16:46 04/06/2024Ջենիֆեր Լոպեսը Աֆլեքի նախկին կնոջը զգուշացրել է՝ «հեռու մնալ նրանից»Ամերիկացի երգչուհի Ջենիֆեր Լոպեսը զգուշացրել է իր ամուսնու՝ Բեն Աֆլեքի նախկին կնոջը՝ Ջենիֆեր Գարներին, որ հեռու մնա նրանից։ Այս մասին գրում է Daily Express-ը՝ հղում անելով զույգին մոտ կանգնած...
14:15 04/06/2024Եվրասիական միջկառավարական խորհուրդի հաջորդ նիստը Երևանում կլինիԵվրասիական միջկառավարական խորհրդի (ԵՄԽ) հաջորդ նիստը տեղի կունենա սեպտեմբերի վերջին -հոկտեմբերի սկզբին Երևանում։ Այս մասին լրագրողներին հայտնել է Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի (ԵՏՀ) կոլեգիայի...
10:15 04/06/2024Ռադայի պատգամավոր. Ուկրաինայում ձմռանը հնարավոր է 10-ժամյա հոսանքազրկումՈւկրաինայում ձմռանը էլեկտրաէներգիայի անջատումների տևողությունը կարող է հասնել օրական 10 ժամի։ «Կիև» հեռուստաալիքի եթերում հայտարարել է Գերագույն Ռադայի պատգամավոր Սերգեյ Նագորնյակը։ «Պետք է նկատի...
10:02 04/06/2024Սալիվանն ու Քըլըչն ընդգծել են Հայաստան-Ադրբեջան խաղաղության պայմանագրի կարևորությունըԱյս մասին հատնում է Սպիտակ տունը
18:42 03/06/2024Հայաստանը պատրաստ է ջանքեր գործադրել ԵԱՏՄ պարենային անվտանգության ապահովման համարՀայաստանը պատրաստ է գործադրել բոլոր ջանքերը՝ ԵԱՏՄ պարենային անվտանգության ապահովման բոլոր ուղղությունները կյանքի կոչելու համար: ТАСС-ի փոխանցմամբ, այս մասին Մինսկում ԵԱՏՄ միջկառավարական նիստում ասել...
14:28 03/06/2024Թասմագամբեթով. Հուսով ենք՝ Հայաստանի քաղաքական ղեկավարությունը կհստակեցնի ՀԱՊԿ-ի հետ իր հարաբերությունների հեռանկարներըՀավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպությունը (ՀԱՊԿ) հույս ունի, որ Երևանը կհստակեցնի կառույցի հետ իր հարաբերությունների հեռանկարները։ ՏԱՍՍ-ի հաղորդմամ, այս մասին Ալմաթիում ՀԱՊԿ Խորհրդարանական...
13:10 02/06/2024Ստամբուլում չորս հարկանի շենք է փլուզվել, մահացած կաՍտամբուլում չորս հարկանի շենքի փլուզման հետևանքով մեկ մարդ է մահացել, հայտնում են փրկարարները։ «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ՝ նրանց խոսքերը մեջբերում է Ahaber հեռուստաալիքը։ Ստամբուլի արևմուտքում գտնվող...
21:02 01/06/2024Մահացել է Արթուր ՉիլինգարովըՄահացել է Պետդումայի պատգամավոր Արթուր Չիլինգարովը։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, այդ մասին հատնում են ՌԴ Պետդումայի լրատվական ծառայությունից։ Պետդումայի նախագահ Վյաչեսլավ Վոլոդինը ցավակցություն է...
19:18 01/06/2024«Շնորհավոր ձեր ծնունդը, Նիկոլ բեյ, լավ է, որ ծնվել եք». Նյու Յորքում վահանակներից մեկի վրա շնորհավորանք է հայտնվելՆիկոլ Փաշինյանի ծննդյան օրվա առթիվ Նյու Յորքի Times Square-ի վահանակներից մեկի վրա շնորհավորանք է հայտնվել։ «Շնորհավոր ձեր ծնունդը, Նիկոլ բեյ, լավ է, որ ծնվել եք։ Երկար տարիների կյանք, սիրելիս»,-...
17:00 01/06/2024Ջենիֆեր Լոպեսը չեղարկում է մեծ շրջագայությունըՋենիֆեր Լոպեսը չեղարկել է Հյուսիսային Ամերիկայի խոշոր շրջագայությունը։ Այս ասին հայտնում է MIR 24-ը։ Ավելի վաղ լուրեր էին տարածվել, որ նրա ամուսնությունը դերասան Բեն Աֆլեքի հետ փլուզվում է, իբր...
10:57 01/06/2024Լուկաշենկոն Փաշինյանին ծննդյան առթիվ «փորձառու քաղաքական գործիչ է» որակելԲելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն շնորհավորել է Նիկոլ Փաշինյանին ծննդյան տարեդարձի առթիվ։ Բելառուսի նախագահի պաշտոնական էջի փոխանցմամբ, Լուկաշենկոն Փաշինյանին մաղթել է քաջառողջություն և ուժ՝...
10:47 01/06/2024Հնդկաստանում ջերմաստիճանը հասել է +50-ի, մարդիկ մահանում ենՀնդկաստանում սաստիկ շոգի հետևանքով մահացածների թիվը հասել է 15-ի։ Այս մասին գրում է միջազգային մամուլն ու մանրամասնում, որ այդ երկրի տարբեր նահանգներում գրանցվել է +50 աստիճան տաքություն։ Հնդկաստանի...
10:34 01/06/2024Մահացել է Միշել Օբամայի մայրըՄահացել է ԱՄՆ նախկին նախագահ Բարաք Օբամայի կնոջ՝ Միշել Օբամայի մայրը։ Այս մասին հայտնում է BBC-ն։ Մարիա Ռոբինսոնը խուսափում էր ուշադրության կենտրոնում լինելուց, հազվադեպ էր հարցազրույցներ տալիս.
13:45 31/05/2024Բելոուսով. Երևանին ու Բաքվին առաջարկվում են Արևմուտքի թելադրանքով խաղաղության պայմանագիր ստորագրելՏարաձայնությունները լուծելու համար Հայաստանին և Ադրբեջանին միջնորդական ծառայություններ են պարտադրվում։ Այդ մասին ուրբաթ ասել է ՌԴ պաշտպանության նախարար Անդրեյ Բելոուսովը, որի խոսքերը մեջբերում է...
09:58 31/05/2024Հայաստանը չի մասնակցի Ալմաթիում կայանալիք ՀԱՊԿ պաշտպանության նախարարների խորհրդի նիստինՀայաստանը չի մասնակցի ՀԱՊԿ պաշտպանության նախարարների խորհրդի նիստին, որը տեղի կունենա ուրբաթ օրը Ալմաթիում, սակայն դեմ չէ, որ որոշումները ընդունվեն սահմանափակ ձևաչափով։ Այս մասին ՏԱՍՍ-ին ասել է...
09:44 31/05/2024Երդվյալ ատենակալները 34 կետերով Թրամփին մեղավոր են ճանաչել փաստաթղթերի կեղծման մեջՆյու Յորքի դատարանի երդվյալ ատենակալները Դոնալդ Թրամփին մեղավոր են ճանաչել իր առաջին քրեական գործում՝ պոռնոդերասանուհուն վճարված գումարի առնչությամբ բիզնես գրառումներ կեղծելու համար։ Այդ մասին...
18:42 30/05/2024Մոլդովան վավերացրել է Ֆրանսիայի հետ պաշտպանական համագործակցության պայմանագիրըՄոլդովայի խորհրդարանը վավերացրել է Ֆրանսիայի հետ պաշտպանական համագործակցության մասին համաձայնագիրը։ ՌԻԱ Նովոստիի փոխանցմամբ, այս մասին հայտարարել է հանրապետության օրենսդիր մարմնի ղեկավար Իգոր...
18:00 30/05/2024Սպերցյանը դեռ 1 տարի առաջ էր պատրաստ Եվրոպա տեղափոխությանը․ ԲերեզովսկիՀայաստանի ազգային հավաքականի, «Զենիթի» և «Դինամոյի» նախկին դարպասապահ Ռոման Բերեզովսկին խոսել է «Կրասնոդարի» և Հայաստանի ազգային թիմի կիսապաշտպան Էդուարդ Սպերցյանի մասին։ «Էդիկը Եվրոպային պատրաստ էր...
17:55 30/05/2024Կոնստանտին Զատուլին. Փաշինյանի իշխանությունն այսօր Հայաստանում հիմնված է երկու բանի վրա«Ինձ թվում է, որ մարդիկ ապրում են նախորդ օրով՝ չհասկանալով, որ այսօր Փաշինյանն այլևս չի կարող համոզել իր կողմնակիցներին», -մայիսի 30-ին Մոսկվայում կայացած «Լազարևսկի ակումբի» 6-րդ հանդիպմանը «Ո՞ւր ես...

14:25 15/12/2022Mkhitaryan: Nagorno-Karabakh blockade amounts to sentencing its people to slow deathInter’s Armenian midfielder Henrikh Mkhitaryan has denounced the ongoing Azerbaijani blockade of the Lachin corridor, the sole road connecting Artsakh (Nagorno-Karabakh) to Armenia and the outside...
14:04 15/12/2022Moscow expects traffic to restore along Lachin corridor soon – Foreign MinistryRussia is concerned about the Azerbaijani blockade of the Lachin corridor, the sole road connecting Artsakh (Nagorno-Karabakh) to the outside world, Russian Foreign Ministry spokeswoman Maria...
13:08 15/12/2022Freedom House: Azerbaijan must cease Lachin corridor blockadeFreedom House calls on Azerbaijan to open the Lachin corridor, the sole road connecting Artsakh (Nagorno-Karabakh) to Armenia, blocked since Monday morning.
12:05 15/12/2022UN chief urges freedom and security of movement along Lachin corridorUN Secretary-General António Guterres is concerned about the ongoing developments around the Lachin corridor, the sole road connecting Artsakh (Nagorno-Karabakh) to Armenia, according to a statement...
20:55 14/12/2022Azerbaijan's actions constitute genocide risk for Artsakh Armenians, scholars warnA group of international genocide studies scholars and educators, who attended the International Global Forum against the Crime of Genocide in Yerevan on December 12-13, on Wednesday released a joint...
16:45 14/12/2022Messi confirms Qatar final his last World Cup gameLionel Messi has confirmed he will play his last World Cup game when Argentina take on France or Morocco in Sunday's final in Qatar, Reuters reports.
13:35 14/12/2022Armenia Caucus issues statement on escalation of Azerbaijani humanitarian abuses in ArtsakhCongressional Caucus on Armenian Issues Co-Chairs Congressman Frank Pallone, Jr. (NJ-06), Gus M. Bilirakis (FL-12), Jackie Speier (CA-14), David G. Valadao (CA-21), and Adam B. Schiff (CA-28) issued...
12:15 14/12/2022Morocco to face France in World Cup semi-finalFrance face World Cup history-makers Morocco in the World Cup semi-finals on Wednesday, with Lionel Messi's Argentina lying in wait after another dazzling performance from the diminutive magician.
11:40 14/12/2022France urges Azerbaijan to unblock Lachin corridorFrance calls on Azerbaijan to unblock the sole road connecting Nagorno-Karabakh (Artsakh) to Armenia, known as the Lachin corridor, without preconditions, the country’s foreign ministry said in a...
11:00 14/12/2022U.S. urges Azerbaijan to restore free movement through Lachin corridorThe United States calls on Azerbaijan to restore free movement through the Lachin corridor connecting Nagorno-Karabakh (Artsakh) to Armenia, State Department spokesperson Ned Price said in a tweet.
17:00 13/12/2022Croatia and Argentina prepare for World Cup clashLionel Messi is just two matches away from World Cup glory but his Argentina side must first find a way past Croatia at the Lusail Stadium on Tuesday, CNN reports.
14:10 13/12/2022U.S. sends first shipment of power equipment to aid UkraineThe United States has shipped the first part of its power equipment aid to Ukraine, U.S. officials said on Monday, as Washington works to support the country's energy infrastructure against...
11:56 13/12/2022U.S. doing everything it can to de-escalate tensions between Armenia, Azerbaijan – State DepartmentWashington has consistently focused on the need to de-escalate tensions between Armenia and Azerbaijan and set the two countries on the path to a "lasting, comprehensive settlement", U.S.
16:35 12/12/2022Modric: Croatia must play 'match of our lives' to overcome Messi's ArgentinaLuka Modric says Croatia must play the "best match of our lives" to overcome Lionel Messi's Argentina in Tuesday's World Cup semi-final, SportsMax reports.
14:22 12/12/2022Putin, Aliyev discuss trilateral agreementsRussian President Vladimir Putin and his Azerbaijani counterpart Ilham Aliyev have discussed the implementation of trilateral agreements between Baku, Yerevan and Moscow, the Kremlin said on Monday...
13:30 12/12/2022Torrential rains batter Turkey's AntalyaA rain considered the strongest in 50 years has caused severe flooding in the Turkish resort province of Antalya, destroying bridges and sweeping away cars, Mustafa Koseoglu, the mayor of the city of...
12:33 12/12/2022Ronaldo says his World Cup dream has 'ended'Cristiano Ronaldo said in a cryptic social media post that his dream of winning the World Cup with Portugal has ended, while stopping short of announcing his retirement from international duty, AP...
11:45 12/12/2022Yellen predicts ‘much lower' U.S. inflation’ by end of 2023, sees risk of recessionTreasury Secretary Janet Yellen said on Sunday predicted a significant reduction in inflation by the end of 2023, while also noting the continued risk of a recession, The Hill reported.
16:45 10/12/2022Spain's 17-year-old princess reportedly has crush on GaviThe daughter of the King of Spain, Crown Princess Leonor, has a crush on the Spanish football player Pablo Martín Páez Gavira, commonly known as Gavi, Roya News says, citing reports.
15:35 10/12/2022Russia ready to promote peace deal between Armenia, AzerbaijanRussia is ready to support the preparation of a peace treaty between Armenia and Azerbaijan, the head of the Russian Foreign Ministry’s Fourth CIS Department, Denis Gonchar, told TASS on Saturday.