11:21 27/01/2021Արա Գասպարյան. Տոնոյանի հարցազրույցը մի յուրօրինակ ինքնախոստովանական ցուցմունք է«Ազգային օրակարգ» կուսակցության գործադիր մարմնի քարտուղար Արա Գասպարյանը, անդրադառնալով պաշտպանության նախկին նախարար Դավիթ Տոնոյանի հարցազրույցին գրել է.
10:34 27/01/2021Էնթոնի Բլինքենը ԱՄՆ-ի նոր պետքարտուղարն էԱՄՆ-ի Սենատը երեքշաբթի օրը երկրի պետքարտուղարի պաշտոնում հաստատեց Ջո Բայդենի ընտրած թեկնածու Էնթոնի Բլինքենին: Նրա հաստատումն ընդունվեց ձայների 78-22 հարաբերությամբ: Մինչ Սենատի լիագումար նիստում...
19:06 26/01/2021ԱՀ ԱԳ նախարարը նամակներ է հղել ՄԱԿ-ի, ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի ղեկավարներինԱրցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանը հունվարի 26-ին նամակներ է հղել ՄԱԿ-ի Գլխավոր քարտուղար Անտոնիո Գուտերեշին և ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի գլխավոր տնօրեն Օդրի Ազուլեին՝ Ադրբեջանի...
17:04 26/01/2021Լավրով․ Ղարաբաղը պետք է դաս լինի նման հակամարտություններում ներգրավվածների համար«Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտությանը մենք երկար տարիներ, եթե ոչ տասնամյակներ, մեծ ուշադրություն ենք հատկացրել։ Եվ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներից, որում ներառված են նաև Ֆրանսիան ու ԱՄՆ-ը,...
16:25 26/01/2021Դավաճանները սողալով են պատասխան տալու. գյուղացին նրանց գլուխները կոտրելու է. Բերբերյան«Արցախի յոթ շրջանները հանձելուց հետո մենք մոտ 3000 հեկտար այգի, 50 հազար հեկտար ցորենի ցանքատարածքներ ենք կորցրել»,- այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց «Ագրագյուղացիական միավորում» ՀԿ նախագահ Հրաչ...
13:09 26/01/2021Վարդան Ոսկանյան. Հայաստանին անհրաժեշտ է հաղթանակԻրանագետ Վարդան Ոսկանյանը, անդրադառնալով Վրաաստանի տարածքում հայկական բեռնատարների վրա ադրբեջանցիների հարձակումներին, գրում է.
12:29 26/01/2021Ադրբեջանի վերահսկողության տակ են մնացել մեծամասամբ հայոց պատմության և մշակույթի առնվազն 1456 նշանավոր անշարժ հուշարձաններԱրցախի ՄԻՊ-ը հրապարակել է զեկույց հայկական մշակութային ժառանգությանը սպառնացող վտանգի վերաբերյալ
11:26 26/01/2021ԵԽԽՎ-ն մտահոգություն է հայտնում ՀՀ Սահմանադրական դատարանի կազմի արագ փոփոխությունների հետ կապվածԵԽԽՎ-ն նախօրեին ընդունեց Վեհաժողովի մոնիտորինգի ընթացակարգի առաջընթացի զեկույցը (2020 թ. հունվար-դեկտեմբեր), որում ներկայացվում է ԵԽ մի շարք անդամ երկրների, այդ թվում Հայաստանի վերաբերյալ...
10:49 26/01/2021Զանգիր Բայդենին...Միջազգայնագետ, հայ-ամերիկյան հարաբերություններին քաջատեղյակ Սուրեն Սարգսյանը Նիկոլ Փաշինյանին ավելի քան երեք ամիս հրապարակային կերպով առաջարկում է զանգել ու շնորհավորել ԱՄՆ նախագահ Բայդենին։ «Նորից...
10:27 26/01/2021Աշխարհը մտել է դարի վատագույն տնտեսական ճգնաժամի մեջ. ԳուտերեշՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Անտոնիո Գուտերեշն ասել է, որ կորոնավիրուսային համաճարակի արդյունքում աշխարհը մտել է դարի վատագույն տնտեսական ճգնաժամի մեջ, փոխանցում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն։ Ըստ նրա, այսօրվա...
20:17 25/01/2021ԵԽ գլխավոր քարտուղարը խուսափեց հայ ռազմագերիների մասին հարցին ուղիղ պատասխանելուցԱյսօր Ստրասբուրգում մեկնարկած ԵԽԽՎ ձմեռային նստաշրջանում Եվրոպայի խորհրդի գլխավոր քարտուղար Մարիա Պեյչինովիչ-Բուրիչին մի քանի պատգամավորներ հարց ուղղեցին՝ Ադրբեջանում պահվող հայ ռազմագերիների մասին։...
17:38 25/01/2021Հայկ Դեմոյանը մտնում է քաղաքականություն՝ երազելով մի օր կրկին վերադառնալ գիտական դաշտ«Բավական պատասխանատու որոշում էր»։
11:44 25/01/2021Այսօր լեգենդար հրամանատարի՝ Քյոխի ծննդյան տարեդարձն էԱրցախի հերոս, գեներալ-լեյտենանտ, Արցախի անվտանգության խորհրդի նախկին քարտուղար Արշավիր Ղարամյանը գրում է.
11:03 25/01/2021Արմեն Գևորգյան. Ինչու սկսվեց և շարունակվեց պատերազմըՀՀ նախկին փոխվարչապետ Արմեն Գևորգյանի հոդվածը
10:41 25/01/2021ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ն աջակցում է Արցախից Հայաստան ժամանած հաշմանդամություն ունեցող երեխաներինՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի աջակցությամբ, Հայաստանում Սորս հիմնադրամի (Source Foundation) միջոցով վերականգնողական ծառայություններ և խնամք ստանալու հնարավորություն է ընձեռնվել Լեռնային Ղարաբաղի՝ հաշմանդամություն...
09:23 25/01/2021Միայն դա բավարար է Մակունցի նկատմամբ քրեական հետապնդում սկսելու համար. Ղազարյան«Չմոռանանք նաև, որ պետական գաղտնիքի հրապարակումը քրեական հանցագործություն է»։
13:59 23/01/2021«Այն, ինչ հիմա տեսնում ենք, դրական փաթեթավորված սպառնալիք է Հայաստանի համար»«Հայաստանը միշտ էլ հայտարարել է, որ Թուրքիայի հետ առանց նախապայմանների պատրաստ է հարաբերություններ հաստատելուն, բայց այդ հայտարարություններն ու պատրաստակամությունը հենված է եղել արժանապատվության,...
12:55 23/01/2021Շուշին հանձնվեց այնպես, ինչպես Կարսը..., այսօր բոլորս անտուն մնացինք. Արփեն Մովսեսյան«Պատմության ընթացքում հենց ներքին հակամարտություններն ու դավաճանություններն են ջլատել մարդկանց։ Մեր կողքին էլ այսօր կան դավաճաններ, դա այնքան բացահայտ է»,- այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց...
12:25 23/01/2021Սիստեմատիկ կերպով հարվածում են մեր ազգային, պետական կարևոր ինստիտուներին, դրանց հիմքերին. Ռուբեն Մելքոնյան«Չի կարելի մեկնաբանել բացահայտ տգիտությունը, այն, որ Շուշին ադրբեջանական քաղաք է»,- ասուլիսում ասաց թուրքագետ Ռուբեն Մելքոնյանն՝ անդրադառնալով Շուշիի մասին Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարությանը։...
11:28 23/01/2021Մեղրիի միջանցքի և այլ ենթակառուցվածքների վտանգները Սյունիքի համար«Սյունիքի անվտանգությունը աշխարհաքաղաքական զարգացումների համատեքստում» թեմայով համաժողովին մասնակցած փորձագետները կարծում են, որ հունվարի 11-ի փաստաթղթով նախատեսված նոր ենթակառուցվածքների կառուցումը...

16:29 28/09/2017Глава Минюста Армении узнал об освобождении Вазгена Хачикяна в фойе здания правительстваСкандальное дело, названное «Мертвые души», получило широкий общественный резонанс.
12:57 23/09/2017Несмотря на инцидент с серной кислотой компания Ваграма Миракяна продолжает импортировать бананы в Армению«Не знаю, кто это сделал, но им явно не нравится, что мы импортируем бананы»», – отметил бизнесмен.
13:54 22/09/2017Хасан Роухани: Иран намерен усилить возможности ракетного комплексаРоухани заявил, что «ни одна страна не остановит ИРИ от усиления ракетных возможностей и программ в области обороны».
14:26 19/09/2017Премьер Карен Карапетян борется с желанием граждан Армении «шкурно почувствовать перемены»: Чувствительность кожи бывает разнаяПредставитель СМИ заявил в ответ: «А чтобы мы на собственной шкуре почувствовали эффект реализуемых Вами реформ и не эмигрировали». «У вас одна чувствительность кожи, у других – иная».
12:33 19/09/2017Карен Карапетян ответил на вопрос, желает ли оставаться на посту премьера Армении в 2018 годуВ ответ премьер Армении Карен Карапетян сказал: «Да».
14:56 18/09/2017Карен Мирзоян: В Арцахе не видят альтернативы мирному урегулированию карабахского конфликтаПо словам К. Мирзояна, развязанная Азербайджаном гонка вооружений вызывает обеспокоенность – не только у двух армянских государств, но и с точки зрения безопасности региона в целом.
11:43 14/09/2017Президент Армении: Мы уверены, что сможем создать для иностранных инвесторов надёжную экономическую систему и возможности экспортаСчитаю важным и актуальным это мероприятие в Российско-Армянском университете, который в этом году отмечает 20-летие создания, отметил президент.
12:38 13/09/2017Глава Еврокомиссии Жан-Клод Юнкер исключил членство Турции в ЕС в обозримом будущем и отчитал турецкие властиОн призвал турецкие власти перестать называть европейцев фашистами и нацистами.
14:55 12/09/2017Германия заморозила большую часть сделок по поставкам оружия Турции«Все крупные заявки, с которыми к нам сейчас обращается Турция – а речь идет о действительно немалом их числе – мы перевели в "режим ожидания"», – подчеркнул глава МИД ФРГ.
11:14 11/09/2017Визит президента Арцаха в Талиш: строительные работы завершаются, новые дома вскоре будут сданы в эксплуатациюПрезидент Саакян поручил министру градостроительства при необходимости увеличить число компаний, проводящих восстановительные работы в Талише.
12:48 09/09/2017Раскрытые скобки: Католикос Гарегин II без обиняков указал на действия Азербайджана, подрывающие мир в регионеВстреча проходила в резиденции Патриарха Кирилла на территории Свято-Данилова монастыря. Перед встречей лидеры выступили с приветственным словом.
12:18 08/09/2017Артак Бегларян прокомментировал публикации о новой должности и.о. премьера Арцаха А.Арутюняна«Состав нового правительства Арцаха будет определен по итогам предстоящих обсуждений. На данный момент добавить нечего», – сказал он.
11:24 07/09/2017Глава МИД Австрии С.Курц потребовал безотлагательного прекращения переговоров с Турцией по поводу ее членства в ЕСНа ближайшей встрече в Брюсселе Курц планирует обсудить с немецкими коллегами ситуацию с Турцией.
10:16 06/09/2017«Вопиющее нарушение прав»: в ООН распространен документ МИД НКР о политике Азербайджана по изоляции НКРВласти Республики Арцах выражают готовность сотрудничать с государствами-членами ООН для обеспечения устойчивой и прозрачной экономической деятельности в республике.
13:30 05/09/2017А. Маркаров: Разговоры об отказе Армении от учений НАТО в Грузии «под давлением России» – всего лишь частное мнениеЭксперт подчеркнул, что, когда МГ ОБСЕ адресно не реагирует на провокации Азербайджана и стрельбу в ходе выполнения наблюдательской миссии, то таким образом только поощряет агрессора.
15:40 04/09/2017Депутат об отказе Армении от учений НАТО в Грузии: Мы не должны класть все яйца в одну корзину«Считаю, что армянская сторона отказалась от участия, видя международную напряженную ситуацию между Западом и Россией», – отметил он.
11:18 02/09/2017В тюрьме Турции могут «устранить» Огюна Самаста, осужденного за убийство редактора Гранта ДинкаТрое охранников тюрьмы избили его и сказали, чтобы он повесился, в противном случае его отравят. Он просил супругу «спасти» его, иначе все закончится смертью.
14:43 01/09/2017Армения начинает углубленное сотрудничество с корпорацией SAP – лидером в мире IT и сфере цифровой экономикиНаша основная цель – попробовать на базе университета построить площадку, на которой можно будет объединить студентов, преподавателей и бизнес Армении.
13:00 31/08/2017Истерика Эрдогана не прекращается: Турция защищает скандальных охранников президента перед властями СШАВласти Турции раскритиковали США за предъявленные американскими правоохранительными органами обвинения против охранников турецкого президента Реджепа Тайипа Эрдогана.
13:01 30/08/2017Посол: Присоединение Турции к таможенной территории ЕАЭС – это также политический вопрос, и точного решения пока нетПосол Турции в Баку Эркан Озорал заявил сегодня, что окончательного решения по присоединению Анкары к таможенной территории Евразийского экономического союза (ЕАЭС) пока нет.