13:53 17/09/2019Ռոբերտ Քոչարյանի աջակիցները համոզված են՝ հաղթելու են«Ապօրինի դատարան է»։ Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Շենգավիթի նստավայրի դիմաց հավաքված ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի աջակիցներն այպես գնահատեցին դատարանի որոշումը։ «Հայաստանի իրավական...
09:00 13/09/2019Հաղթանակ Շահումյանը Հայաստանում անհատական որևէ ցուցահանդես այլևս չի անելուՀայաստանի Նկարիչների միությունում շարունակվում է ՀՀ վաստակավոր նկարիչ Հաղթանակ Շահումյանի 75-ամյակին նվիրված հոբելյանական անհատական ցուցահանդեսը ՝ «Պատրանք և իրականություն»։ Ցուցահանդեսում...
10:25 11/09/2019Սեյսմոլոգ. Երկրաշարժից հետո լարվածության գոտին թուլանում էԵրկրաշարժից հետո հետցնցումները մինչ այս պահը շարունակվում են։ Panorama.am-ի հետ զրույցում հայտնեց ԱԻՆ ‹‹Սեյսմիկ պաշտպանության տարածքային ծառայություն›› ՊՈԱԿ-ի տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար Սոս...
12:17 09/09/2019Ռուբեն Մելիքյան. ՍԴ որոշումը լրացուցիչ գործոն է Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոցի հարցը հնարավորինս շուտ քննելու համար«Իրավական ուղի» ՀԿ համահիմնադիր, Արցախի նախկին ՄԻՊ Ռուբեն Մելիքյանը կարծում է, որ ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոցի փոփոխության հարցը դատավոր Աննա Դանիբեկյանը պետք է քննության...
13:07 07/09/2019Արամ Վադևանյան. Երկրորդ նախագահն անհապաղ պետք է լինի ազատության մեջ«Այսօր Երևան Կենտրոն Քրեակատարողական հիմնարկում գտնվում է գործառութային անձեռնմխելիությամբ երաշխավորված, Սահմանարության ուժով պաշտպանված, որևէ կերպ չհաղթահարված անձ»,-լրագրողների հետ հանդիպմանը...
13:03 07/09/2019Արթուր Դանիելյան. Մենք ունենք համաշխարհային հեղափոխությունն առաջնորդելու աննախադեպ հնարավորություն«Վստահ եմ, որ համաշխարհային նոր հեղափոխությունն անխուսափելի է, տեղի է ունենալու անկախ ամեն ինչից։ Մեր ցանկություն է, որ այդ հեղափոխությունը սկսվի Հայաստանից, դրա նախադրյալները կան»,- «Ադեկվադ»...
10:15 07/09/2019Սոնա Հարությունյան. Հասունացել է պահը, որ Հայաստանը դառնա ժամանակակից արվեստի կենտրոնՍեպտեմբերի 7-ից նոյեմբերի 7-ը «ՀայԱրտ» մշակութային կենտրոնում կանցկացվի «Գեղարվեստական տպագրության երկրորդ միջազգային բիենալե, Երևան 2019»-ը։
10:14 06/09/2019Գյուլբուդաղյանց. Դե գիտեք, Կամո մարտիկ է, մինչև վերջ պայքարում է«Առաջին քսան րոպեն լավ խաղացինք, պրեսինգ արեցինք, հետո Իտալիան ամբողջովին սկսեց գրոհել, ճնշել, դրա համար գոլ բաց թողեցինք։ Երկրորդ խաղակեսի մի 25 րոպեն էլ փորձեցինք ֆուտբոլ խաղալ, ստացվեց։ Բայց...
14:12 05/09/2019Որոշակի յուրահատկություններ ունի այդ որոշումը. Վլադիմիր Կարապետյանը՝ ՍԴ որոշման մասին«Որոշակի յուրահատկություններ ունի այդ որոշումը, կարծում եմ, որ իրավաբանները շատ ավելի ճիշտ և լավ մեկնաբանություն կտան», - այս մասին այսօր լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ վարչապետի մամուլի խոսնակ...
12:10 04/09/2019Ոչ մի տարակարծություն որևէ հարցի շուրջ չունենք. Արտակ Դավթյանը՝ իր և Դավիթ Տոնոյանի հարաբերությունների մասինՊաշտպանության նախարարի հետ որևէ լարվածություն չկա և չի կարող լինել։ Այս մասին այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ Արտակ Դավթյանն՝ անդրադառնալով մամուլում...
09:52 04/09/2019Հենրիխ Մխիթարյան. Հույս ունենք լավ արդյունքի հասնել, չնայած որ մրցակիցը հեշտ չէՍեպտեմբերի 5-ին Հայաստանի ազգային հավաքականը կհյուրընկալի Իտալիայի հավաքականին։
14:07 02/09/2019Բաղանիսի նոր մանկապարտեզը՝ սահմանից հեռու անվտանգ տարածքումՏավուշի մարզի սահմանամերձ Բաղանիս համայնքում այսօր նորակառույց մանկապարտեզն իր դռները բացեց երեխաների առջև։ Բաղանիսի գյուղապետ Նարեկ Սահակյանը Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց, որ...
15:39 24/08/2019Ղարիբյան. «Խոսրովի անտառին» որևէ վտանգ չի սպառնում«Հրդեհը Խոսրովի անտառում չէ»,- Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց «Խոսրովի անտառ» պետական արգելոցի փոխտնօրեն Սմբատ Ղարիբյանը։ Նախօրեին պետական արգելոց տանող ճանապարհին՝ «Մեղրաքար» կոչվող հատվածում...
12:00 24/08/2019Հայ շախմատիստուհուն հեռացրել են Թուրքիայում անցկացվող շախմատի միջազգային մրցաշարիցԹուրքիայի Սըվազ (պատմական Սեբաստիա) քաղաքում մեկնարկած ՖԻԴԵ-ի հովանու ներքո անցկացվող շախմատի միջազգային մրցաշարի կազմակերպիչները չեղարկել են հայ շախմատիստուհի Մարիա Գևորգյանի մրցաշարին մասնակցության...
13:39 22/08/2019ԱԳ նախարար․ Թրամփի ու Պոմպեոյի հետ հանդիպումը օրակարգում կա ու միշտ եղել է«Թրամփի ու Պոմպեոյի հետ մենք հանդիպում չենք ունեցել, դրանից մեր երկխոսությունը Միացյալ Նահանգների հետ չի նվազել, շատ ավելի ակտիվացել է։ Միացյալ Նահանգները յուրահատուկ համակարգ է, բարդ իր...
11:27 22/08/2019ՄԻԵԴ-ում ՀՀ ներկայացուցիչ․ Կառավարությունը քննարկում է ՄԻԵԴ վճռով 1,6մլն եվրոն դիմումատուին մաս-մաս վճարելու հնարավորությունըՀայաստանը դեռևս չի վճարել «Վարդանյանն ընդդեմ Հայաստանի» ՄԻԵԴ վճռով 1,6մլն եվրո սահմանված գումարը Երևանի Բուզանդի փողոցի բնակիչ Յուրի Վարդանյանին, որը նրան տրվել էր իր տան և հողամասից զրկելու դիմաց՝...
14:38 21/08/2019Արմեն Սաղաթելյան. Հենց Լիդիանի փաստաթղթերում՝ հանքավայրի տարածքում գտնվող Բենիկ լիճ թափվում են բարձր թթվայնության ջրեր. «Հետք»«Հետք»-ում 2016թ-ի դեկտեմբերի 23-ին հրապարակված «Ոսկի՞, թե՞ հիվանդածին ապագա» հոդվածում ԳԱԱ Էկոլոգանոոսֆերային հետազոտությունների կենտրոնի ղեկավար, երկրաբանական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր Արմեն...
11:50 21/08/2019«Ժամանակին պետք է համայնքները, քաղաքապետարանը խոտերը ջրեն, հնձեն, որ հրդեհները քիչ լինեն»Արայի լեռան ստորոտում տեղի ունեցած հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 02:15-ին: ԱԻՆ-ից հայտնում են, որ ընդհանուր առմամբ, այրվել է մոտ 1800 հա խոտածածկույթ.
10:22 21/08/2019Շանթ Խաչատրյան. Վստահ եմ՝ հաջորդ մեդալս ոսկի է լինելուՏալինում ավարտված ըմբշամարտի աշխարհի երիտասարդական առաջնությունում 67 կգ քաշային Շանթ Խաչատրյանը դարձավ արծաթե մեդալակիր։ ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում նա խոսեց մեդալի և անցկացրած գոտեմարտերի մասին.

11:50 07/01/2016Туристы отказываются от поездок в Кельн после массовых нападений на женщин в новогоднюю ночь«Имиджу Кельна нанесен серьезный ущерб», – заявил Зоммер в интервью газете «Kölner Stadt-Anzeiger»
16:10 06/01/2016Гагик Суренян: Интенсивность осадков в Армении увеличится, ожидаются метелиНа данный момент на территорию республики с юго-запада проникают теплые воздушные массы, а также продолжает повышаться температура воздуха.
14:38 05/01/2016Жители ряда сел Лорийской области Армении из-за непогоды столкнулись с веерными отключениями электроэнергииПровода не выдерживают порывов ветра, сплетаются.
13:00 04/01/2016Замглавы МИД РФ: Сторонам карабахского конфликта следует удвоить усилия с целью достижения устойчивого мираСтатс-секретарь, замглавы МИД РФ Григорий Карасин в интервью корреспонденту «Интерфакса» подвел итоги 2015 года, коснувшись также ситуации в Нагорном Карабахе.
13:51 30/12/2015Почта Армении выпустила марку, посвященную Владимиру Высоцкому«Марка выполнена в темно-коричневых тонах, символизирующих драматизм личности Владимира Семеновича», – пояснила начальник отдела внешних связей и филателии компании «Айпост».
12:38 29/12/2015Д. Мезенцев: Заявка Ирана на вступление в ШОС будет рассмотрена сразу после снятия санкцийГосударствами-наблюдателями в ШОС являются Афганистан, Иран, Монголия, Беларусь, партнерами по диалогу – Армения, Турция, Шри-Ланка, Азербайджан, Камбоджа и Непал.
10:43 28/12/2015Зардушт Ализаде: Азербайджанская государственность идет к развалу, но люди не понимают этогоТрезвый и правильно оценивающий ситуацию в мире человек будет считать, что год был очень неудачным для азербайджанского народа и наступила пора оплакивать государственность, сказал он.
16:46 26/12/2015Иранский чиновник: В результате переговоров Иран сможет экспортировать в Армению ежесуточно 10 млн. кубометров газаС начала 2015г. и по настоящее время Иран ежесуточно экспортирует в РА 1 млн. куб. м газа.
16:23 25/12/2015Прокурдский политик Дениз Зараколу об отношениях Турции и Азербайджана: Братских государств не бывает, у каждого свои интересы«Отчего турецкое руководство пытается навязать обществу противостояние, а не мир, не понимаю».
11:20 24/12/2015Армянская площадка медиамониторинга намерена выйти на международный рынокПредставляем интервью с соучредителем Rumors Monitoring Мушегом Геворкяном.
16:50 23/12/2015Ширак Торосян: Армения и без ОДКБ достойно решает свои задачи, просто может встать вопрос целесообразности существования ОрганизацииВ этом плане в выступлении С. Саргсяна акценты были расставлены метко, дипломатично, а озвученные проблемы были важными и приоритетными.
15:46 22/12/2015В России будут судить азербайджанца, призывающего к насильственным действиям против армянПо словам азербайджанского политического психолога Самиры Гасымлы, «целое поколение азербайджанцев выросло в пропаганде ненависти к армянам».
20:09 21/12/2015Глава МИД НКР: Общая богатая история армян и итальянцев важнее краткосрочных экономических интересовОтделение Нагорного Карабаха от Азербайджана находится в полном соответствии с международным правом.
15:48 19/12/2015Давутоглу оскорбился, но «не воспринял всерьез» слова Путина о желании руководства Турции «лизнуть американцев в одно место»«Эпоха пропаганды в советском стиле давно прошла», – добавил премьер.
12:01 18/12/2015Политолог Грант Мелик-Шахназарян не ждет реальных подвижек от встречи президентов Армении и АзербайджанаПри этом Грант Мелик-Шахназарян не считает, что Ильхам Алиев легко согласился на встречу с Сержем Саргсяном, которая состоится при посредничестве сопредседателей Минской группы ОБСЕ.
16:42 17/12/2015Шаварш Кочарян: Встреча президентов Армении и Азербайджана должна наконец спустить Баку на землюКак правило, посредники пытаются ставить знак равенства между сторонами, однако перемены уже вполне очевидны.
11:49 17/12/2015Главред газеты «Зеркало»: Как бы Азербайджан ни думал о себе свысока, он не способен влиять на мировые процессы и вынужден идти в фарватереОн также отметил, что условия, при которых пришлось остановить выпуск газеты, еще больше усугубились, условий для ее восстановления он не видит.
15:00 16/12/2015Замглавы МИД России: Турция поставила точку, ясно одно – прежних отношений уже не будетВласти Турции должны бы возместить России ущерб за сбитый самолет Су-24 и гарантировать, что подобное в будущем не повторится, сказал Мешков.
18:16 15/12/2015Спецпредставитель генсека НАТО назвал спекуляциями заявления о том, что мишенью Турции могут стать Армения и российские военные базы«Думаю, что такого рода спекуляции бесполезны, и я не вижу для них никаких реальных оснований».
13:52 15/12/2015Политолог: Власти Азербайджана освободили правозащитницу Лейлу Юнус по просьбе президента ФранцииОн отметил, что правозащитников перевели под домашний арест не по гуманитарным соображениям.