12:51 28/03/2019ԱԱԾ. Դատավոր է ձերբակալվելԱզգային Անվտանգության ծառայության մամուլի խոսնակ Սամսոն Գալստյանը հաստատում է տարածված տեղեկությունները։ «Այո, դատավոր է ձերբակալվել։ Առաջիկայում ծառայությունը հանդես կգա համապատասխան...
11:45 27/03/2019«Փոքրիկ ղարաբաղցին» պատրաստվում է «Մանկական ձայնը» նախագծի եզրափակիչ փուլինՌուսական հայտնի հեռուստանախագծերից մեկում՝ «Մանկական ձայնը» նախագծում այս անգամ նաև արցախցի ներկայացուցիչ ունենք: «Փոքրիկ Ղարաբաղցին» է՝ Միքայել Գրիգորյանը: «Կույր լսումներ»-ի հեռարձակումից հետո այս...
10:43 27/03/2019Արմեն Գյուլբուդաղյանց. Առանց սխալի գոլ չի լինում«Ընդհանուր առմամբ, խաղի որոշ հատվածներից գոհ էի, բայց ամբողջ խաղից՝ ոչ»։
14:06 26/03/2019Արամ Սիմոնյան. Որևէ ուսանողի առաջ դուռ չեմ փակել«Ես ի՞նչ կարող եմ մեկնաբանել, գնացեք, կառավարության լրատվական ծառայությունից իմացեք, թե կոնկրետ ինչ է նկատի ունեցել վարչապետը, ես որևէ պարզաբանում չեմ կարող տալ»։
13:42 26/03/2019Մարուքյան. Ուրեմն թող բուհերի կառավարման խորհուրդները լքեն իշխող ուժի ներկայացուցիչները«Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը համամիտ է վարչապետ Փաշինյանի հայտարարությանը, որ բուհերը չպետք է քաղաքականացված լինեն։ Այդ տրամաբանությունից ելնելով՝ կոչ է անում, որ «Իմ...
13:36 22/03/2019ԱԺ-ում մաքրուհիները բողոքում են՝ աշխատավարձը կրճատում ենԱզգային Ժողովի մաքրուհիներն այսօր բողոքի ակցիա էին իրականացնում խորհրդարանի շենքում։ Նրանք լրագրողների հետ զրույցում հայտնեցին, որոշել էին գործադուլ անել, սակայն ԱԺ աշխատակազմի, փոխնախագահ Ալեն...
12:55 22/03/2019Ես և իմ ընտանիքը որևէ կապ չունենք բենզինի ու նավթամթերքի շուկայի հետ. ՎանեցյանԱզգային անվտանգության տնօրեն Արթուր Վանեցյանն այսօր Ազգային ժողովում լրագրողների հետ ճեպազրույցում անդրադարձավ մամուլի այն հրապարակումներին՝ թե բենզինի բիզնեսում մասնաբաժին ունի։ «Եթե ես սկսեմ դատի...
13:52 21/03/2019ԴԱՀԿ-ը կոյուղու դեմ անզոր էԵրևանի Էրեբունի վարչական շրջանի Աթոյան փողոցում կոյուղաջրերի հունը փոխելու ու կրկին կոյուղատար ուղղորդելու հարցը հասել է դատարան։ Ընդհանուր իրավասության դատարանն այս տարվա փետրվարի 25-ին հայցվորների...
12:56 20/03/2019Նաղդալյան. Անընդունելի է ցեղասպանության շահարկումը՝ Իսրայել-Թուրքիա հարաբերությունների լարվածության ֆոնին«Մեզ համար անընդունելի է ցեղասպանության շահարկումը Թուրքիայի հետ հարաբերությունների որոշակի լարվածության ֆոնին։ Հայոց ցեղասպանության ճանաչումն ու դատապարտումն առաջին հերթին բարոյական հարթության...
14:06 19/03/2019Արցախի հարցում հայտարարությունները մարտահրավեր չեն, երկխոսության հրավեր են․ Նիկոլ Փաշինյան«Սպասելու անհրաժեշտություն ընդհանրապես չկա և դիվանագիտական գործընթացում պետք է պարզապես հետևողականորեն աշխատել»,- այս մասին այսօր հրավիրված ասուլիսում ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ պատասխանելով...
14:28 18/03/2019Ցանկացած քաղաքացի, որը գործունեություն է ծավալում այս երկրում, պետք է հարկ վճարի. Կարեն Վարդանյան«Ցանկացած քաղաքացի, որը գործունեություն է ծավալում այս երկրում, պետք է հարկ վճարի»,- այս մասին Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության տնօրեն Կարեն...
15:44 17/03/2019Բելլա Քոչարյան. Շնորհակալ եմ նրանց, ովքեր ոչ մի վայրկյան չկասկածեցինՀարցազրույցը` SPUTNIK-ի:
16:16 16/03/2019Բնապահպան. Երևանը պետք է ազատել այս ագրեսիվ ու քաղցկեղածին վիճակիցԲնապահպան, «ԷկոԼուր» տեղեկատվական ՀԿ-ի նախագահ Ինգա Զարաֆյանը ողջունում է Երևանի քաղաքապետարանի կողմից կանաչապատմանն ուղղված գործողություններն ու քայլերը։ Ասում է՝ պատրաստ է մասնագիտական ու այլ...
11:51 16/03/2019Լևոն Գալստյան. Մրցութային հանձնաժողովը հանդիպել է Հանրային ռադիոյի տնօրենի թեկնածուներից 14-ի հետՀանրային ռադիոընկերության գործադիր տնօրենի ընտրության մրցութային հանձնաժողովն արդեն հանդիպել է Հանրային ռադիոյի տնօրենի պաշտոնի համար դիմած թեկնածուներից 14 հետ։ Հիշեցնենք, որ այդ պաշտոնի համար հայտ...
11:21 16/03/2019Աջափնյակի թաղապետին «անթասիբ» որակած տեղակալը ոստիկանություն չի դիմելԱջափնյակի թաղապետի տեղակալ Արամ Մանուկյանը երեկ ֆեյսբուքյան իր էջում իրար հաջորդող սկանդալային գրառումներ էր կատարել։ Առաջին գրառման մեջ հայտարարել էր՝ երկուշաբթի աշխատանքից ազատման դիմում է գրելու,...
11:46 13/03/2019Զոհրաբ Մնացականյան. ԵԱՀԿ տարածաշրջանում չեն կարող լինել գորշ գոտիներՀայաստանում գտնվող Սլովակիայի ԱԳ նախարար, ԵԱՀԿ գործող նախագահ Միրոսլավ Լայչակը ՀՀ ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանի հետ հանդիպումից հետո հանդես եկան համատեղ հայտարարություններով։ Զոհրաբ Մնացականյանը...
10:45 12/03/2019Պետք է անհնարինն էլ անելԳյումրիի պատմական կենտրոն համարվող Կումայրի արգելոց-թանգարանում հաշվառված է ավելի քան 1200 հուշարձան շենքեր։ Դրանց մոտ 1000-ը մասնավոր սեփականություն է։ Շենքերից շատերը փլուզման եզրին են, այդ թվում...
09:55 12/03/2019Ցավալի է, որ համանախագահներն անհրաժեշտ սկզբունքայնություն չեն ցուցադրում. Արցախի ԱԳՆՂարաբաղյան հակամարտության կարգավորման բանակցությունների լիարժեք ձևաչափի վերականգնման առնչությամբ վերջին հայտարարությունների վերաբերյալ «Արմենպրես»-ը զրուցել է Արցախի Հանրապետության ԱԳՆ տեղեկատվության...
12:45 11/03/2019Քաղաքագետ. Իմ զգացողությամբ, պատերազմի նախապատրաստական աշխատանքների վերջին փուլերի ականատեսն ենք լինումԵԱՀԿ Մինսկի խմբի հայտարարությունից հետո երկու հիմնական կարծիքներ էին հնչում։ Առավել շատ էին նրանք, ովքեր ասում էին, որ հայկական դիվանագիտությունը պարտվել է, համանախագահների հայտարությունը խիստ...
12:00 11/03/2019«Հեղափոխությունը եղավ, որ մի բան լավանա, ոչ թե մտնենք խանութ՝ մենակ թանկացում»Կառավարության դիմաց բողոքի ակցիա են իրականացնում գազավորված ըմպելիքների արտադրությամբ զբաղվող ընկերությունների ներկայացուցիչները։

16:36 04/09/2012RA MFA: Armenia not to pull out of Karabakh talks“The international community cannot tolerate Azerbaijan maintaining its adventurous policy under the guise of talks."
15:40 03/09/2012Armenian envoy: Azeri government's action to pardon killer is a step towards undermining negotiation process"This move by the government of Azerbaijan shows that they are not interested in the continuation of the negotiations and are demonstrating their intolerance towards a nation and its rights to exist."
17:45 01/09/2012Armenian officer, who escaped killing by Ramil Safarov, to sue Azerbaijan and Hungary"Both Azerbaijan and Hungary should be held liable for a cynical attitude towards humanity," said Hayk Makuchyan.
17:51 30/08/2012Justice Minister: Number of Armenian public defenders increases"The Armenian government is likely to further amend Law on Advocacy to stipulate that every lawyer must provide free legal services to low-income people over a certain period of time."
16:52 10/08/2012Gagik Melikyan: Absolutely logical that Armenian and Russian Presidents intensify mutual visits“Armenia and Russia are allies: we deeply cooperate in economic, political and cultural fields."
17:12 07/08/2012Iranian Deputy FM: Iran ready to assist Karabakh peace process"Having a common border with Armenia, Nagorno-Karabakh and Azerbaijan, Iran is certainly concerned over tension at the contact line in the conflict zone."
17:38 03/08/2012Vazgen Karakhanyan: Azerbaijan should keep its nose out of other countries’ affairs“First of all, Azerbaijan should answer why it allows OSCE mission to hold monitoring in Shahumyan, Getashen, Martakert and some other settlements of Artsakh occupied by Azerbaijan."
16:55 31/07/2012Hakob Hakobyan has no plans to run for Etchmiadzin mayor“There is nothing of the kind, I have no plans to run for mayor."
13:57 30/07/2012Edgar Hovhannisyan: Aliyev gives himself green light to be president for life"Ilham Aliyev’s decision to run for a third term is not unconstitutional from the point of view of Azerbaijani legislation, but it contradicts Western values and traditions."
16:41 23/07/2012T. Abrahamyan: Every democratic election brings closer and closer process of Recognition of ArtsakhThis plain truth realizes also official Baku, that is why Azerbaijan behaves itself more aggressive and worried
15:38 20/07/2012Edward Nalbandian: Artsakh people once again proved their determination to master their fate in democratic way"I do not think that any democratic country will argue the necessity and importance of forming democratically elected authorities."
13:02 19/07/2012Vitaly Balasanyan casts his ballot ‘for Karabakh’s future’"I voted for Karabakh’s future, for our independence and supreme goal: one Armenian republic."
15:32 17/07/2012Bako Sahakyan: Having passed through war, we are confident that war is never the correct way to normalize relations"We along with the Republic of Armenia, will continue working towards restoration of a full format of talks."
12:01 16/07/2012Arsen Ayvazyan: Expert conclusion sheds light on balloon blast case"We have received the expert conclusion and we can say unequivocally that the balloons were filled with compressed methane gas."
15:55 13/07/2012Edgar Hovhannisyan: West will never tolerate military settlement"Regional processes having global importance as well as increasing interest in the region to some extent make the West more active in Karabakh settlement."
16:39 09/07/2012Sharmazanov to Mammadyarov: No need to look for a cat in a dark room when the cat is on your shoulders“As long as Azerbaijan continues to occupy certain regions of NKR, the Azerbaijani side bears full responsibility for lack of serious progress in Karabakh peace process.”
18:12 02/07/2012Karine Achemyan: No alternative to democracy in NKR"With democracy further advancing in NKR after every election, there are preconditions today that allow us to declare that the forthcoming presidential elections will also produce desirable results."
16:05 20/06/2012Artsakh CEC Chairman: I’m sure elections will be free and fairPresidential elections will be held in Artsakh on July 19
15:18 20/06/2012G Melikya: Great Britain pursuing oil interests in AzerbaijanI would like to remind Mister Cameron that defined by the UN Charter the right to self-determination, unlike the right to territorial integrity, is not only a principle, but a goal
14:00 19/06/2012A Zakaryan: Disposition of Armenian side in line with disposition of OSCE MG and international communityAlas, every time we are recording casualties and injuries and this is the price to keep relative peace and border security