13:10 17/08/2024Ջեմմա Ավետիսյանը նշանակվել է Կրասնոյարսկի երաժշտական թատրոնի ղեկավարՋեմմա Ավետիսյանը դարձավ Կրասնոյարսկի երաժշտական թատրոնի գլխավոր ռեժիսոր։ Այս մասին թատրոնը հայտնել է իր պաշտոնական կայքում։ kulturomania.ru-ի հաղորդմամբ, Ավետիսյանն արդեն դարձել է երկու բեմադրության՝...
11:51 17/08/2024Մխիթարյանն ասել է, որ ակումբում է ուզում ավարտել կարիերանՄիլանի «Ինտերի» հայ կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը DAZN-ի հետ զրույցում ասել է, թե որտեղ է ուզում ավարտել կարիերան ։ «Հրաշալի կլիներ կարիերաս ավարտել «Ինտերում», սակայն դա կախված է ոչ միայն ինձնից,...
11:30 17/08/2024Ռուս բլոգերը խորհուրդ է տալիս աղջիկներին Երևանում փակ հագնվել, քանի որ կարող են բախվել անցանկալի մեկնաբանություններիԵրևան կատարած իր շրջագայությունից հետո պետերբուրգցի հայտնի բլոգեր Քսենիան կիսվել է տպավորություններով։ Այս մասին գրում է АБН24-ը։ Նրա համար գլխավոր հայտնագործությունը հայերի մեծ սերն է աղի նկատմամբ.
11:08 17/08/2024Արգենտինայում ահաբեկչություններ ծրագրելու մեղադրանքով 7 մարդ է ձերբակալվելԱրգենտինայի իրավապահ մարմինները ձերբակալել են յոթ մարդու՝ ենթադրյալ ահաբեկչական խմբավորման հետ կապ ունենալու համար: Այս մասին X սոցիալական ցանցում հայտնել է երկրի անվտանգության նախարար Պատրիսիա...
10:44 17/08/2024Պատրաստ ենք աշխատել երկու կողմի հետ ցանկացած ձևաչափով. Պետդեպը՝ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ձևաչափի մասինԻ պատասխան՝ «Ամերիկայի ձայնի» հայկական ծառայության հարցման
22:33 16/08/2024Էլինա Ավանեսյանը պարտվեց WTA-1000-ի երրորդ շրջանումԱշխարհի 60-րդ ռակետ Էլինա Ավանեսյանը պարտվեց ԱՄՆ-ի Ցինցինատի քաղաքում անցկացվող WTA-1000 մրցաշարի երրորդ շրջանում։ Նա մրցեց աշխարհի 17-րդ ռակետ, ռուսաստանցի Լյուդմիլա Սամսոնովայի հետ, որն...
21:27 16/08/2024Ֆրանսիայում ավիաշոուի ժամանակ պարեկային ինքնաթիռ է կործանվելՖրանսիայի հարավում կործանվել է կոլեկցիոն Fouga Magister ինքնաթիռը, որը պատկանում է ֆրանսիական ավիացիոն ակումբին։ Միջադեպի մասին հայտնում Figaro-ն։ «Պարեկային ինքնաթիռների ավիաշոուի ժամանակ մասնավոր...
17:00 16/08/2024Ջորջ Քլունին աճուրդի է հանել իր հետ հանդիպումըԱմերիկացի դերասան Ջորջ Քլունին աճուրդի է հանել իր հետ հանդիպում։ Այս մասին գրում է Daily Mail-ը։ Դերասանը հրավիրում է հաղթողին սեպտեմբերի 24-ին հանդիպել իր հետ Նյու Յորքում։ Ժամադրության ընթացքում...
16:35 16/08/2024Ձևական քաղաքավարությունը, իհարկե, կպահպանվի, բայց ոչ ավելին. Զատուլինը՝ Արսենյանի նշանակման մասինՄոսկվայում Հայաստանի նոր դեսպան է նշանակվել ԱԺ նախկին պատգամավոր Գուրգեն Արսենյանը։ Պաշտոնական վարկածի համաձայն՝ նա նշանակվել է մեղմելու Ռուսաստանի հետ հարաբերություններում առաջացած լարվածությունը։...
16:14 16/08/2024Oգոստոսի 18-19-ը Պուտինը պետական այցով կգտնվի ԱդրբեջանումՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը օգոստոսի 18-19-ը պետական այցով կլինի Ադրբեջանում։ Այս մասին հայտնում են Կրեմլից։ Բանակցությունների ընթացքում կքննարկվեն ռուս-ադրբեջանական ռազմավարական գործընկերության և...
15:28 16/08/2024ՀԱՊԿ-ն արձագանքել է Կուրսկի շրջանի վրա Ուկրաինայի զինված ուժերի հարձակմանըՀավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպությունը (ՀԱՊԿ) Կուրսկի շրջանի վրա ուկրաինական զորքերի հարձակումն անվանել է Ռուսաստանի և Ուկրաինայի միջև հակամարտության սրման նոր փուլ։ Այս մասին հայտնում...
15:25 16/08/2024Սենթ Լուիս. Լևոն Արոնյանը զբաղեցրեց 4-րդ հորիզոնականըԱրագ շախմատի շրջանային մրցաշար՝ 10 ուժեղագույն շախմատիստների մասնակցությամբ
14:53 16/08/2024Կեղտաջրերի արտանետումը մեծացնում է մակաբույծների և թունավոր քիմիական նյութերի ակտիվությունըՋրի աղտոտումը լուրջ սպառնալիք է, որը ազդում է երկրի մակերևույթի բազմաթիվ ջրային մարմինների վրա: Ջրային ուղիների ուղղակի կամ անուղղակի, պատահական կամ դիտավորյալ աղտոտումը ազդում է ոչ միայն կենդանիների...
14:45 16/08/2024Լայնածավալ հակամարտությունն Իրանի հետ անխուսափելի է. Իսրայելցի դիվանագետԻսրայելի և Իրանի միջև լայնածավալ զինված հակամարտությունն անխուսափելի է, և, հետևաբար, Միացյալ Նահանգները պետք է որքան հնարավոր է շուտ «գործողություններ ձեռնարկի Իրանի դեմ»: ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ նման...
14:10 16/08/2024«Ֆուկուսիմա-1» ատոմակայանում 25 տոննա ռադիոակտիվ ջրի արտահոսք է հայտնաբերվել.Ատոմային էներգիայի միջազգային գործակալությանը (ՄԱԳԱՏԷ) տեղեկացրել են, որ այս տարվա օգոստոսի 9-ին TEPCO-ն Ճապոնիայի հյուսիս-արևելքում գտնվող «Ֆուկուսիմա-1» վթարային ատոմակայանի երկրորդ էներգաբլոկի...
13:47 16/08/2024Հայաստանը կմիանա «Կինոյի գիշեր» համառուսական միջոցառմանըՕգոստոսի 24-ին տեղի կունենա «Կինոյի գիշեր» ամենամյա 9-րդ համառուսական միջոցառումը։ Միջոցառումն ավանդաբար նվիրված է Ռուսական կինոյի օրվան, որը նշվում է օգոստոսի 27-ին։ kinometro.ru-ի հաղորդմամբ,...
12:55 16/08/2024Շվեյցարիան պատժամիջոցներ է կիրառել Բելառուսի 27 քաղաքացու նկատմամբՇվեյցարիայի իշխանությունները պատժամիջոցների ցուցակում ներառել են Բելառուսի 27 քաղաքացու, որոնց թվում են անվտանգության աշխատակիցներ, դատավորներ և լրագրողներ։ ՏԱՍՍ-ը հայտնում է, որ այդ մասին ասվում է...
12:17 16/08/2024Թրամփը 300 հազար դոլար է վաստակել՝ վաճառելով ԱստվածաշունչըԱՄՆ նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփը 300 հազար դոլար է վաստակել՝ վաճառելով բրենդային Աստվածաշնչեր։ Այդ մասին հայտնում է NBC News-ը՝ վկայակոչելով ֆինանսական հաշվետվությունները։ Մինչ այդ հայտնի էր դարձել,...
11:51 16/08/2024Լամին Յամալի հայրը մանրամասներ է պատմել իրեն դանակահարելու դեպքից«Բարսելոնայի» ֆուտբոլիստ Լամին Յամալի հայրը՝ Մունիր Նազրաուին, իր վրա դանակով հարձակումից հետո առաջին անգամ կապի է դուրս եկել։ Լուրը հայտնում է «ՌԻԱ նովոստի»-ն։ Միջադեպը տեղի է ունեցել չորեքշաբթի՝...
11:40 16/08/2024ԵՄ-ում հայտնել են Արևմտյան Նեղոսի տենդով վարակման 69 դեպքի մասինԵվրոպական Միությունում հայտնել են Արևմտյան Նեղոսի տենդով վարակման 69 դեպքի մասին, դեպքերի ամենամեծ թիվը հայտնաբերվել է Հունաստանում և Իտալիայում։ Այս մասին հայտնում է ԵՊԲՀ առողջապահական ծրագրերի...

11:21 04/01/2025Президент Чили стал первым латиноамериканским лидером, побывавшим в АнтарктидеИсторическую поездку в Антарктиду совершил президент Чили Габриэль Борич. Он стал первым латиноамериканским лидером, ступившим на Южный полюс. Об этом сообщила пресс-служба администрации главы...
17:05 03/01/2025В массовое ДТП на автодороге в Казахстане попали 95 автомобилей: 11 человек пострадалиВ массовое ДТП на автотрассе "Астана - Щучинск" попали 95 автомобилей, сообщили в пресс-службе КазАвтоЖол (национальный оператор автодорог).
15:24 03/01/2025BBC: Семь небесных явлений 2025 года, которые стоит увидеть своими глазамиВ наступившем 2025 году профессиональные астрономы обещают рядовым любителям разглядывать звездное небо целый ряд впечатляющих небесных явлений, передает ВВС.
13:57 03/01/2025Исландские ученые предупредили об опасности длительного снаИсландские ученые обнаружили, что у людей, которые спят более девяти часов в сутки, вероятность инсульта возрастает на 85%, передает МИР 24.
12:34 03/01/2025В Южной Корее приостановили попытку арестовать президента Юн Сок ЁляЮжнокорейские следователи после пяти часов противостояния с охраной президента Юн Сок Ёля решили прекратить исполнение ордера на его арест, передает агентство Рёнхап.
12:11 03/01/2025Самолет упал на здание в Южной Калифорнии: есть погибшиеВ Южной Калифорнии произошло крушение небольшого самолета. Он упал на здание склада, после чего загорелся. По последним данным, которые приводит МИР 24, погибли два человека, 18 пострадали. Инцидент...
12:03 03/01/2025Госдеп США: Вашингтон готов работать с Ереваном и Баку в любом форматеВ Госдепартаменте США заявили, что Вашингтон готов работать с Ереваном и Баку в любом формате, который может обеспечить прогресс для сторон.
11:30 03/01/20253 января исполняется 137 лет соломинке для коктейлей3 января в мире отмечается необычный праздник — эта дата считается Днем рождения соломинки для коктейлей.
11:23 03/01/2025Тренер Дмитрий Гунько ответил на вопрос о фаворите потенциального матча между сборными России и АрменииГлавный тренер ереванского клуба «Урарту» Дмитрий Гунько ответил на вопрос о фаворите потенциального матча между сборными России и Армении.
16:30 30/12/2024Михаил Кавелавшили: Власти Грузии продолжат укреплять тесные отношения с Арменией, Турцией и АзербайджаномВласти Грузии продолжат укреплять тесные отношения с Арменией, Азербайджаном, Турцией и прилагать огромные усилия для поддержки долгосрочного мира в регионе Южного Кавказа, заявил президент Грузии...
16:01 30/12/2024Сообщается о задержании в Москве бывшего министра обороны АрменииТелеграм-канал 112 сообщает, что в Москве был задержан бывший министр обороны Армении Аршак Карапетян.
15:47 30/12/2024На курорте в Египте акула напала на туристов: погиб работник ЕврокомиссииАкула напала на двух итальянских туристов у берегов города Марса-эль-Алам в Египте. Один их туристов погиб, второй пострадал — его госпитализировали, передает ANSA. Пострадавшему мужчине 69 лет,...
14:33 30/12/2024Николай Цискаридзе: Я очень много лет считал, что Шекспир – армянинАртист балета, народный артист РФ, ректор Академии Русского Балета им. А.Я. Вагановой Николай Максимович Цискаридзе в разговоре с Николаем Солодниковым для его YouTube-фильма рассказал, что долгое...
13:53 30/12/2024Британские ученые: Одна сигарета сокращает продолжительность жизни на 20 минутВ среднем одна сигарета отнимает у человека около 20 минут жизни, а пачка из 20 сигарет может сократить жизнь почти на семь часов, сообщает Guardian со ссылкой на исследователей из Университетского...
13:15 30/12/2024Путин поздравил Роберта Кочаряна и Сержа Саргсяна с Новым годомПрезидент России Владимир Путин тепло поздравил с Рождеством и наступающим Новым 2025 годом руководителей ряда государств, сообщили в пресс-службе Кремля.
12:48 30/12/2024FIDE на фоне скандала вокруг Магнуса Карлсена смягчила правила дресс-кода на чемпионате мира по блицуПрезидент Международной шахматной федерации (FIDE) Аркадий Дворкович объявил о решении руководства структуры смягчить правила дресс-кода на чемпионате мира по блицу.
12:16 30/12/2024Более 60 человек погибли в ДТП на юге ЭфиопииПо меньшей мене 66 человек стали жертвами автомобильной аварии на юге Эфиопии. Четыре человека находятся в больнице. О происшествии сообщили региональном бюро здравоохранения Сидамы, не приведя...
11:34 30/12/2024Названо новогоднее блюдо, которое помогает сохранять молодостьНа новогодних столах у многих будут традиционные блюда: оливье, селедка под шубой, крабовый салат… Еще одна праздничная снедь в нынешнее время встречается реже, ее предпочитают люди более старшего...
11:20 30/12/20249 января в США объявлен днем национального траура из-за смерти экс-президента Джимми Картера9 января 2025 года в США объявлен днем национального траура из-за смерти бывшего президента Джимми Картера.
17:33 28/12/2024Зеленский обсудил с Алиевым инцидент с крушением азербайджанского самолетаПрезидент Украины Владимир Зеленский провел телефонный разговор с лидером Азербайджана Ильхамом Алиевым, в ходе которого стороны обсудили инцидент с крушением пассажирского самолета AZAL в Казахстане.