16:53 16/01/2026Մենք պետք է ցույց տանք, որ ընդդիմանում ենք, չենք համակերպվում այս իրավիճակին. Հարություն Մնացականյան«Մենք պետք է նման ակցիաներով ցույց տանք, որ ընդդիմանում ենք, չենք համակերպվում այս իրավիճակին։ Նման ակցիաները որոշակի զգոնություն են մտցնում, որ ոչ ոք միայնակ, անտեսված չէ»,- ի պաշտպանության...
16:47 16/01/2026Սամվել Կարապետյանը բժշկական օգնության տիրույթում է. ՎարդևանյանԲարերար, գործարար Սամվել Կարապետյանին տեղափոխելո՞ւ են ԱԱԾ մեկուսարան։ Հարցի պատասխանը լրագրողները փորձեցին ճշտել կարապետյանի փաստաբան Արամ Վարդևանյանից։ «Դատարանի որոշումը նշվածը չի կարող ենթադրել։...
16:28 16/01/2026Սա արդարադատության իրականացում չէ, սա պարզապես պատիժ է, մանր վրեժխնդրություն. Նարեկ Սամսոնյանի կին«Մենք Հայաստանում արդեն գործ ունենք ոչ թե ավտորիտար, այլ տոտալիտար իշխանության հետ՝ թույլատրելի է ամեն ինչ, բացի քաղաքականությամբ զբաղվելուց»,- Բարձրագույն դատական խորհրդի դեմ ակցիայի ժամանակ ասաց...
16:09 16/01/2026Իրավաբանները չունեն դատավոր Սուրեն Խաչատրյանի ֆանտազիայից. Արամ Վարդևանյան«Վերաքննիչ հակակոռուպցիոն դատարանի դատավոր Սուրեն Խաչատրյանը ոչ թե ուղիղ բեկանել է տնային կալանքը, այլ բեկանել է վարույթ հարուցելու որոշումը»,-անդրադառնալով սամվել Կարապետյանի նկատմամբ խափանման...
15:49 16/01/2026Ա. Վարդևանյանը համոզված է, ՔԿՀ-ում Սամվել Կարապետյանի առողջությանը դիտավորությամբ վնաս են պատճառել«Սամվել Կարապետյանը՝ թե որպես ազգային բարերար, թե որպես ՀՀ երևի թե նորագույն պատմության ընթացքում ամենամեծ բարեգործություններ արած անձ, Հայաստանի համար միայն լավն է արել։ Այն, ինչ կատարվում է իր...
15:15 16/01/2026Քիչ առաջ տեսակցեցի Նարեկին, նրա մոտ առկա է առողջական լուրջ խնդիր. Ռուբեն Մելիքյան«Քաղբանտարկյալ Նարեկ Սամսոնյանի մոտ առկա է առողջական լուրջ խնդիր, որը հացադուլի հետևանքների հետ զուգորդված՝ լուրջ ռիսկեր է պարունակում»,-ահազանգում է Սամսոնյանի փաստաբան Ռուբեն Մելիքյանը։ Նա...
15:08 16/01/2026Իմ հանդեպ ոչ մի կանխակալ կամ դրական, հովանավորչական վերաբերմունք չկա. Դիաննա Գասպարյան«Իմ հանդեպ ոչ մի կանխակալ կամ դրական, հովանավորչական վերաբերմունք չկա, իսկ ինչու կալանք չէ, նախաքննության մարմինը պիտի պատասխանի»,- նախնական դատական նիստից առաջ լրագրողներին ասաց Էջմիածնի՝ ՔՊ-ական...
15:00 16/01/2026Ռոբերտ Քոչարյան. Փորձել են բանտում ինձ հետ ապօրինի կերպով առերեսում կազմակերպելՀՀ երկորրդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանն այսօր դատարանի դահլիճում հայտարարեց՝ բանտում փորձել են իր հետ ապօրինի առերեսում կազմակերպել։ «Կոնկրետ ինձ հետ է եղել։ Ես ընդհանրապես ցուցմունք չեմ տվել։ Ինձ...
14:31 16/01/2026Տպավորություն է, որ արցախցիների քաղաքացիության ընդունման հարցում միտումնավոր խոչընդոտներ են ստեղծում. Փաստաբան«Հասկանում եմ, որ ընտրությունների եք նախապատրաստվում, բայց կողմնորոշվեք վերջապես․ ձեզ պե՞տք է արցախցիների քաղաքացիության ընդունումը, թե՝ ոչ»
14:19 16/01/2026Զինծառայողի մաhվան դեպքով մեկ անձ ձերբակալվել էԶինծառայողի մահվան դեպքի առթիվ 2026 թվականի հունվարի 14-ին նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում մեկ անձի նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում՝ Քրեական օրենսգրքի 522-րդ...
14:13 16/01/2026Սամվել Կարապետյանին կրկին կտանեն ԱԱԾ մեկուսարան․ ArmLur.amԴատախազությունը վերաքննիչ բողոք էր ներկայացրել Սամվել Կարապետյանի կալանքի պահանջով
14:11 16/01/2026Արմեն Գևորգյան. Ճի՞շտ եմ հասկանում, որ ինձ այսօր առաջադրվեց նոր մեղադրանքՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի, ՀՀ նախագահի աշխատակազմի նախկին ղեկավար Արմեն Գևորգյանի, ԶՈՒ նախկին գլխավոր շտաբի նախկին պետ Յուրի Խաչատուրովի, պաշտպանության նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանի գործով...
13:32 16/01/2026Սա քաղաքական կոռուպցիայի դրսևորում է. Վարուժան Հոկտանյանը՝ պետական համակարգում պարգևավճարների մասին«Սա քաղաքական կոռուպցիայի դրսևորում է»,- Panorama.am-ի հետ զրույցում «Թրանսփարենսի ինթերնեշնլ» հակակոռուպցիոն ծրագրերի ղեկավար Վարուժան Հոկտանյանն այսպես գնահատեց պետական համակարգում 2025 թվականի...
12:23 16/01/2026Այսօր Նարեկ Սամսոնյանի հացադուլի 8-րդ օրն է: Առ այս պահը չկա համակարգված քաղաքական գնահատական այդ քայլին. Նարեկ ՄալյանԻնչի՞ մասին է խոսքը, առ այս պահը նույնիսկ չգիտենք քաղբանտարկյալների կոնկրետ թիվը:
11:30 16/01/2026Բանը հասնում էր այնտեղ, որ անհայտ կորած անձնաց հարազատները ԱԱԾ շենքի մոտ ցույց էին անում՝ ԱԱԾ տնօրենն ընդունի. Մանուկյան«Անցնող տարիներին անհայտ կորած անձնաց հարազատները շատ հաճախ դիմում էին կտրուկ գործողությունների, լիազոր մարմնից տեղեկատվություն ստանալու դժվարություն էին ունենում ու բանը հասնում էր այնտեղ, որ ԱԱԾ...
10:35 16/01/2026Քննչական մարմինը ներկայացրել է Սամվել Կարապետյանի տնային կալանքի երկարաձգման միջնորդությունՆիստը կկայանա այսօր
09:19 16/01/2026Գևորգ եպիսկոպոս Սարոյանը դատի է տվել Հայաստանյայց Առաքելական Սուրբ ԵկեղեցունՄասյացոտնի թեմի առաջնորդի պաշտոնից ազատված Գևորգ եպիսկոպոս Սարոյանը դատի է տվել Հայաստանյայց Առաքելական Սուրբ Եկեղեցուն։ Panorama.am-ը «Դատալեքս»-ից տեղեկանում է, որ նա դատարանից պահանջում է անվավեր...
22:03 15/01/2026Վանաձորի բանտում փաստաբանի մոտ հայտնաբերվել են կասկածելի թմրամիջոցներՊատժվում է ազատազրկմամբ՝ երկուսից հինգ տարի ժամկետով
19:49 15/01/2026Փաշինյանը պատասխանեց Թրամփի ուղու վերաբերյալ 5 իրավական հարցադրումներից միայն մեկին․ ՄելոյանՓաստաբան Գոհար Մելոյանը գրում է․ «Երեկ հնչեցրել էի 5 իրավական հարցադրում, որոնք վերաբերում էին Թրամփի ուղու վերաբերյալ հրապարակված TIF-ին: Այսօր ՀՀ կառավարության նիստում Նիկոլ Փաշինյանը պատասխանեց...
19:18 15/01/2026Սննդի կետում ապօրինի զենք-զինամթերք է հայտնաբերվելՔրեական ոստիկանության Լոռու մարզային վարչության ծառայողները օպերատիվ տեղեկություն էին ստացել, որ Վանաձոր քաղաքի 36-ամյա բնակիչը ապօրինի զենք-զինամթերք է պահում: Այս մասին նշված է ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության...

17:00 15/11/2022Google to pay $391.5 million to US states in location-tracking settlementGoogle agreed to a $391.5 million settlement with 40 US states over its use of location tracking, Oregon Attorney General Ellen Rosenblum announced Monday.
16:35 15/11/2022Armenian soldier shot dead by fellowAn Armenian serviceman has been shot dead by his fellow soldier, the Defense Ministry reported. The victim, identified as Vahe Hovsepyan (b. 2002), suffered fatal gunshot injuries at a military post...
13:22 15/11/2022Armenian Investigative Committee spokesman resignsVardan Tadevosyan has stepped down as spokesperson of the Investigative Committee of Armenia. “I am tired,” he told Panorama.am in response to a question about the reasons for his decision on...
12:12 15/11/2022Armenia's NSS reveals another case of treasonThe National Security Service (NSS) of Armenia has uncovered another case of treason. According to a NSS statement on Tuesday, an Armenian citizen, identified only by his initials as E.A., who was...
16:12 14/11/2022Kurdish militant group denies role in Istanbul bomb attackThe outlawed Kurdistan Workers' Party (PKK) on Monday denied any role in the deadly weekend attack in Istanbul, AFP reported.
11:26 14/11/2022Turkey arrests one, suspects Kurdish militants behind Sunday’s explosionPolice have arrested a suspect who is believed to have planted the bomb that exploded on a bustling pedestrian avenue in Istanbul, Turkey’s interior minister said Monday, adding that initial findings...
13:36 12/11/2022Two killed in road accident in Armenian regionTwo people were killed in a road traffic accident on the Sevan-Hrazdan highway in Armenia’s Gegharkunik Province last night, the country's emergencies ministry reported.
11:16 12/11/2022Biden heckled by protesters during Cop27 speechProtests erupted during Joe Biden's Cop27 speech at Sharm el-Sheikh today when he called America a "world leader" in climate action, The Independent reported.
16:19 10/11/2022Ex-ombudsman: Azeris seized cars, sheep from Armenians after recent aggressionFollowing the September 13-14 military aggression against Armenia, Azerbaijani forces seized seven vehicles and a large flock of sheep from Armenians, former Ombudsman Arman Tatoyan, who currently...
13:36 10/11/2022Arman Tatoyan: Azeri forces occupied 2,700 hectares of land in Armenia's KapanThe entire villages of Nerkin Hand and Srashen in Kapan, a community in Armenia’s Syunik Province, are visually observed by Azerbaijani forces following the mid-September aggression, former Ombudsman...
12:13 10/11/2022Tatoyan: Azeri troops have no intention to withdraw from occupied territories of ArmeniaArmenia is facing major security challenges in the wake of the Azerbaijani invasion in mid-September, as well as the unlawful deployment of Azeri forces near Armenian border villages and on roads,...
16:54 09/11/2022Expert: Armenian authorities 'washed their hands' of ArtsakhConstitutional law expert Vardan Poghosyan accused the Armenian leaders of “ignoring” Artsakh’s right to self-determination supported by the Armenian Constitution.
16:17 08/11/2022Anahit Manasyan named Armenia's deputy chief prosecutorArmenia’s Prosecutor General Anna Vardapetyan has appointed Anahit Manasyan as her deputy, the Prosecutor General's Office reported on Tuesday.
15:46 08/11/2022Manvel Vasilyev-Airumian: What brought him to Yerevan a few weeks ago and how he plans to support ArmeniaA seminar was held at the Opera Suite Hotel in Yerevan on September 3, 2022, during which immigration attorney Manvel Vasilyev-Airumian presented the various opportunities and existing procedures for...
15:35 08/11/2022Lawyer urges efforts to ensure judges' independence in ArmeniaLawyer Aram Obrelyan calls for efforts to ensure judicial independence and impunity in Armenia, stating government officials should be banned from criticizing court rulings.
14:15 08/11/2022ECHR obliges Armenia to pay €23,500 to family of dead army officerThe European Court of Human Rights (ECHR) on Tuesday delivered a judgement in the case of Vardanyan and Khalafyan v.
16:13 07/11/2022Terror attack in Iran’s Shiraz staged by Azerbaijani citizen, says intelligence ministryThe terrorist attack at the Shah Cheragh Shrine in the Iranian city of Shiraz was planned by an Azerbaijani citizen, TASS reported on Monday, citing Iran’s Ministry of Intelligence.
16:45 04/11/2022Former housekeeper sues Jeff Bezos over racial discriminationJeff Bezos is being sued by a former housekeeper who claims she was subjected to racial discrimination and forced to regularly climb out of a laundry room window to go to the toilet as she wasn’t...
17:09 02/11/2022Tatoyan's team on fact-finding mission in SyunikArmenia’s former Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan, who has set up the Tatoyan Foundation for Law and Justice, says his team has visited several settlements in Syunik Province observe...
14:16 01/11/2022Yerevan court postpones hearing in Kocharyan's case for two weeksThe Yerevan first instance court of general jurisdiction on Tuesday postponed a hearing in the case involving former President Robert Kocharyan and opposition Hayastan bloc MP Armen Gevorgyan, who...