10:26 05/11/2024Տիկնիզյան. Գնահատում եմ, թե ինչպես են ինձ վերաբերվում «Լոկոմոտիվում»«Լոկոմոտիվի» կիսապաշտպան Նաիր Տիկնիզյանը նշել է, որ ցանկանում է երկարաձգել պայմանագիրն ակումբի հետ։ «Ես մեծ ցանկություն ունեմ մնալու «Լոկոմոտիվ»-ում։ Ես գնահատում եմ այն, թե ինչպես են նրանք...
09:46 05/11/2024Բելգիայում Ադրբեջանի դեսպանը սպառնացել է սպանել ԵՄ-ում ՀՀ դեսպան Տիգրան ԲալայանինՀայաստանի դեսպանությունը պաշտոնական բողոք է հայտնել Բրյուսելում այլ դիվանագիտական ներկայացուցչություններին, քանի որ Բելգիայում Ադրբեջանի դեսպան Վագիֆ Սադիգովը սպառնացել է սպանել ԵՄ-ում ՀՀ դեսպան...
20:14 04/11/2024Ի՞նչ կլինի ԱՄՆ-ի կանաչ տնտեսության հետ ընտրություններից հետո․ EuronewsԱրդյո՞ք ԱՄՆ-ը կմնա եվրոպական էլեկտրական մեքենաների հիմնական շուկա: Թե՞ կզարգացնեն իրենց արտադրությունը։ Euronews-ի փոխանցմամբ՝ մոտենում են ԱՄՆ ընտրությունները, ներդրողները ավելի ու ավելի են...
17:14 04/11/2024Հնդկաստանում ՄիԳ-29 ինքնաթիռ է կործանվելՀնդկաստանի ռազմաօդային ուժերի ՄԻԳ-29 ինքնաթիռը երկուշաբթի օրը վթարի է ենթարկվել պլանային ուսումնական թռիչքի ժամանակ, օդաչուն հասցրել է լքել օդանավը։ «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ այդմասին սոցցանցերում...
17:09 04/11/2024Զախարյանը նախատեսում է մասնակցել Իսպանիայի գավաթի առաջիկա հանդիպմանըՌուսաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Արսեն Զախարյանը մարզվում է «Ռեալ Սոսյեդադի» ընդհանուր խմբում և պատրաստվում է մասնակցել նոյեմբերի 14-ին «Յովե Էսպանյոլի» հետ Իսպանիայի գավաթի հետաձգված հանդիպմանը։...
15:29 04/11/2024Մեսսին կարող է վերադառնալ «Բարսելոնա» մինչև 2026 թվականի աշխարհի առաջնությունը«Ինտեր Մայամիի» արգենտինացի հարձակվող Լիոնել Մեսսին կարող է վերադառնալ «Բարսելոնա»: Այս մասին հայտնում է Gol Digital-ը։ Աղբյուրի համաձայն, արգենտինացին կարող է իսպանական ակումբ տեղափոխվել մինչև...
13:18 04/11/2024Մաhացել է ամերիկացի կոմպոզիտոր և լեգենդար պրոդյուսեր Քուինսի Ջոնսը91 տարեկանում կյանքից հեռացել է ամերիկացի կոմպոզիտոր և պրոդյուսեր Քուինսի Ջոնսը: Նա պատմության մեջ ամենավաճառվող երաժշտական ալբոմի ՝ Մայքլ Ջեքսոնի Thriller-ի պրոդյուսերն է: Նա աշխատել է Ֆրենկ...
10:06 04/11/2024Մոլդովայում նախագահական ընտրությունների երկրորդ փուլում հաղթում է ՍանդունՆախագահական ընտրությունների երկրորդ փուլում առաջատար է Մոլդովայի ներկայիս նախագահ Մայա Սանդուն՝ հավաքելով ձայների 55,36 %-ը, իսկ նախկին գլխավոր դատախազ Ալեքսանդր Ստոյանոգլոն՝ 44,64 %։ ՏԱՍՍ-ը հայտնում...
09:59 04/11/2024Մադրիդի «Ռեալի» ֆուտբոլիստները զայրացած են Կիլիան Մբապեի գործողություններիցՄադրիդի «Ռեալում» որոշակի լարվածություն է նկատվում թիմի հարձակվող Կիլիան Մբապեի գործողությունների պատճառով։ Այս մասին գրում է Relevo-ն։ Աղբյուրի փոխանցմամբ, դա պայմանավորված է նրանով, որ ֆրանսիացին...
09:41 04/11/2024Եվրոպայում գազի միջին փոխարժեքը դարձել է ամենաբարձրը 2023 թվականի նոյեմբերից ի վերԵվրոպայում գազի միջին փոխարժեքը հոկտեմբերին դարձել է ամենաբարձրը վերջին գրեթե մեկ տարվա ընթացքում՝ կազմելով մոտավորապես 456 դոլար 1000 մ³ դիմաց։ Այդ մասին հայտնում է «ՌԻԱ նովոստի»-ն հղում անելով...
09:32 04/11/2024Ջրհեղեղից տուժած Վալենսիա այցելած Իսպանիայի թագավորի վրա ձվեր, քարեր ու ցեխ են նետելՋրհեղեղից տուժած Վալենսիա այցելած Իսպանիայի թագավոր Ֆելիպեի և թագուհի Լետիցիայի վրա զայրացած բնակիչները ձվեր, քարեր, ցեխ են նետել։ CNN-ի փոխանցմամբ, նրանք թագավորի հետ աղետի գոտի եկած պաշտոնյաներին...
16:54 03/11/2024Թուրքիան Իսրայելի դեմ զենքի էմբարգո սահմանելու կոչով նամակ է հանձնել ՄԱԿ-ինԹուրքիան ՄԱԿ-ին է փոխանցել մի նամակ, որը պարունակում է ավելի քան 50 երկրներից Իսրայելի դեմ զենքի էմբարգո սահմանելու կոչ։ Այս մասին Ջիբութիում «Թուրքիայի և Աֆրիկայի միջև գործընկերություն» երկօրյա...
13:01 03/11/2024Թուրքիայի ԱԳՆ-ն խոսել է Ուկրաինայի տարածքային ամբողջականության մասինՈւկրաինական հակամարտությունը պետք է ավարտվի երկրի տարածքի ամբողջականության հիման վրա։ Hurriyet-ին տված հարցազրույցում հայտարարել է Թուրքիայի արտգործնախարար Հաքան Ֆիդանը։ «Պատերազմի արդար լուծումը...
11:16 03/11/2024Լուիզիանայում ուղղաթիռի վթարի հետևանքով երեք մարդ է զոհվելԱՄՆ Լուիզիանա նահանգում ուղղաթիռի վթարի հետևանքով երեք մարդ է զոհվել; «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ այդ մասին հայտնում է տեղի ոստիկանությունը։ «Այս պահին մենք կարող ենք հաստատել, որ վթարի հետևանքով...
00:20 03/11/2024Դոնալդ Թրամփը հեռախոսազրույց է ունեցել Մեծի Տանն Կիլիկիո Արամ Ա Կաթողիկոսի հետԱՄՆ 45-րդ նախագահ, հանրապետական նախագահի թեկնածու Դոնալդ Թրամփը հեռախոսազրույց է ունեցել Մեծի Տանն Կիլիկիո Կաթողիկոս Ն.Ս.Օ.Տ.Տ.
22:10 02/11/2024Ջրհեղեղ Իսպանիայում. կառավարությունը օգնություն է խնդրում ԵՄ-իցԻսպանիայի վարչապետ Պեդրո Սանչեսը խնդրել է միջոցներ տրամադրել Եվրոպական համերաշխության հիմնադրամից՝ օգնելու իր երկրին վերականգնվել այս դարում մայրցամաքի ամենաուժեղ ջրհեղեղից հետո։ Եվրանյուզի...
20:19 02/11/2024Բժիշկ Մյասնիկովը թվարկել է ամենաառողջարար ըմպելիքներըՍովորական մաքուր ջուրը, թեյը և սուրճն ամենաառողջ ըմպելիքներն են։ «Ռոսիա 1» ալիքի «Բժիշկ Մյասնիկով» հաղորդման ժամանակ ասել է բժիշկ և հեռուստահաղորդավար Ալեքսանդր Մյասնիկովը։ Նրա խոսքով, մնացած ամեն...
17:58 02/11/2024Քանյե Ուեսթը 1 միլիարդ դոլարով վավերագրական ֆիլմ է նկարահանել իր մասինՌեփեր Քանյե Ուեսթը իր մասին վավերագրական ֆիլմ է նկարահանել. «Ո՞ւմ անունով» ֆիլմի համար նա ծախսել է 1 միլիարդ դոլար։ Variety-ի հաղորդմամբ, նախագիծը ստեղծվել է վեց տարվա ընթացքում։ Ֆիլմում օգտագործվել...
17:18 02/11/2024Դիզայներները նորաձևության տարօրինակ հնարք են մտածել, որը խոստանում է դառնալ ձմեռան գլխավոր թրենդՎերջին Նորաձևության շաբաթներին հայտնի բրենդների դիզայներները հաճախ դիմում էին մեկ պարզ, բայց միևնույն ժամանակ անսովոր հնարքի։ Burberry-ի, Prada-ի և Rabanne-ի ցուցադրությունների ժամանակ մոդելները...
16:57 02/11/2024Ադելիա Պետրոսյանը Ռուսաստանի Գրան պրիի 2-րդ փուլում հաղթել է կարճ ծրագրումՌուսաստանի գեղասահքի չեմպիոն ազգությամբ հայ Ադելիա Պետրոսյանը Կազանում ընթացող Ռուսաստանի Գրան պրիի 2-րդ փուլում լավագույն արդյունքն է ցույց տվել կարճ ծրագրում։ 17-ամյա մարզուհին իր ելույթի համար...

11:35 05/12/202360 U.S. lawmakers urge increased security aid for ArmeniaSixty U.S. Senators and Representatives, led by Senator Alex Padilla (D-CA) and Rep. Anna Eshoo (D-CA), called on congressional leaders to send security assistance to Armenia and provide additional...
11:15 05/12/2023IAEA 'confident that operations can continue' in Armenia's NPPThe IAEA is confident that Armenia’s Metsamor Nuclear Power Plant can continue operations given the important refurbishments done at the facility.
16:46 30/11/20232023 is hottest year in human history, UN chief saysThis year will be the hottest year in human history, the head of the United Nations has said, at the start of the COP28 climate summit, the BBC reports.
15:36 30/11/2023Armenian, Russian FMs meet in SkopjeArmenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan met with his Russian counterpart Sergey Lavrov in Skopje on Thursday.
13:05 30/11/2023Informal CIS summit to be held on Dec. 26An informal meeting of the CIS presidents will take place on 26 December, CIS Secretary General Sergei Lebedev told the media on Thursday 30 November, BelTA has learned.
11:45 30/11/2023Henry Kissinger, U.S. diplomat and Nobel winner, dies at 100Henry Kissinger, a diplomatic powerhouse whose roles as a national security adviser and secretary of state under two presidents left an indelible mark on U.S.
17:00 29/11/2023Russia urges Israel to protect rights of all religious communities in countryRussia calls on the Israeli authorities to make sure that Christians and all other religious communities are equally protected under the law, including their places of worship and property, TASS...
16:34 29/11/20231.3 million people living in Gaza shelters, WHO chief saysMore people in Gaza could ultimately be killed by disease outbreaks than bombings, the World Health Organization has warned.
14:18 29/11/2023Putin has no plans yet for talks with Pashinyan, Kremlin saysRussian President Vladimir Putin has no plans yet to communicate over phone with Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan, who is expected to attend the traditional informal summit of the Commonwealth...
11:02 29/11/2023US funding for Ukraine arms poured into Pennsylvania, Arizona and TexasThe Biden administration has been circulating on Capitol Hill the first breakdown of which U.S. states have benefited from the billions of dollars spent on arming Ukraine, in a move to gather more...
15:35 28/11/2023Ukraine intelligence chief’s wife poisonedThe wife of Kyrylo Budanov, the head of the Ukrainian Main Intelligence Directorate, has been poisoned, The Daily Beast said, citing local reports.
12:06 28/11/2023World's largest iceberg on the moveThe world's biggest iceberg — which is roughly three times the size of New York City — is "on the move" after being stuck to the ocean floor for 37 years, CBS News reported, citing scientists.
16:45 27/11/2023Coffee and cocoa stored in EU warehouses at risk of destructionHundreds of thousands of tonnes of coffee and cocoa stored in EU warehouses risk being destroyed as an unforeseen consequence of the bloc’s deforestation law, which came into force in June this year,...
16:32 27/11/2023Le Monde: After Russia's 'betrayal', Armenia seeks new security partnersRussia is no longer a reliable partner for Armenia and “distrust” of Moscow has never been greater, Le Monde reported on Monday.
11:54 27/11/2023Armenia remains CSTO ally, head saysArmenia has been and remains an ally of the Collective Security Treaty Organization (CSTO), CSTO Secretary General Imangali Tasmagambetov said on Monday, downplaying the country’s refusal to attend...
11:15 27/11/2023Israel arrests 3,200 Palestinians in West Bank since Oct. 7A report released by Palestinian Commission for Detainees and Ex-Prisoners’ Affairs said that of the 3,200 Palestinians arrested by Israel since October 7 in the occupied West Bank and occupied East...
16:30 25/11/2023Brangelina's former New Orleans mansion heads to auctionThis French Quarter mansion in New Orleans, once home to Angelina Jolie and Brad Pitt, is heading to the auction block, The New York Post reports.
13:36 25/11/2023Indian PM flies in Tejas fighter jetIndian Prime Minister Narendra Modi made history today by flying in the Tejas fighter aircraft, marking the first time a sitting prime minister has flown in the indigenously-built light combat...
12:35 25/11/2023Air pollution levels still too high, warns EU environment agencyPollution levels are still too high despite an improvement in air quality, according to a new report by the European Environment Agency (EEA).