22:45 26/07/2024Հայաստանի պատվիրակության նավն անցավ Օլիմպիական խաղերի մասնակիցների շքերթովՓարիզում մեկնարկած Օլիմպիական խաղերի բացման արարողության ժամանակ Սեն գետի վրայով մասնակից պետությունների Դրոշների շքերթ իրականացվեց։ Մասնակից երկրների պատվիրակները նավերով անցել են 6 կմ...
22:02 26/07/2024Փարիզում մեկնարկում է 33-րդ Օլիմպիական խաղերի բացման արարողությունը. ՈւՂԻՂՓարիզում մեկնարկում է 33-րդ Օլիմպիական խաղերի բացման արարողությունը։ Բացման արարողությունը կսկսվի մասնակից երկրների հավաքականների շքերթով։ Սեն գետում նրանք մոտ 100 նավակներով կանցնեն 6 կմ...
16:47 26/07/2024Թուրքիան հրթիռակոծել է Սիրիայի հյուսիսի 15 գյուղերում տեղակայված քրդական զորքերի դիրքերըԹուրքական բանակի հրետանին կրակ է բացել Սիրիայի Հալեպ նահանգի հյուսիսում քրդական ուժերի վերահսկողության տակ գտնվող բնակավայրերի վրա։ Այդ մասին հայտնում է ՏԱՍՍ-ը։ Ինչպես հայտնում է Firat...
13:20 26/07/2024Լավրովը հանդիպել է ՖիդանինՀարավարևելյան Ասիայի պետությունների ասոցիացիայի(ՀԱՊԱ) նախարարների խորհրդի շրջանակներում Վիենտյանում տեղի է ունենում Ռուսաստանի Դաշնության և Թուրքիայի արտգործնախարարներ Սերգեյ Լավրովի և Հաքան Ֆիդանի...
12:50 26/07/2024Իրանի և Հայաստանի միջև ռազմական պայմանագրի մասին լուրը Իրանի դեսպանը հերքել էՀայաստանում Իրանի դեսպանը հերքել է Իրանի և Հայաստանի միջև ռազմական պայմանագրի մասին լուրը։ «Մեհր» գործակալության փոխանցմամբ, Մեհդի Սոբհանին նման լուր տարածող աղբյուրները համարել է ոչ հավաստի...
12:17 26/07/2024Օլիմպիական խաղերի բացման օրը հրդեհումների պատճառով Ֆրանսիայում գնացքների երթևեկությունը խափանվել էՕլիմպիական խաղերի բացման օրը Ֆրանսիական արագընթաց գնացքների (TGV) շարժը խափանվել է մի շարք գծերում անցած գիշեր դիտավորյալ հրկիզումից հետո։ «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ այդ մասին հաղորդում է BFMTV-ն՝...
11:59 26/07/2024Արթուր Ալեքսանյանն Օլիմպիական խաղերում ըմբիշների կոլաժի Եվրոպայի դեմքն էՀայ ըմբիշ Արթուր Ալեքսանյանը Փարիզի Օլիմպիական խաղերում մայրցամաքները ներկայացնող կոլաժում ներկայացվել է որպես Եվրոպայի դեմք: Փարիզում մեկնարկած օլիմպիական խաղերին Եվրոպայից կմասնակցի 110 ըմբիշ,...
11:31 26/07/2024Տիրինկատար հնավայրի վիշապաքարերը և մշակութային լանդշաֆտը ընդգրկվել են ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի համաշխարհային ժառանգության նախնական ցանկումՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի համաշխարհային ժառանգության կոմիտեի 46-րդ նստաշրջանում քննարկվել և հավանության է արժանացել Հայաստանի կողմից ներկայացված հայտը՝ ՀՀ Արագածոտնի մարզի Տիրինկատար հնավայրի վիշապաքարերը և...
10:31 26/07/2024«Հայաստանի օլիմպիական տան» դեմքը Յուրի Ջորկաեֆն էՓարիզի 2024 թ. ամառային 33-րդ Օլիմպիական խաղերին ընդառաջ Ֆրանսիայի մայրաքաղաքում այսօր պաշտոնապես բացվել է «Հայաստանի օլիմպիական տունը»: «Հայաստանի օլիմպիական տան» դեմքը ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության...
17:32 25/07/2024Ստամբուլի ափերի մոտ ականապատ հիդրոցիկլ է հայտնաբերվելԹուրքական Ստամբուլի ափերի մոտ ականապատ, ինքնակառավարվող հիդրոցիկլ է հայտնաբերվել։ Ռուսական ԶԼՄ-ները ենթադրում են, որ այն ուկրաինական է։ Այդ մասին տեսանյութ է հրապարակել VK.com-ը։
15:27 25/07/2024Թուրքիան և Ռուսաստանը բանակցում են Սիրիայի հյուսիսում համատեղ պարեկությունը վերսկսելու շուրջԹուրքիայի և Ռուսաստանի ռազմական գերատեսչությունները բանակցում են Սիրիայի հյուսիսում M-4 մայրուղու վրա չորս տարի անց համատեղ պարեկությունը վերսկսելու շուրջ։ Այս մասին հայտնում է TRT Haber...
13:41 25/07/2024Անվանական միջին աշխատավարձով Հայաստանը զբաղեցնում է 6-րդ տեղը ԱՊՀ երկրների շարքումԱՊՀ երկրների շարքում միջին անվանական աշխատավարձով՝ գնողունականության համարժեքության առումով Հայաստանը վեցերորդ տեղում է՝ 1908 դոլար ցուցանիշով։ SputnikLive-ին նման տվյալ են փոխանցել Արհմիությունների...
09:58 25/07/2024ՌԴ ՊՆ-ն հաստատել է Կալուգայի շրջանում Մի-28-ի կործանման մասին տեղեկություններըՄի-28 ուղղաթիռը պլանային թռիչքի ժամանակ կործանվել է Կալուգայի մարզում, անձնակազմը զոհվել է։ «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին հայտնում է ՌԴ ՊՆ-ն։ «Ուղղաթիռը վթարի է ենթարկվել ամայի տարածքում,...
23:09 24/07/2024Թուրքիայի ՆԳ նախարարը տեսանյութ է տարածել Մոսկվայում մեքենայի պայթեցմանի մեջ կասկածվողի ձերբակալության մասինԹուրքիայի ՆԳ նախարար Ալի Էրլիքայան տեսանյութ է հրապարակել Բոդրումում ՌԴ քաղաքացի Սերեբրյակովի ձերբակալության մասին, որը կասկածվում է Մոսկվայում մեքենա պայթեցնելու մեջ։ Տեսանյութում երևում է, թե...
20:08 24/07/2024Նեպալում ավիավթարից ողջ է մնացել միայն օդաչուն. 18 մարդ մահացել էԱռնվազն 18 մարդ է զոհվել Նեպալի մայրաքաղաք Կատմանդուից թռչող ինքնաթիռի վթարի և հրդեհի հետևանքով։ BBC-ի փոխանցմամբ՝ միակ փրկվածն օդաչուն է, որն այս պահին հիվանդանոցում է։ Saurya Airlines-ի փորձնական...
19:09 24/07/2024Օլաֆ Շոլցն ամենաբարձր աշխատավարձն է ստանում ԵՄ անդամ երկրների ղեկավարներիցԳերմանիայի կանցլեր Օլաֆ Շոլցն ամենաբարձր աշխատավարձն է ստանում ԵՄ անդամ երկրների ղեկավարներից։ Նա ստանում է ամսական մոտ 29 հազար եվրո։ ՌԻԱ Նովոստիի փոխանցմամբ՝ հայտնել է VSquare պորտալը։ «Ամենաբարձր...
17:50 24/07/2024ՌԴ ԱԴԾ տնօրենը հաստատել է Մոսկվայում Land Cruiser-ը պայթեցրած դիվերսանտի Թուրքիա փախուստի փաստըՌուսաստանի Դաշնության ԱԴԾ տնօրեն Ալեքսանդր Բորտնիկովը հայտարարել է Մոսկվայի հյուսիսում Land Cruiser-ի վրա ինքնաշեն պայթուցիկ տեղադրած դիվերսանտի փախուստի մասին։ Այս մասին հայտնում է Life.ru-ն։...
17:30 24/07/2024Իսրայելում հայտնաբերվել է ուղեղ ուտող ամեոբայով վարակման նոր դեպքԻսրայելի առողջապահության նախարարությունը հայտնել է երկրում ուղեղը ուտող Naegleria fowleri ամեոբայով վարակվելու ևս մեկ դեպքի հայտնաբերման մասին: The Times of Israel-ն ավելի վաղ հայտնել էր, որ...
15:21 24/07/2024Ադրբեջանը հայտարարել է Հայաստանի հետ Ռուսաստանում բանակցություններ անցկացնելու պատրաստակամության մասինԱդրբեջանը միշտ պատրաստ է եղել Հայաստանի հետ բանակցություններին Ռուսաստանում և այլ վայրերում։ Այդ մասին ՏԱՍՍ-ին հայտնել է Ադրբեջանի ԱԳՆ մամուլի քարտուղար Այխան Հաջիզադեն՝ մեկնաբանելով կողմերի...
15:00 24/07/2024Հայաստանի ԶՈւ-ին աջակցելու համար 10 մլն եվրո ուղարկելու ԵՄ ծրագիրն աշխարհաքաղաքական հաշվարկ է. Մարիա ԶախարովաՀայաստանի զինված ուժերին աջակցելու համար 10 միլիոն եվրո ուղարկելու Եվրամիության ծրագրերի հետևում, իհարկե, կանգնած են այս տարածաշրջանի՝ Անդրկովկասի վրա իր կործանարար ազդեցությունը տարածելու ԵՄ-ի...

11:34 07/03/2023NATO, EU concerned about deadly incident in ArtsakhNATO Secretary General's Special Representative for the Caucasus and Central Asia Javier Colomina has reacted to Sunday’s deadly incident in Artsakh (Nagorno-Karabakh).
17:05 06/03/2023Cristiano Ronaldo sends care items to earthquake victims in Syria and TurkeyCristiano Ronaldo has sent a plane load of care items to victims of the devastating earthquake in Syria and Turkey, Daily Mail reports.
14:00 06/03/2023Prince Harry and Meghan weigh up coronation invitationPrince Harry and Meghan, the Duchess of Sussex, will be invited to King Charles III's coronation, a statement from the couple suggests.
14:35 04/03/2023Russia records 14,049 daily COVID casesRussia’s COVID-19 case tally rose by 14,049 over the past day to 22,328,569, the anti-coronavirus crisis center reported on Saturday.
14:00 04/03/2023UK remains 'deeply concerned' by continued disruption to Lachin CorridorThe UK ambassador to the OSCE and chair of the OSCE Security Committee, Neil Bush, expressed concern regarding the continued disruptions to the Lachin Corridor, the sole road connecting Artsakh...
13:30 04/03/2023Saving Private Ryan actor Tom Sizemore dies at 61US actor Tom Sizemore, known for roles in Saving Private Ryan and Black Hawk Down, has died at 61, his manager says.
13:00 04/03/2023Republican businessman Perry Johnson announces 2024 presidential bidRepublican businessman Perry Johnson has announced his long-shot bid for president, AP reports. Johnson, who tried to run for Michigan governor last year but was deemed by the state’s elections...
11:32 04/03/2023Robert F. Kennedy Jr 'thinking about' 2024 presidential runRobert F. Kennedy Jr. is considering running for president in 2024, challenging President Biden for the Democratic nomination, and he says his wife approves, Fox News said. "I am thinking about it...
17:00 03/03/2023Half of world on track to be overweight or obese by 2035More than half the world's population will be classed as obese or overweight by 2035 if action is not taken, the World Obesity Federation warns.
16:02 03/03/2023Gymnastics World Cup: Armenia's Artur Davtyan reaches finalReigning world champion Artur Davtyan has advanced to the final of the FIG Artistic Gymnastics World Cup second leg in Doha, Qatar.
15:20 03/03/2023Belarus sentences Nobel Prize winner Bialiatski to 10 years in jailA court in Belarus has sentenced Nobel Peace Prize winner Ales Bialiatski to 10 years in prison, BBC News reports.
14:36 03/03/2023March 3 is World Hearing DayWorld Hearing Day is observed on 3 March each year to raise awareness on how to prevent deafness and hearing loss and promote ear and hearing care across the world.
14:15 03/03/2023Japan, Ukraine sign agreement on $164 mln grant to KyivJapan and Ukraine have signed documents on a 22.4 billion yen (some 164 million US dollars) grant for Ukraine, the Japanese foreign ministry said on Friday.
14:03 03/03/2023Mirzoyan, Lavrov discuss Armenian-Azerbaijani settlementRussian Foreign Minister Sergey Lavrov and Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan discussed the Armenian-Azerbaijani settlement at a meeting in New Delhi, India on Friday.
12:36 03/03/2023Metropolitan Museum of Art revises information on Aivazovsky to reflect his Armenian heritageThe world-renowned Metropolitan Museum of Art in New York has revised the way it identifies famous seascape painter Ivan Aivazovsky to reflect his Armenian heritage, following complaints from...
12:15 03/03/2023Legendary jazz saxophonist Wayne Shorter dies at 89Wayne Shorter, the enigmatic, intrepid saxophonist who shaped the color and contour of modern jazz as one of its most intensely admired composers, died on Thursday in Los Angeles.
12:00 03/03/2023Armenian, Russian FMs meet in New DelhiRussian Foreign Minister Sergey Lavrov met with his Armenian counterpart Ararat Mirzoyan in New Delhi on Friday, TASS reported.
11:00 03/03/2023Blinken, Lavrov speak briefly at G20 meetingUS Secretary of State Antony Blinken and Russian Foreign Minister Sergey Lavrov have met briefly at a gathering of top diplomats from the Group of 20 nations in the first high-level meeting in months...
16:45 02/03/2023US Senate passes bill to declassify intel data on COVID originThe US Senate voted unanimously to pass a bill calling on the Biden administration to declassify the intelligence about the origin of COVID-19, Republican Josh Hawley, the Senator from Missouri,...
16:01 02/03/2023Kremlin slams 'terrorist attack' near Ukraine borderThe Kremlin says it is seeking to destroy “terrorists” who it said were behind a drone attack on the border region of Bryansk earlier this week, CNBC reported.