16:47 15/06/2024Քեյթ Միդլթոնը քաղցկեղի ախտորոշումից հետո առաջին անգամ հայտնվել է հանրության առաջՈւելսի արքայադուստր Քեյթ Միդլթոնը քաղցկեղի դեմ պայքարի մասին հայտարարելուց հետո առաջին անգամ հայտնվել է հանրության առաջ։ Ամուսնու՝ արքայազն Ուիլյամի հետ նա ներկա է եղել թագավորի ծննդյան օրվան նվիրված...
20:34 14/06/2024G7-ն Իրանին սպառնացել է նոր պատժամիջոցներով, եթե վերջինս հրթիռներ մատակարարի ՌուսաստանինG7 երկրները սպառնացել են Իրանին նոր միջոցներով Ռուսաստանին բալիստիկ հրթիռներ մատակարարելու դեպքում։ ՌԻԱ Նովոստիի փոխանցմամբ՝ այս մասին ասվում է Իտալիայում G7-ի գագաթնաժողովի ամփոփիչ հայտարարության...
15:02 14/06/2024Սելին Դիոն. Ես վերադարձել եմ, ես կրկին երգելու եմԱշխարհահռչակ երգչուհի Սելին Դիոնը հայտարարել է բեմ վերադառնալու մասին։ Այս մասին գրում է միջազգային մամուլը։ Հիշեցնենք, որ երգչուհին չեղարկեց իր եվրոպական շրջագայությունը, երբ իր մոտ ախտորոշվեց...
11:03 14/06/2024Ոչ ոք մտադիր չէ «ընտրյալների ակումբի» դռները բացել հայ ժողովրդի առաջ. Մեդվեդև«Հայ և ռուս ժողովուրդների՝ ավելի քան մեկդարյա պատմություն ունեցող բարեկամությունը, որն ամրապնդվել է ՀԱՊԿ-ի և ԵԱՏՄ-ի շրջանակներում դաշնակցային հարաբերություններով, վաղուց դարձել է Վաշինգտոնի և նրա...
10:11 14/06/2024Մեկնարկում է ԵՎՐՈ-2024-ը. Գերմանիան Ուկրաինայի հավաքականին հատուկ անվտանգություն կապահովիԱյսօր Գերմանիայում մեկնարկում է Ֆուտբոլի Եվրոպայի առաջնությունը՝ Եվրո-2024-ը։ Գերմանիայի 10 քաղաքները կհյուրընկալեն Եվրոպայի առաջնության խաղերը: Բեռլինի «Օլիմպիական» մարզադաշտում, որը տեղավորում է 71...
09:39 14/06/2024Բաքվի բանտում Ռուբեն Վարդանյանին ստիպել են ոտքի վրա կանգնած մնալ, զրկել են խմելու ջրից, թույլ չեն տվել լողանալ և փոխել հագուստըՌուբեն Վարդանյանի միջազգային իրավաբանական թիմը հրատապ դիմում է ներկայացրել ՄԱԿ-ի Խոշտանգումների դեմ կոմիտեի հատուկ զեկուցողին
17:00 13/06/2024Զատուլին. Փաշինյանին հանգստացնելու մեր բոլոր ցանկություններն ընկալվել են որպես թուլության նշանՀավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպությունից (ՀԱՊԿ) դուրս գալու Հայաստանի որոշումը երկրի վերակողմնորոշումն է դեպի Արևմուտք։ Այս կուրսը վարել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը իշխանության գալուց ի...
16:49 13/06/2024Բելառուսը հետ է կանչում Հայաստանում իր դեսպանինԲելառուսը հետ է կանչում Հայաստանում իր դեսպանին խորհրդակցությունների նպատակով։ Այս մասին հայտարարել է Բելառուսի ԱԳ նախարարության մամուլի քարտուղար Անատոլի Գլազը։ «Բոլորս տեսնում ենք, թե ինչ բարդ...
15:37 13/06/2024Ռուսաստանի Դաշնությունում Բելառուսի դեսպան. Փաշինյանը պետք է դեռ իրավիճակն իր համար պարզիՄինսկի դեմ կոշտ հայտարարություններ արած Նիկոլ Փաշինյանը պետք է իր համար պարզի իրավիճակը։ Այս մասին հայտարարել է ՌԴ-ում Բելառուսի դեսպան Դմիտրի Կրուտոյը, որի խոսքերը մեջբերում է ՏԱՍՍ-ը։ «Փաշինյանը...
15:01 13/06/2024Կրեմլը կհստակեցնի Հայաստանի դիրքորոշումը ՀԱՊԿ-ի հարցումՌուսաստանը կշարունակի աշխատել Հայաստանի հետ՝ հստակեցնելու Երևանի դիրքորոշումը ՀԱՊԿ-ի վերաբերյալ և ակնկալում է, որ երկրների միջև հարաբերությունները կշարունակվեն գործընկերության և դաշնակցային հունով։...
15:23 12/06/2024Արամ Առաջինն առանձնազրույց է ունեցել Հռոմի պապի հետՄեկօրյա այցով Վատիկանում գտնվող Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոս Արամ Առաջինը հանդիպել է Հռոմի պապ Ֆրանցիսկոսի հետ։ Այս մասին հայտնում է vaticannews.va-ն: Հանդիպումը տևել է մոտ 30 րոպե։ Արամ Առաջինն ու...
15:10 12/06/2024ՌԴ ԱԳՆ-ն հերքել է Վրաստանի հետ դիվանագիտական հարաբերությունների վերականգնման մասին լուրերըՌԴ ԱԳՆ-ն, մեկնաբանելով դիվանագիտական հարաբերությունները վերականգնելու ուղղությամբ Մոսկվայի և Թբիլիսիի աշխատանքի մասին վրացական ԶԼՄ-ների հաղորդագրությունները, դրանք անվանել է «սուտ»։ «Իմաստ չենք...
09:17 11/06/2024Ամերիկացի սենատորը բացատրել է, թե ինչու է Պուտինը ցանկանում տիրանալ Ուկրաինային«Ուկրաինացիները նստած են 10-12 տրիլիոն դոլարի վրա»
19:37 10/06/2024Երևանի և Մոսկվայի միջև երկկողմ հարաբերությունները հասել են ամենացածր կետին․ Նիկիտա ՄենդկովիչԵրևանի և Մոսկվայի միջև երկկողմ հարաբերությունները հասել են ամենացածր կետին՝ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի քաղաքականության պատճառով, որը փորձում է Ռուսաստանի Դաշնությանը մեղադրել Հայաստանի սահմանային...
12:40 10/06/2024ԱՄՆ-ն և Ֆրանսիան հայտարարել են, որ աջակցում են Հարավային Կովկասում արդար և կայուն խաղաղության հաստատմանըԱմերիկայի Միացյալ Նահանգները և Ֆրանսիան աջակցում են Հարավային Կովկասում արդար և կայուն խաղաղության հաստատմանը` հիմնված միջազգային իրավունքի և ինքնիշխանության, սահմանների անձեռնմխելիության և...
11:36 10/06/2024Պուտինին առաջարկվել է Չիլինգարովի անունով կոչել Հյուսիսային ծովային ճանապարհըՌուսաստանի լիբերալ-դեմոկրատական կուսակցության ղեկավար Լեոնիդ Սլուցկին նամակով դիմել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինին՝ խնդրելով Հյուսիսային ծովային ճանապարհը բևեռախույզ, ԽՍՀՄ և ՌԴ հերոսի կոչման Արթուր...
09:03 10/06/2024Հայաստանի՝ ներդրում անելուց հրաժարվելու հետևանքով ճշգրտումներ կարվեն ՀԱՊԿ բյուջեում. ՌԴ ԱԳՆՀայաստանի՝ ներդրում կատարելուց հրաժարվելու պատճառով պահանջվում է ՀԱՊԿ-ի ընթացիկ տարվա բյուջեի ճշգրտում։ Այս մասին հայտնումէ «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը՝ վկայակոչելով ՌԴ ԱԳ նախարարությանը։ «Այժմ...
11:04 08/06/2024Վենգերը Մբապեին համեմատել է Պելեի հետԼոնդոնի «Արսենալի» նախկին գլխավոր մարզիչ Արսեն Վենգերը ասել է, որ հարձակվող Կիլիան Մբապեն իրեն հիշեցրել է Պելեին։ Այս մասին գրում է Marca-ը։ «Երբ առաջին անգամ տեսա Կիլիան Մբապեին, մտածեցի.
09:42 08/06/2024ՄԱԿ-ից զգուշացնում են` աշխարհը «չափազանց շոգ է կառավարելու համար»Կա մոտ 10-ից 9 հավանականություն, որ 2024-2028թթ. միջև ընկած տարիներից առնվազն մեկը կլինի պատմության մեջ ամենաշոգը
09:30 08/06/2024Հայաստան կայցելի ԱՄՆ պետքարտուղարի օգնական Օ'ԲրայենըԱՄՆ պետքարտուղարի Եվրոպայի և Եվրասիայի հարցերով օգնական Ջեյմս Օ'Բրայենը հունիսի 10-12-ը կայցելի Հայաստան։ Այս մասին հայտնում են Պետդեպեպարտամենտից։ Նշվում է, որ նա հանդիպելու է կառավարության...

17:17 24/10/2024Что обсуждали Никол Пашинян и Ильхам Алиев в КазаниПремьер-министр Республики Армения Никол Пашинян и президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев 24 октября 2024 года в городе Казань (РФ) провели встречу на полях 16-го саммита БРИКС.
17:06 24/10/2024Индия: из-за приближения циклона «Дана» эвакуируют более 1 млн человекПо прогнозам климатологов, циклон «Дана» должен обрушиться на побережье Индии в начале пятницы. Чтобы укрыть жителей некоторых штатов Индии, в частности Западной Бенгалии и Одиша, разбиты тысячи...
16:39 24/10/2024Встреча Пашиняна и Алиева на полях саммита БРИКС в Казани завершиласьВстреча премьер-министра Армении Никола Пашиняна и президента Азербайджана Ильхама Алиева на полях пленарного заседания XVI саммита БРИКС в формате «аутрич» / «БРИКС плюс» завершилась.
16:02 24/10/2024Утренняя мощная вспышка на Солнце может вызвать магнитные бури на ЗемлеВыброс плазмы после вспышки класса Х на Солнце в четверг может вызвать магнитную бурю на Земле, сообщили в лаборатории солнечной астрономии Института космических исследований РАН и Института...
15:28 24/10/2024Пашинян и Алиев проводят встречу на полях саммита БРИКС в КазаниПремьер-министр Армении Никол Пашинян и президент Азербайджана Ильхам Алиев проводят встречу на полях саммита БРИКС в Казани, сообщает в четверг пресс-служба правительства Армении.
15:22 24/10/2024От внимания Путина не ускользнула оживленная беседа Пашиняна и Алиева на саммите БРИКС+Президент России Владимир Путин обратил внимание на оживленную беседу, которую провели премьер-министр Армении Никол Пашинян и президент Азербайджана Ильхам Алиев на полях саммита БРИКС в формате...
15:10 24/10/2024Пашинян: Ереван предлагает Баку уже подписать договор о миреТема сегодняшней встречи – «БРИКС и глобальный Юг, совместное строительство лучшего мира», и в этот контекст как нельзя лучше вписывается анонсированный правительством Республики Армения...
14:17 24/10/2024Песков: Беседа Пашиняна и Алиева на саммите БРИКС не помешала общей дискуссииРазговор премьер-министра Армении Никола Пашиняна и президента Азербайджана Ильхама Алиева во время заседания в формате «аутрич» / «БРИКС плюс» не помешал общей дискуссии.
14:09 24/10/2024Сергею Лаврову наступили на ногу на заседании саммита БРИКСВ столице Татарстана Казани 24 октября проходит пленарное заседание XVI саммита БРИКС в формате «аутрич» / «БРИКС плюс» под председательством президента России Владимира Путина.
13:55 24/10/2024Переговоры Пашиняна и Алиева на полях саммита БРИКС в Казани – в самом разгареВ столице Татарстана Казани 24 октября проходит пленарное заседание XVI саммита БРИКС в формате «аутрич» / «БРИКС плюс» под председательством президента России Владимира Путина.
13:23 24/10/2024Сборная Армении по футболу ухудшила свои позиции в обновленном рейтинге ФИФА24 октября ФИФА опубликовала обновленный рейтинг национальных сборных. Сборная Армении опустилась на три позиции и сейчас занимает 99-е место. Аргентина сохранила лидирующую позицию. На втором месте...
13:02 24/10/2024Трамп: Харрис не сделала НИЧЕГО, когда 120 000 армян-христиан подверглись преследованиям и насильственному перемещению из АрцахаСегодня, примерно за 2 недели до выборов, кандидат в президенты США от Республиканской партии Дональд Трамп обвинил конкурентку от Демократической партии Камалу Харрис в бездействии, когда 120 000...
12:25 24/10/2024Казань: пока Путин говорит, Пашинян развлекает АлиеваВ Казани проходит пленарное заседание XVI саммита БРИКС в формате «аутрич» / «БРИКС плюс» под председательством президента России Владимира Путина.
12:12 24/10/2024Пашиняна в Казани встретили с чак-чаком: «Положить обратно?» – «Нет, можно доесть!»В Казань для участия в саммите БРИКС прилетел Никол Пашинян и уже провел встречу с президентом Исламской Республики Иран Масудом Пезешкианом.
12:03 24/10/2024Приз за вклад в мировое киноискусство на 34-м МКФ «Послание к человеку» будет вручен Артавазду ПелешянуПриз за вклад в мировое киноискусство будет вручен на 34-м МКФ «Послание к человеку» выдающемуся режиссеру, легенде мирового кино Артавазду Пелешяну.
11:57 24/10/2024В Казани состоялась встреча Никола Пашиняна и Масуда ПезешкианаВ Казани состоялась встреча премьер-министра Никола Пашиняна с президентом Исламской Республики Иран Масудом Пезешкианом.
17:31 23/10/2024Смертельно опасная бактерия распространилась во Флориде после ураганов «Хелен» и «Милтон»Резкий рост случаев заражения смертельно опасной бактерией Vibrio vulnificus зафиксирован в штате Флорида в США.
17:06 23/10/2024Лукашенко: Да, Оля, пойду на выборы президентаПрезидент Беларуси Александр Лукашенко заявил в интервью Ольге Скабеевой, что собирается участвовать в выборах президента страны в 2025 году.
15:44 23/10/2024Рэпера Гуфа задержали в Подмосковье – устроил драку из-за девушкиРэпера Гуфа (настоящее имя — Алексей Долматов) задержали в подмосковной Апрелевке (Наро-Фоминский городской округ), передает Телеграм-канал SHOT.
14:08 23/10/2024Певица из Армении Сюзанна Мелконян – победительница фестиваля «Voice of Turan-2024»Завершился пятый международный конкурс казахской песни «Voice of Turan-2024»: в этом году обладательницей Гран-при стала певица из Армении Сюзанна Мелконян.