22:45 26/07/2024Հայաստանի պատվիրակության նավն անցավ Օլիմպիական խաղերի մասնակիցների շքերթովՓարիզում մեկնարկած Օլիմպիական խաղերի բացման արարողության ժամանակ Սեն գետի վրայով մասնակից պետությունների Դրոշների շքերթ իրականացվեց։ Մասնակից երկրների պատվիրակները նավերով անցել են 6 կմ...
22:02 26/07/2024Փարիզում մեկնարկում է 33-րդ Օլիմպիական խաղերի բացման արարողությունը. ՈւՂԻՂՓարիզում մեկնարկում է 33-րդ Օլիմպիական խաղերի բացման արարողությունը։ Բացման արարողությունը կսկսվի մասնակից երկրների հավաքականների շքերթով։ Սեն գետում նրանք մոտ 100 նավակներով կանցնեն 6 կմ...
16:47 26/07/2024Թուրքիան հրթիռակոծել է Սիրիայի հյուսիսի 15 գյուղերում տեղակայված քրդական զորքերի դիրքերըԹուրքական բանակի հրետանին կրակ է բացել Սիրիայի Հալեպ նահանգի հյուսիսում քրդական ուժերի վերահսկողության տակ գտնվող բնակավայրերի վրա։ Այդ մասին հայտնում է ՏԱՍՍ-ը։ Ինչպես հայտնում է Firat...
13:20 26/07/2024Լավրովը հանդիպել է ՖիդանինՀարավարևելյան Ասիայի պետությունների ասոցիացիայի(ՀԱՊԱ) նախարարների խորհրդի շրջանակներում Վիենտյանում տեղի է ունենում Ռուսաստանի Դաշնության և Թուրքիայի արտգործնախարարներ Սերգեյ Լավրովի և Հաքան Ֆիդանի...
12:50 26/07/2024Իրանի և Հայաստանի միջև ռազմական պայմանագրի մասին լուրը Իրանի դեսպանը հերքել էՀայաստանում Իրանի դեսպանը հերքել է Իրանի և Հայաստանի միջև ռազմական պայմանագրի մասին լուրը։ «Մեհր» գործակալության փոխանցմամբ, Մեհդի Սոբհանին նման լուր տարածող աղբյուրները համարել է ոչ հավաստի...
12:17 26/07/2024Օլիմպիական խաղերի բացման օրը հրդեհումների պատճառով Ֆրանսիայում գնացքների երթևեկությունը խափանվել էՕլիմպիական խաղերի բացման օրը Ֆրանսիական արագընթաց գնացքների (TGV) շարժը խափանվել է մի շարք գծերում անցած գիշեր դիտավորյալ հրկիզումից հետո։ «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ այդ մասին հաղորդում է BFMTV-ն՝...
11:59 26/07/2024Արթուր Ալեքսանյանն Օլիմպիական խաղերում ըմբիշների կոլաժի Եվրոպայի դեմքն էՀայ ըմբիշ Արթուր Ալեքսանյանը Փարիզի Օլիմպիական խաղերում մայրցամաքները ներկայացնող կոլաժում ներկայացվել է որպես Եվրոպայի դեմք: Փարիզում մեկնարկած օլիմպիական խաղերին Եվրոպայից կմասնակցի 110 ըմբիշ,...
11:31 26/07/2024Տիրինկատար հնավայրի վիշապաքարերը և մշակութային լանդշաֆտը ընդգրկվել են ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի համաշխարհային ժառանգության նախնական ցանկումՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի համաշխարհային ժառանգության կոմիտեի 46-րդ նստաշրջանում քննարկվել և հավանության է արժանացել Հայաստանի կողմից ներկայացված հայտը՝ ՀՀ Արագածոտնի մարզի Տիրինկատար հնավայրի վիշապաքարերը և...
10:31 26/07/2024«Հայաստանի օլիմպիական տան» դեմքը Յուրի Ջորկաեֆն էՓարիզի 2024 թ. ամառային 33-րդ Օլիմպիական խաղերին ընդառաջ Ֆրանսիայի մայրաքաղաքում այսօր պաշտոնապես բացվել է «Հայաստանի օլիմպիական տունը»: «Հայաստանի օլիմպիական տան» դեմքը ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության...
17:32 25/07/2024Ստամբուլի ափերի մոտ ականապատ հիդրոցիկլ է հայտնաբերվելԹուրքական Ստամբուլի ափերի մոտ ականապատ, ինքնակառավարվող հիդրոցիկլ է հայտնաբերվել։ Ռուսական ԶԼՄ-ները ենթադրում են, որ այն ուկրաինական է։ Այդ մասին տեսանյութ է հրապարակել VK.com-ը։
15:27 25/07/2024Թուրքիան և Ռուսաստանը բանակցում են Սիրիայի հյուսիսում համատեղ պարեկությունը վերսկսելու շուրջԹուրքիայի և Ռուսաստանի ռազմական գերատեսչությունները բանակցում են Սիրիայի հյուսիսում M-4 մայրուղու վրա չորս տարի անց համատեղ պարեկությունը վերսկսելու շուրջ։ Այս մասին հայտնում է TRT Haber...
13:41 25/07/2024Անվանական միջին աշխատավարձով Հայաստանը զբաղեցնում է 6-րդ տեղը ԱՊՀ երկրների շարքումԱՊՀ երկրների շարքում միջին անվանական աշխատավարձով՝ գնողունականության համարժեքության առումով Հայաստանը վեցերորդ տեղում է՝ 1908 դոլար ցուցանիշով։ SputnikLive-ին նման տվյալ են փոխանցել Արհմիությունների...
09:58 25/07/2024ՌԴ ՊՆ-ն հաստատել է Կալուգայի շրջանում Մի-28-ի կործանման մասին տեղեկություններըՄի-28 ուղղաթիռը պլանային թռիչքի ժամանակ կործանվել է Կալուգայի մարզում, անձնակազմը զոհվել է։ «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին հայտնում է ՌԴ ՊՆ-ն։ «Ուղղաթիռը վթարի է ենթարկվել ամայի տարածքում,...
23:09 24/07/2024Թուրքիայի ՆԳ նախարարը տեսանյութ է տարածել Մոսկվայում մեքենայի պայթեցմանի մեջ կասկածվողի ձերբակալության մասինԹուրքիայի ՆԳ նախարար Ալի Էրլիքայան տեսանյութ է հրապարակել Բոդրումում ՌԴ քաղաքացի Սերեբրյակովի ձերբակալության մասին, որը կասկածվում է Մոսկվայում մեքենա պայթեցնելու մեջ։ Տեսանյութում երևում է, թե...
20:08 24/07/2024Նեպալում ավիավթարից ողջ է մնացել միայն օդաչուն. 18 մարդ մահացել էԱռնվազն 18 մարդ է զոհվել Նեպալի մայրաքաղաք Կատմանդուից թռչող ինքնաթիռի վթարի և հրդեհի հետևանքով։ BBC-ի փոխանցմամբ՝ միակ փրկվածն օդաչուն է, որն այս պահին հիվանդանոցում է։ Saurya Airlines-ի փորձնական...
19:09 24/07/2024Օլաֆ Շոլցն ամենաբարձր աշխատավարձն է ստանում ԵՄ անդամ երկրների ղեկավարներիցԳերմանիայի կանցլեր Օլաֆ Շոլցն ամենաբարձր աշխատավարձն է ստանում ԵՄ անդամ երկրների ղեկավարներից։ Նա ստանում է ամսական մոտ 29 հազար եվրո։ ՌԻԱ Նովոստիի փոխանցմամբ՝ հայտնել է VSquare պորտալը։ «Ամենաբարձր...
17:50 24/07/2024ՌԴ ԱԴԾ տնօրենը հաստատել է Մոսկվայում Land Cruiser-ը պայթեցրած դիվերսանտի Թուրքիա փախուստի փաստըՌուսաստանի Դաշնության ԱԴԾ տնօրեն Ալեքսանդր Բորտնիկովը հայտարարել է Մոսկվայի հյուսիսում Land Cruiser-ի վրա ինքնաշեն պայթուցիկ տեղադրած դիվերսանտի փախուստի մասին։ Այս մասին հայտնում է Life.ru-ն։...
17:30 24/07/2024Իսրայելում հայտնաբերվել է ուղեղ ուտող ամեոբայով վարակման նոր դեպքԻսրայելի առողջապահության նախարարությունը հայտնել է երկրում ուղեղը ուտող Naegleria fowleri ամեոբայով վարակվելու ևս մեկ դեպքի հայտնաբերման մասին: The Times of Israel-ն ավելի վաղ հայտնել էր, որ...
15:21 24/07/2024Ադրբեջանը հայտարարել է Հայաստանի հետ Ռուսաստանում բանակցություններ անցկացնելու պատրաստակամության մասինԱդրբեջանը միշտ պատրաստ է եղել Հայաստանի հետ բանակցություններին Ռուսաստանում և այլ վայրերում։ Այդ մասին ՏԱՍՍ-ին հայտնել է Ադրբեջանի ԱԳՆ մամուլի քարտուղար Այխան Հաջիզադեն՝ մեկնաբանելով կողմերի...
15:00 24/07/2024Հայաստանի ԶՈւ-ին աջակցելու համար 10 մլն եվրո ուղարկելու ԵՄ ծրագիրն աշխարհաքաղաքական հաշվարկ է. Մարիա ԶախարովաՀայաստանի զինված ուժերին աջակցելու համար 10 միլիոն եվրո ուղարկելու Եվրամիության ծրագրերի հետևում, իհարկե, կանգնած են այս տարածաշրջանի՝ Անդրկովկասի վրա իր կործանարար ազդեցությունը տարածելու ԵՄ-ի...

13:51 07/12/2024В чем нужно встретить год Зеленой Деревянной Змеи?Стилисты и астрологи рассказали, в чем женщинам нужно встретить год Зеленой Деревянной Змеи, чтобы привлечь удачу на ближайшие 12 месяцев.
12:58 07/12/2024В «Реал Сосьедаде» не планируют отдавать Захаряна в аренду зимойПресс-атташе «Реала Сосьедад» Йон Андер Мундуате уверяет, что в планы клуба не входит отправлять зимой в аренду российского полузащитника Арсена Захаряна.
12:21 07/12/2024Ксения Бородина выходит замуж в третий раз41-летняя российская телеведущая Ксения Бородина выходит замуж в третий раз: блогер Николай Сердюков сделал ей предложение руки и сердца.
12:11 07/12/2024ВОЗ предупредила о риске распространения лихорадки Оропуш в АмерикеВсемирная организация здравоохранения (ВОЗ) предупредила о высоком риске распространения лихорадки Оропуш в Америке.
11:13 07/12/2024Артур Давтян выступит в финале Гимнастической премьер-лиги в МосквеПредставитель сборной Армении Артур Давтян, завоевавший серебро на Олимпиаде-2024, выступит в финале Гимнастической премьер-лиги, который пройдет 8 декабря в Москве.
17:10 06/12/2024Что дети и взрослые просят у Деда Мороза?За первую неделю работы в Московскую усадьбу Деда Мороза поступило свыше четырех тысяч писем, открыток и пожеланий от детей и взрослых.
13:22 06/12/2024От неизвестного вируса погибли более 140 человек в КонгоНеизвестный вирус в Демократической Республике Конго за две недели погубил 143 человека, заявила доктор биологических наук, профессор Школы системной биологии университета Джорджа Мейсона Анча...
12:50 06/12/2024Четырехкратный чемпион «Формулы-1» Ферстаппен готовится стать отцомЧетырехкратный чемпион «Формулы-1», нидерландский пилот «Ред Булл» Макс Ферстаппен объявил о том, что готовится стать отцом, передает РИА Новости.
12:26 06/12/2024Эммануэль Макрон заявил, что останется на посту президента Франции до конца полномочий в 2027 годуПрезидент Франции Эммануэль Макрон вновь заявил, что не собирается покидать свой пост, несмотря на отставку правительства.
12:16 06/12/2024Замглавы МИД РФ: Армения может иметь долг по взносам в ОДКБ до конца 2025 годаАрмения может иметь долг по взносам в ОДКБ и не оплачивать его два года, сейчас имеется задолженность за 2024 год, истечет период в конце 2025 года, заявил РИА Новости замглавы российского МИД...
17:21 05/12/2024Эдуард Вартанян назвал три условия победы Царукяна над МахачевымПобедитель Гран-при АСА в легком весе Эдуард Вартанян назвал фаворита в реванше Армана Царукяна (Армения) и Ислама Махачева (Россия), который состоится в ночь на 19 января 2025 года.
17:02 05/12/2024Сергей Лавров: От Армении не поступало документов о выходе из ОДКБДокументов о выходе из Организации Договора о коллективной безопасности (ОДКБ) от Армении не поступало.
16:31 05/12/2024«Очень хотела победить»: Флора Бичахчян выбыла из музыкального шоу «Ну-ка все вместе!» в шаге от финалаПевица из Екатеринбурга Флора Бичахчян не смогла одержать победу в финале шоу «Ну-ка все вместе!» на канале «Россия1».
15:12 05/12/2024В Совфеде прокомментировали заявление Пашиняна о невозврате Армении в ОДКБПервый заместитель главы комитета Совета Федерации по международным делам Владимир Джабаров прокомментировал заявление Никола Пашиняна о «точке невозврата» в отношениях организации и Еревана.
15:01 05/12/2024Москвичей призвали не дарить живых змей на Новый годМосквичей призвали не дарить и не покупать живых змей на Новый год. Об этом сообщает пресс-служба департамента природопользования и охраны окружающей среды столицы. "Мы настоятельно рекомендуем...
14:14 05/12/2024Зеленский: Это санкции против той части грузинской власти, которая сейчас сдает Грузию ПутинуУкраина ввела санкции в отношении 19 членов правящей партии «Грузинская мечта – демократическая Грузия», в том числе премьер-министра Ираклия Кобахидзе и почетного председателя партии Бидзины...
12:48 05/12/2024«Елочный» скандал: жительница Уфы сообщила, что администрация спилила ее дерево и установила на площади«Елочный» скандал разгорелся в одном из районов Уфы. Вчера вечером администрация Демского района в соцсетях сообщила о том, что в сквере у дворца творчества «Орион» появилась новогодняя елка,...
12:16 05/12/2024UFC анонсировал бой Царукян-МахачевUFC анонсировал бои Ислам Махачев (Россия) – Арман Царукян (Армения) и Мераб Двалишвили (Грузия) – Умар Нурмагомедов (Россия), пишет championat.
11:49 05/12/2024Стоимость биткоина впервые превысила $100 тыс.Курс биткоина впервые в истории превысил $103 000. В 2024 году году стоимость биткоина выросла более чем в два раза, а за четыре недели после победы Трампа на выборах в США, криптовалюта подорожала...
11:44 05/12/2024Billboard назвал певицу Бейонсе величайшей поп-звездой XXI века, фанаты Тейлор Свифт в яростиАмериканская певица Бейонсе Жизель Ноулз-Картер, известная как Бейонсе, признана величайшей поп-звездой XXI века.