16:22 31/10/2024Վրացիներն իրենց ողջ կյանքում նայել են կանանց հետևից. ԼուկաշենկոԲելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն Մինսկում եվրասիական անվտանգության թեմայով կոնֆերանսի ժամանակ հայտարարել է, որ Վրաստանին պարտադրում են ԼԳԲՏ։ Լուկաշենկոն նշել է՝ Վրաստանը ցանկանում է, որ իր...
15:52 31/10/2024Իսպանիայում զոհերի թիվը հասել է 95-իԻսպանիայի հարավում շտապօգնության ջոկատները շարունակում են փնտրել ջրհեղեղի հետևանքով անհետ կորած մարդկանց։ Այս մասին հայտնում են միջազգային ԶԼՄ-ները։ Իսպանիայի հարավում տեղի ունեցած հորդառատ անձրևին...
10:24 31/10/2024Թրամփն ի պատիվ Բայդենի ու Հարիսի աղբատար մեքենայից է զրուցել լրագրողների հետ, իսկ Բայդենն արդարացել էԱՄՆ նախագահական ընտրություններին ընդառաջ ուշագրավ զարգացումներ են տեղի ունենում։ Օրինակ, երեկ նախընտրական քարոզարաշավ աղբատար մեքենայով Թրամփի մուտքը հայտնվել է միջազգային ԶԼՄ-ների ուշադրության...
10:03 31/10/2024Կարեն Խաչանովը հաղթել է Փարիզի «Մասթերսի» երկրորդ շրջանումԵրրորդ տուրում Կարեն Խաչանովը կհանդիպի ավստրալիացի Ալեքսեյ Պոպիրինի հետ,
09:50 31/10/2024Մանկապիղծ հայրը վեց ամիս շարունակ բռնաբարել է իր վեցամյա դստերըՊերմում տեղի բնակիչը, ով վեց ամիս բռնաբարել է իր վեցամյա դստերը և տեսանկարահանել այդ ամենը, մեղադրվել է բռնության 19 դրվագներով և դատապարտվել 23 տարվա ազատազրկման։ Այդ մասին հայտնում է kp.ru-ն։...
23:11 30/10/2024Իսպանիայում տուժածների շրջանում ՀՀ քաղաքացիներ, հայեր չկան. Անի ԲադալյանՀՀ ԱԳՆ խոսնակ Անի Բադալյանը «Լուրերին» հայտնել է, որ այս պահին առկա տեղեկատվությամբ, Իսպանիայում տուժածների շրջանում ՀՀ քաղաքացիներ, հայեր չկան: Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ «Իսպանիայի արևելքում և...
20:31 30/10/2024Իսպանիայում ջրհեղեղւ հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 72-իԻսպանիայի արևելքում և հարավում տեղի ունեցած հզոր ջրհեղեղները հանգեցրել են զոհերի և ավերածությունների։ Euronews-ի փոխանցմամբ՝ զոհերի թիվը հասել է 72-ի։ Խափանվել է ճանապարհային և երկաթուղային...
19:29 30/10/2024Իսպանիայում եռօրյա սուգ է հայտարարվելԻսպանիայի կառավարությունը եռօրյա պաշտոնական սուգ է հայտարարել հորդառատ անձրևների և ջրհեղեղների զոհերի կապակցությամբ․ զոհվել է առնվազն 72 մարդ, մի քանիսն անհետ կորել են։ Այս մասին հայտնում է ՌԻԱ...
18:49 30/10/2024Ինտերը նոր կետ է ավելացրել Մխիթարյանի պայմանագրումԻտալական «Ինտերը» նոր կետ է ավելացրել թիմի մի շարք ֆուտբոլիստների գործող պայմանագրերում։ Արմսպորտի փոխանցմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում է FCInter1908-ը։ Սերիա Ա-ի գործող չեմպիոնները վերջին մեկ տարվա...
17:50 30/10/2024Համացանցում տարածվել են Ուկրաինայի զինված ուժերի գլխավոր շտաբի հրթիռակոծված շենքի լուսանկարըՀամացանցում հայտնվել է Կիևում գիշերային պայթյուններից հետո վնասված Ուկրաինայի զինված ուժերի գլխավոր շտաբի շենքի լուսանկարը։ Այդ մասին հրապարակումը է տեղադրվել «Operation Z.
17:10 30/10/2024Չինաստանը հաստատել է իր մասնակցությունը Եվրասիական կինոակադեմիայի ստեղծմանըՉինաստանը հաստատել է իր մասնակցությունը Կինեմատոգրաֆիական արվեստների Եվրասիական կինոակադեմիայի ստեղծմանը։ Այս մասին հայտնել է ՌԴ մշակույթի նախարար Օլգա Լյուբիմովան։ kulturomania.ru-ի հաղորդմամբ,...
15:03 30/10/2024Իսպանիայում հորդառատ անձրևների հեևանքով մի քանի տասնյակ մարդ է մահացելԻսպանիայի հարավ-արևելյան մասում գտնվոց Չիվա քաղաքում հորդառատ անձրևների հետևանքով 51 մարդ է մահացել։ Նման տվյալներ է հրապարակել BBC-ն։ Վալենսիային մոտ գտնվող Չիվայում ութ ժամում թափվել է այնքան...
13:58 30/10/2024Ուկրաինացի երգչուհի Սվետլանա Լոբոդան երևանյան համերգի ժամանակ Ռուսաստանի պատճառով վիճել է հանդիսատեսի հետՀամացանցում տարածվել է երգչուհի Սվետլանա Լոբոդայի՝ 2022-ին Երևանում կայացած համերգից մի հատված, որում ներկաներից մեկից երգչուհին «պահանջում է» բեմից դատապարտել Ռուսաստանի գործողություններն ընդդեմ...
09:37 30/10/2024NYT. Իսրայելը հարձակվել է ԻՀՊԿ հրթիռների արտադրության տիեզերական կենտրոնի վրաՀոկտեմբերի 26-ին Իսրայելը հարվածներ հասցրեց Իրանի Սեմնան նահանգում գտնվող Շահրուդ տիեզերական կենտրոնին: Այս մասին հայտնում է The New York Times-ը (NYT)՝ հղում անելով ամերիկյան Planet Labs օպերատորի...
22:08 29/10/2024Իսրայելի վերջին օդային հարձակման սցենարը շատ նման էր 44-օրյա պատերազմի Ադրբեջանի հարձակման սցենարին. Կարեն ՀովհաննիսյանՌազմական փորձագետ Կարեն Հովհաննիսյանը գրում է. «Իսրայելի վերջին օդային հարձակման սցենարը շատ նման էր 44-օրյա պատերազմի Ադրբեջանի օդային հարձակման սցենարին։ Իսրայելը , ըստ իսրայելական աղբյուրների ,...
21:15 29/10/2024Իլոն Մասկի ընկերությունը արգելափակել է Իրանի գերագույն առաջնորդի ադրբեջաներեն օգտահաշիվըX հարթակում Khamenei.ir պորտալի ադրբեջանական ծառայության էջը ժամանակավորապես արգելափակվել է և մեկ օր անց վերականգնվել։ Օգտահաշվի վերականգնումից հետո նրա բոլոր հետևորդները հեռացվել են X ընկերության...
20:36 29/10/2024Trump Media-ի բաժնետոմսերն աճել են 22%-ով՝ Իլոն Մասկի հետ Թրամփի հանրահավաքից հետոԱՄՆ նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփի մեդիա ընկերության բաժնետոմսերը հասել են իրենց ամենաբարձր մակարդակին հունիսից ի վեր։ Բաժնետոմսերի գնումները սկսվել են կիրակի օրը Թրամփի նախընտրական հանրահավաքից հետո,...
13:32 29/10/2024Դարքնետում վաճառում է Մերձավոր Արևելքի օգտատերերի հաշիվների 10 միլիոն զույգ գողացված մուտքանուն և գաղտնաբառԱրտահոսքերի ամենամեծ քանակով երկրների թվում են Սաուդյան Արաբիան, Իրաքը և Եգիպտոսը:
12:21 29/10/2024Գազայի հատվածում բնակելի շենքի հրթիռակոծման հետևանքով զոհվել է ավելի քան 60 մարդԱյն բանից հետո, երբ երեքշաբթի իսրայելական զորքերը հրթիռակոծել են Գազայի հատվածի հյուսիսում գտնվող Բեյթ Լահիայի հինգհարկանի բնակելի շենքը, ավելի քան 60 քաղաքացի, այդ թվում՝ երեխաներ և կանայք են զոհվել...
09:17 29/10/2024Սկանդալային «Ոսկե գնդակ». «Ռեալը» բոյկոտել էՄադրիդի «Ռեալը» ճանաչվել է 2024 թվականի Եվրոպայի լավագույն թիմը։

11:56 30/04/2025Михаил Галустян сообщил о разводе с женой после 18 лет бракаКомик Михаил Галустян в личном блоге рассказал о том, что развелся со своей супругой Викторией, с которой он состоял в браке на протяжении 18 лет.
11:47 30/04/2025Власти Латвии запретили въезд в страну Кристине Орбакайте и Горану БреговичуВласти Латвии запретили въезд в страну заслуженной артистке России Кристине Орбакайте и сербскому музыканту и композитору Горану Бреговичу, передает издание "Вести.Ру".
16:44 29/04/2025Евгений Петросян отреагировал на слухи о лишении старшей дочери жилья в МосквеЮморист Евгений Петросян отказался комментировать слухи о том, что лишил старшую дочь жилья в Москве.
16:11 29/04/2025«Наш любимый принц Микаэль»: Зепюр Брутян и Павел Прилучный впервые показали видео с 2-летним сыномАктриса Зепюр Брутян, жена актера Павла Прилучного, опубликовала в своих соцсетях видео с маленьким сыном.
15:32 29/04/2025«Голос Армении»: Беркли, или молчание пословГазета «Голос Армении» пишет: «"Поддавшись угрозам Азербайджана, в Университете Беркли запретили показ посвященного Арцаху фильма Сарин Айрапетян "Моя сладкая земля".
15:22 29/04/2025Ереван – среди популярных у россиян городов для деловых поездок в начале маяЭксперты «OneTwoTrip для бизнеса» проанализировали отельные бронирования на майские праздники и определили, в какие российские и зарубежные города его клиенты отправляют своих сотрудников с деловыми...
12:33 29/04/2025Ребенок случайно поцарапал картину стоимостью 56 млн долларов в музее НидерландовКартина художника Марка Ротко в музее Роттердама (Нидерланды) получила повреждения после того, как ребенок случайно к ней прикоснулся.
11:59 29/04/2025Американка влюбилась в чат-бот с искусственным интеллектом и ушла от мужаАмериканка влюбилась в чат-бот с искусственным интеллектом и ушла от мужа. По ее словам, нейросеть удивила ее своей способностью тонко улавливать настроение и эмоциональные потребности, сообщает МИР...
11:39 29/04/2025В Испании и Португалии восстанавливают электричество после масштабного блэкаутаТочная причина масштабного отключения в Испании и Португалии по-прежнему неизвестна.
16:58 28/04/2025Испания и Португалия остались без электричестваИспанские и португальские электрокомпании выясняют причины масштабного отключения электроэнергии, которое произошло после полудня по центральноевропейскому времени.
16:07 28/04/2025Конклав для избрания Папы Римского начнется 7 маяВатикан закрыл Сикстинскую капеллу в связи с началом подготовки к конклаву, который изберет следующего Папу Римского после смерти Папы Франциска, скончавшегося 21 апреля в возрасте 88 лет.
13:49 28/04/2025Из-за кого голливудский актер Леонардо Ди Каприо бросился омолаживаться?Голливудский актер Леонардо Ди Каприо бросился омолаживаться из страха потерять молодую модель Витторию Черетти.
13:23 28/04/2025Модель Наоми Кэмпбелл заявила, что слишком стара для посещения Met GalaСупермодель 90-х Наоми Кэмпбелл заявила, что больше никогда не придет на бал Met Gala, который ежегодно проходит в Институте костюма Метрополитен-музея в Нью-Йорке.
12:51 28/04/2025Автора романа «Моя русская свекровь и другие катастрофы» Александру Фрелих нашли убитойАвтор романа «Моя русская свекровь и другие катастрофы» Александра Фрелих найдена убитой в Германии.
12:11 28/04/202528 апреля отмечается Всемирный день охраны трудаМеждународная организация труда, МОТ (англ. International Labour Organization, ILO) объявила 28 апреля Всемирным днем охраны труда, или Всемирным днем безопасности и здоровья на рабочем месте (англ....
12:07 28/04/2025Великобритания: сотрудница полиции угодила за решетку за романы с уголовникамиСотрудница полиции в Великобритании получила тюремный срок за передачу служебной информации двум подследственным, с которыми она состояла в близких отношениях, пишет «360».
11:11 28/04/2025Трамп посоветовал Зеленскому обратиться к Обаме по поводу КрымаПрезидент США Дональд Трамп считает, что Владимир Зеленский готов отказаться от требования вернуть Крым Украине.
16:08 26/04/2025Трамп и Зеленский провели «очень продуктивную» встречу в РимеПрезиденты США и Украины Дональд Трамп и Владимир Зеленский провели "очень продуктивную" беседу в Риме и договорились о "дополнительных переговорах" по окончании церемонии похорон Папы Римского...
14:00 26/04/2025В Риме проходят похороны Папы Римского Франциска.В Риме проходят похороны Папы Римского Франциска. Заупокойная месса пройдет под открытым небом. На ней будут присутствовать представители более 130 делегаций из разных стран, в том числе президенты...
11:38 26/04/2025Джастин Бибер чудом избежал покушения благодаря ошибке преступниковБывший тюремный надзиратель раскрыл детали плана осужденного убийцы Даны Мартина, мечтавшего похитить, оскопить и убить Джастина Бибера.