17:38 18/06/2024Հայաստանի գեղարվեստական մարմնամարզության հավաքականը չի մասնակցի BRICS խաղերինՀայաստանի գեղարվեստական մարմնամարզության հավաքականը չի մասնակցի Կազանում անցկացվող BRICS խաղերին՝ մրցաշարի գլխավոր մրցավարին փոխարինելու պատճառով։ «Матч ТВ»-ին տված հարցազրույցում ասել է...
16:09 18/06/2024Մահացել է «Տղամարդ և կին» ֆիլմի աստղ Անուկ ԷմենՖրանսիացի դերասանուհի Անուկ Էմեն, ով առավել հայտնի է «Տղամարդը և կինը» ֆիլմից, մահացել է 92 տարեկան հասակում։ Լուրը հայտնում է france24.com կայքը։ Դերասանուհու մահվան մասին տեղեկացրել է նրա դուստրը՝...
14:41 18/06/2024Մեդվեդևը Կիևին նախազգուշացրել է Պուտինի առաջարկներից հրաժարվելու սարսափելի հետևանքների մասին«Սանիտարական գոտու սահմանը կարող է սահմանվել ոչ հօգուտ Ուկրաինայի, եթե նրա իշխանությունները հրաժարվեն հակամարտությունը կարգավորելու ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի առաջարկներից»,-այս մասին հայտարարել է...
12:32 18/06/2024Ռուսական ավիաընկերությունը Սոչի-Երևան շաբաթական չվերթների թիվը կհասցնի երեքի«Ազիմուտ» ավիափոխադրողը հուլիսի 7-ից կսկսի շաբաթական երեք չվերթ իրականացնել Սոչի-Երևան ուղղությամբ։ Ավիաընկերությունը հայտարարել է կիրակի օրերին թռիչքների մեկնարկի մասին։ Թռիչքի ժամանակահատվածը...
12:19 18/06/2024Եվրոպան գործարկել է Երկրի թվային մոդելըԵվրոպան գործարկել է Երկրի թվային մոդելը, որը կօգնի պայքարել կլիմայի փոփոխության հետևանքների դեմ: Այս մասին հայտնում է Եվրահանձնաժողովի կայքը։ «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ից...
11:58 18/06/2024Արևմուտքը Հայաստանը դիտարկում է որպես Ռուսաստանի Դաշնության դեմ հիբրիդային պատերազմի գործիք. ԳալուզինՌուսաստանի փոխարտգործնախարար Միխայիլ Գալուզինը հայտարարել է, որ արևմտյան երկրները Երևանին դրդել են սառեցնել մասնակցությունը Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպությանը (ՀԱՊԿ): Այս մասին...
11:27 18/06/2024Հայաստանը Ֆրանսիայից «CAESAR» հաուբիցներ կգնիՀայաստանը Ֆրանսիայի հետ CAESAR ինքնագնաց հրետանային համակարգերի գնման պայմանագիր է կնքել։ Այդ համակարգերը Փարիզը մատակարարում է նաև Կիևին։ Երեքշաբթի օրը X սոցիալական ցանցում այդ մասին հայտնել է...
09:39 18/06/2024Պանիկայի միջազգային օրն էՀունիսի 18-ին ողջ աշխարհում նշվում է առաջին հայացքից արտասովոր օր՝ պանիկայի միջազգային օրը (International Panic Day)։ Պանիկան հուզական վիճակ է, որը ի հայտ է գալիս ինֆորմացիայի պակասի կամ ավելցուկի...
09:20 18/06/2024«Եվրո-2024»-ի շրջանակներում այսօր՝ հունիսի 18-ին, Վրաստանը կմրցի Թուրքիայի հետԳերմանիայում ընթացող ֆուտբոլի «Եվրո-2024» առաջնությունում հունիսի 18-ին F խմբում ընդգրկված թիմերի մասնակցությամբ առաջին տուրում տեղի կունենա երկու հանդիպում ։ Եվրո-2024, F խումբ Թուրքիա - Վրաստան՝...
09:16 18/06/2024Եվրո-2024. Մբապեն կոտրել է քիթըԵվրո-2024-ի D խմբի առաջին տուրում Ֆրանսիայի հավաքականը 1-0 հաշվով հաղթել է Ավստրիայի հավաքականին։ sportmail.ru-ն գրում է, որ հանդիպման ընթացքում Ֆրանսիայի հավաքականի հարձակվող Կիլիան Մբապեի կոտրվել է...
15:57 17/06/2024Իրանի ԱԳՆ-ն ԱՄՆ-ին անվանել է «Ստի կայսրություն»Իրանի արտաքին գործերի նախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Նասեր Քանանին Գազայի հատվածում պատերազմը դադարեցնելու ԱՄՆ-ի ցանկության մասին Ջո Բայդենի խոսքերից հետո սոցցանցում ԱՄՆ-ին անվանել է «ստի...
15:44 17/06/2024Մասսայական թունավորում Մոսկվայում. Մի քանի տասնյակ մարդ հայտնվել է վերակենդանացման բաժանմունքումՄոսկվայում ավելի քան 120 մարդ բոտուլիզմի նշաններով դիմել է բուժօգնություն ստանալու համար։ Նրանցից 55-ի վիճակը գնահատվում է ծանր։ Այս մասին հայտնում են ռուսական ԶԼՄ-ները՝ վկայակոչելով Մոսկվայի...
14:06 17/06/2024Արսեն Զախարյանը «Ռեալ Սոսյեդադ» կվերադառնա հուլիսի սկզբինԻսպանական «Ռեալ Սոսյեդադի» կիսապաշտպան Արսեն Զախարյանը արձակուրդից ակումբ կվերադառնա հուլիսի սկզբին։ «ՌԱՒ նովոստի»-ին այդ մասին հայտնել է ֆուտբոլիստի ներկայացուցիչ Գենադի Գոլուբինը։ Իսպանիայում իր...
12:58 17/06/2024Հնդկաստանում երկու գնացքների բախման հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 15-իՀնդկաստանում երկու գնացքների բախման հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 15-ի։ Այդ մասին հայտնում է PTI լրատվական գործակալությունը՝ վկայակոչելով պաշտոնյաներին։ «Արևմտյան Բենգալիայում՝ Նյու Ջալպաիգուրիի...
11:41 17/06/2024Իրական լուսանկարը հաղթել է արհեստական բանականության կողմից ստեղծված պատկերների մրցույթումԼուսանկարիչ Մայլս Աստրեյը FLAMINGONE անունով լուսանկար է ներկայացրել արհեստական բանականության ստեղծած պատկերների մրցույթին։ Աշխատանքը զբաղեցրել է երրորդ տեղը և արժանացել նաև հանդիսատեսի համակրանք...
11:37 17/06/2024Կուրբան Բայրամի առաջին օրը Թուրքիայում 16 000 մարդ վնասվածքներ է ստացելԹուրքիայում Կուրբան Բայրամի տոնի առաջին օրը տուժել է 16 հազար մարդ։ Այս մասին գրում են ռուսական ԶԼՄ-ները՝ վկայակոչելով Թուրքիայի առողջապահության նախարարի գրառումը։ Քաղաքացիները բուժօգնության են...
10:15 17/06/2024Քեյթ Ուինսլեթին դուր չի եկել «Տիտանիկ»-ում դի Կապրիոյի հետ համբուրվելԱմերիկացի դերասանուհի Քեյթ Ուինսլեթը խոստովանել է, որ «Տիտանիկ» ֆիլմի նկարահանման հրապարակում Լեոնարդո դի Կապրիոյի հետ համբուրվը հաճելի չէր իր համար։ kulturomania.ru-ի հաղորդմամբ, դերասանուհին այդ...
09:42 17/06/2024Ֆուտբոլի Եվրոպայի առաջնության 2024 թ. հունիսի 17-ի հանդիպումներըՖուտբոլի «Եվրո-2024»-ում հունիսի 17-ին D խմբում առաջին տուրի երկրորդ հանդիպումը կանցկացնեն Ֆրանսիան ու Ավստրիան։ Եվրո-2024, առաջին տուր, E խումբ Ռումինիա-Ուկրաինա՝ 17:00 (Երևանի ժամանակով) Բելգիա -...
13:22 16/06/2024Դոնի Ռոստովի մեկուսարանի 6 պատանդառուները չեզոքացվել են. ԳՔԾՌոստովի թիվ 1 քննչական մեկուսարանում հատուկ ջոկատայինների գործողության արդյունքում բոլոր վեց պատանդառուները վերացվել են, իսկ բժիշկներին թույլ են տվել մտնել հաստատության տարածք։ Այս մասին հայտնում է...
18:07 15/06/2024Մահացել է Մոնտենեգրոյի հավաքականի 26-ամյա դարպասապահըՄոտնենեգրոյի հավաքականի և «Միլվոլ» ակումբի դարպասապահ Մատյա Սարկիչը մահացել է 26 տարեկանում։ Sky Sports-ի հաղորդմամբ,այդ մասին հայտնել է անգլիական «Միլվոլի» մամուլի ծառայությունը, որի կազմում...

13:01 28/10/2024Армения, США и Франция и стали крупнейшими импортерами индийской оборонной продукции – The Times of IndiaАрмения, США и Франция стали крупнейшими импортерами индийской оборонной продукции в 2023-2024 финансовом году.
12:35 28/10/2024Карен Хачанов поднялся на 21-е место в обновленном рейтинге ATPРоссийский теннисист армянского происхождения Карен Хачанов улучшил свое положение в обновленном рейтинге Ассоциации теннисистов-профессионалов (ATP), приблизившись к топ-20, передает Sport.ru.
12:10 28/10/2024Вопрос Грузии рассмотрят на заседании Евросовета – Шарль МишельВопрос Грузии включен в повестку неформального заседания Европейского Совета, запланированного в Будапеште в ноябре, написал председатель Европейского совета Шарль Мишель с социальной сети X.
12:01 28/10/2024Потребители раскурили чай: в России спрос на бестабачные стики начал растиВслед за западными рынками в России начал развиваться сегмент бестабачных стиков для систем нагревания, пишет «Коммерсантъ».
11:45 28/10/202448-летний Франческо Тотти подтвердил желание вернуться в футболЛегенда «Ромы» и сборной Италии Франческо Тотти сделал резонансное заявление. 48-летний итальянец подтвердил информацию о возможном возобновлении профессиональной карьеры, пишет Sport.ru. «Мое...
17:41 26/10/2024Армянский борец Манвел Хндзрцян победил соперника из Турции в 1/8 финала, но уступил в четвертьфинале ЧМ U23Армянский борец вольного стиля Манвел Хндзрцян (весовая категория – 57 кг) победил соперника из Турции Мухаммеда Каравуса в 1/8 финала чемпионата мира U23 в Тиране (Албания).
16:46 26/10/2024Число погибших из-за шторма «Трами» на севере Филиппин достигло 81Число погибших в результате тропического шторма «Трами», обрушившегося на остров Лусон на севере Филиппин, достигло 81, сообщается на сайте филиппинского телеканала GMA News.
16:09 26/10/2024Британский король Карл III начал пропускать приемы пищи из-за ракаКороль Великобритании Карл III начал отказываться от еды на фоне борьбы с раком. 78-летний монарх пропускает приемы пищи, вызывая беспокойство у окружения, пишет МИР 24. Так, на обед Карл III может...
16:00 26/10/2024Актеру Михаилу Галустяну исполнилось 45 лет25 октября свой день рождения отметил один из самых узнаваемых юмористов в России Михаил Галустян. Успешному артисту и счастливому семьянину исполнилось 45 лет. Как напоминает «Газета.Ru», Михаил...
15:31 26/10/2024Жительница Воронежа отсудила стоимость тура в Армению, куда побоялась лететь из-за акций протестаЖительница Воронежа отсудила стоимость тура в Армению, куда не смогла поехать, потому что опасалась за свою жизнь и здоровье – в Ереване в это время начались акции протеста, пишет туристический...
15:07 26/10/2024Армянская модель Диана Лепеджян в Турции завоевала титул «Фотомодель Вселенной»На днях в Турции прошел международный конкурс Photomodel of the Universe 2024, на котором первое место заняла армянская фотомодель Диана Лепеджян.
13:36 26/10/2024Трамп – на фоне удара Израиля по Ирану: «У нас идет война, Джо Байден спит, а Камала на вечеринке с Бейонсе»Кандидат на пост президента США от Республиканской партии Дональд Трамп обвинил свою соперницу Камалу Харрис в «проведении вечеринки», имея в виду ее предвыборное мероприятие с певицей Бейонсе, на...
13:11 26/10/2024Армен Петросян – перед боем с Шарой Буллетом: «Это была моя мечта с детства – поднять флаг Армении на большой арене»В Абу-Даби 26 октября состоится турнир UFC 308, в главном карде которого пройдет поединок в среднем весе между представляющим Армению Арменом Петросяном и россиянином Шарабутдином Магомедовым, более...
12:31 26/10/2024Сцены секса не нужны: молодежь хочет видеть в фильмах больше дружбы и платонических отношенийБолее половины кинозрителей в возрасте от 14 до 24 лет предпочитают фильмы, в которых показаны дружба и платонические отношения.
11:52 26/10/2024СМИ: Операция Израиля по атаке Ирана носила кодовое название «Дни покаяния»Операция Израиля по атаке Ирана, произошедшая в ночь на субботу, носила кодовое название "Дни покаяния", сообщает корреспондент портала Axios Барак Равид на своей странице в соцсети X со ссылкой на...
11:24 26/10/2024В ПСЖ отказались выплачивать Мбаппе € 55 млнФутбольный клуб «Пари Сен-Жермен» отказался выполнять постановление суда и выплачивать форварду «Реал Мадрид» Килиану Мбаппе € 55 млн, передает Sport.ru.
16:34 25/10/2024Врач утверждает, что этот продукт продлевает жизньЕсли включить в ежедневный рацион этот продукт, то есть шанс увеличить продолжительность жизни. Так утверждает врач-гастроэнтеролог, диетолог Нурия Дианова, передает «Радио 1». Специалист отметила,...
15:54 25/10/2024Турецкий спортсмен толкнул армянского борца Леву Геворгяна на чемпионате мира, началась дракаАрмянский борец вольного стиля Лева Геворгян (125 кг) и Хакан Буюкчингил (Турция) подрались на чемпионате мира U23 по вольной борьбе в Тиране.
12:35 25/10/2024Опасная болезнь стала возвращаться в эпоху популярности операций по уменьшению желудкаАвстралийские врачи столкнулись с давно забытой опасной болезнью – цингой, возникающую из-за недостатка витамина С.
17:50 24/10/2024На Филиппинах из-за шторма «Трами» погибли более 20 человекБушующий на Филиппинах шторм «Трами» стал причиной гибели более 20 человек. Все они являются жителями региона Бикол на юге острова Лусон, где ливни вызвали сильное наводнение. Как передает МИР 24, по...