's Michel hails 'very good meeting' with Armenian, Azeri leadersEuropean Council President Charles Michel hailed the “very good” talks with Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and Azerbaijani President Ilham Aliyev on Thursday.
17:00 01/06/2023Elon Musk reclaims position as world's richest manElon Musk has reclaimed his position as the world’s wealthiest person. That’s according to a Bloomberg Billionaires tally, which estimated the Tesla (TSLA) CEO’s net worth is now about $192 billion,...
14:55 01/06/2023Georgia supports Armenia-Azerbaijan peace talks, PM saysGeorgia supports peace talks between Armenia and Azerbaijan, Georgian Prime Minister Irakli Garibashvili said in his press remarks at the second European Political Community (EPC) summit in Chisinau,...
14:05 01/06/2023EU's Michel hopes Armenian, Azeri leaders will confirm their will to normalize relations in ChisinauEuropean Council President Charles Michel hopes that the Armenian and Azerbaijani leaders will reaffirm their will to normalize relations between the two countries at a meeting in Chisinau on...