13:10 17/08/2024Ջեմմա Ավետիսյանը նշանակվել է Կրասնոյարսկի երաժշտական թատրոնի ղեկավարՋեմմա Ավետիսյանը դարձավ Կրասնոյարսկի երաժշտական թատրոնի գլխավոր ռեժիսոր։ Այս մասին թատրոնը հայտնել է իր պաշտոնական կայքում։ kulturomania.ru-ի հաղորդմամբ, Ավետիսյանն արդեն դարձել է երկու բեմադրության՝...
11:51 17/08/2024Մխիթարյանն ասել է, որ ակումբում է ուզում ավարտել կարիերանՄիլանի «Ինտերի» հայ կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը DAZN-ի հետ զրույցում ասել է, թե որտեղ է ուզում ավարտել կարիերան ։ «Հրաշալի կլիներ կարիերաս ավարտել «Ինտերում», սակայն դա կախված է ոչ միայն ինձնից,...
11:30 17/08/2024Ռուս բլոգերը խորհուրդ է տալիս աղջիկներին Երևանում փակ հագնվել, քանի որ կարող են բախվել անցանկալի մեկնաբանություններիԵրևան կատարած իր շրջագայությունից հետո պետերբուրգցի հայտնի բլոգեր Քսենիան կիսվել է տպավորություններով։ Այս մասին գրում է АБН24-ը։ Նրա համար գլխավոր հայտնագործությունը հայերի մեծ սերն է աղի նկատմամբ.
11:08 17/08/2024Արգենտինայում ահաբեկչություններ ծրագրելու մեղադրանքով 7 մարդ է ձերբակալվելԱրգենտինայի իրավապահ մարմինները ձերբակալել են յոթ մարդու՝ ենթադրյալ ահաբեկչական խմբավորման հետ կապ ունենալու համար: Այս մասին X սոցիալական ցանցում հայտնել է երկրի անվտանգության նախարար Պատրիսիա...
10:44 17/08/2024Պատրաստ ենք աշխատել երկու կողմի հետ ցանկացած ձևաչափով. Պետդեպը՝ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ձևաչափի մասինԻ պատասխան՝ «Ամերիկայի ձայնի» հայկական ծառայության հարցման
22:33 16/08/2024Էլինա Ավանեսյանը պարտվեց WTA-1000-ի երրորդ շրջանումԱշխարհի 60-րդ ռակետ Էլինա Ավանեսյանը պարտվեց ԱՄՆ-ի Ցինցինատի քաղաքում անցկացվող WTA-1000 մրցաշարի երրորդ շրջանում։ Նա մրցեց աշխարհի 17-րդ ռակետ, ռուսաստանցի Լյուդմիլա Սամսոնովայի հետ, որն...
21:27 16/08/2024Ֆրանսիայում ավիաշոուի ժամանակ պարեկային ինքնաթիռ է կործանվելՖրանսիայի հարավում կործանվել է կոլեկցիոն Fouga Magister ինքնաթիռը, որը պատկանում է ֆրանսիական ավիացիոն ակումբին։ Միջադեպի մասին հայտնում Figaro-ն։ «Պարեկային ինքնաթիռների ավիաշոուի ժամանակ մասնավոր...
17:00 16/08/2024Ջորջ Քլունին աճուրդի է հանել իր հետ հանդիպումըԱմերիկացի դերասան Ջորջ Քլունին աճուրդի է հանել իր հետ հանդիպում։ Այս մասին գրում է Daily Mail-ը։ Դերասանը հրավիրում է հաղթողին սեպտեմբերի 24-ին հանդիպել իր հետ Նյու Յորքում։ Ժամադրության ընթացքում...
16:35 16/08/2024Ձևական քաղաքավարությունը, իհարկե, կպահպանվի, բայց ոչ ավելին. Զատուլինը՝ Արսենյանի նշանակման մասինՄոսկվայում Հայաստանի նոր դեսպան է նշանակվել ԱԺ նախկին պատգամավոր Գուրգեն Արսենյանը։ Պաշտոնական վարկածի համաձայն՝ նա նշանակվել է մեղմելու Ռուսաստանի հետ հարաբերություններում առաջացած լարվածությունը։...
16:14 16/08/2024Oգոստոսի 18-19-ը Պուտինը պետական այցով կգտնվի ԱդրբեջանումՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը օգոստոսի 18-19-ը պետական այցով կլինի Ադրբեջանում։ Այս մասին հայտնում են Կրեմլից։ Բանակցությունների ընթացքում կքննարկվեն ռուս-ադրբեջանական ռազմավարական գործընկերության և...
15:28 16/08/2024ՀԱՊԿ-ն արձագանքել է Կուրսկի շրջանի վրա Ուկրաինայի զինված ուժերի հարձակմանըՀավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպությունը (ՀԱՊԿ) Կուրսկի շրջանի վրա ուկրաինական զորքերի հարձակումն անվանել է Ռուսաստանի և Ուկրաինայի միջև հակամարտության սրման նոր փուլ։ Այս մասին հայտնում...
15:25 16/08/2024Սենթ Լուիս. Լևոն Արոնյանը զբաղեցրեց 4-րդ հորիզոնականըԱրագ շախմատի շրջանային մրցաշար՝ 10 ուժեղագույն շախմատիստների մասնակցությամբ
14:53 16/08/2024Կեղտաջրերի արտանետումը մեծացնում է մակաբույծների և թունավոր քիմիական նյութերի ակտիվությունըՋրի աղտոտումը լուրջ սպառնալիք է, որը ազդում է երկրի մակերևույթի բազմաթիվ ջրային մարմինների վրա: Ջրային ուղիների ուղղակի կամ անուղղակի, պատահական կամ դիտավորյալ աղտոտումը ազդում է ոչ միայն կենդանիների...
14:45 16/08/2024Լայնածավալ հակամարտությունն Իրանի հետ անխուսափելի է. Իսրայելցի դիվանագետԻսրայելի և Իրանի միջև լայնածավալ զինված հակամարտությունն անխուսափելի է, և, հետևաբար, Միացյալ Նահանգները պետք է որքան հնարավոր է շուտ «գործողություններ ձեռնարկի Իրանի դեմ»: ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ նման...
14:10 16/08/2024«Ֆուկուսիմա-1» ատոմակայանում 25 տոննա ռադիոակտիվ ջրի արտահոսք է հայտնաբերվել.Ատոմային էներգիայի միջազգային գործակալությանը (ՄԱԳԱՏԷ) տեղեկացրել են, որ այս տարվա օգոստոսի 9-ին TEPCO-ն Ճապոնիայի հյուսիս-արևելքում գտնվող «Ֆուկուսիմա-1» վթարային ատոմակայանի երկրորդ էներգաբլոկի...
13:47 16/08/2024Հայաստանը կմիանա «Կինոյի գիշեր» համառուսական միջոցառմանըՕգոստոսի 24-ին տեղի կունենա «Կինոյի գիշեր» ամենամյա 9-րդ համառուսական միջոցառումը։ Միջոցառումն ավանդաբար նվիրված է Ռուսական կինոյի օրվան, որը նշվում է օգոստոսի 27-ին։ kinometro.ru-ի հաղորդմամբ,...
12:55 16/08/2024Շվեյցարիան պատժամիջոցներ է կիրառել Բելառուսի 27 քաղաքացու նկատմամբՇվեյցարիայի իշխանությունները պատժամիջոցների ցուցակում ներառել են Բելառուսի 27 քաղաքացու, որոնց թվում են անվտանգության աշխատակիցներ, դատավորներ և լրագրողներ։ ՏԱՍՍ-ը հայտնում է, որ այդ մասին ասվում է...
12:17 16/08/2024Թրամփը 300 հազար դոլար է վաստակել՝ վաճառելով ԱստվածաշունչըԱՄՆ նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփը 300 հազար դոլար է վաստակել՝ վաճառելով բրենդային Աստվածաշնչեր։ Այդ մասին հայտնում է NBC News-ը՝ վկայակոչելով ֆինանսական հաշվետվությունները։ Մինչ այդ հայտնի էր դարձել,...
11:51 16/08/2024Լամին Յամալի հայրը մանրամասներ է պատմել իրեն դանակահարելու դեպքից«Բարսելոնայի» ֆուտբոլիստ Լամին Յամալի հայրը՝ Մունիր Նազրաուին, իր վրա դանակով հարձակումից հետո առաջին անգամ կապի է դուրս եկել։ Լուրը հայտնում է «ՌԻԱ նովոստի»-ն։ Միջադեպը տեղի է ունեցել չորեքշաբթի՝...
11:40 16/08/2024ԵՄ-ում հայտնել են Արևմտյան Նեղոսի տենդով վարակման 69 դեպքի մասինԵվրոպական Միությունում հայտնել են Արևմտյան Նեղոսի տենդով վարակման 69 դեպքի մասին, դեպքերի ամենամեծ թիվը հայտնաբերվել է Հունաստանում և Իտալիայում։ Այս մասին հայտնում է ԵՊԲՀ առողջապահական ծրագրերի...

13:02 22/04/2023EAFJD dispels fake newsThe European Armenian Federation for Justice and Democracy (“EAFJD”) and its President Kaspar Karampetian, were taken aback to read the article published on March 17, 2023, on the Le VIF website,...
12:30 22/04/2023Kazakhstan ramps up oil exports bypassing RussiaKazakhstan ramped up oil exports bypassing Russia in the first quarter of 2023 as it seeks to reduce its dependency on its vast neighbour, Reuters reported, citing data from industry sources and...
15:35 21/04/2023UK Deputy PM Dominic Raab resigns over bullying complaintsBritish Deputy Prime Minister Dominic Raab resigned from the government on Friday following an independent investigation into complaints that he bullied colleagues, the latest scandal to force out...
12:25 21/04/2023Biden to formally announce re-election campaign next weekU.S. President Joe Biden is expected to make his bid for a second term as president official next week, Fox News said on Thursday, citing reports. Biden, 80, and his team are hoping to make the...
11:30 21/04/2023Jaguar Land Rover to drop 'Land Rover' brand after 75 yearsJaguar Land Rover (JLR) has announced it will radically regroup its model lines under a "House of Brands" approach, with Range Rover, Defender, Discovery and Jaguar forming four brand pillars, Driven...
14:35 20/04/2023Ukraine asks Turkey to seize ship allegedly carrying stolen grainUkrainian authorities have asked Turkey to seize a ship carrying what prosecutors in Kyiv say is thousands of tons of grain stolen from areas of Ukraine occupied by Russia, according to...
13:03 20/04/2023Armenia’s Brunette is Wiwibloggs readers' favorite female act of Eurovision 2023Brunette from Armenia is Wiwibloggs readers’ favorite female solo artist in this year’s Eurovision Song Contest.
12:13 20/04/2023Rep. Sherman: Goal of Azeri blockade is to ethnically cleanse ArtsakhCongressman Brad Sherman stresses Azerbaijan seeks to cleanse Artsakh of its indigenous Armenian population through a blockade imposed back in December last year.
11:00 20/04/2023At least 78 killed in Yemen stampedeDozens of people were killed in a crowd surge in Yemen’s capital on Wednesday as needy residents in the war-torn nation flocked to receive charity handouts from local merchants during the holy month...
16:45 19/04/2023Neymar and girlfriend Bruna Biancardi expecting first childNeymar and his girlfriend Bruna Biancardi have announced they are expecting their first child together, the Daily Mail reports.
16:00 19/04/2023Rep. Schiff leads U.S. House drive to block arms sale to AzerbaijanRep. Adam Schiff is calling on his Congressional colleagues to join him in demanding that the Commerce Department explain why it is considering licensing the sale of high powered U.S. rifles to...
15:36 19/04/2023Kremlin insists on implementation of Nagorno-Karabakh agreementsKremlin spokesman Dmitry Peskov has called the trilateral agreements between the leaders of Armenia, Russia and Azerbaijan on Nagorno-Karabakh as “the only real basis” for settling the situation,...
13:35 19/04/2023Putin to participate in delivery of fuel to Akkuyu NPP via video linkup, Erdogan saysRussian President Vladimir Putin will participate via a video linkup in the ceremony to deliver nuclear fuel to the Akkuyu Nuclear Power Plant (NPP) in Turkey on April 27, Turkish President Recep...
12:30 19/04/2023India overtakes China as world’s most populous countryIndia has overtaken China as the world’s most populous nation, Bloomberg reported, citing United Nations data released Wednesday.
12:11 19/04/2023Ruben Vardanyan: Azerbaijan must acknowledge legitimacy of Artsakh stateBusinessman and Artsakh’s former State Minister Ruben Vardanyan has responded to Azerbaijani President Ilham Aliyev’s latest claims that Armenians living in Nagorno-Karabakh “have to either take up...
11:30 19/04/2023Fox News settles Dominion lawsuit for $787.5 million over election liesFox News reached a last-second settlement with Dominion Voting Systems on Tuesday as the case raced toward opening statements, paying more than $787 million to end a colossal two-year legal battle...
16:36 18/04/2023April 18 is International Day for Monuments and SitesApril 18 is observed annually as the International Day for Monuments and Sites. In 1982, the International Council on Monuments and Sites (ICOMOS) established 18 April as the International Day for...
14:56 18/04/2023Russia's partnership with China is stabilising influence, Shoigu saysRussian Defence Minister Sergei Shoigu told his Chinese counterpart on Tuesday that their countries' military cooperation was a "stabilising" force in the world and helped to reduce the chances of...
11:36 18/04/2023Armenian Genocide monument to be installed in France's CourbevoieThe Armenian Embassy in France on Saturday participated in an event commemorating the 108th anniversary of the Armenian Genocide in Courbevoie, a commune located near Paris.
11:15 18/04/2023Dozens of rapes and sexual assaults take place in UK hospitals every week, shocking report revealsDozens of rapes and sexual assaults take place in British hospitals every week, a damning report reveals.