18:37 20/02/2026Ավտովթար՝ Լոռու մարզում․կա վիրավորԵրեկ՝ փետրվարի 19-ին, ավտովթար է տեղի ունեցել Լոռու մարզում։ Ժամը 16։40-ի սահմաններում Վանաձոր քաղաքի Դեմիրճյան փողոցում բախվել են «Skoda» մակնիշի և «Opel» մակնիշի ավտոմեքենաները։ Ինչպես հայտնում է...
17:36 20/02/2026Ի՞նչ վիտամինի պակաս ունենք ձմռան վերջումԴուք կարող եք ստանալ C վիտամինի ամբողջական օրական չափաբաժինը 150 գրամ կաղամբով՝ թթու կաղամբով կամ թարմ
16:38 20/02/2026Լրագրողուհին ռեպորտաժը պատրաստել է խմած վիճակումԴե, սուրճի գինը այստեղ իրականում բավականին նորմալ է
15:37 20/02/2026Նիկոլ Փաշինյան, կարո՞ղ եք գուշակել, թե ի՞նչպես է ստացվում, որ Ձեր Ավինյանենց տան փողոցի ասֆալտը չի քանդվել, բայց Գայի պողոտայի փողոցում խրամատներ են գոյացել. ՄանուկյանԱսֆալտչիկ ՔՊ-ականներ, դուք ձեր բրենդը լրիվ ոչնչացրել եք
15:32 20/02/2026Քաղաքապետարանը փոխհատուցման ընթացակարգ չունի. Փամբուխչյանը՝ փոսերում վնասված մեքենաների մասինՈ՞րն է պատասխանատու վարքագիծը, ձյուն է եկել, աղ ենք լցրել
14:57 20/02/2026Նարեկ Կարապետյանը կհանդիպի երիտասարդների հետ«Փետրվարի 25-ին քեզ սպասում է էներգիայով լի և հետաքրքիր հանդիպում երիտասարդների համար՝ Նարեկ Կարապետյանի հետ»,-այս մասին հայտնում է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցությունը։ Նշվում է, որ սա հնարավորություն է...
14:45 20/02/2026Բայկալ լճի սառույցի կոտրվելու պատճառով չինացի զբոսաշրջիկներ տեղափոխող «Ուազ» միկրոավտոբուսը է խորտակվելԴեպքի վայրում աշխատում է Իրկուտսկի մարզի ոստիկանությունը:
14:10 20/02/2026Ինչպես եք գալու այս մարդկանց դուռը և հայտարարեք. «Ասեք՝ կանենք». Աղեկյանը ահազանգում է քաղաքացիների ավտոտնակների քանդման մասինՔաղաքապետարանը քանդում է քաղաքացիների ավտոտնակները
13:30 20/02/2026Մահացել է Տ. Տաթև արքեպիսկոպոս ՍարգիսյանըՓետրվարի 20-ին, կյանքի 85 տարում, երկարատև հիվանդությունից վախճանվել է Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոսության երիցագույն միաբաններից Տ.
12:28 20/02/2026Մենք քարի դարում ենք ապրում, հակառակ դեպքում չայնիկով ասֆալտ չէին փռի. Արթուր ՉախոյանՍենց են էլի Երևանի ասֆալտը փռել, որ բիտումի փոխարեն վառած յուղ ու եսիմ ինչ նյութեր իրար խառնում են ու անունը դնում են «բիտում»
11:51 20/02/2026Փետրվարը տաքացնող տոն. «Եվրանյուզ»-ի անդրադարձը՝ Հայաստանում նշվող Գիրք նվիրելու օրվանԲանաստեղծ, որը դարձավ ազգի խորհրդանիշ... Տոն, որը միավորում է սերունդներին... Տոն, որը ցանկանում եք կիսել աշխարհի հետ
10:54 20/02/2026Քոբուլեթիում 6 բալ ուժգնությամբ փոթորիկ է գրանցվել. Ալիքները մի կողմ են շպրտել ափին կանգնած տղամարդունՍև ծովի առափնյա Քոբուլեթի բնակավայրում երեկ գրանցվել է 6 բալ ուժգնությամբ փոթորիկ։ Վրացական ԶԼՄ-ների փոխանցմամբ, ուժեղ քամին վնասել է Քոբուլեթիի որոշ ափամերձ ենթակառուցվածքներ։ Նոր ամբարտակի մի...
09:43 20/02/2026Ավտոմեքենան դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի հատվածից և բախվել ճամփեզրյա ծառերինԱնցած գիշեր՝ ժամը 01։09-ին Արարատի մարզային օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան–Երասխ ավտոճանապարհին՝ Ազատավան գյուղի մոտակայքում, տեղի է ունեցել ՃՏՊ․ անհրաժեշտ է փրկարարների...
09:40 20/02/2026Անցած գիշեր Ավան-Առինջում մեքենաներ են այրվելՓետրվարի 20-ին, ժամը 02:46-ին 112 օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Ավան-Առինջ 1-ին մկրոշրջանի շենքերից մեկի բակում ավտոմեքենաներ են այրվում։ ՆԳՆ փրկարար ծառայությունից...
09:24 20/02/2026Հանրապետության մի քանի ճանապարհներին մերկասառույց էՓետրվարի 20-ին՝ ժամը 9:00-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Ջերմուկի խաչմերուկից մինչև Գորայք ճանապարհը և Վարդենյաց լեռնանցքը փակ են կցորդով...
08:55 20/02/2026Տիրադավներին միացած Հովնան արքեպիսկոպոս Տերտերյանը վերահաստատել է իր հավատարմությունը ԿաթողիկոսինՏիրադավներին միացած Հովնան արքեպիսկոպոս Տերտերյանը նույնպես վերահաստատեց իր հավատարմությունը Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնին ու Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսին; Նա մասնակցել է Եպիսկոպոսաց հավաքին, նրա...
08:45 20/02/2026Անընդունելի է արտաքին պարտադրանքի ներքո բարենորոգման որևէ շարժում. Եպիսկոպոսաց հավաքը հանդես է եկել հայտարարությամբՀայաստանյայց Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսության Եպիսկոպոսաց հավաքը հանդես է եկել հայտարարությամբ որտեղ ասված է.
07:25 20/02/2026Ի՞նչ եղանակ է սպասվում այսօրԵրևանում փետրվարի 20-21-ին, 22-ի գիշերը, 23-ի ցերեկը, 24-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Փետրվարի 22-ի երեկոյան, 23-ի գիշերը սպասվում է կարճատև անձրև։ Հանրապետության տարածքում փետրվարի 20-ի...
07:19 20/02/2026Փետրվարի 20-ին բազմաթիվ հասցեներում լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 20-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...

16:45 09/02/2024Everest climbers will need to bring poo back to base campPeople climbing Mount Everest will now have to clear up their own poo and bring it back to base camp to be disposed of, authorities have said.
14:58 09/02/2024BBC Travel: How a 1,600-year-old alphabet shaped Armenian identityThe Armenian alphabet is not just a writing system: it's also a numerical system used for mathematical calculations and recording calendar dates, as well as a national point of pride, BBC Travel says...
14:36 09/02/2024Armenia bids farewell to famous dance choreographer Gagik GinosyanArmenians bade a final farewell to renowned dance choreographer Gagik Ginosyan on Friday. Ginosyan, the founder and artistic director of the Karin Armenian Folk Song and Dance Group, died of a heart...
12:35 09/02/2024Public transport fare increase pulled off from Yerevan City Council agendaThe draft decision to increase the prices for public transport in Yerevan has been withdrawn from the agenda of the upcoming Yerevan City Council meeting, Yerevan Deputy Mayor Suren Grigoryan has...
11:05 09/02/2024ICRC: 660 contacts made between Armenians detained in Azerbaijan and their relatives in 2023In 2023, 660 oral, video, and written Red Cross messages as well as phone calls were exchanged between the Armenians detained in Azerbaijan in relation to the conflict escalations and their...
15:45 08/02/2024'He's a charming man': Qanun player Bella Papikyan speaks about 'warm' relationship with HauserThe music videos of famous Armenian qanun player Bella Papikyan and world-renowned cellist Stjepan Hauser went viral on social media, collecting hundreds of thousands of views and likes.
14:59 08/02/2024Globe breaks heat record for 8th straight monthFor the eighth straight month in January, Earth was record hot, according to the European climate agency.
11:00 08/02/2024Armenian Church honors St. Vartan and his companionsThe Armenian Apostolic Church marks the Feast of St. Vartan the Warrior and Companions on Thursday 8 February, Qahana.am reports. The Feast of St. Vartan the Warrior and his 1036 Companions marks...
16:36 07/02/2024Four injured in bus cash in YerevanA crash involving a bus in Yerevan on Wednesday left four people injured. Shamshyan.com reports that a Jijiang bus operated by the Yerevan Municipality ran off the road on Sebastia Street and crashed...
16:05 07/02/2024Yerevan councilor defends plans to raise public transport faresYerevan City Council member Artak Zeynalyan has defended the plans to increase the prices for public transport in the Armenian capital.
14:00 07/02/2024Pod of orcas seen trapped by sea ice in Japan believed to be freeAt least 10 orcas that were seen trapped by sea ice off the coast of northern Japan on Tuesday appeared to have escaped, CBS News reported on Wednesday, citing local officials in the nearest town.
12:07 07/02/2024Armenian NGOs condemn 'aggressive campaign' against environmental activistsA group of Armenian civil society organizations (NGOs) condemned the ongoing pressure on environmental organizations, activists and human rights defenders as “anti-democratic”.
11:36 07/02/2024King Charles pictured for first time since cancer diagnosisKing Charles has been pictured for the first time since his cancer diagnosis was made public, after the Duke of Sussex arrived in the UK to visit him, the BBC reported.
16:31 06/02/2024Expert calls for launch of news section about Azeri-occupied ArtsakhVardan Voskanyan, a Yerevan-based expert on Iran, urges the Armenian media to launch a news section about Azerbaijani-occupied Artsakh.
15:56 06/02/2024Former Armenian MP killed in car crashFormer Armenian MP Hrant Ayvazyan has been killed in a car crash. The accident occurred on the Yerevan-Vanadzor highway late on Monday morning. Shamshyan.com reported that the crash involved three...
15:34 06/02/2024U.S. Embassy offers condolences over deadly explosion in YerevanU.S. Ambassador to Armenia Kristina Kvien has expressed condolence over the deadly explosion in Yerevan. The explosion and the subsequent building collapse in Yerevan’s Erebuni district on Monday...
17:05 05/02/2024Couple pulled dead from collapsed house in YerevanA man and his wife were pulled out dead from the rubble of a house which collapsed following an explosion in Yerevan’s Erebuni district on Monday morning.
16:36 05/02/2024At least 112 killed in Chile wildfiresAt least 112 people have been killed by forest fires in Chile's Valparaíso region, BBC News reported, citing local authorities.
14:32 05/02/2024Dawn Richards wears Khosrov dress at 2024 GrammysDawn Richard wears a red tree look while hitting the red carpet at the 2024 Grammys held at the Crypto.com Arena in Los Angeles on Sunday.
14:07 05/02/2024Two people rescued from rubble of collapsed house in YerevanA man has been pulled out alive from the rubble of a collapsed house in Yerevan, Armenian Interior Ministry spokesman Narek Sargsyan said.