16:06 07/05/2022Ադրբեջանը կրկին կրակակոծել է ՀՀ քաղաքացիներին՝ կրկին Սոթք, կրկին վիրավորՈրևէ պաշտոնական հաղորդումներից շատ ավելի վաղ, Panorama.am-ը տեղեկացավ, որ թշնամական ԶՈՒ-ն հերթական անգամ խախտել է ՀՀ սահմանը, այս անգամ ևս կրակելով Գեղարքունիքի մարզի Սոթքի ոսկու հանքի աշխատավորների...
15:27 07/05/2022Ցուցահանդես Երևանի մետրոպոլիտենումՄայիսի 7-ին Կարեն Դեմիրճյանի անվան Երևանի մետրոպոլիտենի «Հանրապետության հրապարակ» կայարանում տեղի է ունեցել Հայաստանի ազգային պատկերասրահում բացված` «Հայկական իմպրեսիոնիզմ» ցուցահանդեսում ներկայացված...
14:14 07/05/2022ՆԱՏՕ-ն Ուկրաինայի հակամարտության կողմ չի դառնա. ՍտոլտենբերգՆԱՏՕ-ն ակտիվորեն աջակցում է Ուկրաինային, բայց չի դառնա հակամարտության կողմ, այս մասին հայտարարել է ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Յենս Ստոլտենբերգը, գրում է «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը։ «Մենք պետք է...
10:00 07/05/2022Չնայած Հայաստանում իմ բազմաթիվ այցերին, ես դեռ հայտնաբերում եմ մշակութային գոհարներ. Վալերի ԲուայեՀայաստանում է Ֆրանսիայի Սենատի Ֆրանսիա-Հայաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Ժիլբեր-Լյուկ Դըվինազի գլխավորած պատվիրակությանը: Ֆրանսիացի քացաքական գործիչ, պատգամավոր Վալերի Բուայեն գրում է, որ քաղաքական...
12:06 06/05/2022ԱԺ-ում քպ-ն «քննարկում է» տեղական ինքնակառավարումն էլ Փաշինյանին տալու հարցըԱզգային ժողովի պատգամավորների նախաձեռնությամբ այսօր ժամը 12:00-ին, ԱԺ նախագահի որոշմամբ գումարվել է Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ: Օրակարգում մեկ հարց է՝ «Տեղական ինքնակառավարման մասին» օրենքում...
09:45 06/05/2022Ազգային պատկերասրահում բացվում է «Հայկական իմպրեսիոնիզմ» ցուցահանդեսըԵրկար դադարից հետո վերաբացվում են Հայաստանի ազգային պատկերասրահի 2 հարկերն ամբողջությամբ: Վերաբացման մեկնարկը տրվում է նոր, գարնանային ցուցահանդեսով, որի շրջանակներում առաջին անգամ Հայաստանում...
21:13 05/05/2022Ժողովուրդ, պետք է կանգնեցնել Նիկոլին, քանի դուք չեք հագել սգի շորերը․ Զոհված զինծառայողի հարազատԱրցախյան 44-օրյա պատերազմում զոհված Ռուբեն Պողոսյանի հարազատը՝ Եղիշե Զաքունցը, ելույթ ունեցավ Ֆրանսիայի հրապարակում։ Իսկ մինչ ելույթը մեծ էկրանին ցուցադրվեց հերոսի մասին տեսաֆիլմ։ «Մենք օրինական...
17:12 05/05/2022Հադրութեցի անչափահաս Վիգենին կարմիր բերետները վնասվածքներ են հասցրել. ՓաստաբանԽոշտանգման և կողոպուտի վերաբերյալ ներկայացվել է հանցագործության մասին հաղորդում: Ոտքը առերևույթ կոտրված է։
15:19 05/05/2022Մյասնիկյան պողոտայից բերման են ենթարկվել Յուրի Խաչատուրովի որդուն և այլ քաղաքացիներիՄի խումբ քաղաքացիներ, այդ թվում Յուրի Խաչատուրովի որդի, 44-օրյա պատերազմի մասնակից Իգոր Խաչատուրովը, ինքնակազմակերպվել և անհնազանդության ակցիա են իրականացրել Մյասնիկյան պողոտայում՝ փակելով ճանապարհը։...
09:27 05/05/2022«Թուրք ասկյարները տանում են հայ երիտասարդներին». ոստիկանների գործողություններն՝ ըստ քաղաքացիներիՎաղ առավոտից մայրաքաղաքում սկսվել են անհնազանդության ակցիաները։ Քաղաքացիները փակել են մի շարք փողոցներ։ Մասնավորապես,քաղաքացիներն աղբամաններով փակել են Փափազյան-Քոչար խաչմերուկը։ Ակցիայի...
16:15 04/05/2022Իրանը բարեկամական երկիր է, բայց եթե բարեկամիդ հետ չես աշխատում՝ աշխատում է թշնամին. Վարդան ՈսկանյանՎերջին շրջանում Իրան-Ադրբեջան տրանսպորտային հաղորդակցության ուղիների շուրջ ակտիվացած գործընթացների և տարածաշրջանում ԻԻՀ-ի վարած քաղաքականության մասին Panorama.am-ը զորցեց իրանագետ Վարդան Ոսկանյանի...
15:58 04/05/2022Գեղամ Նազարյան. Սա Նիկոլ Փաշինյանի վախի դրսևորումն էԲա ասում եք, ժողովուրդը ձեր կողքին է։
15:43 04/05/2022ԱԺ շենքի մոտ ոստիկանական մեծաթիվ ուժեր են կենտրոնացվածԱզգային ժողովի շենքի մոտ ոստիկանական մեծաթիվ ուժեր են կենտրոնացված։ Ոստիկանները զինված են վահաններով, սաղավարտներով։ Հիշեցնենք, որ այսօր ժամը 16։30-ին կայանալու է ԱԺ-կառավարություն հարցուպատասխան,...
13:29 04/05/2022Հայաստանում թանկացումներ են. որքանով են բարձրացել առաջին անհրաժեշտության պարենային մթերքների գները2022թ. ապրիլին 2021թ. ապրիլի համեմատ հանրապետությունում արձանագրվել է սննդամթերքի և ոչ ալկոհոլային խմիչքի 14.3%, իսկ 2022թ. մարտի համեմատ՝ 4.0% գնաճ: ՀՀ վիճակագրական կոմիտեի հրապարակած տվյալների...
09:21 04/05/2022Դոլարի, ռուբլու, եվրոյի փոխարժեքն՝ այսօրՀՀ բանկերում այսօր՝ ժամը 09:15-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի միջին փոխարժեքը կազմում է 448.47 դրամ՝ մայիսի 2-ի համեմատ արժևորվելով 3.50 դրամով: Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը բանկերում...
20:48 03/05/2022Արցախի Հաթերք գյուղի բնակիչները երթ են կազմակերպել՝ ի աջակցություն Հայաստանում տեղի ունեցող բողոքի ակցիաներիՖեյսբուքյան օգտատեր Տաթև Արցախը ֆեյսբուքյան իր էջում գրառում է կատարել՝ տեղեկացնելով․ «Արցախի Հաթերք գյուղի բնակիչները ի աջակցություն Հայաստանում տեղի ունեցող բողոքի ակցիաների երթ են կազմակերպել , եւ...
08:50 03/05/2022Երկրորդ գիշերը Ֆրանսիայի հրապարակում. անհնազանդության ակցիաները շարունակվում ենԱրդեն երրորդ օրն է ընդդիմադիր ուժերի ներկայացուցիչները, քաղաքացիները լուսացնում են Ֆրանիսայի հրապարակում։ Ընդդիմադիր գործիչները հայտարարում են, որ սա իրենց պայքարի վճռական փուլն է և պետք է հասնեն...
20:26 02/05/2022Ինչու են դա ընդունելի համարում մարդիկ, ովքեր տարիներ շարունակ դրան դեմ են եղելԱդրբեջանագետ Անժելա Էլիբեգովան գրում է․ «Ես չեմ ասում, իմ կամ ոստիկանության խոշտանգումներից տուժող էրեխեքի հանդեպ էմպատիա դրսևորեք, բայց գոնե էդ երկակի ստանդարտները թարգեք էլի։ Ես ազնվորեն չգիտեմ,...
17:30 02/05/2022«ժովովրդի ընտրյալները» եռակցում են խորացող անջրպետըՆիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով բողոքի ակցիաների ֆոնին զոդել են խորհրդարանի դարպասները։

11:16 20/07/2020Confirmed coronavirus cases in Armenia reach 34,981 on July 20Armenia has confirmed 104 new coronavirus infections in a 24-hour period, bringing the national tally to 34,981 as of 11 a.m.
10:12 20/07/2020Winners of Viktor Ambartsumian International Science Prize 2020 revealedViktor Ambartsumian International Science Prize 2020 is awarded to Alexander Szalay, Isabelle Baraffe and Adam Burrows, Byurakan Observatory reports.
13:02 18/07/2020Another 15 coronavirus patients died in Armenia in past 24 hours - July 18 updatesArmenia has confirmed 461 new coronavirus infections in a 24-hour period, bringing the national tally to 34,462 as of 11 a.m.
11:46 18/07/2020European Ombudsman Institute: Azerbaijani threats undermine the international human rights systemThe Secretary General of the European Ombudsman Institute Mr. Josef Siegele has expressed concerns over the violence towards civilian settlements along the Armenia-Azerbaijan border. As Armenia’s...
11:44 18/07/2020Artsakh Defense Army shots down Azerbaijani Orbiter 3 droneOn July 18, at 06:38 the the air defense units of the Artsakh Defense Army shot down Azerbaijani Orbiter 3 drone on a surveillance mission in the north-eastern direction, the Artsakh Defense Army...
10:18 18/07/2020Defense Ministry reports relative calm on Armenian-Azerbaijani border at nightSince last night, the Armenian-Azerbaijani state border has remained relatively calm, Spokeswoman at the Ministry of Defense of Armenia Shushan Stepanyan reported.
11:51 17/07/2020Confirmed coronavirus cases in Armenia hit 34,001 on July 17Armenia has confirmed 442 new coronavirus infections in a 24-hour period, bringing the national tally to 34,001 as of 11 a.m.
19:27 16/07/2020Aygepar kindergarten damaged in Azerbaijani shelling to be renovated through Yerevan municipality meansThe kindergarten in Augebar border village that was damaged in Azerbaijani artillery fire on Thursday, will be renovated through means from Yerevan municipality.
14:40 16/07/2020Defense Ministry: Armenia ready to allow retrieval of killed, injured Azerbaijani soldiersIn case the Azerbaijani Armed Forces stop the fire and create favorable conditions, the Armenian side is ready to permit the recovery and retrieval of the killed and injured Azerbaijani servicemen...
12:25 16/07/2020Armenia releases footage of Azerbaijani attack on Aygepar villageSpokeswoman for the Armenian Defense Ministry Shushan Stepanyan has released a video and photos of the Azerbaijani attack on the border village of Aygepar on Thursday.
11:32 16/07/2020Armenia’s coronavirus cases climb to 33,559 on July 16Armenia has confirmed 554 new coronavirus infections in a 24-hour period, bringing the national tally to 33,559 as of 11 a.m.
11:30 15/07/2020Armenia’s coronavirus case tally tops 33,000 on July 15Armenia has confirmed 515 new coronavirus infections in a 24-hour period, bringing the national tally to 33,005 as of 11 a.m.
15:09 14/07/2020Armenian analyst: Reports on Azerbaijani general’s death confirmedThe Azerbaijani Defense Ministry has, in fact, confirmed reports suggesting a general of the Azerbaijani army has been killed in the fighting on the Armenian-Azerbaijani border, the Artsakh...
14:03 14/07/2020Armenian troops destroy Azerbaijani military outposts that shelled civilian settlementsUnits of the Armenian Armed Forces have destroyed Azerbaijani military outposts that shelled border civilian settlements in Armenia's Tavush Province.
12:09 14/07/2020UN urges immediate end to fighting on Armenia-Azerbaijan borderStéphane Dujarric, the spokesman for Secretary-General of the United Nations António Guterres, on Monday issued a statement on exchanges of fire along the Armenia-Azerbaijan border.
11:48 14/07/2020Azerbaijani combat drone targets civilian infrastructure in Armenian border town – spoxAzerbaijani forces have targeted the civilian infrastructure of the border town of Berd in Armenia's Tavush Province with a combat UAV, Defense Ministry spokeswoman Shushan Stepanyan said on Facebook.
11:36 14/07/2020Armenia reports 339 new coronavirus cases, tally reaches 32,490Armenia has confirmed 339 new coronavirus infections in a 24-hour period, bringing the national tally to 32,490 as of 11 a.m.
13:57 13/07/2020Situation on Artsakh-Azerbaijan contact line relatively calm – Defense MinistryThe operational situation along the Artsakh-Azerbaijani line of contact remains relatively calm despite the escalation in the direction of Tavush Province on the Armenian-Azerbaijani border on...
13:35 13/07/2020Armenia extends coronavirus state of emergency for fourth timeThe Armenian government on Monday approved a decision to extend the coronavirus state of emergency for a fourth time until August 12.