14:06 10/01/2023Ադրբեջանն ուզում է Հայաստանին ներքաշել ավելի մեծ սադրանքի մեջ. Փաշինյանը` Լաչինի միջանցքի մասինԱդրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքը փակելը սադրանք է, որն ունի երկու նպատակ. առաջինը` կոտրել Լեռնային Ղարաբաղի հայերի կամքը` ապրելու սեփական հայրենիքում, երկրորդ՝ Հայաստանին ներքաշել ավելի մեծ սադրանքի...
10:21 10/01/2023Արցախում սկզբնական շրջանում կտրոններով կլինի մակարոնեղենը, բրինձը, շաքարավազը, հնդկաձավարը, ձեթըԱրցախի Հանրապետության բնակարանային հարցերի կոմիտեն օպերատիվ շտաբի հանձնարարությամբ կտրոնային համակարգի ներդրման համար մշակում է մեխանիզմներ։ Նախապատրաստական աշխատանքները գործնական փուլ են մտնում:...
15:04 09/01/2023Վարդան Բալյան. Արդեն շատ մոտ ապագայում մեզ վճռական ու ճակատագրական ճակատամարտ է սպասվումՔաղաքական վերլուծաբան Վարդան Բալյանը գրում է. «Թաքցված թշնամանքն ամենավտանգավորն է: Ցիցերոնի այս խոսքերը բնութագրական են մեզ համար: Տարիներով իրար նկատմամբ կուտակած ատելության մաղձը ամենուր է ու...
11:03 09/01/2023Վահե Հովհաննիսյան. Ինչ ենք անում մենք՝ բացի աղետին սպասելուցԱյլընտրանքային նախագծեր խմբի համահիմնադիր Վահե Հովհաննիսյանը գրում է. Մաս 1 Մենք հիմա բոլորս սպասում ենք ողբերգության. ի՞նչ ծավալներով, ի՞նչ դրսևորումներով և ո՞ր ամսին. չգիտենք։ Բայց սպասում ենք...
10:54 09/01/2023Արցախի իշխանությունների առաջ քաշած «օդային միջանցքի» ապահովման խնդիրը նույնիսկ ՀՀ իշխանության պատշաճ արձագանքին չի հանգեցրել. ԱբրահամյանՈ՞րն է այս կապի ապահովման առաջքաշման անհրաժեշտությունը և ի՞նչ նվազագույն խնդիրներ կլուծի։
11:41 08/01/2023Սուրենյանց. Իշխանությունը ճանապարհ է հարթում նոր «Ալեքսանդրապոլի» համար«Դեմոկրատական այլընտրանք» կուսակցության քաղաքական խորհրդի նախագահ Սուրեն Սուրենյանցը ֆեյսբուքյան գրառմամբ սթափության կոչ է հնչեցրել.
10:11 07/01/2023Ստեփան Դանիելյան. Ադրբեջանը Մեծ Մրցախաղում գործիք էիսկ նման խաղերում գործիքն օգտագործում են ու զոհաբերում։
09:26 07/01/2023Տիգրան Աբրահամյան. Ադրբեջանի համար չկա առանձին Արցախի ու Հայաստանի խնդիրԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Ադրբեջանի ռազմական ղեկավարությունը տարին փակեց զինված ուժերի տարբեր օբյեկտներ այցերով և տարին սկսել է զորամասերում մարտական...
10:29 06/01/2023Այսօր Արցախում բլոկադա է, այն ոչնչով չի տարբերվում Հիտլերի՝ Լենինգրադի բլոկադայից. Սուրեն Սարգսյան«Սակայն այն միջազգային հանրությանը հետաքրքիր խնդիր չէ: Ինչու՞ եմ հեռու գնում, լոկալ հանրությանն էլ առանձնապես հետաքրքիր չէ...»։
15:56 04/01/2023Այս տարի աղետալի կորուստներ են սպասվում. Վարուժան ԳեղամյանՊ.գ.թ., թյուրքագետ Վարուժան Գեղամյանը գրում է. «Արցախի ճանապարհը 24 օր է՝ փակ է։ Հասկանո՞ւմ եք՝ 24 օր լիակատար շրջափակում է մեր երկրի մի մասում՝ մեր նման հայերի հանդեպ, որոնք չեն ուզում հանձնվել ու...
13:59 03/01/2023Քաղաքակիրթ աշխարհը պետք է ստիպի Ադրբեջանին դադարեցնել մարդկության դեմ իր հանցագործությունը.Գեղամ ՍտեփանյանԱրցախի Հանրապետության մարդու իրավունքների պաշտպան Գեղամ Ստեփանյանը ֆեյսբուքի իր էջում գրել է. «Ավելի քան երկու շաբաթ է, ինչ Արցախը/Լեռնային Ղարաբաղը գտնվում է Ադրբեջանի շրջափակման մեջ։ Քաղաքակիրթ...
11:40 31/12/2022Առջևում մեզ մեծ փորձություններ են սպասում. ՀՅԴ ԳՄՀՅԴ Հայաստանի ԳՄ-ն ամանորյա ուղերձ է հղել, որում ասվում է. «Սիրելի հայրենակիցներ, Ավարտին է մոտենում 2022 թվականը։ Տարեմուտը, սովորաբար, անցնող տարին ամփոփելու, նոր հանձնառություններ նախանշելու, նաև...
14:56 30/12/2022Շուտով կլրանա 5 տարին, ինչ թշնամին Երևանի կենտրոնից փորձում է վերացնել մեր Հայրենիքը. Մետաքսե Հակոբյան2023-ը որպես մարտահրավեր, ես էլ դիմավորելու եմ Ստեփանակերտի եղբայրական հուշահամալիրում...Պատիվ ունեմ...»։
09:49 30/12/2022Միակ տարբերակը ստեղծված ծանր իրադրությունում, բնականաբար, այս իշխանության շուտափույթ հեռացումն է. ԱբրահամյանԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Վերջին մի քանի օրերի լրահոսում մի ուշագրավ հայտարարություն գրեթե չքննարկվեց։ ՌԴ-ն արձագանքեց Թուրքիայի պաշտպանության նախարարի այն...
14:33 29/12/2022«Ամեն ինչ կրկնակի թանկացել է, ամանորյա գնումներ չեմ արել, փող չկա». հարցումԱրցախյան երրորդ պատերազմից հետո հայկական շատ ընտանիքներ Ամանորը չեն նշում այնպես, ինչպես նախորդ տարիներին։ Այս տարին ևս բացառություն չէ։ Շատ քաղաքացիներ, ինչպես ցույց է տալիս Panorama.am-ի հարցումը,...
10:44 29/12/2022«Իրենք իշխանություն ստանձնել են միայն վայելելու համար, իսկ երկրի անվտանգությունը պետք է միջազգային հանրությունն ապահովի»ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Հայաստանում իշխանությունը փորձում է դիրք ընդունել, թե մենք ինչ մեղավոր ենք՝ Թուրքիան ու Ադրբեջանը խաղաղության չեն գնում, իսկ մեր...
11:06 28/12/2022Կարեն Վրթանեսյան. Սրանք կարո՞ղ ա հենց Ռուսաստանի դեմ են պատրաստվում պատերազմելՏեղեկատվական անվտանգության փորձագետ Կարեն Վրթանեսյանը, արձագանքելով առաջարկվող օրենսդրական փոփոխություններին, գրում է.
16:36 27/12/2022Ադրբեջանն առաջնորդվում է Արցախն աստիճանաբար Նախիջևանի վերածելու ծրագրով«Վերջին ավելի քան հարյուր տարիների փորձը միանշանակ վկայում է մեկ բանի մասին. ցեղասպանություն և ցեղասպանական գործողություններ իրականացնողները կրել են իրենց արժանի պատիժը»։
10:16 27/12/2022Ադրբեջանն իր երկարաժամկետ նպատակներում ամրագրում է ՀՀ-ի նկատմամբ ամբողջական վերահսկողության հասնելը. Տիգրան ԱբրահամյանԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. « Մինչ Հայաստանի իշխանությունը հայտարարում է, թե պատրաստ է Ադրբեջանի հետ տարածաշրջանային ապաշրջափակման և սահմանների...
08:12 26/12/2022Հայտնի անձն ունի պայմանավորվածություն հանձնել Արցախը, հետո Սյունիքը. քաղաքագետՔաղաքագետ Ստեփան Դանիելյանը գրում է. «Պարզ բացատրեմ նրանց, ովքեր դեռ չեն հասկացել թե որն է հայտնի անձի նպատակը։ Ռուսները սուրբ չեն, ոչ էլ մեր պրոբլեմներով են տառապում, իրենք իրենց խնդիրներն են...

13:05 18/03/2021Адвокат: «Оник Гаспарян сейчас находится в ГШ, обязан был явиться на работу»Начальник Генштаба ВС Армении Оник Гаспарян сейчас находится в ГШ, заявил в эфире очередного выпуска программы «Ревью» на сайте 168.am адвокат Гаспаряна – Артур Ованнисян.
12:45 18/03/2021Правительство: Оник Гаспарян освобожден от должности начальника Генштаба ВС РА, а процесс назначения нового начальника Генштаба продолжаетсяАппарат премьер-министра Армении распространил разъяснение в связи с решением Административного суда РА об обеспечении иска по административному делу Оника Гаспаряна.
12:15 18/03/2021Анжела Элибегова: Оккупированные районы Арцаха удостоятся той же судьбы, что и Нахиджеван, если…Эксперт по геополитике Южного Кавказа Анжела Элибегова на своей странице в социальной сети Facebook пишет: «Оккупированные районы Арцаха удостоятся той же судьбы, что и Нахиджеван, если мы не...
10:51 18/03/2021Ара Сагателян: Никол – политический труп, зловоние от которого не дает дышать нашему народу«Есть общее понимание, что Никол Пашинян своими никчемными подходами – зло, от которого необходимо избавиться.
10:12 18/03/2021Аргам Егиазарян: Азербайджан уже начал переименовывать улицы сданного ШушиОб антиармянском символизме в сданной Азербайджану культурной столице Арцаха (НКР) – городе Шуши пишет Аргам Егиазарян на своей странице в фейсбук.
18:24 17/03/2021Посол: Президент Азербайджана лично распорядился стереть следы армян на оккупированных территориях АрцахаПрезидент Азербайджана Ильхам Алиев лично отдает распоряжения стереть все армянские надписи с памятников на оккупированных территориях Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)).
17:49 17/03/2021Хачик Назарян: Зафиксируем, что состояние науки в Армении – критическое, ученый – под угрозой исчезновенияНаука – тот спасательный круг, который может вывести государство из кризисной ситуации. Между тем, научный потенциал в Армении сокращается с огромной скоростью и огромными темпами. Именно с такой...
16:22 17/03/2021Тигран Экекян: Нас ведут к гибели, мы должны бороться«Я не согласен с нашим пораженческим положением сейчас. Я сейчас работаю, размышляю над тем, как помочь Сюнику духовно укрепиться, что делать для поддержки арцахцев», – сказал в беседе с...
13:11 17/03/2021Абрамян: На данном этапе угрозы Азербайджана в плане возобновления войны больше похожи на шантаж«Конфликт, как таковой, не урегулирован: до сих пор не решен не только вопрос статуса Арцаха, но он не внесен также в приоритетную повестку дня», - сказал сегодня на пресс-конференции учредитель и...
10:54 17/03/2021Артак Закарян: Знали ли Минобороны и начальник Генштаба, что на роковом этапе войны «премьер-министр» выступит с такой инициативой?Бывший замминистра обороны РА Артак Закарян пишет: «Господа генералы и офицеры! а) Скажите, пожалуйста, если обычный журналист-авантюрист по имени Никол на 25-й день войны нашел такой "легкий" способ...
16:56 16/03/2021Роберт Кочарян: Из-за действий правительства серьезно страдает репутация фонда "Армения"Роберт Кочарян: из-за действий правительства серьезно страдает репутация фонда Армения Второй президент Армении, первый президент Арцаха (НКР) Роберт Кочарян на своей странице в соцсети Facebook...
14:30 16/03/2021Ара Айвазян: Трехстороннее заявление не затрагивает ключевые элементы урегулирования, в частности вопрос статуса Арцаха«В эти трудные для европейской безопасности времена именно Ваша страна – Швеция, вклад которой в дело международного мира известен всем нам, приняла председательство в ОБСЕ», – заявил сегодня министр...
13:33 16/03/2021Human Rights Watch: ВС Азербайджана в Арцахе захватывали гражданских лиц с применением силы и затем подвергали их пыткамВ ходе развязанной Азербайджаном осенью прошлого года войны против Арцаха (НКР) переход ряда территорий под контроль азербайджанских сил сопровождался задержаниями гражданских лиц.
10:59 16/03/2021Арман Татоян: Освобождение пленных – обязательное международное требование, а не «добрая воля» или «одолжение» БакуОсвобождение и возвращение пленных является обязательным международным требованием, а не «доброй волей» или «одолжением» властей Азербайджана, подчеркнул защитник прав человека (омбудсмен) Армении...
10:00 15/03/2021Геворг Даниелян: Эванс подсказывает «где зарыта собака»Доктор юридических наук, бывший министр юстиции Геворг Даниелян пишет: «Дипломатический язык: сегодня мы в лишний раз пытаемся обосновать аксиоматические истины, доказываем, насколько необоснованны...
16:01 13/03/2021Арман Абовян: Серия постоянно отрицаемых, непонятных, нелогичных заявлений Пашиняна широка«Заявление духовенства, интеллигенции, Генштаба и корпусов показывает, что как бы правительство ни делало вид, что контролирует ситуацию и управляет страной, мягко говоря, это не совсем так, и этот...
11:14 13/03/2021Виталий Баласанян: Пусть никому никогда даже в голову не приходит, что в Арцахе не будет Вооруженных силУ Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) будут более мобильные и более боеспособные Вооруженные силы, в интервью Общественному телевидению Арцаха заявил секретарь Совета безопасности...
17:29 12/03/2021Вазген Манукян: С Николом Пашиняном компромиссов не будет«Есть вопросы, по которым люди могут идти на компромисс, но какой компромисс должен быть достигнут с человеком, который повел страну на позорное поражение, провалил все», – сказал в беседе с...
11:42 12/03/2021МИД РА уволил Чрезвычайного посланника и полномочного министра РА Грайра КарапетянаYerkir.am пишет, что приказом министра иностранных дел Ара Айвазяна, бывший генеральный консул РА в Санкт-Петербурге, Чрезвычайный посланник и Полномочный министр РА Грайр Карапетян был недавно...
15:29 11/03/2021Тигран Абрамян: Неопределенная ситуация создаст новые угрозы для и без того «тяжело раненной» армииУчредитель и глава аналитического центра «Энакет» («Точка опоры»), бывший советник президента Арцаха (НКР) Тигран Абрамян пишет: «Не нужно постоянно искать политический расчет в шагах Генштаба ВС РА,...