13:51 25/02/2022Հայ-թուրքական կապիտուլյացիոն պարտադրված սիրախաղն առաջիկայում կավարտվի. Արտակ Զաքարյան«Վերջին 4-5 ամիսների ընթացքում ուկրաինական իշխանութունների պոպուլիզմի պատճառով գործընթացները բերեցին ռազմական բախման, կարծում եմ՝ սրանով նաև վերջնական հանգուցալուծում կլինի»,- «Հայելի» մամուլի...
10:15 25/02/2022Մակրոնը Զելենսկու խնդրանքով զանգահարել է ՊուտինինՖրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը հայտնել է, որ Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկու խնդրանքով զանգահարել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինին։ Ռիա նովոստին գրում է, որ հինգշաբթի երեկոյան ֆրանսիական...
09:00 25/02/2022Ի պատասխան տարածաշրջանային սպառնալիքների, ՀՀ իշխանությունը գլխատեց Զինված ուժերի գլխավոր շտաբը. Աբրահամյան«Եթե սա է զինված ուժերի «բարեփոխում» ասվածը, ապա միանգամից արձանագրենք դրա վախճանը և մտածենք մեր հետագա քայլերի մասին»։
15:30 24/02/2022Վերադառնում ենք երկբևեռ աշխարհին ու սառը պատերազմին. Ստեփան Դանիելյան«Այն, ինչ հիմա կատարվում է, դժվար է ընկալել։ Ամենավատ բանը տրամաբանության կորուստ է, այդ դեպքում սկսվում է քաոսը»։
11:44 23/02/2022Ընդդիմադիր պատգամավորները չգիտեն՝ Եվրանեսթի բյուրոյի նիստում ինչ փաստաթուղթ է ընդունվել«Եվրանեսթի բյուրոյի նիստում քվեարկության է դրվել մեկ փաստաթուղթ, որը մինչ այժմ հրապարակված չէ»,-լրագրողների հետ ընթացող հանդիպմանը հայտարարեց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Ղազինյանը։ Նրա...
09:09 23/02/2022Սրան տարեք, նրան տարեք, էն մեկին տարեք... ձեր Նիկոլին հավաքեք տարեք. Տիգրան Աբրահամյան«Ու ընդհանրապես, հավաքվեք, գնացեք ձեր թուրք ու ադրբեջանցի ախպերների մոտ։ Իրար արժանի եք»։
15:11 22/02/2022Վիրավորական է՝ ադրբեջանցիները մեր երկրում վարում են նիստը և մեզ ձայնի իրավունք չեն տալիս․ ՂազինյանԵրևանում՝ Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում, ընթացող Եվրանեսթ խորհրդարանական վեհաժողովի նիստի ընթացքում ադրբեջանցիներին մեկ նիստ վարելու հնարավորություն է տրվել։ Համալիրի մոտ բողոքի...
12:55 22/02/2022Ընդդարմությունն ու ի՛ խանությունըՆույնիսկ ՌԴ-Ուկրաինա հակամարտությունում մենք Հայաստան ու Արցախ ենք կորցնում: ԲԱՆ ԱՐԵՔ։
12:26 21/02/2022Վահե Հովհաննիսյան. Սպասվող ամենավտանգավոր բաժանումները«Այլընտրանքային նախագծեր» խմբի փորձագետ Վահե Հովհաննիսյանն իր հերթական հոդվածում գրում է. 34 տարի առաջ պետության վերածննդի հիմքում միացումն էր։ Պարզ գաղափար էր, որը ենթադրում էր միասնական ջանք,...
10:07 21/02/2022Թագուհի Թովմասյան. Ադրբեջանի հանցավոր գործողությունները շարունակվելու են, քանի չեն գործադրվել պատասխանատվության մեխանիզմներԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Թագուհի Թովմասյանը գրում է. «Օրերս Ադրբեջանի դատախազության ներկայացուցիչը, պատճառաբանելով Գյանջայի վրա հրթիռային հարձակման ինչ-որ պատմություն, հայտարարել է...
17:58 19/02/2022Ռուբեն Մելքոնյան. Խաղաղության լոզունգը փուչ է«Ադրբեջանի իդեալը Սաֆարովն է, խաղաղությունն ու խաղաղության քարոզը չէ»,- «Ադրբեջանական հայատյացությունը որպես հայկականության սպառնալիք» թեմայով քննարկման ժամանակ հայտարարեց ԵՊՀ արևելագիտության...
14:22 19/02/2022Վրթանես եպիսկոպոս Աբրահամյան. Թիրախավորելով ԱՀ նախագահին՝ Ադրբեջանը թիրախավորում է ողջ արցախցիներիս«Մեզ համար գաղտնիք չէ, որ Ադրբեջանը պարբերաբար շարունակում է և պիտի շարունակի իր այս նենգ, ապակառուցողական քաղաքականությունը: Պատերազմից հետո հատկապես, ո՞վ է տեսել Ադրբեջանից մի կառուցողական խոսք,...
10:04 19/02/2022ԱՆ-ն նախաձեռնել է փաստաբանության ոլորտի բարեփոխումԱրդարադատության նախարարությունում կայացել է քննարկում ««Փաստաբանության մասին» օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի նախագծի շուրջ: ԱՆ-ից հայտնում են՝ նախագիծը մշակվել է...
16:25 18/02/2022ՀՀ և ԱՀ ՄԻՊ-երն այցելել են Ստեփանակերտի Եղբայրական գերեզման-հուշահամալիրՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը և Արցախի Հանրապետության մարդու իրավունքների պաշտպան Գեղամ Ստեփանյանն աշխատակազմերի ներկայացուցիչների հետ այցելել են Ստեփանակերտի Եղբայրական...
18:20 17/02/2022Ֆեյքային քննիչ հանձնաժողովի կազմում կա մի գեներալ, որը ժամանակին բանակի գլխավոր թալանչիներից էր. Տիգրան Չոբանյան«Ես ենթադրում եմ, որ այդ այցելության հիմնական նպատակը լինելու է Հայաստանի վրա հերթական ճնշում գործադրելու պատրվակ, որպեսզի շարունակվեն այն հակառուսական քայլերը, որն այս իշխանությունն իրականացնում է...
15:40 17/02/2022Միասին քայլենք, եթե փողոցում 5 հոգի քեզ մոտեցավ, մաղարիչ եմ անում, որ գնաս տժժաս. Գևորգ Պետրոսյանը՝ Վահան Քերոբյանին«Մենք ժողովրդավարության բաստիոն չենք, քաղբանտարկյալների բաստիոն ենք, վերջիններիս հարցում Օլիմպոսի վրա ենք»,- «Հայելի» մամուլի ակումբում հայտնեց ԱԺ նախկին պատգամավոր Գևորգ Պետրոսյանը՝ նկատելով, որ եթե...
13:45 16/02/2022ՀԲՄ. Դրամով վարկերի ծավալը շարունակում է գերազանցել արտարժույթով վարկերի ծավալինՀայաստանի առևտրային 17 բանկերի տարեկան ընդհանուր կապիտալն ավելացել է 7.6%-ով՝ կազմելով 958 մլրդ. դրամ: Նման տվյալներ է հրապարակել Հայաստանի բանկերի միության գործադիր տնօրեն Սեյրան Սարգսյանը՝ մամլո...
12:11 16/02/2022Քաղաքացիական պայմանագիր՝ Ադրբեջանի հետ. Արմինե Բաղդասարյան«ՔՊ-ն հաջորդ ընտրություններին կարող է գնալ «Ապագակա՝ Ադրբեջանի կազմում» կարգախոսով, իսկ մենք լռվել ենք 2018-ի հիստերիայի մեջ»։
09:22 16/02/2022Գեղամ Նազարյան. Դատախազներ, կարդացեք, թե ինչ եղավ Եժովի և նրա կամակատար դատախազների հետԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գեղամ Նազարյանը գրում է. «Այն ինչում երեկ դատարանում մեղադրեցին Հայաստանի երկրորդ, Արցախի առաջին նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին, այս վարչախմբի դեմքերից մեկն է։...
15:18 15/02/2022Պաշտպանները պահանջում են պարզաբանել մեղադրանքըՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի և նախկին փոխվարչապետ Արմեն Գևորգյանի պաշտպանները պահանջում են պարզաբանել իրենց պաշտպանյալներին առաջադրված մեղադրանքը։ «Դատախազը հրապարակել է ոչ թե մեղադրական...

15:21 17/09/2020Ара Акопян: Нужны общенациональные действия по защите нашей идентичностиПартия «Национальная повестка» в четверг, 17 сентября, проводит акцию протеста у здания правительства Армении.
13:05 17/09/2020Премьер Армении: Ни один полицейский не должен безразлично проходить мимо не носящего маску гражданина«Ни один полицейский не должен безразлично проходить мимо гражданина, который не носит маску», – сказал премьер-министр Армении Никол Пашинян на заседании правительства 17 сентября, обращаясь к...
10:02 17/09/2020МИД Арцаха: Недопустимо, чтобы ливанские армяне стали предметом политических спекуляций властей АзербайджанаВ связи с недавней жалобой МИД Азербайджана, направленной сопредседателям Минской группы ОБСЕ, в которой предпринята попытка представить переезд в Республику Арцах (Нагорно-Карабахскую Республику...
11:12 16/09/2020«Мы должны выбрать свет, а не тьму»: вручена премия Гранта ДинкаНакануне, 15 сентября, в 12-й раз состоялась церемония вручения международной премии, носящей имя основателя и бывшего главного редактора газеты «Акос» Гранта Динка.
14:25 15/09/2020«Чей пес этот коронавирус» и «к добрым людям COVID не липнет»: власти и оппозиция в Армении припомнили друг другу старые слова«Что произойдет, если будет создана эта комиссия? Ничего способного потрясти мир в этом нет. Если, конечно, вам нечего скрывать, или же у вас нет какой-либо причины чего-то избегать или бояться», –...
13:20 15/09/2020Эффективность борьбы с коррупцией установит следственная комиссия НС АрменииПо требованию не менее чем одной четверти от общего числа депутатов Национального Собрания Армении – в целях установления эффективности осуществленных правительством РА и комендатурой мероприятий в...
12:52 15/09/2020Комиссия: Кандидатами в судьи КС Армении были обнародованы сведения, не соответствующие действительностиКомиссия по предупреждению коррупции (далее - Комиссия) выступила с заявлением, в котором говорится: «Следя за прозвучавшими в ходе заседания Национального Собрания РА 14 сентября 2020 года...
11:31 15/09/2020Премьер Армении: Без образования можно приобрести Mercedes-Benz G-Class, но создать невозможноПремьер-министр Армении Никол Пашинян во вторник, 15 сентября, принял участие в церемонии открытия отремонтированного здания основной школы №153 им.
09:48 15/09/2020«Тет-а-тет»: о чем говорили Путин и Лукашенко в Сочи?Спустя шесть телефонных разговоров в декабре, один визит главы белорусского МИД в Россию и российского премьера - в Беларусь, а также многочисленные акции протеста Александр Лукашенко наконец-то...
19:23 14/09/2020Маэстро Тиграну Мансуряну нравится работать с молодежьюВ спортивно-концертном комплексе имени Карена Демирчяна в Ереване 15 сентября откроется 15-й юбилейный концертный сезон Государственного симфонического оркестра Армении.
12:59 14/09/2020Зограб Мнацаканян: Мы становимся очевидцами попыток Турции по наращиванию военной мощи«Мы полностью привержены тому подходу, согласно которому конфликтные ситуации различны; если и есть какая-то общность, то это то, что ни одна из них не имеет военного решения», – заявил министр...
09:42 14/09/2020ВОЗ зафиксировала рекордный суточный прирост заразившихся коронавирусом в миреСтатистика ВОЗ учитывает только официально подтвержденные сведения о случаях заражения и смерти, предоставляемые государствами.
14:07 12/09/2020Совет ЕЭК нашел решение проблемы с автомобилями из АрменииСтраны Союза выразили готовность в обмене такой информацией уже сейчас, до прохождения соответствующих процедур в правительствах.
13:21 12/09/2020К премьер-министру Армении обратилась супруга оказавшегося на территории Азербайджана Нарека СардарянаПремьер-министр Армении Никол Пашинян, министр обороны РА Давид Тоноян и министр территориального управления и инфраструктур Сурен Папикян сегодня с рабочим визитом находятся в Сюникской области РА.
10:51 12/09/2020Тигран Абрамян: Чем позже будет проведена встреча МККК с армянским офицером, тем сильнее будет оказываемое на него давлениеПрошло уже 20 дней с тех пор, как армянский военнослужащий Гурген Алавердян оказался на территории Азербайджана:
20:12 11/09/2020Памяти Даны Мазаловой: в Ереване 12 сентября состоится панихидаВ связи со смертью известного чешского журналиста Даны Мазаловой политолог Армен Минасян опубликовал «Слово признательности»: «В 2008 году, когда я начал заниматься информационно-пропагандистскими...
11:50 11/09/2020Статья об армянском дудуке, танцах и Араме Хачатуряне – в японском журналеВ журнале «Кого Минами Айдзу», который издается в городе Минамиайдзу, который в рамках «Токио-2020» примет олимпийских спортсменов из Армении, появилась 9 статья об Армении.
14:55 10/09/2020Писатель Минас Мартиросян объявил голодовку: требует отставки Араика АрутюнянаПисатель Минас Мартиросян объявил голодовку. На своей странице в социальной сети Facebook он объяснил причину такого шага: Начиная с этого момента, я нахожусь в голодовке, и она продлится до тех пор,...
14:30 10/09/2020Предпринимается попытка решить проблему выезжающих на заработки гражданНа заседании правительства Армении в четверг, 10 сентября, премьер-министр Никол Пашинян, коснувшись проблемы выезжающих на заработки граждан, отметил: на сегодняшний день сообщение со странами СНГ...
11:42 10/09/2020Кинооператор Левон Атоянц начинает репетицию своего 100-летнего юбилеяНакануне свой 90-летний юбилей отмечал заслуженный деятель искусства, кинооператор Левон Атоянц. При посредничестве премьер-министра Никола Пашиняна указом президента Республики Армения заслуженный...