11:37 14/08/2024Սեռի թեստը ձախողած բռնցքամարտիկը դատի է տվել Մասկին և ՌոուլինգինԱլժիրցի բռնցքամարտիկ Իման Խելիֆը, որը դարձել է 2024 թվականի Փարիզի Օլիմպիական խաղերի հաղթողը, հայց է ներկայացրել Իլոն Մասկի և գրող Ջոան Ռոուլինգի դեմ։ Այս մասին հայտնում է Variety-ն։ Փաստաբան Նաբիլ...
11:00 14/08/2024Հրդեհ է բռնկվել Մոսկվայի «Ռիո» առևտրի կենտրոնումՄոսկվայի Բոլշայա Չերյոմուշկինսկայա փողոցում այրվում է РИО առևտրի կենտրոնը։ Նախնական տվյալներով, տուժածներ չկան։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, հայտնել են ՌԴ ԱԻՆ մամուլի ծառայությունից։ «Հրդեհի մասին...
10:37 14/08/2024Աֆրիկայում արտակարգ դրություն է հայտարարվել կապիկի ծաղիկի պատճառովԱֆրիկյան միության բժշկական ծառայությունը մայրցամաքում արտակարգ դրություն է հայտարարել mpox-ի (կապիկի ծաղկի նոր անվանումը) տարածման պատճառով: ՏԱՍՍ-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտարարել է Աֆրիկայի...
10:15 14/08/2024Ճապոնիայի վարչապետը հրաժարական կտա իր կուսակցության հետ կապված ֆինանսական սկանդալի պատճառովՃապոնիայի վարչապետ Ֆումիո Կիսիդան մտադիր չէ սեպտեմբերին կայանալիք ընտրություններում առաջադրվել երկրի իշխող Լիբերալ-դեմոկրատական կուսակցության (ԼԴԿ) նախագահի թեկնածու։ «Կարևոր է մարդկանց ցույց տալ նոր...
09:50 14/08/2024ՌԴ ՀՕՊ ուժերը գիշերը ոչնչացրել են Ուկրաինայի զինված ուժերի 117 անօդաչու թռչող սարք և չորս հրթիռԱնցած գիշեր հակաօդային պաշտպանության համակարգերը խոցել են ուկրաինական 4 մարտավարական հրթիռ և հարյուրից ավելի անօդաչու թռչող սարք։ Այդ մասին հաղորդագրություն է տարածել ՌԴ ՊՆ-ն։ «Ռուսաստանի Դաշնության...
09:37 14/08/2024Էլինա Ավանեսյանը դուրս է եկել Ցինցինատիի մրցաշարի երկրորդ շրջան՝ հաղթելով ԱնդրեեսկուինԹենիսիստուհի Էլինա Ավանեսյանը, ով նախկինում ներկայացնում էր Ռուսաստանը, իսկ այժմ հանդես է գալիս Հայաստանի դրոշի ներքո, Ցինցինատում (ԱՄՆ) անցկացվող WTA-1000 մրցաշարի առաջին շրջանում հաղթել է աշխարհի...
22:56 13/08/2024Բորելը Կուլեբային հայտնել է Կուրսկի շրջանի վրա հարձակումներին իր աջակցության մասինԵՄ դիվանագիտության ղեկավար Խոսեպ Բորելը Ուկրաինայի արտաքին գործերի նախարար Դմիտրի Կուլեբայի հետ Կուրսկի շրջանի վրա հարձակման մասին խոսելիս ԵՄ-ի անունից հայտարարել է Կիևին լիակատար աջակցություն։ այս...
22:19 13/08/2024Աբասն ասել է, որ Թեհրանը կարող է առաջիկա ժամերին որոշում կայացնել Իսրայելին պատասխան տալու մասինԻրանն առաջիկա ժամերին կարող է պատասխան տալ Իսրայելին պաղեստինյան ՀԱՄԱՍ շարժման քաղբյուրոյի ղեկավար Իսմայիլ Հանիայի սպանության համար։ Այս մասին ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ հանդիպման արդյունքներով...
18:00 13/08/2024Փորձագետը պարզաբանել է, թե ինչու է ԱՄՆ-ը որպես Զելենսկուն փոխարինող դիտարկում ԱվակովինԵթե Ուկրաինայի ՆԳՆ նախկին ղեկավար Արսեն Ավակովը ստանձնի Ուկրաինայի նախագահի պաշտոնը, ապա ԱՄՆ-ն կկարողանա լուծել Ռուսաստանի հետ հակամարտությունը քաղաքական և դիվանագիտական ճանապարհով։ Այս մասին «ՌԻԱ...
17:28 13/08/2024Պուտին. Ռուսաստանը զորակցում է հումանիտար աղետի մեջ գտնվող պաղեստինցիներինՌուսաստանը ցավով և մտահոգությամբ է հետևում Պաղեստինում ծավալվող հումանիտար աղետին։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ ասել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Պաղեստինի առաջնորդ Մահմուդ Աբասի հետ հանդիպմանը։ «Իհարկե, մենք...
16:42 13/08/2024Ամերիկահայ ընտրողներն ակնկալում են՝ Թրամփ-Վանս զույգը կդատապարտի Ադրբեջանի կողմից Արցախի էթնիկ զտումները. Հայ դատի Ամերիկայի հանձնախումբՆոյեմբերի 5-ին կայանալիք ամերիկյան նախագահական ընտրություններին ընդառաջ՝ Հայ դատի Ամերիկայի հանձնախումբը վերահաստատել է Թրամփ-Փենսի վարչակազմին տրված «ձախող» գնահատականը՝ 2020թ Արցախի վրա Ադրբեջանի...
15:59 13/08/2024Տոկիոյում երկրաշարժի մասին նախազգուշացումներից հետո բրինձն ու ջուրն անհետացել են խանութների դարակաշարերիցԲրինջը և շշալցված ջուրը հինգ օրվա ընթացքում Տոկիոյի խանութների դարակներից աստիճանաբար անհետացել են՝ Ճապոնիայի հարավ-արևելքում՝ Նանկայի խզվածքի տարածքում մեծ երկրաշարժի վտանգի մասին...
15:16 13/08/2024Իսրայելը գործընկերներին տեղեկացրել է, որ կպատասխանի Իրանի վրա ուղիղ հարձակմամբԻսրայելը ծանուցել է ԱՄՆ-ին և եվրոպական մի շարք երկրների, որ հրեական պետության վրա Իրանի ցանկացած հարձակման պատասխանը կլինի հարված Իրանի տարածքին: ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, այդ մասին հայտնում է իսրայելական...
14:39 13/08/2024Ալաուդինով. Ուկրաինայի զինված ուժերի մեծ մասը, որը մտել է ռուսական տարածք, ոչնչացվել էԿուրսկի շրջան ներխուժած ուկրաինական զորքերի մեծ մասն արդեն ոչնչացվել է, բոլոր տարածքները, որտեղ տեղաշարժվում են ուկրաինական զինված ուժերը, գտնվում են ռուսական բանակի վերահսկողության տակ։ «Ռոսիա 1»...
14:03 13/08/2024ԱՄՆ-ը հանձնարարել է Ավակովի՝ Ուկրաինայում իշխանության գալու սցենար մշակել. ԱՀԾ«Ամերիկյան վարչակազմը հանձնարարել է փոխկապակցված հասարակական կազմակերպություններին մշակել Ուկրաինայի ներքին գործերի նախկին նախարար Արսեն Ավակովի՝ իշխանության գալու սցենար»,- Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ,...
12:34 13/08/2024Թուրքիայում բացահայտվել է ահաբեկիչներին անձնական տվյալներ վաճառող կիբերցանցԹուրք իրավապահները բացահայտել են ամբողջ աշխարհում ահաբեկչական կազմակերպություններին անձնական տվյալներ վաճառող կիբեր ցանց, և ձերբակալվել է 11 մարդ։ «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ այդ մասին հաղորդում է A...
10:43 13/08/2024Եկատերինբուրգում ուսուցիչը 23 տարվա ազատազրկման է դատապարտվել 22 աշակերտի նկատմամբ սեռական ոտնձգության համարՍվերդլովսկի մարզում երաժշտության ուսուցիչը դատապարտվել է մանկապղծության համար։ Այդ մասին հայտնում է E1-ը։ Հետաքննության տվյալներով՝ ուսուցիչը մեղադրվում էր 9-ից 12 տարեկան 22 երեխայի նկատմամբ սեռական...
10:27 13/08/2024Կարեն Խաչանովը դուրս է եկել Ցինցինատիում անցկացվող Masters շարքի մրցաշարի երկրորդ շրջանԱշխարհի 22-րդ ռակետ հայազգի ռուս թենիսիստ Կարեն Խաչանովը դուրս է եկել ԱՄՆ-ի Ցինցինատի քաղաքում անցկացվող Masters շարքի մրցաշարի երկրորդ փուլ։ Առաջին տուրում Խաչանովը հաղթել է արգենտինացի Ֆրանսիսկո...
09:00 13/08/2024Թրամփն ասել է՝ հույս ունի վերընտրվելու դեպքում կրկին «լեզու գտնել» Պուտինի հետԱՄՆ նախկին նախագահ և նախագահի հանրապետական թեկնածու Դոնալդ Թրամփը ձեռնարկատեր Իլոն Մասկի հետ հարցազրույցում ասել է, որ ակնկալում է վերընտրվելու դեպքում կրկին «լեզու գտնել» Ռուսաստանի առաջնորդ...
23:30 12/08/2024Մեծ Բրիտանիան, ԱՄՆ-ը, Իտալիան, Ֆրանսիան և Գերմանիան Իրանին կոչ են արել դադարեցնել սպառնալ ԻսրայելինՄեծ Բրիտանիան, Գերմանիան, ԱՄՆ-ը, Իտալիան և Ֆրանսիան կարծում են, որ Իրանի իշխանությունները պետք է դադարեցնեն Իսրայելի վրա հարձակման սպառնալիքները։ Այս մասին ասվում է այս պետությունների համատեղ...

16:20 26/12/2024Назван наименее опасный алкогольный напитокБелое сухое вино является наименее опасным алкогольным напитком, заявила заместитель главного врача по медицинской части Научно-практического центра наркологии департамента здравоохранения Москвы...
14:24 26/12/2024Лукашенко наколол дров перед саммитом ЕАЭСПрезидент Беларусси Александр Лукашенко, который находится с рабочим визитом в Ленинградской области, наколол дров перед заседанием Высшего евразийского экономического совета.
13:29 26/12/2024Песков: Пашинян примет участие в саммите ЕАЭС по видеосвязиНикол Пашинян, у которого ранее был выявлен коронавирус, примет участие в сегодняшнем саммите ЕАЭС по видеосвязи.
12:09 26/12/2024СМИ: Пашинян намерен принять участие в саммите ЕАЭС по видеосвязиНикол Пашинян, у которого ранее был выявлен коронавирус, планирует принять участие в саммите ЕАЭС в Ленинградской области по видеосвязи.
11:59 26/12/2024В Иране впервые совершил рейс самолет без единого мужчины на бортуСамолет рейса "Иран Бану", среди экипажа и пассажиров которого были только женщины, совершил успешную посадку в международном аэропорту Шахид Хашеминежад в Мешхеде в воскресенье 22 декабря, передает...
11:53 26/12/2024Генрих Мхитарян поздравил болельщиков «Интера» на армянском языкеМиланский «Интер» в своих соцсетях опубликовал видеоролик с поздравлениями по случаю праздников Рождества и Нового года для своих болельщиков.
17:42 25/12/2024На Кубани очистили от мазута 3,7 км побережьяУчасток побережья протяженностью 3,7 километра очищен от нефтепродуктов в Темрюкском районе Краснодарского края, новых очагов загрязнения мазутом не выявлено, сообщили в оперштабе региона.
17:33 25/12/2024Сборная России по футболу может сыграть товарищеский матч с командой АрменииСборная России по футболу в первой половине 2025 года сыграет с соперниками из Европы, заявил РИА Новости президент Российского футбольного союза (РФС) Александр Дюков.
17:11 25/12/2024«Кристина выбрала дорогу без меня»: актера Евгения Пронина бросила жена-армянка44-летний российский актер Евгений Пронин в соцсетях объявил о расставании с женой Кристиной Арустамовой, у которой армянские корни.
16:26 25/12/2024В Армении на Новый год дарят дорогие подарки чаще, чем в других странах. Исследование WildberriesЦентр исследований РВБ подвел итоги опроса на тему «Как и где встречают Новый год жители стран присутствия Wildberries».
15:17 25/12/2024Песков: Участие Пашиняна в саммите ЕАЭС будет полноформатнымНикол Пашинян примет полноформатное участие в саммите Евразийского экономического союза (ЕАЭС) по видеосвязи, хотя и не приедет лично из-за положительного теста на коронавирус.
14:03 25/12/2024На борту разбившегося под Актау самолета Баку-Грозный было 69 человек, выжили 29На борту самолета Azerbaijan Airlines, потерпевшего крушение под Актау, находилось 69 человек, из них пять членов экипажа, сообщил в среду начальник управления аварийно-спасательных служб МЧС...
13:39 25/12/2024Алиев не примет участие в неформальном саммите СНГПрезидент России Владимир Путин позвонил президенту Азербайджана Ильхаму Алиеву и выразил соболезнования в связи с авиакатастрофой самолета азербайджанской компании в Актау, сообщил пресс-секретарь...
13:32 25/12/2024Пашинян завтра к саммиту ЕАЭС, возможно, присоединится в режиме ВКС – ПесковНикол Пашинян не сможет сегодня присутствовать на неформальном саммите лидеров стран СНГ в Ленинградской области, но завтра к саммиту ЕАЭС, возможно, присоединится в режиме ВКС, заявил сегодня...
11:31 25/12/2024Крушение самолета Баку – Грозный авиакомпании Azerbaijan Airlines: что известно, сколько погибших, где упалСегодня утром, 25 декабря 2024 года, потерпел крушение пассажирский самолет «Азербайджанских авиалиний» J2 8243, летевший из Баку в Грозный, он разбился в аэропорту казахстанского Актау.Что известно...
18:31 24/12/2024Эрдоган сказал Алиеву, что он внимательно следит «за ходом мирного процесса между Азербайджаном и Арменией»Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган провел телефонный разговор с лидером Азербайджана Ильхамом Алиевым, обсудив ситуацию на Южном Кавказе, передает ТАСС.
18:27 24/12/2024Путин вручил Пиотровскому орден «За заслуги перед Отечеством» I степениПрезидент России Владимир Путин на встрече во вторник вручил генеральному директору Эрмитажа Михаилу Пиотровскому орден "За заслуги перед Отечеством" I степени, передает РИА Новости.
18:23 24/12/2024Санта-Клаус начал 69-е путешествие по мируСанта-Клаус начал свое 69-е путешествие по миру, чтобы поздравить всех c Рождеством и вручить подарки.
17:56 24/12/2024Мощный циклон обрушился на Балканы: в Хорватии и Боснии выросли полуметровые сугробыОбильные снегопады обрушились на Боснию и Герцеговину. Сугробы выросли почти до полуметра. Похожая ситуация и в соседней Хорватии. По прогнозам синоптиков, буря может переместиться в Сербию, сообщает...
17:05 24/12/2024Из-за пожара на Эйфелевой башне в Париже эвакуировано более 1000 туристовОколо 1200 туристов были эвакуированы во вторник из знаковой достопримечательности Парижа — Эйфелевой башни — после сообщений о пожаре в одной из ее лифтовых шахт между первым и вторым этажами.