11:37 14/08/2024Սեռի թեստը ձախողած բռնցքամարտիկը դատի է տվել Մասկին և ՌոուլինգինԱլժիրցի բռնցքամարտիկ Իման Խելիֆը, որը դարձել է 2024 թվականի Փարիզի Օլիմպիական խաղերի հաղթողը, հայց է ներկայացրել Իլոն Մասկի և գրող Ջոան Ռոուլինգի դեմ։ Այս մասին հայտնում է Variety-ն։ Փաստաբան Նաբիլ...
11:00 14/08/2024Հրդեհ է բռնկվել Մոսկվայի «Ռիո» առևտրի կենտրոնումՄոսկվայի Բոլշայա Չերյոմուշկինսկայա փողոցում այրվում է РИО առևտրի կենտրոնը։ Նախնական տվյալներով, տուժածներ չկան։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, հայտնել են ՌԴ ԱԻՆ մամուլի ծառայությունից։ «Հրդեհի մասին...
10:37 14/08/2024Աֆրիկայում արտակարգ դրություն է հայտարարվել կապիկի ծաղիկի պատճառովԱֆրիկյան միության բժշկական ծառայությունը մայրցամաքում արտակարգ դրություն է հայտարարել mpox-ի (կապիկի ծաղկի նոր անվանումը) տարածման պատճառով: ՏԱՍՍ-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտարարել է Աֆրիկայի...
10:15 14/08/2024Ճապոնիայի վարչապետը հրաժարական կտա իր կուսակցության հետ կապված ֆինանսական սկանդալի պատճառովՃապոնիայի վարչապետ Ֆումիո Կիսիդան մտադիր չէ սեպտեմբերին կայանալիք ընտրություններում առաջադրվել երկրի իշխող Լիբերալ-դեմոկրատական կուսակցության (ԼԴԿ) նախագահի թեկնածու։ «Կարևոր է մարդկանց ցույց տալ նոր...
09:50 14/08/2024ՌԴ ՀՕՊ ուժերը գիշերը ոչնչացրել են Ուկրաինայի զինված ուժերի 117 անօդաչու թռչող սարք և չորս հրթիռԱնցած գիշեր հակաօդային պաշտպանության համակարգերը խոցել են ուկրաինական 4 մարտավարական հրթիռ և հարյուրից ավելի անօդաչու թռչող սարք։ Այդ մասին հաղորդագրություն է տարածել ՌԴ ՊՆ-ն։ «Ռուսաստանի Դաշնության...
09:37 14/08/2024Էլինա Ավանեսյանը դուրս է եկել Ցինցինատիի մրցաշարի երկրորդ շրջան՝ հաղթելով ԱնդրեեսկուինԹենիսիստուհի Էլինա Ավանեսյանը, ով նախկինում ներկայացնում էր Ռուսաստանը, իսկ այժմ հանդես է գալիս Հայաստանի դրոշի ներքո, Ցինցինատում (ԱՄՆ) անցկացվող WTA-1000 մրցաշարի առաջին շրջանում հաղթել է աշխարհի...
22:56 13/08/2024Բորելը Կուլեբային հայտնել է Կուրսկի շրջանի վրա հարձակումներին իր աջակցության մասինԵՄ դիվանագիտության ղեկավար Խոսեպ Բորելը Ուկրաինայի արտաքին գործերի նախարար Դմիտրի Կուլեբայի հետ Կուրսկի շրջանի վրա հարձակման մասին խոսելիս ԵՄ-ի անունից հայտարարել է Կիևին լիակատար աջակցություն։ այս...
22:19 13/08/2024Աբասն ասել է, որ Թեհրանը կարող է առաջիկա ժամերին որոշում կայացնել Իսրայելին պատասխան տալու մասինԻրանն առաջիկա ժամերին կարող է պատասխան տալ Իսրայելին պաղեստինյան ՀԱՄԱՍ շարժման քաղբյուրոյի ղեկավար Իսմայիլ Հանիայի սպանության համար։ Այս մասին ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ հանդիպման արդյունքներով...
18:00 13/08/2024Փորձագետը պարզաբանել է, թե ինչու է ԱՄՆ-ը որպես Զելենսկուն փոխարինող դիտարկում ԱվակովինԵթե Ուկրաինայի ՆԳՆ նախկին ղեկավար Արսեն Ավակովը ստանձնի Ուկրաինայի նախագահի պաշտոնը, ապա ԱՄՆ-ն կկարողանա լուծել Ռուսաստանի հետ հակամարտությունը քաղաքական և դիվանագիտական ճանապարհով։ Այս մասին «ՌԻԱ...
17:28 13/08/2024Պուտին. Ռուսաստանը զորակցում է հումանիտար աղետի մեջ գտնվող պաղեստինցիներինՌուսաստանը ցավով և մտահոգությամբ է հետևում Պաղեստինում ծավալվող հումանիտար աղետին։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ ասել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Պաղեստինի առաջնորդ Մահմուդ Աբասի հետ հանդիպմանը։ «Իհարկե, մենք...
16:42 13/08/2024Ամերիկահայ ընտրողներն ակնկալում են՝ Թրամփ-Վանս զույգը կդատապարտի Ադրբեջանի կողմից Արցախի էթնիկ զտումները. Հայ դատի Ամերիկայի հանձնախումբՆոյեմբերի 5-ին կայանալիք ամերիկյան նախագահական ընտրություններին ընդառաջ՝ Հայ դատի Ամերիկայի հանձնախումբը վերահաստատել է Թրամփ-Փենսի վարչակազմին տրված «ձախող» գնահատականը՝ 2020թ Արցախի վրա Ադրբեջանի...
15:59 13/08/2024Տոկիոյում երկրաշարժի մասին նախազգուշացումներից հետո բրինձն ու ջուրն անհետացել են խանութների դարակաշարերիցԲրինջը և շշալցված ջուրը հինգ օրվա ընթացքում Տոկիոյի խանութների դարակներից աստիճանաբար անհետացել են՝ Ճապոնիայի հարավ-արևելքում՝ Նանկայի խզվածքի տարածքում մեծ երկրաշարժի վտանգի մասին...
15:16 13/08/2024Իսրայելը գործընկերներին տեղեկացրել է, որ կպատասխանի Իրանի վրա ուղիղ հարձակմամբԻսրայելը ծանուցել է ԱՄՆ-ին և եվրոպական մի շարք երկրների, որ հրեական պետության վրա Իրանի ցանկացած հարձակման պատասխանը կլինի հարված Իրանի տարածքին: ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, այդ մասին հայտնում է իսրայելական...
14:39 13/08/2024Ալաուդինով. Ուկրաինայի զինված ուժերի մեծ մասը, որը մտել է ռուսական տարածք, ոչնչացվել էԿուրսկի շրջան ներխուժած ուկրաինական զորքերի մեծ մասն արդեն ոչնչացվել է, բոլոր տարածքները, որտեղ տեղաշարժվում են ուկրաինական զինված ուժերը, գտնվում են ռուսական բանակի վերահսկողության տակ։ «Ռոսիա 1»...
14:03 13/08/2024ԱՄՆ-ը հանձնարարել է Ավակովի՝ Ուկրաինայում իշխանության գալու սցենար մշակել. ԱՀԾ«Ամերիկյան վարչակազմը հանձնարարել է փոխկապակցված հասարակական կազմակերպություններին մշակել Ուկրաինայի ներքին գործերի նախկին նախարար Արսեն Ավակովի՝ իշխանության գալու սցենար»,- Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ,...
12:34 13/08/2024Թուրքիայում բացահայտվել է ահաբեկիչներին անձնական տվյալներ վաճառող կիբերցանցԹուրք իրավապահները բացահայտել են ամբողջ աշխարհում ահաբեկչական կազմակերպություններին անձնական տվյալներ վաճառող կիբեր ցանց, և ձերբակալվել է 11 մարդ։ «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ այդ մասին հաղորդում է A...
10:43 13/08/2024Եկատերինբուրգում ուսուցիչը 23 տարվա ազատազրկման է դատապարտվել 22 աշակերտի նկատմամբ սեռական ոտնձգության համարՍվերդլովսկի մարզում երաժշտության ուսուցիչը դատապարտվել է մանկապղծության համար։ Այդ մասին հայտնում է E1-ը։ Հետաքննության տվյալներով՝ ուսուցիչը մեղադրվում էր 9-ից 12 տարեկան 22 երեխայի նկատմամբ սեռական...
10:27 13/08/2024Կարեն Խաչանովը դուրս է եկել Ցինցինատիում անցկացվող Masters շարքի մրցաշարի երկրորդ շրջանԱշխարհի 22-րդ ռակետ հայազգի ռուս թենիսիստ Կարեն Խաչանովը դուրս է եկել ԱՄՆ-ի Ցինցինատի քաղաքում անցկացվող Masters շարքի մրցաշարի երկրորդ փուլ։ Առաջին տուրում Խաչանովը հաղթել է արգենտինացի Ֆրանսիսկո...
09:00 13/08/2024Թրամփն ասել է՝ հույս ունի վերընտրվելու դեպքում կրկին «լեզու գտնել» Պուտինի հետԱՄՆ նախկին նախագահ և նախագահի հանրապետական թեկնածու Դոնալդ Թրամփը ձեռնարկատեր Իլոն Մասկի հետ հարցազրույցում ասել է, որ ակնկալում է վերընտրվելու դեպքում կրկին «լեզու գտնել» Ռուսաստանի առաջնորդ...
23:30 12/08/2024Մեծ Բրիտանիան, ԱՄՆ-ը, Իտալիան, Ֆրանսիան և Գերմանիան Իրանին կոչ են արել դադարեցնել սպառնալ ԻսրայելինՄեծ Բրիտանիան, Գերմանիան, ԱՄՆ-ը, Իտալիան և Ֆրանսիան կարծում են, որ Իրանի իշխանությունները պետք է դադարեցնեն Իսրայելի վրա հարձակման սպառնալիքները։ Այս մասին ասվում է այս պետությունների համատեղ...

14:26 12/04/2023Blinken names new State Department spokesmanSecretary of State Antony Blinken on Tuesday chose an ex-National Security Council communications official to be the next spokesman for the State Department, The Associated Press reported.
12:36 12/04/2023Serj Tankian calls for sanctions against Azerbaijan after latest provocationSystem of a Down frontman Serj Tankian has called for sanctions against Azerbaijan and its President Ilham Aliyev following the latest escalation on the Armenian-Azerbaijani border.
11:30 12/04/2023Philippine Central Bank chief calls for alternative to SWIFTPhilippine Central Bank Governor Felipe Medalla told Sputnik that there should be an alternative to existing Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication (SWIFT).
17:00 11/04/2023No second wave of mobilization in Russia, Kremlin saysThere is no second mobilization wave in Russia, TASS reported, citing Kremlin spokesman Dmitry Peskov.
14:33 11/04/2023Kim Kardashian set to join American Horror Story season 12Kim Kardashian announced she is joining the cast of American Horror Story season 12, Daily Mail reported.
11:15 11/04/2023Nepomniachtchi defeats Liren in second game of World Championship matchIn the second game of the match to determine the 17th World Champion in chess, Ian Nepomniachtchi defeated Ding Liren with black pieces in a game that lasted just 29 moves and three and a half hours,...
14:30 10/04/2023Trump again warns of third world warFormer US President Donald Trump has once again warned of a third world war, posting a brief comment on his Truth Social network, Sputnik reported.
11:30 10/04/2023First game of FIDE World Championship match ends in a drawThe first game of the 2023 FIDE World Chess Championship match ended in a draw after 49 moves and nearly five hours of play on Sunday, the Armenian Chess Federation said.
11:00 10/04/2023Musk refuses to delete Russian security official's tweet about UkraineAmerican entrepreneur Elon Musk, who heads Tesla and SpaceX and owns Twitter, refused to delete a statement posted earlier by Russian Security Council Deputy Chairman Dmitry Medvedev on the Twitter...
16:45 08/04/2023Toyota plans to launch 10 new battery EV models by 2026Toyota Motor Corp (7203.T) will introduce 10 new battery-powered models and target sales of 1.5 million EVs a year by 2026, aiming for steep growth in a market where it has long been lapped by...
14:54 08/04/2023Iraq calls on Turkey to apologize for airport attackIraq called on Turkey on Saturday to apologize for what it said was an attack on Sulaymaniyah airport in Iraq's north, saying the Turkish government must cease hostilities on Iraqi soil, Reuters...
13:33 08/04/2023Armenia mistakenly listed among participants of U.S.-led military exercise, Pentagon saysArmenia has been erroneously listed among the participants of an upcoming U.S.-led military exercise in Europe, the U.S.
12:45 08/04/2023UK firm shipped $1.2bn of electronics to RussiaA British business registered to a terraced house in a north London suburb appears to have arranged the sale of about $1.2bn of electronics into Russia since Vladimir Putin’s "full-scale invasion" of...
11:50 08/04/2023Narine Yapundjian selected as Glendale Unified Teacher of the YearBalboa Elementary School sixth grade teacher Narine Yapundjian has been selected as Glendale Unified School District’s 2023 Teacher of the Year.
11:30 08/04/2023Satellite images show Azerbaijan's destruction of village in ArtsakhSatellite pictures released by the California-based Center for Truth and Justice (CFTJ) show that Azerbaijan has completely destroyed the village of Aghavno in Artsakh (Nagorno-Karabakh) after taking...
16:45 07/04/2023Kim Kardashian working on a 'dream project' with Japanese architect Tadao AndoKim Kardashian has been working on a 'dream project' in collaboration with Japanese architect Tadao Ando for the past two years, according to her latest Instagram post.
15:45 07/04/2023Pope Francis calls for Easter truce in UkrainePope Francis has called for a two-week truce in the zone of hostilities in Ukraine and in the new regions of Russia from April 9 during the celebration of Easter and post-Easter weeks by Catholics...
14:34 07/04/2023Chinese scientists publish long-awaited Covid dataA research team in China has published analysis of samples taken more than three years ago from the market linked to the outbreak of Covid-19, BBC News reports.
13:33 07/04/2023Armenia drop two spots to 97th in FIFA rankingsArmenia’s national football team has slipped two spots below to be placed 97th in the latest edition of the FIFA rankings released on Thursday.
11:30 07/04/2023Microsoft to pay $3 million for violations of U.S. sanctionsThe United States and Microsoft Corp (MSFT.O) reached a settlement on Thursday over the tech firm's apparent violations of sanctions and export controls, which it disclosed voluntarily, the...