11:21 27/01/2021Արա Գասպարյան. Տոնոյանի հարցազրույցը մի յուրօրինակ ինքնախոստովանական ցուցմունք է«Ազգային օրակարգ» կուսակցության գործադիր մարմնի քարտուղար Արա Գասպարյանը, անդրադառնալով պաշտպանության նախկին նախարար Դավիթ Տոնոյանի հարցազրույցին գրել է.
10:34 27/01/2021Էնթոնի Բլինքենը ԱՄՆ-ի նոր պետքարտուղարն էԱՄՆ-ի Սենատը երեքշաբթի օրը երկրի պետքարտուղարի պաշտոնում հաստատեց Ջո Բայդենի ընտրած թեկնածու Էնթոնի Բլինքենին: Նրա հաստատումն ընդունվեց ձայների 78-22 հարաբերությամբ: Մինչ Սենատի լիագումար նիստում...
19:06 26/01/2021ԱՀ ԱԳ նախարարը նամակներ է հղել ՄԱԿ-ի, ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի ղեկավարներինԱրցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանը հունվարի 26-ին նամակներ է հղել ՄԱԿ-ի Գլխավոր քարտուղար Անտոնիո Գուտերեշին և ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի գլխավոր տնօրեն Օդրի Ազուլեին՝ Ադրբեջանի...
17:04 26/01/2021Լավրով․ Ղարաբաղը պետք է դաս լինի նման հակամարտություններում ներգրավվածների համար«Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտությանը մենք երկար տարիներ, եթե ոչ տասնամյակներ, մեծ ուշադրություն ենք հատկացրել։ Եվ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներից, որում ներառված են նաև Ֆրանսիան ու ԱՄՆ-ը,...
16:25 26/01/2021Դավաճանները սողալով են պատասխան տալու. գյուղացին նրանց գլուխները կոտրելու է. Բերբերյան«Արցախի յոթ շրջանները հանձելուց հետո մենք մոտ 3000 հեկտար այգի, 50 հազար հեկտար ցորենի ցանքատարածքներ ենք կորցրել»,- այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց «Ագրագյուղացիական միավորում» ՀԿ նախագահ Հրաչ...
13:09 26/01/2021Վարդան Ոսկանյան. Հայաստանին անհրաժեշտ է հաղթանակԻրանագետ Վարդան Ոսկանյանը, անդրադառնալով Վրաաստանի տարածքում հայկական բեռնատարների վրա ադրբեջանցիների հարձակումներին, գրում է.
12:29 26/01/2021Ադրբեջանի վերահսկողության տակ են մնացել մեծամասամբ հայոց պատմության և մշակույթի առնվազն 1456 նշանավոր անշարժ հուշարձաններԱրցախի ՄԻՊ-ը հրապարակել է զեկույց հայկական մշակութային ժառանգությանը սպառնացող վտանգի վերաբերյալ
11:26 26/01/2021ԵԽԽՎ-ն մտահոգություն է հայտնում ՀՀ Սահմանադրական դատարանի կազմի արագ փոփոխությունների հետ կապվածԵԽԽՎ-ն նախօրեին ընդունեց Վեհաժողովի մոնիտորինգի ընթացակարգի առաջընթացի զեկույցը (2020 թ. հունվար-դեկտեմբեր), որում ներկայացվում է ԵԽ մի շարք անդամ երկրների, այդ թվում Հայաստանի վերաբերյալ...
10:49 26/01/2021Զանգիր Բայդենին...Միջազգայնագետ, հայ-ամերիկյան հարաբերություններին քաջատեղյակ Սուրեն Սարգսյանը Նիկոլ Փաշինյանին ավելի քան երեք ամիս հրապարակային կերպով առաջարկում է զանգել ու շնորհավորել ԱՄՆ նախագահ Բայդենին։ «Նորից...
10:27 26/01/2021Աշխարհը մտել է դարի վատագույն տնտեսական ճգնաժամի մեջ. ԳուտերեշՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Անտոնիո Գուտերեշն ասել է, որ կորոնավիրուսային համաճարակի արդյունքում աշխարհը մտել է դարի վատագույն տնտեսական ճգնաժամի մեջ, փոխանցում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն։ Ըստ նրա, այսօրվա...
20:17 25/01/2021ԵԽ գլխավոր քարտուղարը խուսափեց հայ ռազմագերիների մասին հարցին ուղիղ պատասխանելուցԱյսօր Ստրասբուրգում մեկնարկած ԵԽԽՎ ձմեռային նստաշրջանում Եվրոպայի խորհրդի գլխավոր քարտուղար Մարիա Պեյչինովիչ-Բուրիչին մի քանի պատգամավորներ հարց ուղղեցին՝ Ադրբեջանում պահվող հայ ռազմագերիների մասին։...
17:38 25/01/2021Հայկ Դեմոյանը մտնում է քաղաքականություն՝ երազելով մի օր կրկին վերադառնալ գիտական դաշտ«Բավական պատասխանատու որոշում էր»։
11:44 25/01/2021Այսօր լեգենդար հրամանատարի՝ Քյոխի ծննդյան տարեդարձն էԱրցախի հերոս, գեներալ-լեյտենանտ, Արցախի անվտանգության խորհրդի նախկին քարտուղար Արշավիր Ղարամյանը գրում է.
11:03 25/01/2021Արմեն Գևորգյան. Ինչու սկսվեց և շարունակվեց պատերազմըՀՀ նախկին փոխվարչապետ Արմեն Գևորգյանի հոդվածը
10:41 25/01/2021ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ն աջակցում է Արցախից Հայաստան ժամանած հաշմանդամություն ունեցող երեխաներինՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի աջակցությամբ, Հայաստանում Սորս հիմնադրամի (Source Foundation) միջոցով վերականգնողական ծառայություններ և խնամք ստանալու հնարավորություն է ընձեռնվել Լեռնային Ղարաբաղի՝ հաշմանդամություն...
09:23 25/01/2021Միայն դա բավարար է Մակունցի նկատմամբ քրեական հետապնդում սկսելու համար. Ղազարյան«Չմոռանանք նաև, որ պետական գաղտնիքի հրապարակումը քրեական հանցագործություն է»։
13:59 23/01/2021«Այն, ինչ հիմա տեսնում ենք, դրական փաթեթավորված սպառնալիք է Հայաստանի համար»«Հայաստանը միշտ էլ հայտարարել է, որ Թուրքիայի հետ առանց նախապայմանների պատրաստ է հարաբերություններ հաստատելուն, բայց այդ հայտարարություններն ու պատրաստակամությունը հենված է եղել արժանապատվության,...
12:55 23/01/2021Շուշին հանձնվեց այնպես, ինչպես Կարսը..., այսօր բոլորս անտուն մնացինք. Արփեն Մովսեսյան«Պատմության ընթացքում հենց ներքին հակամարտություններն ու դավաճանություններն են ջլատել մարդկանց։ Մեր կողքին էլ այսօր կան դավաճաններ, դա այնքան բացահայտ է»,- այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց...
12:25 23/01/2021Սիստեմատիկ կերպով հարվածում են մեր ազգային, պետական կարևոր ինստիտուներին, դրանց հիմքերին. Ռուբեն Մելքոնյան«Չի կարելի մեկնաբանել բացահայտ տգիտությունը, այն, որ Շուշին ադրբեջանական քաղաք է»,- ասուլիսում ասաց թուրքագետ Ռուբեն Մելքոնյանն՝ անդրադառնալով Շուշիի մասին Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարությանը։...
11:28 23/01/2021Մեղրիի միջանցքի և այլ ենթակառուցվածքների վտանգները Սյունիքի համար«Սյունիքի անվտանգությունը աշխարհաքաղաքական զարգացումների համատեքստում» թեմայով համաժողովին մասնակցած փորձագետները կարծում են, որ հունվարի 11-ի փաստաթղթով նախատեսված նոր ենթակառուցվածքների կառուցումը...

09:16 24/04/2014Serzh Sargsyan: Year 2015 should convey a strong message to TurkeyArmenian President Serzh Sargsyan issued an address on the Genocide Remembrance Day. The text of the address reads: Dear compatriots, Today we bow to the memory of the innocent victims of the...
22:27 23/04/2014Media review: Real reason for Azerbaijani journalist Rauf Mirkadirov’s arrest remains a mysteryThe arrest of prominent Azerbaijani newspaper correspondent and political analyst Rauf Mirkadirov could put an end to efforts by Azerbaijani and Armenian civil society activists and bury their...
10:16 23/04/2014US not satisfied with MalekiThe Iraqi elections will be held in this country in less than two weeks. These elections could determine Iraq’s political fate, deciding the country’s president, prime minister and head of parliament.
09:43 22/04/2014‘Ukrainian crisis puts China in a very advantageous position’"The Ukrainian crisis is likely to push Russia to develop a crucial relationship with China, and it’s also probable that the US will cozy up more with China to balance against Russia."
16:13 21/04/2014Expert: We are seriously worried by silence of international communityThe world has been divided into two poles and Armenia and Azerbaijan are on two opposite poles, Azeri studies expert Sargis Asatryan told a press conference on Monday.
09:58 21/04/2014Pakistan breaks with tradition in Afghan electionThe issue of the Taliban seeking refuge in Pakistan and Islamabad’s political games during the past 13 years have enraged a great number of Afghans.
09:48 19/04/2014‘West out of options on Russia over Ukraine?’"The West threatening Russia with political isolation are the tactics of people who have no other options, and that will not work," Lode Vanoost said.
09:36 18/04/2014World’s Central Banks ‘are gambling immense amounts of money’"The banking system is completely dysfunctional, and it is going to lose legitimacy as we are nowhere near the solution of the too-big-to-fail problem," Robert Pringle said.
09:51 17/04/2014A failed process"Of course the Obama administration intends to succeed in the Middle East so that the Democratic party could use it in the future as an achievement."
13:24 16/04/2014Expert welcomes President’s statement about neutrality on Syrian conflictThe statement of Armenian President about the neutrality on the Syrian conflict is commendable, Turkish studies expert Karen Sirunyan told reporters.
09:32 16/04/2014‘We are to see severe destruction of Western economic system’"With $1.7 quadrillion debt and the present bailout policy that will inflate prices, we’ll see the West collapsing while China and Russia will not be responsible for it or able to help."
15:40 15/04/2014Iranian historian on recognition of Armenian Genocide by U.S. Senate“Armenian Genocide issue has become a headache for Turkish government,” Abbas Ghare Aghachlu, professor at Turkish “Girisun” university, has told to Iranian IRNA news agency.
13:45 15/04/2014Azerbaijan opens fire at Armenian border villagesSpokesman for Armenian Defense Ministry Artsrun Hovhannisyan told Panorama.am that the Armenian side returned the fire to stop the enemy’s actions.
09:41 15/04/2014US facing intelligence ‘black hole’ over Ukraine events"One problem for the Americans is that they’re really boxing in the dark. They didn’t expect what would happen in Crimea to happen," Mark Almond said.
20:25 14/04/2014Tarazupar.am presenting Armenian culture, dances and folk costumes has thrice been attacked by Turkish hackersIn April 2014, Turkish hackers have tried to hack the Armenian Tarazupar.am site thrice. The site presents the Armenian culture, dances and folk costumes, David Harutyunyan, administrator of the site...
09:33 14/04/2014'Is it Europe for the banks or Europe for the people?'"Huge debt and unemployment in Greece are the result of the extreme neo-liberal policies pursued by the Troika that are just aimed at saving the banks but not the people," Kostas Isyhos said.
09:46 12/04/2014‘Ukraine can't have it both ways’"It is ridiculous of Ukraine to accuse Russia of using the gas weapon because the Russians are simply charging normal market prices," Srdja Trifkovic said.
16:24 11/04/2014French envoy: Carrefour’s opening in Armenia is a matter of timeA Carrefour hypermarket will open in Armenia soon, French Ambassador to Armenia Henri Reynaud told Panorama.am, noting that is a matter of a couple of months.
09:54 11/04/2014Need for Shiite-Sunni dialogueThe nightmare is finally over. The Iranian border guards taken hostage in Iran’s Sistan and Baluchistan region have finally been released.
09:34 10/04/2014‘US uses mercenaries where it wants its hands clean’Private US armies have been covertly operating globally wherever there is “dirty work” needs to be done, Michael Prysner said.