12:50 20/07/2024Ինչո՞ւ է Արկտիկան ավելի տաք, քան ԱնտարկտիդանԿան մի քանի պատճառներ այս տարօրինակ երևույթը բացատրելու համար:
12:39 20/07/2024Թրամփը Զելենսկու հետ հեռախոսազրույցում ասել է՝ ընտրվելու դեպքում «կբերի խաղաղություն և վերջ կտա պատերազմին»ԱՄՆ նախկին նախագահ և գալիք ընտրություններում հանրապետական թեկնածու Դոնալդ Թրամփը Truth սոցիալական ցանցում հայտնել է Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկու հետ հեռախոսազրույցի մասին։ «Ես և Զելենսկին...
12:27 20/07/2024Լիլիթ Մակունցը ներկա է գտնվել ԱՄՆ Հանրապետական կուսակցության ազգային համաժողովինՀուլիսի 15-18-ը ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպան Լիլիթ Մակունցը ներկա է գտնվել Վիսկոնսին նահանգի Միլուոքի քաղաքում կայացած ԱՄՆ Հանրապետական կուսակցության ազգային համաժողովին, որի ընթացքում դիվանագիտական կորպուսի...
12:13 20/07/2024Հոլանդը Մբապեի պատճառով փոխել է «Ռեալ» տեղափոխվելու որոշումը«Մանչեսթեր Սիթիի» և Նորվեգիայի հավաքականի հարձակվող Էրլինգ Հոլանդն այլևս հետաքրքրված չէ «Ռեալ» տեղափոխվելով։ Այս մասին հայտնում է FourFourTwo-ն։ Ըստ աղբյուրի, հարձակվողը մտափոխվել է Կիլիան Մբապեի՝...
11:33 20/07/2024Իտալիայի հավաքականի լեգենդն ընտրություն է կատարել Մեսսիի և Ռոնալդուի միջև«Միլանի» և Իտալիայի հավաքականի նախկին պաշտպան Պաոլո Մալդինին ասել է, որ Լիոնել Մեսսին գերազանցում է Կրիշտիանու Ռոնալդուին: Այս մասին գրում է Barca Universal-ը։ «Լեոն, իմ կարծիքով, գերազանցում է...
10:43 20/07/2024Չինաստանում կամրջի փլուզման հետևանքով 11 մարդ է զոհվելՉինաստանի հյուսիս-արևմուտքում գտնվող Շենսի նահանգում ավտոմայրուղու կամրջի փլուզման հետևանքով 11 մարդ է զոհվել, ավելի քան 30 մարդ անհետ կորել է։ Այս մասին հայտնում է Չինաստանի կենտրոնական...
10:15 20/07/2024«Մենք գնալով ավելի խոցելի ենք դառնում». փորձագետ«Որքան շատ է փոխկապակցվածություն, այնքան մեծ է խոցելիությունը», - եզրակացրել է կիբերանվտանգության փորձագետ, Լյուվենի կաթոլիկ համալսարանի պրոֆեսոր Աքսել Լյոգեն նախօրեին տեղի ունեցած տեխնոլոգիական...
09:15 20/07/2024Մահացել է 21-ամյա մարզուհի Ալիսա ԱսոյանըԿյանքից անժամանակ հեռացել է Հայաստանի կարատեի ազգային ֆեդերացիայի մրցավար, մարզուհի Ալիսա Ասոյանը: Ալիսան 21 տարեկան էր, Հայաստանի երիտասարդական և մեծահասակների առաջնությունների բազմակի չեմպիոն,...
08:43 20/07/2024Արգենտինայի հավաքականի մարզիչը բացատրել է, թե ինչու է Մեսսին արտասվելԱրգենտինայի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Լիոնել Սկալոնին խոսել է Ամերիկայի գավաթի խաղարկության եզրափակչում վնասվածք ստացած թիմի հարձակվող Լիոնել Մեսսիի արձագանքի մասին։ Մեսսին չի կարողացել ավարտել...
08:26 20/07/2024Իլոն Մասկն առաջարկել է տարիքային սահմանափակում սահմանել ԱՄՆ նախագահի թեկնածուների համարԱմերիկացի գործարար և միլիարդատեր Իլոն Մասկն առաջարկել է սահմանափակել Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների նախագահի պաշտոնի համար հավակնորդների տարիքը։ «Պետք է սահմանվի առավելագույն տարիքը (նախագահի...
18:40 19/07/2024ՄՕԿ-ն իր կայքում կցուցադրի 2024 թվականի Օլիմպիական խաղերը Ռուսաստանի համարՄիջազգային օլիմպիական կոմիտեն (ՄՕԿ) իր կայքում ռուս հեռուստադիտողների համար կցուցադրի 2024 թվականին Փարիզում (Ֆրանսիա) կայանալիք Օլիմպիական խաղերը։ Արմսպորտի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնի է դարձել...
17:32 19/07/2024Ուկրաինացի մարզիկներին թույլ են տվել Օլիմպիական խաղերի ժամանակ չսեղմել ռուսների ձեռքըՀուլիսի 26-ին Փարիզում կմեկնարկեն ամառային օլիմպիական խաղերը։ Մի քանի ռուս մարզիկներ կմասնակցեն օլիմպիական խաղերին չեզոք կարգավիճակով։ Ուկրաինացիներին թույլ են տվել չսեղմել ռուս մարզիկների ձեռքերը։...
13:38 19/07/2024Կործանված ինքնաթիռի դեպքի առթիվ քրեական վարույթ է հարուցվելԵղվարդում ինքնաթիռի վթարման և երկու անձի մահվան դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 539-րդ հոդվածի 4-րդ մասի հատկանիշներով (Ռազմական թռչող սարքերի...
09:39 19/07/2024Ինչ տեղի է ունենում Բայդենի շուրջ, դասական պալատական իշխանափոխության փորձ է. Սուրեն Սարգսյան«Այն ինչ տեղի է ունենում Բայդենի շուրջ, դասական պալատական իշխանափոխության փորձ է»,- նման կարծիք է հայտնել քաղաքագետ Սուրեն Սարգսյանը։ Ըստ նրա, այս իշխանափոխության առանցքային դեմքերից է փոխնախագահ...
09:31 19/07/2024Փարիզում Օլիմպիական խաղերի բացման արարողությունը ձախողման եզրին էՓարիզում 2024 թվականի ամառային օլիմպիական խաղերի բացման արարողության կազմակերպիչները մեծ խնդիրների առաջ են կանգնել։ Միջոցառումից մեկ շաբաթ առաջ նրանք արտիստների պրոֆմիության ներկայացուցիչներից...
18:31 18/07/2024Սրտի հիվանդությամբ տառապող 93-ամյա բրիտանուհին ամբողջ գիշեր պարել է թոռնուհու հարսանիքինՏարեց բրիտանուհին ամբողջ գիշեր պարել է իր թոռնուհու հարսանիքին՝ չնայած նրա մեծ տարիքին և ծանր հիվանդությանը։ Դորին Կուկը 93 տարեկան է և ունի սրտի հիվանդություն, որը խանգարում է արյան նորմալ հոսքին...
15:21 18/07/2024ՖԻՖԱ-ի աղյուսակում Հայաստանի ազգային հավաքականը նահանջել էՀուլիսի 18-ին ՖԻՖԱ-ն հրապարակել է ազգային հավաքականների դասակարգման վարկանիշային թարմացված աղյուսակը։ Հայաստանի ազգային հավաքականը նահանջել է մեկ հորիզոնականով և այժմ զբաղեցնում է 97-րդ տեղը։ Կոպա...
10:19 18/07/2024Հայտնի TikToker Bella Brave-ը մահացել է 10 տարեկանումԿանադայում 10 տարեկանում մահացել է հանրահայտ TikToker Բելլա Թոմփսոնը, որը հայտնի է Bella Brave անունով։ Այս մասին սոցիալական ցանցերում հայտնել է նրա մայրը՝ Քայլան։ «Մեր քաջ աղջիկն իր ժառանգությունը...
09:55 18/07/2024Մեսսիի շուրջ ստեղծված սկանդալի պատճառով Արգենտինայի նախագահն աշխատանքից ազատել է սպորտի փոխնախարարինԱրգենտինայի նախագահ Խավիեր Մայլին որոշել է աշխատանքից հեռացնել երկրի սպորտի նախարարի տեղակալ Խուլիո Գարոյին։ Դա տեղի է ունեցել Արգենտինայի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի ավագ Լիոնել Մեսսիին՝ Գարոյի...

13:55 25/02/2023Ericsson plans to lay off 8,500 employeesTelecom equipment maker Ericsson will lay off 8,500 employees globally as part of its plan to cut costs, a memo sent to employees and seen by Reuters said.
12:40 25/02/2023WR Chess Masters: Aronian and Gukesh to face off in final roundGM Levon Aronian evaded a second consecutive loss by the skin of his teeth in round eight of the WR Chess Masters 2023.
11:55 25/02/2023UN chief: ICJ decisions are binding, including order related to Lachin CorridorUN Secretary-General António Guterres takes note of the orders of the International Court of Justice (ICJ), issued on 22 February in the proceedings between Armenia and Azerbaijan, stressing that...
12:32 24/02/2023EU reiterates call on Azerbaijan to ensure free and safe movement along Lachin corridorThe European Union reiterates its call on the Azerbaijani authorities to guarantee the freedom and safety of movement along the Lachin corridor, the sole road linking Artsakh (Nagorno-Karabakh) to...
11:25 24/02/2023U.S. announces additional $2 bln military aid to UkraineThe United States will send Ukraine a new military aid package worth $2 billion, AFP reported on Thursday, citing a top US official.
16:45 23/02/2023Leonardo da Vinci discovered gravity before Galileo and Newton, study revealsPhysicists studying Leonardo da Vinci’s Codex Arundel have made the remarkable discovery that the Italian Renaissance man may have beaten Galileo and Isaac Newton to theorizing gravity, Artnet...
13:35 23/02/2023Rep. Pallone: UN court ruling confirms Azerbaijan’s Artsakh roadblock is against international lawThe World Court ruling confirms that Azerbaijan’s blockade of the Lachin Corridor is against international law and must end immediately, U.S.
12:24 23/02/2023U.S. State Department announces fresh Armenia-Azerbaijan talks in BrusselsPresident of the European Council Charles Michel will host fresh talks between Armenia and Azerbaijan in the coming days, the U.S.
11:46 23/02/2023UN chief condemns Russian 'affront' in UkraineUN Secretary General Antonio Guterres condemned Russia's invasion of Ukraine Wednesday as the General Assembly met in a special session two days before the war anniversary.
16:00 22/02/2023Senator Birmingham presses Australian Government for public position on Azerbaijan’s Artsakh blockadeSenator the Hon. Simon Birmingham has placed the Australian Department of Foreign Affairs & Trade (DFAT) on the hot seat, questioning the Government on its failure to publicly call out Azerbaijan's...
14:26 22/02/2023Fish 'rain' down in Australian townA remote community in the Australian outback was shocked over the weekend when small, live fish began falling from the heavens, the New York Post reported.
11:45 22/02/2023U.S. issued old release of G7 statement in error, Japan saysJapan's foreign ministry said on Wednesday that the U.S. State Department had issued an old release of the Group of Seven (G7) nations' foreign ministers joint statement in error a day earlier,...
11:30 22/02/2023WR Masters: Aronian beats Giri, leads by full pointGM Levon Aronian scored a third win in five rounds to get a full-point lead at the WR Chess Masters in Düsseldorf.
15:30 21/02/2023Armenian Greco-Roman wrestlers win 9 medals at Russia tournamentArmenia’s U23 Greco-Roman wrestling team has earned nine medals at an international tournament in Ryazan, Russia in tribute to Hero of the Soviet Union Fedor Poletayev.
15:15 21/02/2023Putin: West seeks to make Ukraine conflict globalPresident Vladimir Putin on Tuesday vowed to continue with Russia's year-long war in Ukraine and accused the U.S.-led NATO alliance of fanning the flames of the conflict in the mistaken belief that...
13:35 21/02/2023Iran ready to host meeting of regional foreign ministersIranian Foreign Minister Hossein Amirabdollahian expressed the country’s readiness to host a meeting of the 3+3 South Caucasus Platform in Tehran, Tasnim News Agency reported.
12:30 21/02/2023Jude Law 'becomes a father for the seventh time'Jude Law has reportedly become father again, making him a dad of seven children with four mothers. In pictures obtained by The Sun, the actor, 50, and his wife Phillipa Coan, 35, were seen pushing a...
11:31 21/02/2023Diplomat: Moscow considers EU mission in Armenia as attempt to squeeze it out of regionRussia sees geopolitical motives behind the European Union’s civilian mission in Armenia geared to squeeze Russia out of the region, which has little to do with the interests of the normalization of...
11:11 21/02/2023International Mother Language Day: UNESCO calls on countries to implement mother language-based educationOn 21 February, International Mother Language Day, UNESCO calls on countries to pursue a policy of multilingual education.
16:45 20/02/2023Meta launching paid verification service for Facebook and InstagramMeta is testing a subscription service which will allow Instagram and Facebook users to pay to get verified, Mark Zuckerberg announced on Instagram Sunday.