13:34 23/05/2024Գոհար Ավետիսյանը ներկայացրել է տատիկի տան «ուղղիչ աշխատանքները»Ռուսաստանում հայտնի դիմահարդար Գոհար Ավետիսյանն ինսթագրամի իր էջում տատիկի մասնակցությամբ նոր տեսանյութ է հրապարկել։ Նա ներկայացրել է, թե ինչպես է երեկոյան զգեստով, բարձրակրունկ կոշիկներով...
10:00 23/05/2024Փարիզի սրտում բացվել է Շառլ Ազնավուրի անվան պուրակՄայիսի 22-ին՝ Շառլ Ազնավուրի 100-ամյա հոբելյանի օրը, մեծանուն երգչի անունով անվանակոչվել է Ելիսեյան դաշտեր (Շանզ-Էլիզե) պողոտայի և Կոնկորդի հայտնի հրապարակի հարևանությամբ գտնվող պուրակը։ Այս մասին...
09:41 23/05/2024Ֆրանսիայի նախագահը հայերեն գրառում է արելՖրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը ֆեյսբուքում հայերեն գրառում է արել ֆրանսահայ աշխարհահռչակ շանսոնյե Շառլ Ազնավուրի ծննդյան 100-ամյակի առիթով, որը նախօրեին էր։ «Դեռ երեկ Շառլ Ազնավուրը մեզ հետ էր՝...
14:48 22/05/2024Ինչու է արևմտամետների կողմից ուղղորդվողների մեջ սատանա մտնում. Զախարովան՝ Ալեն Սիմոնյանի առաջարկի մասինՌԴ ԱԳՆ խոսնակ Մարիա Զախարովան իր տելեգրամյան ալիքում անդրադարձել է Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանի գլխավորած «Տավուշը հանուն հայրենիքի» շարժման բողոքի ակցիաների ֆոնին ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի՝...
13:05 22/05/2024Felicita. Հենրիխ Մխիթարյանը հայտնի իտալական երգից մի հատված է կատարել«Ինտերի» մեծարման երեկոյին միլանյան ակումբի հայ կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը կատարել է հատված Felicita երգից։ Սա իտալական Al Bano և Romina Power դուետի ամենահայտնի և սիրված երգերից է։ Միլանյան...
09:59 22/05/2024Շառլ Ազնավուրի ծննդյան օրից 100 տարի անցավԱշխարհահռչակ շանսոնյեն ծրագել էր ելույթ ունենալ իր ծննդյան 100-ամյակին, սակայն...
09:50 22/05/2024Կարեն Կարագուլյանը, Վաչե Թովմասյանն ու Անին՝ Կաննի հիմնական մրցութային ծրագրում ընդգրկված Anora ֆիլմումԿաննի փառատոնի ընթացքում մայիսի 21-ին կայացել է ամերիկացի հայտնի ռեժիսոր Շոն Բեյքերի Anora ֆիլմի շնորհանդեսը։ Շոն Բեյքերը ֆիլմի և՛ ռեժիսորն է, և՛ սցենարի հեղինակը։ Ֆիլմն ընդգրկված է կինոփառատոնի...
21:50 21/05/2024Ռուսաստանում մեկնարկել են ոչ ռազմավարական միջուկային զենքի կիրառման զորավարժություններըՌԴ Հարավային ռազմական օկրուգում սկսվել է ոչ ռազմավարական միջուկային զենքի պատրաստման և կիրառման գործնական պարապմունքով զորավարժությունների առաջին փուլը։ «ՌԻԱ նովոստի»-ին գրում է, որ այդ մասին...
15:52 21/05/2024Լոնդոն-Սինգապուր չվերթի ժամանակ տուրբուլենտության պատճառով մեկ մարդ է մահացելSingapore Airlines-ի ավիաընկերության ինքնաթիռը Լոնդոն-Սինգապուր թռիչքի ժամանակ ուժեղ տուրբուլենտության գոտում է հայտնվել։ Բի-Բի-Սի-ն գրում է, որ դրա պատճառով 1 ուղևոր է մահացել, կան նաև տուծածներ։...
13:08 21/05/2024Խարկովը ենթարկվել է ԱԹՍ-ների հարվածներիԽարկովը հերթական ռուսական հարձակման տակ է, քաղաքում պայթյուններ են տեղի ունեցել, հրդեհ է բռնկվել։ Այդ մասին հայտնում է unian.net-ը: Ժամը 02:10-ին քաղաքապետ Իգոր Տերեխովը Telegram-ի իր ալիքում գրել է,...
11:59 21/05/2024«Կասպերսկի»-ն կիբեռանվտանգության դասընթացներ է անցկացրել Ինտերպոլի աշխատակիցների համար«Կասպերսկի» ընկերությունն Ինտերպոլի աշխատակիցների համար անցկացրել է կիբեռանվտանգության փորձագիտական առցանց թրեյնինգների շարք: Բոլոր դասընթացները հեղինակել են իրենց ոլորտի պրակտիկ փորձագետները, այդ...
11:22 21/05/2024Wildberries-ով սկսել են մեքենա վաճառելWildberries օնլայն հարթակում վաճառքի է հանվել ռուսական արտադրության Lada մանիշի ավտոմեքենա։ Այս մասին հայտնում է ընկերությունը՝ նշելով, որ առաջիկայում նոր տրանսպորտային միջոցներ կդրվեն վաճառքի։...
19:12 20/05/2024Պուտինը հեռախոսազրույց է ունեցել Իրանի գործադիր իշխանության ղեկավարի պաշտոնակատարի հետՌուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հեռախոսազրույց է ունեցել Իրանի գործադիր իշխանության ղեկավարի պաշտոնակատար Մոհամմադ Մոհբերի հետ, հայտնում է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը: ՌԴ նախագահն իր...
10:09 20/05/2024Մխիթարյան․ Նոր աստղ, նոր փառահեղ էջ «Ինտերի» պատմության մեջԻտալիայի Ա Սերիայի 37-րդ տուրի «Լացիոյի» հետ խաղից հետո «Ինտերի» ֆուտբոլիստները ստացան չեմպիոնական գավաթն ու մեդալները։ Միլանյան ակումբը Իտալիայի չեմպիոնի տիտղոսը նվաճել էր ժամանակից շուտ: «Ինտերի»...
08:49 20/05/2024Իրանի փոխնախագահը հաստատել է՝ ուղղաթիռի կործանումից զոհվել է նախագահ Ռաիսին և պատվիրակության անդամներըԻրանիր փոխնախագահն Մոհամմեդ Մոխբերը հաստատել է, որ ուղղաթիռի կործանումից զոհվել է երկրի նախագահ Ռաիսիի ու նրա հետ նույն ուղղաթիռում գտնված պատվիրակության անդամները։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, այս...
11:22 19/05/2024Իսրայելը ավիահարված է հասցրել Քամալ Ադվան հիվանդանոցի հարակից հատվածինԻսրայելական ուժերը ավիահարված են հասցրել Գազայի հատվածի հյուսիսում գտնվող Քամալ Ադվան հիվանդանոցի հարակից հատվածին։ Այդ մասին հայտնում է Tasnim գործակալությունը։ Գործակալությունը տեսանյութ է...
10:05 19/05/2024Էրդողանը հայտնել է, թե ինչու է չեղարկվել իր այցը ԱՄՆՌեջեփ Թայիփ Էրդողանը հայտարարել է, որ ԱՄՆ այցը չեղարկելու և նախագահ Ջո Բայդենի հետ հանդիպման պատճառը երկու կողմերի գրաֆիկների անհամատեղելիությունն է եղել։ Այս մասին նա ասել է հունական Kathimerini...
23:30 17/05/2024Հենրիխ Մխիթարյանը բարձրաձայնել է Բաքվի բանտերում ապօրինաբար պահվող Արցախի ռազմաքաղաքկան ղեկավարության մասինՄիլանի «Ինտեր»-ի կիսապաշտպան և Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի նախկին ավագ Հենրիխ Մխիթարյանը «Ինսթագրամ»-ի իր էջում կիսվել է Ադրբեջանի կողմից գերեվարված և ապօրինաբար Բաքվի բանտում պահվող...
18:19 17/05/2024Անկարգություններից հետո իրավիճակը Նոր Կալեդոնիայում և դրա հետ Ադրբեջանի պահըՆոր Կալեդոնիայի կառավարական ծառայությունները ուրբաթ օրը հայտնել են, որ չորրորդ գիշերը անկարգությունների սկսվելուց հետո, երբ Ֆրանսիան Նումեայում արտակարգ դրություն է հայտարարել «ավելի հանգիստ» է եղել:...
11:08 17/05/2024Ալեն Սիմոնյանը հանդիպել է Ադրբեջանի Միլլի Մեջլիսի նախագահի հետՄիջխորհրդարանական միության (IPU) խորհրդարանների նախագահների վեցերորդ համաշխարհային համաժողովի նախապատրաստական հանձնաժողովի առաջին նիստի շրջանակում մայիսի 16-ին կազմակերպության միջնորդությամբ տեղի է...

17:00 06/12/2022Indonesia's parliament votes to criminalize adulteryIndonesia’s Parliament passed a long-awaited and controversial revision of its penal code Tuesday that criminalizes extramarital sex for citizens and visiting foreigners alike, AP reported.
16:30 06/12/2022Military plane crashes in central TurkeyAn F-5 military aircraft crashed in the central Turkish province of Konya on Tuesday. The Ministry of National Defense announced that the pilot managed to eject himself and survived the accident, the...
13:04 06/12/2022Armenian ombudswoman briefs U.S. official on Azeri war crimesArmenia’s Human Rights Defender Kristinne Grigoryan met with Erica Olson, the Deputy Assistant Secretary of State overseeing policy for Southern Europe and the Caucasus, in Washington on Tuesday.
11:58 06/12/2022House committee to hold hearing on U.S. policy towards CaucasusThe Foreign Affairs Committee of the U.S. House of Representatives will hold a hearing on “U.S. Policy Towards the Caucasus” on December 14, the ANCA said, sharing the House schedule for this month....
11:24 06/12/2022John Bolton says considering 2024 presidential bidFormer White House national security adviser John Bolton floated a 2024 presidential bid on Monday, saying he is "prepared" to get into the race if other potential Republican candidates do not...
11:05 06/12/2022World Cup 2022 matches todayTuesday is the final day of the last 16 stage at the FIFA World Cup Qatar 2022. Another four teams will fight it out to see who can secure those two prized places in the quarter-finals. Today's...
17:00 05/12/2022The general prosecutor instructed to reimpose Interpol notice on Mikayel Minasyan no matter whatAccording to the sources of Panorama.am in the prosecutor's office, General Prosecutor Anna Vardapetyan instructed the prosecutors and investigators, leading the criminal investigations against...
16:48 05/12/2022Armenia never discussed withdrawal from CSTO, speaker saysArmenia has never unveiled plans to quit the Moscow-led Collective Security Treaty Organization (CSTO), but Yerevan is concerned about the security bloc’s attitude toward the country, Armenian...
15:01 05/12/2022Lavrov: Russia interested in peace deal between Armenia, AzerbaijanRussia is interested in securing a peace treaty between Armenia and Azerbaijan, Russian Foreign Minister Sergey Lavrov told a meeting with his Azerbaijani counterpart Jeyhun Bayramov in Moscow on...
14:22 05/12/2022Germany earmarks $10.5 billion to buy F-35 fighter jetsGermany has earmarked €10 billion ($10.5 billion) to buy 35 F-35A Lightning II fighter jets, according to a government document seen by Bloomberg, reflecting Chancellor Olaf Scholz’s pledge to boost...
12:57 05/12/2022ArtReview Power 100: Larry Gagosian among most influential people in artThe Indonesian collective ruangrupa tops the 21st edition of the ArtReview Power 100, the annual ranking of the contemporary artworld’s most influential people and movements.
12:28 05/12/2022CSTO Parliamentary Assembly meeting to be held in Moscow on MondayMoscow will host a meeting of the Council and the 15th plenary session of the Parliamentary Assembly of the Russian-led Collective Security Treaty Organization (CSTO) on Monday, December 5.
11:15 05/12/2022Macron says he maintains regular contact with PutinFrench President Emmanuel Macron has said he maintains regular communication with his Russian counterpart Vladimir Putin, TASS reports.
11:00 05/12/2022World Cup 2022: Monday's scheduleThe third day of the FIFA World Cup Qatar 2022 knockout stages gets under way with two games scheduled for the 16th day of the tournament on Monday, December 5: Japan vs Croatia (Al Janoub Stadium,...
16:50 03/12/2022Text message celebrates its 30th birthdayThe text message is celebrating its 30th birthday - the first was sent to a mobile phone by a Vodafone engineer in Berkshire in the UK on 3 December 1992, BBC News reports.
15:48 03/12/2022Train with US military equipment reportedly derails in northern GreeceA train with military equipment for US troops went off the rails near a port in the city of Alexandroupolis in northern Greece on Saturday, Sputnik reported, citing the Greek news portal.
12:09 03/12/2022G7, allies agree to price cap on Russian oilThe G7 group and its allies have officially approved a cap on the price of Russian oil, BBC News reports.
11:06 03/12/2022Macron says had 'clear and honest' talk with MuskFrench President Emmanuel Macron on Friday said he had a "clear and honest" discussion with Twitter owner Elon Musk during an unannounced face-to-face meeting in New Orleans, AFP reported.
14:59 02/12/2022Airbus plans to decouple from Russian titanium 'in months'Airbus will halt its reliance on Russia for titanium supplies within months, Reuters reported on Thursday, citing a senior executive.
13:33 02/12/2022Explosion, blaze reported in Turkish port cityA fire started after a blast in the Black Sea port of Samsun in the northern part of Turkey on Friday, Sputnik said, citing preliminary reports.