22:13 19/02/2026Իմ կարծիքով մենք բոլորս սովորելու բան ունենք Խիդիր Նաբի տոնի խորհրդից. Նարեկ ԿարապետյանԵվս մեկ անգամ շնորհավորում եմ եզդի ազգի մեր ներկայացուցիչներին և ցանկանում եմ, որ նրանք ապրեն ուժեղ և արդար Հայաստանում
21:12 19/02/2026Խոշոր ավտովթար Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի թաղապետարանի դիմացՎթարի փաստով քննչական բաժնում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ
19:50 19/02/2026Ադրբեջանի ռազմական դատարանի կայացրած վճիռը ոչ միայն մեծագույն անարդարություն է, այլև անասելի ցավ նրա ընտանիքի համար․ ՀայտարարությունԱրմինե Աֆեյանի և «Ավրորա» մարդասիրական հիմնադրամի հայտարարությունը՝ Ռուբեն Վարդանյանի դատավճռի վերաբերյալ։ «Մենք խստորեն դատապարտում ենք «Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնության համահիմնադիր Ռուբեն...
19:44 19/02/2026Աշոցքի տարածաշրջանում բուք էՓետրվարի 19-ին՝ ժամը 19:35-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Այս մասին հայտնում ենՃանապարհային դեպարտամենտից։ «Ճանապարհների սպասարկման համար...
17:49 19/02/2026Հարցում. Ինքը գիտի, թոշակառուն չգիտի՞ ծախսելու ձևը«Ես 36 հազար դրամ թոշակ եմ ստանում, երկու պոնչիկ պետք է առնեմ, մի հատ էլ մառոժնի։ Էդ գումարով ոչ ոք չի ապրի»,-արձագանքելով կառավարության անդամներին միլիարդավոր դրամների պարգևավճար տալուն ու...
16:45 19/02/2026Մեծ Բրիտանիայի թագավորն առաջին անգամ մեկնաբանել է իր եղբոր՝ Էնդրյուի ձերբակալության լուրըՄեծ Բրիտանիայի թագավոր Չարլզ III-ը առաջին անգամ մեկնաբանել է իր եղբոր՝ Էնդրյուի ձերբակալության լուրը։ Այս մասին հայտնում է Tatler-ը՝ հղում անելով թագավորական ընտանիքի պաշտոնական հայտարարությանը։...
16:33 19/02/2026Հայաստանի մի շարք տարածաշրջաններում ձյուն էՓետրվարի 19-ին՝ ժամը 16:00-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Արթիկի, Աշոցքի, Արագածի, Գավառի տարածաշրջաններում և Վարդենյաց լեռնանցքում ձյուն է...
16:01 19/02/2026Վերադարձնենք լավատեսությունը հայ գյուղացուն. այգիներում չմթերված բերք չի՛ մնալու. «Ուժեղ Հայաստան»«Գյուղացին ոչ մի բանի կարիք չպետք է ունենա, և Սամվել Կարապետյանի հետ մենք կկառուցենք ուժեղ Հայաստան»,-ասվում է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության ֆեյսբուքյան էջում տեղադրված տեսանյութում, որտեղ...
14:09 19/02/2026Հրդեհ է բռնկվել Երևանի կենտրոնի սննդի կետերից մեկումՓետրվարի 19-ին ժամը 03:17-ին 112 օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ հրդեհ է բռնկվել Երևան քաղաքի Թումանյան փողոցում գտնվող սննդի կետերից մեկում։ Դեպքի վայր են մեկնել ՆԳՆ ՓԾ Երևան...
13:30 19/02/2026Մարտի 5-ից կառավարությունը թոշակառուներին պարտադիր կհատկացնի բանկային քարտ, որի միջոցով միայն նրանք կկարողանան ստանալ թոշակԱպահովելու ենք քարտերի տրամադրումը սուրհանդակային ծառայության միջոցով
13:17 19/02/2026Վանաձորում ուժեղ քամին տապալել է հսկա եղևնինՎանաձորում ուժեղ քամին տապալել է հսկա եղևնին։ Տեսանյութը հրապարակել են վանաձորցի օգտատերերը։ «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ից հայտնել էին, որ փետրվարի 19-ին, 22-ին՝ սպասվում է...
12:23 19/02/2026Կառավարությունը մեծ բնակչություն ունեցող բնակավայրի բնակիչներին արգելեց երկու անգամ քվեարկել իր բնակավայրի մասնակցային բյուջետային ծրագրինՄասնակցային բյուջետավորում 2024 թվականին իրականացվել են 4 համայնքում, 2025 թ-ին՝ 52 համայնքում
12:11 19/02/2026Սպիտակ տունը Վաշինգտոնում կանխատեսել է աղետՍպիտակ տան մամուլի խոսնակ Քերոլայն Լևիթը Վաշինգտոնին զգուշացրել է Պոտոմակ գետում կոյուղու թափվելու պատճառով սպասվող բնապահպանական աղետի մասին: Լրագրողների հետ ճեպազրույցի ձայնագրությունը հրապարակվել...
12:03 19/02/2026Երևանի կենտրնում օդի աղտոտվածությունը պահպանվել է ողջ շաբաթվա ընթացքումՓետրվարի 10-16-ն ընկած ժամանակահատվածում Երևանում մթնոլորտային օդի որակը մտահոգիչ է։ «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ից հայտնում են, որ փոշու պարունակությունը գերազանցել է...
10:41 19/02/20265 խորհուրդ Հայր Զաքարիայից՝ առաջին անգամ պահք պահողների համարՀայր Զաքարիան 5 խորհուրդ է տալիս առաջին անգամ պահք պահողներին. «Հոգևոր նպատակ սահմանեք. պատասխանեք հետևյալ պարզ հարցին՝ ի՞նչ եք ուզում ձեր կյանքում և վարքում փոխել։ Մի վախեցեք սխալվելուց. եթե...
10:15 19/02/2026Ատելությունը սկսել է աննորմալ ծավալներ ստանալ. Լիլիթ ԲլեյանԵրգիչ, երգահան Լիլիթ Բլեյանը գրում է. «Ո՞վ է սպանում Երևանի, Հայաստանի փողոցներում։ Մթնոլորտն է սպանում։ Էն ագրեսիան է սպանում, որի մեջ մենք ապրում ենք ամեն օր։ Մեզ ամենօրյա ռեժիմով ներարկվող...
09:46 19/02/2026Իրանում 5.5 մագնիտուդ ուժգնությամբ երկրաշարժ է տեղի ունեցելԶոհերի կամ ավերածությունների մասին տեղեկություններ չկան
09:04 19/02/2026Բքի պատճառով Սպիտակի ոլորանները փակ են կցորդով տրանսպորտային միջոցների համարՓետրվարի 19-ին՝ ժամը 9:00-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Բքի պատճառով Սպիտակի ոլորանները փակ են միայն կցորդով տրանսպորտային միջոցների համար։...

13:35 05/02/2024House collapses after explosion in Yerevan districtA private house collapsed following an explosion in Yerevan’s Erebuni district on Monday morning, the Rescue Service reported.
13:15 05/02/2024Eurowings enlarges flights to GermanyEurowings starts and resumes flights to several German cities, the Armenia International Airports CJSC reports.
12:05 05/02/202429 babies born into displaced Artsakh families in Yerevan last weekA total of 1902 babies, including 962 boys and 840 girls, were born in Yerevan last week, Davit Karapetyan, the acting head of the Yerevan Municipality Health Department, revealed on Monday.
11:26 05/02/2024Drivers warned about difficult road conditions in ArmeniaThe Rescue Service has warned drivers about closed roads and difficult driving conditions in Armenia on Monday morning.
13:56 03/02/2024French classroom inaugurated at Armenian military academyThe leaders of the French Saint-Cyr Military Academy on Friday conducted a visit to the Military Academy named after Vazgen Sargsyan under Armenia's Defense Ministry.
13:05 03/02/2024Drivers warned over closed roads in ArmeniaThe Rescue Service has warned drivers about closed and heavily traveled roads in Armenia on Saturday afternoon.
11:25 03/02/2024U.S. Embassy warns citizens against travel to some parts of ArmeniaThe U.S. Embassy in Armenia has issued a security alert for its citizens, warning against travel to some parts of the country. U.S. Embassy employees and their families are prohibited from any...
14:53 02/02/2024Drivers warned of road closures in ArmeniaThe Rescue Service has warned drivers about closed and heavily traveled roads in Armenia on Friday afternoon.
13:00 02/02/2024Iran hands over three digitized bilingual manuscripts to Yerevan's MatenadaranDuring its visit to Iran, the Matenadaran delegation held a meeting with the leadership of the Scientific Research Center for the Study and Publication of Written Heritage in Tehran.
11:20 02/02/2024Pashinyan off to KazakhstanArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan has paid a working visit to Kazakhstan, his office reports. He is set to chair a meeting of the Eurasian Intergovernmental Council in Almaty on February 2.
14:33 01/02/2024Moxie AI Robot founder says Armenia has great potential for robotics developmentAmerican-Armenian Paolo Pirjanian, whose Embodied, Inc. company has created the Moxie AI robot, believes that there is significant potential for the development of robotics and artificial...
13:35 01/02/2024Environmentalist deplores ZCMC's failure to create protective forest beltsThe political force that came to power in Armenia after the 2018 "revolution" managed to get hold of 25% of the Zangezur Copper Molybdenum Combine (ZCMC) shares.
12:35 01/02/2024Amazon to release documentary about Céline DionA new documentary about Céline Dion aims to educate about stiff person syndrome, the neurological disorder the singer has been diagnosed with.
11:30 01/02/2024Zuckerberg apologizes to families victimized by social mediaMeta Chief Executive Mark Zuckerberg on Wednesday apologized to families at a U.S. Senate hearing about the impact that social media has on children, Reuters reported. Under prodding from Republican...
17:04 31/01/2024Talks underway for exhibition of Goddess Anahit statue in Yerevan, museum saysNegotiations are currently ongoing between the History Museum of Armenia and the British Museum to exhibit the bronze head statue of the Goddess Anahit in Yerevan.
14:30 31/01/2024Customers enjoy cuddling with pigs at trendy Japanese cafésFirst there were cafés that allowed pets. Then came cat cafés, where lattes took second place to feline interaction. The latest craze in Japan: The pig café, the Associated Press reported. “It was...
12:27 31/01/2024Drivers warned of closed roads in ArmeniaThe Rescue Service has warned drivers about closed and heavily traveled roads in Armenia on Wednesday morning.
17:00 30/01/2024Elon Musk says Neuralink has implanted brain chip in first humanThe first human patient has received an implant from brain-chip startup Neuralink on Sunday and is recovering well, the company's billionaire founder Elon Musk said.
16:45 30/01/2024Catholicos Karekin II meets with archbishop of Canterbury in UKHis Holiness Karekin II, Supreme Patriarch and Catholicos of All Armenians, met with Archbishop of Canterbury Justin Welby, the leader of the Church of England, during his visit to the UK on...
15:32 30/01/2024Armenian parliament speaker calls for changing national anthemSpeaker of Armenia’s National Assembly Alen Simonyan says the national anthem should be replaced with another song.