18:18 05/10/2020Այն տպավորությունն էր, որ գեղեցիկ ցուցանակով բեմադրած լուսանկար է. Ռազմական փորձագետ«Ռազմինֆո» կայքի համակարգող Կարեն Վրթանեսյանն անդրադառնալով Ադրբեջանի նախագահի խորհրդական Հիքմեդ Հաջիևի տարածած լուսանկարին՝ նշեց, որ դրա հրապարակումից հետո սոցիալական ցանցերում նույնիսկ ոչ հայ մի...
13:41 05/10/2020Քաղաքագետ. Հանգուցալուծումը, կարծում եմ, մոտ էՔաղաքագետ Ալեն Ղևոնդյանը գրում է. «Պետք է գիտակցել, որ պատերազմում տարբեր կոչերի ու միջնորդական առաքելությունների տեսքով ներգրավված, սակայն բուն ռազմական գործողություններին չմասնակցող...
13:28 05/10/2020Թշնամուն ջախջախելու մեր ջանքերն անկասկած պսակվելու են հաջողությամբ. Արայիկ ՀարությունյանԱրցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյւանն այսօր վաղ առավոտյան եղել է առաջնագծի հարավային թևում։ «Սիրելի ՛ հայրենակիցներ, Վաղ առավոտյան եղել եմ առաջնագծի հարավային թևում: Տեղում ծանոթացել...
09:18 05/10/2020Ադրբեջանական կողմի յուրաքանչյուր սադրանք կստանա համարժեք պատասխան ՀՀ կողմից. ՀՀ ԱԳՆՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունը հայտարարություն է տարածել Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարության կողմից տարածվող կեղծ տեղեկատվության վերաբերյալ
19:21 04/10/2020Ես տեղի ունեցածը համարում եմ ահաբեկչական հարձակում. Փաշինյանը՝ Էրդողանի հետ բանակցելու հարցին պատասխան«Գիտեք, ես Ձեր հարցի գնահատականները կթողնեմ առանց մեկնաբանության, որովհետև ամենատարբեր իրադարձությունները տարբեր կողմերից, տարբեր երկրներից և տարբեր տեսանկյուններից տարբեր կերպ են երևում»,-այս մասին...
17:00 04/10/2020Ֆրանսուա Օլանդը՝ «Հանուն Արցախում խաղաղության հավաքին»․ Այս պատերազմը սանձազերծել է Ադրբեջանը՝ Թուրքիայի աջակցությամբՄինչև ե՞րբ է Թուրքիան իրականացնելու իր միջամտությունները։ Այսօր Հայաստանն է՝ Լեռնային Ղարաբաղը, վաղը կարող է լինել Բալկանները, եթե մենք ոչինչ չանենք։
11:18 04/10/2020Ստեփանակերտին և Արցախի մյուս բնակավայրերին հարվածներ հասցնելը չէր կարող անհետևանք մնալ. Տիգրան Աբրահամյան«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Ստեփանակերտին և Արցախի մյուս բնակավայրերին հարվածներ հասցնելը չէր կարող անհետևանք մնալ։ Այս իրադրության պայմաններում, Ադրբեջանի...
23:29 03/10/2020Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեն հսկայական անելիք ունի. Տիգրան Աբրահամյան«Պատերազմը գոնե ժամանակավոր պետք է կանգնեցնել՝ հասկանալ, թե ի՞նչ է կատարվում թեժ հատվածներում»,- այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է «Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը։...
13:00 03/10/2020Տիգրան Աբրահամյան. Այնպես որ անակնկալներ չեն եղել«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը, որ այս պահին Արցախում է, գրել է. «Այն, որ թշնամին թիրախավորում է խաղաղ բնակավայրերը, այդ թվում՝ մայրաքաղաք Ստեփանակերտը, դա դեռ չի նշանակում...
12:36 03/10/2020Ադրբեջանը խախտում է պատերազմի բոլոր գրված և չգրված օրենքները. ՊԲ ներկայացուցիչԱյս պահին մարտական գործողություններ են ընթանում ռազմաճակատի ամբողջ երկարությամբ։ Մարտական գործողությունները հատկապես ինտենսիվ են հյուսիսային և հարավային ուղղություններով
07:35 03/10/2020Արցախի նախագահ. Կոչ եմ անում բոլորիդ՝ անհապաղ ոտքի կանգնելԱրցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն ուղերձով դիմել է գերենալներին, սպաներին, սերժանտներին, զինվորներին, զինակից ընկերներին ու կամավորներին.
21:39 02/10/2020Ի՞նչ անել և որտեղ պատսպարվել «օդային տագնապ» ազդանշանի ժամանակ«Թեև այս պահին անհրաժեշտություն չկա, սակայն հարկ եմ համարում հիշեցնել՝ ինչ է պետք անել քաղպաշտպանության ազդանշանների՝ «օդային տագնապ»-ի, «օդային ուշադրություն բոլորին»-ի դեպքում»,- այսօր հրավիրված...
21:11 02/10/2020Հակառակորդն ունի 540 զոհ, կորցրել է 6 ինքնաթիռ և 3 ուղղաթիռ. Արծրուն Հովհաննիսյան«Մեր զորքերն ուղղակի փայլուն են աշխատում»։
17:18 02/10/2020Ի՞նչ պետք է անել «օդային տագնապ» կամ «ուշադրություն բոլորին» ազդանշանների դեպքումԱրտակարգ իրավիճակների նախարարությունն ուսուցողական ձեռնարկ է հրապարակել, որում նշված է՝ բնակչության նախազգուշացման համար կիրառվում են հետևյալ ազդարարման ազդանշանները` «Օդային տագնապ», «Ուշադրություն...
15:33 02/10/2020ԵՄ-ն 500 հազար եվրոյի շտապ մարդասիրական օգնություն է ցուցաբերում ԼՂ հակամարտությունից տուժած խաղաղ բնակիչներինԼեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտում մարտերի բռնկումից հետո ԵՄ-ն հայտարարում է շտապ մարդասիրական օգնություն հատկացնելու մասին՝ հակամարտության արդյունքում տուժած խաղաղ բնակչությանը՝ շփման գծի երկու...
10:33 02/10/2020ՊԲ հրամանատարի տեղակալ. Զոհվել են պաշտպանության բանակի 54 մարտիկներ«Երեկ ինտենսիվ մարտեր են ընթացել ամբողջ ռազմաճակատով։ Հակառակորդը շարունակել է գրոհել ՊԲ մարտակարգերը՝ կիրառելով ինքնաթիռներ, ուղղաթիռներ, ծանր ականանետներ, հրթիռահրետանային ողջ զինանոցը՝...
18:44 01/10/2020Զախարովան խոսել է վարձկաններին ԼՂ հակամարտության գոտի ուղարկելու մասին«Սոցցանցերում սպանված վարձկանների ցուցակներ, համապատասխան լուսանկարներ և տեսանյութեր են հրապարակվում, որոնցում նշվում է նրանց պատկանելիությունը սիրիական որևէ զորամիավորմանը: Այս ամենը ապացույցն է...
17:51 01/10/2020Ադրբեջանի նախահարձակ գործողությունները ստանալու են կործանարար հարվածներ և այդ գործընթացն արդեն սկսվել է. ՏոնոյանՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է ՀՀ-ում Ֆրանսիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Ջոնաթան Լաքոտին:
22:36 30/09/2020Ունենք 18 տարեկան երիտասարդ, որն արդեն հասցրել է խոցել հակառակորդի 9 զրահատեխնիկա«Դիրքերի շոշափելի փոփոխություն տեղի չեն ունեցել։ Լայնածավալ մարտական գորոծողություններ են ընթացել նույն տարածքներում՝ հիմնականում Օմարում, Մռավի լեռնաշղթայում, հյուսիսային թևում, ոչ ակտիվ արևելյան...
18:18 30/09/2020Թուրքիան ինքն էլ այլևս չի վստահում Ադրբեջանի զինված ուժերին. Թևան Պողոսյան«Բանակցային գործընթաց այսօր չկա և, երևի թե, շատ երկար դեռ հնարավոր չի լինելու վերադառնալ բանակցային սեղանի շուրջ»,-Արցախի տեղեկատվական կենտրոնում տեղի է ունեցող ասուլիսում հայտարարեց ՄԶՄԿ նախագահ...

14:20 30/03/2018Никакой отставки: премьер Грузии Георгий Квирикашвили посоветовал оппонентам отдохнуть и хорошо выспатьсяВ двух словах хочу сказать ко вниманию тех людей, которые как вороны летают над 11 этажом администрации правительства и установили таймеры для отставки премьера Квирикашвили, указал он.
13:13 29/03/2018Россия начнет поставки оружия Армении по новому оборонному кредиту в этом годуОб этом заявил журналистам в четверг в ходе выставки ArmHiTech-2018 заместитель директора Федеральной службы по военно-техническому сотрудничеству Владимир Дрожжов.
16:01 26/03/2018Разлад внутри оппозиционного Блока «Елк»: партия «Светлая Армения» против методов Никола Пашиняна, но мешать не станет«Несмотря на то, что мы полностью доверяем нашим коллегам по данному вопросу, однако мы пока не верим в то, что можно что-либо изменить путем уличных акций протеста», – отметил депутат.
18:31 24/03/2018Экс-глава Минздрава Армении А. Мкртчян поддержал инициативу Алтуняна: Чем жестче штрафы за курение, тем лучше!По словам А. Мкртчяна, прежде следует поставить на чашу весов проблему здоровья населения и бизнес.
20:28 22/03/2018Эксперт: Армен Саркисян озвучивает желания, которые не войдут в полномочия нового президента АрменииАрмен Саркисян в ходе проведенных встреч многократно озвучивал желания, которые, по крайней мере по Конституции РА, не входят в его будущие полномочия.
15:28 13/03/2018Тренер сборной Армении: Лучше дать возможность молодым стрелкам, чем застоявшимся спортсменамЭтот год для стрелков насыщенный и важный: чемпионат мира, предстоящие в Буэнос-Айресе юношеские олимпийские игры…
15:10 12/03/2018Министр Жирайр Мирзоян: В земельном кодексе планируются поправки для наших соотечественников, не имеющих гражданства АрцахаПо словам Мирзояна, право на приватизацию земли планируется предоставить и тем гражданам Арцаха, которые основали сады производственного назначения на арендованных землях.
13:41 07/03/2018Как оценивает Москва действия Еревана и Анкары в контексте аннулирования Цюрихских протоколов? Ответила Мария ЗахароваМы исходим из важности нормализации отношений между этими странами – в интересах этих же двух стран. Со своей стороны всегда делали все для достижения именно этой цели, сказала она.
14:28 06/03/2018Депутат НС Армении Д.Манукян: Серж Саргсян – человек, прошедший войнуВ ответ на вопрос, согласен ли он с озвучиваемым представителями РПА мнением, что действующий президент Армении Серж Саргсян – незаменимый деятель.
16:00 03/03/2018«Речь идет о пропаганде»: депутат А. Зоидзе о возможности запрета в Грузии российских телеканалов по примеру МолдовыЭксперты говорят, что надо лучше преподносить альтернативную информацию на местном уровне.
16:47 02/03/2018Как Россия будет выстраивать отношения с новым президентом Армении Арменом Саркисяном? Ответила ЗахароваМария Захарова на традиционном брифинге в пятницу ответила на вопрос, как РФ намерена выстраивать отношения с избранным сегодня на пост 4-го президента Арменом Саркисяном.
17:01 01/03/2018Армяно-турецкие протоколы аннулированы: подтвердил пресс-секретарь президента АрменииНемногим ранее были аннулированы подписанные 10 октября 2009 года в Цюрихе армяно-турецкие протоколы.
15:58 28/02/2018Вице-спикер НС Армении Э.Шармазанов: Значит, фракция «Елк» перед серьезным кризисомШармазанов указал также, что Никол Пашинян не является членом Счетной комиссии, посему не может сказать, как все было.
10:41 22/02/2018Глава МИД Армении Э.Налбандян: Турция упустила исторический шанс примиренияПочти через 30 лет после падения Берлинской стены Турция продолжает держать свои границы с Арменией закрытыми.
13:32 17/02/2018«Сделал все, что мог»: армянский лыжник Микаел Микаелян прокомментировал свое выступление на Олимпиаде в ПхенчханеПосле финиша Микаел Микаелян сказал: «Олимпийское состязание дало мне необходимый опыт, который я, естественно, использую во время своих будущих выступлений».
13:32 16/02/2018«Юмор – дело серьезное»: Евгений Петросян о выборах президента России, Путине и отношении к молодой публикеПеред выборами президента России комик пробует себя в новом амплуа – доверенного лица кандидата на пост президента, самовыдвиженца Владимира Путина.
10:53 12/02/2018Известный боксер Артур Абрахам: После длительной паузы вновь выйду на ринг, поединок состоится 28 апреляПри этом 38-летний Абрахам уже думает о завершении карьеры профессионального боксера.
14:14 10/02/2018Букмекеры назвали сборные с самыми высокими шансами выиграть медальный зачет Олимпиады-2018 в ПхенчханеЗа 2,3 принимают ставки на то, что в командном зачете победит сборная Германии. Четыре года назад немцы стали шестыми, завоевав 19 медалей (восемь из них – золотых).
14:33 08/02/2018Замглавы МИД Армении: Азербайджан – не та страна, для которой выборы представляют важностьШ.Кочарян указал, что результаты выборов в Азербайджане всегда предопределены. «Общеизвестно, как в этой стране организовываются выборы.
14:23 07/02/2018Боксер Вахтанг Дарчинян рассказал, что вынудило его после длительной паузы вновь выйти на рингВ начале 2017 года я уже завершил карьеру, хотя и не объявлял об этом. Однако затем получил из России предложение на бой с Евгением Градовичем, отметил он.