16:06 07/05/2022Ադրբեջանը կրկին կրակակոծել է ՀՀ քաղաքացիներին՝ կրկին Սոթք, կրկին վիրավորՈրևէ պաշտոնական հաղորդումներից շատ ավելի վաղ, Panorama.am-ը տեղեկացավ, որ թշնամական ԶՈՒ-ն հերթական անգամ խախտել է ՀՀ սահմանը, այս անգամ ևս կրակելով Գեղարքունիքի մարզի Սոթքի ոսկու հանքի աշխատավորների...
15:27 07/05/2022Ցուցահանդես Երևանի մետրոպոլիտենումՄայիսի 7-ին Կարեն Դեմիրճյանի անվան Երևանի մետրոպոլիտենի «Հանրապետության հրապարակ» կայարանում տեղի է ունեցել Հայաստանի ազգային պատկերասրահում բացված` «Հայկական իմպրեսիոնիզմ» ցուցահանդեսում ներկայացված...
14:14 07/05/2022ՆԱՏՕ-ն Ուկրաինայի հակամարտության կողմ չի դառնա. ՍտոլտենբերգՆԱՏՕ-ն ակտիվորեն աջակցում է Ուկրաինային, բայց չի դառնա հակամարտության կողմ, այս մասին հայտարարել է ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Յենս Ստոլտենբերգը, գրում է «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը։ «Մենք պետք է...
10:00 07/05/2022Չնայած Հայաստանում իմ բազմաթիվ այցերին, ես դեռ հայտնաբերում եմ մշակութային գոհարներ. Վալերի ԲուայեՀայաստանում է Ֆրանսիայի Սենատի Ֆրանսիա-Հայաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Ժիլբեր-Լյուկ Դըվինազի գլխավորած պատվիրակությանը: Ֆրանսիացի քացաքական գործիչ, պատգամավոր Վալերի Բուայեն գրում է, որ քաղաքական...
12:06 06/05/2022ԱԺ-ում քպ-ն «քննարկում է» տեղական ինքնակառավարումն էլ Փաշինյանին տալու հարցըԱզգային ժողովի պատգամավորների նախաձեռնությամբ այսօր ժամը 12:00-ին, ԱԺ նախագահի որոշմամբ գումարվել է Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ: Օրակարգում մեկ հարց է՝ «Տեղական ինքնակառավարման մասին» օրենքում...
09:45 06/05/2022Ազգային պատկերասրահում բացվում է «Հայկական իմպրեսիոնիզմ» ցուցահանդեսըԵրկար դադարից հետո վերաբացվում են Հայաստանի ազգային պատկերասրահի 2 հարկերն ամբողջությամբ: Վերաբացման մեկնարկը տրվում է նոր, գարնանային ցուցահանդեսով, որի շրջանակներում առաջին անգամ Հայաստանում...
21:13 05/05/2022Ժողովուրդ, պետք է կանգնեցնել Նիկոլին, քանի դուք չեք հագել սգի շորերը․ Զոհված զինծառայողի հարազատԱրցախյան 44-օրյա պատերազմում զոհված Ռուբեն Պողոսյանի հարազատը՝ Եղիշե Զաքունցը, ելույթ ունեցավ Ֆրանսիայի հրապարակում։ Իսկ մինչ ելույթը մեծ էկրանին ցուցադրվեց հերոսի մասին տեսաֆիլմ։ «Մենք օրինական...
17:12 05/05/2022Հադրութեցի անչափահաս Վիգենին կարմիր բերետները վնասվածքներ են հասցրել. ՓաստաբանԽոշտանգման և կողոպուտի վերաբերյալ ներկայացվել է հանցագործության մասին հաղորդում: Ոտքը առերևույթ կոտրված է։
15:19 05/05/2022Մյասնիկյան պողոտայից բերման են ենթարկվել Յուրի Խաչատուրովի որդուն և այլ քաղաքացիներիՄի խումբ քաղաքացիներ, այդ թվում Յուրի Խաչատուրովի որդի, 44-օրյա պատերազմի մասնակից Իգոր Խաչատուրովը, ինքնակազմակերպվել և անհնազանդության ակցիա են իրականացրել Մյասնիկյան պողոտայում՝ փակելով ճանապարհը։...
09:27 05/05/2022«Թուրք ասկյարները տանում են հայ երիտասարդներին». ոստիկանների գործողություններն՝ ըստ քաղաքացիներիՎաղ առավոտից մայրաքաղաքում սկսվել են անհնազանդության ակցիաները։ Քաղաքացիները փակել են մի շարք փողոցներ։ Մասնավորապես,քաղաքացիներն աղբամաններով փակել են Փափազյան-Քոչար խաչմերուկը։ Ակցիայի...
16:15 04/05/2022Իրանը բարեկամական երկիր է, բայց եթե բարեկամիդ հետ չես աշխատում՝ աշխատում է թշնամին. Վարդան ՈսկանյանՎերջին շրջանում Իրան-Ադրբեջան տրանսպորտային հաղորդակցության ուղիների շուրջ ակտիվացած գործընթացների և տարածաշրջանում ԻԻՀ-ի վարած քաղաքականության մասին Panorama.am-ը զորցեց իրանագետ Վարդան Ոսկանյանի...
15:58 04/05/2022Գեղամ Նազարյան. Սա Նիկոլ Փաշինյանի վախի դրսևորումն էԲա ասում եք, ժողովուրդը ձեր կողքին է։
15:43 04/05/2022ԱԺ շենքի մոտ ոստիկանական մեծաթիվ ուժեր են կենտրոնացվածԱզգային ժողովի շենքի մոտ ոստիկանական մեծաթիվ ուժեր են կենտրոնացված։ Ոստիկանները զինված են վահաններով, սաղավարտներով։ Հիշեցնենք, որ այսօր ժամը 16։30-ին կայանալու է ԱԺ-կառավարություն հարցուպատասխան,...
13:29 04/05/2022Հայաստանում թանկացումներ են. որքանով են բարձրացել առաջին անհրաժեշտության պարենային մթերքների գները2022թ. ապրիլին 2021թ. ապրիլի համեմատ հանրապետությունում արձանագրվել է սննդամթերքի և ոչ ալկոհոլային խմիչքի 14.3%, իսկ 2022թ. մարտի համեմատ՝ 4.0% գնաճ: ՀՀ վիճակագրական կոմիտեի հրապարակած տվյալների...
09:21 04/05/2022Դոլարի, ռուբլու, եվրոյի փոխարժեքն՝ այսօրՀՀ բանկերում այսօր՝ ժամը 09:15-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի միջին փոխարժեքը կազմում է 448.47 դրամ՝ մայիսի 2-ի համեմատ արժևորվելով 3.50 դրամով: Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը բանկերում...
20:48 03/05/2022Արցախի Հաթերք գյուղի բնակիչները երթ են կազմակերպել՝ ի աջակցություն Հայաստանում տեղի ունեցող բողոքի ակցիաներիՖեյսբուքյան օգտատեր Տաթև Արցախը ֆեյսբուքյան իր էջում գրառում է կատարել՝ տեղեկացնելով․ «Արցախի Հաթերք գյուղի բնակիչները ի աջակցություն Հայաստանում տեղի ունեցող բողոքի ակցիաների երթ են կազմակերպել , եւ...
08:50 03/05/2022Երկրորդ գիշերը Ֆրանսիայի հրապարակում. անհնազանդության ակցիաները շարունակվում ենԱրդեն երրորդ օրն է ընդդիմադիր ուժերի ներկայացուցիչները, քաղաքացիները լուսացնում են Ֆրանիսայի հրապարակում։ Ընդդիմադիր գործիչները հայտարարում են, որ սա իրենց պայքարի վճռական փուլն է և պետք է հասնեն...
20:26 02/05/2022Ինչու են դա ընդունելի համարում մարդիկ, ովքեր տարիներ շարունակ դրան դեմ են եղելԱդրբեջանագետ Անժելա Էլիբեգովան գրում է․ «Ես չեմ ասում, իմ կամ ոստիկանության խոշտանգումներից տուժող էրեխեքի հանդեպ էմպատիա դրսևորեք, բայց գոնե էդ երկակի ստանդարտները թարգեք էլի։ Ես ազնվորեն չգիտեմ,...
17:30 02/05/2022«ժովովրդի ընտրյալները» եռակցում են խորացող անջրպետըՆիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով բողոքի ակցիաների ֆոնին զոդել են խորհրդարանի դարպասները։

11:40 03/12/202003.12.2020. За сутки в Армении подтверждено 1277 новых случаев заражения коронавирусомСогласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 1277 новых случая заражения коронавирусом...
12:32 02/12/2020Гематологический центр: Многим солдатам на этапе восстановления нужна кровь“Гематологический центр имени профессора Р.О. Еоляна” АОЗТ Mинистерства здравоохранения Республики Армения нуждается в поддержке. «Дорогие соотечественники, мы снова надеемся на вашу поддержку. Для...
11:45 02/12/202002.12.2020. За сутки в Армении подтверждено 1264 новых случая заражения коронавирусомСогласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 1264 новых случая заражения коронавирусом...
15:39 01/12/2020Грант Мелик-Шахназарян: Никол не может найти людей, с которыми мог бы работатьПолитолог Грант Мелик-Шахназарян пишет: «Уже длительное время у министра обороны РА нет заместителей.
14:13 30/11/2020Мусинян: Левон Тер-Петросян считает бессмысленным ссылаться на душевные переживания приведшего народ к катастрофе бичаПресс-секретарь возглавляемой первым президентом Армении Левоном Тер-Петросяном партии "Армянский национальный конгресс" Арман Мусинян пишет: «В ответ на запросы журналистов о том, чтобы Левон...
11:33 30/11/202030.11.2020. За сутки в Армении подтверждено 356 новых случаев заражения коронавирусомСогласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 356 новых случаев заражения коронавирусом...
21:23 28/11/2020Актер Микаел Погосян: Власть в агонии, они не в состоянии принять какое-либо серьезное решение«Власть в агонии, они не в состоянии принять какое-либо серьезное решение. Я переживаю глубокое разочарование, потому что в свое время верил в нее, а сегодня я просто чувствую себя побежденным», –...
20:19 28/11/2020Омбудсмен Армении: Вопрос о возвращении военнопленных и обмене телами погибших требует безотлагательного решенияЗащитник прав человека (омбудсмен) Армении АрманТатоян 27 ноября провел рабочую беседу с заместителем регионального директора Human Rights Watch по Европе и Центральной Азии Таней Локшиной.
20:10 28/11/2020Армен Ашотян: Мы должны научиться жить с болью, с созидательной больюЗампредседателя Республиканской партии Армении (РПА) Армен Ашотян на своей странице в социальной сети Facebook написал: «После национальной катастрофы 9 ноября на свете нет, наверное, ни единого...
11:56 28/11/202028.11.2020. За сутки в Армении подтверждено 1248 новых случаев заражения коронавирусомСогласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 1248 новых случаев заражения...
19:18 27/11/2020Мовсес Акопян: У Никола Пашиняна психические расстройства, он болен, не представляет, что такое армия, что такое войнаУ премьер-министра Армении Никола Пашиняна психические расстройства, он не представляет, что такое армия, что такое война, когда и что произошло.
14:47 27/11/2020Сельская община Тех осталась без пастбищ, 70% поголовья скота было проданоПосле сдачи врагу территорий от Арцаха, 6 из 7 сельских населенных пунктов укрупненной общины Тех Сюникской области стали приграничными.
13:02 27/11/2020Экономист: Под угрозой деятельность четвертого крупного налогоплательщика АрменииЭкономист Сурен Парсян на своей странице в соцсети Facebook пишет: «Даже после стольких потерь, по меньшей мере, странно видеть беспечность действующих властей Армении и их беспрерывные попытки...
11:25 27/11/202027.11.2020. За сутки в Армении подтверждено 1476 новых случаев заражения коронавирусомСогласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 1476 новых случаев заражения...
11:31 26/11/202026.11.2020. За сутки в Армении подтверждено 1785 новых случаев заражения коронавирусомСогласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 1785 новых случаев заражения...
12:06 25/11/202025.11.2020. За сутки в Армении подтверждено 1563 новых случая заражения коронавирусомСогласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 1563 новых случая заражения коронавирусом...
10:30 25/11/2020Азербайджану Карвачар сдали 25 ноября – в день, когда родился освободивший его Монте Мелконян«Если потеряем Арцах, то закроем последнюю страницу армянской истории», – эти слова Монте «Аво» Мелконяна – героя Карабахской освободительной войны – звучали как отрезвляющий призыв для бойцов, всего...
19:05 24/11/2020«Рома» продлит контракт с армянским полузащитником Генрихом Мхитаряном до конца следующего сезонаИтальянская «Рома» намерена продлить контракт с армянским полузащитником Генрихом Мхитаряном, пишет La Gazzetta Dello Sport.
18:20 24/11/2020Ваграм Миракян: Указано название 121 общины, но в реальности Азербайджану отходит 181 село и городПредприниматель Ваграм Миракян на своей странице в социальной сети Facebook пишет: «21 ноября было издано решение правительства, в котором был приведен список оккупированных Азербайджаном или...
11:34 24/11/202024.11.2020. За сутки в Армении подтверждено 813 новых случаев заражения коронавирусомСогласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 813 новых случаев заражения коронавирусом...