11:11 23/01/2021Արթուր Վանեցյան. Հայաստանում և Արցախում պետք է լինի խաղաղության և վերելքի հստակ որոշում«Հայրենիք» կուսակցության նախագահ, ԱԱԾ նախկին տնօրեն Արթուր Վանեցյանի հոդվածը
09:49 23/01/2021Նիկոլը կեղծելու է ընտրությունները, որովհետև եթե ինքը չվերընտրվի, ինքը դատվելու է. Իշխան Սաղաթելյան«Մեզանից որևէ մեկը դեմ չէ արտահերթ ընտրություններին։ Ըստ էության, արտահերթ ընտրությունը մեր պահանջն է եղել»,- ՀՅԴ Հայաստանի Երիտասարդական Միության անդամների հետ հանդիպմանն ասել է ՀՅԴ ԳՄ...
09:34 23/01/2021Նիկոլ, դու ես սպանել իմ Աբգարին ու մյուս 5 կամ 7 հազար տղաներին. Գեղամ Նազարյան«Մեր ժամանակների ողբերգությունը ո՞րն է. ինձ մոտենում են մարդիկ ու ասում են՝ դու երջանիկ ես, որովհետև գտել ես քո որդուն»։
19:59 22/01/2021Ես տեսել եմ խեղումների, խոշտանգումների և սպանությունների տեսանյութեր,այնտեղ հայերի գլխատումներ են իրականացվում․Քերոլայն ՔոքսՀունվարի 19-ին Մեծ Բրիտանիայի Լորդերի պալատում բանավոր հարցեր են հնչել Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության վերաբերյալ, որտեղ լորդերը հանդես են եկել՝ ի պաշտպանություն Արցախի՝ դեմ արտահայտվելով Ադրբեջանի...
18:24 22/01/2021Սյունիքը լրջորեն վտանգված է, ահազանգում են փորձագետներըՍյունիքը վտանգված է, ահազանգում են փորձագետները։ Արցախի տարածքի 75%-ի կորուստը, խոցելի դարձած ՀՀ պետական սահմանները, թշնամու վերահսկողության տակ անցած հայկական գյուղերն ու դիրքերը, Ադրբեջանի և...
15:51 22/01/2021Միքայել Մինասյան. Այս արատավոր շրջապտույտը Հայաստանի գնացքը տանում է դեպի անդունդՍուրբ Աթոռում ՀՀ նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանը գրում է. «Թքած ունենալու հայկական ողբերգությունը Մենք ապրում ենք զարմանալի ժամանակներ. Հայաստանում բոլորը ամեն ինչի ու ամենքի վրա թքած ունեն։...
13:00 22/01/2021Ադամ Շիֆ․ Արցախի հարցը լուծված չէ, այլ պարտադրված հրադադար է, որը ևս Ադրբեջանը խախտում էՇիֆը, խոսելով Կոնգրեսում ցեղասպանության ճանաչման մասին, հույս հայտնեց, որ այս ապրիլին կունենանք նաև նախագահական ճանաչում։
11:51 22/01/2021ՀՀ ԱԳՆ․ ԵԽ-ն կրկին փաստեց՝ ԼՂ հիմնախնդրի հիմքում ընկած է Արցախի ժողովրդի ինքնորոշման և անվտանգության իրավունքըԵվրախորհրդարանը ոչ միայն դատապարտեց պատերազմական հանցագործությունները, այլև ընդգծեց, որ այդ հանցագործությունները պետք է անպատիժ չմնան:
10:20 22/01/2021Եվրոպական խորհրդարանը բանաձևում դատապարտում է Թուրքիային՝ Արցախում նրա ապակայունացնող դերի համարԵվրոպական խորհրդարանի 2021 թվականի հունվարի 20-ին ընդունել է «Ընդհանուր արտաքին և անվտանգության քաղաքականության իրականացման մասին» տարեկան զեկույց-բանաձևը, որում համընդգրկուն ձևով անդրադարձ է...
18:31 21/01/2021Իրավապահ մարմիններին միայն հետաքրքրում էր՝ ում եմ նկատի ունեցել նախկին, ներկա պաշտոնյաներ ասելով. Տիգրան Աբրահամյան«Չէ, բայց հասկանում ե՞ք մեր երկրի իրական վիճակը»։
12:13 21/01/2021Այս իշխանության գերնպատակն է՝ ամեն գնով արդարացնել պատերազմական գործողությունների ծավալումը, մեր արձանագրած կորուստները«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար, Արցախի նախագահի անվտանգության հարցերով նախկին խորհրդական Տիգրան Աբրահամյանը գրում է․ «Այս իշխանության գերնպատակն է՝ ամեն գնով արդարացնել պատերազմական...
10:34 21/01/2021Ցանկացած օրինագծի քննարկում կարելի էր ընդհատել և հարցնել՝ «Մեծարգո պարոն ԱԺ նախագահ, Դուք գործակա՞լ եք». Միքայել Մինասյան«Այդպես կվարվեին ցանկացած երկրում։ Ընդ որում, այդ հարցը կուղղեին և՛ անկախ պատգամավորները, և՛ ընդդիմադիրները, և՛ իշխանական ֆրակցիայի անդամները»։
10:08 21/01/2021Դավիթ Շահնազարյան. Ադրբեջանում կա 235 հայ ռազմագերի«Մեր հանրության կտրական պահանջը պետք է լինի, որ ճանապարհների ապաշրջափակման վերաբերյալ փոխվարչապետների, հանձնաժողովների, ընդհանրապես որևէ հանդիպում չպետք է լինի, մինչև ռազմագերիների վերադարձի հարցը...
09:21 21/01/2021Սեյրան Օհանյանը՝ Փաշինյանին. Դու նաև գերեվարվածների հարցը անբարո կերպով փորձեցիր մանիպուլյացնել«Քո հեռանալը հայ ժողովրդի և մեր պետականության փրկության հրամայակա՛նն է»։
13:15 20/01/2021Տիգրան Աբրահամյան. Արցախի շուրջ զարգացումների հարցում կշռադատված խոսքի, որոշակիություն մտցնելու խնդիր կա«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Արցախցիների անվտանգության երաշխիքների ապահովման, Արցախի անվտանգության աստիճանի բարձրացման խնդիրների լուծման որոնումներին զուգահեռ...
09:32 20/01/2021Գոգյան. Գործակալները շատ ենՍմբատ Գոգյանը, որ Փաշինյանի իշխանության գալուց հետո նշանակվեց ԲՈԿ նախագահ, գրում է. «2018-2020 թթ ամենօրյա ռեժիմով մտածում էի թե այդ պահի զրուցակիցս ո՞վ է, գործակա՞լ է, թե ոչ։ Մի քանիսին բացահայտեցի։...
09:00 20/01/2021ՀՀ պետական իրավասու մարմինը պետք է հրապարակի հայկական կողմի գերիների թիվը. ՄԻՊ...կբարձրանա Ադրբեջանում պահվող գերիների պաշտպանության աստիճանը
15:44 19/01/2021Աննա Կոստանյան. Շուշիում թշնամու վերահսկողության տակ են անցել պատմության և մշակույթի 197 հուշարձանԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Աննա Կոստանյանը գրում է. «Արցախում, մասնավորապես Շուշիում դեռևս պահպանված թանգարանային ցուցանմուշները փրկելու և տարհանելու համար նոյեմբերի 26-ին...
15:27 19/01/2021Գեղամ Նազարյան. Սթափվելո՞ւ ենք, թե՞ շարունակելու ենք նույն կերպԱյլընտրանքային նախագծեր խումբը տարածել է խմբի անդամ, քաղաքագետ Գեղամ Նազարյանի հոդվածը, որը ներկայացնում ենք ամբողջությամբ.
14:04 19/01/2021Երվանդ Բոզոյան. Մարդիկ ապրում են իրենց սոցիալական խնդիրներով, չունեն քաղաքացիական գիտակցության բարձր մակարդակ«Մարտի 1-ի գործով այս դատավարության պատվիրատուն, կարծում եմ, Թուրքիան է և իր գործընկեր Ադրբեջանը։ Հենց սկզբից էր դա պարզ»,-Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Շենգավիթ նստավայրի դիմաց լրագրողների...

14:03 29/08/2017Меркель требует от Эрдогана освобождения арестованных в Турции немецких граждан«Наше требование совершенно ясно: арестованные там люди должны быть освобождены», – отметила Меркель.
12:44 28/08/2017Т. Абрамян: В ходе реставрации одной из церквей монастырского комплекса Дидиванк в НКР проводятся археологические раскопки«Мы ждем интересных и ценных находок», – отметил Т. Абрамян и опубликовал ряд фотографий.
13:31 26/08/2017Любители активного отдыха в Армении могут попробовать себя в альпинизме: репортаж «Мир 24»Любители активного отдыха в Армении могут попробовать себя в скалолазании. В республике в самом разгаре сезон покорителей скал.
11:24 25/08/2017Шарль Азнавур: После этой звезды на «Аллее славы» в Голливуде я отчасти стал калифорнийцемВсемирно известный французский шансонье и актер Шарль Азнавур получил звезду на «Аллее славы» в Голливуде в возрасте 93 лет.
12:30 24/08/2017Советник президента Арцаха: Сразу в нескольких кварталах села Талиш активно ведутся строительные работы«Некогда богатые традиции и село, имеющее важнейшее значение, уже восстанавливаются», – отметил он и опубликовал соответствующие фотографии.
13:14 23/08/2017Советник президента НКР: Передвижения ВС Азербайджана стали более предсказуемыми, а механизмы сдерживания – эффективнееВ результате осуществленных работ служба на передовой достигла качественно иного уровня.
12:37 22/08/2017Советник президента Арцаха Т. Абрамян рассказал о капитальном ремонте одной из важнейших дорог НКРТигран Абрамян на своей странице в соцсети Facebook опубликовал фотографии, отображающие ход капитального ремонта участка автотрассы на перекрестке Дрмбон – Члдран – Кашенский рудник.
10:26 21/08/2017Премьер России восстановил влияние: Медведев возглавил рейтинг «преемников» ПутинаШойгу также оказался в шорт-листе вероятных преемников.
11:19 19/08/2017Bloomberg: Нет точных данных о том, что тесная дружба семей Трампа и Абрамовича привела к вмешательству России в выборы президента СШААгентство указывает, что Иванка Трамп в своем Instagram благодарила Жукову за «четыре незабываемых дня в России».
13:14 18/08/2017Шармазанов: Повестка выхода Армении из ЕАЭС искусственная, ну не продавать же армянский коньяк во Франции!Э. Шармазанов не исключил, что осенью будут опубликованы результаты, относительно достижений Армении в рамках сотрудничества с ЕАЭС.
16:15 17/08/2017Минохраны природы Армении призывает не навредить животным и птицам, сбежавшим от пожара в заповеднике «Хосровский лес»«Призываем строго придерживаться отмеченных требований и сообщать сведения о местонахождении тех или иных животных», – говорится в заявлении.
11:47 17/08/2017Чижов «рассекретил», благодаря кому некоторые энергопроекты с участием России обошли новые санкции СШАВ свою очередь, комментируя подписание закона, глава Еврокомиссии Жан-Клод Юнкер заявил, что Брюссель займется защитой экономических интересов ЕС.
12:10 16/08/2017Экс-глава Минэкономразвития России А. Улюкаев обвинил ФСБ в провокации взятки с участием СечинаУлюкаев добавил, что в офис «Роснефти», где и произошел вменяемый ему эпизод с передачей взятки, его «пригласил лично Сечин, уговорил приехать».
11:30 15/08/2017МИД РФ: Отношения России и Ирана превращаются в разменную монету, используемую западной прессой в неблаговидных целяхОб этом заявил источник в российском МИД, комментируя публикацию об отправке Ираном в Россию наступательного вооружения для ремонта.
12:25 14/08/2017Михаил Саакашвили заявил о возможности смены власти в Грузии, хотя «этот человек там на *** не нужен»Иванишвили боится моего приезда в Грузию, так как народ, у которого уже достаточно материала для сравнения моего правления с олигархическим гнетом, выйдет на улицы и сметет их.
14:50 12/08/2017Ара Зограбян намерен вновь занять пост председателя Палаты адвокатов Армении – ради сохранения традицийДействующий председатель Палаты адвокатов Армении Ара Зограбян сегодня, 12 августа, заявил о выдвижении своей кандидатуры на занимаемый им ныне пост.
11:50 11/08/2017Президент США Д.Трамп: Северной Корее придется «сильно понервничать»Он предположил, что предыдущее предупреждение обрушить в случае угрозы на северокорейцев «огонь и ярость» США было недостаточно жестким.
16:21 04/08/2017Степан Сафарян: Европа на самом деле не против антироссийских санкций СШАЕвропа бурно реагирует на введение США новых санкций в отношении России.
15:14 02/08/2017Минсельхоз Армении рекомендует проводить работы по обработке садов рано утром или поздно вечером«Несмотря на достаточно высокую температуру днем, ночью температура воздуха не превышает +26 °C, то есть для растений – это не критическая отметка», – отметил замминистра.
13:11 01/08/2017От конфронтации сверхдержав малые страны не выигрывают: А.Навасардян о возможном влиянии взаимных санкций США и РФ на АрмениюПроблема напряженности в российско-американских отношениях касается не только этих двух стран, но и всех основных акторов.