16:46 04/06/2024Ջենիֆեր Լոպեսը Աֆլեքի նախկին կնոջը զգուշացրել է՝ «հեռու մնալ նրանից»Ամերիկացի երգչուհի Ջենիֆեր Լոպեսը զգուշացրել է իր ամուսնու՝ Բեն Աֆլեքի նախկին կնոջը՝ Ջենիֆեր Գարներին, որ հեռու մնա նրանից։ Այս մասին գրում է Daily Express-ը՝ հղում անելով զույգին մոտ կանգնած...
14:15 04/06/2024Եվրասիական միջկառավարական խորհուրդի հաջորդ նիստը Երևանում կլինիԵվրասիական միջկառավարական խորհրդի (ԵՄԽ) հաջորդ նիստը տեղի կունենա սեպտեմբերի վերջին -հոկտեմբերի սկզբին Երևանում։ Այս մասին լրագրողներին հայտնել է Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի (ԵՏՀ) կոլեգիայի...
10:15 04/06/2024Ռադայի պատգամավոր. Ուկրաինայում ձմռանը հնարավոր է 10-ժամյա հոսանքազրկումՈւկրաինայում ձմռանը էլեկտրաէներգիայի անջատումների տևողությունը կարող է հասնել օրական 10 ժամի։ «Կիև» հեռուստաալիքի եթերում հայտարարել է Գերագույն Ռադայի պատգամավոր Սերգեյ Նագորնյակը։ «Պետք է նկատի...
10:02 04/06/2024Սալիվանն ու Քըլըչն ընդգծել են Հայաստան-Ադրբեջան խաղաղության պայմանագրի կարևորությունըԱյս մասին հատնում է Սպիտակ տունը
18:42 03/06/2024Հայաստանը պատրաստ է ջանքեր գործադրել ԵԱՏՄ պարենային անվտանգության ապահովման համարՀայաստանը պատրաստ է գործադրել բոլոր ջանքերը՝ ԵԱՏՄ պարենային անվտանգության ապահովման բոլոր ուղղությունները կյանքի կոչելու համար: ТАСС-ի փոխանցմամբ, այս մասին Մինսկում ԵԱՏՄ միջկառավարական նիստում ասել...
14:28 03/06/2024Թասմագամբեթով. Հուսով ենք՝ Հայաստանի քաղաքական ղեկավարությունը կհստակեցնի ՀԱՊԿ-ի հետ իր հարաբերությունների հեռանկարներըՀավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպությունը (ՀԱՊԿ) հույս ունի, որ Երևանը կհստակեցնի կառույցի հետ իր հարաբերությունների հեռանկարները։ ՏԱՍՍ-ի հաղորդմամ, այս մասին Ալմաթիում ՀԱՊԿ Խորհրդարանական...
13:10 02/06/2024Ստամբուլում չորս հարկանի շենք է փլուզվել, մահացած կաՍտամբուլում չորս հարկանի շենքի փլուզման հետևանքով մեկ մարդ է մահացել, հայտնում են փրկարարները։ «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ՝ նրանց խոսքերը մեջբերում է Ahaber հեռուստաալիքը։ Ստամբուլի արևմուտքում գտնվող...
21:02 01/06/2024Մահացել է Արթուր ՉիլինգարովըՄահացել է Պետդումայի պատգամավոր Արթուր Չիլինգարովը։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, այդ մասին հատնում են ՌԴ Պետդումայի լրատվական ծառայությունից։ Պետդումայի նախագահ Վյաչեսլավ Վոլոդինը ցավակցություն է...
19:18 01/06/2024«Շնորհավոր ձեր ծնունդը, Նիկոլ բեյ, լավ է, որ ծնվել եք». Նյու Յորքում վահանակներից մեկի վրա շնորհավորանք է հայտնվելՆիկոլ Փաշինյանի ծննդյան օրվա առթիվ Նյու Յորքի Times Square-ի վահանակներից մեկի վրա շնորհավորանք է հայտնվել։ «Շնորհավոր ձեր ծնունդը, Նիկոլ բեյ, լավ է, որ ծնվել եք։ Երկար տարիների կյանք, սիրելիս»,-...
17:00 01/06/2024Ջենիֆեր Լոպեսը չեղարկում է մեծ շրջագայությունըՋենիֆեր Լոպեսը չեղարկել է Հյուսիսային Ամերիկայի խոշոր շրջագայությունը։ Այս ասին հայտնում է MIR 24-ը։ Ավելի վաղ լուրեր էին տարածվել, որ նրա ամուսնությունը դերասան Բեն Աֆլեքի հետ փլուզվում է, իբր...
10:57 01/06/2024Լուկաշենկոն Փաշինյանին ծննդյան առթիվ «փորձառու քաղաքական գործիչ է» որակելԲելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն շնորհավորել է Նիկոլ Փաշինյանին ծննդյան տարեդարձի առթիվ։ Բելառուսի նախագահի պաշտոնական էջի փոխանցմամբ, Լուկաշենկոն Փաշինյանին մաղթել է քաջառողջություն և ուժ՝...
10:47 01/06/2024Հնդկաստանում ջերմաստիճանը հասել է +50-ի, մարդիկ մահանում ենՀնդկաստանում սաստիկ շոգի հետևանքով մահացածների թիվը հասել է 15-ի։ Այս մասին գրում է միջազգային մամուլն ու մանրամասնում, որ այդ երկրի տարբեր նահանգներում գրանցվել է +50 աստիճան տաքություն։ Հնդկաստանի...
10:34 01/06/2024Մահացել է Միշել Օբամայի մայրըՄահացել է ԱՄՆ նախկին նախագահ Բարաք Օբամայի կնոջ՝ Միշել Օբամայի մայրը։ Այս մասին հայտնում է BBC-ն։ Մարիա Ռոբինսոնը խուսափում էր ուշադրության կենտրոնում լինելուց, հազվադեպ էր հարցազրույցներ տալիս.
13:45 31/05/2024Բելոուսով. Երևանին ու Բաքվին առաջարկվում են Արևմուտքի թելադրանքով խաղաղության պայմանագիր ստորագրելՏարաձայնությունները լուծելու համար Հայաստանին և Ադրբեջանին միջնորդական ծառայություններ են պարտադրվում։ Այդ մասին ուրբաթ ասել է ՌԴ պաշտպանության նախարար Անդրեյ Բելոուսովը, որի խոսքերը մեջբերում է...
09:58 31/05/2024Հայաստանը չի մասնակցի Ալմաթիում կայանալիք ՀԱՊԿ պաշտպանության նախարարների խորհրդի նիստինՀայաստանը չի մասնակցի ՀԱՊԿ պաշտպանության նախարարների խորհրդի նիստին, որը տեղի կունենա ուրբաթ օրը Ալմաթիում, սակայն դեմ չէ, որ որոշումները ընդունվեն սահմանափակ ձևաչափով։ Այս մասին ՏԱՍՍ-ին ասել է...
09:44 31/05/2024Երդվյալ ատենակալները 34 կետերով Թրամփին մեղավոր են ճանաչել փաստաթղթերի կեղծման մեջՆյու Յորքի դատարանի երդվյալ ատենակալները Դոնալդ Թրամփին մեղավոր են ճանաչել իր առաջին քրեական գործում՝ պոռնոդերասանուհուն վճարված գումարի առնչությամբ բիզնես գրառումներ կեղծելու համար։ Այդ մասին...
18:42 30/05/2024Մոլդովան վավերացրել է Ֆրանսիայի հետ պաշտպանական համագործակցության պայմանագիրըՄոլդովայի խորհրդարանը վավերացրել է Ֆրանսիայի հետ պաշտպանական համագործակցության մասին համաձայնագիրը։ ՌԻԱ Նովոստիի փոխանցմամբ, այս մասին հայտարարել է հանրապետության օրենսդիր մարմնի ղեկավար Իգոր...
18:00 30/05/2024Սպերցյանը դեռ 1 տարի առաջ էր պատրաստ Եվրոպա տեղափոխությանը․ ԲերեզովսկիՀայաստանի ազգային հավաքականի, «Զենիթի» և «Դինամոյի» նախկին դարպասապահ Ռոման Բերեզովսկին խոսել է «Կրասնոդարի» և Հայաստանի ազգային թիմի կիսապաշտպան Էդուարդ Սպերցյանի մասին։ «Էդիկը Եվրոպային պատրաստ էր...
17:55 30/05/2024Կոնստանտին Զատուլին. Փաշինյանի իշխանությունն այսօր Հայաստանում հիմնված է երկու բանի վրա«Ինձ թվում է, որ մարդիկ ապրում են նախորդ օրով՝ չհասկանալով, որ այսօր Փաշինյանն այլևս չի կարող համոզել իր կողմնակիցներին», -մայիսի 30-ին Մոսկվայում կայացած «Լազարևսկի ակումբի» 6-րդ հանդիպմանը «Ո՞ւր ես...

12:26 21/10/2024Рубен Варданян перестал быть совладельцем КамАЗаБизнесмен Рубен Варданян вышел из капитала ООО «Автоинвест», которое упоминается среди акционеров КамАЗа, следует из ЕГРЮЛ.
12:14 21/10/2024СМИ: В США умер оппонент Эрдогана Фетхуллах ГюленТурецкий общественный и религиозный деятель Фетхуллах Гюлен, который, по мнению Анкары, стоял за неудавшимся переворотом 2016 года, умер в США, где он жил с конца 1990-х годов, пишет euronews.
11:59 21/10/2024Bild: Эффективность антибиотиков в мире стремительно падаетВо всем мире фиксируется тревожная тенденция стремительно снижающейся эффективности антибиотиков. Виной тому служит быстро растущее количество микроорганизмов. Об этом со ссылкой на президента...
17:44 19/10/2024Карен Хачанов впервые с февраля 2024 года сыграет в полуфинале турнира ATPРоссийский теннисист армянского происхождения Карен Хачанов, занимающий 26-е место в мировом рейтинге, сыграет в полуфинале турнира ATP впервые с февраля 2024 года.
16:47 19/10/2024Генрих Мхитарян по-прежнему входит в ТОП-10 самых дорогих футболистов старше 35 летАвторитетный интернет-портал Transfermarkt обновил стоимость футболистов итальянской Серии А. Трансферная стоимость 35-летнего бывшего капитана сборной Армении Генриха Мхитаряна осталась неизменной –...
15:33 19/10/2024Ученые выяснили, сколько людей в мире живут в нищетеЭксперты Программы развития ООН (ПРООН) и британской Оксфордской инициативы по борьбе с бедностью и человеческим развитием (OPHI) оценили количество бедных людей во всем мире.
14:13 19/10/2024Продажи товаров для квадроберов на Wildberries показывают взрывной ростЗа первые три квартала 2024 года продажи товаров для квадробики (дети в масках животных имитируют их движения и звуки) на Wildberries выросли на 4800% в штуках, сообщили РБК в объединенной компании...
14:00 19/10/2024Новый глава МИД Франции Барро прибыл в КиевМинистр иностранных дел Франции Жан-Ноэль Барро прибыл в субботу, 19 октября, в столицу Украины Киев и уже встретился с главой МИД этой страны Андреем Сибигой, пишет Deutsche Welle.
13:11 19/10/2024Куба погрузилась в темноту: без электричества остались 10 млн человекКуба остается практически полностью обесточенной из-за аварии на главной ТЭЦ страны, передает «МИР 24».
13:05 19/10/2024Путин не приедет в Баку на климатический саммит ООН – ВВСПрезидент России Владимир Путин не приедет в Баку для участия в климатической конференции ООН в Баку COP29, которая состоится в ноябре, сообщил Би-би-си источник в правительстве Азербайджана.
12:35 19/10/2024«Голос Армении»: Международные террористы на службе у бакинского режимаГазета «Голос Армении» пишет: «Многочисленные свидетельства и факты говорят о том, что значительную роль в «победе» Азербайджана над Арцахом в «44-дневной войне» 2020 года, положившей начало полной...
12:31 19/10/2024Что ели первые люди на Земле?Бактерия Helicobacter pylori поселилась в желудке человека более 100 тысяч лет назад, это значит, что именно тогда люди начали употреблять в пищу мясо и рыбу, установили ученые.
12:00 19/10/2024Планируется ли на полях саммита БРИКС обсуждение отношений между Арменией и Азербайджаном? Ответил КопыркинНикол Пашин заявил о намерении принять участие в саммите БРИКС, который пройдет в Казани с 22 по 24 октября.
11:55 19/10/2024Сергей Копыркин: Если в Ереване созреет решение налаживать диалог с БРИКС, Москва может содействоватьРоссийская сторона может содействовать Армении, если в Ереване созреет решение наладить диалог с БРИКС, заявил в интервью РИА Новости посол РФ в Армении Сергей Копыркин.
17:42 18/10/2024Стало известно, что обсуждали главы МИД Армении и Турции в Стамбуле18 октября в Стамбуле «на полях» министерского заседания консультативной региональной платформы «3+3» состоялась встреча Арарата Мирзояна с министром иностранных дел Турции Хаканом Фиданом.
17:28 18/10/2024Фильм «Анора» с Кареном Карагуляном и Ваче Товмасяном стал фаворитом гонки за «Оскар»Фильм «Анора» режиссера Шона Бэйкера с участием армянских актеров стал фаворитом гонки за премию «Оскар».
17:17 18/10/2024ХАМАС официально признал гибель своего лидера Яхьи СинвараПалестинское движение ХАМАС подтвердило гибель главы организации Яхьи Синвара в секторе Газа. Как передает Вести.Ru, соответствующее заявление сделал замглавы политбюро движения Халиль аль-Хайя....
17:02 18/10/2024Лавров: Армянские коллеги считают, что сначала нужно им напрямую с турками пообщатьсяЕреван хочет напрямую общаться с Анкарой для нормализации отношений, заявил глава МИД России Сергей Лавров по итогам заседания платформы «3+3» (Азербайджан, Армения, Грузия - Россия, Турция, Иран) по...
16:55 18/10/2024Лавров: Еревану и Баку предложили закончить работу над договором на площадке «3+3»Москва, Анкара и Тегеран предложили Еревану и Баку использовать площадку «3+3» для завершения работы над мирным договором.
16:41 18/10/2024Мирзоян: Армения и Турция договорились оценить технические требования для пересечения границы по железной дороге Гюмри-КарсАрмения придает большое значение региональным консультациям и контактам, заявил Арарат Мирзоян в своем выступлении на состоявшейся министерской встрече региональной консультативной платформы в...