15:55 01/07/2024Վաղարշակ Հարությունյանը համայնքները համարում է ՌԴ-ի հետ դաշնակցային հարաբերությունների հիմքըՌուսաստանի և Հայաստանի ժողովուրդների ազգային համայնքները երկու երկրների դաշնակցային հարաբերությունների հիմքն են՝ հանդես գալով որպես կապող օղակ։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ նման կարծիք է հայտնել ՌԴ-ում...
15:25 01/07/2024Բայդենի կինը հայտարարություն է արել ընտրություններին ամուսնու մասնակցության մասինԱՄՆ ներկայիս նախագահ Ջո Բայդենի կինը՝ Ջիլը, հայտարարել է, որ իր ամուսինը կշարունակի մասնակցել ԱՄՆ նախագահական մրցավազքին՝ չնայած ԱՄՆ նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփի հետ բանավեճում ձախողմանը։ Նրա խոսքերը...
14:35 01/07/2024ՀԱՊԿ-ի ռազմական բաղադրիչն ուժեղացնելու ծրագրեր չկան. Իմանգալի ՏասմագամբետովՀԱՊԿ-ն այս պահին չի դիտարկում ռազմական բաղադրիչի ուժեղացման հարցը, այլ դիտարկում և վերլուծում է ՆԱՏՕ-ի գործողությունները Արևելյան Եվրոպայում։ Այս մասին BelTA գործակալությանը տված հարցազրույցում ասել...
10:40 01/07/2024Պատանեկան ԵԱ-ում ադրբեջանցի մարզիկներն անհարգալից վերաբերմունք են ցուցաբերել հայ բռնցքամարտիկների պարգևատրման ժամանակԲոսնիա և Հերցոգովինայում կայացած բռնցքամարտի պատանիների Եվրոպայի առաջնությունում Հայաստանի հավաքականը 3 ոսկե, 6 արծաթե և 1 բրոնզե մեդալով 38 երկրների մրցակցությունում թիմային պայքարում 2-րդն է։ Ոսկե...
09:54 01/07/2024Մակրոնի կաոալիցիան պարտվել է խորհրդարանական ընտրությունների առաջին փուլումՄարի Լը Պենի աջ արմատական «Ազգային միավորում» կուսակցությունն առաջատարն է Ֆրանսիայում կայացած խորհրդարանական ընտրությունների առաջին փուլի արդյունքներով։ Մակրոնի գլխավորած «Միասին հանուն...
22:42 30/06/2024Ֆուտբոլի Անգլիայի հավաքականը 2։1 հաշվով հաղթեց Սլովակիայի ընտրանունՖուտբոլի «Եվրո-2024»-ի 1/8 եզրափակիչում Անգլիայի ընտրանին 2։1 հաշվով հաղթց Սլովակիայի հավաքականին և դուրս եկավ ¼ եզրափակիչ։ Առաջին խաղակեսում հաշվիվը բացեցին Սլովակիայի թիմի ֆուտբոլիստները և...
09:28 30/06/2024Գերմանիան հաղթեց Դանիային և ¼-ում կմրցի Իսպանիա-Վրաստան հնադիպման հաղթողի հետԵվրո-2024-ի 1/8 եզրափակիչում Գերմանիայի հավաքականը Դորտմունդում 2:0 հաշվով պարտության մատնեց Դանիայի թիմին և դուրս եկավ հաջորդ փուլ։ 53-րդ րոպեին Դանիայի հավաքականի խաղացող Անդերսենը սեփական...
00:11 30/06/2024Եվրո-2024. Գերմանիա-Դանիա հանդիպումն ընդհատվել է կայծակի և կարկուտի պատճառովԵվրո-2024-ի 1/8 եզրափակչի Գերմանիա-Դանիա հանդիպումն առաջին խաղակեսի 36-րդ րոպեին ընդհատվել է կայծակի և կարկուտի պատճառով։ Նման որոշում է կայացրել մրցավար Մայքլ Օլիվերը։ Նա թիմերին ուղարկել է...
22:04 29/06/2024Եվրո-2024. Շվեյցարիան հաղթեց և պայքարից դուրս թողեց Իտալիայի հավաքականինԵվրո-2024-ի 1/8-րդ եզրափակչի առաջին խաղում Շվեյցարիայի հավաքականը 2-0 հաշվով հաղթեց Եվրոպայի գործող չեմպիոն Իտալիայի ընտրանուն և և դուրս եկավ քառորդ եզրափակիչ։ Այպիսով, Շվեյցարիան Եվրո-2024-ի 1/4...
18:19 29/06/2024Մբապեն մարզվել է նոր պաշտպանիչ դիմակովՖրանսիայի հավաքականի հարձակվող Կիլիան Մբապեն Եվրո-2024-ի 1/8 եզրափակչում Բելգիայի դեմ խաղից առաջ մարզվել է նոր պաշտպանիչ դիմակով։ Այս հայտնում է RMC Sport-ը՝ նշելով, որ Մբապեի նոր դիմակն ավելի...
14:28 29/06/202493-ամյա Ուորեն Բաֆեթը փոխել է իր կտակը և հայտնել, թե ում է թողնելու միլիարդներըԱմերիկյան Berkshire Hathaway ընկերության նախագահ Ուորեն Բաֆեթը հայտնել է, որ իր կտակից հանել է ձեռնարկատեր Բիլ Գեյթսի և նրա կնոջ՝ Մելինդայի հիմնադրամը, որը զբաղվում է առողջապահության բարելավման,...
13:54 29/06/2024Հովհաննես Հարությունյանը վերադառնում է ՍոչիՀովհաննես Հարությունյանի վարձակալության ժամկետը ավարտվել է. նա վերադառնում է «Սոչի»: 25-ամյա կիսապաշտպանը մեր ակումբում ավելի քան 3,5 տարի անցկացրեց, իր անգնահատելի ներդրումն ունեցավ «Փյունիկի» երկու...
12:44 29/06/2024Իրանում նախագահական ընտրությունների երկրորդ փուլ կանցկացվիԻրանում նախագահական ընտրությունների երկրորդ փուլ կանցկացվի, դա նշանակում է, որ թեկնածուներից ոչ մեկ չի հավաքել 50 տոկոսից ավելի ձայն։ Քվեարկության երկորրդ փուլը կկայանա հուլիսի 5-ին։ IRNA-ի...
11:43 29/06/2024Արարատ Միրզոյանը Դուբրովնիկում ներկայացրել է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացում վերջին զարգացումներըՀայաստանի ԱԳ նախարարի պաշտոնը զբաղեցնող Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Ալբանիայի ԱԳ նախարար Իգլի Հասանիի հետ։ Հանդիպումը կայացել է Խորվաթիայում անցկացվող Դուբրովնիկ ֆորումի շրջանակներում։ ԱԳ...
10:59 29/06/2024Եվրո 2024-ի ամենասեքսուալ երկրպագուներըՀունիսի 14-ից հուլիսի 14-ը ֆուտբոլի Եվրոպայի առաջնության խաղերը կանցկացվեն Գերմանիայի տասը քաղաքներում՝ Բեռլինում, Քյոլնում, Դորտմունդում, Դյուսելդորֆում, Ֆրանկֆուրտում, Գելզենկիրխենում,...
10:43 29/06/2024New York Times-ի խմբագրական խորհուրդը Բայդենին կոչ է արել լքել ընտրապայքարըNew York Times-ի խմբագրական խորհուրդ, Բայդեն- Թրամփ հեռուստաբաբավեճից հետո, կոչ է արել գործող նախագահին՝ լքել ընտրապայքարը: «New York Times-ի խմբագրական խորհուրդը կոչ է անում նախագահ Ջո Բայդենին...
16:09 28/06/2024Իսրայելը հայտարարել է Արևմտյան Նեղոսի տենդ հիվանդության դեպքերի աճի մասինԻսրայելի առողջապահության նախարարությունն ահազանգում է՝ երկրում աճում են Արևմտյան Նեղոսի տենդով հիվանդացության դեպքերը։ Հիվանդությունը տարածվում է մոծակների միջոցով, մինչ այժմ 81 մարդու մոտ...
15:50 28/06/2024Խաչանովը Ուիմբլդոնի մեկնարկին կխաղա Կարացևի հետՌուս թենիսիստներն իմացել են Ուիմբլդոնի մրցաշարի առաջին շրջանում իրենց մրցակիցների անունները։ 2024 թվականի Ուիմբլդոնի մրցաշարը կանցկացվի հուլիսի 1-14-ը։ sport24.ru-ի հաղորդմամբ, Մեծ Բրիտանիայում...

13:22 20/01/2023Former Kazakh president undergoes successful heart surgeryFormer Kazakh President Nursultan Nazarbayev has undergone a successful heart surgery and his life is not in danger, Reuters reported on Friday, citing his spokesman Aidos Ukibay.
11:22 20/01/2023Police looking into Rishi Sunak's failure to wear seatbeltPolice are looking into U.K. Prime Minister Rishi Sunak’s admission that he failed to wear a seatbelt while filming a video for his Instagram account in the back of a moving vehicle – an apparent...
16:45 19/01/2023Kazakh president dissolves lower house of parliamentKazakh President Kassym-Jomart Tokayev dissolved the lower house of parliament on Thursday and called a snap election for March 19, his office said.
15:12 19/01/2023CSTO chief offers condolences to Armenia on tragic death of servicemenThe Secretary General of the Collective Security Treaty Organization (CSTO), Imangali Tasmagambetov, on Thursday expressed his condolences to Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan on the tragic...
13:25 19/01/2023CoE Committee of Ministers chief calls for reopening of Lachin corridorIceland’s Minister for Foreign Affairs and President of the Council of Europe’s Committee of Ministers, Thórdís Kolbrún Reykfjörd Gylfadóttir, has called for lifting the blockade of the Lachin...
12:30 19/01/2023U.S. seeks restart of constructive dialogue between Armenia, Azerbaijan – State DepartmentThe U.S. seeks resumption of constructive dialogue between Armenia and Azerbaijan, State Department spokesman Ned Price told a press briefing on Wednesday 18 January. His comments came after U.S....
11:15 19/01/2023European Parliament demands Azerbaijan immediately reopen Lachin corridorThe European Parliament on Wednesday approved a resolution in which it urged Azerbaijan to open the Lachin Corridor, withdraw its troops from Armenia’s sovereign territory and release Armenian...
16:36 18/01/2023Lavrov says Russia still ready to send CSTO mission to Armenia-Azerbaijan borderRussian Foreign Minister Sergei Lavrov said Russia was still prepared to send a mission to the Armenia-Azerbaijan border within the framework of the Moscow-led Collective Security Treaty Organization...
16:00 18/01/2023Amazon overtakes Apple as world's most valuable brandAmazon has reclaimed the top spot as the world’s most valuable brand despite its brand value falling 15 per cent this year from $350.3 billion to $299.3 billion, said a new report.
14:15 18/01/2023World's oldest person dies at 118French nun Sister André, the world’s oldest known person, died on Tuesday at the age of 118 in the southern city of Toulon, CNN reported.
13:58 18/01/2023Lavrov urges Azerbaijan to unblock Lachin corridorRussian Foreign Minister Sergey Lavrov has called for expediting the unblocking of traffic along the Lachin corridor, the only road linking Artsakh (Nagorno-Karabakh) to Armenia, the Russian foreign...
13:01 18/01/2023Arsen Zakharyan unlikely to join Chelsea this winterChelsea are unlikely to sign Russia midfielder Arsen Zakharyan during the January transfer window, PlanetSport reports.
12:08 18/01/2023U.S. urges Azerbaijan to immediately restore unhindered transit through Lachin corridorThe United States is gravely concerned that the Lachin corridor, the sole road linking Artsakh (Nagorno-Karabakh) to Armenia, has now been closed for more than one month and calls on Azerbaijan and...
16:15 17/01/2023Ukrainian presidential adviser Arestovich steps downAn adviser to President Vladimir Zelensky has tendered his resignation, having said live on air that Ukrainian forces had shot down a Russian missile over the city of Dnepr before it reportedly then...
14:34 17/01/2023Armenia among top 10 safest countries in the worldNumbeo, a database of user-contributed data about cities and countries worldwide, has ranked Armenia among the top 10 safest countries in the world.
13:58 17/01/2023Rep. Levin: U.S. must take steps to prevent crisis in Nagorno-Karabakh from escalating furtherU.S. Representative Mike Levin has expressed grave concern over the humanitarian crisis unfolding in Artsakh (Nagorno-Karabakh) amid the ongoing Azerbaijani blockade and called for efforts to prevent...
12:46 17/01/2023Killings of journalists up 50% in 2022, UNESCO saysEighty-six journalists and media workers were killed around the world in 2022 – one every four days, according to UNESCO data, highlighting the grave risks and vulnerabilities that journalists...
11:57 17/01/2023Azerbaijan to file complaint against Mkhitaryan to UEFAInter midfielder Henrikh Mkhitaryan’s latest behavior in a club video has angered Azerbaijan, Sports.ru reports.
11:15 17/01/2023China's population shrinks for first time in 60 yearsChina’s population shrank in 2022 for the first time in more than 60 years, a new milestone in the country’s deepening demographic crisis with significant implications for its slowing economy, CNN...