10:45 02/11/2023Հուշարձանների վերականգնման համար 2024 թ. պետբյուջեով հատկացումը ռեկորդային է. Ժաննա ԱնդրեասյանՀուշարձանների ամրակայման, նորոգման և վերականգնման համար 2024 թ. պետական բյուջեով նախատեսվում է ծախսել մոտ 1 միլիարդ 159 միլիոն դրամ, որը ռեկորդային ցուցանիշ է, կրկնակի անգամ ավելի է 2023-ի...
20:04 01/11/2023Ստորագրահավաք՝ ի պաշտպանություն Հովհ. Թումանյանի թանգարանի տնօրեն Անի ԵղիազարյանիՀամացանցում ստորագրահավաք է սկսվել ՝ ի պաշտպանություն Հովհ. Թումանյանի թանգարանի տնօրեն Անի Եղիազարյանի։ «Ի պաշտպանություն Հովհ. Թումանյանի թանգարանի տնօրեն Անի Եղիազարյանի իրականացվում է...
18:54 01/11/2023Շուշիում թյուրքական միջոցառում է անցկացվելԱդրբեջանի վերահսկողության տակ գտնվող Շուշիում անցկացվել թյուրքական աշխարհի մշակութային ժողով։ Այս մասին գրում է Էրմենիհաբերը։ «Թուրքական մշակույթի ու արվեստի համատեղ զարգացման միջազգային...
17:54 01/11/2023Էդուարդ Թոփչյան. Բարձրակարգ նվագախումբ ունենալը Հայաստանի քաղաքականության համար շատ կարևոր էՀայաստանում Վերդիի «Պարահանդես-դիմակահանդես» օպերայի համերգային կատարումը կհնչի ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի կատարմամբ
16:07 01/11/2023Մեկնարկում է «Արտաշատյան հանրապետական թատերական փառատոնը»ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարության աջակցությամբ նոյեմբերի 1-ին՝ ժամը 18:00-ին, Արտաշատի Ամո Խարազյանի անվան պետական դրամատիկական թատրոնում կմեկնարկի «Արտաշատյան հանրապետական թատերական փառատոնը»: Փառատոնն...
10:21 01/11/2023Միջոցառումներ՝ նվիրված Ալեքսանդր Սպենդիարյանի ծննդյան 152-րդ տարեդարձինՀայ դասական սիմֆոնիկ երաժշտության հիմնադիր, կոմպոզիտոր Ալեքսանդր Սպենդիարյանի ծննդյան 152-րդ տարեդարձին նվիրված միջոցառումները կմեկնարկեն այսօր։ Կոմպոզիտորի տուն-թանգարանի նախաձեռնությամբ նոյեմբերի...
09:43 01/11/2023Նյու Յորքի Ժամանակակից արվեստի թանգարանում կցուցադրվի Համո Բեկնազարյանի «Խաս Փուշ» ֆիլմը... 35մմ ժապավենային տարբերակով
09:38 01/11/2023Նոր հրատարակված գրքույկում ներկայացված են Ադրբեջանի կողմից Արցախի բռնազավթված տարածքներում հայկական ժառանգության ոչնչացման մեխանիզմները«Արցախի քրիստոնեական ժառանգության ոչնչացման և բռնյուրացման ադրբեջանական քաղաքականությունը»
20:19 31/10/2023Մոսկվայում բացվել է «Ուրարտուի թագավորությունը. Հին Հայաստանի ժառանգությունը. Ուրաշու-Հարմինույա-Արմինա» ցուցադրությունըՀոկտեմբերի 30-ին Մոսկվայի Ա. Ս. Պուշկինի անվան կերպարվեստի պետական թանգարանում Հայաստանի և Ռուսաստանի առաջատար թանգարանների համագործակցությամբ կայացել է «Ուրարտուի թագավորությունը. Հին Հայաստանի...
18:32 31/10/2023Էլեն Խաչիկյանը դաշնակահարների միջազգային մրցույթում արժանացել է Գրան պրիի«Մեկնարկ» տաղանդի զարգացման նպատակային ծրագրի անդամ Էլեն Խաչիկյանը (ուսուցիչ՝ Մարինե Մարգարյան) միջազգային մրցույթներում ունեցած իր հաղթարշավում գրանցել է ևս մեկ հաղթանակ.
15:01 31/10/2023ԿԳՄՍ նախարարությունը՝ Թումանյանի թանգարանի տնօրենին պաշտոնից ազատելու մասինՀովհաննես Թումանյանի թանգարանի տնօրեն Անի Եղիազարյանը հեռացվել է աշխատանքից, ինչի մասին նա հայտնել էր երեկ՝ ֆեյսբուքյան գրառմամբ, իսկ այսօր արդեն Panorama.am-ի հետ զրույցում մանրամասներ է հայտնել։...
14:45 31/10/2023Թումանյանի թանգարանի նախկին տնօրենը կդիմի դատարանԱնի Եղիազարյանը մանրամասներ է հայտնում, թե ինչու է հեռացվել Թումանյանի թանգարանի տնօրենի պաշտոնից
14:43 31/10/2023Արքմենիկ Նիկողոսյան. Դուք ո՞վ եք, արա․․․Գրականագետ Արքմենիկ Նիկողոսյանն իր անվերապահ աջակցությունն է հայտնում Թումանյանի տուն-թանգարանի տնօրենի պաշտոնից ազատված Անի Եղիազարյանին։ «Էս միջակությունների, չմո հավակնոտների անարժեք ու անսկզբունք...
12:38 31/10/2023Արշիլ Գորկու «Ածխացած սիրահարները I» կտավը աճուրդի է հանվել 20 միլիոն դոլարովԱյն Christie’s-ի «20-րդ դարի արվես» աճուրդի թոփ-լոտերից է
11:58 31/10/2023Սնուփ Դոգին 2.3 մլրդ դրամն ամբողջությամբ է վճարվելՀՀ ֆինանսների նախարարության հաստատումը
23:41 30/10/2023Թումանյանի թանգարանի տնօրեն. Իմ դեմ խմորվող դավադրությունը ստացավ իր մարմինը՝ մեկ հրամանի մեջ խտացված«Տեղեկացա անհեթեթ պատճառաբանությամբ Թումանյանի թանգարանի տնօրեն Անի Եղիազարյանին աշխատանքից ազատելու մասի»:
22:33 30/10/2023Ինձ համար ստեղծում են հնարավոր բոլոր խանգարող հանգամանքները՝ սեփական երկրում աշխատելու.ՍիրուշոԵրգչուհի Սիրուշոն գրում է. «Այնպես է ստացվել, որ արդեն քանի տարի է ինձ համար ստեղծում են հնարավոր բոլոր խանգարող հանգամանքները՝ սեփական երկրում աշխատելու ու ստեղծելու։ Բայց շնորհակալ եմ այն...
17:54 30/10/2023Մահացել է ՀՀ վաստակավոր արտիստ Միքայել ՀովակիմյանըԱյսօր 69 տարեկան հասակում հանկարծամահ է եղել Ա. Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի մեներգիչ՝ ՀՀ վաստակավոր արտիստ Միքայել Հովակիմյանը։ Լուրը հայտնում են օպերայի և բալետի...
17:41 30/10/2023Հայաստանում ելույթ կլունենա «Ֆլեյտայի թագուհի» Ջասմին Չոյը«Երևանյան հեռանկարներ» 24-րդ միջազգային երաժշտական փառատոնը նոյեմբերի 6-ին Արամ Խաչատրյան համերգասրահում ներկայացնում է յուրահատուկ համերգային երեկո՝ նվիրված Արամ Խաչատրյանի 120-ամյակին:...
16:58 30/10/2023Դրսում շատերը նույնիսկ զարմանում են, որ Հայաստանը 100 տարի է կինոարտադրություն ունի. Շուշանիկ Միրզախանյան«Ունենք ֆիլմեր, որոնք հանգիստ ներկայացնում ենք այսօր միջազգային հարթակներում ու չենք ամաչում, որ սա հայկական կինո է»։

11:20 09/01/2019Today marks 95th birthday of renowned filmmaker Sergei ParajanovToday, January 9, marks the 95th birthday anniversary of renowned Soviet Armenian film director and scriptwriter Sergei Parajanov.
11:51 08/01/2019TV ratings: Golden Globes hold steady in viewers, rise in demoThe Golden Globe Awards held steady in the ratings Sunday night, and actually improved some among adults 18-49 — no mean feat in the current broadcast climate, The Hollywood Reporter said.
10:41 08/01/2019Actor Robert Ruth dies at 82Robert Ruth, an actor who appeared in Reservoir Dogs, on Everybody Loves Raymond and as a Mighty Carson Art Player on The Tonight Show, has died.
18:05 03/01/2019Armenia’s Sergey Smbatyan to conduct New Year concert in MaltaThe artistic director and principal conductor of the Armenian State Symphony Orchestra, Sergey Smbatyan will perform his first concert of 2019 in Valletta, Malta.
16:20 03/01/2019Record-breaking year for the Louvre with more than 10 million visitors in 2018Not only is the Louvre the most visited museum in the world, but it welcomed more than ten million visitors in 2018 – an unprecedented figure for an international museum, France 24 reports, citing...
11:07 03/01/2019Russian rock singer Kris Kelmi dies at 63Russian rock and pop musician Kris Kelmi has died at the age of 63 in his country house in the Moscow Region, a source in law enforcement agencies told TASS on Wednesday.
19:34 29/12/2018Feodosia National Art Gallery plans digitization of Aivazovsky’s artworkThe artwork of the Russian-Armenian great marine artist Hovhannes Aivazovsky kept at the Aivazovsky National Art Gallery in Feodosia, Crimea, will be digitized, TASS news agency reported.
17:34 28/12/2018Travelling exhibition of Aivazovsky’s works to be launched in RussiaThe artwork of the Russian-Armenian great marine artist Hovhannes Aivazovsky throughout Russia. As Russia’s Deputy Culture Minister Alla Manilova has stated, the exhibition will feature the works of...
12:41 28/12/2018Armenia’s Garni and Zvartnots museum-reserves to be open during holidaysGarni and Zvartnots Historical-Cultural Museum-Reserves will be open daily as usual during the New Year and Christmas holidays, the Service for the Protection of Historical Environment and Cultural...
19:45 24/12/2018Netflix developing new Sherlock Holmes showNetflix has revealed that they’re developing a new Sherlock Holmes show, but it won’t follow the path taken by recent adaptations, NME magazine reports.
14:42 24/12/2018Exhibition of Guros artwork to open at Zvarnots historical-cultural museumThe exhibition of the artwork by Armenia painter Guros will be opened at “Zvartnots” historical-cultural museum-reservation on December 25, the Service for the protection of historical environment...
10:35 24/12/2018Nikol Pashinyan congratulates Hovhannes Chekidjian on his 90th birth anniversaryActing Prime Minister Nikol Pashinyan has sent a congratulatory message on Armenian conductor, art director of the Armenian State Academic Choir Hovhannes Chekidjian’s 90th birth anniversary, the...
18:52 21/12/2018“The Miracle of New Year and Christmas” program held at the Cafesjian Center with Beeline’support“The Miracle of New Year and Christmas” program took place at the Cafesjian Center for the Arts (CCA) on December 21, with Beeline’s support.
14:30 21/12/2018Saroyan documentary to premiere at Fresno State on Jan. 25The Armenian Studies Program at Fresno State, in conjunction with the William Saroyan House Museum, is presenting the international premiere of “Lights!
17:03 20/12/2018Teryan Cultural center wins “Best costume of Caucasian nations” award at Ethno-Erato 2018 competitionTeryan Cultural Center participated in the High Fashion Eurasian contest Ethno-Erato 2018 of ethnic clothes held in Moscow on December 15-16.
13:42 20/12/2018Armenia’s Eduard Topchjan to conduct Moscow symphony orchestra’s concertThe artistic director and principal conductor of the Armenian National Philharmonic Orchestra, Eduard Topchjan will conduct a concert to be performed by the Moscow State Symphony Orchestra and...
20:24 19/12/2018Gabriel Gyurjian retrospective exhibition to open at National GalleryNational Gallery of Armenia will open Gabriel Gyurjian retrospective exhibition on December 21 dedicated to the125th birth anniversary of Armenian artist Gabriel Gyurjian who is among the founders of...
12:48 18/12/2018Parajanov exhibition poster displayed at Istanbul International airportPera Museum in Istanbul continues presenting for the first time in Turkey a selection of the works by renowned director Sergey Parajanov.
10:30 18/12/2018Armenia’s Oscar submission left out by the AcademyArmenian film “Spitak” was not included in the Oscars 2019 foreign-language feature shortlist. The list of shortlisted films is published on the Academy of Motion Picture Arts and Sciences website....
20:29 17/12/2018Beatles reunion: Paul McCartney performs Get Back with Ringo Starr and Ronnie WoodPaul McCartney performed his last live show of 2018 at The O2 Arena in London last night. The sold-out concert including a whole host of celebrities in the audience from actors Emma Thompson, Idris...