13:53 17/09/2019Ռոբերտ Քոչարյանի աջակիցները համոզված են՝ հաղթելու են«Ապօրինի դատարան է»։ Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Շենգավիթի նստավայրի դիմաց հավաքված ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի աջակիցներն այպես գնահատեցին դատարանի որոշումը։ «Հայաստանի իրավական...
09:00 13/09/2019Հաղթանակ Շահումյանը Հայաստանում անհատական որևէ ցուցահանդես այլևս չի անելուՀայաստանի Նկարիչների միությունում շարունակվում է ՀՀ վաստակավոր նկարիչ Հաղթանակ Շահումյանի 75-ամյակին նվիրված հոբելյանական անհատական ցուցահանդեսը ՝ «Պատրանք և իրականություն»։ Ցուցահանդեսում...
10:25 11/09/2019Սեյսմոլոգ. Երկրաշարժից հետո լարվածության գոտին թուլանում էԵրկրաշարժից հետո հետցնցումները մինչ այս պահը շարունակվում են։ Panorama.am-ի հետ զրույցում հայտնեց ԱԻՆ ‹‹Սեյսմիկ պաշտպանության տարածքային ծառայություն›› ՊՈԱԿ-ի տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար Սոս...
12:17 09/09/2019Ռուբեն Մելիքյան. ՍԴ որոշումը լրացուցիչ գործոն է Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոցի հարցը հնարավորինս շուտ քննելու համար«Իրավական ուղի» ՀԿ համահիմնադիր, Արցախի նախկին ՄԻՊ Ռուբեն Մելիքյանը կարծում է, որ ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոցի փոփոխության հարցը դատավոր Աննա Դանիբեկյանը պետք է քննության...
13:07 07/09/2019Արամ Վադևանյան. Երկրորդ նախագահն անհապաղ պետք է լինի ազատության մեջ«Այսօր Երևան Կենտրոն Քրեակատարողական հիմնարկում գտնվում է գործառութային անձեռնմխելիությամբ երաշխավորված, Սահմանարության ուժով պաշտպանված, որևէ կերպ չհաղթահարված անձ»,-լրագրողների հետ հանդիպմանը...
13:03 07/09/2019Արթուր Դանիելյան. Մենք ունենք համաշխարհային հեղափոխությունն առաջնորդելու աննախադեպ հնարավորություն«Վստահ եմ, որ համաշխարհային նոր հեղափոխությունն անխուսափելի է, տեղի է ունենալու անկախ ամեն ինչից։ Մեր ցանկություն է, որ այդ հեղափոխությունը սկսվի Հայաստանից, դրա նախադրյալները կան»,- «Ադեկվադ»...
10:15 07/09/2019Սոնա Հարությունյան. Հասունացել է պահը, որ Հայաստանը դառնա ժամանակակից արվեստի կենտրոնՍեպտեմբերի 7-ից նոյեմբերի 7-ը «ՀայԱրտ» մշակութային կենտրոնում կանցկացվի «Գեղարվեստական տպագրության երկրորդ միջազգային բիենալե, Երևան 2019»-ը։
10:14 06/09/2019Գյուլբուդաղյանց. Դե գիտեք, Կամո մարտիկ է, մինչև վերջ պայքարում է«Առաջին քսան րոպեն լավ խաղացինք, պրեսինգ արեցինք, հետո Իտալիան ամբողջովին սկսեց գրոհել, ճնշել, դրա համար գոլ բաց թողեցինք։ Երկրորդ խաղակեսի մի 25 րոպեն էլ փորձեցինք ֆուտբոլ խաղալ, ստացվեց։ Բայց...
14:12 05/09/2019Որոշակի յուրահատկություններ ունի այդ որոշումը. Վլադիմիր Կարապետյանը՝ ՍԴ որոշման մասին«Որոշակի յուրահատկություններ ունի այդ որոշումը, կարծում եմ, որ իրավաբանները շատ ավելի ճիշտ և լավ մեկնաբանություն կտան», - այս մասին այսօր լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ վարչապետի մամուլի խոսնակ...
12:10 04/09/2019Ոչ մի տարակարծություն որևէ հարցի շուրջ չունենք. Արտակ Դավթյանը՝ իր և Դավիթ Տոնոյանի հարաբերությունների մասինՊաշտպանության նախարարի հետ որևէ լարվածություն չկա և չի կարող լինել։ Այս մասին այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ Արտակ Դավթյանն՝ անդրադառնալով մամուլում...
09:52 04/09/2019Հենրիխ Մխիթարյան. Հույս ունենք լավ արդյունքի հասնել, չնայած որ մրցակիցը հեշտ չէՍեպտեմբերի 5-ին Հայաստանի ազգային հավաքականը կհյուրընկալի Իտալիայի հավաքականին։
14:07 02/09/2019Բաղանիսի նոր մանկապարտեզը՝ սահմանից հեռու անվտանգ տարածքումՏավուշի մարզի սահմանամերձ Բաղանիս համայնքում այսօր նորակառույց մանկապարտեզն իր դռները բացեց երեխաների առջև։ Բաղանիսի գյուղապետ Նարեկ Սահակյանը Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց, որ...
15:39 24/08/2019Ղարիբյան. «Խոսրովի անտառին» որևէ վտանգ չի սպառնում«Հրդեհը Խոսրովի անտառում չէ»,- Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց «Խոսրովի անտառ» պետական արգելոցի փոխտնօրեն Սմբատ Ղարիբյանը։ Նախօրեին պետական արգելոց տանող ճանապարհին՝ «Մեղրաքար» կոչվող հատվածում...
12:00 24/08/2019Հայ շախմատիստուհուն հեռացրել են Թուրքիայում անցկացվող շախմատի միջազգային մրցաշարիցԹուրքիայի Սըվազ (պատմական Սեբաստիա) քաղաքում մեկնարկած ՖԻԴԵ-ի հովանու ներքո անցկացվող շախմատի միջազգային մրցաշարի կազմակերպիչները չեղարկել են հայ շախմատիստուհի Մարիա Գևորգյանի մրցաշարին մասնակցության...
13:39 22/08/2019ԱԳ նախարար․ Թրամփի ու Պոմպեոյի հետ հանդիպումը օրակարգում կա ու միշտ եղել է«Թրամփի ու Պոմպեոյի հետ մենք հանդիպում չենք ունեցել, դրանից մեր երկխոսությունը Միացյալ Նահանգների հետ չի նվազել, շատ ավելի ակտիվացել է։ Միացյալ Նահանգները յուրահատուկ համակարգ է, բարդ իր...
11:27 22/08/2019ՄԻԵԴ-ում ՀՀ ներկայացուցիչ․ Կառավարությունը քննարկում է ՄԻԵԴ վճռով 1,6մլն եվրոն դիմումատուին մաս-մաս վճարելու հնարավորությունըՀայաստանը դեռևս չի վճարել «Վարդանյանն ընդդեմ Հայաստանի» ՄԻԵԴ վճռով 1,6մլն եվրո սահմանված գումարը Երևանի Բուզանդի փողոցի բնակիչ Յուրի Վարդանյանին, որը նրան տրվել էր իր տան և հողամասից զրկելու դիմաց՝...
14:38 21/08/2019Արմեն Սաղաթելյան. Հենց Լիդիանի փաստաթղթերում՝ հանքավայրի տարածքում գտնվող Բենիկ լիճ թափվում են բարձր թթվայնության ջրեր. «Հետք»«Հետք»-ում 2016թ-ի դեկտեմբերի 23-ին հրապարակված «Ոսկի՞, թե՞ հիվանդածին ապագա» հոդվածում ԳԱԱ Էկոլոգանոոսֆերային հետազոտությունների կենտրոնի ղեկավար, երկրաբանական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր Արմեն...
11:50 21/08/2019«Ժամանակին պետք է համայնքները, քաղաքապետարանը խոտերը ջրեն, հնձեն, որ հրդեհները քիչ լինեն»Արայի լեռան ստորոտում տեղի ունեցած հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 02:15-ին: ԱԻՆ-ից հայտնում են, որ ընդհանուր առմամբ, այրվել է մոտ 1800 հա խոտածածկույթ.
10:22 21/08/2019Շանթ Խաչատրյան. Վստահ եմ՝ հաջորդ մեդալս ոսկի է լինելուՏալինում ավարտված ըմբշամարտի աշխարհի երիտասարդական առաջնությունում 67 կգ քաշային Շանթ Խաչատրյանը դարձավ արծաթե մեդալակիր։ ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում նա խոսեց մեդալի և անցկացրած գոտեմարտերի մասին.

11:43 16/05/2013Iran's FM: Assad plans to retaliate the next time Israel attacks in SyriaAli Akbar Salehi said Assad “was unimpressed by the military strike. The man I met with is extremely determined and sticking to his course.”
14:40 15/05/2013Iranian presidential candidate: Azerbaijan is the same as Iran“Just as Iran has an important position in the region, Azerbaijan [East Azerbaijan province] has an important significance for Iran."
13:15 14/05/2013Senor Hasratyan: NKR Defense Army does not need hirelings"Special units operate in the NKR Defense Army which are able to prevent any subversions by the enemy as well as to respond to them adequately."
13:37 13/05/2013Naira Zohrabyan: I think PAP will work at Yerevan Council of Elders“There is a dominating opinion that Prosperous Armenia is responsible before the 100,000 people that voted for the party.”
11:57 13/05/2013Tony Iommi: I'll be cheering on Armenia in Eurovision semis“I was shocked when the riff I gave them to work with ended up being the country’s official entry in the competition, chosen by public vote from hundreds of songs.”
11:00 13/05/2013Henrikh Mkhitaryan: It's not just my record, but the record of the whole teamThe record holder and scorer of two goals in the match vs Tavriya, shared his experiences after the game.
17:58 11/05/2013Azerbaijani expert refuted intelligence officer’s statement about 40 thousand Armenians living in BakuA senior intelligence officer of Azerbaijan who preferred to remain anonymous told the website “Gunxeber.com” that around 40,000 Armenians supposedly live in Baku.
10:36 11/05/2013Father-daughter Genocide film reflects intergenerational experiences of immigrant families in America“We’ve gotten some death threats from Turkish lobbyists,” Nubar Alexanian said. “It only heightens the desire to proceed with it.”
16:54 10/05/2013Author of travel guide for Armenia and Karabakh shares impressions of Armenia: Interview with Matthew Karanian- I think there’s a secret contest, where all the countries of the world compete to have the oldest of something in every category. It’s a contest that Armenia is really good at…
16:18 10/05/2013Commandos: Shoushi was liberated thanks to moral spirit and military knowledgeShoushi was liberated thanks to our moral spirit, coordinated action and military knowledge, Artsakh Liberation War Hero, Major-General Arkady Ter-Tadevosyan (Commandos) told a Panorama.am...
00:10 10/05/2013Head of Union of Azerbaijani Writers told how Shushi was ‘‘Azerbaijanized’’ by Heydar AliyevDuring the reign of Heydar Aliyev busts of Molla Panah Vagif, Natavan, Uzeyir Hajibayli, Bulbul were installed in Shushi, mosque of Gevhar-agi was restored.
12:22 09/05/2013Iran’s Karabakh mediation mission and liberation of Shoushi: Analysis by Iranian studies expertIran was the first country to be a mediator in the Nagorno-Karabakh conflict.
09:14 09/05/2013Serzh Sargsyan: Performance of this government will be judged by results onlyBefore the first session of the new government of Armenia, President Serzh Sargsyan held a meeting with the participation of the Prime Minister and the newly appointed Ministers.
14:28 08/05/2013Richard Morningstar: U.S. Secretary of State is interested in Karabakh conflict settlement“The participation of the civil societies in this process is important. The second type of diplomacy – the public diplomacy should be used in support of the activity of OSCE Minsk Group.”
11:28 07/05/2013Iranian studies expert: Azerbaijan carries out double foreign policy towards both West and Islamic countiesTehran should express a clear position to restrain Baku’s anti-Iranian policy, otherwise the Baku-led anti-Iranian campaign will be joined by Turkey.
17:21 06/05/2013Karen Kocharyan: Even the best doctor cannot reanimate the deadAccording to the political technologist, the election results were almost predictable for him.
01:16 05/05/2013General of Azerbaijani Armed Forces: Turkey used to help and continues helping Baku, but will not fight in Karabakh"I just want to remind you that Turkey was on the side of the Azerbaijan Republic from the very beginning of the conflict.”
10:39 03/05/2013New book highlights sex trafficking in former Soviet UnionYoung and underage girls from broken homes, orphans and children from extremely poor families and remote villages are the primary targets of sex traffickers.
10:46 01/05/2013Ruslan Tsarni apologizes to Armenian community“Armenia has a very strong culture, therefore, I want to stress that his [Misha’s] ethnicity has nothing to do with it,” Tsarni said. “I wish I had never said it.”