16:53 16/01/2026Մենք պետք է ցույց տանք, որ ընդդիմանում ենք, չենք համակերպվում այս իրավիճակին. Հարություն Մնացականյան«Մենք պետք է նման ակցիաներով ցույց տանք, որ ընդդիմանում ենք, չենք համակերպվում այս իրավիճակին։ Նման ակցիաները որոշակի զգոնություն են մտցնում, որ ոչ ոք միայնակ, անտեսված չէ»,- ի պաշտպանության...
16:47 16/01/2026Սամվել Կարապետյանը բժշկական օգնության տիրույթում է. ՎարդևանյանԲարերար, գործարար Սամվել Կարապետյանին տեղափոխելո՞ւ են ԱԱԾ մեկուսարան։ Հարցի պատասխանը լրագրողները փորձեցին ճշտել կարապետյանի փաստաբան Արամ Վարդևանյանից։ «Դատարանի որոշումը նշվածը չի կարող ենթադրել։...
16:28 16/01/2026Սա արդարադատության իրականացում չէ, սա պարզապես պատիժ է, մանր վրեժխնդրություն. Նարեկ Սամսոնյանի կին«Մենք Հայաստանում արդեն գործ ունենք ոչ թե ավտորիտար, այլ տոտալիտար իշխանության հետ՝ թույլատրելի է ամեն ինչ, բացի քաղաքականությամբ զբաղվելուց»,- Բարձրագույն դատական խորհրդի դեմ ակցիայի ժամանակ ասաց...
16:09 16/01/2026Իրավաբանները չունեն դատավոր Սուրեն Խաչատրյանի ֆանտազիայից. Արամ Վարդևանյան«Վերաքննիչ հակակոռուպցիոն դատարանի դատավոր Սուրեն Խաչատրյանը ոչ թե ուղիղ բեկանել է տնային կալանքը, այլ բեկանել է վարույթ հարուցելու որոշումը»,-անդրադառնալով սամվել Կարապետյանի նկատմամբ խափանման...
15:49 16/01/2026Ա. Վարդևանյանը համոզված է, ՔԿՀ-ում Սամվել Կարապետյանի առողջությանը դիտավորությամբ վնաս են պատճառել«Սամվել Կարապետյանը՝ թե որպես ազգային բարերար, թե որպես ՀՀ երևի թե նորագույն պատմության ընթացքում ամենամեծ բարեգործություններ արած անձ, Հայաստանի համար միայն լավն է արել։ Այն, ինչ կատարվում է իր...
15:15 16/01/2026Քիչ առաջ տեսակցեցի Նարեկին, նրա մոտ առկա է առողջական լուրջ խնդիր. Ռուբեն Մելիքյան«Քաղբանտարկյալ Նարեկ Սամսոնյանի մոտ առկա է առողջական լուրջ խնդիր, որը հացադուլի հետևանքների հետ զուգորդված՝ լուրջ ռիսկեր է պարունակում»,-ահազանգում է Սամսոնյանի փաստաբան Ռուբեն Մելիքյանը։ Նա...
15:08 16/01/2026Իմ հանդեպ ոչ մի կանխակալ կամ դրական, հովանավորչական վերաբերմունք չկա. Դիաննա Գասպարյան«Իմ հանդեպ ոչ մի կանխակալ կամ դրական, հովանավորչական վերաբերմունք չկա, իսկ ինչու կալանք չէ, նախաքննության մարմինը պիտի պատասխանի»,- նախնական դատական նիստից առաջ լրագրողներին ասաց Էջմիածնի՝ ՔՊ-ական...
15:00 16/01/2026Ռոբերտ Քոչարյան. Փորձել են բանտում ինձ հետ ապօրինի կերպով առերեսում կազմակերպելՀՀ երկորրդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանն այսօր դատարանի դահլիճում հայտարարեց՝ բանտում փորձել են իր հետ ապօրինի առերեսում կազմակերպել։ «Կոնկրետ ինձ հետ է եղել։ Ես ընդհանրապես ցուցմունք չեմ տվել։ Ինձ...
14:31 16/01/2026Տպավորություն է, որ արցախցիների քաղաքացիության ընդունման հարցում միտումնավոր խոչընդոտներ են ստեղծում. Փաստաբան«Հասկանում եմ, որ ընտրությունների եք նախապատրաստվում, բայց կողմնորոշվեք վերջապես․ ձեզ պե՞տք է արցախցիների քաղաքացիության ընդունումը, թե՝ ոչ»
14:19 16/01/2026Զինծառայողի մաhվան դեպքով մեկ անձ ձերբակալվել էԶինծառայողի մահվան դեպքի առթիվ 2026 թվականի հունվարի 14-ին նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում մեկ անձի նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում՝ Քրեական օրենսգրքի 522-րդ...
14:13 16/01/2026Սամվել Կարապետյանին կրկին կտանեն ԱԱԾ մեկուսարան․ ArmLur.amԴատախազությունը վերաքննիչ բողոք էր ներկայացրել Սամվել Կարապետյանի կալանքի պահանջով
14:11 16/01/2026Արմեն Գևորգյան. Ճի՞շտ եմ հասկանում, որ ինձ այսօր առաջադրվեց նոր մեղադրանքՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի, ՀՀ նախագահի աշխատակազմի նախկին ղեկավար Արմեն Գևորգյանի, ԶՈՒ նախկին գլխավոր շտաբի նախկին պետ Յուրի Խաչատուրովի, պաշտպանության նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանի գործով...
13:32 16/01/2026Սա քաղաքական կոռուպցիայի դրսևորում է. Վարուժան Հոկտանյանը՝ պետական համակարգում պարգևավճարների մասին«Սա քաղաքական կոռուպցիայի դրսևորում է»,- Panorama.am-ի հետ զրույցում «Թրանսփարենսի ինթերնեշնլ» հակակոռուպցիոն ծրագրերի ղեկավար Վարուժան Հոկտանյանն այսպես գնահատեց պետական համակարգում 2025 թվականի...
12:23 16/01/2026Այսօր Նարեկ Սամսոնյանի հացադուլի 8-րդ օրն է: Առ այս պահը չկա համակարգված քաղաքական գնահատական այդ քայլին. Նարեկ ՄալյանԻնչի՞ մասին է խոսքը, առ այս պահը նույնիսկ չգիտենք քաղբանտարկյալների կոնկրետ թիվը:
11:30 16/01/2026Բանը հասնում էր այնտեղ, որ անհայտ կորած անձնաց հարազատները ԱԱԾ շենքի մոտ ցույց էին անում՝ ԱԱԾ տնօրենն ընդունի. Մանուկյան«Անցնող տարիներին անհայտ կորած անձնաց հարազատները շատ հաճախ դիմում էին կտրուկ գործողությունների, լիազոր մարմնից տեղեկատվություն ստանալու դժվարություն էին ունենում ու բանը հասնում էր այնտեղ, որ ԱԱԾ...
10:35 16/01/2026Քննչական մարմինը ներկայացրել է Սամվել Կարապետյանի տնային կալանքի երկարաձգման միջնորդությունՆիստը կկայանա այսօր
09:19 16/01/2026Գևորգ եպիսկոպոս Սարոյանը դատի է տվել Հայաստանյայց Առաքելական Սուրբ ԵկեղեցունՄասյացոտնի թեմի առաջնորդի պաշտոնից ազատված Գևորգ եպիսկոպոս Սարոյանը դատի է տվել Հայաստանյայց Առաքելական Սուրբ Եկեղեցուն։ Panorama.am-ը «Դատալեքս»-ից տեղեկանում է, որ նա դատարանից պահանջում է անվավեր...
22:03 15/01/2026Վանաձորի բանտում փաստաբանի մոտ հայտնաբերվել են կասկածելի թմրամիջոցներՊատժվում է ազատազրկմամբ՝ երկուսից հինգ տարի ժամկետով
19:49 15/01/2026Փաշինյանը պատասխանեց Թրամփի ուղու վերաբերյալ 5 իրավական հարցադրումներից միայն մեկին․ ՄելոյանՓաստաբան Գոհար Մելոյանը գրում է․ «Երեկ հնչեցրել էի 5 իրավական հարցադրում, որոնք վերաբերում էին Թրամփի ուղու վերաբերյալ հրապարակված TIF-ին: Այսօր ՀՀ կառավարության նիստում Նիկոլ Փաշինյանը պատասխանեց...
19:18 15/01/2026Սննդի կետում ապօրինի զենք-զինամթերք է հայտնաբերվելՔրեական ոստիկանության Լոռու մարզային վարչության ծառայողները օպերատիվ տեղեկություն էին ստացել, որ Վանաձոր քաղաքի 36-ամյա բնակիչը ապօրինի զենք-զինամթերք է պահում: Այս մասին նշված է ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության...

15:37 07/03/2024«Он – не старейший олигарх или не олигарх?» Нахшкарян – представителю Хачатура СукиасянаВ гражданском суде общей юрисдикции города Ереван (резиденция в Арабкире) стартовало заседание по делу «Хачатур Сукиасян против Вазгена Сагателяна» – с требованием возмещения причиненного чести и...
14:03 07/03/2024У здания правительства Армении пресекли попытку самосожженияСотрудники правоохранительных органов предотвратили попытку самосожжения у здания правительства Армении в центре Еревана.
12:47 06/03/2024Попытавшийся заехать в квартиру к жене на белом коне россиянин раскаялся и пообещал закодироваться33-летний житель города Осинники, подаривший жене на 8 Марта белую лошадь, раскаялся и пообещал закодироваться.
11:30 05/03/2024Франция стала первой страной в мире, закрепившей в конституции право на абортФранция стала первой страной в мире, закрепившей право на аборт в Конституции. Ранее это предложение одобрили Сенат и Национальное собрание страны. Подробнее - в материале ВВС, который приводим ниже....
19:26 04/03/2024Начальник УИУ «Больница для осужденных» Лаэрт Григорян освобожден от занимаемой должностиНачальник УИУ «Больница для осужденных» Лаэрт Григорян освобожден от занимаемой должности, сообщает в понедельник пресс-служба министерства юстиции Армении.
17:57 04/03/2024Экс-глава Комитета по градостроительству Армении Ваагн Вермишян освобожденБывший председатель Комитета по градостроительству Армении Ваагн Вермишян будет освобожден из-под стражи.
13:44 04/03/2024Бывший замглавы Генштаба ВС Армении Тиран Хачатрян освобожден в зале судаСуд в Ереване немногим ранее освободил бывшего первого замначальника Генштаба ВС Армении Тирана Хачатряна, арестованного после резонансного инцидента в январе.
17:24 01/03/2024Россельхознадзор ввел временные ограничения на поставки икры из АрменииРоссельхознадзор в ходе лабораторного мониторинга выявил нарушения при поставках красной икры из Армении и мясных консервов из Беларуси.
17:53 29/02/2024Геворк Даниелян: Мы оказались не в тупике, а в ловушкеМы оказались не в тупике, а в ловушке. Из тупика все же есть обратный выход, здесь его нет, заявил доктор юридических наук, бывший министр юстиции Геворк Даниелян на посвященном Декларации о...
14:52 29/02/2024В Ереване автомобиль марки BMW врезался в пассажирский микроавтобус: есть пострадавшиеСегодня, 29 февраля, ДТП произошло в Ереване: как сообщает shamshyan.com, около 12:50 автомобиль марки BMW, направляясь с улицы Ленинградяна на улицу Асратяна, при пока неизвестных обстоятельствах...
14:18 29/02/2024Нetq: ЗММК и «Геопромайнинг голд» считаются активами российской группы GeoProMiningДанные Агентства государственного регистра юридических лиц министерства юстиции Республики Армения действительно свидетельствуют о том, что российское ООО «Геопромайнинг» (GeoProMining) не является...
13:04 29/02/2024Осмелевшее после захвата Нагорного Карабаха руководство Азербайджана может осуществить вторжение в Армению – Freedom House«В 2023 году свобода в Евразии испытала ошеломляющий спад, во многом из-за завоевания азербайджанским режимом Нагорного Карабаха и изгнания оттуда этнического армянского населения», – говорится в...
17:50 28/02/2024В Армении ушли с молотка 7 «золотых» автомобильных номеровВ Армении за 156 млн 200 тыс. драмов ушли с молотка 7 «золотых» автомобильных номеров. Как сообщил пресс-секретарь МВД Армении Нарек Саркисян, аукцион проводился с 23 по 28 февраля. «В аукционе...
15:48 28/02/2024Папа Римский на встрече с армянскими иерархами коснулся проблем вынужденных переселенцев из Нагорного Карабаха28 февраля, в день литургической памяти св. Григора Нарекаци, Папа Франциск принял на частной аудиенции членов Синода Армянской Католической Церкви, которые прибыли в Ватикан во главе со своим...
12:28 28/02/2024СНБ Армении: Пересекший армяно-азербайджанскую линию соприкосновения азербайджанский военный обезврежен28 февраля, около 05:15, на приграничном участке общины Тех Сюникской области Республики Армения, армяно-азербайджанскую линию соприкосновения пересек вооруженный автоматом АКМ (с 1 магазином)...
17:14 27/02/2024Геворк Петросян: Намерен выдвинуть свою кандидатуру на должность декана юридического факультета ЕГУБывший депутат Национального Собрания Армении, преподаватель Ереванского государственного университета (ЕГУ) Геворк Петросян сообщил о намерении выдвинуть свою кандидатуру на должность декана...
12:07 26/02/2024МВД Армении – о продаже автомобильного номера 00oo000 за $300 тыс.МВД Армении опровергает муссируемые сведения о продаже на аукционе автомобильного госномера 00oo000 за $300 тыс.
14:15 24/02/2024Гарик Галеян доставлен в больницу и находится в реанимацииСостояние здоровья Гарика Галеяна настолько тяжелое, что оперативное вмешательство в данный момент невозможно, указал адвокат.
16:44 23/02/2024Арман Татоян: Армянская община Иерусалима инициировала судебный процесс для защиты «Коровьего сада»Армянская община Иерусалима инициировала судебный (правовой) процесс для защиты исторических Армянских садов – «Коровьего сада» (Cows' Garden) армянского квартала старого города, сообщил глава Центра...
17:38 22/02/2024Генпрокуратура Армении направила РФ ходатайство о выдаче азербайджанца Кямиля ЗейналлыГенеральная прокуратура Республики Армения сегодня получила от компетентного органа РА пакет документов о передаче Еревану находящегося в розыске азербайджанца, обнаруженного накануне...