17:28 20/08/2021Անահիտ Ավանեսյան. Հիվանդանոցային օղակում իրավիճակը դեռևս վերահսկելի էԿորոնավիրուսային հիվանդության ցուցանիշների աճով պայմանավորված` մասնագետները քննարկել են COVID-19-ի նոր շտամների առանձնահատկությունները, վիրուսի տարածումը հնարավորինս կանխելու, բժշկական կենտրոններում...
09:25 20/08/2021Մեկ միլիարդ երեխայի կյանքը «խիստ վտանգված է»Կլիմայական ճգնաժամի ազդեցությունների հետևանքով
15:07 19/08/20213 զինծառայողների մարմիններ հայտնաբերելուց հետո ՄԻՊ-ը սկսել է սեփական վարույթԱյսօր մահացու հրազենային վիրավորումներով 3 զինծառայողների մարմիններ հայտնաբերելու մասին տեղեկության հրապարակումից հետո ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանն անմիջապես խոսել է ՀՀ պաշտպանության...
14:13 19/08/2021«Արարատ Միրզոյանին ուղարկեիք, մի երեք ամիս դիրքերում մնար, որ գոնե դիվանագիտության գինը հասկանար»«Հետք»-ի գլխավոր խմբագիր Էդիկ Բաղդասարյանը, անդրադառնալով վերջին նշանակումներին, գրում է. «Օրենք պետք է ընդունեն, որ նախարարները, փոխնախարարները, զանազան տեսչությունների, ծառայությունների,...
13:30 19/08/2021Տեղի բնակչի վարկով գնած 120 եղջերավոր կենդանիներին ադրբեջանական զինծառայողները հափշտակել ու չեն վերադարձրել. ՄԻՊԱդրբեջանական զինված ուժերի հանցավոր արարքների պատճառով բազմաթիվ մարդիկ են ընկել այսպիսի պատմությունների մեջ:
17:42 18/08/2021ԱՆ. Կորոնավիրուսի նոր շտամների հայտնաբերումն իրավիճակն առավել մտահոգիչ է դարձնումՀայաստանի Հանրապետությունում COVID-19-ով հիվանդացության ցուցանիշն աճման միտում ունի: Այս մասին հայտնում են առողջապահության նախարարությունից ու մանրամասնում, որ նոր շտամների հայտնաբերումն ու...
10:53 18/08/2021Բանաձև՝ Սյունիքի և Կալիֆորնիայի միջև քույր հարաբերությունների հաստատման մասինԿալիֆորնիայի վեհաժողովի անդամ Քրիս Հոլդենը բանաձև է ներկայացրել Հայաստանի Սյունիքի մարզի և Կալիֆորնիա նահանգի միջև քույր հարաբերությունների հաստատման մասին։ Բանաձևը հայտարարում է Կալիֆորնիայի...
10:00 18/08/2021Թուրքիան արգելել է հայկական թռիչքները. ինչո՞ւ Հայաստանը չի փոխադարձել. ՍասունյանԵս նոր տեղեկացա, որ Թուրքիայի կառավարությունը մեկ տարուց ի վեր արգելել է հայկական ինքնաթիռների մուտքն իր օդային տարածք: Այդ մասին օգոստոսի սկզբին բացահայտել է Hetq.am կայքի հետաքննող լրագրող Վահե...
16:39 17/08/2021Տիգրան Աբրահամյան. Հայաստանը պետք է անի առավելագույնը ՊԲ-ն լավագույնս զինելու համար«Հայաստանի սահմանների շուրջ ստեղծված իրավիճակը ճգնաժամային է, որի պատճառը նոյեմբերի 9-ին ստորագրված փաստաթուղթն է»,- ԱԺ-ում լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր...
15:07 17/08/2021Դատարանը վերացրեց Սեդրակ Քոչարյանի գույքի վրա դրված կալանքըԵրևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը՝ նախագահությամբ դատավոր Աննա Դանիբեկյանի, վերացրեց Սեդրակ Քոչարյանի գույքի վրա դրված կալանքը։ Նշենք, որ կալանքը վերացնելու միջնորդությունը ներկայացրեց պաշտպան...
10:38 17/08/2021Տիգրան Աբրահամյան. Իրավիճակին համահունչ գործողություններ պետք է իրականացնել«Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր, անվտանգային հարցերով փորձագետ Տիգրան Աբրահամյանը, վերլուծելով երեկվա ընթացքում պաշտպանության նախարարության հաղորդած տեղեկությունները, գրում է.
09:51 17/08/2021Տարածաշրջանը, իսկ ավելի մանրամասն՝ Ադրբեջանը ՀենակետիցՀենակետ վերլուծական կենտրոնը համառոտ տեղեկություններ նախորդ շաբաթվա ժամանակամիջոցում Ադրբեջանի հետ կապված կարևոր իրադարձությունների մասին։ Ադրբեջանի հետ կապված պաշտոնական հայտարարություներ «CNN Turk»...
16:52 16/08/2021Մի բան է միայն ընտանիքով ներկայանալ դատաստանին, այլ բան է՝ մեծ խմբով. Բանաստեղծը՝ Նիկոլ Փաշինյանին«Թրքաքայլականները չեն թաքցնում իրենց ծրագիրը և իրենց նշանաբանը պարզ հայտնել են, այն է՝ իրենց ուժն իրենց թուլության մեջ է»,- «Հայելի» մամուլի ակումբում հայտարարեց բանաստեղծ-հրապարակախոս Խաչիկ...
10:33 16/08/2021Տիգրան Աբրահամյան. Պահեստազորայինների վարժանքները մի քանի կարևոր նպատակ ունեն«Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր, անվտանգային հարցերով փորձագետ Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Պաշտպանության նախարարությանը մտադրությունը պահեստազորայինների վարժանքներ կազմակերպելու վերաբերյալ...
10:25 16/08/2021Ադրբեջանական ԶՈւ-ն այս գիշեր կրակոցներ են արձակել Սյունիքի Արավուս գյուղի ուղղությամբ. ՀՀ ՄԻՊՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը ֆեյսբուքի իր պաշտոնական էջում հաղորդագրություն է տարածել, որում ասվում է.
11:43 13/08/2021ՌԴ ՆԳՆ-ն 50 տարով արգելել է ռուսներին «խոզեր» անվանած Վահաբզադեի մուտքը ՌուսաստանՌուսաստանի Դաշնության ներքին գործերի նախարարությունը ռուսների մասին վատ արտահայտվելուց հետո որոշում է կայացրել արգելել Բելառուսում, Մոլդովայում և Պակիստանում Ադրբեջանի նախկին դեսպան Իսֆանդիար...
11:29 13/08/2021Էդգար Ղազարյան. Հայաստանը փաստացի ղեկավարում են սովորական խեղկատակներՍահմանադրական դատարանի աշխատակազմի նախկին ղեկավար Էդգար Ղազարյանը գրում է. «Հուսով եմ Հայաստանի պաշտպանական լրատվությունը չի թարգմանվում այլ լեզուներով և օտարները չեն կարդում պաշտոնական...
10:22 13/08/2021Ռուս խաղաղապահները մոտ 40 լիտր արյուն են հանձնել Արցախի հիվանդների համարՌուսական խաղաղապահ զորախմբի զինծառայողները մոտ 40 լիտր արյուն են հանձնել այն քաղաքացիների համար, որոնք բուժվում են Արցախի հիվանդանոցներում և ապրում հեռավոր շրջաններում՝ սահմանազատման գծի մոտ: Այդ...
17:43 12/08/2021Քամու ուժգնացում է սպասվումՀանրապետության հովտային և նախալեռնային շրջաններում և Երևանում առկա է և սպասվում է բարձր կարգի հրդեհավտանգ իրավիճակ: Այս մասին զգուշացնում են ԱԻ նախարարությունից։ Հանրապետության տարածքում օգոստոսի...
16:44 12/08/2021Մեսրոպ Առաքելյան. Եկամտային հարկի վերադարձի սահմանափակումներ կիրառելը լուրջ խնդիրներ է առաջացնելուՏնտեսագետ, Նիկոլ Փաշինյանի կառավարության կազմում աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարի պաշտոնը զբաղեցրած Մեսրոպ Առաքելյանը, անդրադառնալով այսօր կառավարության որոշմանը, գրում է.

15:55 09/11/2015Where people drink the most around the worldMen of low socioeconomic status are more likely to drink heavily
15:00 09/11/2015Three victims injured in bus crash near Tula remain in ICU: Health Ministry of Armenia5 people injured in the crash of a bus en route from Moscow to Yerevan remain in Tula regional hospital.
15:45 06/11/2015People under 30 are the most envious of their friends but this resentment fades once they hit 50Overwhelmingly, people envied others of their own gender
18:59 05/11/2015Israel’s President Rivlin Acknowledges the Armenian Genocide AgainThe President of Israel Reuven Rivlin said that his previously voiced position on that the events of 1915 were Genocide of the Armenians remains unchanged.
16:17 05/11/2015Facebook averaged over 1 billion daily users in September80 million photos a day are shared on Instagram and 9.5 billion pics are sent a month on Messenger
13:13 04/11/2015Armenians should counter Azerbaijan's pressure on Israel to deny the GenocideIn pursuing its arms for oil policy, Israeli officials conveniently ignored Azerbaijan's gross violations of human rights.
16:45 02/11/2015Article about Azerbaijani hero of Great Patriotic War deleted from Wikipedia due to contradicting sourcesThe doubtful data and “film-like” biography versions drove the Wikipedia contributors to explore new information
15:48 31/10/2015What kind of weather to expect in November: Forecasts of weatherman Gagik Surenyan2015 is a year of records in Armenia from a weatherman’s point of view
13:56 31/10/2015International media say right to free and fair election to be violated in Azerbaijan as alwaysAzerbaijan votes for a new parliament on Sunday in elections shunned by European observers for the first time since independence in 1991, Bloomberg...
15:33 29/10/2015Freedom on the Net 2015: Armenia among leading free internet countries, Azerbaijan’s repressions lead to self-censorshipInternet access remains expensive for the majority of Azerbaijan population
22:32 28/10/2015Ruling party of Armenia has no intention of using administrative recourse ahead of referendum, MP saysAhead of the upcoming referendum on the constitutional reform in Armenia, members of the central campaign office of the ruling Republican Party of Armenia (RPA) hold meetings every day to discuss the...
11:31 28/10/2015Hastert to plead guilty of sexual abuse, yet US still covers up Turkish blackmailIt is time to expose again scandalous cover up of claims that Turkish groups had bribed Speaker Hastert
18:09 26/10/2015Mamluk Roustam Raza about Napoleon banning Turkish name given to him by slavers who stole him from Armenian familyResold for several times by the Transcaucasian Tatars, he writes on how he became a mamluk and later, Napoleon Bonaparte’s bodyguard.
15:12 23/10/2015The emerging situation in Syria after Russian air strikesEffective strikes by Russia may provide food for thought to Islamists willing to travel to Middle East from other countries.
12:33 21/10/2015To ban Genocide denial, Court incites Armenians to commit violenceIronically, by making such a dangerous assertion, the Grand Chamber is actually inciting Armenians to resort to violence
12:13 20/10/2015Turgut Er: Heydar Aliyev behind creation of Kurdistan Workers' Party (PKK)In a 1988 interview, Elchibey said that Heydar Aliyev was the founder of the PKK
12:02 19/10/2015Turkish human rights NGOs: ECHR Grand Chamber Perincek judgment is not a “green light” to deny Armenian GenocideIn the ruling, this lie is explicitly refuted in Paragraph 102 of the section 'The Scope of the Case'
18:24 17/10/2015NSS of Armenia astonished by illiteracy of Azerbaijan’s propagandists and feebleness of secret servicesThe Azerbaijani secret services are even unable to find a person who has a good command of Armenian so as not to cast doubt on authenticity of the letter which they allegedly obtained, ascribing its...
14:32 17/10/2015Chakryan: Turkish media not particularly inspired by ECHR ruling in Perincek v. Switzerland caseThe problem of the Armenian Genocide committed in the Ottoman Empire in 1915 requires a comprehensive approach: it is necessary to achieve recognition in the first phase and criminalization the...
11:54 17/10/2015Scientific publication: Armenian girl thinks it mortal sin to go against father, Tatar girl is indifferent to familyThe urban Tatar women led an idle life, and taught their daughters to live like that as well