18:18 05/10/2020Այն տպավորությունն էր, որ գեղեցիկ ցուցանակով բեմադրած լուսանկար է. Ռազմական փորձագետ«Ռազմինֆո» կայքի համակարգող Կարեն Վրթանեսյանն անդրադառնալով Ադրբեջանի նախագահի խորհրդական Հիքմեդ Հաջիևի տարածած լուսանկարին՝ նշեց, որ դրա հրապարակումից հետո սոցիալական ցանցերում նույնիսկ ոչ հայ մի...
13:41 05/10/2020Քաղաքագետ. Հանգուցալուծումը, կարծում եմ, մոտ էՔաղաքագետ Ալեն Ղևոնդյանը գրում է. «Պետք է գիտակցել, որ պատերազմում տարբեր կոչերի ու միջնորդական առաքելությունների տեսքով ներգրավված, սակայն բուն ռազմական գործողություններին չմասնակցող...
13:28 05/10/2020Թշնամուն ջախջախելու մեր ջանքերն անկասկած պսակվելու են հաջողությամբ. Արայիկ ՀարությունյանԱրցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյւանն այսօր վաղ առավոտյան եղել է առաջնագծի հարավային թևում։ «Սիրելի ՛ հայրենակիցներ, Վաղ առավոտյան եղել եմ առաջնագծի հարավային թևում: Տեղում ծանոթացել...
09:18 05/10/2020Ադրբեջանական կողմի յուրաքանչյուր սադրանք կստանա համարժեք պատասխան ՀՀ կողմից. ՀՀ ԱԳՆՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունը հայտարարություն է տարածել Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարության կողմից տարածվող կեղծ տեղեկատվության վերաբերյալ
19:21 04/10/2020Ես տեղի ունեցածը համարում եմ ահաբեկչական հարձակում. Փաշինյանը՝ Էրդողանի հետ բանակցելու հարցին պատասխան«Գիտեք, ես Ձեր հարցի գնահատականները կթողնեմ առանց մեկնաբանության, որովհետև ամենատարբեր իրադարձությունները տարբեր կողմերից, տարբեր երկրներից և տարբեր տեսանկյուններից տարբեր կերպ են երևում»,-այս մասին...
17:00 04/10/2020Ֆրանսուա Օլանդը՝ «Հանուն Արցախում խաղաղության հավաքին»․ Այս պատերազմը սանձազերծել է Ադրբեջանը՝ Թուրքիայի աջակցությամբՄինչև ե՞րբ է Թուրքիան իրականացնելու իր միջամտությունները։ Այսօր Հայաստանն է՝ Լեռնային Ղարաբաղը, վաղը կարող է լինել Բալկանները, եթե մենք ոչինչ չանենք։
11:18 04/10/2020Ստեփանակերտին և Արցախի մյուս բնակավայրերին հարվածներ հասցնելը չէր կարող անհետևանք մնալ. Տիգրան Աբրահամյան«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Ստեփանակերտին և Արցախի մյուս բնակավայրերին հարվածներ հասցնելը չէր կարող անհետևանք մնալ։ Այս իրադրության պայմաններում, Ադրբեջանի...
23:29 03/10/2020Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեն հսկայական անելիք ունի. Տիգրան Աբրահամյան«Պատերազմը գոնե ժամանակավոր պետք է կանգնեցնել՝ հասկանալ, թե ի՞նչ է կատարվում թեժ հատվածներում»,- այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է «Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը։...
13:00 03/10/2020Տիգրան Աբրահամյան. Այնպես որ անակնկալներ չեն եղել«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը, որ այս պահին Արցախում է, գրել է. «Այն, որ թշնամին թիրախավորում է խաղաղ բնակավայրերը, այդ թվում՝ մայրաքաղաք Ստեփանակերտը, դա դեռ չի նշանակում...
12:36 03/10/2020Ադրբեջանը խախտում է պատերազմի բոլոր գրված և չգրված օրենքները. ՊԲ ներկայացուցիչԱյս պահին մարտական գործողություններ են ընթանում ռազմաճակատի ամբողջ երկարությամբ։ Մարտական գործողությունները հատկապես ինտենսիվ են հյուսիսային և հարավային ուղղություններով
07:35 03/10/2020Արցախի նախագահ. Կոչ եմ անում բոլորիդ՝ անհապաղ ոտքի կանգնելԱրցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն ուղերձով դիմել է գերենալներին, սպաներին, սերժանտներին, զինվորներին, զինակից ընկերներին ու կամավորներին.
21:39 02/10/2020Ի՞նչ անել և որտեղ պատսպարվել «օդային տագնապ» ազդանշանի ժամանակ«Թեև այս պահին անհրաժեշտություն չկա, սակայն հարկ եմ համարում հիշեցնել՝ ինչ է պետք անել քաղպաշտպանության ազդանշանների՝ «օդային տագնապ»-ի, «օդային ուշադրություն բոլորին»-ի դեպքում»,- այսօր հրավիրված...
21:11 02/10/2020Հակառակորդն ունի 540 զոհ, կորցրել է 6 ինքնաթիռ և 3 ուղղաթիռ. Արծրուն Հովհաննիսյան«Մեր զորքերն ուղղակի փայլուն են աշխատում»։
17:18 02/10/2020Ի՞նչ պետք է անել «օդային տագնապ» կամ «ուշադրություն բոլորին» ազդանշանների դեպքումԱրտակարգ իրավիճակների նախարարությունն ուսուցողական ձեռնարկ է հրապարակել, որում նշված է՝ բնակչության նախազգուշացման համար կիրառվում են հետևյալ ազդարարման ազդանշանները` «Օդային տագնապ», «Ուշադրություն...
15:33 02/10/2020ԵՄ-ն 500 հազար եվրոյի շտապ մարդասիրական օգնություն է ցուցաբերում ԼՂ հակամարտությունից տուժած խաղաղ բնակիչներինԼեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտում մարտերի բռնկումից հետո ԵՄ-ն հայտարարում է շտապ մարդասիրական օգնություն հատկացնելու մասին՝ հակամարտության արդյունքում տուժած խաղաղ բնակչությանը՝ շփման գծի երկու...
10:33 02/10/2020ՊԲ հրամանատարի տեղակալ. Զոհվել են պաշտպանության բանակի 54 մարտիկներ«Երեկ ինտենսիվ մարտեր են ընթացել ամբողջ ռազմաճակատով։ Հակառակորդը շարունակել է գրոհել ՊԲ մարտակարգերը՝ կիրառելով ինքնաթիռներ, ուղղաթիռներ, ծանր ականանետներ, հրթիռահրետանային ողջ զինանոցը՝...
18:44 01/10/2020Զախարովան խոսել է վարձկաններին ԼՂ հակամարտության գոտի ուղարկելու մասին«Սոցցանցերում սպանված վարձկանների ցուցակներ, համապատասխան լուսանկարներ և տեսանյութեր են հրապարակվում, որոնցում նշվում է նրանց պատկանելիությունը սիրիական որևէ զորամիավորմանը: Այս ամենը ապացույցն է...
17:51 01/10/2020Ադրբեջանի նախահարձակ գործողությունները ստանալու են կործանարար հարվածներ և այդ գործընթացն արդեն սկսվել է. ՏոնոյանՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է ՀՀ-ում Ֆրանսիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Ջոնաթան Լաքոտին:
22:36 30/09/2020Ունենք 18 տարեկան երիտասարդ, որն արդեն հասցրել է խոցել հակառակորդի 9 զրահատեխնիկա«Դիրքերի շոշափելի փոփոխություն տեղի չեն ունեցել։ Լայնածավալ մարտական գորոծողություններ են ընթացել նույն տարածքներում՝ հիմնականում Օմարում, Մռավի լեռնաշղթայում, հյուսիսային թևում, ոչ ակտիվ արևելյան...
18:18 30/09/2020Թուրքիան ինքն էլ այլևս չի վստահում Ադրբեջանի զինված ուժերին. Թևան Պողոսյան«Բանակցային գործընթաց այսօր չկա և, երևի թե, շատ երկար դեռ հնարավոր չի լինելու վերադառնալ բանակցային սեղանի շուրջ»,-Արցախի տեղեկատվական կենտրոնում տեղի է ունեցող ասուլիսում հայտարարեց ՄԶՄԿ նախագահ...

10:05 08/11/2014Ukraine to launch huge offensive in east – analystUkrainian President Petro Poroshenko is refreshing forces in the east in an attempt to launch a new attack on pro-Russians in the region, says an analyst.
10:32 07/11/2014ISIL using Turkey as superhighway – analystA political analyst says Turkey’s territory remains a major lifeline and the main route for the ISIL terrorists to move into Syria.
10:14 06/11/2014Obama set to enter lame-duck period – analystA political commentator says US President Barack Obama is set to enter the “lame-duck” period of his presidency, following a crushing political defeat of Democrats in the US midterm election.
18:09 05/11/2014Religious Freedom 2014: Azerbaijan is among countries with high level of religious intoleranceAzerbaijan shows a high level of religious intolerance. This is stated in the report “Religious Freedom 2014,” prepared by Aid to the Church in Need (ACN). The report is published in...
10:05 05/11/2014KSA asks Wahabi clergy to end ISIL support – commentatorThe Takfiri ISIL terrorists, who currently control parts of Syria and Iraq, have committed widespread acts of violence, including mass executions, abductions and torture.
10:46 04/11/2014Israel collectively punishing Gazans – analystA political commentator says the ongoing Israeli blockade of the Gaza Strip is considered a “collective punishment” of Palestinians.
19:30 03/11/2014Political scientist: Even for work in the Presidential Administration of Azerbaijan is impossible to find qualified personnelThere is a confrontation in the highest echelons of power in Azerbaijan, stated Arastun Orujlu, the director of the research center of "East-West" in the interview given to the portal "Echo of the...
10:37 03/11/2014ISIL executing Iraqis sign of strategic weakness – analystThe mass execution of people in Iraq indicates the strategic “weakness” and “vulnerability” of the Takfiri ISIL terrorists, says an expert.
10:28 01/11/2014Turkey’s move for Kobani skeptical, suspicious – analystTurkey’s move to allow Iraqi Kurdistan Regional Government (KRG) forces, known as Peshmerga, to enter the Syrian town of Kobani is skeptical and suspicious, says an activist.
10:17 31/10/2014Israel used US-made warplanes to bomb Gaza – analystA political commentator says the Israeli regime has used US-made advanced warplanes to kill civilians in its recent military aggression against Palestinians.
16:06 30/10/2014Even bad negotiations are better than fire – BekaryanI have always been in favor of the thesis that the negotiations cannot be effective without the participation of Nagorno-Karabakh, European Integration NGO chairman Karen Bekaryan told reporters on...
14:23 30/10/2014Armenian PM on temporary disability allowance lawThe Armenian government will not take any step that will be to the detriment of even if one pregnant woman and you should take note of it, Prime Minister Hovik Abrahamyan said at a cabinet meeting on...
09:58 30/10/2014Kurds reject Turkey-NATO proposition to fight Damascus – analyst'Kurdish fighters have refused to fight against the Syrian government in return for Turkish and NATO help to defend the Syrian Kurdish town of Kobani against the Takfiri ISIL group.'
12:42 29/10/2014‘Parliamentary trio’ undecided on next rallyThe ‘parliamentary trio’ has not made a decision to stage their next rally on Friday, October 31, Armenian National Congress (ANC) parliamentary faction secretary Aram Manukyan said in response to a...
10:46 29/10/2014Israel officially coming out as apartheid regime – analystIsrael’s recent plan to set up a Palestinian-only city is an overt indication of the regime’s apartheid nature, a commentator says.
13:24 28/10/2014Expert notes progress at Paris talksPolitical analyst Sergey Minasyan says that unlike the August and September meetings, the trilateral meeting of Armenian, French and Azerbaijani Presidents held in Paris on Monday made progress...
10:16 28/10/2014Modern economy creates low-pay jobs - British academicThe nature of modern economy is that the only occupations coming to existence are low-pay jobs and this problem cannot be solved by existing policies, says an academic.
10:35 27/10/2014US-allied Arab states meddling in Libya – analystA political commenter says the constant meddling by US-allied Arab states in the internal affairs of Libya is the main cause behind the ongoing chaos across the country.
09:45 25/10/2014Erdogan shows gesture of support for Kurds in Kobani – analystTurkey has said that it will allow 200 Kurdish Peshmerga fighters from Iraq to cross its border into Kobani to assist in the battle against ISIL.
10:02 24/10/2014Turkey may be stalling Kurds on purpose – analyst'Turkey knew the Kurds had to get in very quickly and there could be a stalling game here,' Jim W. Dean said.