13:51 25/02/2022Հայ-թուրքական կապիտուլյացիոն պարտադրված սիրախաղն առաջիկայում կավարտվի. Արտակ Զաքարյան«Վերջին 4-5 ամիսների ընթացքում ուկրաինական իշխանութունների պոպուլիզմի պատճառով գործընթացները բերեցին ռազմական բախման, կարծում եմ՝ սրանով նաև վերջնական հանգուցալուծում կլինի»,- «Հայելի» մամուլի...
10:15 25/02/2022Մակրոնը Զելենսկու խնդրանքով զանգահարել է ՊուտինինՖրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը հայտնել է, որ Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկու խնդրանքով զանգահարել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինին։ Ռիա նովոստին գրում է, որ հինգշաբթի երեկոյան ֆրանսիական...
09:00 25/02/2022Ի պատասխան տարածաշրջանային սպառնալիքների, ՀՀ իշխանությունը գլխատեց Զինված ուժերի գլխավոր շտաբը. Աբրահամյան«Եթե սա է զինված ուժերի «բարեփոխում» ասվածը, ապա միանգամից արձանագրենք դրա վախճանը և մտածենք մեր հետագա քայլերի մասին»։
15:30 24/02/2022Վերադառնում ենք երկբևեռ աշխարհին ու սառը պատերազմին. Ստեփան Դանիելյան«Այն, ինչ հիմա կատարվում է, դժվար է ընկալել։ Ամենավատ բանը տրամաբանության կորուստ է, այդ դեպքում սկսվում է քաոսը»։
11:44 23/02/2022Ընդդիմադիր պատգամավորները չգիտեն՝ Եվրանեսթի բյուրոյի նիստում ինչ փաստաթուղթ է ընդունվել«Եվրանեսթի բյուրոյի նիստում քվեարկության է դրվել մեկ փաստաթուղթ, որը մինչ այժմ հրապարակված չէ»,-լրագրողների հետ ընթացող հանդիպմանը հայտարարեց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Ղազինյանը։ Նրա...
09:09 23/02/2022Սրան տարեք, նրան տարեք, էն մեկին տարեք... ձեր Նիկոլին հավաքեք տարեք. Տիգրան Աբրահամյան«Ու ընդհանրապես, հավաքվեք, գնացեք ձեր թուրք ու ադրբեջանցի ախպերների մոտ։ Իրար արժանի եք»։
15:11 22/02/2022Վիրավորական է՝ ադրբեջանցիները մեր երկրում վարում են նիստը և մեզ ձայնի իրավունք չեն տալիս․ ՂազինյանԵրևանում՝ Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում, ընթացող Եվրանեսթ խորհրդարանական վեհաժողովի նիստի ընթացքում ադրբեջանցիներին մեկ նիստ վարելու հնարավորություն է տրվել։ Համալիրի մոտ բողոքի...
12:55 22/02/2022Ընդդարմությունն ու ի՛ խանությունըՆույնիսկ ՌԴ-Ուկրաինա հակամարտությունում մենք Հայաստան ու Արցախ ենք կորցնում: ԲԱՆ ԱՐԵՔ։
12:26 21/02/2022Վահե Հովհաննիսյան. Սպասվող ամենավտանգավոր բաժանումները«Այլընտրանքային նախագծեր» խմբի փորձագետ Վահե Հովհաննիսյանն իր հերթական հոդվածում գրում է. 34 տարի առաջ պետության վերածննդի հիմքում միացումն էր։ Պարզ գաղափար էր, որը ենթադրում էր միասնական ջանք,...
10:07 21/02/2022Թագուհի Թովմասյան. Ադրբեջանի հանցավոր գործողությունները շարունակվելու են, քանի չեն գործադրվել պատասխանատվության մեխանիզմներԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Թագուհի Թովմասյանը գրում է. «Օրերս Ադրբեջանի դատախազության ներկայացուցիչը, պատճառաբանելով Գյանջայի վրա հրթիռային հարձակման ինչ-որ պատմություն, հայտարարել է...
17:58 19/02/2022Ռուբեն Մելքոնյան. Խաղաղության լոզունգը փուչ է«Ադրբեջանի իդեալը Սաֆարովն է, խաղաղությունն ու խաղաղության քարոզը չէ»,- «Ադրբեջանական հայատյացությունը որպես հայկականության սպառնալիք» թեմայով քննարկման ժամանակ հայտարարեց ԵՊՀ արևելագիտության...
14:22 19/02/2022Վրթանես եպիսկոպոս Աբրահամյան. Թիրախավորելով ԱՀ նախագահին՝ Ադրբեջանը թիրախավորում է ողջ արցախցիներիս«Մեզ համար գաղտնիք չէ, որ Ադրբեջանը պարբերաբար շարունակում է և պիտի շարունակի իր այս նենգ, ապակառուցողական քաղաքականությունը: Պատերազմից հետո հատկապես, ո՞վ է տեսել Ադրբեջանից մի կառուցողական խոսք,...
10:04 19/02/2022ԱՆ-ն նախաձեռնել է փաստաբանության ոլորտի բարեփոխումԱրդարադատության նախարարությունում կայացել է քննարկում ««Փաստաբանության մասին» օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի նախագծի շուրջ: ԱՆ-ից հայտնում են՝ նախագիծը մշակվել է...
16:25 18/02/2022ՀՀ և ԱՀ ՄԻՊ-երն այցելել են Ստեփանակերտի Եղբայրական գերեզման-հուշահամալիրՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը և Արցախի Հանրապետության մարդու իրավունքների պաշտպան Գեղամ Ստեփանյանն աշխատակազմերի ներկայացուցիչների հետ այցելել են Ստեփանակերտի Եղբայրական...
18:20 17/02/2022Ֆեյքային քննիչ հանձնաժողովի կազմում կա մի գեներալ, որը ժամանակին բանակի գլխավոր թալանչիներից էր. Տիգրան Չոբանյան«Ես ենթադրում եմ, որ այդ այցելության հիմնական նպատակը լինելու է Հայաստանի վրա հերթական ճնշում գործադրելու պատրվակ, որպեսզի շարունակվեն այն հակառուսական քայլերը, որն այս իշխանությունն իրականացնում է...
15:40 17/02/2022Միասին քայլենք, եթե փողոցում 5 հոգի քեզ մոտեցավ, մաղարիչ եմ անում, որ գնաս տժժաս. Գևորգ Պետրոսյանը՝ Վահան Քերոբյանին«Մենք ժողովրդավարության բաստիոն չենք, քաղբանտարկյալների բաստիոն ենք, վերջիններիս հարցում Օլիմպոսի վրա ենք»,- «Հայելի» մամուլի ակումբում հայտնեց ԱԺ նախկին պատգամավոր Գևորգ Պետրոսյանը՝ նկատելով, որ եթե...
13:45 16/02/2022ՀԲՄ. Դրամով վարկերի ծավալը շարունակում է գերազանցել արտարժույթով վարկերի ծավալինՀայաստանի առևտրային 17 բանկերի տարեկան ընդհանուր կապիտալն ավելացել է 7.6%-ով՝ կազմելով 958 մլրդ. դրամ: Նման տվյալներ է հրապարակել Հայաստանի բանկերի միության գործադիր տնօրեն Սեյրան Սարգսյանը՝ մամլո...
12:11 16/02/2022Քաղաքացիական պայմանագիր՝ Ադրբեջանի հետ. Արմինե Բաղդասարյան«ՔՊ-ն հաջորդ ընտրություններին կարող է գնալ «Ապագակա՝ Ադրբեջանի կազմում» կարգախոսով, իսկ մենք լռվել ենք 2018-ի հիստերիայի մեջ»։
09:22 16/02/2022Գեղամ Նազարյան. Դատախազներ, կարդացեք, թե ինչ եղավ Եժովի և նրա կամակատար դատախազների հետԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գեղամ Նազարյանը գրում է. «Այն ինչում երեկ դատարանում մեղադրեցին Հայաստանի երկրորդ, Արցախի առաջին նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին, այս վարչախմբի դեմքերից մեկն է։...
15:18 15/02/2022Պաշտպանները պահանջում են պարզաբանել մեղադրանքըՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի և նախկին փոխվարչապետ Արմեն Գևորգյանի պաշտպանները պահանջում են պարզաբանել իրենց պաշտպանյալներին առաջադրված մեղադրանքը։ «Դատախազը հրապարակել է ոչ թե մեղադրական...

15:30 11/12/2018Analyst: Prosperous Armenia to be only opposition in new parliamentChristian Democratic Revival Party leader, political analyst Levon Shirinyan has expressed gratitude to all Armenian citizens in spite of the fact they have or haven’t voted for his party at Sunday’s...
10:56 11/12/2018EU looks forward to working with ‘democratically elected’ Armenian parliament, governmentThe European Union looks forward to cooperation with ‘the democratically elected’ new Armenian parliament and the future government, EU Spokesperson for Foreign Affairs and Security Policy/European...
12:11 10/12/2018Pashinyan proud of Armenia’s ‘powerful’ peopleArmenia’s Acting Prime Minister Nikol Pashinyan took to Facebook to state that he is proud of the ‘powerful’ people of Armenia after the release of the final outcomes of Sunday’s snap parliamentary...
13:54 09/12/2018Security chief: Today’s parliamentary elections to be ‘unprecedented’The National Security Service Director Artur Vanetsyan has voted for ‘a free and independent Armenia where it’s an Armenian citizen who decides who will be in power’, he told reports after casting...
13:21 07/12/2018Artsakh president pays tribute to Spitak quake victimsArtsakh Republic President Bako Sahakyan visited today the Stepanakert Memorial Complex and laid a wreath to the monument of innocent victims of the natural disaster on the 30th anniversary of the...
14:55 06/12/2018One soldier missing in avalanche in Armenia’s SyunikFive servicemen of the Armenian Armed Forces were reportedly stuck in an avalanche in Armenia’s Syunik region on Wednesday, Defense Ministry spokesman Artsrun Hovhannisyan told Panorama.am.
11:23 06/12/2018Armenian and Azerbaijani FMs agree to continue their meetings in the near futurePrior to his meeting with the OSCE Minsk Group Co-Chairs Igor Popov, Stéphane Visconti, Andrew Schofer, and the Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office Andrzej Kasprzyk, the...
16:04 05/12/2018Armenian, Azerbaijani FMs plan to coordinate statement on Artsakh – Russian officialActing Foreign Minister of Armenia Zohrab Mnatsakanyan and his Azerbaijani counterpart, Elmar Mammadyarov are today expected to coordinate a statement on the Artsakh (Nagorno-Karabakh) conflict in...
13:13 05/12/2018Artsakh President extends condolences to families of deceased military pilotsOn 5 December Artsakh Republic President Bako Sahakyan sent a condolence letter to the families of the pilots of the Republic of Armenia Air Force perished in the aftermath of the jet crash, the...
13:07 05/12/2018NKR MFA: Artsakh does not negotiate on the release or exchange of Azerbaijani criminalsHead of Information and Public Relations Department of the Artsakh Ministry of Foreign Affairs, Artak Nersisyan in an interview withTert.am commented on the proposal of Azerbaijan about the exchange...
12:41 04/12/2018Pashinyan disproves media reports on failing to submit asset declaration to CECActing Prime Minister Nikol Pashinyan has disproved media reports alleging that he has failed to submit an asset declaration to the Central Electoral Commission (CEC).
14:22 01/12/2018Acting minister: Armenia ready to continue fulfilling CSTO chief’s dutiesThe Armenian representative is ready to continue fulfilling the duties of the Russia-led Collective Security Treaty Organization (CSTO) secretary general, Acting Defense Minister Davit Tonoyan told...
12:57 01/12/2018Armenia to be represented by acting PM at CSTO summit in St. Petersburg – official clarifiesThe acting prime minister will represent Armenia at the Russia-based Collective Security Treaty Organization’s (CSTO) summit in St.
12:24 30/11/2018Zatulin: We love Armenia regardless of the authoritiesThe “Lazarev club" first plenary session has kicked off in Yerevan. Konstantin Zatulin, First Deputy Chairman of the RF State Duma Committee on CIS Affairs, First Deputy Chairman of the Eurasian...
12:28 29/11/2018Investigation underway into death of the Nile crocodileThe police has launched investigation into of the death of the Nile crocodile that died several days ago in Yerevan Zoo, the police told Panorama.am.
13:44 28/11/2018Republican candidate challenges Nikol Pashinyan for a debateThe first vice-president of the Republican Party of Armenia, Vigen Sargsyan, who heads the RPA electoral list, has invited the Acting Prime Minister, Nikol Pashinyan, the leader of "My Step" bloc to...
12:41 26/11/2018President: ‘Remember that the future of Armenia depends on all and each of us’President Armen Sarkissian has issued a statement ahead of the snap parliamentary election campaign in Armenia.
11:29 26/11/2018Artsakh president to prosecutors: ‘Your work is much demanded for the state and people’Artsakh Republic President Bako Sahakyan addressed a congratulatory message on the Day of the Public Prosecutor’s Office marked on 26 November.
13:25 23/11/2018No monopoly in Armenia after revolution, economist saysMonopoly has been eliminated in Armenia after the spring revolution, economist Arsen Ghazaryan told reporters during Friday’s scientific conference titled ‘Current challenges and strategic directions...
11:59 22/11/2018Watertown's Armenian Museum of America exhibits new galleryTown officials and community members came together on 15 November to celebrate the opening of a new gallery at the Armenian Museum of America in Watertown, Massachusetts, Wicked Local reports.