13:20 17/01/2026Բաքվում չի թույլատրվում հայ գերիներին փոխանցել Աստվածաշունչ, կրոնական սիմվոլիկայով դաջվածքներն այրվել են. Սահակյան«Բաքվում վերաբերմունքի առումով տարբերակված մոտեցում ենք դիտարկել Ռուբեն Վարդանյանի պարագայում։ Մեծացել է նրա մեկուսածվածությունը արտաքին աշխարհից»,- ասուլիսում ասաց ՄԻԵԴ-ում հայ գերիների շահերի...
12:55 17/01/2026Բաքվում դատավարությունների նպատակն է Արցախի քաղաքական միավորի ապալեգիտիմացումը, ցուցադրական պատիժը. Սիրանուշ Սահակյան«Բաքվում ընթացող դատավարությունների նպատակն է Արցախի քաղաքական միավորի ապալեգիտիմացումը, ցուցադրական պատիժը բոլոր այն հայերի նկատմամբ, որոնք ի նպաստ Արցախի գործունեություն են իրականավցրել»,-...
12:13 17/01/2026ՈՒՂԻՂ. Բաքվում ապօրինի պահվող հայ գերիների «դատավարության» տարելիցն է. Սիրանուշ Սահակյան2025 թվականի հունվարի 17-ին Բաքվում մեկարկեցին ապօրինի պահվող հայ գերիների և քաղբանտարկյալների նկատմամբ իրականացվող «դատավարությունները»։ ՄԻԵԴ-ում հայ գերիների շահերի ներկայացուցիչ, «Միջազգային և...
12:13 17/01/2026ՈՒՂԻՂ. Բաքվում ապօրինի պահվող հայ գերիների «դատավարության» տարելիցն է. Սիրանուշ ՍահակյանՄԻԵԴ-ում հայ գերիների շահերի ներկայացուցիչ Սիրանուշ Սահակյանի ասուլիսը՝ Բաքվում ապօրինի հայ գերիների նկատմամբ իրականացվող «դատավարության» տարելիցի կապակցությամբ։
10:10 17/01/2026Սամվել Կարապետյանին կալանավորելու միջնորդությունը մերժվեց, կիրառվեց տնային կալանք. Վարդևանյան«Սամվել Կարապետյանի նկատմամբ կալանքը որպես խափանման միջոց ընտրելու միջնորդությունը մերժվեց, կիրառվեց տնային կալանք»,- հայտնել է գործարար, բարերար Սամվել Կարապետյանի պաշտպան Արամ Վարդևանյանը։ «14...
08:44 17/01/2026Միայն Կաթողիկոսի տնօրինությունը ապօրինի դատական վեճի առարկա դարձնելը բավարար է ՀՀ աթեիuտ իշխանության՝ եկեղեցու դեմ ուղղված քայլերի բնույթը պատկերացնելու համար. Փաստաբան«Օրվա իշխանության նպատակը հենց դա է՝ Հայոց եկեղեցին վերածել իշխանության շահերը սպասարկող մի քաղաքացիական կցակառույցի, իսկ անունն էլ դնել եկեղեցու «բարենորոգում»,- նշել է փաստաբան Րաֆֆի Ասլանյանը՝...
21:45 16/01/2026Տիեզերքի պատասխանը պետք է լինի թիրախային և անողոքաբար արդար. Սամվել Կարապետյանի դուստրՍամվել Կարապետյանի դուստրը՝ Տաթևիկ Կարապետյանը սոցցանցի իր միկրոբլոգում գրել է. «Բոլոր նրանց՝ ովքեր առնչվում են այս կեղծ, անհիմն և գիտակցված ձևով սարքած գործին, ցանկանում եմ, որ զգան յուրաքանչյուր...
20:43 16/01/2026Զազրելի երևույթ է տեղի ունեցել,խոշտանգել են 14 տարեկան արցախցի երեխային․ փաստաբանԶազրելի երևույթ է տեղի ունեցել՝ արցախցի մի երեխայի են խոշտանգել։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնում է փաստաբան Ռոման Երիցյանը։ «14 տարեկան երեխա, որը ենթադրաբար կասկածվում է ինչ-որ...
20:27 16/01/2026Երևանում բնակվող օտարերկրացին տանը պահել, պատրաստել և իրացրել է տարատեսակ թմրամիջոցներՀամայնքային ոստիկանության Կենտրոնական բաժնի ծառայողները ստացել էին օպերատիվ տեղեկություն, որ մայրաքաղաքի Մաշտոցի պողոտայում բնակվող օտարերկրյա քաղաքացին տանը պահում, պատրաստում և իրացնում է տարատեսակ...
20:15 16/01/2026Հայ Առաքելական Եկեղեցին ունի սահմանադրական կարգավիճակ, գործում է հենց Սահմանադրության ուժով․ ԴանիելյանԻրավագիտության դոկտոր, պրոֆեսոր Գևորգ Դանիելյանը գրում է․ «Ըստ լրատվության՝ Գևորգ եպիսկոպոս Սարոյանը հայցով դիմել է դատարան՝ Մասյացոտնի թեմի թեմակալ առաջնորդի պաշտոնում վերականգնվելու ակնկալիքով։...
19:25 16/01/2026Զգուշացե՛ք, բանկերի անունից կազմակերպված խաղարկությունների գովազդները կեղծիք են․ կիբեռոստիկանությունՀՀ ՆԳՆ կիբեռոստիկանությունը զգուշացնում է հերթական կեղծիքի մասին։ «Սոցիալական տարբեր հարթակներում տարածվում են հայկական բանկային ընկերությունների անունից իբր կազմակերպված խաղարկությունների...
18:00 16/01/2026ԲԿ-ի փոխտնօրենը զինակոչիկների կողմից պարտադիր զինվորական ծառայությունից խուսափելուն օժանդակելու համար տարբեր չափերի կաշառք է ստացել. 9 անձի վերաբերյալ նախաքննությունն ավարտվել էՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեի օպերատիվ-հետախուզական վարչությունից ստացված՝ առերևույթ հանցանքների մասին հաղորդման հիման վրա նախաձեռնված բազմադրվագ քրեական վարույթով հիմնավորվել է, որ ՀՀ-ում գրանցված...
17:52 16/01/2026Կասեցվել է «Արտբեն» ՍՊԸ-ին պատկանող լցակայանի հեղուկ գազի վաճառքի գործունեությունըՇուկայի վերահսկողության տեսչական մարմնի կողմից իրականացվող վերահսկողական գործողությունների շրջանակում հեղուկացված ածխաջրածնային գազի և բենզինի մանրածախ վաճառքով զբաղվող «ԱՐՏԲԵՆ» ՍՊԸ-ին պատկանող...
17:52 16/01/2026Ստեփանակերտի քաղաքապետն ու ավագանու հինգ անդամներ արդարացվեցինՇուրջ մեկ տարի տևած դատաքննության արդյունքում Երևան քաղաքի առաջին ատյանի քրական դատարանը, նախագահությամբ Դատավոր Դավիթ Բալայանի, Ստեփանակերտի քաղաքապետ Դավիթ Սարգսյանի և ավագանու հինգ անդամների...
17:48 16/01/2026Կատարվածը, ոչ այլ ինչ է, եթե ոչ վարչապետի սադիզմի հերթական դրսևորում. ՀԱԿՀայ Ազգային Կոնգրեսը տարածել է հայտարարություն, որտեղ ասված է. «Վերաքննիչ հակակոռուպցիոն դատարանը բեկանել է որոշումը, որով Սամվել Կարապետյանի նկատմամբ տնային կալանք էր կիրառվել: Այդ մասին հայտարարել...
17:37 16/01/2026Քաղաքաշինության կոմիտեի նախագահի անունով WhatsApp հավելվածում ստեղծվել է կեղծ օգտահաշիվWhatsApp հավելվածում Քաղաքաշինության կոմիտեի նախագահ Եղիազար Վարդանյանի անունով բացվել է կեղծ օգտահաշիվ։ Կոմիտեի նախագահի լուսանկարի օգտագործմամբ նրան չպատկանող հեռախոսահամարից տարբեր անձանց...
17:29 16/01/2026Արամ Վարդևանյան. Սա բռնաբարության դեպք էԲարերար, գործարար Սամվել Կարապետյանի փաստաբան Արամ Վարդևանյանը գրում է. «Քրեական դատավարության օրենսգրքի 285-րդ հոդվածի համաձայն. Կալանքի կամ տնային կալանքի ժամկետը երկարաձգելու միջնորդությունը ՊԵՏՔ...
17:23 16/01/2026Պետք է դատավորը հասկանա, որ իր այդ մի ապօրինի որոշումը չարժի այն 5, 10, 15 տարուն, որոնք նա հետագայում անցկացնելու է քրեակատարողական հիմնարկում. Սոս ՀակոբյանՆմանատիպ մարդկանց ազատազրկում են այլ կուսակիցների, կուսակցության ղեկավարների ակտիվացման դեպքում՝ ինչ-որ բան հասկացնելու կամ վերջիններիս հետագա քայլերը կանխելու համար
17:22 16/01/2026Կաթողիկոսի տնօրինությունը չի կարող դառնալ դատական վերահսկողության առարկա. Արա Զոհրաբյան«Լրատվամիջոցներով տեղեկություններ են տարածվել, որ Գևորգ եպիսկոպոս Սարոյանը դիմել է դատարան վիճարկելով Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի՝ Մասյացոտնի թեմի թեմակալ առաջնորդի պաշտոնից ազատելու վերաբերյալ,...
17:20 16/01/2026Նարեկ Սամսոնյանը դեկտեմբերին պետք է վիրահատվեր, բանտային պայմաններում առողջական խնդիրները մեծացան. Ռուբեն Մելիքյան«Հացադուլի մեջ գտնվող Նարեկ Սամսոնյանն ունի առողջական շատ լուրջ խնդիր»,- ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում հայտարարեց Նարեկ Սամոնյանի պաշտպան Ռուբեն Մելիքյանը։ Նա նշեց, որ քիչ առաջ «Արմավիր» ՔԿՀ-ում հանդիպել...

13:49 19/03/2024Татоян: Происходящее в Тавуше не имеет никакого отношения к делимитации или демаркации границыПроисходящее в Тавуше не имеет никакого отношения к делимитации или демаркации государственной границы, подчеркивает бывший омбудсмен Армении Арман Татоян.
14:12 18/03/2024Отказ Еревана от жалоб против Азербайджана в международных инстанциях нанесет непоправимый ущерб Армении и армянскому народуЗащитник прав человека (омбудсмен) Республики Арцах (НКР) Гегам Степанян, экс-омбудсмен Республики Арцах Артак Бегларян, бывший омбудсмен Армении Арман Татоян, руководитель общественной организации...
18:50 16/03/2024Иностранные инвесторы подали крупные иски против правительства Армении: за некомпетентность чиновников расплачиваться гражданамРейтинг привлекательности Армении для иностранных инвесторов неуклонно ползет вниз, и в этом вопросе целенаправленные усилия приложили действующие власти республики.
17:16 15/03/2024Меликян: Отправится ли Малян домой после 6 месяцев ареста или останется в УИУ «Вардашен»?«Судья Апелляционного уголовного суда Республики Армения Армен Даниелян 18 марта должен вынести решение по нашей апелляционной жалобе в связи решением об оставлении политзаключенного Нарека Маляна...
12:01 15/03/2024Украли компьютер директора сайта 24news.amВ центре Еревана из машины украли компьютер директора новостного сайта 24news.am Нарека Галстяна. О краже сообщил сам Галстян на своей странице в социальной сети Facebook. «Об инциденте. Моя машина...
14:16 14/03/2024Антикоррупционный комитет проводит обыски в одном из управлений мэрии ЕреванаАнтикоррупционный комитет проводит обыски в Управлении архитектуры и градостроительства мэрии Еревана.
17:59 13/03/2024Мэр Гориса Арушанян на год лишен водительских прав за езду в нетрезвом состоянии на машине с номерами «000 OO 00»В полк ППС города Ереван 13 марта поступили оперативные сведения о том, что водитель управляет автомобилем марки «Mercedes G 63» с номерами «000 OO 00» в нетрезвом виде, пишет Shamshyan.com.
12:24 13/03/2024Сообщается о задержании в Подмосковье преступной группы из граждан Армении – за производство наркотиковСотрудники ФСБ задержали в Чехове членов преступной группы из граждан Армении, организовавших производство и продажу синтетических наркотиков.
13:20 12/03/2024Пашинян перечислил условия, при которых Армения может отозвать международные жалобы против Азербайджана«В ходе переговоров такой вопрос обсуждался и обсуждается», – заявил Никол Пашинян на пресс-конференции 12 марта, отвечая на вопрос, есть ли в повестке дня властей Армении вопрос об отзыве...
12:44 12/03/2024Полиция не пустила Айка Марутяна на заседание Совета старейшин Еревана«Меня и еще двоих членов Совета старейшин Еревана незаконно лишили мандатов. Однако, согласно статье 29 Закона РА «О местном самоуправлении в городе Ереване», в заседаниях Совета по приглашению мэра...
11:47 12/03/2024Инициатива «Мы есть»: Интервью с удерживаемыми в Азербайджане пленными неприемлемыАнонсированные Баку интервью с удерживаемыми в азербайджанском плену представителями властей Республики Арцах (они были похищены и затем незаконно арестованы азербайджанским руководством) – очередной...
11:37 12/03/2024Ограбили автомобиль адвоката Александра КочубаеваОграбили автомобиль адвоката Александра Кочубаева. Об этом сообщил на своей странице в Facebook адвокат Эрик Алексанян. «Мой друг стал моим доверителем. Немногим ранее ограбили автомобиль адвоката...
11:36 11/03/2024Артак Бегларян: Геноцидальный и диктаторский режим Алиева заставляет руководство Арцаха давать интервьюГеноцидальный и диктаторский режим Алиева в Азербайджане в очередной раз нарушает международное право, бьет тревогу бывший госминистр и экс-омбудсмен Республики Арцах (НКР) Артак Бегларян.
16:43 09/03/2024Протестующие польские фермеры:«Готовьтесь! 20 марта Польша остановится!»Протестующие польские фермеры готовятся 20 марта парализовать страну, заявил журналистам один из лидеров протестов в Западно-Поморском воеводстве Станислав Варна.
13:48 08/03/2024В Москве задержали подозреваемого в хищении тюльпанов на 2 млн рублейСотрудники столичной полиции задержали подозреваемого в хищении партии тюльпанов стоимостью более 2 млн рублей, возбуждено уголовное дело.
13:17 08/03/2024Арман Татоян назвал важный фактор для развития армянского обществаЗащита прав женщин, прежде всего, означает гарантирование их достоинства», – подчеркнул экс-омбудсмен Армении Арман Татоян в своем поздравительном послании по случаю отмечаемого сегодня, 8 марта,...
11:25 08/03/2024Путин подписал указ о помиловании 52 осужденных женщинПрезидент РФ Владимир Путин подписал указ о помиловании 52 осужденных женщин. Об этом 8 Марта сообщила пресс-служба Кремля. "При принятии решения о помиловании глава государства руководствовался...
17:21 07/03/2024Вазген Сагателян: Не новость, что Хачатур Сукиасян – один из старейших олигархов АрменииОбщественный деятель Вазген Сагателян не считает, что он оскорбил, оклеветал депутата Национального Собрания от фракции партии власти Хачатура Сукиасяна, назвав его «одним из старейших олигархов...
16:59 07/03/2024Адвокат: Иск Хачатура Сукиасяна против Вазгена Сагателяна – совершенно необоснованный«Участвуя в качестве адвоката в заседаниях судов в Армении по гражданским делам, я всегда получаю удовольствие, независимо от того, кто председательствующий судья», – сказал в беседе с журналистами...
16:01 07/03/2024Помещенный под домашний арест Ваан Керобян хочет работатьИзбранная Антикоррупционным судом в отношении бывшего министра экономики Армении Ваана Керобяна мера пресечения в виде домашнего ареста обжалована.