13:29 28/06/2024Տիկնիզյանի գործակալ. «Նաիրի նկատմամբ միշտ հետաքրքրություն կա»Հայաստանի ազգային հավաքականի և «Լոկոմոտիվի» պաշտպան Նաիր Թիկնիզյանի գործակալը պատասխանել է ֆուտբոլիստի ապագայի հետ կապված հարցին։ «Կարո՞ղ ենք ասել, որ Նաիրը հաջորդ մրցաշրջանում կմնա «Լոկոմոտիվում»:...
10:57 28/06/2024ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարը կմեկնի ԲաքուՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Անտոնիո Գուտերեշը հայտարարել է՝ նախատեսում է մեկնել Բաքու` մասնակցելու ՄԱԿ-ի Կլիմայի փոփոխության շրջանակային կոնվենցիայի (COP29) Կողմերի 29-րդ համաժողովին։ «Ես միշտ այցելում...
10:51 28/06/2024CNN-ի մեկնաբանները «պարզապես դանակներ խրեցին Բայդենի թիկունքից». ՄասկԻլոն Մասկը հայտարարել է, որ ԱՄՆ նախագահի թեկնածուներ Ջո Բայդենի և Դոնալդ Թրամփի բանավեճը, որը տեղի է ունեցել ուրբաթ երեկոյան, առիթ էր որպեսզի ԱՄՆ ներկայիս առաջնորդին փոխարինեն Դեմոկրատական...
09:40 28/06/2024Politico-ն բացահայտել է, թե ինչպես է Ադրբեջանն արտերկրում ուղղորդված հակաքարոզչություն իրականացնում Ռուբեն Վարդանյանի դեմՀեղինակավոր Politico պարբերականը «Շաբաթվա արտառոց լոբբիստական արշավ» խորագրով հրապարակման մեջ բացահայտել է, թե ինչպես է Ադրբեջանն արտերկրում ուղղորդված հակաքարոզչություն իրականացնում իրենց բանտում...
22:43 27/06/2024Հայաստանի շախմատի թիմը դարձավ Եվրոպայի փոխչեմպիոնՀայաստանի շախմատի ֆեդերացիայից հայտնում են. «Հայաստանի թիմը դարձավ Եվրոպայի մինչև 18 տարեկանների թիմային առաջնության փոխչեմպիոն… Հայաստանը ներկայացնում էին Էմին Օհանյանը, Արսեն Դավթյանը, Ռոբերտ...
14:41 27/06/2024ՄԱԿ-ի գլխավոր ասամբլեայի նախագահը կոչ է արել հարգել օլիմպիական զինադադարը«Փարիզ-2024» օլիմպիական խաղերի մեկնարկից առաջ, ՄԱԿ-ի գլխավոր ասամբլեայի նախագահ Դենիս Ֆրենսիսը դիմել է կազմակերպության անդամ երկրներին՝ հարգելու օլիմպիական զինադադարը: armnoc.am-ը գրում է, որ...
12:56 27/06/2024Երկրպագուն հենց տրիբունայից ցատկել է Ռոնալդուի վրաՊորտուգալիայի հավաքականի հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուն Եվրո 2024-ի ժամանակ երկրպագուի կողմից «հարձակման» է ենթարկվել։ sport.ru-ն գրում է, նախօրեին Վրաստանի դեմ խմբային փուլի խաղից հետո (0:2)...
10:05 27/06/2024«Գարեգին Բ կաթողիկոսը կոչեր է հնչեցնում Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի մասին». Պետդեպի զեկույցը«Ամերիկայի ձայնը» գրում է, որ Պետքարտուղարությունը հրապարակել է աշխահի շուրջ 200 երկրներում, ներառյալ Հայաստանում, կրոնական ազատությունների մասին տարեկան իր զեկույցը:
10:01 27/06/2024Կվարացխելիա. Իմ հանդիպումը Ռոնալդուի հետ օգնեց Վրաստանին հաղթել Պորտուգալիային«Երբեք չէի մտածի, որ ինքը կգա և կխոսի ինձ հետ»
08:11 27/06/2024Եվրո-2024․ Փլեյ-օֆֆի բոլոր զույգերըՎրաստանի հավաքականը, որն առաջին անգամ է մասնակցում Եվրոպայի առաջնության եզրափակիչ փուլին, դուրս է եկել փլեյ-օֆֆ։
23:12 26/06/2024E խմբում միայն Ուկրաինայի ֆուտբոլի հավաքականը դուրս մնաց «Եվրո-2024» թլեյ-օֆիցԵվրո-2024-ի խմբային փուլի վերջին տուրի հանդիպումներն անցկացրեցին E խմբում ընդգրկված Ուկրաինան ու Բելգիան, Սլովակիան ու Ռումինիան։ Երկու հանդիպումներում էլ գրանցվեց ոչ ոքի։ Չորս թիմերն էլ վաստակեցին...
21:52 26/06/2024Տիգրան Բարսեղյանը դարձել է դուբլի հեղինակՍլովակիայի չեմպիոն «Սլովանը» 2024/25 մրցաշրջանի նախապատրաստական շրջանում ընկերական խաղում 5-1 հաշվով հաղթել է ավստրիական «Լինցին»։ Այդ մասին լուր է հրապարակվել թիմի ֆեյսբուքյան էջում։ Հայաստանի...
21:12 26/06/2024Հայ ըմբիշներն այսօր նվաճեցին 1 ոսկի և 2 արծաթե մեդալՀայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիայից հայտնում են, որ Սերբայում ընթացող ըմբշամարտի մինչև 17 տարեկանների Եվրոպայի առաջնության եզրափակիչ փուլում Հայաստանի ներկայացուցիչ Մարատ Աճեմյանը 10:0 հաշվով հաղթանակ...
20:19 26/06/2024Վորկուտա-Նովոռոսիյսկ գնացքի 9 վագոն ռելսերից դուրս է եկել , զոհերի մասին տեղեկությունը ճշտվում էՎորկուտա-Նովոռոսիյսկ թիվ 511 մարդատար գնացքի ինը վագոն գծերից դուրս է եկել Կոմիի հատվածում: Այս մասին գրում է ՌԻԱ Նովոստին՝ հղում անելով «Ռուսական երկաթուղիներին»: Դեպքի վայր են մեկնել շտապօգնության...
18:00 26/06/2024ԱՄՆ պետքարտուղարի օգնականը կայցելի ԱդրբեջանԱՄՆ պետքարտուղարի Եվրոպայի և Եվրասիայի հարցերով օգնական Ջեյմս Օ'Բրայենը հունիսի 27-29-ը կայցելի Ադրբեջան և Խորվաթիա։ Այս մասին հայտնում է ԱՄՆ Պետդեպարտամենտի մամուլի ծառայությունը։ Հաղորդվում է, որ...
17:40 26/06/2024Արման Ծառուկյանի մենեջերը մեկնաբանել է մարզիկին 9 ամսով որակազրկելու որոշումըԽառը մենամարտերի UFC թեթև քաշային կարգում հանդես եկող հայազգի ռուսաստանցի Արման Ծառուկյանի մենեջերը մեկնաբանել է մարզիկին՝ ինը ամսով մենամարտից հեռացնելու որոշումը։ Հիշեցնենք, որ ապրիլի 13-ին Լաս...
17:35 26/06/2024Լիբանանի վարչապետը կոչ է արել երկիրը չվերածել անվերջ պատերազմների ասպարեզիԼիբանանի կառավարությունն աշխատում է վերականգնելու հրադադարի ռեժիմը հարավային սահմանին` համաձայն ՄԱԿ-ի 1701 բանաձեւի, որը 2006 թվականին վերջ դրեց Իսրայելի հետ հակամարտությունը: Այս մասին հայտարարել է...
17:18 26/06/2024Վոլնըրթի ներդրումը ԶՊՄԿ-ում խաթարվել է Փաշինյանի Կառավարության կողմից քաղաքական դրդապատճառներով իրականացված արշավի հետևանքով. Վոլնըրթը Հայաստանի դեմ արբիտրաժային հայց է ներկայացրելՎոլնըրթը Հայաստանի դեմ 1.2 միլիարդ ԱՄՆ դոլարի արբիտրաժային հայց է ներկայացնում Ներդրումային վեճերի կարգավորման միջազգային կենտրոն
17:05 26/06/2024Եվրո-2024. Մբապեն վիրավորել է ԼևանդովսկունԵվրո-2024-ի խմբային փուլի 3-րդ տուրի Ֆրանսիայի և Լեհաստանի հավաքականների խաղում կոնֆլիկտ է տեղի ունեցել երկու թիմերի գլխավոր աստղերի միջև։ Կիլիան Մբապեն վիրավորել է լեհ հարձակվող Ռոբերտ Լևանդովսկուն։...
16:31 26/06/2024«Երևի խոսքն ուղղակի ինչ-որ քարտուղարուհու մասին է». Զախարովան՝ ԱԽՔ Արմեն Գրիգորյանի մասին«Ես մի բան չհասկացա։ Դուք, իրոք, հիմա կարդո՞ւմ եք հենց տեքստը: Նա դա ասե՞լ է»,- այսպես է արձագանքել ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան ամենշաբաթյա ճեպազրույցում լրագրողի խնդրանքին՝...

11:30 16/01/2023Opera star Placido Domingo faces new accusations of sexual harassmentOpera star Placido Domingo faced new accusations of sexual harassment from a fellow Spanish singer in a television programme broadcast on Sunday, three years after such claims prompted an apology and...
16:45 14/01/2023'Family would never forgive me if I told all', says Prince HarryPrince Harry claims he had enough material for "two books", and did not include some things in his memoir because his father and brother would never forgive him, BBC News reported.
16:30 14/01/2023MEP Željana Zovko calls for urgent unblocking of Lachin corridorThe European Parliament’s Standing Rapporteur on Azerbaijan Željana Zovko (EPP, HR) calls for an urgent lifting of the Lachin corridor blockade imposed by Azerbaijan since 12 December.
14:50 14/01/2023Freedom House again urges Azerbaijan to immediately unblock Lachin corridorFreedom House has reiterated its call for Azerbaijan to immediately end the blockade of the Lachin corridor, the sole road connecting Artsakh (Nagorno-Karabakh) to Armenia.
14:12 14/01/2023UN court to hold public hearings on Lachin corridor blockadeThe International Court of Justice, the principal judicial organ of the United Nations, will hold public hearings in the case concerning Application of the International Convention on the Elimination...
13:00 14/01/2023USAID chief: Potential for humanitarian crisis in Nagorno-Karabakh increasesThe potential for a humanitarian crisis in Nagorno-Karabakh (Artsakh) increases amid the ongoing Azerbaijani blockade, the head of the U.S.
12:03 14/01/2023Philippines flood death toll rises to 20The death toll from the floods in the Philippines has reached 20, while another eight people have been injured, Sputnik reported, citing the country’s National Disaster Risk Reduction and Management...
11:53 14/01/2023European Parliament to debate humanitarian consequences of Artsakh blockadeThe European Parliament will hold an urgent debate on the humanitarian consequences of the blockade in Nagorno-Karabakh (Artsakh) next week.
11:00 14/01/2023Biden administration plans to ask Congress to approve F-16 sale to TurkeyThe Biden administration plans to ask Congress to approve a $20bn sale of new F-16 jet fighters to Turkey alongside a separate sale of next-generation F-35 jets to Greece, in one of the largest...
16:45 13/01/2023Julia Roberts is stunned to discover she isn't actually a 'Roberts'Julia Roberts was shocked out to find she isn't a 'Roberts' after a dig into her family archives revealed a secret scandal, the Daily Mail reported.
15:00 13/01/2023Edgar Malakyan joins PyunikPyunik FC has a new player. 32-year-old midfielder Edgar Malakyan has joined the team, it said in a statement on Thursday. Malakyan is a Pyunik alumnus. In the 2007 season he became a winner of the...
13:30 13/01/2023Artsakh serviceman arrested on suspicion of treasonA serviceman of the Artsakh (Nagorno-Karabakh) Defense Army has been arrested on suspicion of high treason, the National Security Service (NSS) of Artsakh said.
13:01 13/01/2023Lisa Marie Presley, daughter of Elvis Presley, dies at 54Lisa Marie Presley, singer and the only child of Elvis and Priscilla Presley, has died at the age of 54, after suddenly being hospitalised on Thursday, the Guardian reports.
11:15 13/01/2023Senators press Biden administration to break Azerbaijan’s blockade; ship emergency aid to ArtsakhSenators Bob Menendez (D-NJ) and Jack Reed (D-RI) - the powerful chairs of the Senate Foreign Relations Committee and the Armed Services committees, respectively – today called on the Biden...
11:00 13/01/2023U.S., allies preparing fresh sanctions on Russian oil industryThe U.S. and its allies are preparing their next round of sanctions on Russia’s oil industry, aiming to cap the sales prices of Russian exports of refined petroleum products in an expansion of novel...
16:22 12/01/2023Russia ready for focused work on settlement in Lachin Corridor, diplomat saysRussia aims not for populism but for substantive work in order to settle the situation around the Lachin Corridor, Russian Foreign Ministry spokeswoman Maria Zakharova told a briefing on Thursday,...
14:15 12/01/2023Diplomat reiterates Russia's proposal to provide platform for Armenia-Azerbaijan talksThe proposal of the Russian Federation to provide a platform for Armenia-Azerbaijan talks on a peace treaty remains in force, Russian Foreign Ministry spokeswoman Maria Zakharova said in a commentary...
13:01 12/01/2023Rep. Pallone: Aliyev continues to lie to international community about Lachin blockadeAzerbaijani President Ilham Aliyev continues to lie to the international community about the month-long blockade of the Lachin corridor, Artsakh’s (Nagorno-Karabakh) sole land link with Armenia, U.S.
11:53 12/01/2023At least 10 hospitalized after major car crash in JapanAt least ten people have been hospitalized after a car accident involving about 20 vehicles and a truck on a highway in the Japanese prefecture of Nara, Japanese media reported on Thursday, citing...
11:21 12/01/2023Socialist International urges Azerbaijan to unblock Lachin corridorThe Socialist International, a worldwide organization of political parties, calls on Azerbaijan to unblock the Lachin corridor, the sole road linking Artsakh (Nagorno-Karabakh) to Armenia closed...