13:34 23/05/2024Գոհար Ավետիսյանը ներկայացրել է տատիկի տան «ուղղիչ աշխատանքները»Ռուսաստանում հայտնի դիմահարդար Գոհար Ավետիսյանն ինսթագրամի իր էջում տատիկի մասնակցությամբ նոր տեսանյութ է հրապարկել։ Նա ներկայացրել է, թե ինչպես է երեկոյան զգեստով, բարձրակրունկ կոշիկներով...
10:00 23/05/2024Փարիզի սրտում բացվել է Շառլ Ազնավուրի անվան պուրակՄայիսի 22-ին՝ Շառլ Ազնավուրի 100-ամյա հոբելյանի օրը, մեծանուն երգչի անունով անվանակոչվել է Ելիսեյան դաշտեր (Շանզ-Էլիզե) պողոտայի և Կոնկորդի հայտնի հրապարակի հարևանությամբ գտնվող պուրակը։ Այս մասին...
09:41 23/05/2024Ֆրանսիայի նախագահը հայերեն գրառում է արելՖրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը ֆեյսբուքում հայերեն գրառում է արել ֆրանսահայ աշխարհահռչակ շանսոնյե Շառլ Ազնավուրի ծննդյան 100-ամյակի առիթով, որը նախօրեին էր։ «Դեռ երեկ Շառլ Ազնավուրը մեզ հետ էր՝...
14:48 22/05/2024Ինչու է արևմտամետների կողմից ուղղորդվողների մեջ սատանա մտնում. Զախարովան՝ Ալեն Սիմոնյանի առաջարկի մասինՌԴ ԱԳՆ խոսնակ Մարիա Զախարովան իր տելեգրամյան ալիքում անդրադարձել է Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանի գլխավորած «Տավուշը հանուն հայրենիքի» շարժման բողոքի ակցիաների ֆոնին ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի՝...
13:05 22/05/2024Felicita. Հենրիխ Մխիթարյանը հայտնի իտալական երգից մի հատված է կատարել«Ինտերի» մեծարման երեկոյին միլանյան ակումբի հայ կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը կատարել է հատված Felicita երգից։ Սա իտալական Al Bano և Romina Power դուետի ամենահայտնի և սիրված երգերից է։ Միլանյան...
09:59 22/05/2024Շառլ Ազնավուրի ծննդյան օրից 100 տարի անցավԱշխարհահռչակ շանսոնյեն ծրագել էր ելույթ ունենալ իր ծննդյան 100-ամյակին, սակայն...
09:50 22/05/2024Կարեն Կարագուլյանը, Վաչե Թովմասյանն ու Անին՝ Կաննի հիմնական մրցութային ծրագրում ընդգրկված Anora ֆիլմումԿաննի փառատոնի ընթացքում մայիսի 21-ին կայացել է ամերիկացի հայտնի ռեժիսոր Շոն Բեյքերի Anora ֆիլմի շնորհանդեսը։ Շոն Բեյքերը ֆիլմի և՛ ռեժիսորն է, և՛ սցենարի հեղինակը։ Ֆիլմն ընդգրկված է կինոփառատոնի...
21:50 21/05/2024Ռուսաստանում մեկնարկել են ոչ ռազմավարական միջուկային զենքի կիրառման զորավարժություններըՌԴ Հարավային ռազմական օկրուգում սկսվել է ոչ ռազմավարական միջուկային զենքի պատրաստման և կիրառման գործնական պարապմունքով զորավարժությունների առաջին փուլը։ «ՌԻԱ նովոստի»-ին գրում է, որ այդ մասին...
15:52 21/05/2024Լոնդոն-Սինգապուր չվերթի ժամանակ տուրբուլենտության պատճառով մեկ մարդ է մահացելSingapore Airlines-ի ավիաընկերության ինքնաթիռը Լոնդոն-Սինգապուր թռիչքի ժամանակ ուժեղ տուրբուլենտության գոտում է հայտնվել։ Բի-Բի-Սի-ն գրում է, որ դրա պատճառով 1 ուղևոր է մահացել, կան նաև տուծածներ։...
13:08 21/05/2024Խարկովը ենթարկվել է ԱԹՍ-ների հարվածներիԽարկովը հերթական ռուսական հարձակման տակ է, քաղաքում պայթյուններ են տեղի ունեցել, հրդեհ է բռնկվել։ Այդ մասին հայտնում է unian.net-ը: Ժամը 02:10-ին քաղաքապետ Իգոր Տերեխովը Telegram-ի իր ալիքում գրել է,...
11:59 21/05/2024«Կասպերսկի»-ն կիբեռանվտանգության դասընթացներ է անցկացրել Ինտերպոլի աշխատակիցների համար«Կասպերսկի» ընկերությունն Ինտերպոլի աշխատակիցների համար անցկացրել է կիբեռանվտանգության փորձագիտական առցանց թրեյնինգների շարք: Բոլոր դասընթացները հեղինակել են իրենց ոլորտի պրակտիկ փորձագետները, այդ...
11:22 21/05/2024Wildberries-ով սկսել են մեքենա վաճառելWildberries օնլայն հարթակում վաճառքի է հանվել ռուսական արտադրության Lada մանիշի ավտոմեքենա։ Այս մասին հայտնում է ընկերությունը՝ նշելով, որ առաջիկայում նոր տրանսպորտային միջոցներ կդրվեն վաճառքի։...
19:12 20/05/2024Պուտինը հեռախոսազրույց է ունեցել Իրանի գործադիր իշխանության ղեկավարի պաշտոնակատարի հետՌուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հեռախոսազրույց է ունեցել Իրանի գործադիր իշխանության ղեկավարի պաշտոնակատար Մոհամմադ Մոհբերի հետ, հայտնում է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը: ՌԴ նախագահն իր...
10:09 20/05/2024Մխիթարյան․ Նոր աստղ, նոր փառահեղ էջ «Ինտերի» պատմության մեջԻտալիայի Ա Սերիայի 37-րդ տուրի «Լացիոյի» հետ խաղից հետո «Ինտերի» ֆուտբոլիստները ստացան չեմպիոնական գավաթն ու մեդալները։ Միլանյան ակումբը Իտալիայի չեմպիոնի տիտղոսը նվաճել էր ժամանակից շուտ: «Ինտերի»...
08:49 20/05/2024Իրանի փոխնախագահը հաստատել է՝ ուղղաթիռի կործանումից զոհվել է նախագահ Ռաիսին և պատվիրակության անդամներըԻրանիր փոխնախագահն Մոհամմեդ Մոխբերը հաստատել է, որ ուղղաթիռի կործանումից զոհվել է երկրի նախագահ Ռաիսիի ու նրա հետ նույն ուղղաթիռում գտնված պատվիրակության անդամները։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, այս...
11:22 19/05/2024Իսրայելը ավիահարված է հասցրել Քամալ Ադվան հիվանդանոցի հարակից հատվածինԻսրայելական ուժերը ավիահարված են հասցրել Գազայի հատվածի հյուսիսում գտնվող Քամալ Ադվան հիվանդանոցի հարակից հատվածին։ Այդ մասին հայտնում է Tasnim գործակալությունը։ Գործակալությունը տեսանյութ է...
10:05 19/05/2024Էրդողանը հայտնել է, թե ինչու է չեղարկվել իր այցը ԱՄՆՌեջեփ Թայիփ Էրդողանը հայտարարել է, որ ԱՄՆ այցը չեղարկելու և նախագահ Ջո Բայդենի հետ հանդիպման պատճառը երկու կողմերի գրաֆիկների անհամատեղելիությունն է եղել։ Այս մասին նա ասել է հունական Kathimerini...
23:30 17/05/2024Հենրիխ Մխիթարյանը բարձրաձայնել է Բաքվի բանտերում ապօրինաբար պահվող Արցախի ռազմաքաղաքկան ղեկավարության մասինՄիլանի «Ինտեր»-ի կիսապաշտպան և Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի նախկին ավագ Հենրիխ Մխիթարյանը «Ինսթագրամ»-ի իր էջում կիսվել է Ադրբեջանի կողմից գերեվարված և ապօրինաբար Բաքվի բանտում պահվող...
18:19 17/05/2024Անկարգություններից հետո իրավիճակը Նոր Կալեդոնիայում և դրա հետ Ադրբեջանի պահըՆոր Կալեդոնիայի կառավարական ծառայությունները ուրբաթ օրը հայտնել են, որ չորրորդ գիշերը անկարգությունների սկսվելուց հետո, երբ Ֆրանսիան Նումեայում արտակարգ դրություն է հայտարարել «ավելի հանգիստ» է եղել:...
11:08 17/05/2024Ալեն Սիմոնյանը հանդիպել է Ադրբեջանի Միլլի Մեջլիսի նախագահի հետՄիջխորհրդարանական միության (IPU) խորհրդարանների նախագահների վեցերորդ համաշխարհային համաժողովի նախապատրաստական հանձնաժողովի առաջին նիստի շրջանակում մայիսի 16-ին կազմակերպության միջնորդությամբ տեղի է...

14:54 15/10/2024Астана готова вновь предложить Еревану и Баку площадку для мирных переговоровКазахстан готов вновь предложить Еревану и Баку площадку в Алма-Ате для проведения переговоров о заключении договора о мире.
13:55 15/10/2024Эдуард Сперцян не покинет «Краснодар», несмотря на интерес из ЕвропыТакже, как и в случае с Наиром Тикнизяном, к Эдуарду Сперцяну есть интерес со стороны европейских клубов, однако он точно намерен доиграть сезон до конца и не покинет «Краснодар».
13:05 15/10/2024Учительница из Огайо четырежды изнасиловала ученицуВ США учительницу из штата Огайо обвинили в домогательствах ученицы. Об этом пишет Лента.Ру со ссылкой на Richland Source. Дело против 40-летней Стефани Келленбергер, которая работала в школе Shelby...
12:27 15/10/2024«Лаборатория Касперского» обнаружила продвинутые атаки SilentCryptoMinerЭксперты «Лаборатории Касперского» обнаружили необычную кампанию по распространению майнера SilentCryptoMiner.
12:23 15/10/2024Авиакомпания SKY express начнет выполнение полетов по направлению Афины -Ереван- АфиныС 6 ноября, 2024 греческая авиакомпания SKY express начнет выполнение полетов по направлению Афины –Ереван- Афины, сообщает ЗАО «Армения» Международные аэропорты».
11:52 15/10/202415 октября – Всемирный день мытья рукДетский фонд ООН официально объявил 15 октября Всемирным днем мытья рук (англ. Global Handwashing Day), который впервые прошел в 2008 году в рамках провозглашенного Генеральной Ассамблеей ООН Года...
17:49 14/10/2024Трамп потребовал от Харрис пройти тест на остроту умаКандидат в президенты США от республиканцев Дональд Трамп потребовал от своей конкурентки от демократов Камалы Харрис пройти тест на умственные способности, передает РИА Новости.
16:14 14/10/2024Россиянка бросила новорожденного ребенка в туалете аэропорта в ТурцииРоссиянка, которая улетала с подругой с турецкого курорта Анталья, бросила в туалете аэропорта новорожденного ребенка.
16:11 14/10/2024Ливан: израильские ВВС впервые нанесли удар по христианскому району ЗгхартаСамолеты израильских ВВС впервые нанесли удар по району Згхарта на севере Ливана, где преимущественно проживает христианское население, передает ливанское национальное агентство NNA.
14:34 14/10/2024Дарон Аджемоглу – лауреат премии по экономике памяти Альфреда НобеляДарон Аджемоглу родился в Стамбуле (Турция) в армянской семье.
12:50 14/10/2024На Шри-Ланке из-за наводнений погибли три человекаВызванные ливнями наводнения на Шри-Ланке унесли жизни трех жителей острова, сообщает в понедельник Associated Press.
12:03 14/10/2024Гвардиола назвал величайшего футболиста в историиГлавный тренер «Манчестер Сити» Хосеп Гвардиола назвал величайшего футболиста в истории. Его слова приводит Calciomercato. По мнению специалиста, это Лионель Месси. «Возможно, это недостаточно...
12:00 14/10/2024В США заявили о предотвращении третьей попытки покушения на ТрампаТретья попытка покушения на экс-президента США и кандидата на пост главы государства от Республиканской партии Дональда Трампа предотвращена в Калифорнии, заявил шериф округа Риверсайд Чад Бьянко.
17:25 12/10/2024Скандал вокруг выступления Селин Дион на открытии Олимпиады-2024 в ПарижеПоклонники певицы Селин Дион оказались возмущены новостями, что артистка могла выступать под фонограмму на церемонии открытия Олимпийских игр в Париже.
15:35 12/10/2024В Музее Ерванда Кочара открылась выставка тактильных картин для незрячих людейВыставка тактильных картин открылась в ереванском Музее Ерванда Кочара. Современные технологии помогли перевести работы народного художника на язык незрячих людей. Подробности - в репортаже «МИР 24»....
15:10 12/10/2024В Западной Европе хозяйничает ураган «Кирк»В Западной Европе из-за вызванных ураганом «Кирк» проливных дождей поднялись реки, передает МИР 24. Сильное наводнение затопило города вокруг Парижа. Жители ходят по улицам по колено в воде....
14:27 12/10/2024Цены на билеты на последний в карьере турнир Надаля достигли невероятных показателейБилеты на финальную часть Кубка Дэвиса резко взлетели после того, как испанский теннисист Рафаэль Надаль объявил о завершении карьеры.
13:52 12/10/2024TikTok заменил сотни сотрудников искусственным интеллектомВидеосервис TikTok (принадлежит китайской ByteDance) уволил сотни модераторов контента по всему миру на фоне совершенствования технологий искусственного интеллекта.
13:35 12/10/2024Оргии, насилие и наркотики. ВВС – о том, в чем обвиняют рэпера P. Diddy и чем ему это грозитДва года назад рэпер, продюсер и магнат Шон «Дидди» Комбс устроил роскошную вечеринку в честь своего 53-летия в особняке стоимостью 61 млн долларов в Беверли-Хиллз.
12:58 12/10/2024Легенде «Спартака» Никите Симоняну исполнилось 98 лет12 октября – день рождения легенды – 98 лет исполняется Никите Симоняну, одному из символов советского и российского футбола.