13:29 28/06/2024Տիկնիզյանի գործակալ. «Նաիրի նկատմամբ միշտ հետաքրքրություն կա»Հայաստանի ազգային հավաքականի և «Լոկոմոտիվի» պաշտպան Նաիր Թիկնիզյանի գործակալը պատասխանել է ֆուտբոլիստի ապագայի հետ կապված հարցին։ «Կարո՞ղ ենք ասել, որ Նաիրը հաջորդ մրցաշրջանում կմնա «Լոկոմոտիվում»:...
10:57 28/06/2024ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարը կմեկնի ԲաքուՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Անտոնիո Գուտերեշը հայտարարել է՝ նախատեսում է մեկնել Բաքու` մասնակցելու ՄԱԿ-ի Կլիմայի փոփոխության շրջանակային կոնվենցիայի (COP29) Կողմերի 29-րդ համաժողովին։ «Ես միշտ այցելում...
10:51 28/06/2024CNN-ի մեկնաբանները «պարզապես դանակներ խրեցին Բայդենի թիկունքից». ՄասկԻլոն Մասկը հայտարարել է, որ ԱՄՆ նախագահի թեկնածուներ Ջո Բայդենի և Դոնալդ Թրամփի բանավեճը, որը տեղի է ունեցել ուրբաթ երեկոյան, առիթ էր որպեսզի ԱՄՆ ներկայիս առաջնորդին փոխարինեն Դեմոկրատական...
09:40 28/06/2024Politico-ն բացահայտել է, թե ինչպես է Ադրբեջանն արտերկրում ուղղորդված հակաքարոզչություն իրականացնում Ռուբեն Վարդանյանի դեմՀեղինակավոր Politico պարբերականը «Շաբաթվա արտառոց լոբբիստական արշավ» խորագրով հրապարակման մեջ բացահայտել է, թե ինչպես է Ադրբեջանն արտերկրում ուղղորդված հակաքարոզչություն իրականացնում իրենց բանտում...
22:43 27/06/2024Հայաստանի շախմատի թիմը դարձավ Եվրոպայի փոխչեմպիոնՀայաստանի շախմատի ֆեդերացիայից հայտնում են. «Հայաստանի թիմը դարձավ Եվրոպայի մինչև 18 տարեկանների թիմային առաջնության փոխչեմպիոն… Հայաստանը ներկայացնում էին Էմին Օհանյանը, Արսեն Դավթյանը, Ռոբերտ...
14:41 27/06/2024ՄԱԿ-ի գլխավոր ասամբլեայի նախագահը կոչ է արել հարգել օլիմպիական զինադադարը«Փարիզ-2024» օլիմպիական խաղերի մեկնարկից առաջ, ՄԱԿ-ի գլխավոր ասամբլեայի նախագահ Դենիս Ֆրենսիսը դիմել է կազմակերպության անդամ երկրներին՝ հարգելու օլիմպիական զինադադարը: armnoc.am-ը գրում է, որ...
12:56 27/06/2024Երկրպագուն հենց տրիբունայից ցատկել է Ռոնալդուի վրաՊորտուգալիայի հավաքականի հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուն Եվրո 2024-ի ժամանակ երկրպագուի կողմից «հարձակման» է ենթարկվել։ sport.ru-ն գրում է, նախօրեին Վրաստանի դեմ խմբային փուլի խաղից հետո (0:2)...
10:05 27/06/2024«Գարեգին Բ կաթողիկոսը կոչեր է հնչեցնում Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի մասին». Պետդեպի զեկույցը«Ամերիկայի ձայնը» գրում է, որ Պետքարտուղարությունը հրապարակել է աշխահի շուրջ 200 երկրներում, ներառյալ Հայաստանում, կրոնական ազատությունների մասին տարեկան իր զեկույցը:
10:01 27/06/2024Կվարացխելիա. Իմ հանդիպումը Ռոնալդուի հետ օգնեց Վրաստանին հաղթել Պորտուգալիային«Երբեք չէի մտածի, որ ինքը կգա և կխոսի ինձ հետ»
08:11 27/06/2024Եվրո-2024․ Փլեյ-օֆֆի բոլոր զույգերըՎրաստանի հավաքականը, որն առաջին անգամ է մասնակցում Եվրոպայի առաջնության եզրափակիչ փուլին, դուրս է եկել փլեյ-օֆֆ։
23:12 26/06/2024E խմբում միայն Ուկրաինայի ֆուտբոլի հավաքականը դուրս մնաց «Եվրո-2024» թլեյ-օֆիցԵվրո-2024-ի խմբային փուլի վերջին տուրի հանդիպումներն անցկացրեցին E խմբում ընդգրկված Ուկրաինան ու Բելգիան, Սլովակիան ու Ռումինիան։ Երկու հանդիպումներում էլ գրանցվեց ոչ ոքի։ Չորս թիմերն էլ վաստակեցին...
21:52 26/06/2024Տիգրան Բարսեղյանը դարձել է դուբլի հեղինակՍլովակիայի չեմպիոն «Սլովանը» 2024/25 մրցաշրջանի նախապատրաստական շրջանում ընկերական խաղում 5-1 հաշվով հաղթել է ավստրիական «Լինցին»։ Այդ մասին լուր է հրապարակվել թիմի ֆեյսբուքյան էջում։ Հայաստանի...
21:12 26/06/2024Հայ ըմբիշներն այսօր նվաճեցին 1 ոսկի և 2 արծաթե մեդալՀայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիայից հայտնում են, որ Սերբայում ընթացող ըմբշամարտի մինչև 17 տարեկանների Եվրոպայի առաջնության եզրափակիչ փուլում Հայաստանի ներկայացուցիչ Մարատ Աճեմյանը 10:0 հաշվով հաղթանակ...
20:19 26/06/2024Վորկուտա-Նովոռոսիյսկ գնացքի 9 վագոն ռելսերից դուրս է եկել , զոհերի մասին տեղեկությունը ճշտվում էՎորկուտա-Նովոռոսիյսկ թիվ 511 մարդատար գնացքի ինը վագոն գծերից դուրս է եկել Կոմիի հատվածում: Այս մասին գրում է ՌԻԱ Նովոստին՝ հղում անելով «Ռուսական երկաթուղիներին»: Դեպքի վայր են մեկնել շտապօգնության...
18:00 26/06/2024ԱՄՆ պետքարտուղարի օգնականը կայցելի ԱդրբեջանԱՄՆ պետքարտուղարի Եվրոպայի և Եվրասիայի հարցերով օգնական Ջեյմս Օ'Բրայենը հունիսի 27-29-ը կայցելի Ադրբեջան և Խորվաթիա։ Այս մասին հայտնում է ԱՄՆ Պետդեպարտամենտի մամուլի ծառայությունը։ Հաղորդվում է, որ...
17:40 26/06/2024Արման Ծառուկյանի մենեջերը մեկնաբանել է մարզիկին 9 ամսով որակազրկելու որոշումըԽառը մենամարտերի UFC թեթև քաշային կարգում հանդես եկող հայազգի ռուսաստանցի Արման Ծառուկյանի մենեջերը մեկնաբանել է մարզիկին՝ ինը ամսով մենամարտից հեռացնելու որոշումը։ Հիշեցնենք, որ ապրիլի 13-ին Լաս...
17:35 26/06/2024Լիբանանի վարչապետը կոչ է արել երկիրը չվերածել անվերջ պատերազմների ասպարեզիԼիբանանի կառավարությունն աշխատում է վերականգնելու հրադադարի ռեժիմը հարավային սահմանին` համաձայն ՄԱԿ-ի 1701 բանաձեւի, որը 2006 թվականին վերջ դրեց Իսրայելի հետ հակամարտությունը: Այս մասին հայտարարել է...
17:18 26/06/2024Վոլնըրթի ներդրումը ԶՊՄԿ-ում խաթարվել է Փաշինյանի Կառավարության կողմից քաղաքական դրդապատճառներով իրականացված արշավի հետևանքով. Վոլնըրթը Հայաստանի դեմ արբիտրաժային հայց է ներկայացրելՎոլնըրթը Հայաստանի դեմ 1.2 միլիարդ ԱՄՆ դոլարի արբիտրաժային հայց է ներկայացնում Ներդրումային վեճերի կարգավորման միջազգային կենտրոն
17:05 26/06/2024Եվրո-2024. Մբապեն վիրավորել է ԼևանդովսկունԵվրո-2024-ի խմբային փուլի 3-րդ տուրի Ֆրանսիայի և Լեհաստանի հավաքականների խաղում կոնֆլիկտ է տեղի ունեցել երկու թիմերի գլխավոր աստղերի միջև։ Կիլիան Մբապեն վիրավորել է լեհ հարձակվող Ռոբերտ Լևանդովսկուն։...
16:31 26/06/2024«Երևի խոսքն ուղղակի ինչ-որ քարտուղարուհու մասին է». Զախարովան՝ ԱԽՔ Արմեն Գրիգորյանի մասին«Ես մի բան չհասկացա։ Դուք, իրոք, հիմա կարդո՞ւմ եք հենց տեքստը: Նա դա ասե՞լ է»,- այսպես է արձագանքել ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան ամենշաբաթյա ճեպազրույցում լրագրողի խնդրանքին՝...

12:35 08/11/2024Почему власти Армении не спешат прощаться с ЕАЭС? Затулин назвал причинуВряд ли армянские власти будут торопиться с выходом из Евразийского союза (ЕАЭС), заявил «Абзацу» первый заместитель председателя комитета Госдумы по делам СНГ, евразийской интеграции и связям с...
12:00 08/11/20248 ноября – День пианистаДень пианиста, который отмечается ежегодно 8 ноября, набирает популярность в музыкальной среде, и касается он, в первую очередь, тех, кто имеет отношение к такому музыкальному инструменту, как...
11:56 08/11/2024Неймар принял неожиданное решение насчет своего будущегоНападающий «Аль-Хиляля» Неймар может покинуть саудовский клуб. 32-летний бразилец мечтает вернуться на Родину. По информации Goal.com, в январе 2025 года Неймар хочет расторгнуть контракт с...
17:02 07/11/2024Тикнизян: У меня, слава богу, есть международный опыт благодаря сборной АрменииПолузащитник московского «Локомотива» Наир Тикнизян рассказал о своей мотивации на фоне отстранения российских команд от международных соревнований.
16:57 07/11/2024Имеющий скандальную репутацию «Винзавод» семьи Троценко – вновь в центре внимания СМИИскусствовед Ксения Коробейникова 5 ноября в телеграм-канале сообщила, что неизвестные устроили погром в галерее ЦСИ «Винзавод» в Москве.
16:25 07/11/2024Умерла актриса из «Улиц разбитых фонарей» Лейла КиракосянРоссийская актриса, заслуженная артистка РСФСР Лейла Киракосян, умерла в возрасте 83 лет, сообщил Театр имени Ленсовета.
15:53 07/11/2024Арпи Абкарян – о поступке Лазарева: «Кто бы ради меня так прыгнул с третьего этажа на первый?!»Арпи Абкарян стала самой настоящей звездой вокального шоу «Ну-ка, все вместе!» на телеканале «Россия».
14:53 07/11/2024Шойгу: Россия наблюдает предпосылки к улучшению ситуации на Южном КавказеСитуация на Южном Кавказе остается сложной, Россия видит предпосылки к ее улучшению, но этому мешает Запад.
14:03 07/11/2024Неожиданное обещание Лукашенко – ТрампуЕсли вновь избранному президенту США Дональду Трампу удастся прекратить войны, ему надо будет присвоить Нобелевскую премию.
13:52 07/11/2024Разрушительный лесной пожар в Южной Калифорнии: жители в спешке покидают домаТысячи жителей Южной Калифорнии в спешке покидают свои дома. В регионе бушует разрушительный лесной пожар. Сгорели до основания десятки жилых домов, передает «МИР 24». Огонь уже распространился на...
13:45 07/11/2024«Лишь бы полицейские нас не остановили – позора не оберемся»: Пашинян прокатился на велосипеде по БудапештуНикол Пашинян вместе с супругой Анной Акопян 6 ноября с рабочим визитом отправился в Венгрию. Как передала накануне пресс-служба правительства Армении, 7 ноября Никол Пашинян примет участие в 5-м...
13:13 07/11/2024Фудзи в белой шапке: легендарная вершина Японии приобрела зимний видСнежную шапку наконец-то надела Фудзи. Это самый поздний снегопад за всю 130-летнюю историю наблюдений, передает «МИР 24». Как правило, снежная шапка на вершине Фудзи начинает формироваться 2...
12:41 07/11/2024Фигуристка Евгения Медведева рассказала, почему сменила армянскую фамилиюВице-чемпионка Олимпиады-2018 в фигурном катании Евгения Медведева заявила в интервью Ксении Собчак, что в детстве ее травили за отцовскую фамилию Бабасян.
12:35 07/11/2024Эрдоган с супругой также прибыл в ВенгриюПрезидент Турции Реджеп Тайип Эрдоган с супругой Эмине Эрдоган 6 ноября отправился в столицу Венгрии Будапешт для участия в саммите Европейского политического сообщества, пишет Ermeni haber.
12:16 07/11/2024Служба внешней разведки РФ: Вашингтон толкает Армению к национальному «самоубийству»Госдепартамент США ускорил работу над мерами по стимулированию прозападных структур гражданского общества в Армении, говорится в сообщении пресс-бюро Службы внешней разведки (СВР) РФ.
11:34 07/11/2024США: Трамп может избежать уголовного преследования, если помилует себяПосле победы на выборах президента США Дональд Трамп может помиловать себя, что позволит ему избежать наказания по открытым в его отношении уголовным делам.
11:32 07/11/2024Что должны знать мужчина старше 35 и женщина старше 50? Рассказал кардиологВ ток-шоу "О самом главном" на канале "Россия" кардиолог Юрий Беленков дал важные советы для укрепления сосудов и продления молодости.
17:17 06/11/2024На встрече секретарей совбезов стран СНГ в Москве Армению будет представлять Гурген Арсенян7 ноября 2024 года в Москве состоится ежегодная 12-я встреча секретарей советов безопасности государств – участников Содружества Независимых Государств, которая пройдет под председательством...
16:56 06/11/2024Вдова Армена Джигарханяна: «Он никогда не говорил, что любит меня»Вот уже четыре года нет в живых народного артиста СССР Армена Джигарханяна. Его вдова Татьяна Власова в программе «Малахов» на канале «Россия» поделилась подробностями их с актером отношений длиною...
16:46 06/11/2024Принцесса Уэльская Кейт Миддлтон вернулась к спорту после химиотерапииПринцесса Уэльская после завершения лечения от онкологического заболевания снова начала посещать спортзал.