13:20 17/01/2026Բաքվում չի թույլատրվում հայ գերիներին փոխանցել Աստվածաշունչ, կրոնական սիմվոլիկայով դաջվածքներն այրվել են. Սահակյան«Բաքվում վերաբերմունքի առումով տարբերակված մոտեցում ենք դիտարկել Ռուբեն Վարդանյանի պարագայում։ Մեծացել է նրա մեկուսածվածությունը արտաքին աշխարհից»,- ասուլիսում ասաց ՄԻԵԴ-ում հայ գերիների շահերի...
12:55 17/01/2026Բաքվում դատավարությունների նպատակն է Արցախի քաղաքական միավորի ապալեգիտիմացումը, ցուցադրական պատիժը. Սիրանուշ Սահակյան«Բաքվում ընթացող դատավարությունների նպատակն է Արցախի քաղաքական միավորի ապալեգիտիմացումը, ցուցադրական պատիժը բոլոր այն հայերի նկատմամբ, որոնք ի նպաստ Արցախի գործունեություն են իրականավցրել»,-...
12:13 17/01/2026ՈՒՂԻՂ. Բաքվում ապօրինի պահվող հայ գերիների «դատավարության» տարելիցն է. Սիրանուշ Սահակյան2025 թվականի հունվարի 17-ին Բաքվում մեկարկեցին ապօրինի պահվող հայ գերիների և քաղբանտարկյալների նկատմամբ իրականացվող «դատավարությունները»։ ՄԻԵԴ-ում հայ գերիների շահերի ներկայացուցիչ, «Միջազգային և...
12:13 17/01/2026ՈՒՂԻՂ. Բաքվում ապօրինի պահվող հայ գերիների «դատավարության» տարելիցն է. Սիրանուշ ՍահակյանՄԻԵԴ-ում հայ գերիների շահերի ներկայացուցիչ Սիրանուշ Սահակյանի ասուլիսը՝ Բաքվում ապօրինի հայ գերիների նկատմամբ իրականացվող «դատավարության» տարելիցի կապակցությամբ։
10:10 17/01/2026Սամվել Կարապետյանին կալանավորելու միջնորդությունը մերժվեց, կիրառվեց տնային կալանք. Վարդևանյան«Սամվել Կարապետյանի նկատմամբ կալանքը որպես խափանման միջոց ընտրելու միջնորդությունը մերժվեց, կիրառվեց տնային կալանք»,- հայտնել է գործարար, բարերար Սամվել Կարապետյանի պաշտպան Արամ Վարդևանյանը։ «14...
08:44 17/01/2026Միայն Կաթողիկոսի տնօրինությունը ապօրինի դատական վեճի առարկա դարձնելը բավարար է ՀՀ աթեիuտ իշխանության՝ եկեղեցու դեմ ուղղված քայլերի բնույթը պատկերացնելու համար. Փաստաբան«Օրվա իշխանության նպատակը հենց դա է՝ Հայոց եկեղեցին վերածել իշխանության շահերը սպասարկող մի քաղաքացիական կցակառույցի, իսկ անունն էլ դնել եկեղեցու «բարենորոգում»,- նշել է փաստաբան Րաֆֆի Ասլանյանը՝...
21:45 16/01/2026Տիեզերքի պատասխանը պետք է լինի թիրախային և անողոքաբար արդար. Սամվել Կարապետյանի դուստրՍամվել Կարապետյանի դուստրը՝ Տաթևիկ Կարապետյանը սոցցանցի իր միկրոբլոգում գրել է. «Բոլոր նրանց՝ ովքեր առնչվում են այս կեղծ, անհիմն և գիտակցված ձևով սարքած գործին, ցանկանում եմ, որ զգան յուրաքանչյուր...
20:43 16/01/2026Զազրելի երևույթ է տեղի ունեցել,խոշտանգել են 14 տարեկան արցախցի երեխային․ փաստաբանԶազրելի երևույթ է տեղի ունեցել՝ արցախցի մի երեխայի են խոշտանգել։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնում է փաստաբան Ռոման Երիցյանը։ «14 տարեկան երեխա, որը ենթադրաբար կասկածվում է ինչ-որ...
20:27 16/01/2026Երևանում բնակվող օտարերկրացին տանը պահել, պատրաստել և իրացրել է տարատեսակ թմրամիջոցներՀամայնքային ոստիկանության Կենտրոնական բաժնի ծառայողները ստացել էին օպերատիվ տեղեկություն, որ մայրաքաղաքի Մաշտոցի պողոտայում բնակվող օտարերկրյա քաղաքացին տանը պահում, պատրաստում և իրացնում է տարատեսակ...
20:15 16/01/2026Հայ Առաքելական Եկեղեցին ունի սահմանադրական կարգավիճակ, գործում է հենց Սահմանադրության ուժով․ ԴանիելյանԻրավագիտության դոկտոր, պրոֆեսոր Գևորգ Դանիելյանը գրում է․ «Ըստ լրատվության՝ Գևորգ եպիսկոպոս Սարոյանը հայցով դիմել է դատարան՝ Մասյացոտնի թեմի թեմակալ առաջնորդի պաշտոնում վերականգնվելու ակնկալիքով։...
19:25 16/01/2026Զգուշացե՛ք, բանկերի անունից կազմակերպված խաղարկությունների գովազդները կեղծիք են․ կիբեռոստիկանությունՀՀ ՆԳՆ կիբեռոստիկանությունը զգուշացնում է հերթական կեղծիքի մասին։ «Սոցիալական տարբեր հարթակներում տարածվում են հայկական բանկային ընկերությունների անունից իբր կազմակերպված խաղարկությունների...
18:00 16/01/2026ԲԿ-ի փոխտնօրենը զինակոչիկների կողմից պարտադիր զինվորական ծառայությունից խուսափելուն օժանդակելու համար տարբեր չափերի կաշառք է ստացել. 9 անձի վերաբերյալ նախաքննությունն ավարտվել էՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեի օպերատիվ-հետախուզական վարչությունից ստացված՝ առերևույթ հանցանքների մասին հաղորդման հիման վրա նախաձեռնված բազմադրվագ քրեական վարույթով հիմնավորվել է, որ ՀՀ-ում գրանցված...
17:52 16/01/2026Կասեցվել է «Արտբեն» ՍՊԸ-ին պատկանող լցակայանի հեղուկ գազի վաճառքի գործունեությունըՇուկայի վերահսկողության տեսչական մարմնի կողմից իրականացվող վերահսկողական գործողությունների շրջանակում հեղուկացված ածխաջրածնային գազի և բենզինի մանրածախ վաճառքով զբաղվող «ԱՐՏԲԵՆ» ՍՊԸ-ին պատկանող...
17:52 16/01/2026Ստեփանակերտի քաղաքապետն ու ավագանու հինգ անդամներ արդարացվեցինՇուրջ մեկ տարի տևած դատաքննության արդյունքում Երևան քաղաքի առաջին ատյանի քրական դատարանը, նախագահությամբ Դատավոր Դավիթ Բալայանի, Ստեփանակերտի քաղաքապետ Դավիթ Սարգսյանի և ավագանու հինգ անդամների...
17:48 16/01/2026Կատարվածը, ոչ այլ ինչ է, եթե ոչ վարչապետի սադիզմի հերթական դրսևորում. ՀԱԿՀայ Ազգային Կոնգրեսը տարածել է հայտարարություն, որտեղ ասված է. «Վերաքննիչ հակակոռուպցիոն դատարանը բեկանել է որոշումը, որով Սամվել Կարապետյանի նկատմամբ տնային կալանք էր կիրառվել: Այդ մասին հայտարարել...
17:37 16/01/2026Քաղաքաշինության կոմիտեի նախագահի անունով WhatsApp հավելվածում ստեղծվել է կեղծ օգտահաշիվWhatsApp հավելվածում Քաղաքաշինության կոմիտեի նախագահ Եղիազար Վարդանյանի անունով բացվել է կեղծ օգտահաշիվ։ Կոմիտեի նախագահի լուսանկարի օգտագործմամբ նրան չպատկանող հեռախոսահամարից տարբեր անձանց...
17:29 16/01/2026Արամ Վարդևանյան. Սա բռնաբարության դեպք էԲարերար, գործարար Սամվել Կարապետյանի փաստաբան Արամ Վարդևանյանը գրում է. «Քրեական դատավարության օրենսգրքի 285-րդ հոդվածի համաձայն. Կալանքի կամ տնային կալանքի ժամկետը երկարաձգելու միջնորդությունը ՊԵՏՔ...
17:23 16/01/2026Պետք է դատավորը հասկանա, որ իր այդ մի ապօրինի որոշումը չարժի այն 5, 10, 15 տարուն, որոնք նա հետագայում անցկացնելու է քրեակատարողական հիմնարկում. Սոս ՀակոբյանՆմանատիպ մարդկանց ազատազրկում են այլ կուսակիցների, կուսակցության ղեկավարների ակտիվացման դեպքում՝ ինչ-որ բան հասկացնելու կամ վերջիններիս հետագա քայլերը կանխելու համար
17:22 16/01/2026Կաթողիկոսի տնօրինությունը չի կարող դառնալ դատական վերահսկողության առարկա. Արա Զոհրաբյան«Լրատվամիջոցներով տեղեկություններ են տարածվել, որ Գևորգ եպիսկոպոս Սարոյանը դիմել է դատարան վիճարկելով Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի՝ Մասյացոտնի թեմի թեմակալ առաջնորդի պաշտոնից ազատելու վերաբերյալ,...
17:20 16/01/2026Նարեկ Սամսոնյանը դեկտեմբերին պետք է վիրահատվեր, բանտային պայմաններում առողջական խնդիրները մեծացան. Ռուբեն Մելիքյան«Հացադուլի մեջ գտնվող Նարեկ Սամսոնյանն ունի առողջական շատ լուրջ խնդիր»,- ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում հայտարարեց Նարեկ Սամոնյանի պաշտպան Ռուբեն Մելիքյանը։ Նա նշեց, որ քիչ առաջ «Արմավիր» ՔԿՀ-ում հանդիպել...

12:36 29/11/2022Armenian army officer charged with treasonThe National Security Service (NSS) of Armenia has uncovered another case of high treason involving an Armenian army major.
14:45 28/11/2022Yerevan court agrees to hear police suit against fallen soldier's fatherThe Administrative Court in Yerevan has agreed to hear a lawsuit filed by the police against Garik Galeyan, the father of Armenian soldier Mkhitar Galeyan killed in the 2020 Artsakh war.
15:01 26/11/2022Tatoyan: Azerbaijani forces display pan-Turkic slogan near Armenian village schoolAzerbaijani troops have unlawfully deployed close to the school in Shurnukh, a village in Armenia’s Syunik Province, displaying the pan-Turkic slogan “Önce vatan" in big letters, former Ombudsman...
11:49 25/11/2022Rosa Linn and Malena to perform at Junior Eurovision in YerevanThe Public Television of Armenia has revealed details about two interval acts of Junior Eurovision 2022.
16:00 24/11/2022Tatoyan: Artsakh people's right to self-determination has no alternativeArmenia’s former Ombudsman Arman Tatoyan, the chairman of the Center for Law and Justice Tatoyan Foundation, delivered a speech at an international conference on the human and cultural security...
14:46 24/11/2022Armenian government OKs bill to set up interior ministryThe Armenian government on Thursday endorsed a bill to close down the Ministry of Emergency Situations and set up an interior ministry comprising the police, rescue and migration services.
13:03 24/11/2022Artsakh moves to toughen penalties for high treason, spyingThe Artsakh National Assembly on Thursday unanimously adopted amendments to the Penal Code setting tougher penalties for high treason and espionage, the parliament's press service said.
12:58 23/11/20221 killed, 18 wounded in Jerusalem blastsA teenager was killed and 18 people were wounded, two critically, in two explosions at the entrance to Jerusalem and the Ramot Junction on Wednesday morning in what police are treating as a a...
14:56 22/11/2022Yerevan court postpones hearing in Kocharyan's trial for two weeksThe Yerevan Court of General Jurisdiction on Tuesday postponed a hearing in the trial of former Armenian President Robert Kocharyan and opposition Hayastan bloc MP Armen Gevorgyan, who formerly...
14:05 22/11/2022Pilot sentenced to jail in Australia for fraud, unlicensed flightsA north Queensland pilot has been sentenced to five years in jail, to be released after two, after he was convicted of fraud over flights he chartered without a licence for Kennedy MP Bob Katter, ABC...
11:35 22/11/2022New spokesperson of Armenian Investigative Committee namedGor Abrahamyan has been installed as spokesperson of the Investigative Committee of Armenia. The relevant order was signed by Investigative Committee Chairman Argishti Kyaramyan on Tuesday, the law...
16:21 21/11/2022Court hearing in former SJC chief's case set for Nov. 23Armenia’s Anti-Corruption Court has scheduled a hearing in the case of Ruben Vardazaryan, a former chairman of the Supreme Judicial Council (SJC) overseeing Armenian courts, for 23 November.
15:06 21/11/2022Lawyer: Armen Ashotyan challenges travel ban on himArmenian opposition politician Armen Ashotyan has challenged a travel ban imposed on him by Armenia’s law enforcement authorities, his lawyer Tigran Atanesyan said on Monday.
13:38 21/11/2022Angry women tried to avenge brutal murder of their fellows in Armenian villageA group of five women attempted to set fire to the house of a man accused of brutally killing a young woman and her two children in Pemzashen, a village in Armenia’s Shirak Province, late on Sunday.
12:48 21/11/2022Serzh Sargsyan's former bodyguard charged againArmenia’s law-enforcement authorities have brought fresh charges against Vachagan Ghazaryan, a former chief bodyguard of ex-President Serzh Sargsyan, who was formerly prosecuted on illicit enrichment...
13:57 19/11/2022Four killed in tragic road accident in northern ArmeniaFour people were killed in a horrific road traffic accident in Armenia’s northern Lori Province late on Friday, the Ministry of Emergency Situations reported.
15:15 18/11/2022Azeri forces open fire at farmer in ArtsakhAzerbaijani troops opened fire at an Armenian civilian carrying out agricultural work on a field in the village of Hatsi in Artsakh’s Martuni region on Friday.
13:45 18/11/2022UNICEF: Racism and discrimination against children rife in countries worldwideRacism and discrimination against children based on their ethnicity, language, and religion are rife in countries across the world, according to a new UNICEF report published ahead of World...
14:35 17/11/2022Armenian government OKs universal declaration of incomeThe Armenian government on Thursday approved a draft decision calling for the introduction of a system of universal declaration of income in 2023.
13:42 16/11/2022Ombudsman: Azeri forces killed 18 people in Artsakh over past two yearsArtsakh’s Human Rights Defender (Ombudsman) Gegham Stepanyan on Wednesday issued a statement on ceasefire violations by Azerbaijan and violations of the rights of Artsakh civilians in 2020-2022.