10:53 16/08/2024Թայլանդի խորհրդարանը վարչապետի պաշտոնում հաստատել է Պհետհոնտան Չինավատրայի թեկնածությունըԹայլանդի Ազգային ժողովի (Խորհրդարանի) Ներկայացուցիչների պալատը վարչապետի պաշտոնում հաստատել է Phua Thai կուսակցության առաջնորդ պաշտոնում Պհետհոնտան Չինավատրայի թեկնածությունը։ ՏԱՍՍ-ը գրում է, որ...
10:24 16/08/2024ՌԴ-ում կործանված Տու-22Մ3 ռմբակոծիչի օդաչուներից մեկը մահացել էԻրկուտսկի մարզում կործանված Տու-22Մ3 ռմբակոծիչի օդաչուներից մեկը մահացել է։ Այդ մասին իր Telegram ալիքում հայտնել է Իրկուտսկի մարզի նահանգապետ Իգոր Կոբզևը։ Կոբզևն նշել է, որ ավիավթարի վայրում...
10:16 16/08/2024Ռոնալդուն բացահայտել է իր արդյունավետության երեք գաղտնիք«Ալ-Նասրի» և Պորտուգալիայի հավաքականի հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուն նշել է այն հիմնական գործոնները, որոնք օգնում են իրեն հիանալի մարզավիճակում մնալ 39 տարեկանում։ «Ոսկե գնդակի» հնգակի դափնեկիրը...
09:49 16/08/2024Ավստրալիան հայտնում է կապիկի ծաղիկի դեպքերի կտրուկ աճի մասինԱվստրալիայի ամենամեծ նահանգի՝ Նոր Հարավային Ուելսի առողջապահության վարչությունը հայտնել է mpox-ի (կապիկի ծաղիկի նոր անվանումը) դեպքերի կտրուկ աճի մասին: ՏԱՍՍ-ի հաղորդմամբ, համապատասխան...
09:44 16/08/2024Գազայի հարցով Դոհայի բանակցությունների առաջին օրը կողմերն առաջընթաց են գրանցելԳազայի հատվածում հրադադարի հաստատման և պատանդների ազատ արձակման վերաբերյալ Դոհայում կայացած խորհրդակցությունների մասնակիցները առաջընթաց են գրանցել բանակցությունների առաջին իսկ օրը։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ,...
23:34 15/08/2024ՌԴ ԱԳՆ-ն Հայաստանին հորդորում է թույլ չտալ 8-րդ դասարանի պատմության նոր դասագիրքը բաժանվի դպրոցներինՄոսկվան ակնկալում է, որ Հայաստանի իշխանությունները թույլ չեն տա դպրոցներին փոխանցվի 8-րդ դասարանի պատմության նոր դասագրքը, որը «խեղաթյուրում է 18-րդ դարի վերջի 19-րդ դարի սկզբի իրադարձությունները...
22:56 15/08/2024Իրկուտսկի մարզում Տու-22Մ3 ռմբակոծիչ ինքնաթիռ է կործանվելԻրկուտսկի մարզում Տու-22Մ3 ինքնաթիռ է կործանվել, հայտնում է պաշտպանության նախարարությունը։ «Անձնակազմը լքել է ինքնաթիռը Նրանց կյանքին վտանգ չի սպառնում։ Ինքնաթիռը կործանվել է ամայի տարածքում։ Երկրի...
21:16 15/08/2024Ցինցինատիի մրցաշար. Էլինա Ավանեսյանը դուրս է եկել 1/8 եզրափակիչԹենիսիստուհի Էլինա Ավանեսյանը, ով նախկինում ներկայացնում էր Ռուսաստանը, իսկ այժմ հանդես է գալիս Հայաստանի դրոշի ներքո, դուրս է եկել Ցինցինատում (ԱՄՆ) անցկացվող WTA-1000 մրցաշարի 1/8 եզրափակիչ։ Նա...
20:17 15/08/2024Իսրայելի ԱԳՆ-ն Հայաստանում, Ադրբեջանում գտնվող իր քաղաքացիներին խորհուրդ է տալիս լինել զգոն և զգույշԻսրայելի արտաքին գործերի նախարարությունը նախազգուշացրել է իսրայելցիներին, որոնք գտնվում են Իրանին սահմանակից երկրներում, այդ թվում ՝ Ադրբեջանում, Թուրքմենստանում, Թուրքիայում և Հայաստանում: Այս մասին...
18:15 15/08/2024Google-ը հաստատում է իրանից հաքերների հարձակումները Բայդենի և Թրամփի ընտրական շտաբերի վրաGoogle-ը հաստատել է Իրանի կիբերհարձակումները ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենի և նախագահի թեկնածու Դոնալդ Թրամփի նախընտրական շտաբի վրա։ Այս մասին ասվում է ընկերության հաշվետվության մեջ։ Թեհրանի կողմից աջակցվող...
17:18 15/08/2024Սպիտակ տունը հայտարարել է, որ Իրանը չի հրաժարվել Իսրայելի վրա հարձակումիցԱմերիկյան վարչակազմը դեռ կարծում է, որ Իրանը չի հրաժարվել Իսրայելի վրա հնարավոր հարձակումից և սպասում է, որ այն տեղի կունենա ցանկացած պահի։ Հինգշաբթի CNN-ի եթերում ասել է Սպիտակ տան ռազմավարական...
16:19 15/08/2024Բրազիլիայում ցրտահարության պատճառով սուրճը թանկանում էՍուրճի գները հինգ շաբաթվա ընթացքում հասել են առավելագույնին: qahwaworld.com-ի հաղորդմամբ, պատճառն այն է, որ բրազիլացի ֆերմերները հայտնել են արաբիկա տեսակի սուրճի մշակման շրջաններում ցրտահարության...
16:05 15/08/2024Sky. Դոհայում սկսվել են Գազայի հատվածում հրադադարի շուրջ բանակցություններըԴոհայում Եգիպտոսի, Կատարի, ԱՄՆ-ի և Իսրայելի ներկայացուցիչների մասնակցությամբ խորհրդակցություններ են սկսվել Գազայի հատվածում հրադադարի հաստատման և պատանդների ազատ արձակման շուրջ։ ՏԱՍՍ-ը գրում է, որ...
13:41 15/08/2024Փորձ է արվել 1,3 միլիոն եվրոյով վաճառել Լեոնարդո դա Վինչիի կեղծված նկարըԻսպանիայում ոստիկանությունը խափանել է վերածննդի հայտնի նկարիչ Լեոնարդո դա Վինչիի կեղծված նկարը վաճառելու փորձը։ Կեղծիքի համար հանցագործը փորձել է ստանալ 1,3 մլն եվրո, թեև դրա իրական արժեքը չի...
11:15 15/08/2024Կիևը խոստովանել է, որ ռուսական հարձակումը չի դանդաղել Կուրսկի շրջանում հարձակման ֆոնինԴոնբասում Ռուսաստանի զինված ուժերի հարձակման տեմպերը չեն դանդաղում Կուրսկի շրջանի տարածքում Ուկրաինայի զինված ուժերի շարունակվող հարձակման ֆոնին։ Գազետա.ռու-ի հաղորդմամբ, այս մասին ուկրաինական...
10:24 15/08/2024ԱՀԿ. Աշխարհում սկսվում է կապիկի ծաղիկի համաճարակԱռողջապահության համաշխարհային կազմակերպության (ԱՀԿ) ղեկավար Թեդրոս Գեբրեյեսուսը կապիկի ծաղիկի համաճարակը հայտարարել է հանրային առողջապահության ոլորտում արտակարգ իրավիճակ։ Աֆրիկայի հիվանդությունների...
08:57 15/08/2024Մադրիդի «Ռեալը» ռեկորդային՝ 6-րդ անգամ դարձել է ՈւԵՖԱ-ի Սուպերգավաթի հաղթողՆախօրեին Վարշավայում կայացել է ՈւԵՖԱ-ի Սուպերգավաթի համար հանդիպումը Մադրիդի «Ռեալի» ու «Ատալանտայի» միջև։ Մադրիդի «Ռեալը» հաղթել է «Ատալանտային» 2-0 հաշվով, այդպիսով՝ ռեկորդային՝ 6-րդ անգամ...
21:56 14/08/2024ՌԴ-ի անհաջողությունը գլոբալ առումով չի բխում ՀՀ և հայության շահերից.ՇարմազանովՀՀԿ ԳՄ անդամ Էդուարդ Շարմազանովը գրում է. «Ռուսաստանը չի կարող պարտվել, քանի որ բազմաբևեռ աշխարհակարգն այլևս փաստ է։ Վերջին շաբաթվա ընթացքում համացանցում ակտիվացել են հակառուսական տարրերը։ Այդ...
16:27 14/08/2024BBI. Աշխարհի ամենահարուստ մարդկանց եռյակում միայն ամերիկացիներն ենBloomberg Billionaires Index-ի վարկանիշի համաձայն, ֆրանսիական LVMH սեփականատեր Բեռնար Արնոն լքել է աշխարհի ամենահարուստ մարդկանց լավագույն եռյակը՝ զբաղեցնելով չորրորդ տեղը։ Նա զիջում է «Ֆեյսբույք»...
14:25 14/08/2024Մարկ Ցուկերբերգը պատվիրել է իր կնոջ արձանը «հռոմեական ոճով»«Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցի հիմնադիր Մարկ Ցուկերբերգը պատվիրել է իր կնոջ՝ Պրիսցիլա Չանի արձանը։ Արդյունքով 40-ամյա ձեռներեցը կիսվել է Instagram-ում։ «Վերադարձնում ենք ձեր կնոջը քանդակելու հռոմեական...

11:36 18/04/2023Armenian Genocide monument to be installed in France's CourbevoieThe Armenian Embassy in France on Saturday participated in an event commemorating the 108th anniversary of the Armenian Genocide in Courbevoie, a commune located near Paris.
11:15 18/04/2023Dozens of rapes and sexual assaults take place in UK hospitals every week, shocking report revealsDozens of rapes and sexual assaults take place in British hospitals every week, a damning report reveals.
15:46 17/04/2023Malaysian parents gift 5-year-old daughter luxury SUV to motivate her to go to schoolMalaysian social media has been abuzz with the story of a young well-off couple who recently bought a Mercedes SUV as a present for their 5-year-old daughter to motivate her to go to school, Oddity...
14:05 17/04/2023Rare ‘diamond within diamond’ found in IndiaA company in India’s Surat says it has unearthed a unique “diamond within a diamond” – one of the rarest of the rare when it comes to such stones, The Independent reports.
11:15 17/04/2023Musk's SpaceX set to launch Starship rocket system to spaceElon Musk's SpaceX made final preparations early on Monday to launch its powerful new Starship rocket system to space for the first time, on a brief but highly anticipated uncrewed test flight from...
16:45 15/04/2023Katy Perry, Lionel Richie, Andrea Bocelli to perform at King Charles' coronationKaty Perry, Take That, Andrea Bocelli, and Lionel Richie are the headline names announced as the first stars set to appear at King Charles III’s coronation concert, taking place the day after his...
13:35 15/04/2023Seven injured after car rams into crowd in French citySeven people were injured when a car rammed into a crowd in the French city of Bordeaux, Sputnik reported on Saturday, citing the local radio.
12:05 15/04/2023Aleppo Armenians to hold rally in support of ArtsakhA rally in support of Artsakh (Nagorno-Karabakh) will be held in Aleppo on Sunday, the Kantsasar weekly reported.
11:15 15/04/2023France's Macron signs controversial pension reform into lawFrench President Emmanuel Macron signed his controversial pension reform into law Saturday, defying three months of protests and pleas from unions not to implement the legislation, AFP reported.
14:35 14/04/2023Armenian, Russian FMs hold talks at CIS meetingRussian Foreign Minister Sergey Lavrov on Friday held talks with his Armenian counterpart Ararat Mirzoyan in Uzbekistan, the Russian Foreign Ministry reported.
14:22 14/04/2023Lady Gaga appointed co-chair of Biden's arts committeePresident Joe Biden has appointed Lady Gaga as the co-chair of a revived White House Committee on the Arts and the Humanities, the New York Daily News reports.
11:15 14/04/2023FBI arrests 21-year-old Air Force guardsman over intelligence leaksA member of the Massachusetts Air National Guard was arrested by the FBI on Thursday in connection with the leaking of classified documents that have been posted online, Attorney General Merrick...
16:45 13/04/2023Senator urges Azerbaijani Embassy in Australia and his government to open Lachin CorridorAustralian Greens Spokesperson for Foreign Affairs, Senator Jordon Steele-John, welcomed the Armenian Missionary Association Artsakh Representative, Mr Viktor Karapetyan to the Australian Parliament...
15:03 13/04/2023One of world's deadliest volcanos poised to erupt in 'coming days'One of the world's deadliest volcanos has lain dormant since it last erupted in 1985, but a surge in seismic activity indicates it could awaken in the 'coming days.' Colombia's Nevado del Ruiz...
12:35 13/04/2023'Armenia's territorial integrity must be respected', France says after Azeri attackFrance has expressed deep concern over Tuesday's deadly clashes on the Armenia-Azerbaijan border. Armenian troops came under Azerbaijani fire while conducting engineering work near Tegh, a border...
11:15 13/04/2023Trump arrives in Manhattan for deposition before NY attorney generalFormer U.S. president Donald Trump has arrived in Manhattan for a deposition before New York's attorney general Letitia James, he said on Thursday in a post on his social media platform, Truth...
11:00 13/04/2023U.S. deplores deadly clashes on Armenia-Azerbaijan borderThe United States Department of State has deplored Tuesday's deadly clashes on the Armenia-Azerbaijan border, Voice of America's Armenian Service reports.
16:52 12/04/2023EU urges Armenia, Azerbaijan to respect 1991 line in absence of delimited borderThe European Union External Action Service has deplored Tuesday's clashes on the Armenia-Azerbaijan border.
16:02 12/04/2023Russia says its peacekeepers took measures to stop Armenian-Azerbaijani border skirmishRussian peacekeepers promptly took measures to defuse tensions on the Armenian-Azerbaijani border, where a fire exchange took place on Tuesday, April 11, near the village of Tegh, Russian Foreign...
14:45 12/04/2023Rep. Pallone: U.S. must hold Aliyev accountableU.S. Congressman Frank Pallone has condemned the latest Azerbaijani provocation against Armenia and urged the Biden administration to hold Azerbaijan's President Ilham Aliyev to account. “This is...