12:39 18/01/2026Տան դիմաց հավաքված աջակիցները ծափերով դիմավորեցին ԱԱԾ մեկուսարանից տնային կալանքի տեղափոխվող Սամվել ԿարապետյանինՆախօրեին Սամվել Կարապետյանի խափանման միջոցը փոխվել է
23:13 17/01/2026Հացադուլի 9-րդ օրը ՄԻՊ-ը չի այցելել Նարեկ Սամսոնյանին. ՄԻՊ գրասենյակի դիմաց ակցիա կիրականացվիԵրկուշաբթի օրը՝ հունվարի 19-ին, ժամը 11։00-ին AntiFake.am-ի թիմն ակցիա կիրականացնի ՄԻՊ գրասենյակի մոտ՝ քաղբանտարկյալ Նարեկ Սամսոնյանի հացադուլի 11-րդ օրվա և շտապ վիրահատական միջամտության...
22:04 17/01/2026Սյունիքի մարզում ՊՆ N զորամասի ջոկի հրամանատարը վրաերթի է ենթարկել 4-րդ դասարանի աշակերտուհուԵրեկ՝ հունվարի 16-ին, վրաերթ է տեղի ունեցել Սյունիքի մարզում։ Ժամը 14:15-ի սահմաններում Սյունիքի մարզի բնակիչ 32-ամյա Արմեն Ս.-ն իր վարած «Nissan» մակնիշի ավտոմեքենայով Սիսիան քաղաքում՝ Սիսական-Ադոնց...
21:52 17/01/2026Երբ իշխանությունը վտարում է մամուլը խորհրդարանի դահլիճից հենց այնպես, դա նշանակում է՝ նա վախենում է ճշմարտությունից. Մանե Թանդիլյան«Երեկ Ազգային ժողովում տեղի ունեցածը հերթական ապացույցն է, որ գործող իշխանությունը հետևողականորեն սահմանափակում է խոսքի ազատությունն ու հանրային վերահսկողությունը։ Լրագրողների աշխատանքը խոչընդոտվել...
21:46 17/01/2026Սամվել Կարապետյանի ազատությունն ահաբեկում է իշխանությանը. Գոհար Մելոյան«Սամվել Կարապետյանի ազատությունն ահաբեկում է իշխանությանը, անգամ տանը, անգամ սահմանափակումների տակ»,-այս մասին նշում է սահմանդրական իրավունքի փորձագետ, «Մեր ձևով» շարժման անդամ Գոհար Մելոյանը։ Նա...
20:16 17/01/2026Վարդան Ղուկասյանի առողջական խնդիրները կարող են հանգեցնել սրտամկանի սուր ինֆարկտի, ընհուպ սրտի կանգի. Ղուկասյանի բժիշկՎարդան Ղուկասյանի անձնական բժիշկ, սրտաբան Վահան Հակոբջանյանը տարածել է հայտարարություն, որտեղ ասված է.
18:59 17/01/2026Լոռու քրեական ոստիկանները ձերբակալեցին տեղադրելու միջոցով թմրանյութ իրացնող անչափահասներինՔրեական ոստիկանության Լոռու մարզային վարչության ծառայողները ստացել էին օպերատիվ տեղեկություն, որ Վանաձորի և Սարամեջ գյուղի բնակիչ 17-ամյա երկու տղաներ տեղադրելու միջոցով իրացնում են թմրամիջոցներ։...
18:30 17/01/2026Շտապօգնության բժիշկներին թույլ չեն տվել ՔԿՀ-ում տեսակցել Վարդան Ղուկասյանին. Պաշտպանը դիմել է ՄԻՊ-ին ու գլխավոր դատախազինԳյումրու քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանին, չնայած առողջական առկա խնդիրներին, այսօր տեղափոխել են «Երևան-Կենտրոն» ՔԿՀ։ Պաշտպան Զարուհի Փոստանջյանի կանչով ՔԿՀ ժամանած շտապօգնության բժիշկներին թույլ չեն տվել...
17:59 17/01/2026Վրաստան նույնականացման քարտով մուտք գործած ՀՀ քաղաքացին չի կարողացել Թբիլիսիից թռչել ԱմստերդամՎրաստան նույնականացման քարտով մուտք գործած ՀՀ քաղաքացու ճանապարհորդությունը լուրջ խոչընդոտների է բախվել Թբիլիսիի օդանավակայանում։ Քաղաքացին Panorama.am-ի հետ զրույցում պատմում է, որ նախորդ անգամները...
17:50 17/01/2026ՀԷՑ-ը դատի է տվել Գևորգ Պապոյանին՝ պահանջելով 6 մլն դրամ փոխհատուցումՀԷՑ-ի անունից հայց է ներկայացվել՝ ընդդեմ Էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանի։ «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ, որ հայցադիմումը դատարան մուտքագրվել է նախօրեին՝ հունվարի 15-ին և նույն օրը մակագրվել Երևանի...
17:28 17/01/2026Անհապաղ ազատ արձակել քաղբանտարկյալ Նարեկ Սամսոնյանին. Հինգ իրավապաշտպանների նախաձեռնություն«Հինգ իրավապաշտպանների նախաձեռնություն»-ը հանդես է եկել հայտարարությամբ, որտեղ ասված է. «Մեր գործընկեր Ռուբեն Մելիքյանը մեզ ներկայացրել է մեդիագործիչ Նարեկ Սամսոնյանի նկատմամբ քրեական հետապնդման,...
15:43 17/01/2026Եվս 12 հայի վերադարձից հետո միայն կարող ենք խոսել Արցախի ռազմաքաղաքական ղեկավարության վերադարձի մասին. Սիրանուշ ՍահակյանԱվելի քան 210 հայրենադարձման և հայրենադարձման փուլերի վերլուծությունը թույլ է տալիս հստակ օրինաչափություններ արձանագրել և հասկանալ Ադրբեջանի իշխանությունների վարքագիծը։ Այս մասին այսօր ասուլիսում...
15:21 17/01/2026Երևանում Իրանի դեսպանատան դիմաց բողոքի ակցիայի 7 մասնակից է ձերբակալվելԵրևանում գտնվող Իրանի դեսպանատան դիմաց բողոքի ակցիա է իրականացվել։ Հայաստանում ապրող իրանցիներն իրենց աջակցությունն են հայտնել Իրանի տարբեր քաղաքներում ցույցեր իրականացնող իրենց հայրենակիցներին։...
15:02 17/01/2026Ռուբեն Վարդանյանի գործով ձգձգման միտումներ կան. Սիրանուշ ՍահակյանՄարդու իրավունքների եվրոպական դատարանում (ՄԻԵԴ) հայ գերիների շահերի ներկայացուցիչ Սիրանուշ Սահակյանը հայտարարեց, որ Ռուբեն Վարդանյանի գործով նկատվում են դատավարական գործընթացի նպատակային ձգձգման և...
14:52 17/01/2026Սամսոնյանը մտքով, հոգով շատ ուժեղ է, բայց հացադուլն ազդում է նրա առողջական վիճակի վրա. Ա. Մաթևոսյան«Հացադուլի ողջ ընթացքում ամեն օր տեսակցել եմ Նարեկ Սամսոնյանին։ Ինչպես մեր ամենօրյա ակցիաների ժամանակ, այնպես էլ հիմա ասում եմ, հացադուլն առաջացրել է հետևանքներ»,-լրագրողների հետ ընթացող հանդիպմանը...
14:13 17/01/2026Նարեկ Սամսոնյանի և Վազգեն Սաղաթելյանի պաշտպանների հրատապ ասուլիսը. ՈՒՂԻՂ«Իմնեմնիմի» փոդքասթի համահեղինակ, քաղբանտարկյալ Նարեկ Սամսոնյանի պաշտպանները՝ Ռուբեն Մելիքյանը, Աստղիկ Մաթևոսյանը հրավիրել են հրատապ ասուլիս՝ անժամկետ հացադուլ հայտարարած Նարեկ Սամսոնյանի առողջական...
14:00 17/01/2026Վարորդն իրավախախտումը չարձանագրելու համար պարեկներին առաջարկել է նախ 40, այնուհետև 150 հազար դրամ կաշառքՆա ձերբակալվել է
13:55 17/01/2026Խոշոր ավտովթար՝ Արագածոտնում․ բախվել են Արթիկ-Երևան երթուղու «Գազել»-ը ու «ԳԱԶ 69»-ը, կա 8 տուժածԱյսօր ճանապարհի մերկասառույցի պատճառով խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել Արագածոտնի մարզում։ Shamshyan.com-ի հաղորդմամբ, ժամը 12։30-ի սահմաններում Երևան-Վանաձոր ավտոճանապարհի Ալագյազ բնակավայրի վարչական...
13:20 17/01/2026Բաքվում չի թույլատրվում հայ գերիներին փոխանցել Աստվածաշունչ, կրոնական սիմվոլիկայով դաջվածքներն այրվել են. Սահակյան«Բաքվում վերաբերմունքի առումով տարբերակված մոտեցում ենք դիտարկել Ռուբեն Վարդանյանի պարագայում։ Մեծացել է նրա մեկուսածվածությունը արտաքին աշխարհից»,- ասուլիսում ասաց ՄԻԵԴ-ում հայ գերիների շահերի...
12:55 17/01/2026Բաքվում դատավարությունների նպատակն է Արցախի քաղաքական միավորի ապալեգիտիմացումը, ցուցադրական պատիժը. Սիրանուշ Սահակյան«Բաքվում ընթացող դատավարությունների նպատակն է Արցախի քաղաքական միավորի ապալեգիտիմացումը, ցուցադրական պատիժը բոլոր այն հայերի նկատմամբ, որոնք ի նպաստ Արցախի գործունեություն են իրականավցրել»,-...

11:30 10/12/2022Expert opinion confirms Azerbaijani war crimes during 2020 Artsakh warAn expert report has confirmed that Azerbaijan committed war crimes during the war in Artsakh (Nagorno-Karabakh) in 2020, Artsakh’s Human Rights Defender Gegham Stepanyan said in a statement on...
13:35 09/12/2022Armenian ombudswoman briefs U.S. official on Azerbaijani aggressionWithin the framework of her visit to the United States, Armenia’s Human Rights Defender Kristinne Grigoryan met with Kara McDonald, the U.S.
16:15 08/12/2022Minister comments on decision to withdraw benefits for displaced Artsakh ArmeniansAny program concerning the Artsakh people is implemented as a result of discussions with Artsakh's leadership, Armenian Labor and Social Affairs Minister Narek Mkrtchyan told a news briefing outside...
15:35 08/12/2022Armenian, Russian and Azeri chief prosecutors meet in MoscowA trilateral meeting between Russian Prosecutor General Igor Krasnov, Armenian Prosecutor General Anna Vardapetyan and Prosecutor General of Azerbaijan Kamran Aliyev was held in Moscow on Thursday.
14:46 07/12/2022Armenian government's military attestation plan risky, opposition leader saysThe certification scheme in the Armenian military offered by the government contains risks, MP Seyran Ohanyan, the head of the largest opposition Hayastan faction in the Armenian parliament, claims.
13:45 07/12/2022Armenian parliament passes bills on universal income declaration, minimum wage riseThe Armenian National Assembly passed all bills on the agenda in the first or second readings at a regular session on Wednesday.
12:15 07/12/2022Armenian ruling party's candidate elected as SJC memberThe Armenian parliament held a minute's silence to pay tribute to the catastrophic Spitak earthquake victims on its 34th anniversary at the start of a plenary sitting on Wednesday.
17:00 06/12/2022Indonesia's parliament votes to criminalize adulteryIndonesia’s Parliament passed a long-awaited and controversial revision of its penal code Tuesday that criminalizes extramarital sex for citizens and visiting foreigners alike, AP reported.
13:04 06/12/2022Armenian ombudswoman briefs U.S. official on Azeri war crimesArmenia’s Human Rights Defender Kristinne Grigoryan met with Erica Olson, the Deputy Assistant Secretary of State overseeing policy for Southern Europe and the Caucasus, in Washington on Tuesday.
17:00 05/12/2022The general prosecutor instructed to reimpose Interpol notice on Mikayel Minasyan no matter whatAccording to the sources of Panorama.am in the prosecutor's office, General Prosecutor Anna Vardapetyan instructed the prosecutors and investigators, leading the criminal investigations against...
16:16 05/12/2022Travel ban against Armen Ashotyan 'arbitrary', lawyer claimsThe travel ban imposed against Armenian opposition politician Armen Ashotyan is “arbitrary” and runs against domestic laws, his lawyer Tigran Atanesyan claims.
11:26 05/12/2022Armenia hands over remains of 10 Azerbaijanis killed in first Karabakh warArmenia has handed over to Azerbaijan the remains of 10 people presumably killed during the first Nagorno-Karabakh war (1991-1994) and two maps showing the possible locations of four other bodies,...
15:36 03/12/2022Ombudsman: Artsakh people under complete blockade, facing humanitarian crisisThe Artsakh people have found themselves under complete blockade after a group of Azerbaijanis blocked the Stepanakert-Goris highway linking Artsakh to Armenia on Saturday afternoon, citing...
16:16 02/12/2022Armenian parliament fails to adopt opposition-drafted statementThe Armenian National Assembly on Friday failed to adopt an opposition-drafted statement in response to a similar document passed by the Azerbaijani parliament on 8 November.
13:26 02/12/2022Investigators probing small plane crash in Armenian villageThe Investigative Committee of Armenia has launched a probe into the deadly small private plane crash in an Armenian village on Thursday.
11:30 02/12/2022Armenia's Central Electoral Commission calls special meetingThe Central Electoral Commission of Armenia (CEC) will hold a special meeting on Friday, December 2.
12:57 01/12/2022Armenian government OKs hike in state fees for construction permitsThe Armenian government endorsed a package of bills proposing a hike in state fees for construction permits in the country.
16:15 30/11/2022Kanye West to pay Kim Kardashian child support as divorce settledKanye West has been ordered to pay Kim Kardashian $200,000 (£167,000) per month in child support in a divorce settlement, BBC News reports.
15:15 30/11/2022Armenia opens criminal probe after soldier wounded by Azeri gunfireThe Investigative Committee of Armenia has launched a criminal investigation into the wounding of an Armenian soldier by Azerbaijani gunfire on Tuesday.
14:10 30/11/2022Poland plans to charge Ukrainian refugees for housingPoland plans to charge Ukrainian refugees for food and housing after 4 months of staying in state accommodation, the government said on Tuesday.